Észak-Magyarország, 1962. november (18. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-06 / 260. szám

Kedd, 1962. november 6. ESZAKMAGYARORSZÄG 5 P © IR T Ez íöpféiaí az NB Il-ben Ragyogó játékkal győzött a DVTK, mindkét pontot hazahozta az Ózdi Kohász, a Borsodi Bányász otthonában, az MVSC idegenben szenvedett vereséget Az NB II. Keleti csoportjá­nak Őszi, 12. fordulójában a listavezető DVTK otthonában régen látott pazar játékkal győzte le fővárosi ellenfelét. A diósgyőri gárda vasárnapi teljesítménye felejthetetlen tott el a hazaiak 16-osáig, A 22. percben Balázst lökték a 10-oson belül. A játékvezető előbb a 11-cs pontra mutatott, majd kivitte a labdát a vonalra. Kiss óriási lövése felpat­'ryv ÍJ'-/'' Kovács ragyogó gólját láthatjuk a labda a bálóban van, míg Ko tövébe lesz azok számára, akik látták a mérkőzést. A második helye­zett ózdiak Szegedről hozlak haza két értékes pontot. Mivel a harmadik helyen álló MVSC balszerencsés vereséget szen­vedett és a nyíregyháziak győz­tek, helyet cseréltek a tabel­lán. Meglepetésnek számít a Borsodi Bányász otthoni vere­sége. A bányász együttes éppen két héttel ezelőtt Diósgyőrött bizonyította be képességeit, most érthetetlenül gyenge for­mában játszott és vereséget szenvedett. A többi mérkőzés nem hozott meglepetést. Eredmények: Nyíregyházi Spartacus—Salgótarjáni Ko­hász 5:2. Kecskeméti Dózsa— DE AC 2:0, Ganz-MÁVAG— Egri Dózsa. 2:0, Bp. Előre—Bp. Spartacus 1:2. Diósgyőri VTK—Láng SK 6:0 (2:0) Diósgyőr, 6000 néző; V.: wottava. DVTK: Hódi — Werner, Szi­geti, Kiss — Csányi, Nyíri — Szarnék, Kovács, Balázs, Pau- lejs, Ráczi, Edző: Bukovi Már­ton. _ '"Évek óta nem láttunk Diós­győrött a vasárnapihoz hasonló ragyogó játékot. A diósgyőri gárda ezen a mérkőzésen nem­csak a labdarúgás szépségeit mutatta be, hanem bebizonyí­tották, hogy tökéletesen végre tudják hajtani a taktikai el­képzeléseket és igen jó erőn­létükkel 90 percen át irányítói voltak a játéknak. Egészséges támadásszövések, pompás lö­vések és élményszámba menő gólok tették fel a koronát a Vasárnapi teljesítményre. Már az első percekben több nehéz lövést védett a Láng kapusa, s az ellenfél alig ju­a képen. A kapus hiába vetődik, vács a nagy lendülettől a kapufa esett. Foto: Szabó István > '■Balázs, a ífcjcrC tant a védőkről és a bal felső sarokba 1:0. Három perc múlva Szarnék vezette a labdát, a védők kö­zött ügyesen a jobb sarok felé gurított és \ a befutó ''RáczI közelről feltette az „i” betűre a pontot. 2:0. Továbbra is nagy ostrom alatt állt a Láng kapuja, s csak a szerencséjüknek köszönhetik, hogy több gól nem esett Szünet után is parázs jele­netek játszódtak le a Láng kapuja előtt. Egyik jó akció a másikat követte és levegőben lógott az újabb gól. Az 51. percben gyors támadás végén a kiugró Kovácsot felvág­ták és a 11-cst ’ Kiss a jobbsarokba helyezte. 3:0. Ncm'fcsökkenl a DVTK támadó­kedve és a 71. percben Csányi szöktette Szameket, akinek beadását Kovács csuka- fejessel küldte a kapuba. 