Észak-Magyarország, 1965. április (21. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-13 / 87. szám

Ee6&.1985. április 13, ÉSZAKMAOYAl?""'"’ <n Erőtelj es csatárjátékkal Ózdi Kohásx—Győri ETO 3sl (1 s 0) Vajon sikerül-e? Megszer- zi-e első győzelmét a Kohász? Kijön-e végre a lépés? Ezek a kérdések foglalkoz­tatták azt a 6000 embert, akik a csúnya, erős, hideg idő el­lenére is a stadion felé vet­ték útjukat. A választ per­másikban a hazaiak kapuja volt veszélyben. (Korsós jobb oldali okos beemelése a felső kapufán gurult végig, majd az alapvonal mögé perdült..) A vendégek a 35. percben nagyszerű gólt is elértek, azonban Keglovich, alti csu­után a félmagas labdát Szendrei a hálóba fejelte. 3:0. Es ez egyben mesterhármas, amihez a krónikás a nézők­kel együtt csak gratulálni tud! A Győr megadta magát, and egyben a nyugodt, indu­Zaial a földön ülve, Bori)ás n. állva figyeli ? labda elsurianásáí. sze nemigen fogalmazták meg ezekre a kérdésekre, vagy csak igen-igen óvatosan. És az első percek az óvato- sokat igazolták, ugyanis a vendégek jobban, egvre-más- ra vezették ügyes, tetszetős támadásaikat Balogh azon­ban nyugodtan, biztosan vé­dett. más kísérletezéseket pe­dig a hátvédek hiúsítottak meg a kitűnő Frenkó vezérle­tével. Ami felmelegftetle a didergőket A 15. percben szöglet után a győri 16-oson belül patto­gott a labda, végre Szendréi- hez került, aki hatalmas, Cél­magas lövéssel megszerezte csapata számára a vezetést — és az izgulók számára az első nyugtalót. 1:0. Ezután élénkebbé, élvezete­sebbé vált a játék, a nézők futballt láttak, éspedig a ja­vából. Itt Korsós, ott Borbás. Zalai, de főleg Szendrei ve­szélyeztetett. Egyik percben Zalai nagy lövését, majd a befutó Szendrei éles fejesét védte bravúrral Barna, a kafejesse! jutatta a labdát a hálóba, lesen volt Mesterhármas! A második félidő „kakas­kodásokkal”, összekoccaná­sokkal, keményebb belemené- sekke! kezdődött Főleg a vendégek lettek a percek múltával egyre idegesebbek. A közönség felhördülése es a játékvezető határozottsága azonban kigyomlálta a já­tékból ezeket a szépséghibá­kat Negyedóra múltán a mér­kőzésnek talán legszebb tá­madása futott a pályán. Bor­bás szépen, elment, beadása pontos volt: a legjobb hely­zetben lévő Szendrei kapta a labdát. A veszélyesen kö­zeledő balösszekötő elé Bar­na kifutott, azonban csak érinteni tudta a labdát, Szendrei erős. lapos lövése a kapusról a hálóba pattant. 2:0. Feljött az Özd és mindin­kább . megjött a közönség hangja. Ezekben a percek­ben egy kapura játszottak a hazaiak, ami igen-igen szív­melengető eredménnyel zá­rult. Jobb oldali szögletrúgás latoktól mentes játékot ered­ményezte. A hazaiak a biz­tos vezetés után kissé lefé­keztek. E két összetevő ered­ménye: Monoki beadását Takács a bal alsó sarokba helyezte. 3:1. Az eredmény- telén győri támadásokon kí­vül említésre méltó esemény még: jobb oldali beadás után Barna merész vetődéssel tisz­táz két ózdi csatár elől. A nézők tehát választ kan­ták kérdésükre. Sikerült. És ha a Kohász ilyen játékot produkál — máskor is si­kerülni fog! özd, 6ooo néző. ver.: Schopp Ózdi Kohász: Balogh —' Kovács. Frenkó, Temesvári — Váraljai, Lutz — Borbás II, Halápi. Zalai. Szendrei, Pintér. Edző: Kárpáti Béla. Beere Károly az NB i allasa 1. Honvéd 5 4 1 — 13:3 9 2. ü. Dózsa 5 4 —. 