Észak-Magyarország, 1979. október (35. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-09 / 236. szám

t T979, oirtöbef 9., k«Hd ESZAKrMAGYARORSZÁG 7 Megyei bajnokság WEMTE—Tállya 5:0 (3:0). M.is tol-:, tioo nezo. ve/.: Szabó. MIQMTE: Ba rí es ka — j'glai. l)e- áietcr, Papp, C.sonó. Dobolán, Botos. Siífman, Piczek (Soltész). Petercsák, Pallai. Edző: Csanyi József. Tállya: Bandura (Pozsonyt) -- Gribovszkj. Banyiczki, Bitesük, Horasz. Magyar. Pcko Ti'., Haj- de (Pécs). Tilger. Balogh. Spe­cter. Edző: dr, sója Szabolcs. A minden részében jobb hazai <*sapat ilyen arányban is megér­demelten győzőn. GJ.: Pallai (2). Siífman, Petercsák. Botos. Jók: a hazai csapat minden tagja di­cséretet erdemel. ill. a vendég­csapat boJ senkii nem lehet meg­dicsérni. Ifi: 8:0. Borsodnádasd—Sajóbábony 3io (2:0). Borsodnádasd, too néző. vez.: Lénán. Borsodnádasd: Szabó — Vá­mos. Platthy. Koós. Holczhauser, Birsek (Zi mányi), Nyerges, Ncv meth. Gyárfás. Kasza. Antal '(Kapcsok). Edző: Szondi éi Béla. Sajóbábony: Pecza — 'Kovács, ft,vitiai. Jónás. Tóth. Kálmán. Lakatos. Somogyi. Raduly. Kiss. Rózsa (Mohiár). A jobban játszó hazai csapat megérdemelten győzött. Gl.: Ka­sza (2. egyet 11-esbol), Aliiul. Jók: Platthy. Nyerges. Kasza. Holczhauser (a mezőny legjobb­jai. ill. Jónás, Raduly. ifi: 1 :3. S/.ultavöigy—B. Volán 1 :o (1:0). Kurityan. too nezó, vez.: Fehér. Szuliavölgy: Salamon — Szi- ráczki. Csontot, rí maszek i. Ju­hasz. Ploiar 1. (Hajdú). Szalai. Fazekas, Lévai. Klem, Plotái H. (Feledi). Edző Marczinasko Jó- Zbtíl. B. Volán : Kiss Bartakovies: Vari. Gacsi. iVevit/.er, Burger, Varga (Tóth). Hu/so (Szabó). Horváth. O/loczki, Sziklai. Edző: Balazs/András. Köpeny. helyenként durva mérkózi cn megérdemeltén győ­zött a hazai csapat. Gl.: Klem; Jók: C.vomor. Rimaszoki. Juhász, ill. Kiss, Burger, Orloczki. Ifi: 4:2. Mezőkövesd—Hcjöcsaba t :fl f" :0), 00 néző, ve/.: Mester. Mezőkövesd: Hoc/.a - Paz­mándi, Jablonkai. Pál. Mezei, Varga !.. Újvárosi. Adam n.. Peti ik. Varga [1. (Tari). Hajdú (Bukta). Edző: Antal Ferenc. Hcjocsaba : Töt ök — Szabó I.. Nagy l.. David (Kiss), Eszlari. Nagy II. (Szabó H.), Duliban. Votíicska. Jáfgcr. Krisztián. Asz- Kzon.v. Edző: Penderik György. Sportszerű mérkőzés. valós eredni éi.i.v. Gl.: Pál. Jók: Ho- C/.a, Jablonkái. Petiik, ill. Tö­rök, Eszlari, Jogér. Ifi: 0:1. Honvéd Trencsonyi SE—M. üveggyár: 0:0. Szentistván, 300 Í|éz6, vez : Kozsla. H. Trencsényi: Spujnik — Filc, Palagyj. Tárnái. Budai (Tóth), Nagy, Korhűt. Varga. Szimcsák. Baracsi, Berccz. Edzó: Neuscliel Karoly. M. Üveggyár: Gyovai — Papp. Bodnar l.. Filc. Adorján (Nagy Ti.). Bihari, Sarka di. Gergely. Körecsényi, Bodnar n.. Bodnar III. (Gombos). Eclzó: Fischer Fé­rt* ne. Jo iramú mérkőzés, kiegyenlí­tett erők küzdelme. Jók: Palá- Ryi, Szimcsák, ill. a vendégcsa­pat minden játékosa megérdem­li a