4:0. Ä szép játék nagy tetszést vál­tott ki a nézőkből. A 75. perc­ben 25 méteres szabadrúgás­nak készülődött^ Kiss; Óriási bombája a bal felső sarokba jutott. 5:0. A fővárosi csapat is megpró­bálkozott támadásvezetéssel, de a hazai védők könnyűszer­rel hárítottak. A 86. percben Panlás nagy­szerű labdával kiugratta -Rácait, aki a jobbsarokba lőtt. 6:0. Megérdemelték a diósgyőri­ek a vastapsot, amellyel a kö­zönség elismerte a régen látott pompás játékot és teljesít­ményt, A DVTK ezen a mér­kőzésen „játszotta” a labda­rúgást. Pontos adogatásaikkal teljesen felőrölték ellenfelük hadrendjét és a támadásokat rendszerint lövésekkel fejezték be. A Láng kapusának jó for­mája járult ahhoz, hogy nem nagyobb arányú volt a győ­zelem. A DVTK-ban valamennyien az átlagosnál jobbat nyújtót tak. A védelemből Kiss, Szi­geti, a fedezetek közül Csányi míg a csatárok közül Paulás és Balázs teljesítménye a sok jó között is kiemelkedett. LP ózdi Kohász—Szegedi VSE 3:1 (3:0) Szeged, 2500 néző, V.: Bir- csák. Ózdi Kohász: Katona Szucsányi, Frenkó, Gyárfás — Borbás I., Ferdinánd — Budai, Széles, Siska, Szendrei, Zalai. Edző: Szűcs György. Igen jól kezdett az ózdi csa­pat és már az első negyedórá­ban két góllal vezetett. Az 5. percben Budai sze­rezte meg az első gólt (1:0), majd a 12. percben Zalai volt eredményes. 2:0. Ezután is nagy nyomás nehe­zedett a szegediek kapujára és sok jó helyzetet ügyetlenked­tek el az’ózdi csatárok. A so­rozatos ózdi támadások a 30. percben értek góllá, amikor Budainak sikerült a hálóba találni. 3:0. Á második félidő első húsz percében az ózdiak voltak az irányítók; Ekkor a hazai csa­pat szervezett védekezéssel megakadályozta az újabb gó­lokat Húsz perc után fel­jöttek a szegediek, s a 7Ö. percben szabadrúgáshoz jutot­tak. A lövést Katona csak kiütni tudta és Majzik nem hibázott 3:1. A hátralévő időben az ózdiak az eredmény tartására töre­kedtek. Jók: Katona, a hátvéd­hármas, Ferdinánd, Széles. Siska a védekezésben, Budai a helyzetek kihasználásában je­leskedett­Szolnoki MÄV—MVSC 1:0 (0:0) Szolnok, 3000 nézd, V.: Bor­zást MVSC: Novák — Homovics, Buna, Péter — Zoller, Kovács — Marosi, Kiss, Deák, Gyet- ván, Buczkój Edző: Nagy György: Balszerencsés mérkőzésen vesztett az MVSC. Az első fél­idő kiegyenlített játékot ho­zott Deák hagyott ki előbb nagy helyzetet, míg Józsa lö­vését Novák a kapufa segítsé­gével mentette: Ezután me­zőnyjáték volt a pályán; A második félidőben szinte végig a miskolci csapat kezde­ményezett Formás támadás végén De­ák a felső kapufát találta el, majd Buczkó és Marosi lövését védte bravúrosan a hazai kapus. Fokozódott a miskolciak fölé­li UlsMú Bányász győzőit az NB lll-ban ■ Az NB III. Északkeleti cso­port őszi 12. fordulójának eredményei: Egri Honvéd—Debreceni GÖCS 2:1, Kisvárda—Szuha- völgy 2:0, Debreceni Dózsa— Nagykálló 3:1, Egeresein— Nyíregyháza 2:1, Hajdúszo­boszló—Gyöngyös 3:0. Miskolci Bányász— Kazincbarcikai MTK 2:1 (1:1) Pereces, 600 néző. Vez.: Dé­vényi. M. Bányász: Krajnyák — Kispäl, Verba, Oláh' — Kiss, Tátrai — Domonkos, Szabó, Futó, Fischer, Dobrik. Edző: Dorogi László. KMTK: Tószegi — Ruszkai, Szalánczi, Pete — Csepregi, Vattai — Balogh, Hegedűs, Vécsei, Kárász, Csontos. Edző: Pribelszky Gyula. Mindjárt a második percben Szabó révén a helyi csapat szerezte meg a vezetést. (1:0). Két perccel később Csepregi 22 méteres szabadrúgása vágó­dott a hálóba. (1:1), Utána mindkét kapu előtt több gól­helyzet adódott, de az ered­mény a félidő végéig nem Változott* Fordulás után a bányász­csapat kezdett jobban és az 52. percben 11-eshcz jutottak. Domonkos büntetőjét Tószegi előbb kiütötte, majd másod­szorra a hálóba lőtte. (2:1). A KMTK-nak is volt egyenlí­tési lehetősége, de azt egyrészt a csatárok elhibázták, más­részt a perecesi védelem rendre meghiúsította az erőt­len barcikai támadásokat. Jók: Kispál, Verba, Oláh, Tátrai, illetve Ruszkay, Szalán­czi, Csepregi, Vécsei. Miskolci MTE—Bp. Autóbusz 2:2 (1:1) Miskolc, 1000 néző. Vez.: Pencz. MMTE: Gallos — Fehér, Farkas, Jakobi — Török, Siff- mann I. — Dévai, Radványi, Molnár, Siffmann II., Rigó. Edző: Lipták György. Az MMTIO többet támadott, főképp a második félidő első 20 percében volt nagy a miskolci csapat fölénye. A 15. percben a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. A 28. percben Molnár egyenlített. Fordulás után a 70. percben Siffmann I. 11-esből szerezte meg a veze­tést, majd a 82. percben sike­rült a fővárosiaknak egyenlí­teni. Jók: Farkas, Jakobi, Siff­mann I; Somsály—Rudabánya 1:1 (0:0) Somsály, 500 néző. Vez.: Lombosi. Somsály: Józ§a — Rusznyák, Szucsányi, Deák — Burkovics, Sulcz — Balázs, Bukszár, Alexi, Vanka, Leskó. Edző: Nagyszalóky András. Rudabánya: Kovács L — Varga II., Kosina, BukovszkJ — Berezsnyák, Pores — Jan- csurák, Szalkó, Kovács II., Palatics, Gál. Edző: Rozgova Gusztáv. Kemény, helyenként túl- kemény játékot hozott a két megyei bányászcsapat találko­zója. Inkább küzdelem folyt a játéktéren, mint játék. Végig a hazai csapét támadott többet, csatárai azoiVaan sok gólhely­zetet. hagytak ki. Gl.: 'Alexi, illetve Gál. Jók: Józsa, Szucsá­nyi, Balázs. Leskó, illetve Ko­vács I., Kosina, Pores, Szalkó. G. S. IC, Somsály nye, s a hazaiak csak durva­ságokkal tudták megakadályoz­ni a góllövést. Előbb Zoliért, később Deákot terítették le. A 82. percben egy előre- ívelt labdára rosszul futott ki Novák, a 16-oson álló Csábi, a kapunak háttal állva hátrafelé fejelt cs a labda az üres kapuba ván- szorgott. 1:0. Az egyenlítés már nem sike­rült. Az MVSC igen jól, de eredménytelenül játszott ezen a mérkőzésen. Jók: Homovics, Kovács, Zoller, Marosi, Kiss. VM Egyetértés—Borsodi B. 3:2 (2:1) Sajószentpéter, 1800 néző. V.: Jakab. Borsodi Bányász: Veres — Négyesi, Kovács, G. Szabó — Bencs, Hajas — Verebélyi, Vé­csei, Papp, Szócs, Zsolczai, Ed­ző: Szollár Lajos. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, mégis a vendég­csapat jutott vezetéshez a 14. percben. Cserjés és Kovács összecsapott, a csatár elesett cs a megítélt 11-cst bevágták. 