Észak-Magyarország, 1964. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-01 / 204. szám

Kcíjtí, 1964. szeptember 1. eszakmagyasorszao 1\ B is Diásgyöri VTK—Pécsi Dózsa 1:0 [i:8] NB I B: Ózdi Kohász—Borsodi Bányász 4:4 (2:1) Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Vízhányó. DVTK: Tamás — Werner, Gál, Szigeti —’ Csányi, Szu- csányi — Kiss I., Kovács, Nyí­ri, Ráczi, Sikora. Edző: Nagy György. Pécs: Zengői — Légrády, Csupák, Móricz — Vincze, Konrád — Rádi, Dunai I., Tüske, Dunai II., Török. Edző: Orczifalvi István. Erősen szeles, hűvös időben meglepően kevés néző övezte a játékteret, amikor a mérkő­zés elkezdődött. Széllel hátban kezdett a diósgyőri együttes, és már az első percekben fö­lényt harcolt id. Kovács emelt kapu fölé, majd a túlsó olda­lon Dunai I. éles lövését Ta­más csak kiütni tudta. Az első negyedóra végén Ráczi jó beadását Kovács 5 méterről a felső léc alá fejel­te, de Zengői szögletre men­tett. Ezután hosszú percekig alacsony színvonalon mozgott a játék. Csak a 27. percben jelentett némi élénkséget Si­kora nagy lövése. Nem sok- ital később Werner partdobása után Kovács fejelt a bal felső sarok irányában, de Zengői ezt a fejest is remekül védte. A 35. perc sok bosszúságot okozott. Kiss I. ívelt be szög­letet, a védőktől Nyírihez pattant a labda. A középcsatár 25 méterről rálöttc, és a labda a. felső léc alsó éléről a gól­vonal mögé. majd onnan kipattant. A partjelző bc- intésére a játékvezető nem ítélt gólt. Szünetig néhány kemény be- lemenés tarkította a játékot, ebben a pécsi Móricz járt az élen. Az NB III. Északkeleti cso­portjában a 18. jordxiló mér­kőzéseit bonyolították le. A borsodi csapatok jól megálltak helyüket. 3 győzelem, 2 döntet­len “és 1 vereség (az is borsodi csapat ellen) volt a „termés”. Különösen az Edelény biztos győzelme volt örvendetes a listavezető és a bajnokságra legesélyesebb Nagykálló ellen. Szép teljesítmény a javuló já­tékot mutató Kazincbarcika pontszerzése az ugyancsak bajnokságra, törő D. Honvéd ellen, annak otthonában. így is csak súlyos játékvezetői, illet­ve partbírói tévedés fosztotta meg a KMTK-t a teljesen sza­bályos góltól, s ezzel a győze­lemtől. Eredmények: Somsály — Kisvárda 1:0, D. Honvéd — Kazincbarcika 1:1, Egercsehi — Szuhavölgy 0:0. NYVSC — Gy. Honvéd 1:0, Hajdúszobosz­ló — Egri Honvéd 4:0. Szom­baton: D. GÖCS — DEAC 1:1. Edelény—Nagykálló 3:0 (0:0) Edelény. 1800 néző. Edelény: Birkás — Kiss, Fa­zekas. Káli — Mester, Várhe­lyi — Kristóf, Kopcsik. Bokk, Éirinyi, Gulybán. Edző: Pál István. Az I. félidő jó iramú, ki­egyenlített játékát inkább a küzdelem jellemez te, különö­A 4S. perc hazai gólt hozott. Kiss I. — Ráczi helycserés támadás után Ráczi néhány lépés után félmagasan kö­zépre adott, cs a beugró Ko­vács közelről a tehetetlen Zengői mellett a kapuba helyezett. 