Észak-Magyarország, 1990. április (46. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-02 / 77. szám

1990, április 2,, hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. — Keietí csoport Nem termett sok babér KVSE—Nyíregyháza 0-0 Kazincbarcika, áOOO nezis. 'Vezette: dl", Ssőke, KVSE, Májét — Orlóezki. Liftesei, Planéta Budai — Kondás Balogh Deszatnik — Kalmar, Csipke, Tettio- vár1 Edző; Va,rga Zoltán, Csere; Csiiikc helyett Gve- nr;s. a <í4. pereben. A kezdorugast az SZDSZ, vásárolta meg » Csorba Pi­roska képviselőjelölt végez le el. Jó ideig ez volt az összecsapás legfontosabb esc menve, meri a csapatok mentek ugyan előre, ám a kapu közelébe képtelenek voltak eljutni. A percek me­zőnyjátékkal teltek, s a szúr kötök korán felismerhették, hogy Budai messze van opti­mális formájától. Deszalnik fölöslegesen cselezget. Ba­logh rengeteget Iád — ha­szontalanul és fölöslegesen cipeli a labdái, s az is ta­lányt jelenteti, miért ívelge- lik magasan előre a labdái a védők ? A 25. percben. Zu- bonics emeli a kapu fölé, s a mozzanat jelezte, hogy a nyírségiek nem adják olcsón a bőrüket. Sok apróbb-na- gyobb szabálytalanság csú­szott a játékba, lel óra után eh', szőke kezéből kezdett kicsúszni a találkozó irányí­tása. A Vegyész döcögött, a vendégek erejéből az első 45 percben futotta a támadások vezetésére is. A szünet után a tombola nyertesei jutalmuknak örül­hettek. akik viszont gólokra vártak, egyre türelmetleneb­bül pillanlgattak órájukra. Jelzi a [<VSE tegnapi for­máját. hopv az első veszé­lyes akciót, a 4ti. percben ve­zette. Ekkor Kalmár beadá­sára Balogh érkezett, ám líl méterről nem sikerült elta­lálnia a kaput. Valamivel később Csipke jelezte egy középre tartó lövéssel, hogy a pályán van majd Kalmár merült ápolásra. Kondás kí­sérletezett, a hajrában azon­ban csaknem elúsztak a pon­tok, szerencsére Szilágyi két­szer sem találta meg a he­lyes megoldást Csalódottan távozott a barcikai publikum, s nem elsősorban azért, mert csak egy pont maradt a vegyész- városban. hanem az együttes széteső, minden elképzelési nélkülöző, tervszerűtlen .iá- téka miatt A kék-sárgák erőlködve, küszködve, ren­geteg hibával adták elő pro­dukciójukat, a csapat,részek nem vettek tudomást egymás létezéséről, többen csak kó­vályogták a pályán. jogos volt a nézők kritikája. A nyírségiek gyorsan felismer­ték, hogy sebezhető az osz­tályozó» helyre aspiráló tár­saság, bátran lendültek elő­re. a l(i-nsnál azonban ne­kik is elfogyott az ötletük. A szünet után csaknem fel­billent a játéktér, a hazaiak nyomasztó fölénybe kerül­tek. mindez viszont semmit I sem ért. mert a hatékony­ság, az átütőerő hiánycikk­nek bizonyult. A felek lúl paprikásnak bizonyultak, többel foglalkoztak egymás ..aprításával“, mini a játék­kal, sok volt a fetrengés, a színvonal ugyanakkor alig- alig érte cl a közepeset. Men­tek. hajtottak, az iram ki­elégítőnek bizonyult, kár vi­szont ennyire egymásra kon­centrálni. Forró fejjel leg­feljebb törleszteni lehet, ní­vós futballhoz ez kevés. Jók: Orlóczki. Lipcsei. Doros László További eredmények: Kecs­keméti SC—Salgótarjáni Sík" üveggyár 0-4. Szeged SC— Debreceni MTF. 1-1. Bajai SK—BVSC 1-0. Szolnok— Szarvas 2-1. Mezőiül'—Mel- ripond 0-0. D. Kinizsi—Sze­gedi Dózsa 1-2 (0-1). Eger SE—DVTK 1-0 (0-0) Eger. .1500 néző: Vezette: Áriám: DVTK: Knotz — Bem, Varga, Csízi, Lakatos — Hé­jas. Húszak. Katona — Tóth C»y„ Csiba, Hanyccz. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Lakatos helyett Tóth L. a 70.. Héjas helyett Kalász, a 82. percben. ..Hazai' környezetben kezdte a mérkőzést a DVTK, mert a hangpárbajt a diós­győri szurkolók nyerték meg A kezdés Után rögtön a vendégek ragadták maguk­hoz a kezdeményezést. Rém öt embert is kicselezett, de Lakatos a 16-os bal oldalá­ról mellé lőtte a labdát, A 2. percben Hanyeczet vágták lel a lti-os vonalánál, Hú­szak szabadrúgása azonban elakadt a sorfalban. A 20. percben Csízi kapott egy ,,ki­adós csomagol" a félvonal­nál. néhány perces ápolásra szorult. Hat perccel később a diósgyőri térfél közepén Lakatos kézilabdas mozdu­lattal lehúzta a labdát, sár ga lappal bűnhődött. A 45 percben Mirkóczki viharzott el a bal oldalon, de Csízi elegánsan szerelt, a hazai nézők 11 -est reklamáltak (nem volt. igazuk . .). A 40. percben Csiba king rótt a védők közül, és haj­szállal lőtt a kapu fölé. Az 51. percben Varga mentett, a kitörő Horváth elöl. A 02, percben Tóth G\ jobbról középre fejelte a labdát. Csi­ba ugyancsak fejjel továb­bította Hanyecz ele. aki ol­lózva alig lőtt. a kapu mel­le. A 04. percben Kormos "löl bravúrosan szedte fel a labdát Knotz. A 68 perc­ben egy mintaszerű hazai támadás végén megszerezték a vezetést az egriek. Horváth szabadrúgásból íveli Oláh elé. alá a kapu elé lőtte a labdái és Fodor 8 méterről a jobb alsó sarokba fejeli. 1-0. A 70. percben Tóth Gy. lövése egy .védőről pattant az oldalhálóba. Három perc­cel később Héjas visszarán- lásért kapott sárga lapot. Ellentétes félidőket hozott az egri rangadó. Az első 45 percben a vendégek irányí­tották a játékot, agresszívan letámadták a hazaiakat. En­nek a harcmodornak nem találták meg az ellenszerét az egriek, A szünet után megváltozott a játék képe. A diósgyőriek visszahúzód­tak. nagyobb lélegzethez ju­tottak, az egriek, akik egy szép támadás végén a győztes góljukat is megszerezték. A DVTK végig egyenrangú el­lenfele volt az Eger SE-nek, első félidőbeli mezönyfölé- nyét azonban nem tudta gólra váltani és ez meg­bosszulta magát. A játék ke­pének a döntetlen jobban megfelelt volna, Jók: Bém, Varga. Húszak. Hanvecz. Ruzafítlyi Győző az sut it. Állasa kkleti csoport 1. Szeged 20 11 \ 2 .10-11 Ifi 2. K.-harcik:» 20 11 1 •> 27-Ifi 37 :t. Eger 20 11 3 fi 30-23 3fi 1. DVTK 20 8 7 5 29-2fi 31 5. Szarvas 20 8 fi fi 23-21 30 fi. Kecskemét 20 9 3 8 29-30 30 7. BVSC 20 8 4 8 22-22 28 8. Metrlpond 20 7 :> 8 25-22 26 9. Baja 20 fi 7 7 19-21 25 10. DM TE 20 .» '» fi 27-23 24 11. S. Síküveg. 