1:0. Ezután nagy nyomás neheze­dett a fővárosi csapat kapujá­ra és a 20. percben Vcrebélyi- nek sikerült egyenlítenie. 1:1. A 30. percben Thoman, az Egyetértés csatára nagy les után szerezte meg a vezetést. 2:1. A 40. percben Verebélyit fel­vágták, de elmaradt a 11-es. Szünet után állandóan a vendégcsapat kapuja előtt pat­togott a labda, sokszor 9—10 emberrel is védekezték. Az egyik szórványos ellentámadás végén szögletre szereltek a ha­zai védők és Szing szögletrúgása érin­tés nélkül jutott a hálóba. 3:1. „ A Bányász nagy fölénybe ke­rült és a 83. percben Benes a háló­ba fejelt. 3:2. Hiába támadtak ezután a mér­kőzés végéig, nem sikerült megszerezni legalább az egyik pontot. A sajószentpéteri csa­pat ezúttal mérsékelt teljesít­ményt nyújtott; Borsod megye — Hajdú megye A borsodi ifjúsági labdarúgó válogatott ebben az évben szerdán délelőtt fél 11-kor a népkerti sportpályán játssza le utolsó válogatott mérkőzé­sét. A borsodiak ellenfele az igen jó formában lévő Hajdú megye válogatottja lesz. Izgal­mas mérkőzésre, jó játékra van kilátás; Értesítés Pénteken, november 9-én délután 5 órakor a DVTK klubhelyiségében szurkoló­gyűlést tartanak. Ä szurkoló- gyűlésen Bukovi Márton mes­teredző, valamint a „B közép” vezetője tart beszámolót. A szurkológyülésre szeretettel várják a diósgyőri szurkolókat és az érdeklődőket. NB. n. keleti rsoronT 1. Diósgyőr 12 8 4 23: 5 20 z. o?a 12 8 2 2 20: 8 18 3. Nyíregyháza 12 fi 5 1 23:15 17 4. Miskolc 12 fi 3 3 17: 9 15 5. Szolnok 12 7 1 4 14:10 15 fi. Láng 12 fi 3 3 19:19 15 7. SZVSE 12 5 3 4 19:22 13 8. Ganz-MAVAG 12 5 2 5 25:19 12 9. Egyetértés 12 5 2 5 15:1G 12 10. Kecskemét 12 4 3 5 lfi:13 11 11. Borsodi B. 12 5 1 fi 12:18 11 12. Bp. Spart. 12 3 2 7 14:23 8 13. DEAC 12 3 2 7 11:19 8 14. Eper 12 3 9 12:20 fi 15. Salg. KSE 12 2 2 8 11:23 fi 16. Bp. Előre 12 2 1 9 12:24 5 NB. m. Északkeleti csoport í. Nj íregyháza 12 8 2 2 23:11 18 2. D. Dózsa 12 7 4 1 2fi:13 18 3. M. Bányász 12 9 — 3 28:15 18 4. H.-szoboszló 12 7 3 2 22:14 17 5. Autóbusz 12 4 fi 2 18:15 14 fi. MMTE 12 5 3 4 22:18 13 7. Egereseit! 12 fi — fi 29:22 12 8. Eper 12 3 6 3 22:21 12 9. KMTK 12 3 5 4 17:14 11 10. Kisvárda 12 5 1 6 12:20 11 11. D. GÖCS gyár 12 3 4 5 15:11 10 12. Rudabánya 12 3 4 5 lfi:22 10 13. Nagykálló 12 3 4 5 15:26 10 14. Gyöngyös 12 2 3 7 11:21 7 15. Szuhavölgy 12 1 4 7 10:24 6 12 ) 3 S 10:26 § Veretlenül vezet az Újpesti Dózsa A labdarúgó NB I. őszi 11. fordulójában a legjobb teljesít­ményt, a legjobb játékot az Újpesti Dózsa együttese szol­gáltatta. Még szombaton győz­ték le biztos fölénnyel a Tata­bánya együttesét. A vasárnapi fordulók egyik meglepő eredménye Győrött született, ahol a hazai csapat legyőzte a Bp. Honvédőt. Ugyancsak meglepetésnek szá­mít a pécsiek salgótarjáni győ­zelme. Ügy látszik a bányász csapat hiába támad végig egy mérkőzést — mint ahogyan ez most is történt —, csatársora képtelen a gólszerzésre. Debrecenben és Dorogon döntetlen eredmény született, míg a Vasas csak nagy küzde­lemben győzte le a