1:0. A gól után élénkebb lett a játék, javult a színvonal. A széllel szemben játszó DVTK támadott valamivel többet, de a pécsi támadások is veszélye­sek voltak. Kiss I-et kétszer is szabálytalanul szerelték, s Vízhányó mind a két esetben hátrább vitte néhány méter­rel a labdát. A két szabadrú­gás eredménytelen maradt. Az utolsó 10 percben feljött a pécsi együttes. Sok veszélyes támadást vezettek a vendég­csapat csatárai, lövések is zú­dultak a kapura, de Dunai II. kapufáján kívül Tamás vala­mennyi lövést nagyszerű ér­zékkel, biztosan védte. Még egy kecsegtető gólhely­zete volt Ráczinak, de a lövés pillanatában fellökték, s a sza­badrúgást Kiss I. csúnyán mellé lőtte. Az első félidő egyes periódu­saiban egészen gyenge színvo­nalú volt a mérkőzés. A má­sodik félidő már jobb játékot és színvonalasabb küzdelmet hozott. A DVTK a mérkőzés nagy részében fölényben ját­szott, gólhelyzetek is adódtak a pécsi kapu előtt, de ezúttal A megyei labdarúgó baj­nokság elmúlt vasárnapi 20. fordulójában igen nagy küz­delmet vívtak a csapatok a sebb esemény nélkül. Fordulás utón állandósult a hazai csapat fölénye. A 62., a 67. és a 83. percben Birinyi. Gulybán és Kristóf révén gólt ért el a ha­zai csapat, így biztosan győz­te le a bajnokjelölt Nagykállót. Jók: Kiss, Káli, Mester, Bokk. MÉMTE—Rudabánya 3:1 (3:1) Miskolc, 1500 néző. Vezette: Éli. MEMTE: Szobonya — Mike, Siffmann II., Csirmaz — Réti, Balázsi — Lestár. Gyetván, Juhász, Kovács, Cservenka. Edző: Varga Pál. Rudabánya: Dezső — Barta, Szűcs, Kosina — Nagy, Egyed — Jancsurák, Szalkó. Békéi, Palatics. Gál. Edző: Rozgova Gusztáv. Mindkét félidőben a helyi csapat irányította a játékot. Sok veszélyes támadást veze­tett. helyzeteket is hagyott ki­használatlanul, amiben nagy része van a iól védő Dezsőnek is. A Rudabánya kevesebb tá­madásai nem jelentettek külö­nösebb veszélyt a hazaiak ka­puiára. Végeredményben a MÉMTE teljes mértékben rá­szolgált a győzelemre. Gl.: Gyetván, Kovács (11-esből), Cservenka. illetve Gál. Jók: Mike, Réti, Kovács, Lestár, illetve Dezső (a me­zőny legjobbja), Szűcs, Nagy. Garadnay is baj volt az irányzókkal. Vé­leményünk szerint, ha a já­tékvezető közelebb áll Nyíri lövésénél a kapuhoz, és nem kényszerül a partjelző téves beintésére, gólt ad, és úgy na­gyobb arányú lehetett volna a győzelem, amely így is feltét­lenül megérdemelt. Tamás végig jó formában, megbízhatóan védett. A hát­védhármasban tetszett a sok támadást megakasztó Gál tel­jesítménye. Szigeti különösen a második félidőre javult fel erősen, viszont Werner ekkor bizonytalankodott néhányszor, de ő is jobb volt az átlagos­nál. Csányi sokat fáradozott, Szucsányi sem keltett csaló­dást. Elől a gólveszélyes Ko­vács játszott a legjobban. Kí­vüle Kiss I. néhány jó elfu­tása, Ráczi lelkesedése tet­szett. Sikora a második fél­időben keveset volt játékban, Nyirinek több jó megoldása volt, de sokszor hibázott. Vízhányó játékvezető elég sókat bizonytalankodott, nem bírálta felül Závodszki part­jelző több, téves beintését. Lcskó Pál * A további NB I-es eredmé­nyek: Csepel — Bp. Honvéd 1:0 (! !). Vasas — Ferencvá­ros 3:0, Komló — Újpesti Dó­zsa 2:2, Dorog — Tatabánya 0:0, Szeged — Győri ETO 2:2, MTK — Debrecen 2:1. bajnoki címért, illetve a ki­esés elkerüléséért. A találko­zók eredménye a legtöbb eset­ben igen szoros volt, s min­den csapatnak meg kellett küzdenie a pontért, illetve a pontokért. A forduló egyetlen megle­petése Szerencsen született, ahol a múlt vasárnap ,.gyen­gélkedő” Sárospatak váratlan győzelmet aratott a szétesöen játszó helyi csapat ellen. Ne­héz perceket okozott a lista­vezető Tiszaszederkénynek a kiesés ellen harcoló Borsodná- dasd. A másik éllovas, az Or­mosbánya kénytelen volt egy ponttal megelégedni Putnok ellenében. Az ugyancsak baj­nokságra törő M. Egyetem ér­tékes két pontot szerzett Sá­toraljaújhelyben. Felsözsol- ca csak nagy küzdelem árán tudta, otthon tartani mindkét pontot. A kiesési rangadóríak is be­illő Izsófalva — Tiszalúc ta­lálkozóból az otthon• játszó Izsófalva került, ki győztesen. A forduló eredményei: Fel- sőzsolca — Farkaslyuk 3:2, Sá­toraljaújhely — M. Egyetem 0:1, Mezőkövesd — M. Előre 3:0, Putnok — Ormosbánya. 3:3, Izsófalva — Tiszalúc 2:1, Tiszaszederkény — Borsod- nádasd 2:1, Szerencs — Sáros­patak ~0T2. "Sz M. Honvéd — Hejőcsaba. mérkőzést később játsszák le. G. S, Ózd, 4000 néző. Vezette: Szegedi B. Ózd: Katona — Budai, Fran­kó, Romhányi — Zalai, Ferdi- nánd — Borbás II., Szurdoki I., Fükő, Szendrei, Szilasi. Ed­ző: Kemény Tibor. Borsodi B.: Tormási — Cset- falvi, Kovács, Négyesi — Ben- kö, Tátrai — Sóra, Pál, Vécsei, Szőcs, Sztibor. Edző: Hollányi Béla. A két borsodi együttes ,a múltban sok izgalmas csatát vívott egymással. Ezúttal azon­ban a mérkőzés színvonala messze elmaradt a várakozás­tól.' Különösen a védelmek voltak igen gyenge formában. A hazai védőkre rá sem lehe­tett ismerni. A hátvédek nem fedezték a Bányász-csatárokat, a fedezetek nem támogatták a védelmet és a csatársort. A Bányász kezdetben véde­kezésre rendezkedett be, de 2:0-ás hazai vezetés után támadtak, és ettől kezdve irányították a játékot. Támadásaik tervszerűbbek vol­tak, és még az első félidőben sikerült szépíteniük. A második félidőben egyen­lítettek a vendégek, majd újabb két ózdi gól következett. 4:2 után mindenki biztos volt a hazai csapat győzelmében. Ez azonban nem következett be, mivel az ózdi együttes visszaesett, feljött a Bányász, és az utol­só 10 percben sikerült ki­egyenlítenie. Az NB I B állása; 1. Salgótarján 20 10 6 4 30:10 20 2. ózdi Kohász 20 10 0 1 34:22 20 3. Szombathely 2lf 1 1» 3 33:22 24 4. Oroszlány 20 7 8 5 21:17 22 5. Sz.-fehérvár 20 5 12 3 23:20 22 0. G.