Észak-Magyarország, 1971. június (27. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-22 / 145. szám

1971. június 22., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 5 waBeammi Szép játék ----- gól nélkül DVTK—-Salgótarján 0:0 Felszabadít a salgótarjáni védelem Diósgyőr, 5000 néző. Hűvös idő, száraz, jó talajú pálya. Vezette: Bircsák — szinte hiba nélkül. DVTK: Veréb (7) — Kovács (8), Salamon (9), Hajas (7). Hajdú (8). Földesi (7) (Csuhány 4), KoIIálli (6), Sikora (6), Fekete (5), Horváth (5), Vass (5). Edző: Mathesz Imre. Salgótarjánban érezte ma­gát az ember — amint el­kezdődött a két régi, nagy rivális 90 perces küzdelme —, olyan lelkesen buzdítot- t-i a Bányászt szurkolótábo­ra. Ennek a mérkőzésnek az úgynevezett északi rangadón kívül külön jelentőséget V árpalota—Oral 3:2 (1:0) t>/jd, 2ftO0 nénö. Vezette: Mohácsi. Ózd: Csank — GJötooly, Mn- rá rtyá, Machat, Várallyai, Várkonyi (Abuczky a szünet­ben), Dolezsál. Egri, Säend ­rei, Váradi, Fükő (Bozó a szünetben). Edző: Zalai László. Már az első percekben tá­madólag léptek fel, és sok zavart okoztak a gyengélkedő ózdi védelemben. Várallyai csak úgy mentette meg csa­patát a góltól, hogy' 18 mé­terre a kaputól földre rán­totta a jobbszélsőt. Ezt óriási Fükő-hiba követte: 9 méter­ről, abszolút gólhelyzetben a 'éc mellé lőtt. Ezután Lakics ; étszer került százszázalékos Gólhelyzetbe, de az ózdiak szerencséjére hibázott. Nagy ’■olt az iram. a vendégek lé­nyegesen jobban játszottak. Szendrei 3 méterről fölé fe­jelt. A 21. percben védelmi hibából Dorogi a 16-os sar­káról a jobb sarokba lőtt, 1:0. adott, hogy a Salgótarján már az egyik bajnoki pont megszerzése esetén is birtok­ba vehette a vidék legjobb csapata címet. Moór Ede ed­ző nem is titkolta, hogy egy pontért jönnek Diósgyőrbe, s a mérkőzés végén azt mond­ta. pályafutásának legboldo­gabb pillanatai ezek, hiszen Fordulás irtán is a bányá­szuk birtokolták a pálya kö­zépső részért, és az ózdi vé­delem továbbra is hibát hi­báim halmozott, de a többi­ek is elemi hibákat vétertr- tek. Az iram nem csfltktoant A szín vonatat csak a vendé­gek nyújtották. Az 52.- perc­ben Dorogi tisztán leap la a labdát, és védhetellen gólt lőtt, 2:0. Hat perc múlva Szé­kért buktatták a büntető te­rületien belül. A 11-est ismét Dorogi értékesítette. 3:0. A következő 30 perc majdnem csodát művelt. Bozó szögletét a 60. percben Váradi a léc alá fejelte. 3:1. Ezután a 73. percben Váradi hatalmas szabadrúgása a bal alsó sa­rokban kötött ki. 3:2. Nagy volt az izgialom, s talán őz­ért nem sikerült. Váradi lá­bában két ízben, Szendrei fejében egyszer volt ott az egyenlítési lehetőség. A Várpalota rászolgált a győzelemre. A bíró eilen sem­mi kifogást nem emelhetünk. Jóik: Szendrei, Váradi. Vincze Zoltán igen jó eredményt ért cl csapatával. A DVTK sem panaszkod­hat. 75 percen keresztül nagyszerűen játszott, éppen ezért az eredmény inkább a vendégekre nézve hízelgő, így azután mindkét kapu előtt akadtak izgalmakban bővelkedő pillanatok. sőt, gólhelyzetek is. Viszont, amíg a csatárok általában mind­két oidalon mérsékelt telje­sítményt nyújtottak, a hátr védek és a középpályások az átlagostól jobban játszottak. Szellemes, ötletes akciókat