Észak-Magyarország, 1963. április (19. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-17 / 88. szám

1963. április EL BSZAKMAGYARORSZÄÖ 5 T Az NB Il-ben Diósgyőr nyerte a Keleti csoport rangadóját Az NB TI. Keleti csoportjának vasár­napi mérkőzései közül a legnagyobb ér­deklődés az ózdi rangadó mérkőzés iránt nyilvánult meg. A diósgyőri együttes győzött és így két igen értékes pontot szerezve két ponttal megelőzte nagy riválisát. Miskolcon, a másik két borsodi csapat találkozóján a sajószentpéteri bányászok győztek. Egyébként a vendég­csapatok ebben a fordulóban igen jól szerepeltek, hiszen egy mérkőzéstől el­tekintve, vagy győzlek, vagy döntetlen eredményt értek cl. A vendégcsapatok sikerei folytán több meglepő eredmény született. A tabella állása azt mutatja, hogy még igen tisztázatlan az első nyolc hely, valamint a kiesés kérdése. A Ferencváros vezet az NB l-ben Az NB 1-es bajnokság 17. fordulójában a hétközi két mérkőzés (Ferencváros—Dorog 1:1, MTK—Újpesti Dózsa 2:1) után érdeklődéssel vártuk a vasárnapi mérkőzéseket. Ez­úttal is volt néhány meg­lepetés. A bajnoki táblázaton a Ferencváros vezet az MTK előtt. Mindkét csapatnak 21— 21 pontja van, de a Ferenc­városnak jobb a gólaránya. Az NB X. vasárnapi ered­ményei : Vasas—Bp. Honvéd 2:1 (2:0), Szeged—Debrecen 2:0 (0:0), Tatabánya—Pécs 3:1 (2:0). Komló—Győr 1:0 (0:0), Szombathely—Salgótarján 2:0 (1:0), Ázsiai sikerekkel ér! véget az idei asztalitenisz világbajnokság Prágában befejeződtek a 27. asztalitenisz világbajnokság küzdelmei. Mint azt várni le­hetett, nagy ázsiai sikerek születtek, hiszen a hét világ­bajnokságból Japán négyet, a Kínai Népköztársaság hár­mat nyert. A magyar asztali­teniszezők a vártnál sokkal gyengébben szerepeltek cs két harmadik hellyel kellett megclégcdniök. (A magyar női csapat, valamint a Faházi —Földyné páros). Az egyéni és a páros világ- bajnokságot a következők nyerték; Férfi egyes: Can Ce-tung (Kínai NK). Női egyes: Macuzaki (Japán). Fér­fi páros: Csang Hsien-lin—• Vang Csi-lian (Kínai NK). Női páros: Macuzaki—Scki (Japán). Vegyespáros: Kimu­ra—Ito (Japán). A VB utolsó napján ját­szották 1c a jubileumi kupa döntőjét, amelyen Sidó 2:1 arányban legyőzte a cseh­szlovák Stipeket. Sidó győ­zelme az egyetlen magyar si­ker a prágai VB-n. Győzelemszüret a kézilabdában DVTK ct ®atonávaí, az ózdiak kapusával állt szemben Ráezi. a -atára, de a góllövés nem sikerült, mert Katona vetőd­ve elcsípte Báczi clöl a labdát. Foto: Szabó István Ritka bravúrt hajtottak végre a borsodi NB Il-es kézi­labda együttesek. Mind a hat csapat győzött, közülük négy idegenből is elhozta a két pontot. Győzelmük annál ér­tékesebb, mert ellenfelük jó képességű csapatok voltak. DVTK—D. Vasas 24:14 (10:6) Diósgyőr. NB II. férfi; A mérkőzés elején felvált­va estek a gólok. Az erősen védekező GÖCS ellen nehe­zen bontakozott ki a hazai csapat. Csak a második fél­idő közepétől biztosította be győzelmet a jobb lövőkészség­gel rendelkező DVTK. Gól­dobók: Surányi (12), Futó (5), Sebesi (3), Damyi (2), Di- mény, Kisbenedek (1—1). Jók: Surányi (a mezőny kimagas­lóan legjobbja), Futó. Sebesi. MVSC—D. Spartacus S:4 (4:2) Debrecen, NB II. női. A fiatalokkal megtűzdelt MVSC-nek az NB