-lUAVAG 20 0 4 7 27:24 22 7. MAV-DAC 20 9 3 8 20:25 21 8. Budafok 20 7 0 7 20:22 20 9. BVSC 18 5 9 4 19:18 19 10. Nyíregyháza 20 8 3 9 22:2G 19 11. Dunaújváros 19 7 4 8 17:20 18 12. Szállítok 20 6 6 8 25:30 IS 13. Miskolc 20 0 0 8 19:24 IS 14. Egyetértés 20 7 2 11 19:27 10 15. Borsodi B. 20 5 5 10 22:34 15 10. Láng 19 3 1 12 16:32 10 Nagyszerűen előkészített pá­lyán, szélcsendes időben, a DVTK stadionban került sor a három legjobb megye döntő küzdelmére. Az atlétikai Bélce- kupa döntőjébe Baranya, Borsod és Hajdú atlétái ju­tottak. A borsodiak balszerencsésen kezdtek, hiszen kiderült, hogy Raáb sérült, ezért csak dobó­számban indulhat. Kemény pedig betegsége miatt marad távol. Egyéb okok miatt Bus- kó Irén és az ózdi Kovács Ilo­na sem lehetett ott a. rajtnál. Raáb elindult, a dobószámok­ban, de sérülése hátráltatta a jobb eredmény elérésében. A balszerencse az első szám­nál, a'110 m-es gátfutásnál folytatódott. Topor az egyik gátnál megbotlott, kiesett a pályáról', így nem kapott pon­tot. Ilyen előzmények után is rendkívül izgalmas, szoros küzdelmet vívott Baranya és Borsod. A pontversenyt vég­eredményben a. férfi váltóban elért győzelmével szerezte meg Baranya válogatottja. A borsodia.k közül a. legered­ményesebb atlétának Mihályfi Éva bizonyult, aki négy egyéni A sajőszentpéteri csapat fel­tétlenül rászolgált a döntetlen­re. A mérkőzésen egyébként Csetfalvit kiállította a játékve­zető, míg Szilasi sérülése mi­att elhagyta a játékteret. Góllövők: Fükő (3), Borbás Nyíregyháza, 4000 néző. Ve­zette: Horváth L. MVSC: Miskolci — Homo- vics, Buna, Vertig — Zoller, Tóth — Marosi, Fekete, Telen- kó, Perecsi, Buczkó. Edző: Ti- ba Sándor. A széllel hátban játszó MVSC 4—2—4-es felállással kezdett, és az első negyedórá­ban fölényt harcolt ki. Ezután a hazai csapat vezetett néhány veszélyes támadást, de az MVSC védelme jól állt a lá­bán. Az égjük ellentámadás végén Buczkó lövése a kapu­fáról pattant ki. Az utolsó tíz percben a hazai csapat erősen rohamozott, az MVSC igyeke­zett. lelassítani a játékot, és ez sikerült is. A második félidőben a ha­zai együttes széllel hátban játszott. Nagy erővel támadott a Spartacus, a miskolciak azonban lelkesen, igen jól vé­dekeztek. sőt néhány gyors el­lentámadásra is futotta erejük­) Tatán befejeződlek az or­szágos ifjúsági labdarúgó tor­na küzdelmei. Az MVSC ifjú­sági csapata nagyszerűen sze­repelt, és végeredményben a harmadik helyet szerezte meg. A legjobb négy között a Ferencvárossal szemben 2:0- ra alulmaradtak, de a mér­kőzésen csak nagy küzdelem­ben és szerencsével győzött az FTC. I számban győzött, és a női vál­tót is győzelemre vitte. Berzi a 110 m-es gátfutásban új me­gyei csúcsot futott. A fiatalok közül elsősorban az ózdi Bor­bás Annát illeti dicséret, aki élete legjobb idejével nyert 200 m-en, 100-on harmadik lett, és tagja volt a győztes vál­tónak is. A viadal győztesei és a bor­sodiak helyezései: FÉRFIAK. 110 m gát: 1. Berzi (Borsod) 15.1, 6. Topor (a pályát elhagy­ta). 1500 m: 1. Aradi (Hajdú) 2:52.3,... 3. Stoll 3:52.5,... 5. Fazekas 3:56.1. 100 m: 1. Matis (Baranya) 10.9,... 3. Molnár 11.1 .... 6. Fügedi 11.4. Rúdugrás: 1. Perlaki (Baranya) 3.70.. .. 4. Berzi 300 ....... 6. Le goza 280, 400 m: 1. Máris (Baranya) 49,2,... 