1 13:6 8 3. Vasas 5 3 1 1 10:3 7 4, Tatabánya S 2 3 — 6:4 7 5. FTC 5 2 2 ! 7:6 6 6. Pécs 5 2 1 2 5:4 5 7. SBTC 5 1 3 1 7:6 5 8. Győr 5 2 1 2 5:6 S 9. MTK 5 t 2 2 6:6 4 10. Csepel 5 2 — 3 7:10 4 11. Szeged 5 2 — 3 6:10 4 12. Özd 5 1 t 3 5:10 3 13. Dorog 5 1 1 3 3:10 3 14­Komló 5 — — 5 2:11 — NB III. Északkeleti csoport Vasárnap az NB III. Észak­keleti csoportjában a borsodi csapatok túlnyomórészt jól szerepeltek, kivételt csak a Kazincbarcika és az Edelény gyengébb szereplése képez. Ez utóbbi két együttes saját ott­honában szenvedett vereséget. A Kazincbarcika az idén ts folytatja az elmúlt évi rap- szódikus szereplését. Otthon vereség, idegenben váratlan siker. Most az otthoni vere­ség volt soron. Az edelényiek erejéből csak egy félidőre tellett. For­dulás után a kiengedő helyi csapatot a vendég Nyíregyhá­za meglepte, és ha kis sze­rencsével is. de mindkét pon­tot hazavitte. A többi borsodi csapat tel­jes sikerrel fejezte be a va­sárnapot. A legnagyobb SÍ­TEKE Ózdi Kohász—Kecskeméti MÁV 8:0 Az ózdi NB I-es csap&tbaj- noki mérkőzésen a hazai együttes igen jó formában játszott, és hatalmas fölény­nyel győzte le ellenfelét. Az eddigi négy találkozó közül a Kohász kétszer győzött, két­szer vereséget szenvedett. Ivánszki ÖKÖLVÍVÁS Az országos vidéki serdülő bajnokságon Csendom S. (DV­TK) a harmadik helyet sze­rezte meg a légsúlvban, míg testvére, Csendom I. (DVTK) a harmatsúlyban 2. lett kert és a. legörvendetésebb eredményt a szombaton leját­szott. D. GÖCS — Miskolci Honvéd, mérkőzés hozta. A Honvéd, megismételve egy héttel ezelőtti jó játékát, tel­jesen valós körülmények kö­zött fektette kétvállra az első számú bajnokjelölt D. GÖCS csapatát. Eredmények: Kazincbarcika D. Kinizsi 0:3, Edelény — Nyíregyháza 1:2, Rudabánya — Szolnok. 3:1. Somsáig — Egeresein 3:1, DEAC — Kis­várán 0:0, D. Dózsa — Máté­szalka 2:3, Szombaton: D. GÖCS — M. Honvéd 1:3!! Miskolci ÉMÍE—Nagykalló - 5:1 (2:0) Miskolc, 1000 néző. Vezette: Rékasi. MÉMTE: Simon — Mike. Fehér, Oláh — Réti. Skarnfa Cservenka. Szatmári. Juhász, Balázsi, Vadász. Edző: Varga KECSKEMET—BVTK 66:51 NB I férfi. Szabadtéren játszot­ták a mérkőzést, nagy esőben. Et­től függetlenül még mindig hul­lámvölgyben vannak a diósgyőri­ek. Kd.: Letek (17). Király (10), Sztanev (9), Králik (5), Judt, Sza­bados (4—4). Harcos ÍZ). EGYESÜLT GYÓGYSZER—DVTK 45:33 (25:19) NB I női. Heves iram, jő játék. A gyengén működő játékvezetők hamar kipontozták a diósgyőriek legjobbjait, és. ez volt a döntő. Kd.- Horváth (13), Lugosi (3). Bartha. Judtné (4—4), Sztéhuk (2), Jászka (2). Pál. Élénk iramú, végig sportsze- sű mérkőzést vívott a két csapat. A MÉMTE igen nagy lelkesedéssel játszott, s győ­zelme teljes mértékben meaér- deinelt. A helyi csapat már 5:0-ra vezetett, amikor a ven­dégek ll-esböl szénitettek. Cl.: Vadász (2), Balázsi. Ju­hász. Cservenka. Jók: Simon. Fehér, Cservenka.. Szatmári. Gar. mb ni. Északkeleti csoport Állasa 1. D. GÖCS 5 4 — 1 12:5 8 2. D. Kinizsi 5 3 1 1 8:3 7 3. DEAC 5 3 1 1 7:3 7 4. Ka z in cbarci ka 5 3 1 1 5:3 7 5. M. Honvéd 5 2 2 1 8:2 G 6. Kudahánya 5 3 — 2 13:5 6 7. Edelény 5 2 2 1 6:5 6 8. MÉMTE A 2 1 2 9:6 5 9. Somsai y 5 2 1 2 6:9 5 10. Kisvárda 5 2 1 2 5:8 5 11. Egeresek! 