II. másik újonc csapata ellen is sikerült a két pontot megszereznie. Lendületes, korszerű játékuk­kal egy pillanatig sem tették kétessé a mérkőzés kimenete­lét. A Spartacus 4:0 után dobta első gólját. Góldobók: Árpádné, Gátiné (3—3), Kont­ra, Halász (1—1). Jók: a gól­dobók, Bukta, Kapusi. Ózdi Kohász— Gyöngyösi Honvéd 20:14 (11:5) Gyöngyös, NB II. férfi. A kitűnő hazai bemutatko­zás után idegenben is jól ját­szott a csapat. A gyöngyösi „oroszlánbarlangból” is sike­rült győzelemmel hazatérni­ük. Góldobók: Tiba (7), Maro­si, Durszt (3—3), Sipos, Lévai, Koreny (2—2), Sápi. Jók: Neiser, Tiba. MVSC—VM KÖZÉRT 13:12 (7:4) Budapest. NB II. férfi; A tartalékos vasutas gárda naéy lelkesedéssel „hajtotta” végig a kitűnően vezetett, jó iramú, sportszerű mérkő­zést. Góldobók: Albert, Csolt- kó (4—4), Simon (3). Gyön­gyösi, Stumpf "(1—1). Jók: Muhorai, Gyöngyösi, Albert, Csoltkó. Ózdi Kohász—D. Kinizsi 11:3 (4:2) Debrecen, NB II. női. Az első félidei kétgólos ve­zetés után 4:3-ra ugyan fel­jött a hazai együttes, de az ellenállhatatlanul rohamozó ózdi lányok a következő játék­részben ontották a gólokat Ilyen jól régen játszott a Kohász, mint a második fél­időben. Góldobók: Stefánné, Adamkó, Farkas (2—2), Nagy­sándor, H. Győr. Simon, Tóth, Tiba (1—1). Jók: Bányi, H. Győr, Adamkó. MMTE—Békéscsaba 20:18 (11:5) Miskolc, NB II. férfi; Csak időnként játszott ki­fogástalanul a Munkás. Az első 30 perc nagy fölénye a szünet után elmaradt. Békés­csaba sorozatban dobott 5 góljával meglepte ellenfelét majdnem egyenlített. Gól­dobók: Makkai (6). Nemes (5)< Fázold (4), Némethi (2), Gyiil- vészi, Tóth, Varga (1—l)j Jók: Fázold (a csapat, egyben a mezőny, legjobbja), Szopkó, Nemes, Makkai. (Sándor) Rajtol a felnőtt, férfi mezőny. A kép balszélén Fazekas Miklós, a DVTK versenyzője, a verseny győztese látható. la) 2. Kalapos Ilona (M. Sport­iskola), 3. Józsa Ilona (Ózdi Kohász). Csapatban; 1. M. Sportiskola. Ifjúsági lányok: (13 induló) 1. Viszlai Gizella (ITSK). 2. Buskó Irén, 2. Bucskó Ilona (M. Sportiskola). Csapatban: 1. M. Sportiskola 21 pont. Nők: (2 induló) 1. Kobold Aladárné (DVTKj, 2. Pongrácz Mária (MVSC). ^sztrdfc sikerek a húsvéti tornán Szinte már hagyomány, hogy húsvétkor két osztrák és két magyar csapat Húsvéti Torna keretében méri össze erejét. Mint ismeretes, az el- -----nOo----­N B IL Keleti csoport 1. DVTK Z- özei *• Nyíregyháza 4. MVSC 5. Láng 6. Egyetértés 1. G.-MAVAG 8- Szolnok *• Borsom IL 10. DEAC U.SZVSE 12. Kecskeméti D. 12. Bp. Előre 19 fi 1 12 21:32 W ”• Bgrt Dózsa Ifi. Bp. Span lt_ c— 19 12 6 1 30:11 30 19 12 í 3 34:14 28 19 9 G 4 31:27 24 19 9 5 5 30:17 23 19 9 5 5 29:27 23 19 9 4 6 29:21 22 19 7 fi fi 32:24 20 19 8 3 8 18:20 19 19 7 4 8 23:27 18 19 fi 4 9 23:28 10 19 5 6 8 20:35 16 19 5 S 0 22:23 15 “• SálE.TsE 7 19 fi 1 12 18:28 13 19 5 3 11 19:35 13 19 3 5 11 17:35 11 ső forduló mérkőzéseit Bécs- ben bonyolították le, ahol a Rapid 2:l-re legyőzte az Új­pesti Dózsát, míg a Ferenc­város együttese 3:l-re kapott ki az Ausztriától: A Népstadionban megren­dezett visszavágón nem sike­rült a magyar csapatoknak javítaniuk, hiszen az első mérkőzésen az Ausztria együttese 2:0 arányban győz­te le az Újpesti Dózsát, míg a másik találkozón — Rapid— Ferencváros — 3:3 arányú döntetlen eredmény született. Az eredmények alapján az Ausztria nyerte a Húsvéti Tornát. 