Észak-Magyarország, 1962. július (18. évfolyam, 152-177. szám)

1962-07-10 / 159. szám

Kedd, 1S68. július 10, ESZAKMAGYARORSZAQ s f* ». ti. Ljáí lén) í il 1 85 mi1 I hí hí ül. L1 Tilt/ Tu<! i U fan lilli ÖZtJ kei >an seat 5yóí san ysd 'esi ys2> k szí r ti iarí tüU! my! párí >kai n. ■nil}' it v; cső! sz v alá<3 t ni'" ben u dk. ! uszf Lái H. Í ittj i i Ti gott fai onsZ bek ( iagyj !ok ! \z d hall : n< agyá cis 1 Ezt1 som zgati - az! őke.: s háj idői •om k? ib, /ont An< Gag It, u( stam sével 1 — V tej ügy nagy1, >sz-rf f siK tetí tam, HünT » el i t. C 'tajúi fi bányászcsapst harmadszor is o vidék legjobbja :arkaslyuk—MTK 3:1 (14, -10, 5, 7) Christian nyerte a Magyar Kerékpáros Körversenyt utóké napon is Megyerdi győzött célba, a verseny közben szer­zett nagy hátrányát már nem tudta ledolgozni és nem került az első tíz közé. Az utolsó etap eredménye: Miskolc—Budapest (180 km, 51 induló): 1. Megyerdi (Tipo­gráfia) 5:07.35, 2. Török Győző (Ü. Dózsa II.), 3. Moiceanu (román), 4. Fodor (BVSC), 5. Reissig (NDK), 6. Polaneczki (Ü. Dózsa II.), 7. Mezei (Ü. Dózsa I.), mind azonos idővel. 3. Horváth (BVSC) 5:07.47, 9. 1. Adolf Christian (osztrák) 35:22.06, 2. Juszkó 35:26.08, 3. Horváth 35:26.49, 4. Balaskó (Tipográfia) 35:27.28, 5. Aranyi (Csepel) 35:27.42, 6. Török Győző 35:29.26, 7. Reissig 35:30.13, 8. Polaneczki Dezső 35:30.50, 9. Mészáros (Ü. Dózsa 1. ) 35:32.37, 10. Mezei 35:33.10. Csapatban: 1. Újpesti Dózsa I. (Mezei, Slámusz. Mészáros) 106:42.48, 2. Románia 106:58.05, 3. Új­pesti Dózsa II. 106:59.24, 4. U. Szombaton Megyerdi És Tóth P. nagy előnnyel futott be a célba, majd őket néhány versenyző után egy nagyobb mezőny követte. Képünk azt a pillanatot örökíti meg, amikor egyszerre többen kanyarodnak bo a célegyenesbe. eök és az utolsó napon az idő­járás is kegyeibe fogadta őket. Kellemes, napsütéses időben az Avas Szálló elől indultak lassú rajttal. A Papírgyárig együtt haladt a mezőny, majd a gyors rajt után a hegyi hajrá megnyeréséért folyt elég nagy küzdelem. Ilollóstetőig az osztrák Christian és a román Cristescu előnyt szerzett. A hajrát az osztrák Christian nyerte, román ellenfele előtt, Ez a gyakorlatban azt jelen­tette, hogy az osztrák verseny- eő egy perc jóváírást kapott, Eger után alább hagyott a harci kedv és a versenyzők valósággal „sétáltak”. Gödöllő után valamit élénkült az iram, de sikeres szökési kí­sérletet már egyik versenyző sem tett. Az élcsoport tagjai szinte együtt futottak be a Millenárisra; Megyerdi egészen kis elöny- nyel érkezett a pályára, öt Tö­rök Győzővel az élen hatan követték. Megyerdi tartotta előnyét és megszerezte az utolsó etap győzelmét. Hiába futott be azonban elsőnek a \ asarnap délelőtt a néjzők nagy érdeklődése mellett a körverseny 51 főnyi mezőnye az Avas Szálló elé karikázott, ahonnan lassú rajttal kezdetét tette az utolsó szakasz. Képünkön az 51 ver­senyző látható, elől Christian, az összetett verseny első helye- ' zcltjc. Foto: Szabó István Juszkó (Vasas). 10. Petrőczi Peterquelle Ausztria, 5. Drez- (FTC), azonos idővel. dai Dynamo, 6. Bp. Építők. 