Észak-Magyarország, 1964. november (20. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-03 / 258. szám

Kedd, 1964. november 3. északmagyarorszAg 5 NBIB Üjt9a az NE I-Iíesi az Ózdi Kohász labdarúgó csapata A kiesés kérdésében az uíotsó forduló dönt Az NB I B-s bajnokság utolsó előtti for­dulója csak az NB I-be való feljutás kér­dését tisztázta. Az Ózdi Kohász az egy meg­szerzett ponttal a tabella első helyére ke­rült. Egy ponttal vezet a második helyen álló Salgótarján előtt. Mivel a harmadik helyezettől a két csapatot négy, illetve há­rom pont választja el, az utolsó forduló előtt már biztos: NB I-be jutott az Ózdi Kohász és a Salgótarján. Annál nagyobb a bizonytalanság a kiesé­si fronton. Egy már végleges; bármennyire jól szerepelt a Láng az őszi mérkőzések so­rán, már nem kerülheti el a kiesést. A má­sik helyre még több csapat „pályázik”. A legnehezebb helyzetben a Borsodi Bányász és az MVSC van, bár itthoni utolsó mérkő­zésükön kiverekedhetik a bentmaradást. f Oroszlányi Bányász—Ózdi Kohász 1:1 (1:0) Oroszlány, 2000 néző. Vezet­te: Bállá Gy. Özd: Katona — Komhányi, Frenkó, Kisérdi — Borbás 1., Ferdinánd — Borbás II., Zalai, Fükő, Szén drei, Dienes. Edző: Kemény Tibor. Már az első perc végén gólt szerezhetett volna az ózdi csa­pat, de Fükő 5 lépésről az üres kapu fölé emelte a lab­dát. Ezután egy ideig kiegyen­lített lett a játék, majd feljött a hazai csapat, és több meleg helyzet adódott az ózdi kapu előtt. A 20. percben Máté kap­ta a labdát, s egy csel után a bal sarokba lőtt. 1:0 .Orosz­lány javára. Még ebben a percben volt kiegyenlítési al­kalom. A kitörő Fükő lábát a hazai csapat kapusa a 11-es pontnál elhúzta, a 11-est Szendrei csúnyán mellé lőtte. Ez kapkodóvá tette az ózdia­kat, erős nyomás nehezedett kapujukra, de újabb gól nem született. Szünet után erősített az óz­di együttes. Sok támadást ve­zettek a hazai kapu ellen, de a góllövéssel nem volt szeren­cséjük. Végre a 75. percben Szendrei jóvá tette „bűnét”, és a 16-osról a bal sarokba vágta a labdát. 1:1. Az utolsó percek nagy izgalmak közepet­te teltek el. Az ózdi csapat eleve hátra- vontan játszatta Dienest, és Zalai is saját térfelén szedte össze a labdákat, úgy indítot­ta támadásba az előretolt csatárokat. Bár az ózdi együt­tes játékán látszott a nagyfo­kú idegesség, a 11-es kihagyá­sa után még volt annyi lelki­erejük, hogy végül sikerült ki­egyenlíteniük. Ez a gyakorlat­ban azt is jelentette, hogy a gárda az első helyre került. Jók: Katona, Frenkó. Ferdi­nand, Zalai és szünet után Borbás II. Ivánszki m Egyetértés—Miskolci VSC 3:0 (1:0) Soroksár, 1000 néző. Vezette: I gólt eredményezett. Az 55. Gere. | percben Boros lőtt védhetetle­nül a hálóba. 