dicséretet. Alsozsolca—Királd 3:1 (3:0). Al­sozsolca, 300 néző, vez.: Dan­hauser. Alsozsolca: Borbély — Szeke­res. Bodnár. Derecskéi, Orosz, Fodor. Fábián. Loczi (^sürsz). M-linárcsik Tóth. Madarast. Ed- *ö: Szamosi Ferenc. Kirald: Barczt --- Kovács, Lup- kovics. Kriston (Birk). Uthy. Kucs. Boda (Pozsgai). Szatmári. pusko, Bálint, Kristály. Edző: Széles István. A többet támadó hazai csapat Nagyobb arányban is győzhetett volna. Gl.: Madarast <2). Tóth. Hl. Bahnt. Jók: Derecskéi. Drosr,. Tóth. Lupkovics, Ufhy, Kristály, ifi: í):ü. Sátoraljaújhely—Rudabánya 1 :2 WJ). Sátoraljaújhely, 300 néző, Zvolens/ki. Sátoraljaújhely: Szeműn — Csongrádi. Usovs/l,\i. Nauy. Zsó­fi. Berta. Almágyi. Nyirkos (Szi­li). Kiss (Roszbhá). Gönczi. Sán­dor. Edző: Cserépi l.aszlo. Rudabán.va: Szabó — Kiss n’óth). Sütő, .Garant. Molnár, Járó. Breuer. Balti. Sxalko. Kar- czagi, Szlavkai. Edző: Bari ha Géza. A helyzeteit kihasználó ven­detek megérdemelten győztek a sokat hibázó hazai csapat ellen. Gl.: JCsofi (ll-esból). ill! S/.Tkó. Szlavkai, jók: Csongrádi, Nagy. ili. Kiss, Batfi. Ui: lö:0. Az Tincs—Borsodi Bányász, mér­kőzést október 17-en, szerdán játsszák le. Edclcny—SÜMSE 2:0 (l:M. Megyei bajnokság 1. YtElWTE in 8 2 — *'7: h IS 2. TrcncHcnyi Hl 5 4 1 17: 8 14 V IS. Volán Hl 5 8 2 17:11 13 4. Hcjöcsab}* Hl 4 4 2 20: í) 12 5. Szuliavölgy Hl 1 ;; :í i:t:i:i 11 L Ttudabanvr in 5 1 4 11:1 11 7. Borsodi B. n ;; _ 4 1 2 :l l Hl S. Alsozsolca KI 1 1 1 11 :l(> 111 9. Királd Hl 4 2 1 15:16 in Hl. S.-bábony Hl 3 4 12:15 in 1L 51. üveggyár 1« :s 4 2, 7:ll in 12. Tállya in .3 — H):26 m 13. Encs n 4 1 4 18:14 fi 14. B.-mida.sd Hl •» :* 5 13:18­13. M.-kövesd W fj 0:14­H5. S.-újhely Hl 2 2 6 11:17 6 ?7. Edéiénv * Hl j 4 % T:H r. Bt. SÜMSE WL 2 8 Síül i Labdarúgás, NB II. Naptár Debrecenben nyert az MVSC Fülöp, a KVSE kapusa vetődve ment a Pcipp J. SE csatára, Kvaszta elöl. Temesi László felvétele K A ZI N CB ARCI Ív V— H. PAPP J. SE 4:1 (1:0) Hejöcsaba, 1500 ne/.o. Vezette: Kötődi. KVStl; Fülöp — Biil'hU. Szeri., Helgen. Tamás — Kálmán. Pet- rovics. Fekete — Köieszarik, Kiss E.. Szeim-re (Simkó az 50. percben). Edző: Szcntmarjay Ti* bor. W. Papp .J. SK: Elekes (Szöge- di. ’ a 27. percben) — Konrad, Szilágyi. Farkas. Fodor — Gre­gor. Magyar. Bodolai — Kvasz­ul. .Palkovics (Magyar l... a .szü­netben), Répasi. Edzó: Vágó György. A 7. percben Koleszárik be- adiisát Kálmán lőtte kapura, a védők azonban kivágták a lab­dát. A 1). percben Koleszárik elöl Farkas mentett hazaadással, az utolsó pillanatban. A 12. percben Kiss L. lövésé került a jobb sarok melle. A 16 percben Koleszárik nagyszerű labdat tá­lalt a fedezetlenül hagyott Kiss L. elé. A középcsatár a kifutó kapus mellett 10 méterről a halo közepébe lóit. l :0. A 22. percben Peírovics remekül talált Kole­szárik elé. a jobbszclsó ügy lőtt a bal felső .sarok