2. Rapid, 3. Ferenc­város, 4, Újpesti Dózsa* Sporthírek A DVTK férfi és női kosár­labda csapata NB I-es mérkő­zéseket játszott. A női csapat 53:43 arányban legyőzte a Csepel együttesét, míg a fér­fiak 60:57-re kaptak ki Cse­pelen. A DVTK férfi csapata Baján is bajnoki mérkőzésen vett részt és 87:75 arányú ve­reséget szenvedett Befejeződtek az ifjúsági ví­vó világbajnokság küzdelmei. Férfi tőrben Andriadze (szov­jet), női tőrben Ana Éne (ro­mán), párbajtőrben Lóéért, (osztrák), kardban Lordkipa— nidze (szovjet) lett a világ­bajnok. Meglepő eredménnyel ért véget az Argentína—Brazília válogatott labdarúgó-mérkő­zés. A brazil nagyválogatott saját otthonában 3:2 arányú vereséget szenvedett. NB ül. Északkeleti-csoport 1. Nyíregyháza 19 11 6 2 34:17 28 •» M. Bányász 19 13 1 5 43:25 27 3. D. Dózsa 19 9 6 4 39:23 23 4. Fóv. Autób. 19 8 7 4 32:24 23 5. IL-szoboszló 18 9 3 6 26:26 21 6. Nagykálló 19 7 6 6 30:33 20 7. KMTK 18 7 5 6 31:23 39 8. D. GÖCS 19 5 9 5 24:19 19 9. Rudabánya 19 6 7 6 25í27 19 10. Egcrcsehi 18 8 1 9 36:31 17 11. MMTE 19 6 4 9 29:34 16 12. Klsvárda 19 7 2 10 22:34 16 13. Eger 18 3 8 7 29:35 14 14. Gyöngyös 19 4.5 10 20:31 13 15. Szuliavölgjr 19 3 6 10 20:34 12 16. Somsály 19 4 4 11 18:38 12 A Kazincbarcikai MTK—Egeresé­rt mérkőzés lejátszását az MLSZ fencbbvíteli bizottsága elrendelte. NB Ml. Északkeleti csoport Az NB III. Északkeleti cső- listavezetőt és döntetlen portjának tavaszi negyedik eredménye a hazai csapatra fordulójában valamivel job- nézve hízelgő, ban szerepeltek a borsodi A borsodi NB III-as csapa­csapatok, mint az előző for- tok közül egyedül az MMTE dulókban. A Miskolci Bányász vesztette el mérkőzését, Ka- és a Kazincbarcikai MTK zincbarcikán kapott ki a otthonában szerezte meg KMTK-tól. A forduló cred­mindkét bajnoki pontot. A menyei. Somsályi Bányász meglepő Gyöngyösi Spartacus—Som­eredménnyel rukkolt elő. Si- sályi Bányász 0:1, Nagykálló került Gyöngyösön megnyer- —Debreceni GÖCS Vasas 0:0, nie a mérkőzést.. Ez a két ér- Égereset:i—Debreceni Dózsa tékes pont pedig azt jelenti, 0:0, Nyíregyházi MTE—Ruda- hogy a somsályiaknak még bárvai Bányász 0:0, Miskolci megvan a reményük arra, Bá^ ász—Kisvárdai Vasas 2:0, hoéy elkerüljenek az utolsó Kazincbarcikai MTK—Mis­helyről. kolci MTE 3:1, Szuha,völgyi Nagy harcot vívott otthona- Bányász—Fővárosi Autóbusz ban a Szuhavölgyi Bányász 3:3. A Hajdúszoboszló—Egri és csak szerencsével vitt el Honvéd mérkőzés elmaradt, egy pontot a Fővárosi Autó- mert Buzási játékvezető nciíi busz együttese. A Rudabánvai jelent meg a mérkőzés szín» Bányász nagyszerű játékkal helyén, lepte meg Nyíregyházán a G. & csapat győzelme megérdemelt; így estek a gólok: 3. perc; Baranyi szögletet ívelt be, Miskolci bizonytala­nul jött ki a kapujából, nem ugrott a labdáért és Hajas biztosan szerezte meg a veze­tő gólt. 1:0. 20. perc: Újból Baranyi ívelhetett be szögle­tet és megismétlődött az előbbi eset, ezúttal is Hajas fejelt a hálóba. 2:0. 58. perc: Péter cselezgetni próbált a jobbhátvéd helyén. Verebélyi elvette tőle a labdát, középre gurított és Kőhalmi biztosan lőtt a hálóba. 