Szombat­hely csapatát, míg Komlón a Ferencvárosnak sikerült meg­szereznie a két bajnoki pontot. A forduló eredményei: Győri ETO—Bp. Honvéd 2:1 (2:1). Gl.: Morvái, Palotai, illetve Komora, Ferencváros—< Komló 2:0 (0:0). Gl.: Orosz, Rá­kosi, Vasas—Szombathely 2:1 (1:0). Gl.: Ihász, Farkas, illetve Tóth, Debrecen—MTK 2:2 (2:2). Gl.: Puskás, Gazsó, illetve Sándor (2), Pécs—Salgótarján 1:0 (1:0). Gl.: Hegyi, Dorog— Szeged 0:0, Újpesti Dózsa— Tatabánya 4:0 (szombaton ját­szották). Kosárlabda-mérleg: A OVIK nol( nyerlek, a férfiak kikaplak DVTK—Komáromi Vasutas 45:40 (20:19) Komárom, NB I. női. A komáromi szabadtéri bitu­menpályán rendkívül csúszós, veszélyes volt a játék, éppen ezért 6:2-es hazai vezetésnél a játékvezetők lefújták a mérkő­zést. A diósgyőri lányok már felöltöztek, amikor a hazaiak a pályát mérkőzésre alkalmas­sá tették és 6:2-vel indultak a csapatok (!!). A hazaiak még egy ideig jól tartották magu­kat, hiszen 17:6-ra elhúztak, de ezután feljött a DVTK és már a szünetben megszerezte a vezetést. A második félidő­ben azután a diósgyőri lányok tervszerű játékkal és biztos távoli dobásokkal elhúztak és a hazai csapat a mérkőzés végefelé csak csökkenteni tudta az előnyt; A DVTK Nagyszerű Farkaslyuki Bányász—Csepel 3:0 (3, 9, 14) Özd, NB. I. férfi röplabda mérkőzés. A nézőknek jó szimatjuk volt; várakozásuknak megfele­lően, valóban röplabdacseme­gében volt részük. Olykor hosszú percekig zúgott a buz­dítás, a tetszésnyilvánítás az élvezetes labdamenetek láttán. De talán sorjában. Úgy kezdődött,.. Nos, úgy kezdődött, hogy az egyik lap 11 órában, a másik fél 2-ben je­lölte meg a kezdési időpontot Lehetett hát totózni. Végül is eldűlt, hogy az érdeklődök megebédelhetnek nyugodtan, az összecsapás fél 2-kor veszi kezdetét. Aztán úgy folytatódott, hogy a közönség alig fért be a néki kijelölt helyre, már tudniillik a József Attila Gimnázium tor­natermének papírral letakart, néhány négyzetméternyi terü­letére. Nem, tudni, nem volt-e több papír kéznél, vagy szán­dékosan készítettek az érdek­lődők részére ilyen kényelmet­len helyet. Ha az utóbbi volt a cél, — ez sikerült. Szóval egymás hegyén-hátán szorongtak a nézők, de a já­ték aztán minden bosszúságot kárpótolt. Farkaslyuk: Körmendi, Tru- zsi, Marczis, Békevári, Veres, Lukács. Az első pontot a vendégek szerezték meg, de aztán Mar­czis bebizonyította, hogy nem­csak szabadban vannak félel­metes nyitásai, hanem terem­ben is. Hatalmas erejű labdái ellen egyszerűen nem volt or­vosság. Hamarosan 7:l-re ala­kult a játszma. A Csepel egy pont erejéig szépített, de aztán újra a hazaiak percei követ­keztek; élvezetes nyitások és leütések váltogatták egymást. A 14:2 híven mutatta a bá­nyászfiúk eredményességét. A csepelieknek nem ment az ado- gatás-l'ogadás, a terem-adta kö­rülményekhez nem tudtak úgy alkalmazkodni, mint a hazaiak. Több labdájuk vágódott fal­nak, vagy mennyezetnek. Az első játszma 15:3 arányban ért véget, ami a farkaslyukiak el­söprő rohamát, lendületét ^ fi­gyelembe véve, teljesen reális. A második játszma már ki- egyensúlyozottabban kezdő­dött. A vendégek valameny- nyire megtalálták az erős nyi­tások ellenszerét. 