Észak-Magyarország, 1986. november (42. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-10 / 264. szám

1986. november 10., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. * Négy gólt rúgott az Ózd Ózdi Kohász—Kaposvár 4-1 (3-0) Ózd, 1800 néző. Vezette: PuHI. ÓKSE: Erdős - Fodor, Tokár, Kovács, Stanev - Osváth, Far­kas, Bem, Havelant - Katalin, Dudás. Edző: Bánkúti László. Csere: Katalin helyett Ho- monnai, a 80. percben. Az ózdiak léptek fel tá­madólag és már a 3. perc­ben Katalin fejese foglalkoz­tatta az ellenfél kapusát. A 7. percben szerezte meg a vezetést a Kohász. Bal ol­dalon alakult ki a támadás, Stanev az ötössel egy ma­gasságban küldte középre a labdát, a vetődő Sándorfi nem érte el, Havelant lábá­ról Osváth elé perdült, aki 2 méterről az üres kapuba helyezett, 1-0. A gól után érthetetlenül „ráült” az ered­ményre az Özd, s ezért több támadást vezettek a vendé­gek — eredménytelenül. Igaz, a 26. percben Meksí nagy lövését a léc alól tolta szögletre Erdős. A 39. perc­ben ózdi kontratámadás után Osváth emelését tornászta szögletre a vendégek kapu­sa. A 42. percben Farkas szabadrúgás után a fedezet­lenül hagyott Bémhcz ját­szott, aki a bal oldalról kö­zépre adott. Dudás a kapu­tól 14 méterre lefordult a védőkről, majd kapásból a bal sarokba bombázott, 2-0. A 44. percben Farkas ívelt be a jobb oldalról szögletet, a labda Baloghon irányt vál­toztatott, becsapta sándorfit és végül a jobb sarokban kötött ki, öngól, 3-0. Szünet után tizenöt per­cig nem sok említést érdem­lő esemény történi a pá­lyán. A 60. percben Have­lant elől a kapujából kifutva, lábbal mentett sándorfi. Há­rom perccel később óriási helyzetet ügyetlenkedtek el a fekete-fehérek; három tá­madóval szemben csak egy védő helyezkedett el, Dudás önzetlenül Havelant elé passzolt, de a fiatal játékos nem vállalkozott lövésre, to­vábbította a labdát az ugyan­csak helyzetben lévő Bőm­hez, aki nem lőtt az üres kapura, cselezett, közben a védők beérték és szerelték. Ezután l—i sárga lapot osz­tott ki a játékvezető a fe­leknek. A 75. percben bal oldali szögletrúgás után át­szállt a labda az ózdi vé­dők felett, Erdős bentragadt és az érkező Deákvári fél- magasan a kapu bal oldalá­ba helyezett. 3-1. A kezdés után Bém vezette kapura a labdát, látta, hogy a társa­kat fedezik, 30 méterről lőtt és a jól eltalált labda bom­baként vágódott a bal felső sarokba, 4-1. Nagyszerű játékkal törték meg nyeretlenségi sorozatu­kat az ózdiak, végig a Kohász irányított, és ilyen különb­séggel is megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. Az első félidőben helyenként el­lenállhatatlan volt a hazai gárda, a szünet után is egy­értelmű volt a fölénye, s ha kihasználja kínálkozó hely­zeteit, akár nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna. Jók; Kovács, Tokár, Dudás, Farkas, Bém. BANKÜTI LÁSZLÓ: — Végre a szokásos akarásunk játékkal és eredményesség­gel párosult, s ez értékes győzelmet jelentett. Hanyiszkó István Szarvas—DVTK 2-1 (1-1) Szarvas, 1500 néző. Vezette: Horváth Gy. DVTK: Nagy - Szlovák, Szűcs, Leskó, Huszár - Mol­nár, Oláh, Fükő, Szemete — Farkas, Csomány. Edző: Gál Béla. Csere: Csomány helyett Kölln, a 46., Fükő helyett Ba­logh, a 60. percben. Az első helyzet a szarva­siak előtt adódott a 13. perc­ben, amikor Demjén kitűnő labdájával Petykó indult el, de a 16-osról elhamarkodot­tan a kapu mellé lőtt. Az ellentámadásból szerezték meg a diósgyőriek a veze­tést. Csomány legurított sza­badrúgását Oláh 25 méter­ről a jobb felső sarokba lőt­te, 0-1. A 16. percben a ki­törő Demjént az utolsó pil­lanatban szerelték a diós­győri védők. Alig valamivel később Kanyári szabadrúgá­sát Nagy szögletre ten.verel- te, A 34. percben Vígh egy jobbról beívelt labdát ka­pásból lőtt kapura, ezt Nagy kiütötte, Vígli ismételhetett, de a diósgyőri kapus újból hárított. A 41. percben ka­nyári fejéről szedte le a lab­dát a vendégek portása. A 43. percben Vígh L. szögle­te után a védők hazaadását Somogyi elcsípte és az alap­vonalról éles szögből, 8 mé­terről a bal felső sarokba emelt, 1-1. A szünet után Köllntől Farkas elé került a labda, de Hanyecz az utolsó pil­lanatban vetődve védte a lö­vést. Az 51. percben Kanyá­ri átjátszotta Huszárt, éle­sen belőtt labdáját Hegyi előrevetődve, 5 méterről a kapu közepébe fejelte, 2-1. A 66. percben újabb Vígh L.-akció gördült a pályán, de a nagy erővel rálőtt lab­da a kapusról kipattant. A 72. percben Szűcs szabadrú­gása után a labda a sorfa­lon irányt változtatott, de Hanyecz bravúrosan men­tett. A lefújás előtt nem sokkal Farkas fejese szállt a kapu mögé. Az első félidőben nagyon gyenge játékot produkált mindkét csapat, csupán a szünet után lett élénkebb és változatosabb a találkozó. Mindez elsősorban a nagyon akaró és lelkesen küzdő szarvasiak nevéhez fűződik, ugyanis a diósgyőriek a sza­badrúgásból elért gólt kivé­ve egyszer sem voltak ve­szélyesek a hazai kapura. A második negyvenöt percben a Szarvas több gólt is lőhe­tett volna, a hazaiak öt hé­tig tartó nyeretlenségi soro­zat után megérdemelten tar­tották otthonukban a két bajnoki • pontot. A DV TK helyzete ezzel a vereséggel tovább súlyosbodott, mivel a vetélytársak nem marad­tak pont nélkül a forduló­ban. Hiába jutott előnyhöz a vendégcsapat, képtelen volt azt megőrizni, mert a hatalmas akarással harcoló újoncegyüttes sorozatban késztette hibára az ■ egyéb­ként sem túl szilárd védel­met. Jók: Molnár, Oláh, Farkas. GÁL BÉLA: — Saját ma­gunkat vertük meg. pedig idegenben mi jutottunk előnyhöz. További NB H-cs eredmények: Budafok—Veszprémi SE 2-0. Vá­ci Izzó—Metripond SE 2-0. Sal­gótarján—Csepel 0-0. Nagykani­zsa—Komló 1-3. SZEOL-DÉLÉP SE—Keszthely 1-0. Szolnok—Bp. Volán 0-1. Szckszárd—Baja 2-2. Ganz-Mávag—Nyíregyháza 0-2. AZ NB II. ALLASA 1. Vác 16 10 3 3 24-14 23 2. Bp. Vlán 16 10 2 4 34-22 22 3. Csepel 16 7 6 3 22-11 20 4. Veszprém 16 9 2 5 19-17 20 5. Kaposvár 16 8 4 4 16-14 20 6. Nyíregyh. 16 8 3 5 25-20 19 7. SBTC 16 7 5 4 18-15 19 8. Komló 16 8 2 6 23-23 18 9. SZEOL-DELÉP 16 7 2 7 25-18 16 10. Ganz-Mávag 16 7 2 7 23-21 16 11. Metripond 16 6 3 7 23-19 15 12. Szolnok 16 6 3 7 21-21 15 13. Szarvas 16 6 2 8 21-22 14 14. Özd 16 6 2 8 21-24 14 15. Baja 16 5 4 7 16-22 14 10. Szckszárd 16 5 2 9 29-35 12 17. N.