3:0. Jók: Ha.ias (a mezőny leg­jobbja), Veres, Kovács, G. Szabó, Baranyi, illetve Buna, Kovács, Zoller. Emsberger igen jól vezette a mérkőzést. LP pújában; (Több lövést nem is kellett védenie Miskolcinak); Az MVSC-csatárok viszont elügyetlenkedték a legjobb gólszerzési lehetőségeket, a kapura tartó, többnyire gyen­ge lövéseket Veres biztos kéz­zel hárította; A második félidő első tíz percében igen nagy nyomás nehezedett a sajószentpéteri kapura, de az önfeláldozóan védekező vendégcsapat meg tudta akadályozni a hazai gólszerzést. Amikor pedig nagy védelmi hiba következ­tében újabb gólt ért el a Bányász együttes, már eldőlt a mérkőzés sorsa. Hiába tá­madtak ezután is sokat, a ha­zaiak, az erőtlen támadások eredménytelenek maradtak. A látottak alapján a vendég­MVSC-pálya, 5500 néz», Emsbcrger. Borsodi B.: Veres — Négyé­vi, Kovács, G. Szabó — Ben- kö, Hajas — Verebélyi, Vé- csei. Kőhalmi, Szöcs, Baranyi. Edző: Hollányi Béla; MVSC: Miskolci, — Hotno- vics, Buna, Péter — Zoller. Kovács — Marosi, Tóth, Kiss, Gyetván, Buczkó. Edző: Nagy György. A Borsodi Bányász óriási lelkesedéssel játszott ezen a találkozón. Az első félidőben a hazai csapat több támadást vezetett és több lövést küldött kapura, mint ellenfele, mégis kétgólos Bányász vezetéssel ért véget a félidő. Ez pedig úgy történt, bogy a bányászok jól kihasználtak két nagy kapushibát és a labda máris kétszer táncolt az MVSC Vsa­Bopgodi Bányász—MVSC 3:0 (2:0) talt. Az utolsó negyedórában magára talált az ózdi csapat, kezdeményezett, de a DVTK védelem kitűnő állóképesség­ről tett tanúbizonyságot. Fordulás után állandósult a vendégcsapat fölénye. Az 50. percben Nyíri—Si- kora volt a labda útja, majd a balszélsö ppntosan adott Kovács elé^-atu két védő kö­zött a -It^es pont tájékáról a jobb sarokba lőtt. 1:0. A 65. percben Széles végleg elhagyta a. játékteret. Az így meggyengült hazai csatársor most már képtelen volt a labdát tartani és a védelem is sokszor megingott. Borbás II- nek volt még egyenlítési lehe. tősége, azonban óriási gól­helyzetben az üres kapu fölé rúgta a labdát. Ezzel meg­szűnt a hazaiak gólszerzési lehetősége. Az utolsó húsz percben a diósgyőri csatárok a védőktől támogatva, egymás után ve­zették a veszélyes támadáso­kat, s ha Katona nem véd olyan nagyszerű formában, a diósgyőri győzelem még na­gyobb arányú is lehetett volna; , Végeredményben a rossz formában játszó ózdiakkal szemben a jobb taktikát al­kalmazó, és igen jó napot ki­fogó DVTK megérdemelt győ­zelmet aratott a rangadón. Jók: Szigeti, Nyíri, Kovács, Paulás, illetve Katona (a me­zőny legjobbja). Budai, Szu- csányi, Borbás II; Balia B. játékvezető ki­fogástalanul vezette a mérkő­zést, partjelzői jól segítették. Ivánszki Árpád a labdát, s a Kohász véde­lemre meglehetősen nagy fel­adat hárult. A hátravont kö­zépcsatárral játszó DVTK csatársora sokat támadott, de ezek nem voltak nündenkor gólveszélyesek, s ha mégis gólszerzés: alkalom akadt, a védelem, élén a kitűnően vé­dő Katonával, hárítani tudott; A hazaiak gyenge szercp- lését az is befolyásolta, hogy Széles a 10. percben meg­sérült s ezután csak statisz­Szucsáuyl — Borbás n., Sze­les, Szilasi, Szendrei, Zalai; Edző: Szűcs György. Kitűnő