2:0. Még egyszer MVSC: Miskolci — Homo- vics. Buna, Vertig — Temes­vári, Zoller — Gál, Molnár. Krompaszki, Kovács, Tóth. Edző: Tiba Sándor. Az első félidő lagymatag, alacsony színvonalú játékot hozott. A miskolci együttes inkább védekezett, a hazaiak lövései célt tévesztettek. Az MVSC-nek egyetlen érdemle­ges helyzete sem akadt. Az Egyetértés góllal fejezte be egyetlen veszélyes támadását. Horváth volt eredményes a 40. percben. A második félidőben egy ideig az MVSC támadott, de az első hazai kezdeményezés Borsodi Bányász“—Szombathely 1:0 (0:0) Szombathely, 2500 néző. Ve­zette: Balia B. Borsodi Bányász: Veres — Csetfalvi, Kovács, Négyest — Benkő, Jaskó — Bárányi, Tát­rai. Pál, Csipke, Sér a. Edző: Hollányi Béla. Amire kevesen számítottak, bekövetkezett. Az óriási lelke­sedéssel és különösen a máso­dik félidőben jól játszó sajó- szentpéteriek megérdemelten szerezték meg az igen értékes két pontot a három héttel ezelőtt még feljutásra esélyes Szombathely otthonában. Már az első félidőben nagy lendülettel játszottak a csapa­tok. Pál megsérült az arcán, de ápolás után tovább játszott. A bányászcsapat kapuja előtt több helyzet adódott, de a sa- jószentpéteriek kiválóan ver­ték vissza a támadásokat. Kü­lönösen Veres volt elemében, aki két biztos gólnak látszó lövést hárított. Szünet után sem csökkent az iram. A hazaiak meddő támadásai nem jelentettek ve­szélyt a borsodi kapura. A vendégcsapat néhány támadá­sa futott a pályán, amikor a 74. percben Pál egy szöglet­rúgás után 14 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. Utána hiá­ba rohamoztak a hazaiak, az eredmény nem változott. A Bányászból a hátvédhár­mas, Pál és Jaskó játszott ki­emelkedően. fellángolt az MVSC, de csa­tárainak lövései meg sem kö­zelítették Landi kapuját. Sőt, a 85. percben Sátori háromra növelte a gólok számát. Az MVSC-ben Bunát, Te­mesvárit, Krompaszkit lehet megdicsérni, a többiek formá­juk alatt játszottak. * További NB I B-s eredmé­nyek: Ganz-MÁV AG — Du­naújváros 1:1, Láng — Salgó­tarjáni BTC 2:1, Győri MÁV DAC — Nyíregyháza 2:0, Szé­kesfehérvár — BVSC 1:0, Bu­dafok — Szállítók 2:0. Az NB I B állása; 1. Ózdi Kohász 2. SalBTC 3. Szombathely 4. Oroszlány 5. Sz.-fchérv. 6. Dunaújváros 7. BVSC 8. G.-MAVAG 9. MAV-DAC 10. Budafok 11. Egyetértés 12. Szállítók 13. Nyíregyháza 14. MVSC 15. Borsodi B. 16. Láng 29 14 9 29 15 6 29 11 11 29 10 13 29 8 14 G 49:34 37 8 43:17 36 7 50:34 33 6 33:27 33 7 38:36 30 29 11 29 10 29 11 29 11 29 10 29 11 29 9 29 11 8 10 28:28 30 9 10 31:30 29 6 12 35:40 28 6 12 32:39 28 7 12 29:33 27 5 13 34:44 2J 8 12 36:40 26 4 14 34:40 26 8 12 27:37 26 7 13 29M1 25 7 14 35:43 23 NB n Keleti-csoport: 1. Jászberény 2. Egri Dózsa 3. Kecskemét 4. Bp. Spart. 