Észak-Magyarország, 1981. október (37. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-27 / 252. szám

1981. október 27., kedd ESZAK-MAGYARORSZÁG 7 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Labdarúgás, NB II. Gólképtelen csapatok: Naptár _____ 1 981. október 27„ kedd A nap kelte: 6.20; nyugta: 16.35 órakor A hold kelte: 5.31; nyugta; 16.55 órakor Névnap: Szabina SZÉCSÉNY—OLEFIN SC 2-1 (l-u). Szécsény. 500 néző. Vezet­te: usvátli. OJeíln SC: Bodolai 1. | — Szilagyi, Lociver, l’auiovics, Tom esz. Maié. Bodoiai II.. Sztan- kó (Korhűt). Bazár. Jávorszky (Lukács), Vanczó. Edző: Darabos Attila. A gólok története. 30. perc: Közvetett szabadrúgás után Kal­már legurított labdáját Szerémi 17 méterről nagy eróve] lőtte a hálóba. 1-0. 70. perc.: BodoLai II. szabadrúgást ívelt középre, a 16- o.s vonalából, s a magasra fel­ugró Korhűt fejjel továbbította a labdát a hálóba, 1-1. 84. perc: Újabb hazai szabadrúgás; Hor­váth ívelését Kalmár clörevetód- Ve fejelte a hálóba. 2-1. A lelke­sebben látszó széesén.vi együttes rászolgáli a győzelemre. Az Ole­fin SC-böl senki sem diesérhe- ■ tó. Ifi: 1-1. UOKSÜÜI BÁNYÁSZ—SALGÖ- TARJANI ÖT V ÜZE TG Y Alt 4-1 (2-0). Zagyvaróna, 500 néző. Ve­zette; Boros. B Bányász: Kosz- ta — Dalnoki. Palágyi, Szegó, Szabó. Kovács I.. Kovács I. (Klem), Budai, Plotár, Pócs, Ist­ván (Oldal). Edző; Balogh Zol­tán. a gólok története. 20. perc: Pécs húzott el a jobu oldalon, beadását Kovács U. fejelte a há­lóba. 1-0. 30 perc: Egy bal ol­dali beadást Plotár kapásból lőtt a hálóba. 2-0. 00. perc: Plotár szép cselek után növelte az előnyt, 3-0 75. perc; Kavarodás támadt a bányászok kapuja előtt, I végül Bariba talált a hálóba, 3-1. 03. pere: Klem a bal oldalon hú- I zott el. tisztára játszotta magát, s közelről a halóba lőtt.. 4-1. Vé­gig a sajószentpéteri gárda irá­nyította a találkozót, helyzeted alapján nem lehetett vitás a győ­zelme. Jók: Koszta, Szegő. Plo- ! tár. Pócs. Ifi; 11-1. SAJÖBABONY— SÍROK 1-1 (0-0). Sajobábony, 800 néző. Vezette: Csáki. Sajóbabony: Gyovai — Bodri. Benkö Jónás. Tóth. Ko- recsényi. Vajda (Lintner). Grol- musz, Nagy, Palósthy (Lakatos). I Edző: Balázs András. A gólok története: 40. perc: Szép hazai akció fűlött a pályán, Vaj­da beadását Grolmusz fejelte a | halóba. 1-0. 53. perc: Egy jobb­ról beívelt szabadrúgást alapo­san elnézett a sajóbábonyi véde­lem és Tábori a tétovázó hátvé­dek közül elörevetödve fejelt a hálóba, 1-1. Végig többet táma­dott a hazai együttes, de legjobb helyzeteit is kihas znál a Uanul hagyta. Jók: Bodri. Kerecsényi. Ifi:l-3, HATVAN—EDELENY 2-0 (1-0). Hatvan. 800 néző. Vezette: Ein- roiter. Edelény: Banga — Tur­csik. Várad!. Major. Kendi. Ba­csó, Lengyel Drótos V.. Németh (Gröber II.). Szűcs. Hubi (Ragyá­iul). Edző: Hajas Imre Nagy Iramú, küzdelmes és változatos mérkőzésen a többet kezdeményező hazaiak ügyesen kihasználták helyzeteiket. Gól- lövő: Horváth. Futó. Jók: Major, Kendi, Váradi. Ifi: 4-2. SALGÖTAKJANI SlKÜVEG- G VAR-BORSODI VOLÁN 2-2 (1-1). Salgótarján. 