mellé, hogy a labda Elekest is érintette. Négy perccel később Kon rád beadasat Fülöp elvétette, de a hazai csa­tárok nem tudtak kihasználni a lehetőséget. A 42 percben Répa­si 25 méterről lőtt mellé.'majd Fülöp Kvaszta elöl mentem. A/ 52. percben Komád jobb oldali beadásai a befutó Kopá­si K métertől a bal sarokba te­jelte, 1:1. A 62. percben Petro- vics a jobb oldalt 16-os közelé­ből begun Lőtt, Kiss L. 10 mé­terről kapura lőtt. Szögedi ki­üt ötté a labdat. Fekete pedig jobbal laposan , a halóba bombá­zott 2:1. A 60 percben Fülöp .hátulról szabálytalankodott Ré- ' pasival szemben, a játékvezető Viszont tovabbot inteti ... A 72. percben Simkó IB meters lövé­se a védőkről a fedezetlenül ha­gyott Kiss. L. ele pattant, aki 8 méterről a vetődő Szögedi mel­lett a kapu bal oldalába fejelt. 3:.i. A 84 pereben Koleszárik a bal kapufát talalta Cl. A BK. pereben Simkó hatalmas lövése a felső lécről pattant, vissza. Petrovics jókor erkezett. es 14 méterről a jobb sarokba lőtt, 4 :l. A találkozó eredménye megle­petés, de csak azok szamara, akik nem latiak a mérkőzést. Az első petétől kezdve a nagyon taktikusan. szervezetten játszó vendégek irányították, a hazaiak nem tudtak kibontakozni. Az egyenlítő goi után a KVSE újí­tani tudott, e.s helyzeteit jól használta ki. A vendegek fölény: harcollak ki a középpályán, tá­madásaik pedt^ rendre veszé­lyesnek bizonyultak A H. Papp J. SE enerváttan, elképzelés nél­kül futballozott, igaz. a szeren­cse is elpártolt mellőlük. A hon­védcsapat sorrendben negyedik vereségét könyvelhette el . . . Jók: Kiss L., Koleszárik. Petrovies. Fekete. Kalman. A hazaiak ko­zni! senkit sem lohol kiemelni. K. T. BALASSAGYARMAT—-ÓZDI KOHÁSZ 2:1 <2 :0) Ózd, 1200 néző. Vezette: Deme­ter. OK SE: Szántó — Fodor, Bíró. Túrái - Kiss (C.suhány), Ligeti, Bácskái II.. Tóth — Szekula, Bácskái 1.. Madaras/. (Fükö I.). Edző: Pallagi Róbert. Mindkét csapat nagy iramban kezdett, .s élvezetes, változatos játék alakult ki. A 2. percben I. uc.sk a került gólhelyzetbe. de az ötösről leadott lövését védte Szántói A 7. percben Ligeti ügyesen .emelt középre. Madaras/ alig fejelt föle. A ii. percben S/cku!a bead ása t M ad arasz 1 e- kezelte. 8 méterről lőtt. de lab­dája .szögletre vágódott a vé­dőkről. A szöglet után Bácskái 1. lőhetett kapura, de a gólvo­nalról kivágták a labdái. Véde­keztek a bal áss agyar matáiak, nagy erővel* rohamozott * az Ózd. A 18 percben formás ba­lassagyarmati akció alakult ki; a pályán, végül Kovács 18 méterről lőtt mellé. A 20. percben Szeku­la ügyetlenkedett, jó helyzetben lyukai rúgott. A 27. pereben vá­ratlanul vezetésre tettek szert a vendégek. Luc.sk a S/.cillák elé játszott, aki laposan lőtt a ve­tődő Szántó hasa alatt a bal sarokba, l :ü. A goi megzavarva az ózdiakat. A 30 percben Li­geti 8 méterről a kapus ke/cbp lőtt. A 87. percben Szed Iák elöl tisztázott nehezen Bíró. A 43. percben újabb gólt. kapott, az ózd. Hugyecz tvolt a bal oldal­ról közepre. a labda átszállt a védők feje • felett.' én a/, üregen hagyott S/.