5 — 4 1 4:6 4 12. Mátészalka 5 1 2 2 4:10 4 13. Nyíregyháza 5 2 — 3 3:8 4 14. Nap.vkálló ti 1 1 3 5:10 3 15. Szóin. Honvéd 5 — 2 3 1:8 2 16. D. Dózsa 5 — 1 4 6:11 1 miskolci vsc—kőbányái SÖRGYÁR 82:77 (42:33) NB II férfi. Az MVSC javuló já­tékkal Idegenben szerezte meg el­ső győzelmét. Nagyszerűen véde­keztek. a dobások is sikerültek Kd.: Kersch (29), Baidóez (19), Tóth A. (17). Reiter (8). Gaál (51, Ro mán. Bukta (2—2). jók: Kersch Tóth A., Reiter. DL DEBRECENI ASE—Ózdi KOHÁSZ 66:60 (31:20) NB II női. Csak szünet után lát­szott 16) az ózdi együttes, az első félidőben semmi nem sikerült. Kd.: Czókoly (25). Debreezenl E. (3i), Halász (10), Kovácsné, Csutorka (2—2). Jók: Czókoly, Debreezenl E., Kovác&né. — ivánszki — Kosárlabda NB I. B DVTK—III. kér. TTVE 2:1 (1:0) Hát igen. Ez is nehéz volt, mint az előző mérkőzések mindegyike. Valahogy úgy van: az ember várja, hogy végre kijön a lépés, a jóne­vű, és a labdarúgás képessé­geit illetően is jó! álló diós­győri együttesnek a lépés, aztán lelépi ellenfelét nagy gólarányú győzelemmel. Vár­ja, sok ezer szurkoló várja, hogy végre kijön a lépés a diósgyőri ötösfogatnak, s így kellemes meglepetést szerez azoknak, akik hétről hétre többnyire gondterhelt arccal figyelik a mérkőzéseket. A diósgyőri játékosokon még mindig kiütközik az az idegesség, amelynek nyomán tucatra való gólhelyzetek ma­radnak kihasználatlanul. így volt most b — annyi he­az NB i b Állasa 1. Egyetértés 5 3 2 7:2 8 2. Oroszlány 5 4 — 1 9:4 8 3. MÁV DAC 5 2 3 — 4:1 7 4. Debrecen 5 2 3 — 3:1 7 5. Diósgyőr 5 3 l 1 4:2 7 6. Budafok 5 1 S t 6:1 5 7. Szí.-vár 5 2 1 2 13:6 5 8. BVSC 5 1 s 1 4:3 5 9. D.-újvárosi 5 2 1 2 5:4 5 10. Szombathely 5 2 — 3 5:6 4 Il­-12. Szállítók 5 1 2 2 4:6 4 ii —12. G.-MA VÁG 5 1 2 2 4:6 4 13. Miskolc 5 2 — 3 4:7 4 14. J.-b erény 5 1 1 3 5:7 3 15. Ny.-háza 5 1 — 4 3:16 2 16. 11L kér. 5 — 2 3 1:7 2 lyesbítéssel, hogy ezúttal az I ellenfél is kihagyott néhány nagy helyzetet. Már a 4. percben, üggyel-bajjal védte a vendégek kapusa Kiss fe­jesét, majd Vari feje felett suhant el a labda jó hely­zetben. A 20. percben Sikora lövése éppúgy gondot okozott Doczénak. mint egy perc múlva Kiss szabadrúgása. Aztán a 24. percben Szucsá- nyi kapufára rúgta ll-esnél a labdát, s ekkor már, saj­nos, a nézők egy része is „idegessé vált”. Még szeren­cse. hogy a félidő jól végző­dött, mert. a 40. percben Csá- nyi—Kiss—Vári adogatas vé­gén a jobb összekötő nagy nehezen a kapuba juttatta a labdát. 1:0. A játékidő második része nem hozott sokkal több örö­met. Hiába rohamozott a DV­TK. a vendégek védelme oly Soroksár, 1200 néző. Vezet­te: Wottava. ilíVSC: Gál.