lehetett látni, sikertelen befe­jezésekkel. Kár, hogy az utolsó 10—15 percben látha­tólag mindkét csapat megelé­gedett a döntetlennel, így ebben az időszakban valamit esett a mérkőzés irama. Egy azonban biztos; ilyen szép és sportszerű mérkőzést ritkán látott ebben a szezonban a diósgyőri közönség. Valóban két jó képességű vidéki együttes rangadójához méltó találkozó volt. A vendégek nagy lendület- | tel kezdtek, szurkolóik még nagyobb buzdítása mellett. | Jeck lőtt kapu mellé, a má­sik oldalon Sikora lövése le­pattant, Kolláth, később Fe­kete labdáját szépen védte Magyar. A 13. percben Hói­vá tli—Földesi—Horváth ado­gatás után a csatár lesre fu­tott. Még ugyanebben a perc­ben Kajdi lőtt jó helyzetben kapu mellé. Változatos, jó iramú volt a találkozó. Haj­dú egymás után többször is felvitte a labdát, jó hely­zetibe hozva csatártársait. A 20. percben már a kapuson is túljutott a labda, amikor Kmetty szögletre hárított, öt perc múlva Veréb védett szépen, később Jeck átemel­te a kifutó kapus fölött a labdát, de Salamon az üres kapuból kifejelte. A félidő utolsó perceiben Kovács tört előre, Horváthoz továbbított, lövése azonban lepattant. Szünet után Sikora nagy erejű lövését Magyar kiütöt­te, Horváth 6 méterről rá- lötte, de a tarjám kapus má­sodszor is bravúrosan hárí­tott. Ebben az időszakban inkább a DVTK rohamozott. Fekete lövését ütötte szög­letre a kapus. A 64. percben Földesi helyett Csuhány jött a pályára. Nem sokkal ké­sőbb a lestaktikázó védők között Básti kiugrott, de Ve­réb bravúros közbelépése megmentette a DVTK-t a góltól. Az utolsó negyedórá­ban inkább a mezőnyben pattogott a labda. A jó iramú, időnként jó színvonalú mérkőzésen a DVTK-ból elsősorban a hát- védhármas emelkedett ki. Külön öröm volt látni, hogy a fiatal Hajdú egyre jobban beválik ezen a poszton. Föl­desi nagyszxírűen játszott, de a második félidőben már el­fáradt. Sikora és Kolláth is az első 45 pereljen nyújtott jobb teljesítményt Hajas vé­gig megbízhatóan játszott. A három előretolt csatár, és a később beálló Csuhány nem bírt a tarjáni védőkkel. Faulovits Ágoston Kecskeméti Istvánt választották a Miskolc városi TS elnökévé Csak 30 perces elfogadható játék Sikeres „ÉavaÉzaí íi KirályaszlÉál Csaknem kétszáz verseny­ző érkezett Borsodba, hogy szombaton és vasárnap a bükki Királyasztal környé­kén összemérje tudását az MHSZ országos rádióirány­mérő bajnokságán. Az or­szág valamennyi megyéjéből j ide sereglett rádióiránymé­rők, a „rókavadászok", lá­nyok, fiúk, ifjúságiak és fel­nőtt korban levő verseny­zők, sikeresen teljesítettél: feladatú kát. A szép környezetben meg­rendezett, érdekes versenyen a borsodiak is jól szerepel­tek. Az eredmények közül néhány: RH női egyéni első: Szemén Mária (Borsod). RH ifi egyéniben Lenperger | László, ugyancsak borsodi versenyző a harmadik helyet szerezte meg. URH egyéni­ben borsodi versenyző, Ka- csárdi Dénes került az első helyre. Az összesített ered­mények alapján csapatban az első helyet Szabolcs, a másodikat Borsod szerezte meg. A kétnapos, országos baj­nokság győzteseinek Harányi György ezredes, az MHSZ országos központ rádiótech­nikai osztályvezetője adta ál a díjakat. NB íí. Íz Lili! bebiztosította