-kanizsa 16 4 3 9 21-31 11 18. Diósgyőr 16 2 7 7 15-27 11 19. Budafok 16 4 3 9 15-28 11 20. Keszthely 16 3 4 9 15-22 10 Csak röviden... TEKE. Ózdi Kohász—Borsodi Építők volán 5-3 (2538-2490). Ózd, NB II., férfi. Egyénileg: Szakács (470). Tóth (439), Révai (435), illetve Juhász (451), Németh (420), Lipták (409). KOSÁRLABDA. Magyar Nép­köztársasági Kupa-mérkőzések: Miskolci Postás—Miskolci EAFC 97-84 (45-29). Miskolc, férfitalál­kozó. Ld.: Fodor (22), Kakas (10), Házi (16), Tóth (15), Gön­dör (13), illetve Bebesi (20). Bo­tár (16), Gallyas, Barnóczky (12—12). Miskolci Postás—Miskol­ci EAFC 64-60 (32-24). Miskolc, női találkozó. Ld.: Dargai (20). Selmeczi (17), Bálint, Tóthné (8 —8), illetve Fogarasi (20), Gál (18), Vitális (11). ATLÉTIKA. DSK csapatbaj­nokság, őszi forduló — Miskolc, MVSC-pálya. A végeredmény, fiúk: 1. 105-ös Szakm. és Szakk. 71, 2. Bláthy Szakk. 65, 3. Kilián G. 63, 4. Zalka Szakk. 52, 5. Földes G. 36, 6. Építőipari Szakk. 40. Leányok: 1. Zrínyi G. 100, 2. Kilián G. 61, 3. József A. G. 47. 4. Szepsi Cs. G. 45. 5. Fáy Szakk. 44, 6. Földes G. 41. LABDARÜGAS. Hétfőn, ked­den és szerdán a miskolci vá­rosi sportcsarnokban folytatódik a Kőhalmi Kupa kispályás lab­darúgótorna. Mindhárom napon 15 órakor kezdődik a küzdelem. BIRKÓZÁS, a felnőtt szabad­fogású csapatbajnokságot a Cse­pel SC nyerte, az FTC és a Bp. Honvéd előtt. A DVTK a negye­dik helyet szerezte meg. Kelen Mária a gyerekek mezőnyében szerez­te meg az első helyet. Fotó: Juhász Miskolcon, a Honvéd Papp József SE műanyagpályáján országos slalomversenyt rendeztek. A november 7. tiszteletére ki­írt viadalon 150-en indultak. Eredmények, női felnőtt: 1. Almási, 2. Tavassy, 3. Kiss (mindhárom Papp SE). Ifjúságiak: 1. Ba- jáki, 2. Kovács (mindkettő Papp SE). Ser­dülő II. kcs.: 1. Fürstner K. (OSC), 2. Laib (OSC), 3. Diószegi (OSC). Serdülő I. kcs.: 1. Erdős (OSC), 2. Németh (OKGT), 3. Zakariás (OSC). Gyerekek: 1. Kelen (H. Papp J. SE), 2. Lengyel (OSC), 3. Grosova (csehszlovák). Férfiak, felnőttek: 1. Chlepkó (BÉVSC), 2. Gotyás (Kékesi Sas), 3. Bánás P. (OKGT). Ifjúságiak: 1. Fürstner J. (OSC), 2. Straba (csehszlo­vák), 3. Tamási (OSC). Serdülő II. kcs.: 1. Öllé (OKGT), 2. Gross (csehszlovák), 3. Bánás T. (OKGT). Serdülő I. kcs.: 1. Szé­kely (csehszlovák), 2. Schilling (OSC), 3. Balogh (OSC). Gyerekek: 1. Erdős (OSC), 2. Madaras (OSC), 3. ifj. Cselényi (BÉVSC). Asztalitenisz BÉVSC-sikerek BORSODI ÉPÍTŐK VO­LÁN—SZEOL-DÉL ÉP SE 17-8. Miskolc, NB I. férfi. A hétközi találkozón a miskol­ciak kitűnő formában ját­szottak és nagyon értékes győzelmet arattak. Gulyás Pótárit és Aranyosit is le­győzte, s az ő sikerei jelen­tős mértékben járultak hoz­zá az együttes pozitív fellé­péséhez. Gy.: Báthory (5), Gulyás (4) Bénák (4), Lfecz- kó (2),'Bari (2). POSTÁS SE—BORSODI KINIZSI 22-3. Bocs, NB I. női. Nem volt egy súlycso­portban a két együttes, a fővárosi gárda jobb erőkből álló csapatát a hazaiak meg­szorítani sem tudták. Gy.: Széles (3). DECEMBER 4. DRÖTMŰ- VEK—MALÉV SC 14-11. Miskolc, NB II. férfi. Küz­Komáromi