ücs fejjel csúsztatta a halóba. 2:0. A szünet után az ózdiak kezd­tek jobban, és a 47. percben szépítettek. Kapu előtti kavaro­dás man a labda 'kipattant a 16-oson kívül álló Bácskái I. ele. kilépett á védők közül, és ll méterről lőtt a halóba. 2:1. ügy látszott. hogy az Ózd nagyon beleerósit, de a góllöve.s nem sikerült. A vendegek kizárólag a védekezéssel .törődlek. A 68. percben Madaras.- beadását Bácskái T. kapta, de lövés he­lyett cselezni ’próbált, es szerel­tek. A 77. percben Csuhany elöl. kifutva mentett a kapus. A 84. percben Tóth nyeste középre .a labdát. Szekula es Bácskái 1. ,egymást zavarták, s oda lett a lehetőség. Gólokkal kellett volna • nyerni •V, Ozdnak. A/, első félidőben volt jobb a játék, de meglehe­tősén sok átadási hibát követ­tek el a labdarugók. A szünet titán közepes színvonal jelle­mezte a játékot, .s ebbem az. időszakban az ózdi csatárok el­képesztő heiyz el eke; Ügyetlen* kedtek el. A latoitak alapién a vendégek rászolgálták a győze­lemre. Jók: Fodor, Túrái, Bács­kái 11. H. I. EGER SE—OLEFIN SC 2:1 (0:0) Eger, 201)0 néző. Vezette: Macz- kó. Olefin SC: Dohán.' - Vancxó. Pelró, Kovács L, Lázár — To­nt esz, Kapus. Magyár — Kocsis (Suliéi). Bdenyessi, Fekete. Ed­ző: Szabó Béla. Fergeteges hazai rohamokkal kezdődött a találkozó. Ambrus közeli lövését Dohány bravúrral ütötte ki. Tom esz indítását Ka­pus 13 méterről küldte kapura. Bailor kiütötte a labdat. ponto­san Belényessi elé. aki a felső kapufát talalta el. A 12. percben Móricz indította Horvath 111-at. akinek fél magas lövését Dohány jo érzekkel tette ártalmatlanná. A 22 percben Kapustól Belé- nyessi kapott jo labdat, egy csel után 18 méterről loll, a lab­da a jobb kapufa belső eléről vágódott a mezőnybe. A 38. percben Potró lövése kerülte el a kaput. Az ellentámadás csak­nem gólt hozott. Ambrus lövé­sébe: Dohány kétszer is jo ütem­ben vetődött bele. A u. féLidő egri támadásokkal kezdődött, a leninvárosiak be­szorultak. s csak ritkán jutottak szóhoz. Az 57. percben vezetéshez jutottak a hazaiak. Bal oldali tá­madás után Horvath I. beadá­sai Gömöri fejjel juttatta a jobb sarokba, l :0. Egy perccel ké­sőbb Horvath ll. lerázta magáról a védőket, Moriczhoz továbbítóit, a lövést Dohány föle tolta. Az Olefin bátrabb lett, több akciót is vezetett. A -67. percben Ko­vács 1„ beadására Magyar sü­tőit. de a döntő pillanatbkft nem talalta el a labdat. A 72. pereben egyenlítettek a leninvárosiak. Jobb oldali támadás végen Ka­pudhoz került a labda, aki la­posan a jobb sarokba lőtt. 1:1. A goi után Ambrus Horváti) ll-ói lio ja jo helyzetbe, de a játékos ' hibázod. A* mérkőzés a 83. percben dúlt ci. Kavarodás támadt a leninvárosiak ib-o.sán belül, Móricz hátrahúzva lőtt kapura. Lazar kézzel fogta meg, s a megítéli büntetőt Móricz ér­tékesítette. 