Észak-Magyarország, 1970. május (26. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-26 / 121. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZAG Iagyar®si-vész...tt FÖSPED Szállítók—Ózdi Ko­hász 4:1 (3:0) Czabán Samu tér, 1200 né­ző. Vezette: Fáth. Ózd: Csank (3) (Katona) — Göböly (4), Murányi (3), Várkonyi (5), Várallyai (4), Abuczky (5), Dolezsál (6). Szendrei (5), Egri (4) (Sullerj, Fükő (5). Váradi (5). Edző: Dobó Zoltán. Az elmúlt napok több száz kilométeres utazásai miatt fáradtan lépett pályára az. ózdi együttes. Már a 2. perc­ben Szendrei, közelről a kapu fölé lőtte a labdát. Ezzel el is lőtte puskaporát az Ózd. Egv jobb oldali beadást az 5. perc­ben a védők elvétettek, s Ma­gyarosi a hálóba lőtt, 1:0. Négy perccel később Magya­rosi, Murányi díszkísérete mellett közelről nem hibázott. 2:0. A 31. percben Magyarosi már a 3. gólját szerezte, szép cselekkel becsapva a Kohász védelmét, 3:0. Szünet után Katona több bravúros védést mutatott, s az újoncnak számító Suller is dicséretesen megállta a helyét. A 70. percben azon­ban a jól védő Katona is te­hetetlen volt Magyarosi kö­zeli lövésével szemben, 4:0. A 76. percben egy ózdi támadás végén a védőkről lepattant labdát Várkonyi a léc alá bombázta, 4:1. Az ózdiak egy pillanatig sem tudták kétes­sé tenni a hazaiak győzelmét, a védelem rendkívül gyenge napot fogott ki. A csapatból csak Dolezsál és az újonc Suller dicsérhető. Forró Péter Kedd, 1970. május 26. KVSE—KELTEX 2:1 (1:1) Budapest, KELTEX-pálya, 400 néző, vezette: Chapucha. KVSE: Fülön (íl) — Lipcsei (7), Ködrnön (7), Erdősi (8), Szitka (6), Várhelyi (6), Lá­zár (6), Varga (6), Verbovszky (6), Szűcs (6), Cservenka (8). Edző: Nagy György. A végig alacsony színvona­lú mérkőzés nagy részében a Vegyész irányította a játékot. A sok támadás eredménye­ként a 27. perc hozta az első gólt. Cservenka 20 méteres j szabadrúgása a felső kapufa- i ról kipattant, s a berobbanó | Szűcs a hálóba fejelt, 1:0. Aj 40. percben jogtalan büntető- j bői egyenlített a hazai csa- j pat. Szünet után is sokat támadott a Kazincbarcikai Vegyész. A végeredmény mégis csak a 81. percben szü­letett, Cservenka 25 méter­ről lőtt a jobb felső sorakba, 2:1. Jók: Cservenka, Fülöp, Erdősi, Lipcsei. Hengereltek a leninvárosiak Tiszai MTK—Nyíregyháza 6:1 (3:0) Leninváros, 1300 néző, ve­zette: Szegedi. TMTK: Dohány (8) — Ba­kos (7), Homródi (9),’Breuer (9), Zumpf (8), Tóth (8), Gu- nics (9), Haisz (8), Kiss (8) (Gulyás 7), Bodzsár (8), Frits (7). Edző: Bán Nándor. Erős hátszélben kezdett a hazai csapat. A 18. percben Kiss 14 méterről lőtt nagy gólt. S ezzel megkezdődött a gólgyártás. Tíz perc -múlva Zumpf 11-esből lőtt