Észak-Magyarország, 1964. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-08 / 210. szám

Kf*?!?. 1954. szeptember 8. ESZAKMAGYARORSZAG s m fi Most már nincs remény! DVSC—DVTK 1:0 (1.0) DVSC pálya, 8000 néző. Játékvezető: Szegedi B. DVSC: Jakab — Magyar, Nagykaposi, Keresztúri — Cseke. Somod! — Bodai, Kéki dr., Zilahi, Varsányi II Csekő. Edző: Szűcs György. DVTK: Tamás — Werner, Gál, Bóta — Csányi, Szucsá- nyi — Kiss I., Ráczi, Nyíri, Szigeti. Sikora. Edző: Nagy György. Most már nincs remény! Egy héttel ezelőtt sem sok volt. de a vasárnapi találkozó az utolsó reménysugarakat is eloszlatta. Elsősorban azért, mert a Diósgyőr vereséget szenvedett, és így helyet cse­rélt a táblázat utolsó helyén álló Debrecennel, másodsor­ban pedig azért, mert az „el­méleti” rivális, a Komló pon­tot szerzett. Ezzel véglegesen megpecsé­telődött a DVTK sorsa. Az a sok kihagyott gólhely­zet. aránylag könnyen elvesz­tett mérkőzés, ami jellemezte egy éven keresztül a csapat teljesítményét, megbosszulta magát. A két kieső mérkőzése majd­nem tradíció, hiszen néhány évvel ezelőtt hasonlóan tör­tént. És a debreceniek dicsé­retére legyen mondva, akkor is ők győzték. Most is. De ak­kor legalább jó játékot, né­hány remek gólt láthatott a közönség, ezúttal viszont csapnivalóan gyenge teljesít­ményt nyújtott mindkét csa­pat, különösen a Diósgyőr, és mindössze egy gól esett. Még kiesési rangadónak is gyenge volt ez a találkozó. Mert ha játékot nem is, de legalább küzdelmet szeretett volna lát­ni az a 8000 ember, aki kiment a DVSC — DVTK találkozó­ra. Még azt sem láthattak. Ké­nyelmes, sok hibával szőtt, rendkívül alacsony színvonalú mérkőzést hozott ez a talál­kozó. Hogy a DVSC nem küz­dött teljes erőbedobással, arra talán mentségül szolgál, hogy az ő sorsa már korábban meg­pecsételődött. De a Diósgyőr­nek esetleg lehetett volna még valamit keresnie. Hiszen a szá­mítások szerint (Komló két­szer kikap, Diósgyőr kétszer győz) elméletileg még bent­maradhatott a Diósgyőr. De ezt a DVTK saját maga cáfolta meg azzal a játékkal, amit vasárnap Debrecenben nyúj­tott. Nemcsak elvesztette a mér­kőzést, hanem rosszul, lélck- telenüí és nagyon tervszerűt- lenül játszott. A 90 perc eseményeiből alig akad említésre méltó. A gól a 3. percben esett, amikor is Zi­lahi, Varsányi II., Kéki dr. adogatás után a csatár közel­ről a hálóba lőtt. Nem sokkal később Varsányi II. hagyott ki nagy helyzetet, a másik ol­dalon pedig Sikora hibázott. Ezután Kiss I., Bodai és Siko­ra lövése okozott gondot a ka­pusoknak. majd Zilahi hagyott Az NB I állása: 1. FTC 2. Bp. Honvéd 3. Tatabánya 4. Győr 5. U. Dózsa f,. Vasas 7. MTK. 8. Dorog 9. Csepel 10. Szeged 11. Komló 12. Pérs 13. Debrecen 14. Diósgyőr 25 19 2 25 17 