és Ismeretes, hogy október 25-én, a kötöttfogású birkó­zó világbajnokság 62 kg-os döntője kettős leléptetéssel ért véget a Budapest Sport- csarnokban. A szabályok ér­telmében ebben az esetben két sportoló — a magyar Komáromi és a lengyel Da- ras — csak az értéktelenebb helyre sorolható be, a3áz mindketten másodikok let­tek. Ugyanígy a román Her- tea és a svéd Fredriksson is a negyedik helyre volt jo­gosult, hiszen a „bronzmér­kőzésükön'' is kettős lelép- tetéses végeredményt hir­dettek ki a bírók. Bár Komáromi és Daras, továbbá Hertea és Fred­riksson 26-án megkapta Mi­delmes találkozón nyert a miskolci csapat, pedig Vi- rágh még csak keresgéli ön- 1 magát, képtelen megfelelően nyerni. A Drótművek a do­bogós helyezésért áll nagy harcban. Gy.: Baghy (5), Holló (3), Engi (3), Virúgh (3). BORSODI ÉPÍTŐK VO­LÁN SC—MÁV DAC 15-10. Miskolc, NB 1. női. Rosszul kezdődött a mérkőzés, mert Molnár kikapott Csibától. Nem sokkal később azon­ban a fiatal Kertész vesz­tesnek tűnő állásból fordí­tott Csiba ellen, s ez sors­döntő módon befolyásolta a találkozó végkimenetelét. A miskolci lányok öt találkozó után is veretlenek! Gy.: Ga­lambos (5), Molnár (4), Ker­tész (3), Badarász (2). Kris- ton (1). Daras első lan Er cégautói, a FILA el­nökétől az arany-, illetve bronzérmeket, azért egyér­telmű volt a bizonytalanság: végül is csak „fájdalomdíj­ként'' vehették át a medálo­kat az érintett sportolók? Október 31-én az MTI munkatársa telexet küldött Belgrádba Milan Ercegan- nak, azt kérdezve: végül is hányadik helyezettként tart­ja számon a FILA a négy sportolót? November 8-án, szomba­ton a jugoszláv elnök vála­szában ezt közölte: „A 82 kilós súlycsoportban Komá­romi és Daras holtverseny­ben első, Hertea és Fred­riksson szintén holtverseny­ben harmadik helyezett.” A TOTÓ 45. heti eredménye 1. DÜSSELDORF—HAMBURG 2. MANNHEIM—BAVERN MÜNCHEN 3. STUTTGART—BREMEN 4. BRAUNCHWEIG—ULM 5. SOLINGEN—HANNOVER 6. BIELEFELD—OSNABRÜCK 7. ASCOLI—FIORENTINA 8. ATALANTA—COMO 9. EMPOLI—VERONA 10. INTERN AZIONALE—TORINO 11. JUVENTUS—NAPOLI 12. SAMPDORIA—MILAN 13. AREZZO—PARMA 14. MESSINA—GENOA V*«*" - V -5- , ' ' +1. CAMPOBASSO—PISA 3-2 3- 3 4- 0 2-2 2-4 2-3 0-1 0-0 1-0 2-1 1-3 törölve 1- 1 x 2- 1 1 0-0 x Területi bajnokság Magára talált az ÓIÉ SC? SALGÓTARJÁNI SÍK­ÜVEGGYÁR—SAJÓBÁBONY 2-1 (0-1). Sajóbábony, 400 néző. Vezette: Fodor. Sa­jóbábony: Gyovai — Po- povics, Helgert, Dinea, Jónás — Majoros, Hauberger, Sziklai — Orosz (Kapitány), Tóth (Takács), Szabó. Edző: Sáfrány István. A gólok története. 20. perc: Sziklaival szemben szabály­talankodtak a salgótarjáni védők a 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Sziklai értékesí­tette, 0-1. 69. perc: Dóra a 16-oson belül ügyesen átvet­te a labdát és egyenlített, 1-1. 80. perc: Salgótarjáni beadást követően, Popovics öngólt vétett, 2-1. A szünet után a vendégek játszottak mezőnyfölényben, és megér­demelt győzelmet arattak. Jók: Helgert, Dinea, Majo­ros. HONVÉD PAPP JÚZSEF SE—BÉLAPÁTFALVA 1-0 (0-0). Miskolc, Honvéd-sport­telep, 500 néző. Vezette: Csá­ki. H. Papp J. SE: Kerényi — Gonda, Pribék, Takács, Budai — Kiss, Balogh, Pölcz, Horváth L. — Vidinczei (An­tal), Aranyosi (Koczka). Ed­ző: Balogh Zoltán. A gól története. 