500 néző. Ve­zette: Puhl. B. Volán: Kiss— Ta­hiás, Sverla, Szanyó, Lugosi, Bod­nár, Kőhalmi. Veres, Csanyi (Sza­bó), Galló, Tóth (Szilágyi). Ed­ző: Balázsi István. A gólok története. 16. perc: Gallót buktatták a 16-os előtt. A szabadrúgást Kőhalmi végezte el és mesterien csáváit labdája a jobb felső saroKba került. 1-0. 21. perc: Czene 11-esbői egyenlített. 1-1. 80. perc: Marcsok bal oldali beadását Král 8 méterről lőtte a hálóba. 1-2. 85. perc; Szilágyi be­adását Bodnar közelről sodorta a kapuba. 2-2. A miskolciak végig egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiaknak, s helyzeteik alapján akár nyerhettek volna Is. Jók: Luggsi. Csányi, Galló. Ifi • 2-1. BÉLAPATFALVA-BORSODNA- DASI) 1-0 (0-0). Bélapátfalva, 4Uo néző. Vezette: Gáspár. Küz­delmes, változatos mérkőzésen szerencsés győzelmet aratott a hazai együttes. ★ További eredmények: Recsk — Kom hány 2-1 Nagybátony—Petó- libánya 6-1. TERÜLETI BAJNOKSÁG 3. Hatvan 11 8 1 2 25-10 17 2. Nagybátony 11 7 1 3 29-13 15 3. Edelény 11 7 1 3 20- 9 15 4. Bélapátf. 11 5 3 3 20-14 13 5. B. Volán 11 4 5 2 20-16 13 6.' B.-nádasd 11 5 2 4 20-15 12 7. S. Síküveg 11 3 6 2 17-16 12 8. Itccsk 11 6 — 5 16-15 12 D­Olefin SC 11 5 1 5 16-14 11 10. Romhány ii 4 3 4 14-17 11 31. Sajóbabony 11 3 4 4 12-15 10 12. B. Bánvász 11 4 1 6 17-18 9 13. Pctöfibnnya 11 2 5 4 9-23 9 34. Szécsény 11 *> 4 5 13-18 8 15 Sírok 11 1 4 6 9-19 6 Uli. S. Ötvözet 11 — 3 8 9-34 3 KVSE és MVSC H. Papp J. SE—Salgótarjáni TC 2-0 (0-0) Bukovics (fehér mezben) nagy csatát vívott a gondjaira bízott sal­gótarjáni csatárral. Párharcukból rendre győztesen került ki. Temesi László felvétele Miskolc* 500 néző. Vezette; Pa­lotai. II. Papp J. SE; Noválc — Ko­vács, Juhász, Bubcsán. Bukovics —■ Kapus, Andirkó, Pörögi — Jánosi, Munkácsi (Fábri, a 83. percben)* Bánik (Leskó, a 46. percben). Edző; Vágó György. A U. percben már gólt szerez­hetett volna a hazai együttes, de Munkácsi 8 méterről mellé lőtt. A 11. percben Pörögi 30 méteres szabadrúgását Kocsis védte. Ké­sőbb néhány ígéretes helyzetet teremtettek a hazaiak, többször is csak egy-egy pontos „láb” hi­ányzott ahhoz, hogy rezdüljön a vendégek halója. A 39. percben Andirkó 20 méteres lövését véd­te Kocsis. A 48. percben Juhász szögletét Leskó 5 méterről a jobb alsó sa­rok mellé fejelte. (Erre mondják: ,.művészet” volt kihagyni.) A második felidő 61. percében aztán az STC kapujában táncolt a lab­da. Andirkó bal oldali magas szögletét Kocsis oldalra ütötte, Kovácshoz került a labda. a jobbhatvéd lekezelte a pettyest, élesen a kapu elé ívelt. Leskó pedig elörevetödve. 