3 25 12 8 25 12 8 25 13 5 25 11 7 25 11 5 25 6 25 25 25 25 25 25 ki nagy helyzetet. A félidő utolsó percében Csekő öt mé­terről fölé lőtt. Szünet után Szigeti lett a középhátvéd, mert Gál agy­rázkódást szenvedett, és így ápolásra szorult. Amikor visz- szajött a pályára, balösszekö­tőt játszott, majd a 80. perc­ben végleg lement a játéktér­ről. Ebben az időszakban is alacsony színvonalú, csapkodó, rossz játék volt a pályán, sok debreceni gólhelyzettel. Az eredmény azonban nem válto­zott. A DVTK-ban Tamás igen jól védett és dicséret illeti Gált, Csányit, Szigetit és Si- Uorát. Paulovlts Ágoston Az NB 1 B állása: 1. Salgótarján 21 10 6 5 30:11 26 2. Ózdi Kohász 21 10 6 5 31:23 26 3. Szombathely 21 7 11 3 35:24 25 4. Oroszlány SÍ 7 9 5 23:19 23 5. BVSC 20 7 9 4 24:20 23 6. Sz:-fehérvár 21 5 13 3 24:21 23 7. G.-MAVAG 21 9 4 8 28:26 22 8. MAV-DAC 21 9 4 8 27:26 22 9. Budafok 21 8 6 7 22:23 22 10. Szállítók 21 7 6 8 28:30 20 11. Dunaújváros 20 8 4 S 18:20 20 12. Miskolc 21 7 6 8 20:24 20 13. Nyíregyháza 21 8 3 10 23:28 19 14. Egyetértés 21 7 3 11 20:28 17 15. Borsodi B. 21 5 5 11 22:37 15 16. Láng 21 3 5 13 18:36 11 ASZTALITENISZ A'B I Bí , Miskolci VSC—Ózdi Kohász 1:0 (1:0) 4 58:27 40 Bp. Vörös Meter—MÉMTE 18:0. 5 61:30 37 NB I férfi. Bp. Vörös Meteor— 5 46:28 32 MÉMTE 5:0. NB I férfi ifjúsági. A 5 38:25 32 felnőtt csapatban Búzái, Tálas, 7 48:35 31 Epri, Egervári, míg az ifjúságiak- 7 38:29 29 nál Cseuscsák, Tálas n. és Szabó 5 9 40:41 27 játszott. 9 10 28:32 21 HSC—MÉMTE 12:6. NB I női. A 9 2 14 28:39 20 miskolci győzelmeket a Weiszné— 6 8 11 30:42 20 Horváthné páros, Weiszné (2), Hor- 5 8 12 19:46 18 vátliné, Lukács és Rainocsa (1—1) 4 9 12 28:36 17 . szerezte. HSC—MÉMTE 4:1. NB I 5 3 17 23:53 13 1 női ifjúsági. A miskolciak közül 4 5 16 13:37 13 I Kolos győzött. ÜB II!. Északkelen csoport: Mind a négy borsodi csapat győzött Az NB III Északkeleti cso­portjának vasárnapi forduló­jában négy borsodi csapat lé­pett pályára, s mind a négy győzelmet aratott! Ilyen is ré­gen volt ebben az osztályban. "Fölényesen nyei-t az Edelény és a MÉMTE, nehezen, de tel­jesen megérdemelten a Som- sály és a Szuhavölgy. Különö­sen az utóbbi győzelme érté­kes, hiszen ezzel elkerült az utolsó helyről. Egy mérkőzés (Rudabánya — Kazincbarcika) elmaradt, és azt szerdán játsszák le Ru- dabányán. Eredmények: Szuhavölgy! Bányász — DEAC 2:1, Somsá- lyi Bányász — Nyíregyházi VSC 2:1, Debreceni Honvéd — Nagykállói MEDOSZ 2:1, Egercsehi Bányász — Egri Honvéd 5:1, Debreceni GÖCS — Kisvárdai Vasas 1:1. MÉMTE—Gyöngyösi Honvéd 3:0 (1:0) Népkerti pálya, 1500 néző. Vezette: Lengvári. MÉMTE: Szobonya — Mike, Siffmann I., Siffmann II. — Balázsi, Szabó — Lestár, Gyet- ván. Juhász, Kovács, Cserven- ka. Edző: Varga Pál. Ezen a találkozón nem ját­szott olyan jól a MÉMTE, mint egy héttel korábban, de így is biztosan győzött a gyön­gyösiek ellen. Az elején két nagyon veszélyes lövést védett bravúrra] Szobonya. később a hazai csatárok hagytak ki né­hány helyzetet, míg végül Ju­hász a hálóba talált. 