2:1. Nagy küzdelem, de alacsony .színvonal jellemezte a mérkőzést. Kezdetben az egriek veszélyesen rohamoztak, de a vendégek, vé­dőimé jól állt a labán. Mindig • ' . s nem mondtak le az ellenakciókról sem. Az első 45 "perc kiélezett csatát hozott, de a kapuk érin­tetlenek maradtak. Szünet utah az egriek meg nagyobb sebes­ségre kapcsoltak, de a vezetésük birtokában túlságosan is meg­nyugodtak.. Ezt jól ismerte fel a vendégegyüttes, s kiegyenlített. Mar úgy látszott, hogy döntetlen lesz az eredmény, amikor egy kavarodás végén lJ-eshcz jutott, az Egér, es ez a kot bajnoki pontot jelentette szamukra. A pontosztozkodás igazságosabb lett volna. Jók: Dohány. Kapus, La­w. u. MISKOLC I VSC­ll. UNIVERSITAS 2:« (0:0) Debrecen, 2000 néző. vezette: Hulak. A1YSC: Kun — Liptak. Kovács., I .ocher. Krém er — Leiszt, Bor­sos. K ss — Kistér (Bük ovens/.- ki). Egri. Török. Edző; Krom- pia.szky Gyula. A hazaiak kezdtek jobban, s a/ első percekben határozott me­zőny fölényre tettek-szert. Táma­dásaikból azonban hiányzott az átütőerő, s a lelkesen harcolt» vasutas vedelem jól rombolta a próbálkozásokat. Negyedóra el­lenevei- kiegyenlítettebb lett, a játék, feljött az MVSC. s egy-ket gyors megugrással veszélyeztet­lek. Jga.-.t helyzetei azonban egyik csapat sem tudott, terem-1 teni. Mezőnyjáték folyt a pályán, egyre inkább a vasutasok birto­koltak többet, a labdát, de a fél­idő befejezése előtt a hazaiak hagylak ki esy nagy góiheíyze- t-ei. Szünet után a debreceniek leplek fel támadólag. Akcióik azonban kiismerhetöek voltak, s könnyen hárított a vendégvéde­lem. A hajrában egyre élesebb lett a küzdelem, s a tetszetősen, taktikusan harcoló v asutasok ere­jéből még gólokra is futotta. Előbb a 74. percben /orient a ha/aiak halója. Kiss egy kény­szerítő átadást játszott vissza Kleiner elé. aki 12 méterről lőtt a bal also sarokba, 1:0. Nem kellett sokáig várni a második goira sem, amViy a 86. percben szüle tett meg. A vasutasok, köz­vetett. szabadrúgáshoz jutottak. Török gurított Kiss elé. s ö 20 méterről' nagy lövést zúdított a bal felső sarokba. 2:0. Kevesen gondoltak volna, hogy az MVSC két ponttal tér haza Debrecen­ből. Nos. a vasutasok ezúttal igen kitettek magúkért. lelke*,en. harcos felfogásban küzdöttek, nem ismertek elveszett labdát. A s/üm'l után sem estek kétsce- bo. erővel -jobban bírták ellenfe­lüknél. s megérdemelt s.vó: elmei arattak. Jól:: Krém er, Leiszt. Kovács. Borsos. Kis... * A/ Ml 11. Keleti csoportjának további eredmény ei: .Szolnoki MÁV .MI«: — Debreceni Kinizsi 4:0 (3:0). Gyöngyösi Sí — Hon­véd Szabó Lajos SE l:0 (1:0). Nyíregyházi Vasutas Spartacus',-— Orosháza 4:1 (l:J). Hódmezővá­sárhely — Honvéd Asztalos sr 2:0 (1:0). Lehel SC — Szarvas 1:0 (1:0). Békéscsabai TASK — Gyulai SE 1 :o (1:0). NB II. Keleti csoport 1. N \ .