formaidőzítés, meg­érdemelt győzelem. Egy mon­datban így lehetne jellemez­ni a két csapat bajnoki talál­kozóját Kétségtelen, hogy igen nagy volt a mérkőzés tétje és ez idegessé tette a játékosokat. Ennek tudható be, hogy kezdetben a csapa­tok sokat kapkodtak, igazi játék nehezen alakult kii Ózd, 18 000 néző. V.: Bállá Béla. DVTK: Tamás — Wemer, Szigeti, Kiss — Csányi, Nyíri — Bóta Kovács. Paulás, Rá- czi, Sikora. Edző: Bukovi Mártom Ózd: Katona — Budai, Szurdoki 1., Gyárfás — Siska, Már az első perctől kezdve feltűnően sok volt a kemény, de tegyük hozzá, nem szándé­kos belemen és. Kezdeti tapo- gatódzas után a diósgyőriek kaptak lábra és az első félidő első felében mezőnyfölényt harcoltak ki. Ekkor a hazai csatársor nem bírta tartani DVTK—Ózdi Kohász 1:0 (0 :0) A 19. forduló eredményei: Debreceni EAC—Salgótar­ján. 0:0, Eger—ir.pvAf.fi—n ■1 Szolnok—Nyíregyháza 0:1, Szegedi VSE—Bp, Előre 1:2, Ganz-MAVAG — Kecskeméti Dózsa 0:0. Bp Spartacus— Láng SK 1:0. Szemző Katalin (M. Sportisko­la), 3. Kocsáidi Erzsébet (Or­mosbánya). Csapatban: 1. Or­mosbánya 25 pont. Serdülő lányok II.: (19 indu­ló) 1. Baskó Mária, 2. Bardóczi Katalin (M. Sportiskola), 3. Si­mon Mária (ITSK). Csapatban: 1. M. Sportiskola 30, 2. ITSK 55, 3. Ózdi Kohász 57 pont. Serdülő lányok I.: (5 induló) 1. Károly Mária (M. Sportisko­1; Kecskés Tibor, 2. Tóth, 3; Sebők (mind M. Sportiskola). Csapatban: 1. Miskolci Sport­iskola 15 pont. Serdülő fiúk II.: (22 induló): 1. Mátravölgyi György (M. Sportiskola), 2. Poós, 3. Szabó (mindkettő ITSK). Csapatban: 1. ITSK 23 pont,. 2. Sportiskola 36 pont, 3. ITSK B 74 pont. Ifjúsági 1'iúk: (24 induló) 1. Stell Lóránd (DVTK), 2. Pus­Százötven induló részvéte­lével a Királyasztalon, válto­zatos és nehéz terepen ren­dezték meg Borsod megye mezei futóbajnokságát. A fér­fi felnőtt versenyszám kivé­telével a többi kategóriában általában nagy küzdelem után alakult ki a végered­mény. örvendetes, hogy a megyei bajnokságon szép számmal vonultak fel az or­mosbányai és sajószentpéteri atléták is. A verseny egyik érdekessé­ge: indult a 60 éves ózdi Fin- ta József is, aki végered­ményben a negyedik helyen futott be a célba. Célba érke­zése után a Versenyzők és a nézők melegen ünnepelték a veterán atlétát, aki korát meghazudtoló frissességgel futott át a célvonalon. A férfi felnőtt versenyt imponáló fölénnyel a kitűnő formában lévő diósgyőri Fa­zekas nyerte. A verseny érde­kességéhez tartozik még, hogy az úttörő fiúk megyei bajnok­ságát Stoll Gábor, a Szabó' Lajos utcai általános iskola tanulója nyerte, az Ifjúsági kategóriában bátyja, Stoll Loránd volt, a győztes; A bajnokság eredményei: Úttörő fiúk: (16 induló): 1. Stoll Gábor (Szabó L. utcai ált. isk.), 2. Kalmár (Ormos­bánya), 3. Baranyi (Szabó L. u.). Csapatban: 1. Szabó La­jos utcai általános iskola 33 pont, 2. Kun Béla u. vált isk. 59 pont. j Serdülő fiúk I.: (5 induló): tás és Miskolci (mindkett :STK). Csapatban: 1. ITSK 3: !. DVTK 57 pont Férfi: (11 induló) 1. Fazeka Miklós (DVTK), 2. Tóth, I vratochvil, 4. Finta (mind Óz li Kohász), Csapatban: 1. Ó? li Kohász 9, 2. Borsodi Bá íyász 25 pont. úttörő lányok: (8 induló). 1 -sernik Júlia (Ormosbánya), 1 Megyei mezei futóba! n ok §ág