1:0. A második félidőben feljavult a MÉMTE. Előbb Lestár rúgott igen szép gólt, majd Cserven- ka futotta le a védőket, és ta­lált a hálóba. A látottak alap­ján a tylunkás győzelme na­gyobb arányú is lehetett vol­na. Jók: Szobonya, Siffmann I. , Lestár, Kovács. NB tll Északkeleti-csoport: 1. Nasykálló 2. D. Honvéd 3. K.-barcika 4. Somsílly 5. Edelény G. Gv. Honvéd 7. MÉMTE 8. Rudabánya 9. Kisvárda 10. D. GÖCS II, Egcrcsebl 12. DEAC 13. Nyíregyháza 14. Szuhavölgy 15. Eger 16. H. Spartacus Edelény—H a jduszoboszlő 6:0 (1:0) Edelény, 2200 néző. Vezette: Szabó. Edelény: Birkás — Kiss, Fa­zekas, Káli — Mester, .Várhe­lyi — Kristóf, Kopcsik, Bokk, Birinyi, Gulybán. Edző: Pál István. Végig a hazai csapat irányí­tott és különösen a második félidőben, nyomasztó fölénybe került A hat gólon kívül még két kapufát is lőttek a hazai­ak, és egy csomó helyzetet el- ügyeüenkedtek. Góllövők: Kopcsik és Gulybán (2—2), Kristóf, Bokk. Jók: Birkás, Fazekas, Mester, Gulybán. Garadnay MVSC pálya, 5000 néző. Vezette: Zsolt. MVSC: Miskolci — Homo. vies. Buna, Vertig — Zoller, Tóth — Marosi, Fekete, Telen- kó, Perecsi. Buczkó. Edző: Ti- ba Sándor. Ózd; Katona — Budai, Frenkó. Romhányi — Borbás I., Ferdinand — Borbás II., Zalai, Fükő, Szendrei. Kisérdi. Edző: Kemény Tibor. A 4—2—4-es felállással játszó MVSC nagyszerű telje­sítményt nyújtott ezen a mér­kőzésen. A fegyelmezetten játszó miskolci játékosok a taktikai utasítások pontos be­tartásával, teljesen megérde­melt győzelmet arattak a baj­nokjelölt ózdiakkal szemben. A mérkőzés alatt a Kohász sokszor enyhe, de meddő fö­lényben játszott. A csatárok képtelenek voltak megbirkóz­ni a nagyon jól játszó miskol­ci védőkkel. Az MVSC négy csatára viszont többször is „megkeverte” az ózdi védel­met, és sokkal nagyobb hely­zeteket dolgozott ki a vendég­csapat kapuja előtt, mint az ózdiak az MVSC 16-osánál. Az első félidő csúnya jele­nettel kezdődött. A 3. percben Szendrei betartott Zollemek, aki csak egy perc ápolás után játszott tovább. Később lecsil­lapodtak a kedélyek, és az óz­di csatárok közül egy alkalom­mal Zalai próbálkozott lövés­sel. de Miskolci biztosan véd­te az éles labdát. A hazai csa­tárok gyors, helycserés táma­dásai gólveszélyesek voltak. Fekete éles fejesét védte Ka­tona, majd Buczkó beadását Perecsi az ötösön nem érte jól el. így a labda mellé csúszott A 42. percben Erenkó elfe­jelt Marosi elől egy előre- ívelt labdát. A kaputól IS méterre álló Buczkóhoz ke­rült, aki kapura, lőtt, de a labda Frenkó kezén csattant. Zsolt 11-est. ítélt, amit Ver­tig laposan a jobb sarokba helyezett. 