20 7 í 10 30-32 24 12. Szolnok 20 fi fi 8 25-35 24 13. D. Kinizsi 20 fi i 3 17-20 23 14. Nyíregyháza 20 fi 5 0 14-19 23 15. Mezőtúr 20 3 8 9 13-28 17 Ifi. Szegedi D. 20 T 12 18-35 14 Ketten o borsodi rangadó főszereplői közül: balról Bodnár (BEV SC), jobbról Pribék (OKSE). Mindketten jó teljesítményt nyújtot­tak. Atlétika Több ezren vetlek reszt a fővárosban a Vivicitta-Kont. rax futóversenyen A férfiak 12 kilométeres versenyében Markó (DVTK) 33:05-ös idő­vel a harmadik helvel sze­rezte mea Komarom — Komarno varo­sok közötti utcai futóver­seny. A női felnőttek 4 ki­lométeres versenyében Col (DVTK) Ifi :26-os idővel ne­gyedik lett. Kedden, 16 órától: Ózdi Kohász—FTC Labdarúgás, NB III. Döntetlen a felsőházi rangadó TISZA CSOPORT Borsodi Építők Volán— Ózdi Kohász: 0-0. Miskolc. 800 néző. Vezette: Bán. BÉV SC: Kerényi* — Szo- bóczki Cs.. Borbély, Sverla, Oláh. Farkas, Balogh (Ra- daksz), Tóth, Bodnár, Vi- dinczei (Lehoczky). Nemes. Edző: Balázs András. Ózdi Kohász: Erdős — Tokár, Kertész, Pribék, Paulovics, Drozdik, Munkácsi, Ágó (Mida), Szlifka, ökrös, Bar- ta (Simkó). Edző: Albert Csaba. Végig nagy küzdel­met. vívtak a csapatok. ,A hazaiak több helyzetet dol­goztak ki, de ezek közül egyet sem tudtak értékesíte­ni. Jók: Borbély, Sverla, Bodnár, illetve Pribék. Ok­ies, Tokár. Ifi: ()-i. Sajóbábonyi Vegyész—Ole­fin SC: 4-0 (2-Ö). Sajóbá- bony, 800 néző. Vezette: Fodor. Sajóbábony: Udvari — Palej, Majoros, Hevesi, Szűcs. Kobolák, Kovács, Bu. dai (Farkas), Popovics, Pet- rovics, Aranyosi. Edző: Sző­ke Barnabás. Olefin SC: Bán — Kovács, Bukovics, Bujdos (Barabás), Szőke, Koczka, Molnár, Gulyás (Szobóczki A.). Rontó. Kapus. Nagy. Edző: Toperczer Tibor. A gólok története, 12. perc: Kovács lövése Palej elé pat­tant. aki 5 méterről vezetést szerzett, 1-0. 21. perc: Ara­nyosi jobb oldali szöglete érintés nélkül csavarodott a kapuba, 2-0. 46. perc: Palej beadását Kobolák 8 méter­ről helyezte a hálóba, 3-0. 60. perc: Aranyosi 18 méter­ről lövésre szánta el rrtaggt, a labda megpattant és a meglepeti Bán fölött a háló­ba vágódott, 4-0. Nagy kü­lönbség volt a két együttes között. A hazaiak jól, futbal­Me kezdődik nu*q és április 7-én er végei ;i Korsód megyei egyéni relndttbojnnksúg. A küz­delemsorozatra Miskolcon, a Széchenyi lil 7«. alatti KIOSZ- székház negyedik emeleti ta­nácstermében kér él sor. A részt­vevők delelöttönkénl s—13, dél­utánunkén! pedig Ki—20 óra kö­zött ülnek asztalhoz. * Diákolimpia, megyei döntő — Miskolc. Eredmények, I. kés., leányok: I. Tóth (Ózd. Petőfi iskolai. Pitik: 1. Kerek (Mező­kövesd. Mezó P. iskola). 11. kcs., leányok: 1. Juhász (Kazincbar­cika. i-es iskola). Fink: I. Ke­rek K. (Mezőkövesd, Mező P. I óztak, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Palej, Popovics, Petrovics, illetve (Barabás, Gulyás. Koczka. Ifi: 1-3. Edelényi Bányász—Szeg­halom: 8-0 (4-0). Edéién,y, 800 néző. Vezette: Bodnár Z. EdeLén.v: Béres — Gonda, Ragyina, Csorba, Göndör, Goór, Barbarics, Oldal (Bé­res T.), Czéf, Kleiber, Tur­csik (Kovács E.). Edző: Ko- leszár György. Nagyszerű napot fogtak ki a hazaiak és akár nagyobb arányban (!) is nyerhettek volna. A nyolc gólon kívül ugyanis sok helyzetet kihasználatlanul hagytak. Az igazsághoz tar­tozik, hogy a vendégek har­matgyenge tél j esi. t mén y t nyújtottak. G.: Goór, Klei­ber, Kovács E. (2—2), Tur­csik, Czél. A hazai együttes valamennyi tagja dicséretet érdemel. Ifi: 6-0. Rakamaz—Mádi , Bányász: 1-1 (1-0). Rakamaz, 1000 né­ző. Vezette: Nyéki. Mádi Bányász: Kiss — Szoták, Matisz. Tóth, Fodor. Molnár, Oláh, Laczkó, Hauberger, Tir.k. Csányi. Edző: Fekete László. A gólok története, 8. perc: Béres beadását Kosz- tyu 8 méterről fejelte a ka­puba, 1-0. 63. perc: Hauber­ger egyéni játék után 14 méterről a kapus fölött he­lyezett a, hálóba, 1-1. Jó ira­mú, változatos mérkőzést vívtak a csapatok. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni ki­dolgozott helyzeteikkel, per­sze a vendégeknek is voltak gólszerzési lehetőségeik. Jók: Tirk. Hauberger. Matisz. Ifi: 4-0. További eredmények: Ka- ba—Hajdúszoboszló 3-1. Haj­dúnánás—Kisvárda 0-0. Ti- •szavasvári—Hajdúböször­mény 1-0. Mátészalka—Bal­mazújváros 1-2. iskola). Hl, kcs., leányok: i. He- sedús (Edelcny. a-cs iskola). Fiúk: DanczinRer (arlói iskola). * A megyei A-csoportos bajnok­ság 4. fordulójának eredményei: Szerencs—Edelény t,3-7,5 (ifi: 0-2). Sátoraljaújhelyi TK-Bor- sodtávho II. 5.5-li,5 (ifi: 2-0). Szuhavölgyi Bányász—Gyár- és Gépszerelő Vállalat 1,5-10,5 (ifi: 0,5-1,5). Mezőkövesd—Miskolci Spartacus t-x (ifi: i,5-o,s). ole­fin SC—Ózdi Kohász 5-7 (ifi: 2-0). Az élcsoport állása: 1. Gyár- és Gépszerelő Vállalat 35,5, 2. Miskolci Spartacus 31,5. 3. Mezőkövesd 25,5. Jótékony célú labdarúgó- mérkőzést rendeznek április 3-án, kedden Ózdon. Az NB III-as hazai együtles vendé­ge az élvonalbeli Ferencvá­ros együttese lesz. az össze­csapás 18 órakor kezdődik. A teljes bevételt a közel­múltban az Öz.di Kohászati Események a HOUSTON. A Texas ál­lambeli városban zajló, 225 ezer dollár összdíjazású nem­zetközi női tenisztorna ne­gyeddöntőjében Temesvári Andrea 7:5, 6:2 arányú ve­reséget szenvedett a torna első kiemeltjétől, az ameri­kai Martina Navratilovátói. DIJON. A junior cselgáncs- világbajnokság második ver­senynapján Kádas Ákos (78 kg) a pontszerző 5. helyen végzett, miután a bronzére­mért folyó mérkőzésen ip- ponnal szenvedett vereséget a dél-koreai Yeol Back Woo- val szemben. Földvári László (71 kg) helyezetlen maradt. CHICHAGÓ. A félmillió dollárral díjazott nemzetközi férfi-tenisztorna elődöntői so­rán. a világranglista-vezető Üjabb fordulón jutott túl az élvonalbeli labdarúgó­bajnokság. A legnagyobb meglepetés (?) Kispesten szü­letett, ahol a veszprémiek leiskolázták Haász Sándor legénységét. Alighanem na­pokon belül várható a köz­lemény, hogy „frissítenek" a piros-fehérek . . . Az éllova­sok begyűjtötték a 3—3 pon­tot, így tovább tart a ver­senyfutás az Újpest és az MTK-VM között. A Ferenc­város váratlanul aratott tel­jes sikert Székesfehérvárott: a Vasast alaposan helyben­hagyták a Viharsarokban: Siófokon remek és gólokban bővelkedő 45 perc után