Észak-Magyarország, 1971. augusztus (27. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-10 / 187. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZAG 6 1971. aug. 10., kedd Kezdetnek is rossz volt Szombathely—Diósgyőr 2:0 (1:0) Szombathely, 5000 néző. Hűvös, esős idő, csúszós talajú pálya. Vezette: Szilvási — szinte hiba nélkül. DVTK: Veréb (7) — Kovács (5), Salamon (6), Hajas (7), Kolláth (5) — Oláh (íj), Földesi (5) (Fekete —), Si- kora (5) — Udvarev (4). Horváth (ti), Vass (ti). Edző: Mathcsz Imre. Kezdetnek is gyenge volt — mondhatná az ember, hi­szen a Szabó nélkül kiálló Szombathely nemcsak két gólt rúgott a DVTK-nak, ha­nem a mérkőzés nagy részé­ben fölényben játszott, tet­szetősebben, átgondoltabban szőtte támadásait, jobban uralta a mezőnyt, és minden­képpen rászolgált a két pontra. A diósgyőri védelem­re rendkívül nagy nyomás nehezedett. Ennek elsősor­ban az volt az oka, hogy a csatárok nem tudták tartani a labdát. Ha véletlenül heiv­FÖSPED Szállítók— Ózdi Kohász 6:2 (1:0) Budapest, 400 néző. Vezet­te: Palotai. Óad: Katona (Csarak„a szü­netben) — Abuczky, Murá­nyi (Holczfhauser), Macbai, Kovács Z., Várkonyi, Bár­sony, Egri, Szendrei, Zalai (Fűké, a szünetben), Tóth. Edző: Zalai László. Az egy héttel korábban, otthon elszenvedett vereség felpaprikázta a Szállítók csapatát. Az első percek ha­zai rohamokkal kezdődtek, s még 10 perc sem telt el, Tú­rái jól eltalált lövése az óz­di hálóban kötött ki. 1:0. Ez­után kiegyenlítettebbé vált a játék, a színvonallal azonban baj volt. A Kohász egyen­rangú ellenfélnek bizonyult, sőt, szünet előtt az egyenlí­tést is megszerezhette volna. Ebben a játékrészben Bocsá- kot durvaságért kiállította Palotai, de nem sokkal ké­sőbb törlesztett: Kovácsot is leküldte a pályáról, mert fütty után elrúgta a labdát. Szünetben 3 (!) cserét haj­tott végre a Kohász. Ennek ellenére Várkonyi hibájából Magyarosi lett eredményes. 2:0. Nem adták fel az ózdi­ak, hiszen jól ment a játék. Abuczky előretört, és be­adás helyett a felső léc alá bombázott. 2:1. Holczhauser ravasz szabadrúgását viszont a hazaiak kapusa nézte el. 2:2. Itt volt a nagy pillanat, hogy a Kohász megismételje előző heti bravúrját. Ez bosszulta meg magát. Min­Nyári Totó Kupa Játék egykapura Debreceni EAC—Sátor­ai jaújheiy 1:0 (0:0) Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Németh. Sátoraljaújhely: Szakáll — Suszterics. Lisovszky, Szűcs — Sütő, Csabai — Telenkő, Szepesi. Virágh, Schuller. Mondy. Edző: Sípos Ferenc. A mérkőzést orkánszerű szél kísérte végig, mely az első félidőben a hazaiaknak kedvezett. A játék egykapu- ra folyt, a sátoraljaújhelyi csatárok egyre-másra vezet­ték támadásaikat az egyete­misták kapujára, de nem si­került gólt elérniük. A má­sodik félidőben kiegyenlített volt a játék, de mindkét csatársor gólképtelennek bi­zonyult. Szakáll kapujára a második 45 perc alatt egyet­len lövés ment — abból is j gól lett. Végül a Szerencsé- j sebb csapat győzött. Jók: Li- j sovszky, Szűcs és Telenkő. i zet adódott a szombathelyi kapu előtt, azt is elügyetlen- kedték. A hazai együttes minden csapatrészében jobb­nak bizonyult, és