— Krompaszki. Homovics. Vertig — Temes­vári, Kovács — Marosi, Csér- jés. Szabó. Fekete. Hernádi. Edző: Szües Gyula. — A vasárnapi mérkőzés már pénteken „eldőlt” — mondta, az egyik ■ lelkes MV- SC-szurkoló. Hogy miért? Er­re is megadta a választ: — Miskolci; a csapat, kapusa olyan súlyos sérülést szenve­dett a pénteki edzésen, hogy talán hosszú hetekig nem szá­míthatnak játékára. — Nincs tartalékkapus? — Kelten is vannak, de mind a ketten tapasztalatlanok, messze van­nak attól, hogy helytállhassa­nak az NB 1. B-ben . . . Így vélekedett a szurkoló, és ahogyan a mérkőzésről megkaptuk a tájékoztatót be kell látnunk — igaza van. Az történt, hogy az MVSC fél órán át tetszetősen játszott. Közben Marosi a kapufái, ta­nagyszerücn hárított élén a minden labdát fogo kapussal) hogy a Diósgyőrnek nem si­került gólt szereznie, sőt, a* 55. percben egy ártatlannak látszó kapu előtti kavarodás­nál a vendégek kiegyenlítet­tek. A ralótt labda ugyanis Szucsányin irányt változtatva jutott a bal alsó sarokba. 1:1. Aztán még egy izgalmas pillanat, egy ragyogó Tamás­védés, majd Ismét a Diósgyőr vette át a játék irányítását. A sorozatos rohamok végül is a 73. percben góllá érlek, mert Kiss ügyes beadását Vári elcsípte, s a halóba vág­ta a labdát. A DVTK-ban ezen a mérkőzésen Tamási Werner. Csányi és Szucsányi. a csatársorban pedig Kiss és Vári nyújtott jó teljesítményt. Szegedi Barna nagyon jól bíráskodott. Paalorlts Ágoston lálta el. Úgy folytatódott, hogy a hazaiak egy szabadrú­gáshoz jutottak, és a nem erős lövést Gál elnézte; mel­lette jutott kapuba a labda. Ez a gól annyira megzavarta a védelmet es Galt, hogy a következő soroksári gólt ts kapushiba előzte meg. A bal azután úgy jön. mint az „áldás”, hiszen a nagyon niegilletodötten játszó miskol­ci kapus s harmadik Egyet­értés gólban is benne volt Hiába játszott az MVSC az első és az utolsó félórában nagy lendülettel, hiába táma­dott a győzelem a soroksári csapaté lett. Tanulság: egy NB f. B-s csapatban legalább Írét egy­forma képességű kapósnak kell lenni, mert a fiataloknak még igen sokat kel! fejlődni­ük. hogy megállhassák a he­lyüket. Ha nem sikerül meg­oldani a problémát, súlyos bajok várhatók. Egyetértés—Miskolci VSC 3:0 (2:0) Rajt a kézilabdában ELEKTROMOS—ÓZDI KOHÁSZ 11:10 (5:7) A Kohász az NB I-es mérkőzés első félidejében .jól játszott. For­dulás után az ózdiak lelassítottak a játékot, hagyták tömörülni az Elektromos védelmét, és ez a fő­városi csapatnak kedvezett. A ven­dégek villámgyors támadásokból érték el a gólokat. GL: Marosi (4), Tiba, Polencsik (2—2), Bel lér, Ho- duly (i—l). Jók: Anrírik, Marosi. ÖZD1 KOHÁSZ— HÍRADÁSTECHNIKA 5:5 (3:3» Az NB 1-es női találkozó igaz­ságos döntetlen eredményt hozott. A vendégek már 3:0-ra vezettek, de a hazaiaknak sikerüli egyen­líteniük. A II. félidőben az ózdiak sok átadási hibát vétettek és így csak nehezen sikerült megmen­teni az egyik pontot. Gl.; Hriez- köné (2). Andrtkné (2). Siposné (1). Jók: Bányi. Hrlczkóné. — Ivánszki — MISKOLCI VSC—DEBRECENI A SE 6:4 (4:3) NB 11 férfi. A zuhogó esőben; felázott pályán lejátszott mérkőzé­sen a debreceniek szoros ember­fogással játszottak és sok esetben szabálytalankodtak. Muhorai bra­vúros védései arattak nagy sikert, két hetest is kifogott. Gl.: Gazsó (3), Kiss (2). Hoffman (1). Jók: Muhorai (a mezőny legjobbja). Kiss. Hoffman. Gazsó. Simon. MISKOLCI VSC—-EGRI LENDÜLET 3:3 (0:2) NB 11 női. Az első félidőben a síkos talajon jobban játszó egriek két gólos vezetésre tettek szert. Szünet után erősen feljött az MV­SC, és bar az egriek 3:1-re vezet­tek. végül a hazai csapat Halász, Gátiné és Kiss góljával egyenlí­tett. Jók; Gátiné. Novak, Kiss. Horváth. Felföldi György DEBRECEN! VSC—BORSODI BÁNYÁSZ 2:1 (2:1) NB rí női. A zuhogó eső nagy­ban befolyásolta a játékot. Végig sportszerű volt a találkozó, amelyet némi szerencsével nyert meg f vendégcsapat, hiszen a hazaia* 8(!) kapufát lőttek. Gl.: Nagy. Jók Fábiánná, Gond U. DVTK—DEBRECEN! GÖCS 22:18 (12:10) NB n férfi. A DVTK végig irá­nyított és jó játékkal biztosan közéeén nagyszerűen játsssté *. perecesi csapat. Gl.; Szombati. Ge- re (5—5), Kereszt e& Kiss (3—S). győzött. Gl.: Futó B. (8). Stirá- nyi (5). Szőke, Marosvári i3—3). Futó L„ Darnyi (2—2). Tart. Jók: Az ózdi csatár lövésre készül, a védők izgatottan lesik mozdulatait. Fut* E.-. Pataki. Suránji. Darnyi DVTK—ELZETT 8:4 (3:2) NB II női. Az újonc DVTK elfő- •ódottan kezdett, de később nagy­szerűen játszva győzött, Gl.: Báli­ké (4). Nyítrai, Rohály, Lukács. Kiss. Jók: Dudás. Lukács. Ealikó, Kormos. MISKOLCI BÁNYÁSZ—DVSC 20:10 (10:5) NB H férfi. Első bajnoki mér­Blauer (2). Pslkovics, Oravees (1— 1). Jók: Szombati. Oravees. — Demeter —* TELEFONGYÁR— MISKOLCI ÉMTE 33:15 (11:8) NB n férfi, A sok tartalékkal ki­álló Munkás élvezetes, jóiramű mérkőzésen a gólhelyzetek el- ügyeüenkedése miatt kapott ki. Gl,: Fapp (5). Fopovics. Petrán:*! Megyei I. osztály (3—3). Győrfi. Faggyas, Varga. Du dás (1—1). Jók: Papp, Fopovic# Varga. A megyei labdarúgó bajnokság­ban az 5. fordulóra került sor. Az eredmények általában a várakozás­nak megfelelően alakultak. Meg­lepetésnek legfeljebb a Mezőkö­vesd és a Tálls’a nagy gólarányú győzelme számít. Az előbbi 5 gólt rúgott Sárospatak csapatának, az utóbbi pedig, első győzelmét aratva biztosan, négy góllal győz­te le a másik újoncot, az utóbbi időben erősen visszaesett Albert- t elep el. A Sátoraljaújhely ts folytatta az elmúlt héten kezdett svőzelmi so­rozatát. Ezúttal a Hejőesabát fek­tette kétvállra.. Szuhavólgy az M. üveggyár felett biztos győzelmet aratott. A többi négy mérkőzés döntet­len eredménnyel -végződött. A táblázaton a Putnok továbbra is megőrizte vezető helyét. A Sá­toraljaújhely került a 2. helyre! Meglepetés az Ormosbánya 9. és a Tiszaszoderkény 15. helye. Ered m ón ye k: Sátorai 1 aú 1 hél v— Héjőcsaba 2:0. Tál lya—Alberti e- lep 4:0. Xzsófalva—Ormosbánya 0:0. Mezőkövesd—Sárospatak 5:0. Szu- havölgy—M. Üveggyár 4:1. Putnok —Tisza szed er k é n y .Szeren es— M. Egyetem 0:0, Felsőzsolca—Far­kaslyuk 2:1 Garadnay Megyei I. ©. Férfiak; Borsodi BL nyász—Miskolci VM 25:7. Alsóssá) ea RMTK 10 :P. Felsőzsolca—Put« nők 13 :S. Borsodnádasd—Ózdi Ko­hász n. 19:3. Nők: M. Pamutfonó —Edelény! G. 7:2. MÉMTE—'Nyé­ki Kavics 6:1. HejŐcsaba—S. üveg­gyár 4:". Özd! Kohá&r, n—Borsod- nAdasd 6:4. Sajóbábony—Vegyi pß -; Technikum 5:2.'