újabb gólt, majd Tóth 20 méterről lőtt a jobb felső sarokba. Ez­után a játékvezető ítéletei sorra a hazaiakat sújtották, a vendégek pedig durvaságok­kal próbálták megállítani a hazai csatárokat. (A 30. perc­ben a kíméletlenül játszó Bí­ró középhátvéd csúnyán le­talpalta Kisst. aki ér- és idegszálszakadást szenve­dett!) A II. félidőben Zumpf újabb 11-es gólt lőtt, Bodzsár pedig előbb 25 méteres sza­badrúgásból, majd kapáslö­vésből ért el gólt. A vendé­gek szintén 11 -esből szerez­tek gólt. K. B. Nagy fölény — 1 gól S. Spartacus—I5EAC 1:0 <1:°) Sátoraljaújhely, 800 néző, vezette: Szabó. S. Spartacus: Szakáll (7) — Suszterics (6), Lengyel (7), Kovács (7), Szűcs (7), Toro­nyi (7), Perecsi (8), Noszálv (7), Balázs (6), Szepesi (8), Jászter (5), Dutkievics (5). Edző: Sipos Ferenc. Nagy fölényben játszott a Spartacus. Csatárai ázonban a kínálkozó helyzeteket ki­hagyták. Jászter a második percben kapufát lőtt. Majd Szepesi kétszer, Suszterics és Dutkievics egyszer-egyszer hibázott, szinte a kapu torká­ban. A 30. percben Szepesi közelről lőtt a hálóba, 1:0. Szünet után a sokat egyénies­kedő helyi csatárok nem tud­ták az eredményt növelni, az újabb helyzetek ellenére sem. Jók: Perecsi, Szepesi. SSi^ios győxelem Miskolci VSC—'Vasas izzó 2:0 (0:0) Miskolc, 1000 néző. Vezet­te: Szávó. , MVSC: Gulyás (8) — Krompaszky (7), Árvái (8), Hernádi (7), Molnár (8), Szendrei (6) (Mezei —), Kun­falvi (7), Marosi (7), Sármány (7), Kiss (G) (Nagy —), Bucz- kó (7). Edző: Szentmarjai Ti­bor. Az esőzések a salakos pá­lyát helyenként mély talajú­vá tették, s az MVSC csal' szünet után találta fel ma­gát. A hazai csatárok az első félidőben is több gólhelyzetet teremtettek, azonban nem volt szerencséjük. Az Izzó kapusa gólba tartó labdákat remek érzékkel hárított. Szü­net után egyoldalúvá vált a játék, s az MVSC nagy nyo­mása a 70. percben góllá érett. Molnár fejese vágódott a léc alá. Nem sokkal ké­sőbb egy keresztlabdánál Kunfalvi talált a kapuba. A mindvégig jobban játszó MVSC kis szerencsével több gólt is rúghatott volna. Jók: Gulyás, Árvái, Molnár. Tatabánya, 6000 néző. Ve­szette: Miincz. DVTK: Veréb (9) — Ko­vács (7), Salamon (8), Sáf­rány (8), Gál (8), Kolláth (7), Hajas (8), Udvarev (7), Hor­váth (8), Csuhány (9), Vass (7). Edző: Tátrai Sándor. Mindenki azt várta, hogy a DVTK beáll védekezni, hi­szen mindössze három csatár tartózkodott elöl, s a viharos erejű szál is ellenük fújt. De meglepően jól játszott elöl Udvarev, Csuhány és Vass. Az 5. percben szép támadás­nál Csuhánvt a 16-oson belül felvágták, a játékvezető a büntetőpontra mutatott. Ti­zenegyes! A labdának Gál futott neki, nagy erővel a jobb sarokba lőtt, 1:0. Két