kis szeren csévél több gólt is lőhetett volna. Az eredmény „szép­séghibája", hogy a hazaiak két gólja kapushibából esett, viszont az akcióikat ók sem tudták értékesíteni. Szombathelyi támadások­kal kezdődött a mérkőzés, s már a 8. percben Veréb ka­pujában volt a labda. Kul­csár szögletrúgása érintés nélkül csavarodott a diósgyő­denki támadott az ózdi csa­patból, és senki sem ügyelt a két, elöl maradt szélsőre. Egymás után három potya­gólt kapott a Kohász, a 72., a 75. és a 77. percben. Senki sem értette az ózdiak zavaró- [ dottságát, s már csak nevet­ték, amikor a 84. percben Magyarosi a félpályáról el­indult. Senki sem volt a kö­zelében, így. tudta beállítani a 6:2-es végeredményt. A mindenáron való győzni akarás bosszulta meg magát; Az egész csapat, de különö­sen a védelem és a középpá­lyások a ludasok ezért a sú­lyos vereségért, italai László edző csak ennyit mondott, amikor hazaérkeztek: „Aki látta a mérkőzést, maga sem hiszi, mi toriént az utolsó 25 percben. A győzelem lehető­sége minden óvatosságot nélkülözött a fiúknál. Jónak Atwcakyt és Szendreit emel­MGM Debrecen—Borsodi Bányász 2d) (ld)) Debrecen, 300 néző. Vezet­te: Asztalos. Borsodi Bányász: Czibere — Györke, Katona, Nagy I. (Göncze). Csipke, Karajz, Ge- regur, Tomesz, Verebélyi, Kertész (Fazekas) Szálkái. Edző: Bolemányi Károly. A nagy lendülettel támadó hazai csapát az első negyed­órában szinte kapujához sze­gezte a Bányászt. Ez a nagy fölény a 10. percben érett góllá. A félidő hátralevő ré­szében a Bányász lassú ado­gatásokkal fékezte a hazaiak Az NB J. állása: I. Ü. Dózsa 1 1 — — 7-1 2 2. Vasas 1 1 — — 3-0 2 Egyetértés 1 1 — 2-0 2 Haladás 1 1 — — 2-0 2 3. SEIT 1 1 — — 2-1 2 Tatabánya 1 1 — — 2-1 2 7. Csepel 1 — 1 — 2-2 1 Eger 1 — 1 — 1-1 1 Rába ETO 1 — 1 — 1-1 1 FTC 1 —■ 1 — 2-2 1 11. Bp. Honvéd 1 — 1 1-2 — Videoton 1 — — 1 1-2 — 13. DVTK 1 — — 1 0-2 — !MTK 1 — — 1 0-2 — 13. Pécs 1 — — 1 0-3 — Ifi. Komló 1 — — 1 1-7 — NB I. 1. FÖSPED B: 1 1 fi-2 2 SZEOL í 1 — — 4-0 2 3. Dorog 1 1 — — 2-0 2 Dunaújváros 1 1 —­— 2-0 2 MÁV DAC 1 1 — — 2-0 2 várpalota 1 1 — — 2-0 2 T. Bp. Spartacus 1 1 — — 3-2 •y 8. Békéscsaba 1 — 1 — 2-2 1 c; an/'MÁVAü 1 — 1 — 0-0 1 Kecskemét 1 — 1 — 2-2 1 Pénzügyőr 1 — 1 — 0-0 1 12. ZTE 1 — — 1 2-3 — 13. Debrecen 1 — — 1 0-2 — Oroszlány 1 — — 1 0-2 — Pécsi B. 1 — —­1 0-2 — Volán 1 — — 1 0-2 — 17. Ózd 1 — — t 2-6 —­Szolnok 1 — — 1 0-4 — rí kapuba. 1:0. Nem sokkal később Horváth egyenlíthe­tett volna, de az 5-ösön nagy helyzetben hibázott. Ezután ismét szombathelyi percek következtek. Salamon a gól­vonalról rúgta ki a labdát, Kulcsár és Bíró közelről a kapu mellé lőtt. A Diósgyőr csak szórványos ellentáma­dásokkal kísérletezett. A fél­idő eseménye volt még, hogy Halmosi lövése a bal kapu­fán csattant, Rátfcai pedig közelről mellé lőtt. A második félidő is Hala­dás-rohamokkal kezdődött. A 49. percben Farkas hagyott ki óriási helyzetet, majd Bíró lőtt mellé. Néhány perc múl- a a fedezet Bokor vitte fel a labdát, nagyerejű lövését azonban Veréb szépen védte. Újabb szöglet következett, ezúttal Király maradt őrizet­lenül, és a fiatal játékos há­rom lépésről a hálóba továb­bította a labdát. 