le­eresztettek a csapatok. Ered­mények : Űjpesti Dózsa—Pécsi MSC 1-0 (0-0). Alacsony színvo­nal, sok üresjárat. G.: Esze- nyi. Üzemekben történt tragédia áldozatainak hozzátartozói kapják. A rendezők belépő­díjat nem szednek, a bejá­ratoknál urnákat helyeznek el, s ezekbe mindenki anv- nyi pénzt lesz, amennyit akar. sportvilágból csehszlovák Ivan Lendl nagy meglepetésre, sima. 6:3, 6:4 arányú vereséget szenvedett a páros specialistának tar­tott amerikai Jim Grabbtöl, aki 32. a világon. PÁRIZS. A francia labda­rúgó-bajnokság 31. forduló­jában Kovács Kálmán csa­pata, az Auxerre hazai pá­lyán, már az első félidőben bebiztosította győzelmét, az első 45 perc után ugyanaz volt az eredmény, mint a végelszámolásnál: 3-1 az Auxerre javára a Brest el­len. A magyar válogatott labdarúgó a 3. percben meg­szerezte csapatának a veze­tést. ezzel az egy találatával jelenleg a góllövőlistán a nizzai Langers-rel a második helyezett 14 góllal. V ideoton-W altham—FTC 0-1 (0-0). Vérszegény a fe­hérváriak támadójátéka. G.: Dzurják. Haladás VSE—Debrecen 0-0. Kapkodó szombathelyi­ek, jól védekező vendégek, mi más lehetett volna? Békéscsaba—Vasas 4-1 (l'-í). Szünet után kipuk­kadt az angyalföldi gárda. G.: Csató (2), Miklya. Szen­ti. illetve Duró. Siófok—Váci Izzó 3-2 (3-2). Túl nagy iramot diktáltak maguknak az első félidő­ben .. . G.: Czigány (2).Zsa- dánvi, illetve Répási (2). Bp. Honvéd—Veszprémi SE 0-2 (0-1). A kispestiek tartalékosak, a vendégek tu­datosak voltak. G.: Handel (2). Csepel SC—MTK-VM 2-4 (0-4). Gyorsan döntést csi­kartak ki a kék-fehérek. G.: Jován (2), Cservenkai, Pö- löskei, illetve Herbály. Ste- fanov. Labdarúgás, NB I. Inog a kispad Kispesten? Birkózás Dunaújvárosban rendezték meg a Duna-Doboz Kupa- Káli László nemzetközi sza­badfogású birkózó emlék- versenyt. A Diósgyőri VTK sportolói közül Ferencz és Irinyi került be a fináléba, de az első helyért vívott meccseiken mindketten ki­kaptak. — az előbbi az NDK-beli Musielik-töl, az Utóbbi pedig a csepeli Ger­gőtől. így ezüstérmesek let­tek. , A TOTÓ 13. 1. NÜRNBERG—1. FC KÖLN 4. HERTHA BSC-BLAU-WEISS 80 a. ti. Hl. 11. 12. 13. fis 14. DARMSTADT—MEPPEN MÜNSTER—UNTERHACHING FORTUNA KÖLN—FREIBURG AVELUNO-PARMA CAGLIARI—TORINO ­FOGGIA—BRESCIA PISA-ANCONA TRIESTINA—PESCARA ST. pLtR'.I—EINTRACHT FRANKFURT Tatabánya—Kába ETO 0-0. Nagy voll a „rohanás", min­den eredmény nélkül. Az eredmény igazságos 9 \S NB J. UXASA M X N 2-t 1 i-i X 1. l:. Dózsa 21 15 1 32-14 Ifi •im MTK-VM 21 14 i 33-13 45 3. Becsi MSC 21 10 7 i 28-15 37 1. PTC 21 10 » ■j 31-23 34 3-0 1 5. s infok 21 j 22-19 30 2-1 1 fi. Tatabánya 21 '* ; •\ 14-19 30 X Veszprém ?1 fi 1« 17-1#» 28 2-2 X t-1 X 8. Videoton - Waltham 21 fi r> fi 15-19 27 0-1 2 ?», Vasas 21 7 5 9 22-28 2(­0-0 X 10. Békéscsaba 21 7 5 9 18-25 26 3-1 > 11. Bp. Honvéd 2! fi ’■» 10 20-27 23 1-0 1 12. DVisC 21 A X s 14*22 23 2-1 1 13. Raba ETO .21 4 n 8 20 “20 ?1 11. Haladás 21 5 r. 10 25-30 :i 2*2 X 15. Váci Izzó 21 3 10 S 17-25 19 PfgPjlPfe.y 16. Csepel 21 2 to 9 20-33 16