-háza in 7 2 1 20- 5 16 Szolnok in 6 2 2 *-23-10 14 3. Lehel in ■3 3 2 H- n 13 4. Gyöngyös Hl 6 1 3 11-11 13 ■>. KebarciUa Hl 5 2 3 21-15 12 6. H.-vásárit. in 4 4 2 11- 5 12 7. Szarvas in 5 2 3 14-í) 12 S. B.-gyarmat in 6, — 1 13-1 L 12 f». Eger in 4 3 3 16-14 11 H). MVSC in 4 5 3 17-18 11 11. Svaim L. ST. in 1 2 4 15-12 Hl 12. Gyula m 1 3 4 12-11 10 13. R. TASK in 4 J 5 13-13 fi 14. D. Universil. Hl 3 3 4 11-15 n 15. Papp J. SE Hl 4 — 6 Hl-22 8 16. Asztalos SÍ­in 3 1 6 17-22 7 IT. Orosháza 10 2 2 6 n-i« 6 is. Lenvnváros < in z 3 6 8-16 6 tt. D/d in 1 1 T 8-?n 5 3«. n. Kt-tyirM m 2 — % 8-2« 4 1979. oklóber 9.. kedd A nap kelte 5.53, nyugta 17.09 óra kor A hold kelte 19.50, nyugta 9.55 oraknr Névnap: De ne« Évforduló Kétsiáihétvenöt evvel adott 1704. Oktober D en .ízületért, es 7:: eves korában. 1777-ben hall mcp Segner Janos András természettudós, matematikus, fizikus cs orvos. Időjárás _______ V árható időjárás ma estig: keleten kissé, máshol válto­zóan felhős idő. ltső nem les/.. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 11—l(í fok kozott. — MunkaheISi látogatást rendez október 9-én az Épí­téstudományi Egyesület mer . gyei szervezete a miskolci avasi templom műemléki rekonstrukciós munkálatai­nak megtekintésére. — l elelósseggel a közműve­lődésért címmel ankélot ren­dez a Miskolci Bányaüzem közművelődési bizottsága ma Parasznyán. s azon a közös községi tanács és a művelődési intézmények ve­zetőivel az együttes felada­tokat vitatja meg. — A Miskolci 1 j Zenei Mo­holy október lti-en, szerdán este hat. órai kezdettel tart­ja évadnyitó hangversenyét a II. Rákóczi Ferenc Könyv* tarban. A koncert műsorán Fehér György. Orbán György. Selmeczi György. Vajda Ja­nos. továbbá Petrassi. Tara- nu es Brouwer müvei szere­pelnek. — Vali József festőművész­nek, aki korábban hosszú id^ig Miskolcon eit es alko­tott. október 11-én Debre­cenben nyílik kiállítása a Metlgyessy-leremben és az október 25-ig látogatható. — Villamos biztonságtechni­ka es érint es ved el ein kor­szerű eszközei es módszerei címmel Kovács Pál László tart előadást október 9-én 15 órai kezdettel Miskolcon az MTESZ-székházban. — Díszítőművészeti szakkört szerveznek az ormosbányai művelődési házban. A szak­kör elsősorban lakásdíszítő tárgyak készítésére kívánja oktatni tagjait. A felnőttek mellett felső tagozatos iskolá­sok jelentkezését is varjak. — Nyolcszáz feninvárosi fia­tal — az Edzett ifjúságért mozgalom keretében — egész napos túrán vett részt. Mis­kolcon. a Csany ik-völgy ben. Az altalános es a középisko­; Iák tanulói, valamin'! az üze­mi fiatalok korcsoporttól függően négy-, illetve hélki- lométeres gyalogtúrát tettek, majd vidám játékos sportve­télkedővel folytatódott ava- sárnapi program. — Az adózásról és az ezzel