2:0. Néhány percig diósgyőri I rohamokat lehetett látni. ■ Amikor „kitámadofct” a DV- 1 TK, helyzetek is adódtak, j Horváth szépíthetett volna, majd Vass került kecsegtető helyzetbe, s azután ismét a szombathelyiek vették át a I játék irányítását. Az utolsó negyedórában láthatólag a iá1 radtság jelei mutatkoztak a DVTK-játékosokon, a Szom­bathely nagy lelkesedéssel es kedvvel rohamozott, a közön­ség pedig melegen ünnepel­te jó játékot nyújtó-győztes csapatát. Helytelen dolog volna így, az első mérkőzés után vala­mifajta mélyebb következte­téseiket levonni a DVTK já­tékát illetően. Egy azonban máris szembetűnt, hogy küz­dőszellemben a csapat alul maradt a hazaiakkal szem­ben. A szombathelyiek végig lelkesebben játszottak, szo­rosan fogtak embert, bár sok helyzetet kihagytak. Győzel­mük mindenképpen megér­demelt. A DVTK-ban cseri: Hajas, Salamon és Oláh já­téka dicsérhető. lendületét. Több helyzetet is kialakítottak, de az erélytelen csatárok rendre elhibázták a befejezést. A második fél­időben a hazaiak továbbra is fölényben voltak, és a 86. percben megszerezték máso­dik góljukat. A szétesően játszó Bányász csapatból sen­kit sem lehét kiemelni. Kínos 25 perc nem ki. Vmcze Zoltán Hasai fölény Ökölvívó Avas líupa Szépen szerepeltek az MYSC versenyzői A serdülőknél a váltósúlyban Kovácsnak (szemben) a MÉM- TE versenyzőjének meg kellett elégednie a második hely­lyel •Vasárnap délelőtt 9 órakor kezdődtek a sportcsarnokban az ökölvívó Avas Kupa dön­tő mérkőzései. A serdülők­nél és az ifjúságiaknál 18— 18 pár lépett szorítóba, így a késő délutáni órákban feje­ződött be a küzdelem. Izgal­mas, színvonalas döntőket láthatott a közönség, s a ha­zai sikerek sem maradtak el. Nagyszerűen szerepeltek az MVSC ifjúsági versenyzői: Iván Béla tanítványai közül — összesen heten indultak —, hat ökölvívó került a döntőbe! A serdülőknél az Ózdi Kohász fiataljai értek el sikereket. Horváth József, a magyar ifjúsági váloga­tott edzője mondotta a dön­tők után: — Nagyon elégedettek le­hetünk a kitűnő rendezéssel. •A Borsod megyei ökölvívó Szövetség vezetői nagy rutin­nal, hozzáértéssel szervezik rendezvényeiket; s ennek kö­szönhető. hogy az ország leg­rangosabb utánpótlás-sereg­szemléjévé válhatott az Avas Kupa. A következő években tovább bővítjük a progra­mot, ugyanis nemzetközi szintűvé emeljük a kupaküz- dehnet. Mind a három nap során szép mélkőzéseket lát­hattunk, s többen itt „váltot­ták meg a belépőt” az au­gusztus 11-én kezdődő ORT- edzőtáborozásra, Tatára. Kincses Ferencnek, a Ma­gyar Ökölvívó Szövetség if­júsági bizottsága vezetőjének nagyon tetszett a fiatal vas­utas versenyző, Vidovenyecz László szereplése, de felfi­gyeltek az ózdi Mustos, és a MÉMTE két fiataljának, Ba- rának, valamint Lakatosnak a teljesítményére is. Eredmények. Serdülők. Pa­pírsúly, A csoport: 1. Tézsla (Chinoin). B csop.: 1. Világi Az A FIT XVI. sz. Autó­javító Vállalat keresi azonnali belépésre AZ ALÁBBI MUNKA­VÁLLALÓKAT: pénztáros gyors­gépírónő Gyakorlattal rendelke­zők előnyben részesül­nek. Fizetés alapján. megállapodás Jelentkezés: AFIT XVI. sz. Autójaví­tó