5. Naszódi 51.1, 6. Molnár 51.6. Magas: 1. Bódosi (Baranya) 190,... 3. Szabó 175,... 5. Mikola 170. Súly: 1. Holub (Hajdú) 15.47.... 2. Skoumal 14.30,... 5. Raáb 12.41. 5000 m: 1. Dudás (Bara­nya) 15:06.8, 2. Tóth Gy. 15:07.0. 3. Kratochwil 15:14.0. Gerely: 1. Lukács (Baranya) 65.41.. .. 4. Tolnai 54,70, 5. II., illetve Pál (3). Szőcs. Jók: Zalai, Fükő, Szendrei, illetve Kovács, Benkő, Szőcs, Pál. Szegedi B. kiválóan vezette a mérkőzést. bői. Az utolsó tíz percben a nyíregyháziak beletörődtek, hogy nem tudnak gólt lőni, az MVSC vette át a kezdeménye­zést, és támadásban maradt a mérkőzés végéig. A 89. percben Tóth elöre- ívelt a balszélen tartózkodó Marosihoz, aki elfutott vé­dője mellett, középre adta. a labdát, Fekete előbb leke­zelte, majd kicselezte a ki­futó kapust és ballal a kapu közepébe gurított. 1:0. Kezdés után a játékvezető lefújta a mérkőzést. Jók: Mis­kolci, Buna, Zoller, Marosi, Telenkó, Buczkó, Horváth L. kifogástalanul bíráskodott. * Az NB I B további eredmé­nyei: Szállítók — Dunaújváros 1:0, Budafok — Szombathely 2:1, Győr — Székesfehérvár 1:1, Oroszlány — Egyetértés 4:0, Salgótarján — Ganz-MÁ- VAG 0:1 (l!). A harmadik helyet eldöntő találkozón pompás játékkal Regöczi (3) és Mahai góljai­val 4:l-rc legyőzték Kapos­várt. Ez a csapat játszott? Benkő (Ferenczi) — Harangi, Hernádi II., Csirmaz — Ma­hai, Kosa — Mártha (Sinio- nyi), Hernádi I„ Regöczi, Molnár, Sarkad!. A torna végeredménye: I. MTK, 2. FTC, 3. MVSC, 4. Kaposvár. Podhurszki 52.80. Távol: t. Körösi 677,... 6. Czirok 638. Diszkosz: 1. Holub (Hajdú) 49.03,... 4. Farkas 39.20. 5. Raáb 38.97. 4x100 m: 1. Bara­nya 43.1, 2. Hajdú 43.2, 3. Bor­sod 43.7. NŐK. 100 m: 1. Mihályfj Édű. Í2.S,... 3. Borbás Anna 12.9. 200 m: 1. Borbás Anna 25.8,... 4. Elek Vera 27.7. 800 m: 1. Prohászka Magdolna (Baranya) 2:27.8... ■ 4. Orbán Agnes 2:39.7. (Borso­dot csak egy versenyző képvi­selte). 80 m gát: 1. Mihályfi Éva 12,4,.-. 3. Buskó Mária 12.7. Súlylökés: 1. Szabó Mar­git 11.82,... 3. Nyitrai Zsuzsa 10.95. Diszkosz: 1. Gömöri Emilia (Hajdú) 39.32,... 4. Szabó Margit 33.98, 5. Almási Vera 32.84. Magas: 1, Mihályfi Éva 155, 2. Papp Margit 144. Távol: 1. Mihályfi Éva 560,... 3. Papp Margit 518. 4x100 m váltó: 1. Borsod (Elek Vera, Borbás Anna, Buskó Mária, Mihályfi Éva) 49.9, 2. Hajdú 51.3, 3. Baranya 51.9. Pontversenyben: 1. Baranya megye 164 pont, 2. Borsod me­gye 156 pont, 3. Hajdú megye 145 pont. Nemes Péter Lányok a gat fölött: A túloldali gátról Mihályfi elsőnek „Jön le”, de a másik borsodi kislány, Buskó M. is élen van. Foto: Szabó István Zengői a levegőben. Kovács lövése után a labda már a hálóban van. Ez volt az a pillanat, amely a győzelmet jelentő gólt hozta. ló! szerepellek a isarsodi csapatok az II BIB-ban Szoros küzdelem a menyei első osztályban Atlétikában: 1. Baranya, 2. Borsod, 3. Hajdú Ivánszki Miskolci VSC — Nyíregyházi Spartacus 1:0 (0: 0) Az MVSC ifik a harmadik helyen végeztek