3:3-ig együtt haladt a két csapat, de ekkor Veres ügyes leütései a legjobb­kor jöttek. 4:3-as, majd 5:3-as vezetést szerzett velük a bá­nyász együttes, s innen kezdve a vendégek már nem tudtak egyenlíteni. Egyszer ugyan még erősített a Csepel, 10:4-ről kosárdobói: Káló M. és Pusz­tai (15—15), Kamarásné (9), Bartha (4), Szeghalminé (2); Jók: Kamarásné, Káló M., Pusztai, de az egész csapat di­cséretet érdemel jó védekezé­séért. BM Dózsa—DVTK 68:52 (34:13) Budapest, NB I.. férfi; A tartalékos diósgyőri csapat az első félidőben nem talált magára, így a fővárosi együttes hatalmas előnyre tett szert: Szünet után már biztató volt a játék, ebben a játékrészben jobbak voltak a diósgyőriek, de az első félidőbeli nagy ha­zai előnyt már nem tudták be­fogni. Megérdemelten nyert a BM Dózsa. Kosárdobók: Krá- lik és Király (15—15), Héresz (14), Káló (6), Ki-okos (2), játék után feljött 10:9-re, de a kitűnően 1 játszó hazaiak 15:9 arányú győ­zelmét nem tudta megakadá­lyozni. Ez a játszma volt talán a legszebb: eléggé kiegyensú­lyozott, hosszú labdamenetek, szép ütések és védések jelle­mezték. A harmadik játszma inkább a vendégeké volt. Megszerezték a vezetést és egy-két ponttal szinte az egész szettet végig­vezették. A szettlabdát azon­ban nem tudták kihasználni; A farkaslyukiak taktikai érett­ségét és fegyelmezettségét bi­zonyítja, hogy 11:14-ről ia nyerni tudtak. Viszonylag könnyű győzelem született, annak ellenére, hogy a csepeliek nem játszottak rosszul. A hazaiak első és má­sodik szeltbeli teljesítménye minden elismerést megérde­mel. Külön élvezet volt látni Körmendi okos játékát, remek nyitásait, de végeredményben az egész csapat kitett magáért. A cserejátékosok beállítása he­lyesnek bizonyult. Az időkérés is megfelelő időben történt, az ellenfél lendülete ilyenkor rendszerint megtört. összegezve tehát: a hazaiad első, terembeli bemutatkozása jól sikerült. Remélhetőleg a folytatás sem lesz rosszabb. Becze Károly Bp. Vörös Meteor—MVSC 3:0 (5, 12, 9) Budapest, NB I., női. A miskolci lányok jól Ját-' szottak ezen a mérkőzésen, de nem tudtak szettet nyerni a kiváló formában játszó fővá­rosi csapattóL DVTK—Békéscsaba 3:0 (12, 6, 3) Diósgyőr, NB IX., női. A Szepesiné, Viczekné, Ku- kucskáné, Szigili, Fejes, Rajnai összeállítású diósgyőri csapat biztos győzelmet aratott és pontveszteség nélkül fejezte be az NB Il-es bajnokság őszi küzdelmeit. A mérkőzésen Sze­pesiné és Fejes játszott a leg­jobban. November 7 tiszteletére A Borsod megyei TST no­vember 7 tiszteletére szerdán, november 7-én délelőtt 10 óra­kor a Miskolci Nemzeti Szín­házban dísztornát rendez. A dísztornán a miskolci és sáros­pataki középiskolások, általá­nos iskolások, valamint a sportkörök torna szakosztályai mutatják be tudásukat. Jegyek elővételben a miskolci iskolák­ban és a Tanácsház téri Sport-, szerboltban vásárolhatók.