8 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1-0. Négy perccel később megismétlődött a goi előtti jelenet. Ismét Kovács adott be, Andirkó viszont 6 mé­terről fejelt a kapu fölé. A 88. percben eldőlt a mérkőzés sor­sa. a csereként beállt Fábri i<>iib oldali beadását a jókor érkező Pörögi 7 méterről a kapu köze­pébe fejelte, 2-0. Az első tíz perc változatos, jó iramú volt,' majd ellaposodott a játék, sok átadási hibát vétettek a csapátok. Mezőnyjátékkal tel­tek a percek, enyhe hazai fölény jegyében. A honvédek több hely­zetet dolgoztak, lei, de a hetek óla gólképtelen csatársoruk ezeket nem tudta kihasználni A tarjá- niak védekezésre rendezkedtek be. szórványos ellenakcióik ke­vés veszélyt jelentettek. A szü­net után sem emelkedett az át­lagos fölé a mérkőzés színvonala. A hazaiak harmadik nagy hely­zetükből vezetést szereztek. Ez­után a Salgótarján kitámadott, fölénybe került, egyenlíteni azon­ban nem tudott., mert csatárai gyenge, napot fogtak ki. A csú­szós talajú pályán és küzdelmes mérkőzésen a végig többet táma­dó, egységesebb teljesítményt nyújtó H. Papp J. SE megérde­melten szerzett értékes két baj­noki pontot. Palotai n játékveze­tői szempontból nem könnyű összecsapást kitűnően vezette. Jók: Kovács, Juhász, Andirkó, Babosán. ..... _____ Iv. T. Szarvas—Kazincbarcika 3-0 (1-0) Szarvas, 1000 néző Vezette: Dri­gán. ívVSE; Kasza — Szobonya, Tóth, Helgen, Fekete. (Tamás) — Petrovics, Kálmán, lvoleszárik — Szép, Gere, Simkó (Kiss). Edző: Frenkó László. Csípős, hideg és szeles időben, viszonylag jó talajú pálya fogad­ta a csapatokat. A Vegyész ez­úttal megszokott csapatából Far­kason kívül Fodort és Majorost is nélkülözni kényszerült. A vendégek kezdtek jobban, s mezönyfölényt harcoltak ki. A 13. percben Gere lefutotta a szarvasi védelmet az alapvonalról visz- szagurilott, de a nagy lendülettel érkező Kálmán 13 méterről fölé durran tott. Nem sokkal később újból Gere veszélyeztetett. A bal oldalon vezette fel a labdát. 10 méterről leadott lövését Pocsai jo érzékkel tisztázta. A 30 perc­ben Szép vezette fel a labdát a jobb oldalon, az alapvonaltól kö­zépre adta Kálmán továbbította Petrovics elé akinek 7 méterről leadott lövése a tömörülő védők­ről vágódott a mezőnybe, a 33. percben egy hosszan előrevágott Labdáért csatázott Koleszárik és Tabár. Fejelni készültek, de a labda akadalytalanul hagyta ei a pályát. Drigán játékvezető ál­talános meglepetésre 11-est ítélt a hazaiak javara. A büntetőt Fi- lyó végezte el, s lövése után a labda a jobb alsó sarokba ke­rült, Kasza csak érinteni tudta a pettyest, 1-0. A 40. percben Sim­kó vezetett támadást középen, a 16-os előtt Koleszankkal kény­szerítőzött, aztán l'öié lőtt. A szünet után a Vegyész nagy iramban kezdett. A 48. percben mégis a hazaiak értek el újabo gólt. A félpályánál Fekete nem tudta szerelni Takart, aki kapu­ra húzott, és a védők ciíszkísere- tében 12 méterről talált a háló­ba. 2-0. A vendégek nem adták fel, elkeseredetten rohamoztak a védekezésre kényszerülő hazai garda kapuját. A Vegyész tudo­mánya azonban csak a 16-osig tartott. A 60 percben Szobonya lendült előre 25 méteres lövését Pocsai vetődve védte. Nem sok­kal később ismét a barcikai jobb- hátvéd veszélyeztetett, a