Vállalat 3. sz. üzem­egysége, Hejőcsaba, Téglás u. 4., üzemvezetőnél Foto: Laczó József (Dorog). Légsúly: 1. Bodnár (Kisvárda). Harmalsúly: 1. Vidovenyecz -(MVSC), 2. Nagy (ÓKSE). Pehelysúly, A csop.: 1. Runyai (Tolna). B csop.: 1. Burai (Eger). Köny- nyűsúly, A csop.: 1. Somlai (MGM Debrecen). B csop.: 1. Daruka (Bp. 605. sz. ITSK). Kisvál tósúly, A csop.: 1. Lencz (Chinoin). B csop.: 1. Bara (MÉMTE). Váltósul)', A csop.: 1. Zahorecz (Orosz­lány). B csop.: 1. Strasser (ÉVIG), 2. Kovács (MÉMTE). Nagy váltósúly, A csop.: 1. Lévay (Győr). B csop.: 1. Makó (ÓKSE). Középsúly: 1. Mustos (ÓKSE). Nagyközép­súly: 1. Götz (Csepel), 2. Brüchler (MÉMTE). Félne­hézsúly: 1. Richter (Győr). Nehézsúly: 1. Túri (Komló). A pontverseny végeredmé­nye: 1. ÉVIG 33, 2. ÓKSE 31, 3. Kisvárdai Vasas 24 ponttal. A legtechnikásabb versenyzőnek járó díjat Vi­dovenyecz László, az MVSC ökölvívója kapta. Ifjúságiak. Papírsúly. A csop.: 1. Fikó (ÉVIG). B csop.: 1. Földeáki (MGM Debrecen). Légsúly, A csop.: 1. Juhász (MVSC). B csop.: 1. Németh (Bp. Építők). Harmatsúly, A csop.: 1. Rá­csai II. (MGM Debrecen), 2. Berecz (MVSC). B csop.: 1. Lakatos (MÉMTÉ). Pehely­súly, A csop.: 1. Benczik (Bp. Honvéd). B csop.: I. Csap (Tolna), 2. Bakk (MV­SC). Könnyűsúly. A csop.: 1. Hereegh (Bp. Építők). B csop.: 1. Zenlai (MVSC). Kis- váltósúiy. A csop.: 1. Szarvas (MVSC). B csop.: 1. Metzger (Csepel). Váltósúly. A csop.: 1. Katona (Soproni VSC). B csop.: 1. Bodolai (MVSC). Nagyváltósúly: 1. Dudás (Szekszárd). Középsúly: 1. Lévay (Győr). Félnehézsúly: 1. Buják! (Kisvárda). Nehéz­súly: 1. Klimisz (ÉVIG). A pontverseny végeredmé­nye: 1. MVSC 49, 2. ÉVIG 35, 3. Csepel 30 ponttal. A legtechnikásabb versenyző­nek járó díjat a szekszárdi Kiss József kapta. Felföldi György A „PROMETHEUS" Tüzeléstechnikai Vállalat (Budapest) felvételre keres korszerű, automatikus olajtüzelö berendezések hazai és kül­földi szereléséhez szakmai gyakorlattal rendelkező központi- fűtés szerelőket, csőszerelőket és férfi segédmunkásokat. Teljesítménybér, változó munkahelyek, jelentkezés levélben Borsos Lajos kirendeltségvezetőnél Miskolc, Széchenyi u. 23. vagy telefonon du. 14 órától a 16-942 számon. Értesítés! Értesítjük Görömböly egész területén lakó és üzemelő fogyasztóinkat, hogy az áramszolgáltatás 1971. augusztus 11-én és 12-én 7—16 óráig, TMK- munkálatok végzése mi­att szünetelni fog. ÉMÁSS5 II. sz. kirend. ELADÓ 2 db GAZ típusú szgk. 19 000 Ft, illetve 30 000 Ft, cs 1 db mikrobusz, 46 000 Ft. Költségvetési Üzem. Építőipari Edelény, Lenin út 52. sz. Telefon: 90/6. A BORSODI VEGYIKOMB1NÁT azonnali belépéssel alkalmaz • egyipari szakmunkásokat, vegyész- és gépésztechnikusokat, érettségizett férfi munkaerőket — rendszer- kezelői munkakörbe —. lakatos, csőszerelő, hegesztő, turbinagepész, gépjárműszerelő szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Bérezés a vállalati kollektív szerződésben loglaltak szerint, megállapodás alapján. Munkásszállást — térítés ellenében — biztosítunk. Jelentkezni lehet — szombat kivételével — minden­nap 7-től 15 óráig, a vállalat munkaerő-gazdálkodási osztályán. KAZINCBARCIKÁN