5. Szóin. MTE 6. Bp. Előre 7. Szóin. MÁV 8. Békéscsaba 9. SZVSE 10. Nagybátony 11. Kxsterenye 12. Gyula 13. KISTEXT 14. V. Izzó 6 6 47:24 48 6 7 66:32 46 6 9 51:27 42 7 10 58:34 39 6 11 52:41 38 8 11 42:33 36 8 11 51:42 36 8 12 50:G0 34 8 13 60:52 32 7 14 40:34 31 33 10 10 13 43:61 30 33 10 9 14 48:46 23 33 9 10 14 43:53 28 33 11 6 16 41:50 28 33 21 33 20 33 18 33 16 33 16 33 14 33 14 33 13 33 12 33 12 15. Miskolci B. 16. Baglyasalja 17. Nyíregyháza 18. D. Dózsa 33 10 33 9 33 8 33 5 12 16 30:54 22 7 16 39:57 27 7 17 26:59 25 7 18 36:64 23 KISTEXT — Kisterenye 1:2, Kecskemét — Izzó 2:0, Bp. Spar­tacus — Gyula 2:0, Szolu. MÁV — Eger 2:0, Nyíregyháza — Szol­noki MTE 3:3, Szegedi VSE — Mis­kolci Bányász 3:0, Békéscsaba — Bp. Előre 1:0, Nagyb.itony —Jász­berény 0:1, Baglyasalja — Debre­ceni Dózsa 1:0. Felsőzsolcán kikapott a bajnok miskolci Honvéd A megyei labdarúgó bajnok­ság utolsó előtti fordulójának legnagyobb meglepetése Fel­sőzsolcán született. A Miskol­ci Honvéd az egész őszi for­dulóban eddig egyetlen pontot sem vesztett, s most egyszerre kettőt is. A bajnokság meg­nyerésének biztos tudatában kissé kiengedtek, nem küzdöt­tek megfelelően, s a szívvel- lélekkel harcoló felsőzsolcaiak meeérdemelten szerezték meg a hainoki pontokat. A Miskolci Egyetem csak igen nehéz küzdelemben tud­ta megszerezni mindkét uontot a lelkes Sárospatak ellen. A másik két élvonalbeli csapa­tunk, a Tiszaszederkény és az Ormosbánya egyformán dön­tetlen eredményt ért el. Előb­bi Izsófalván, utóbbi pedig Sátoraljaújhelyben hagyta az egyik pontot. A megyei I. o. 1. M. Honvéd 2. T.-szcdcrk. 3. Ormosbánya 4. M. Egyetem 5. Felsözsolcn C. Mezőkövesd 7. Farkaslyuk s. Sárospatak 9. Szerencs 10. Pulnok ti. Izsófalva eb. íné Előre 13. Hc.iőcsaba '4. S.-úJbely 5. B.-nádasd .6. Tiszalúc 29 22 29 AB ■25 16 28 18 29 15 29 14 29 10 bajnokság állása: 5 2 74:15 49 4 7 53:30 .ÜL 6 7 71:23 38 2 8 66:25 38 5 9 56:36 35 3 12 47:37 31 6 13 38:27 26 29 8 10 11 23:36 26 28 10 5 13 38:57 25 7 13 49:45 25 8 13 23:37 24 8 13 28:43 24 6 15 41:64 22 4 16 28:60 22 6 16 37:70 ?0 3 19 35:94 17 Mint a legtöbb mérkőzés, a Mezőkövesd — Hejőcsaba és a Farkaslyuk — Borsodnádasd találkozó is a kiesés elleni harc jegyében zajlott le. Ép­pen ezért mindkét találkozón igen szoros eredmény szüle­tett.. Az otthon játszó Mező­kövesd, illetve Farkaslyuk szerezte meg mindkét bajnoki pontot, s legminimálisabb kü­lönbséggel: Ugyancsak nagy harc után a hazai" csapat egy gólos győzelmével végződött a Mis­kolci Előre — Tiszalúc talál­kozó is. A mérkőzést Alsózsol- cán, semleges pályán játszot­ták le, mert a Miskolci Előre pályaválasztó jogát a szövet­ség egy mérkőzésre elvette. A forduló egyetlen nagy gólarányú, biztos győzelmét Futnok érte el a Szerencs el­len. Ezzel Putnok