szarvasi kapus azonban ezúttal is a he­lyén volt. A 78. percben Paulik tört be a barcikaiak 16-osán be­lülre, ütközött a védőkkel, el­esett. és Drigán ezúttal is a büntetőpontra mutatott. A ll-est ismét Filyó értékesítette, 3-0. A hajrában a Vegyész rohamozott. Petrovics lőtt főié, majd ugyan­csak a középpályás veszélyezte­tett, de Szép beadását közelről az oldalháloba lőtte. A 8ó. percben Szobonya tört előre, Kálmántól visszakapta a labdát, 16 méte­res lövését Pocsai mentette. Akik nem latiak a találkozót, azt hihetik, hogy a hazaiak simán jutottak a két bajnoki pont bir­tokába. Nos. a helyzet mégsem ez, mert a játékidő jelentős ré­szében a Vegyész nemcsak hogy egyenrangú ellenfele volt a szarvasiaknak, hanem kifejezet­ten többet kezdeményezett és kézben tartotta az irányítást. Sajnos, két, erősen vitatható já­tékvezetői ítélet következtében tetemes hátrányba kerültek, rá­adásul a legjobb helyzeteket is rendre elügyeUenkedték. A gól- különbség mindenképpen túl­zottnak minősíthető. Jók: Kasza, Szobonya, Kálmán, Gere. O. Zs. H. Szabó L. SE—MVSC 3-0 (1-0) Mezőtúr, 1500 néző. Vezette: Király. MVSC: Harsány! — Gyöngyösi, Bobko, Pincsák, Krémer — Leiszt, Bukovenszky (Zsíros), Czerva (Soltész) — Egri, Kiss, Török. Edző; Krompaszky Gyula. Nem a legjobb előjelekkel kelt útra a miskolci zöld-fehér együt­tes. A legutóbb szerepelt kezdő­csapat tagjai közül Gergely két sarga lap. Liplák pedig sérülés miatt nem lehetett tagja a gárdá­nak. A mezőtúri csapat lendületesen kezdett és támadólag lépett fel. Rostás lövését védte Harsányt, nőm sokkal később pedig Boda labdája került a kapu fölé. A sorozatos hazai akciók a 10. percben góllal végződtek. Benvó futott cl a bal oldalon, pontosan adta középre a labdát, s a lókor érkező Boda az ötösről felelt a hálóba, 1-0. A gól után valamivel többet kezdeményezett a vendég­csapját, de a támadásokból hi­ányzott az átütőerő. A hazaiak szemmel láthatólag 1obb erőben voltak ellenfelüknél, könnyedén fojtották el támadási kísérletei­ket A 04. percben Kiss szabad­rúgása került a kapu mellé, nem sokkal ezután pedig Egrit sze­relték egyesült erővel a védők. A szünet után közepes iram­ban és Színvonalon kezdtek a csapatok. Továbbra is a hazaiak irányították a játékot, több volt az elképzelés és a tervszerűség akcióikban. Az 53. percben növel­ték előnyüket. Mezőtúri szöglet után Rostás ívelte a labdát a ka­pu elé. és a jókor érkező Csorba a bal alsó sarokba fejelt. 2-0. Egy­oldalú lett a játék, a vasutasok kapujuk elé szorultak, s a vak­tában előre vágott labdákkal a zöld-fehér csatárok szinte sem­mit nem tudtak kezdeni. A 71). percben ismét Ilarsányi hálójában táncolt a labda. Danka adott 1ó labdat a jobb oldalon felbuk­kanó Boda elé, aki pontosan adott középre és Benyó kapásból lőtt a hálóba 3-0 A hátralevő időben a hazaiak biztosan őrizték elő­nyüket. az ellentámadásod nem jelentettek sok veszélyt a mező­túri kapura. Csak addig volt vitás az ered­mény, amíg a hazaiak meg nem szerezték a vezetést. Az MVSC ugyanis szétesően kísérletezett, a szervezett csapatjátékot produká­ló honvédcsapat mindenben el­lenfele fölé nőtt. Az iram és a s7dn vonal egyaránt n közepes szinten mozgott, s a mezőtúriak végig a kezükben tartották a lá­tók irányítását. Jó néhány biztos helyzetet alakítottak ki a bizony­talankodó vasutas-védelem mel­lett, s ezekből hármat ki is hasz.