benimaradásál I.MTK— Sátoraljaújhelyi Spartacus 1:0 (1:0) Leninváros, 1200 néző. Ve­zette: Bacsa. LMTK: Varga — Breuer, Homródi, Németh, Teslér, Tóth. Bakos (Koleszár), Kiss. Zumpí. Bodzsár I, Frits. Ed­ző: Bán Nándor. S. Sparta­cus: Szakáll — Szűcs. Susz- terics, Balázs, Toronyi, Vi­rág (Jászter), Noszély (Csa­bai). Tclenkó, Szepesi, Dut- kievics, Bányász. Edző: Sí­pos Ferenc. A hazaiak szá­mára a bentmaradást jelen­tette a két bajnoki pont, érthető tehát, hogy játéko­saik minden idegszálukkal a győzelemre törekedtek. A vezetést már a második perc­ben megszerezhették volna, de Zumpí hibázott. Fél óra elteltével már javított a kö­zépcsatár. cjfriis—mintaszerű beadását fejjel csúsztatta a vendégek hálójába. 1:0. A gól után némiképpen kiegyenlí­tődött a játék. A hazaiak előtt nyílott mégis több jó helyzet, de a hálók a fél­idő végéig érintetlenül ma­radtak. Szünet után is az LMTK irányította a játékot. Az első 5 percben Bodzsár 1. 20 mé­teres szabadrúgása, majd Ba­kos közeli fejese kerülte el centiméterekkel a felső sar­kot. A 75. percben aztán «-Bodzsár I. nagy erejű. 18 mé­teres) szabadrúgása a kapu­fát érintve vágódott a jobb felső sarokba. 2:0. Egyre job­ban játékba lendült a hazai együttes, s a 80. percben a védőkről lepattanó labdát, —Tói-h- 1-0 méterről lőtte a há­lóba. 3:P. A befejezés előtt 3 perccel fejelte a kapuba Bodzsár beadását. 4:0. Szünet utáni jó játéká­val biztosan nyert a hazai együttes, s ezzel a győze­lemmel biztosította helyét az NB II-ben. Homródi, Né­meth, Tóth, Zumpf, Bodzsár I. és Frits játszott átlagon felül, míg a Spartacusnál senkit sem lehet kiemelni. Meddő csatár játékkai... MVSC—Esztergom 0:0 Miskolc, 500 néző. Vezet­te: Geiger. MVSC: Kun — Hernádi, Locker, István, Krompaszky, Szendrei, Kunfalvi, Tóth, Molnár (Jónás), Sármány, Kiss. Edző: Szentmarjay Ti­bor. Csapkodó játékkal kezdő­dött a mérkőzés, ám egyik kapu sem került közvetlenül Az éremszerzés is kétségessé vált veszélybe. Meglepetésre az Esztergom nem állt be véde­kezni, s ez meglepte a ha­zaiakat. A 6. percben Kiss ragyogó labdával ugratta ki a balszélen előretörő Ist­vánt, akinek beadását ugyanő rosszul találta el. Enyhe me- zönyfölényben játszott az MVSC, de a szórványos tá­madások nem jelentettek nagyobb veszélyt Deésy ka­pujára. A második félidőt szinte teljesen végigtámadta a Vasút, a csatároknak azon­ban nem sikerült bevenni az esztergomi kaput. A 70. percben Kunfalvi a 16-oson belül kitört a védők gyűrű­jéből, de lerántották. Vitat­hatatlan 11-es! Krompaszky jötte sarokba tartó labdáját azonban Deésy remek vef.ő­Vasas Izzó—KVSE 3d) (Öd» Üjpesst:, Tábor u., 100 néző. Vezette: Polcz. KVSE: Győri ;— Lipcsei, Ködmön, Csinnaz, Szitka, Várhelyi, Lázár (Kálmán), Szűcs, Erdősi (Balázs), Cser- venka, Ráczi. Edző: Nagy György. A bajnoki cím megszerzé­sének reménye korán szerte­foszlott Kazincbarcikán, s a továbbiakban már az volt a cél, hogy legalább „érmes” legyen a csapat Az újpesti vereség következtében ez a célkitűzés is egyre távolabb­ra kerül, hiszen jelenleg már a 4. helyen tanyázik a KVSE gárdája. Az első ne­gyedóra kiegyenlített játéka után némi Vegyész-fölény alakult ki. sőt, több jó gól­szerzési alkatom is nyitott a vendégek előtt Ráczi, Szűcs, majd Szitka és Várhelyi is hibázott Az Izzó az első fél­időben egyszer sem vette célba Győri kapuját Szünet után a 60. percben Hanzel elcsípett egy rossz kapuki- rúgást, és 8 méterről meg­szerezte a vezetést. Ez meg­zavarta a védőket s még ugyanebben a percben Eiben 2.0-ra növelte az előnyt A 80. percben Kálmán hagyott, ki óriási helyzetet, s két perc múlva Ködmön fejese j beállította a végeredményt. 