69. perc: Pölcz indításával Horváth L. elfutott a bal oldalon, be­adását Aranyosi élesen a jobb sarokba fejelte, 1-0. Jó iramú, színvonalas, izgalmas mérkőzés. A hazaiak többet támadtak, de sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. Jók; Gonda, Takács, Pölcz, Horváth L. HATVAN—BORSODI ÉPÍ­TŐK VOLÁN 2-0 (1-0). Hatvan, 300 néző. Vezette: Makovinyi. BÉVSC: Kiss — Tamás (Balogh), Demeter, Budai, Lugosi — Gácsi, Szo- bóczki, Bujdos — Veres, Tu- mik (Sverla), Radaksz. Ed­ző: Hajas Imre. A gólok története. 16. perc: Gömöri 20 méteres szabad­rúgását követően a labda a sorfalon irányt változtatva került a miskolci hálóba, 1-0. 89. perc: Gömöri átadását Bcnyó 12 méterről lőtte a kapuba, 2-0. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen, a hatva­niak kihasználták helyzetei­ket, a vendégeknek továbbra sem erősségük a góllövés. Jók: Demeter, Bujdos, Veres. GYÖNGYÖS—BORSODI BÁNYÁSZ 2-0 (1-0). Gyön­gyös, 500 néző. Vezette: Ágoston. B. Bányász: Fehér — Vincze, Bukovics, Benkő, Lintner, Budai (Schneck),, Kiss, Borbély, Fekete, Ko­vács, Palásthy (Puskás). Ed­ző: Németh Attila. A gólok története. 35. perc: szöglet után a védőkről be­pattant a labda, Szabó pedig 5 méterről a hálóba lőtt, 1-0. 89. perc: Ferencz 10 méter­ről állította be a végered­ményt, 2-0. A győzelmet job­ban akaró, és lelkesebb ha­zaiak rászolgáltak a két pontra. Jók; Fehér, Borbély. OLEFIN SC—SALGÓTAR­JÁNI KOHÁSZ 2-0 (0-0). Salgótarján, 300 néző. Vezet­te: Kovács. Olefin SC: Posta — Balogh, Polonkai, Kovács, Szilágyi, Bodolai, Gulyás, Fe­ledi, Fodor, Kapus, Tóth (Barabás). Edző: Péczely, Szabolcs. A gólok története. 52. perc:, Balogh előre tört, több vé­dőt is kicselezett, elfektette a kapust és 11 méterről a jobb alsó sarokba gurított, , 1-0. 79. perc: Tóth 10 mé­terről, éles szögből állította be a végeredményt, 2-0. A közepes iramú mérkőzésen a vendégek — helyzeteik alap­ján — rászolgáltak a nagyon értékes sikerre. Jók: Balogh, Posta, Bodolai, Tóth. APCI VASAS—EDELÉNY 1-0 (0-0). Apc, 200 néző. Ve­zette: Gál. Edelény: Banga — Kiss, Ragyina, Tárnái, Farkas, Göndör, Goór, Ol­dal, Czél, Kleiber, Polgári. Edző: Koleszár György. A gól története. 60. perc: Szőke szabadrúgása Banga kezét érintve került a kapu­ba, 1-0. A jó iramú találko­zón a lelkes hazaiak megle­petésszerű győzelmet arat­tak. Jók; Göndör, Oldal. KAZINCBARCIKAI VE­GYÉSZ—NAGYBÁTONY 1-0 (1-0). Kazincbarcika, 1200 j néző. Vezette; Molnár. KVSE: Májer — Babus, Szta- hon, Kondás, Fodor — Or- lóczki, Kerekes, Búza — Kalmár, Gyenes (Csipke), Asszony (Deszatnik). Edző: Balázs András. A gól története. 16. perc: Babus beadását Orlóczki fe­jelte a hálóba, 1-0. Végig rendkívül nagy küzdelmet vívtak a csapatok. Olykor igen kemény játék folyt a pályán. A barcikaiak me- ; zőnyfölényt harcoltak ki, de , a helyzetek kihasználásával még gondok adódtak, összes­ségében a Vegyész rászolgált a győzelemre. Jók: Fodor, Orlóczki, Gyenes. További eredmény: Recsk —Romhány 2-1.