- náltak. A vendégelt csak szórvá­nyos ellentámadások vezetésére vállalkoztak, ötletszegény akciói­kat azonban még a 16-os előtt megállította a hazai védelem. Jók: Krémer. Leiszt. ★ További eredmények: DUSE— Eger SE 1-1. .Debreceni Kinizsi- Gyulai SE 3-1. Honvéd Bem Jó­zsef SE—Lehel SC 1-1. Hódmező­vásárhely—Gyöngyösi SE 3-1. H. Asztalos János SE—Szolnoki MÁV MTE 1-1. NB II, KELETI CSOrORT 1. D. Kinizsi 11 8 2 1 24- 9 18 2. Eger 11 6 4 1 16- 9 16 3. Szabó L. SE 11 6 2 3 21-13 14 4. K.-barcika 11 6 2 3 18-10­14 5. Gyula 11 5 2 4 18-15 12 6. Papp J. SE 11 5 2 4 14-14 12 7. Szarvas 11 5 1 5 22-16 11 8. Hódin. MSE 11 5 1 5 15-10 11 9. Asztalos SE 11 4 2 5 11-16 10 10. Debr. Univ. 11 3 3 5 10-12 9 11. Szolnok 11 3 3 5 10-13 9 12. Gyöngyös 11 3 3 5 9-18 9 13. Bem J. SE 11 2 4 5 11-15 8 14. Saig. TC 31 2 4 5 10-16 8 15. Lehel SC 11 3 2 6 6-12 8 16. MVSC 11 2 3 6 11-28 7 É vf o r d u I ó_________ Száztíz évvel ezelőtt, 1871. október 27-én született Moszk­vában, és 52 éves korában, 1923-ban halt meg Vaclav Vo- rovszkij szovjet-orosz publicista, irodalomkritikus és bolse­vik pártmunkás. Időjárás _______ V árható időjárás ma estig: főként a nyugati országrészben növekszik meg gyakran erősen a felhőzet. Elsősorban a Du­nántúlon várható többfelé eső, zápor, keleten egy-ltét helyen zivatar. A déli szél gyakran erős, időnként viharos lesz. Vár­ható legmagasabb nappali hőmérséklet: nyugaton 12 és XG, keleten 16 és 20 fok között. — Beszéd- és magatartás­kultúrával foglalkozó munka- csoportot alakított a Hazafias Népfront országos titkársá­gának Olvasó népért moz­galmi munkabizottsága. Hang­súlyozták: a Hazafias Nép­front VII. kongresszusa ál­lásfoglalásának megfelelően szeretnék elősegíteni a ma­gyar nyelv ápolását, helyes használatát, az emberi érint­kezés kulturált formáinak megismertetését. Az új mun­kacsoport tagjai: nyelvészek, írók. pedagógusok, újságírók — köztük Péchy Blanka, Grétsy László, Lőrincze La­jos, Ruffy Péter. — A Hold Föld körüli ke­ringésének jellemzőiről, sa­játosságairól szerezhetnek újabb ismereteket az érdek­lődők október 30-án délután öt órakor Miskolcon, az Uránia Csillagvizsgálóban, a kis csillagászok szakköri fog­lalkozásán. — Zomborban megrendezték a 21. jugoszláv amatőrfilm­fesztivált, amelyen magyar vendégek is részt vettek. A fesztivál nagydíját, valamint a legjobb rendezésért járó díjat Bucsek Tibornak (Bu­dapest) ítélte oda a biráló bizottság. Távoli partok cí­mű alkotásáért. A zsáneríil- mek versenyében Aut András (Budapest) kapta meg az Aranyplakettet. — Hegymászókkal, barlan­gászokkal címmel, diavetítés­sel egybekötött ismeretter­jesztő előadást tartanak ok­tóber 29-én a görömbölyi Budai Nagy Antal Művelő­dési Ház Üj Tükör Ifjúsági Klubjában. Az előadást este 9 órakor kezdik. — A totó 43. heti eredmé­nyei: x, x. x, X, 2, X. 2, X, 2, 2, X, 2. I és a plusz 1-es x. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény nem akadt. Az egyetlen 13 találatos szelvény 2 096 421 forintot ér. A 12 találatos szelvények száma 9 darab. Nyereményük egyenként 155 290 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 4582 forintot fizetnek. A 10 ta­lálatos szelvények pedig egyenként 719 forintot ér­nek. A Miskolci Tejüiem felvételre keres:- raktárost,- szállítási művezetőt,- száliitmánykíséröket,- kazánházi csoportvezetőt,- vízvezeték-szerelőt Jelentkezés: a Miskolci Tejüzem kereskedelmi Irodájában Miskolc III., Erdélyi u. 1. — Vasárnap bezárta kapuit a kőbányai' vásárváros idei két utolsó nemzetközi ren­dezvénye. a Mipel elektro­nikai és a Trade Mark véd­jegykiállítás. E bemutatókkal egy időben befejeződött az NSZK műszaki hét ugyan­csak a BNV területén meg­rendezett eseménysorozata. Hat nap alatt mindhárom bemutatót több tízezren ke­resték fel. elsősorban üzlet­emberek és ipari szakembe­rek. akik tárgyalásokat foly­tattak a kooperációs kapcso­latok kiszélesítéséről a kiál­lító külföldi cégek képvise­lőivel. — Mazsaroff Miklós festő­művész kiállítása október 29- én, csütörtökön 17 órakor nyílik meg Borsodnádasdon, a pártszékházban. Megnyitót Béres Ferenc énekművész tart, népdalokkal közremű­ködik Mazsaroff Mária. A tárlat november 10-ig tart nyitva. — Talpbélésnek való új alapanyagot állított elő a Pécsi Bőrgyár rostműbör üzeme a Bonyhádi Cipőgyár számára. A két vállalat kö­zösen fejlesztette ki az erős, textilbevonalú rostműbőrt, amelyet korábban tőkés im­portból szerzett be a Tolna megyei gyár. A nagyüzemi próbák befejeződtek, s a jö­vőben évente 800 ezer pár cipőt készítenek a Pécsett előállított talpbélés felhasz­nálásával. A KERMI vizs­gálata szerint a vásárlók is jól járnak, mert a hazai talpbélés erősebb, . nagyobb szakitószilárdságú, mint a korábban felhasznált import­anyag. — Jogi tanácsokat adnak díjmentesen október 28-ón Miskolcon, a Diósgyőri Va­sas Művelődési Központban az érdeklődők részére, dél­után öt órától. — Pataki János leninvárosi festőművész munkáinak be­mutatója látható a Képcsar­nok miskolci. Szőnyi István termében október 28-tól no­vember 4-ig. — Gergely Mihályt várják író—olvasó találkozóra az őszi megyei könyvhetek ke­retében ma este hat órára az edelényi járási könyvtár­ba. Közlemény Az ÉMASZ Miskolci üzemigaz­gatósága értesíti az alábbi terü­leteken lakó fogyasztóit, hogy az áramszolgáltatást hálózatszerelési munkálatok végzése miatt szüne­teltetni fogja. 1981. október 27-én és 28-án 7—16 óráig. Bertalan a. 5—41. számig, Szarkahegy 50—UJJ. számig, Pünkösdhegy végig.