1:0. A második félidő első per­ceiben az ózdiak támadtak többet, de tíz perc után a rit­ka MVSC-támadások gólve­szélyt jelentettek. Kisérdi mellé. Zalai fölé lőtt a 16-os tájáról, majd Fükő fejesét védte Miskolci. Az egyik ha­zai ellentámadás után Marosi tisztán ugrott ki a védők kö­zül. de hatalmas lövését Ka­tona a felső léc segítségével ütötte szögletre, nem sokkal megtette kötelességét. A leg­később pompás Buczkó — Ma- jobbak: Vertig, Marosi, Mis- rosi — Buczkó adogatás után kolci, Buna, Buczkó és Tóth. jf n Miskolci biztosan csípi cl a labdát elől. Balra Buna áll a fejein1 kásziilő Szendrei „készenlét en”. Foto: Szabó István a félmagasan labdát Perecsi lőtte mellé. Az MVSC-ben középre adott kapásból alig mindenki Az Ózdnál Katona, Frenkó és Ferdinánd tetszett. Zsolt nagy­vonalúan. jól vezette a mérkő­Leskó Pál Szállítók — Borsodi Bányász 3:0 (1:0) Megyei I. o.: Súlyos vereséget szenvedett a Miskolci Egyetem Sajószentpéter. 3000 néző. Vezette: Soós G. Borsodi Bányász: Tormási — G. Szabó. Kovács. Négyesi — Benkő. Tátrai — Séra, Pál, Vécsei, Szőcs, Sztibor. Edző: Hollányi Béla. A gyengén kezdő hazai csa­pat csak a 10. perctől bontako­zott ki. azután fokozatosan át­vette a játék irányítását. A 25. percben azonban egy váratlan esemény megváltoztatta a já­ték képét, ugyanis Tetnovszki L durván megrúgta Kovácsot, a bíró látta az esetet, s lekiild- te a Szállítók középcsatárát a pályáról. A szentpéteri közép- i hátvéd Tetnovszkihoz rúgta a labdát, ezért Soós G. őt is le- küldte. Ezután az ügyesen kombináló vendégcsapat egy bal oldali támadás után meg is szerezte a vezetést 1:0. Fordulás után a hazaiák nagy lendülettel küzdöttek a kiegyenlítésért, azonban a ka­pu előtt semmi sem sikerült a Bányász-csatároknak. A Szál­lítók gyors ellentámadásai rendszerint veszélyesek vol­tak, és a 76. percben egy vá­ratlan akciót góllá értékesítet­tek. 2:0. Ezzel a mérkőzés sor­sát is eldöntötték. Az újabb gól teljesen letörte a hazaia­kat és a Szállítók a 85. perc­ben ismét gólt ért el. 3:0. Jók: Négyesi, Benkő. SN * További NB I-es eredmé­nyek: Láng — Székesfehérvár 1:1. Egyetértés — Győr 1:1, Szombathely — Oroszlány 2:2, Ganz-MÁVAG — Budafok 1:2, Dunaújváros — Salgótarján 1:0, BVSC — Nyíregyháza 2:1. A megyei labdarúgó első osztály őszi, hatodik forduló­jának legnagyobb meglepeté­sét a Farkaslyuk szolgáltatta: négy góllal győzte le a bajnok­ságra törő Miskolci Egyetemet. A farkaslyukia-k több várat­lan eredményt értek el a baj­nokság során, ez a győzelmük is váratlan, de teljesen meg­érdemelt volt. A . bajnokjelölt Miskolci Honvéd gólarányt javított a Szerencsi Kinizsi ellen, de sok gólt lőtt az Ormosbánya is. Az is meglepetésnek számit, hogy a listavezető Tiszaszederkény nem bírt Sárospatakkal, bár a döntetlen eredmény a tiszasze- derkényi együttesre hízelgő. Nagy a tömörülés a kiesési fronton. Hejőcsaba ötgólos győzelmet aratott Sátoraljaúj­hely ellen, így az újhelyiek is erősen belekerültek a. kiesési zónába. Még Tiszalúc sem ad­ta meg magát: biztos győzel­met aratott Plánok ellen. Még kilenc forduló hátra van, nem lehet megjósolni, melyik csa­pat lesz a bajnok és kik lesz­nek a kiesők. A forduló eredményei: Mis­kolci Honvéd — Szerencsi Ki­nizsi 7:0 (szombaton játszot­ták), M. Előre — Felsőzsolca 1:1, Sárospatak — Tiszasze­A megyei I. o. bajnokság állásai *9 11 3 5 36:18 25 1. T.-szederk. 21 15 2 4 44:20 32 rá 11 3 4 30:16 25 2. M. Honvéd T9 13 5 1 44: 9 31 18 10 4 4 2,i:15 24 3. Ormoshánya 21 13 5 3 60:13 31 19 8 G 5 27:22 22 4. M. Egyetem 18 12 2 4 45:11 26 19 8 5 G 28:22 21 5. Felsőzsolca 21 10 5 G 37:23 25 19 5 10 4 21:17 20 6. Mezőkövesd 21 10 3 8 34:41 23 19 9 2 8 33:30 20 7. Fafkáslyuk 20 8 4 8 33:19 20 IS 8 3 7 23:18 19 8. Sárospatak 21 6 8 7 15:23 20 19 7 5 7 30:27 19 9. Putnok 21 5 7 9 34:33 17 .19 7 5 7 36:33 19 10. M. Előre 20 4 8 8 18:24 16 19 7 4 8 25:31 18 11. S.-új hely 20 6 3 11 25:41 15 17 5 7 5 21:17 17 12. Szerencs 21 5 5 11 25:48 15 19 5 3 11 21:32 13 13. B.-nádasd 21 5 5 11 26:50 15 19 5 3 11 19:48 13 14. Izsófalva 21 5 5 11 14:28 15 19 4 4 11 28:48 12 15. Hejőcsaba 19 5 3 11 23:49 13 18 5 1 12 26:41 11 16. Tiszalúc 21 5 2 14 25:70 12 derkény 0:0, Borsodnádasd *= Izsófalva 1:0, Tiszalúc — Put- nok 3:0, Ormosbánya — Me­zőkövesd 6:1, Hejőcsaba — Sátoraljaújhely 5:0. Farkaslyuk—M. Egyetem v 4:0 (2:0) Farkaslyuk.: Czabán — Do­bat. Beszkidjár, Köpöczi — Löké, Acs •— Kristály, Zöldi, Bárdos, Jakab. Fürj. MEAFC: Borók — Károly, Várhegyi, Kuttor — Herr, Kállai — Vass, Sauf ért, Vas­vári, Szilágyi, Meggyes. A hasai csapat kétségtele­nül rászolgált a győzelemre, talán még ilyen arányban is. A vendég együttes tagjai techni. kailag képzettek, jól kezelik a labdát, de összjátékuk bizony döcögött, s csatársorukban nem volt átütő erő. A farkaslyuki- ak nemcsak erőteljesebben játszottak, hanem lelkesedés­ben is felülmúlták ellenfelü­ket. Góllövők: Kristály (2), Bár­dos, Fürj. Jók: Czabán, Besz­kidjár, Kristály, Bárdos, illet­ve Károly, Várhegyi, Herr. G. S. Kevés induló az egyesületi atlétikai tsajnokságon A vártnál kevesebben indul- számában nem akadt egyetlen tak az egyesületi bajnokság induló sem. Ez az oka annak, II—III. osztályú versenyén, amelyet a diósgyőri stadionban rendeztek meg. így csak né­hány versenyszámban volt Kézilabda Nagyszerű