3d) (öngól). A KVSE együt­teséből csupán Szitka nyúj- í tett átlagos teljesítményt j Nagybätony— Borsodi Bányász 3d) (0:0) Sajószentpéter, 200 néző. Vezette: Pusztai. Borsodi Bányász: Czitoere (Vörös) — Szakács, Katona, Suhai, Göncz, Tamás, Ge- regur, Csipke, Szálkái (Sas- vári), Kertész, Fazekas. Ed­ző: Bolemányi Károly. Szünetig a hazai fiatalok nagyszerű játékával a saent- péteri együttes irányította a játékot. Az első 20 percben déssel hárította; A kihagyott büntető láthatólag kedvét szegte a hazaiaknak, így az eredmény a mérkőzés hátra­levő idejében már nem vál­tozott. A játék képe alapján igazságos döntetlen született. Jók: Kun és István. d. I. Szálkái, Suhai és Csipke ré­vén gólokat is szerezhettek volna. A nagy helyzetek azonban kimaradtak, sőt, a vendégcsapat kapufával is válaszolt. Szünet után Czi- bere sérülése zavart keltett a védelemben, s az egyre na­gyobb erőfölénybe kerülő vendégegyüttes a maga ja­vára fordította a mérkőzést Góllövők: Kovács 1. (2), Nagy. Jók: Czibere, Katona, Tamás. Az erőfölény döntött Labdarúgó eredmények Megyei ti. osztály Tálas Barna, a városi TS elnöke felmentését kérte tisztsége alól. A városi TS rendkívüli tanácsülésen — a kérésnek eleget téve — Tá­las Barnát, érdemei elisme­rése mellett, felmentette TS- clnöki tisztsége alól. A ta­nácsülés Kecskeméti Istvánt, a megyei TS módszertani £ő­Az NB I. állása: 1. Ü. Dózsa 29 18 7 4 70:27 51 2. Ferencváros 29 15 9 5 50:26 47 3. Vasas 29 18 3 8 59:24 45 4. Bp. Honvéd 29 14 7 8 52:35 42 5. MTK 29 10 12 7 46:35 39 8. Csepel 29 8 14 7 33:27 36 7. Salgótarján 29 14 6 9 46 :44 36 8. Tatabánya 29 12 5 12 45:33 33 9. Pécsi Dózsa 29 8 11 10 28:34 32 10. Diósgyőr 29 10 7 12 24:43 32 11. Rába ETO 29 12 6 11 34:34 31 12. Videoton 29 8 12 9 27:33 31 13. Szombath. 29 8 7 14 39:52 26 14. Komló 29 7 10 12 33:51 26 15. Dunaújv. 29 3 7 19 23:67 17 U. SZEQL 29 3 előadóját választotta a városi TS elnökévé. A tanácsülésen Ka juha András alezredes át­nyújtotta Kecskeméti Ist­vánnak a honvédelmi mi­niszter által adományozott honvédelmi érdemérmet, a honvédelmi sport fejlesztésé­ben kifejtett eredményes munkája elismeréséül. Az NB I. B állása: 1. Egyetértés 33 17 13 3 44:19 55 2. Eger 33 19 8 6 51:21 51 3. oroszlány 33 17 6 10 56:38 47 4. Kecskemét 33 12 14 7 36:28 45 5. MÁV DAC 33 12 12 9 83:25 42 g. Békéscsaba 33 13 10 10 39 :34 42 7. ZTE 33 12 10 11 38:32 39 s. Debrecen 33 13 9 11 41:34 37 9. FöSPED 33 fl 10 14 30:38 37 10. Pécsi B. 33 7 14 12 31:50 37 11. Szolnok 33 10 11 12 37:40 35 12. Bp. Spart. 