elkerült a kiesési zónából, amelvhe a két biztos kiesőn kívül (Ti­szalúc. Borsodnádasdl még négv csapat (Sátoraljaúlhelv. Hejőcsaba, M. Előre és Izsó­falva) tartozik. így a harma­dik kiesőt csak az utolsó, jövő vasárnapi fordulóban ismerjük meg. A 23. forduló eredménye': ^elsőzsolca — M. Honvéd 3:t. M. Egyetem — Sérosun'nk 1:3. Eerkeslynk — Bnrsoduád-’sd 3:2. M. Előre — Tis'Múc 2:1. Sátora J.iaúlhelv — Ormosbé- nya 1:1, Mezőkövesd — He tó­csába 2:1, Pulnok — Szerencs 4:0. Izsófalva — Tiszaszeder­kény 2:2. G. S. Dlkiíefleii a visszavágó Diósgyőri VTK — Flotta Gdynia 4:4 Vasárnap délelőtt került sor a diósgyőri és a lengyel birkó­zók visszavágó mérkőzésére. Ezúttal már nem volt olyan nagy az érdeklődés, mint első alkalommal, pedig a jelenlé­vők most is jó mérkőzéseket láthattak. Eredmények: Lepkesúly: Kupcsik—Kwid- zincky. Az első 5 percben Kupcsik sokat támadott, a má­sodik öt perc már kiegyenlí­tettebb volt, mégis Kupcsik nyert, pontozással. 1:0. Légsúly: Paluf—Bileczky. Mindkét birkózót megintették zárt birkózásért. A lengyel fiú fogással próbálkozott, de Pa­luf jól bontotta a kezdemé­nyezési. Döntetlen. 1.5:0.5. Pehelysúly: Gutmann—Haj- demann. Gutmann háromszor is megpörgette ellenfelét. A diósgyőri birkózó rengeteget támadott, és 11:1 arányú pon­tozással nyert. 2.5:0.5. Könnyűsúly: Viczek—Jurzi- jek. Eleinte igen szoros volt a küzdelem. Viczek szép csipő­dobással levitte ellenfelét, és ezzel értékes pontot szerzett, ami elég volt a győzelemhez. 3.5:0.5. Váltósúly: Kalán—Kriznocz- ky. Az első öt percben egyik versenyző sem ért el pontot, ez az idő fogáskereséssel telt el. Végül a lengyel birkózó pontozással nyert. 3.5:1.5. Középsúly: Hajdú—Szta_ nowsky. A lengyel bajnok igen sokat kezdeményezett, le is vitte Hajdút, de a feje kikerült a szőnyegről. Később Hajdút zárt birkózásért kétszer is megintették, és a lengyel bir­kózó pontozással nyert. 3.5:2.5. Félnehézsúly: Forgó—Poy­zek. Végig a lengyel birkózó kezdeményezett többet. A 7. percben csípődobással sző­nyegre vitte Forgót és tuss- győzelniet aratott. 3.5:3.5. Nehézsúly: Budai—Zorn. A találkozó legkeményebb küz­delmét. láthatták a nézők. A sportszerű összecsapás vé­gül döntetlen eredménnyel ért véget. 4:4. Versenyen kívül szőnyegre lépett Gonda, a DVTK kiváló légsúlyú versenyzője. A 7 ki­lóval nehezebb lengyel Misle volt az ellenfele. Változatos érdekes küzdelem után Gonda biztos, pontozásos győzelmei aratott. Demeter Lajos * Egerben rendezték meg as északi terület ifjúsági szabad­fogású csapatbajnokság küz­delmeit. A viadalon Borsodból az Ózdi Kohász és a DVTK versenyzői indultak. Eredmé­nyek: Ózdi Kohász—Gyöngyös 65:3.5, Ózdi Kohász—BERVA 10:0, Ózdi Kohász—DVTK 8:2, Ózdi Kohász—Eger 8:2, DVTK —Eger 6:3, DVTK—BERVA 8:1 (egy súlycsoportban egyik sem állított versenyzőt). Gyön­gyös—DVTK 6:4. Végered­ményben: 1. Ózdi Kohász 8 p., 2. Gyöngyös 6 pont, 3. DVTK 4 pont míg Bileczky megpróbálja kiemelni a fiatal Palufot, de a diósgyőri birkózó addig ügyeskedett, kimenekült a szorító karokból, és végül döntetlent harcolt ki. Foto; Szabó István Jó játék a bajnokcsapat ellen MTK—DVTK 53:44 (29:25) Kilián G., NB I. női. A női kosárlabda bajnokság utolsó fordulójában a bajnok- csapattal játszott a diósgyőri együttes. A játék nagy részé­ben szoros volt a küzdelem, a bajnokcsapat csak akkor tu­dott néhány pontos előnyt sze­rezni, amikor Kamarásnét ki­pontozták. Ezután már köny- nyebbé vált az MTK helyzete. A diósgyőri lányok az utolsó bajnoki mérkőzésen igen jó átlagtel j esi tményt nyúj toltak. Kosárdobók: Horváth (18), Judtné (15), Ruszkai (8), Bar­iba (2), Kamarásné (1). Jók: Horvátli, Judtné, Kamarásné. Röplabda Bp. Vörös Meteor—MVSC S* «0. #, 4 Miskolc, NB I. női. A tartalékosán kiálló MVSC csak az első játszmában fej­tett ki komoly ellenállást. Nagyszerű játék, alakult ki, pompás labdamenetek váltot­ták egymást. 10—10-ig együtt haladt a két csapat. Ezután a Meteor elhúzott, és biztosan nyerte meg a szettet. A máso­dikban, a beálló fiatalok meg- illetódötten játszották, keveset és rosszul ütöttek (de a töb­biek is), a nyitásfogadás sem ment. Egy pontot sem sikerült szerezniük. A harmadik szett­ben 6:4-ig volt küzdelem, az­után az MVSC visszaesett A bajnokság finisére nagyon feljavult Vörös Meteor a sze­zon legjobb játékát nyújtotta, ez ellen nem lehetett ellen­szere a hazai csapatnak. Az MVSC-ben Sándor és Radicsai játszott a legjobban. SN NB in Kazincbarcika kerüli as Éssakkeleti csoport élére Jól játszottak a MÉMTE férfi asztaliteníszezői Vasárnap délelőtt nagy ér­deklődés mellett bonyolították le a népkerti sportcsarnok kettős asztalitenisz mérkőzé­sét. A MÉMTE fiatal csapata biztos győzelmet aratott, míg a nők vereséget szenvedtek. Eredmények: MÉMTE—Betonút 12:6 NB I. férfi. A Dubéczi, Tálas, Engi. Bartha összeállítású együttes igen jól játszott ezen a mérkő­zésen. Bár Sándorral, a Beton­út legjobbjával egyikük sem bírt. az ellenfél másik legjobb­ját, Fan túszt, mind a négyen legyőzték. Az élete első NB I-es mérkőzését játszó Bartha sem keltett csalódást, két egyéni győzelmet szerzett. A MÉMTE győztesei: a Dubéczi —Bartha páros. Dubéczi (3), Engi (3), Tálas (3), Bartha (2). MÉMTE—Betonút 4:1 NB I. férfi, ifjúsági. A miskolciak győzelmeit Egri (2), Egervári (1) és az Egri—Egervári páros szerezte. Bp. V. Meteor—MÉMTE 15:3 NB I. nói. A többszörös bajnokcsapat Földyné Kóczián Éva nélkül állt ki, mégis biztosan győzött, mert. rendkívül tehetséges fia­taljai