győzelem Ózdon és Budapesten Ózdi Kohász—Győri 21:15 (15:14) ETO Ózd, NB I férfi. Feszült légkörben, ideges hangulatban kezdődött a. mér­kőzés. A hazaiak kezdtek job­ban, de a győriek szorosan zártak és gólra góllal válaszol­tak. Ekkor még az ETO két­ségessé tudta lenni a két pont- sorsát., amit a félidő eredmé­nye is igazol. Fordulás után is a hazaiak kezdtek jobban, és vezetésre tettek szert. Az óz­diak gólratörését a vendégek sorozatos durvaságokkal igye­keztek megakadályozni, de a. Kohász-fiúk lelkesedése minden .akadályt leküzdött. Góldobók: Polencsik (S), Tiba, Marosi (4—4), Durst (3), Bel- lér (2). A csapat tagjai egy­mást múlták felül, valameny­nyien elismerést lelkes játékukért. érdemelnek Ózdi Kohász—Bp. V. 21:17 (14:9) Meteor Budapest, NB I férfi. A Kohász meglepő bizton­sággal fektette kétvállra a ne­gyedik helyen álló Vörös Me­teort. A biztos győzelmet mu- ] tatja az a körülmény is, hogy a. Meteor a. találkozó folyamán csak egyszer vezetett. A hazai csapat a mérkőzés elején 1:0- ás állásnál, a Kohász vezető góljára kettővel válaszolt. (1:2.) Ekkor vezetett először — és utoljára. Góldobók: Ma­rosi (6), Polencsik, Tiba (5—5), Belfér, Durst (2—2), Lotz (1). A Kohász lelkesen és kiválóan küzdött, a sok jó teljesítmény közül is kimelkedett a kapu­védőé. Neiser a mezőny leg­jobbja volt. hogy gyengén áll megyénk női, hosszabb távúi versenyszámok­ban. Ugyanez vonatkozik a rúdugrásra is. Egyetlen ver­senyző akadt, aki túljutott a 250 cm-es magasságon. Az egyes versenyszámok győzte­sei a II. osztályú női verseny­számokban : Magasugrás: Horváth (Mis­kolci Sportiskola) 135 cm. 200 m: Elek (ózdi Kohász) 28.3. Díszkoszvetés: Almása (DVTK) 32,95. A 11. osztályú férfi verseny- számok győztesei: 100 m: Molnár (DVTK) 11.4. 400 m: Naszódi (DVTK) 51.4. 1500 m: Puskás (MVSC) 4:14.2. 110 gát: Topor (Miskolci Sport­iskola) 16.6. Rúdugrás: Frakk (DVTK) 280. Távolugrás: Kö­rösi (MVSC) 640. Súlylökés: Majoros (Miskolci Pedagógus) 13.06. Gerelyvetés: Tutkovics (Miskolci Sportiskola) 51.08. A III. osztályúi női verseny- számok győztesei: 200 ni: Sályi (Ózdi Kohász) 30.2. 800 m: Novák (Borsodi Bányász) 2:48.7. Magasugrás: \ppel (Miskolci Pedagógus) 1.30 cm. Diszkoszvetés: Safartk II 'Ózdi Kohász! 30.52. gg A III. osztályú férfi versig. jH számok miéztrsci: 100 m: Bikki (Ózdi Kohászj 11.7. 1500 m: Győri (MVSC) 4:42.2. 110 gát: Váradi (ózd) Kohász) 18.5. Gerelyvetés Haraszti (Borsodi Bányász nagy küzdelem, és általában 45.52. Súlylökés: Vágner (DV- ezeken születtek a jobb ered- TK) 11.87. Távolugrás: Szók« mények. A női 800 méteres (Földes Gimnázium) 561 cm. síkfutás II. osztályú verseny- Nemes Elek Vera, az ózdiak futója nyerte a 200 m-es síkfutást... Foto: Sz. I.