perc múlva Horváth labdájával Vass ment el, a 16-osnái mindkét védő rá­rohant, de ő mégsem a tisz­tán maradt Csuhányhoz ját­szott, hanem lőtt, s a labda levágódott a vetődő Rother- melről. Ezután a hazaiak tá­madtak. A 20. percben Ud­varev lőhetett volna, de to­vábbadta a labdát, oda lett az alkalom. Nem úgy 2 perc múlva. Ártatlannak látszó beívelést szabadon húzhatott le Rothermel, azonban kiej­tette a labdát, s mielőtt le­hajolva elérte volna, Horváth a kapu közepébe lőtte, 2:0. A 30. percben a diósgyőri védők elengedtek egy lab­dát, a szél visszafújla, Szabó elérte, 4 méterről lőtt, Veréb óriási védéssel tisztázott. Egy perc múlva Szabó Tóthhoz fejelt, aki 5 méterről a felső lécre bombázott, Veréb a le­pattant labdát kiütötte Miincz előbb tovább engedte a játékot, aztán kinézett a partjelzőre, aki gólt inteti, erre megadta. 2:1. (Veréb ,Nem volt benn.” Gál: „A gólvonalon túl pattant le”.) Az eddig csöndes hazai szurkolótábor óriási buzdítá­sa mellett a Tatabánya táma­dott, de a DVTK ért el gólt, végképp lehűtve a kedélye­ket. Sáfrány szépen ívelt elő­re, Horváth ragyogó cselek­kel ment el, s 10 méterről a tehetetlen kapus mellett a sarokba lőtt, 3:1. Még le sem jegyezhettük a gólt, amikor Udvarev indult el a Diósgyőr térfeléről, legalább 4—5 vé­dőt átjátszott., s a kétségbe­esetten kifutó Rothermel mellett nagy nyugalommal a kapuba lőtt, 4:1. Tátrai mester a szünetben: „óriási teljesítményt nyúj­tott csapatunk a széllel szem­ben”. A játékosoknak pedig azt mondta: „Úgy játsszanak a II. félidőben, mintha most kezdődne a mérkőzés”. így is történt. Vass mar a 48. percben óriási lövést eresz­tett 25 méterről, azonban Rothermel védett. Az 59. percben Csuhány nem ért el egy ragyogó indítást, majd ugyancsak ő átvágta a labdát, de az Horváth feje előtt el­szállt. A legnagyobb diósgyőri helyzet volt! De még mindig nem lőtte el puskaporát a DVTK. Miközben Kolláthot harmadszor is leterítették, Udvarev egy csellel elment a jobb oldalon, beadását Ko­vácshegyi rosszul találta el, a labda Vasshoz került, aki 10 méterről hajszállal a jobb sa­rok fölé bombázott. A 75. percben Udvarev ragyogó cselekkel tört be a 16-oson, a kifutó Rothermel mellett is elpöccintette a labdát, és az alapvonalról visszagurította l-Iorváthnak, akinek csak be­le kellett tenni a lábát, fél lépésre a gólvonaltól, 5:1. Egy perc múlva szépített a -'Tatabánya. Veréb kiejtett egy labdát és Tóth az üres kapu­ba lőtt, 5:2. Ezután még három gólt rúghatott volna a Diósgyőr. A befejezés előtt 10 perccel Müncz „szépített”, Vass fel­tartotta Koóst, s emiatt bün­tetőt ítélt. Tóth jobb sarokba tartó • 11-esét azonban Veréb kiütötte. Ezen a mérkőzésen a DV­TK' nemcsak küzdenitudás- ból, és fegyelemből, hanem játékból is kitűnőre vizsgá­zott. Szinte nem volt gyenge pontja a vasgyári gárdának. Az 5 gól óriási teljesítmény. A. jó együttesből is kiemel­kedett Veréb, aki a viharos szélben is kitűnően védett és Csuhány, áld feltartóztat­hatatlanul játszott. Nyitray Péter n——— Papp József SE—Rudabá- nyai Bányász 1:1 (1:0). 