33 8 11 14 31:40 35 13. Várpalota 33 8 17 8 39:33 34 14. Ganz-M. 33 7 15 11 34:40 33 15. Ózd 33 10 9 14 33:44 32 16. BVSC 33 10 9 14 40:53 80 17. Szf. MÁV 33 7 12 14 26 :39 28 33 5 12 16 19:42 25 Északi csoport: Bánréve—IZsó­fii lva 4:2, Harsány—Sajókazai B. 3:1, Borsodszirák—Szalonna 3:1, Herbolya—Nekézseny 3:0, Csok- vaomány—Múcsony 3:1. Szirma- besenyö—Borsodbóta 3:2, Sajó- kazai MEDOSZ-Putnok 1:2, Sa- jóbábony—Arié 12:0. Keleti csoport; Tokaj-Hegyalja —M. Közlekedés 3:0. Tiszalúc— Pácin 4:1, Tiszakarád—Bodrog- olaszi 3:1, Bodrogkereszt.úr—Mád Edelónvi járás: Edelényi Spar­tacus—Felsötelekes 0:2, Bnla.it— /Vb od király kút gy-v.. Szögliget— Boldva 7:1. Perkupa—Szendrő 3:0. Bódvaszilas— Hidvégardó 1:3. Szirencsi járás: Megy a szó—Ti- szaladány 4:1, Csobaj—Taklasza- da 2:4, Goloj>~Ond 0:2, Jajha­1:2, Hernádnémeti—M. Helyii]>ar 0:2, Hcjőcsaba—Pálháza 4:1, Karcsa—Monok (elm.), S. MÁV Vasas—Toka j 2:2. Középcsoport: Baktakck—Mc- zőcsát 0:1, Mezónyárád—Hejöke- resztúr 4:0, Hidasnémeti—Nyék 0:0, Encs—Am ót l:l. Alsóvadász —Sajószöged 2:1, Onga—Tárd 2:2, Szentistván—Mezőkövesd 1:0, Kinizsi SE—Bükkábrány 2:3. lom—Mezözombor 0:1, Bekecs— Abaúj szántó 2:1, B-odrogszegi— Alsódobsza (cím.). Encsi járás: Szál ászén d—Forró 3:2. Encs II.—Korlát 4:5, Pere— Vilmány gy-v., Abaújdevecser— Vizsoly 4:2, Ináncs—Csobád 3:1, ! Kásonysápberencs—Aszaló 3:4. Géb—*Novajidwuiy 4:1. 1 A Írét végén Szerencsen ren­dezték meg a járási sparta-kiud versenyeit:. Érdekes, színvonalas küzdelmeknek lehettek tanúi, akik kilátogattak a Kinizsd sport­telepre. Eredmények. Atlétika, női 00 m: 1. Mester (Szerencs), 2. Fürjes (Abaújszántó). 3. Nagy (Szerencs). íoo m: 1. Szmefcana (Taktaharkány), 2. Feneoiczi (Ti­szalúc), 3. Nagy. Távolugrá»: i. Zékányiné (Abaújszántó), 2. Nags* P. (Szerencs), 3. Miszuta (Aha- újszántó). Magasugrása 1. Nagy P.. 2. Zékányiné. 3. S-zmetana. Súlylökés • 1. Zékányiné, 2. Szentlélek! (Mád), 3. Csontos (Bekecs). Gránáthajítás: l. Ru­dolf. 2. Nyiri (mindkettő Aba- új szántó), 3. Birlcás (Taktahar­kány) . Férfiak, 100 ra: l. Jóéval (Legyesbénye), 2. Perge (Tár­cái), 3. Fipos (Ahaújszárrtó). 200 m: 1. Lévai, 2. Boros, 3. Szűcs (mindkettő Tokaj). 400 m: 3. Nagy (Taktaharkány), 2. Juhász (Abaújszántó). 3. Hideg (Takts- harkány. 800 m: 1. Béres. 2. Bobcc (mindkettő Bekecs), 3. Horváth (Tokaj). 1500 m: 1. Bo­ros, 2, Bobecz. 3. Hriczu (Tokaj). Távolugrás: j. Kpos, 2. Penge, .1. Takács (Bodroglceresztür). Mji- gasugrás: 1. Perge, 2. Juhász T„ 3. Pipos (mindkettő Abaújszán­tó). Súlylökés: 1. Poczkodi, s. Tóth, 3. Ráchel (mindhárom Szerencs). Gránáthajítás: 1. Far­kas (Tokaj), 2. Ráchel, 3. Ka- nyecsnyi (Taktaharkány). Váltó- futás: 1. Abaújszántó, 2. Tokaj. 3. Taktaharkány. Birkózás, 44 kg: 1, Nyiri, 2. Horváth, 3. Pa­taki (mindhárom Szerencs). 4« kg: 3. Bendik (Szerencs), 2. Mé­ly i (Abaújszántó), S. Munkácsi (Szerencs). 60 kg: 1. sehol, 2. Nyi- kita, 3. Vergab (mindhárom Szerencs). ,70 kg: 1. Varga (Sze­rencs). 2. Solák (Tokaj), 3. ördögh (Szerencs). 80 kg: i. Poczkodi (Szerencs), 2. Hidmont J. (Szerencs), 3. Hidmont I. (Abaújszántó). Teke csapatver­seny: 1. Szerencsi Cukorgyár I. (407 fa), 2. Szerencsi Cukorgyár IV. (406 fa), S. Szerencsi Cukor­gyár n. (354 fa). Egyéni: 1, Is- toezky I., 2. Rizmcr, s. Fekete (mindhárom Szerencsi Cukor­gyár). A kézi- és röplabdaverscnyek- re június 27-én, Tokajban keriS. eoc. _________ J árási bajnokság Spartakiád