kapcsolatos új rendelkezé­sekről tartanak ismeretter­jesztő előadást október 11-en Miskolcon, az Ady Endre Müvelődéii Házban. Az elő­adási hat órakor kezdik. — A csillagok fejlődéséről hallhatnak előadást az ér­deklődők október 12-en. pénteken délután hat órai kezdettel. Az előadás színhe­lye a miskolci Uránia Csillag- vizsgáló. I •— A . korszerű világítástech­nika. műszaki teltételeiről tárgyal a nemzetközi világí­tástechnikai bizottság intéző bizottsága kétnapos ülésen, amely hétfőn kezdődött el az MTA Műszaki Fizikai Kutató Intézetében. — A Vöröskereszt 111. euró­pai regionális konferenciá­jának szervező bizottsága el­ső genfi ülésén Hantos Já­nost. a Magyar Vöröskereszt Országos Végrehajtó Bizott­ságának elnökét választotta elnökévé. A Magyar Vörös­kereszt küldői lsége hazaér­kezett a liga közgyűléséről. —r Január 1 -tói megváltozik jo néhány névnap ideje a naptárakban. Néhány regi név „eltűnik'’ es helyettük új kerül a rovatokba, egyes napokon pedig több név vi­selői is ünnepelhetik név­napjukat. Az új naptárakat forgatók összesen 38 napon találnak majd módosítást. — ,.C‘hc Guevara cs Camillo Cien I u egos-ünnepség eket " tartanak ezekben a napok­ban Kubában. A szigetország üzemeiben. intézményeiben es iskolaiban rendezett ün­nepségeken emlékeznek meg a két kiemelkedő forradal­márról és nemzeti hősről, a szocializmus kubai úttörői­ről. — Több vsa la cl költözhet új otthonba Ózdon. A lakásgon­dok enyhítésére közel há­romszáz lakással többet épú tettek, s építenek az elő­irányzottnál ebben a terv­időszakban OTP-beruházás- ként a munkásvárosban. A lakásokat túlnyomórészt a kohászat dolgozóinak utal­ják majd ki. — A helyi lakosok adoztaf&r sárol. a hatóság ezzel kapcso­latos tevékenységéről is szó lesz azon a végrehajtó bi­zottsági ülésen, amelyet ma tartanak meg Sárospatak va­ros Tanácsán. A vb. tagjai ezen kívül beszámolót hall­gatnak meg az egészségügyi osztály munkájáról, — Négynapos tan folyamot rendez október 8-tól 11-ig az aggteleki Cseppkő-szállóban a kazincbarcikai városi, mis­kolci járási es edelényi járá­si Vöröskereszt vezetősége. Az alapszervi titkárok ré­szére szervezett tanfolyam első napján dr. Vékony Er­nő, a Kazincbarcikai városi Pártbizottság első titkára, a „Vöröskereszt szervezetek szerepe a párt előtt álló ak­tuális feladatok végrehajtá­sában" címmel tartott elő­adást. — A TOTÓ 40. heti ered­ményei: 2, 1. 1. 1. x. 2, 1. 2, x. -l. x. 2. 2 és a A Sportfogadási es Lottó Igazgatóság közlésé szerint a totónyeremények a követke­zők: 13+1 találatos szelvény nem akadt. 13 találatot 3 fo­gadó ért el. Nyereményük egyenként 442( ezer 524 fo­rmt. 12 találatot 100 fogadó ért el. Nyereményük egyen­ként. 8 ezer 850 forint. A 11 találatos szelvények szánta 1363. Nyereményük egyen­ként 649 Ft. A 10 találatos szelvényekre (11 276) 118 te» rtiUOL fizetnek. / I