200 néző. Vezette: Lóczy. Papp J. SE: Pálinkás — Márkus. Locker, Tőre, Antal, Kendy (Szatmári), Tar, Pre- vitzer. Tábori, Görgei, Ta­kács. Edző: Petróczy István. Rudabánya: Birkás — Bar- tha II„ Bíró. Tombácz, Ne­mes. Konyha, Bartha I„ Kó- tai, Thómesz (Palatics). Kopa, Oláh (Mixtai). Edző: Szamosi Ferenc. » Rossz talajon, gyenge já­tékvezetés mellett küzdelmes mérkőzés. Gollövők: Pre- vitzer, illetve Kopa. Jók: Pá­linkás, Antal, Previlzer, illet­ve Bíró. Kopa, Bartha TI. Ormosbányai Bányász— Edelényi Bányász 2:2 (1:1). Ormosbánya, 600 néző, vezet­te: Szabó. Ormosbánya: Kállai — Va- leán. Váradi, Nyárádi. Szarvas, Balogh, Kovács L., Kálmán (Szentesi), Reppei, Völgyesi, Kovács J. Edző: Bodola Gyula. Edelény: Szegedi — Kiss, Káli I.. Káli II., Szabó II., Szalovszki. Kristóf, Kalász (Kupcsik). Kállai, Bódvai, Molnár. Edző: Pribelszky Gyula. Sok hibával tarkított, ala­csony színvonalú mérkőzés. Góllövők: Völgyesi, Valeán (11-esből), illetve Kállai, Kup­csik. Jók: Valeán, Nyárádi, illetve Kristóf, Bódvai. Zalka SE—Trencsényi SE 0:1 (0:0). Gyöngyös, 300 néző. Vezette: Móré Trencsényi SE: Hronyec — Serfőző. Csirmaz, Szopkő, Szilvási, Gulyás, Balogh, Új­NB I. A-csoport: NJi I. B I5-esoport • l. Kecskemét 13 6 4 3 23:15 lü j 1. Ü. Dózsa 12 10 1 1 34:10 21 2. FÖSPED 12 7 1 4 19:15 15 2. Vasas 12 C 4 2 15: 9 16 3. «Sger 13 7 1 5 19:20 15 ! 3. MTK 12 7 2 3 17:11 16 4. Bp. Spart 12 5 4 3 17:12 i4; 4. Diósgyőr 12 5 4 3 14:13 14 5. Debrecen 12 4 4 4 17:14 12 ! 5. Tatabánya 12 3 4 5 12:14 10 6. Békéscsaba 12 6 — 6 18:18 12 1 6. Videoton 12 3 1 8 14:24 7 7. SZMTE 13 4 3 6 28:20 11 1 7. Bába ETO 12 3 1 8 8:20 7 8. özű 12 4 2 6 17:22 10 I 8. Komló 12 2 1 9 11:24 5 9. BVSC 13 1 5 7 16:28 7 i városi, Jablonkai (Monostori), Kupcsok, Kriston (Lukács). Edző: Antal Ferenc. A kitűnően játszó vendé­gek meglepő, de megérde­melt győzelmet arattak. Gól­lövő: Lukács. Jók: Hronyec, Szopkő, Újvárosi. Miskolci Bányász—MÁV Hatvani AC 0:0. Pereces, 200 néző. Vezette: Örsi. M. Bányász: Lovász — Csorba. Varga, Oláh, Rőthy, Farkas, Kocsis (Török), Jä­ger (Kiss), Iíoós, Domokos, Győri. Edző: Penderi György. A gyenge napot kifogó ha­zaiak nem bírtak a lelkesen védekező vendégekkel. MEAFC—Gyöngyösi Spar­tacus 1:2 (0:1). Miskolc-Egye- temváros, 600 néző. Vezette: Danhauser. MEAFC: Dévai — Havasi, Szalontai, Szabó, Viola, Együd. Sárkány, Kincs. Pa­lotás (Kosárkó), Demkó, Ho- rák. Edző: Demény Béla. A listavezető játékosainak , durva, kíméletlen játéka kö­vetkeztében Palotás' a 18, percben szárkupocscsont-tö- rést, a 60. percben Havasi tokszalagszakadást, a 72. percben Demkó bokazúzódást szenvedett. Góllövők: Sár­kány, illetve Szatmári (2). Jók: Havasi, Együd, Demkó. Alberttelepi Bányász— Egercsehi Bányász 3:4 (3:1). Alberttelep, 500 néző, vezet­te: Paksi. Alberttelep: Andrej — Ta- káró. Farkas, Dudás I.. Sza­bó, Rózsa, Sipos, Kovács II., Dudás II., Kovács IV., Deák. Edző: Pál János. A kitűnően kezdő hazaiak szünet után visszaestek. Gól­lövők: Dudás II.. Kovács II., Kovács IV., Illetve Petrányi. (2), Hász II., Pallai. H. Kinizsi—ÓVBSE 3:1 (2:0). Hatvan, 600 néző. Ve­zette: Lövei. ÖVBSE: Kolenicska — Szabó I.. Kishegyi, Zalai, Bukszar (Szabó II.), Jakab, Borsodi, Angyal, Zöldi, Be- reznay (Vodrácska), Tóth. Edző: Burkovics István. Két ellentétes félidőt ho­zott a találkozó, az ÓVBSE a szépítő gólon kívül két kapu­fát is lőtt. Gőllövő: Vodrács­ka. Jók: Kishegyi. Szabó II., Zalai. Berva Vasas—Gáspár SE elmaradt. 1. Gyöngyöst Spartacus 11 8 2 1 22: 9 18 2. Iluda bánya 11 6 4 1 16: 7 16 3. Edelény 11 7 2 2 26:13 16 4. Papp J. SE 11 5 5 1 17: 9 15 5. Gáspár SE 10 S 3 2 13: 7 13 G. Zalka SE 11 5 3 3 17:12 13 7. Egeresein 11 5 2 4 18:15 12 8. Trencsényi SE 11 3 4 4 11:11 10 •. 9. Miskolci Bányász 11 2 6 3 10:12 10 10. Berva Vasas 10 3 4 3 12:16 10 11. Hatvani MÁV AC 11 3 3 5 16:19 9 12. Özdvidéki Bányász 11 4 1 6 16:21 9 13. MEAFC ti 4 1 6 14 :24 9 14. Alberttelep 11 1 3 7 14:25 :> 15. Ormosbánya 11 1 3 7 9:17 5 16. Hatvani Kinizsi 11 1 2 8 12:26 4 Szuhavölgy—Sárospatak 2:0 (1:0). Felsőnyárád, 300 néző. Vezette: Németh. Jó iramú, kemény mérkő­zés. A minden részében jobb Szuhavölgy nagyobb arany­ban is győzhetett volna. Varga II (Sárospatak) a mér­kőzés után sportszerűtlen ■ ségért kiállítva. Gollövők: Visnyai, Sztankovics. Jók: Seszták. Jaskó, Varga, Vis­nyai, illetve Fehér. Demko- vics T., Dcmkovics II. Ifi: 0:2. Tállya—Szerencs 3:2 (2:1). Tállya, 400 néző. Vezette: Kiss P. A hazai csapat végig fö­lényben játszott, öt kapufát, is lőtt. Góllövők: Bodnár (2), Pekó I. (11-esből). illetve Sza­bó, Virág (11-esből). Jók: Szívós II.. Pekó II., Bodnár (a mezőny legjobbja), Kiss I.. illetve Paksi. Virág. Szabó. Ifi: 0:0. Felsőzsolca—M. Üveggyár 2:1 (1:0). Felsőzsolca, 400 né­ző. Vezette: Sári. Küzdelmes, kiegyenlített játék után csak nehezen győzött a hazai csa­pat. Góllövők: Juhász, Tóth II., illetve Lengyel. Jók: Kiss, Ferenc, Szatmári, Bozó II.. illetve Farkas I. Riskó. Ifi: 