nagyszerűen játszottak, jól egészítették ki a rutinos Kerekesnét. A miskolciak csak nehezen adták meg magukat., több mérkőzést csak 2:l-re vesztettek el. A MÉMTE győz­tesei: a Weiszné—Horváthné páros Weiszné, Lukács (1—1). Bp. V. Meteor—MÉMTE 3:2 NB 1. női, ifjúsági. Kolos és Rosenfeld II. nyert egy-egy mérkőzést. LF a végig 9 emberrel játszó Kis­várba ellen. Ugyanis két játé­kosnak nem volt rendben az orvosi igazolása, így a játék­vezető nem engedte őket ját­szani. Az első félidőben Tali­ga, Ködmön és Csepregi volt a gólszerző, míg szünet után mind a két gólt Erdősi szerez­te. A KMTK ezzel a győzelmé­vel. jobb gólaránnyal az első helyre került. Garadnay NB Hl Északkeleti-csoport állása: 1. K.-barcika 27 14 6 7 39:23 34 2. D. Honvéd 27 15 4 8 46:28 34 3. NaRykálló 27 14 4 9 51:32 32 4. Kudabánya 27 13 5 9 40:25 31 5. Gyöneyös 27 lo 11 6 38:25 31 6. DEAC 27 10 10 7 39:26 30 7. Edeléuy 27 12 6 9 39:27 30 8. Somsály 27 12 6 9 39:30 30 9. Kisvárda 27 10 7 10 42:40 27 10. D. GÖC3 27 10 6 11 46:42 26 11. MÉMTE 27 12 2 13 44:44 26 12. EcercsehI 26 10 5 11 33:42 25 13. Nyíregyháza 27 9 5 13 29:42 23 14. Egri H. 27 8 6 IS 45:61 22 15. Szuhavölgy 27 6 4 17 27:67 16 16. H.-szobOSZló 26 í I 19 30:74 13 nélküli döntetlen eredmény­nyel végződött. így mindkét csapat továbbra is a táblázat első felében foglal helyet, s minden reményük megvan rá, hogy ott is maradjanak. A Szuhavölgy újból otthon maradt alul a Nyíregyházi VSC-vel szemben. Eredmények: Somsály—D. Honvéd 2:0, Rudabáni/a—Ede­lén« 0:0. MÉMTE—D. Goes 2:1, Egeresein—Hajdúszoboszló elmaradt, Szuhavölgy—NV- VSC 0:1, DEAC—Nagykálló 1:0. Egri. Honvéd—Gy. Hon­véd 2:1. Kazincbarcikai MTK— Kisvárdai Vasas 5:0 (3:0) Kazincbarcika, 300 néző. V.: Kezes. Kazincbarcika: Tószegi— Szalánczi, Ködmön, Pete— Csepregi, Vécsei—Erdősi, He­gedűs, Balogh, Taliga. Csontos. Edző: Anocskai László. A hazai csapat még nagyobb arányban is győzhetett volna Jó napjuk volt a borsodi csapatoknak az NB III. Észak­keleti csoportjának elmúlt va­sárnapi fordulójában! A Szu- havölgyi Bányász kivételével valamennyien pontot, vagy pontokat szereztek. A legérté­kesebb győzelmet a Kazinc­barcika és a Somsály érte el. Az előbbi Kisvárdát győzte le. S ezzel újra a bajnoki táblázat élére került. Ott van azonban szorosan a nyomában az előbbi listavezető Debreceni Honvéd és a Nagykálló is. Éppen ezért még igen meg kell küzdeniük a kazincbarcikaiaknak, ha jö­vőre feljebb akarnak kerülni. A Somsály igen értékes győ­zelmet aratott a másik baj­nokjelölt, a D. Honvéd ellen. Győzelemmel fejezte be a va­sárnapot a Miskolci ÉMTE is. Igen meg kellett küzdenie a miskolciaknak, hogy mindkét pont itthon maradjon. A „járási” rangadó, a Ruda­bánya—Edelény találkozó gól