1:1. Borsodnádasd—S. Kinizsi 3:0 (1:0). Borsodnádasd, 300 néző. Vezette: Braun. Sportszerű mérkőzésen a helyi csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllövők: Löffler (11-esből), Gyárfás, Sztasák. Jók: Kor­mos. Póczos, Kurtán, illetve Bernáth, LisoVszki I. Királd—Talctaharkány 1:0 (0:0). Királd, 400 néző. Vezet­te: Márkus. Az eredmény nem tükrözi a két csapat közötti különbsé­get. Góllövő: Makróczi. Jók: Gál. Pálfi, Német, illetve Verba. Szatmári Szepesi. Ifi: 9:0. Szikszó—Rudolf telep 1:0 (1:0). Szikszó, 400 néző. Ve­zette: Krajnyák. A helyi csapat sok gólhely­zetet hagyott ki. Az ered­mény a vendégekre hízelgő. Góllövő: Krompák I. Jók: Stefán, Krompák II., Szigeti, Ráski (a mezőny legjobbja), illetve Palotási, Sütő, Vadas. Ifi: 3:2. Alsózsolca—SÜMSE 2:2 (0:1). Alsózsolca, 400 néző. Vezette: Bodnár. Közepes iramú játék, sport­szerű mérkőzés. Góllövők: Farkas II., Szilágyi, illetve Jaskó. Kovács I. Jók: Bod­nár, Orosz, Szilágyi, illetve Kovács II., Tatárka, Jaskó. Ifi: 4:0. msmmammmmimavmm» Járási labdarúgó eredmény«a Ózdi járás, Sajóvölgyi cso­port: Vadna—Sajónémeti 2:1, Putnok—Uraj 0:0, Serény­falva—Sajóvelezd 3:1, Bán­szállás—Zádorfalva 11:1. Encsi járás, A-csoport: Rá- sonysápberencs—Encs II. 2:1, Forró—Csobád 5:2, Aszaló— Léh 4:4, Ináncs—Pere 2:4. B- csoport: Hernádvécse—Vi­zsoly 1:0, Novajidrány— Abaújdevecser 3:1, Garadna —Szalaszend v:gy. Korlát— Vilmány 0:3. Edelényi járás, 1. o.: Híd- végardó—Felsőlelekes 6:1 (tart.: 2:1), Edelényi Sparta­cus—Szendrő 0:1 (tart.: 0:0), Perkupa—Bódvaszilas 2:3, Ba- lajt—Szögliget 0:1 (tart.: 0:0), Boldva—Zubogy 1:3 (tart.: 0:4). II. o.: Szuhogy—Mú- csony II. 0:0. Szín—Ragály elhalasztva, Hangács—Szől­lősardó elmaradt. Mezőkövesdi járás, Keleti csoport: Mezőkeresztes—Vat­ta 2:0, Csincsetanya—Mcző- nagymihály elmaradt, Cse­répváralja—Tibolddaróc gy;v (Tibolddaróc törölve). Északi csoport: Bükkzsérc—Szomo- lya 4:1, Szentistván II.—Cse­répfalu 3:0. Borsodivánka— Bogács 5:2. Mezöcsáii járás. Déli cso­port: Mezó -sát II.—Igrici A. G. 2:6, Ároktő—Tisza; csri 10:0, Tiszadorogr . Tsz 1:2, Hejőpapi—Gelej 7:2, Tisznbábolna — Tiszatarjún 1:2. Szerencsi járás. Hegyaljai csoport: Golop—Ond 7:0, Be­kecs—Bodrogszegi l:l-es ál­lásnál félbeszakadt. Megya- szó—Erdőbénye elmaradt. A taktaközi csoportban a mér­kőzések az árvíz miatt el­maradtak, akárcsak a sátor­aljaújhelyi járás valamennyi csoportjában. Miskolci járás, II. ■>.: Kis- tokaj—Börzék 2:1 (a mérkő­zés tiszta bevételét az árvíz- károsultak javára ajánlották fel). I ír jj|^ B ^ B Hn • jr. a Dió&f&yíÍF— T'tatabánya 5:2 (4:1) iipi !. osztály Csel a veik jeleskedtek i NB III. } BomteíÉen. a borsodi rangadón