7; A Magyar Kerékpáros Kör- BVSC. 8. Tipográfia, 9, Cse- verseny végeredménye: pel, 10, Vasas, 1L Pécs, Úszóink nyertek az angolok ellen Szombaton és vasárnap zsú­folt nézőtér előtt bonyolították le Budapesten a magyar- angol úszóviadalt. Magyar- ország úszó válogatottja 153:130 arányban legyőzte Anglia úszóit. A kétnapos viadalon sok pompás, a lipcsei Európa Baj­nokság szempontjából értékes magyar siker született. Az első napon Dobay 55,7-el beállította a 100 gyors magyar rekordját, kívüle Katona jó idővel — 4:31,1 — nyerte a 400-at, Gom­bos a vegyesúszást, Konkoly a férfi műugrást és a 4x200-as gyorsváltó is első lett. A női számokban Egervári nyerte a 100 pillangót, a többi számban az angolok diadalmaskodtak. A viadal második napján 1 négy új férfi országos csúcs született. Lenkei 200 mellen 2:40.1-el, Csikány 200 méteres hátúszásban 2:18.3-al, a 4x100- as vegyesváltó Csikány, Len­kei, Gulrich, Dobay összetétel­ben 4:14.6-al állított fel új országos csúcsot. A vegyesváltó első úszója, Csikány a 100 mé­teres hátúszás országos rekord­ját döntötte meg. Az új csúcs: 1:02.8. A magyar férfi úszók nyer­ték a 4x100-as gyorsváltót, Ka­tona az 1500-at, Dóra a torony­ugrást. A nők közül Szabó mű­ugrásban győzött. Takács, Er­délyi, Frank, Madarász össze­állítású váltó pedig 4x100-as gyorsváltóban diadalmaskodott. A magyar vízilabda váloga­tott két mérkőzést játszott az angolok ellen és 8:1, 6:2 arány­ban győzött. Ncmií*eíkÖEB íiéaiíaltcla mérkőzés Miskolcon Csütörtökön nemzetközi ké­zilabda mérkőzés lesz Miskol­con. A hazánkba látogató len­gyel iskolás kézilabda váloga­tott első magyarországi mérkő­zését játssza le városunkban, Miskolc iskolás válogatottja ellen. A mérkőzést a népkerti sportpályán bonyolítják le; A OVIK teniszezik mérlege: két győzelem, egy vereség DVTK—MAFC 6:3. Diósgyőr, NB I. női. A Monori nélkül kiálló diós­győri együttes lelkes játékával győzte le fővárosi ellenfelét. Eredmények (elől a DVTK versenyzői): Brosszmann—Fe­hér 6:4, 3:6, 6:4, Szabó—Budai 6:3, 6:0, Gáborné—Kissné 6:4, 6:4, Bartháné—Rohrböck 3:6, 9:llj Kocsis—Tassi 6:2, 6:2, Szabó—Brucknerné, Rohrböck 6:1, 6:1, Kocsis, Gáborné— Budai, Kissné 6:3, 6:4; Bp. Vasas—DVTK 8:1 Diósgyőr, NB I. férfi; A diósgyőri csapat nem ját­szott teljes erőbedobással a jó erőkből álló Vasas ellen. Ered­mények (elől a Vasas verseny­zői): Zentai1—Kádár 5:7, 6:1, Az egyre jobban formába lendülő Brosszmann Zsóka, Gáborné- val biztosan nyerte a párost a VTSK-kcttős ellen. A mérkőzés vígén a fővárosiak gratulálnak a diósgyőri párnak. Képünkön balről-jobbra: Gáborné, Brosszmann, Biró, Kiss Gy. J'fíhné—Brucknerné 3:6. 4:6. Eipták, Szurovszky—Fehér, »Tassi 2:6, 3:6, Brosszmann, 4:6, Komáromi—Bartha 7:5, 6:0, Prichradny—Dröszler 3:6, 6:3, 6:3, Major—Szönyi IÁ, 6:2, Balázs—Szitka 4:6, 7:5, 6:2, Ba­lázs I.—Cziráki 6:1, 0:6, 6:4, Pálinkás, Zentai—Kádár, Fi­scher 6:2, 6:2, Komáromi, Prichradny—Bartha, Szőnyj 61, 6:3, Major, Balázs I.— Dröszler, Cziráky 6:2, 6:4, Ká- győzelme kellemes, meg­lepetés a magyar ranglista második helyezettje, Zentai ellen; DVTK—Bp. VTSK 8:1 Diósgyőr, NB I. női. A diósgyőri lányok ezen ‘a találkozón sokkal jobban ját­szottak, mint a MAFC ellen es biztos győzelmet arattak. L rendelés Klucsné Brossz­mann Zsóka egyre javuló já­n’rzmrz- Eredrr»ények (elől a d v 1K versenyzői): B rossz­maiin—Zimándi 6:1, 6:3, Sza­bó—Kiss Gy. 4:6. 6:3, 6:2, Gá- borne—Bíró 6:0, 6:2, Bartháné-Geller 1:6, 4:6, Kocsis— Sándor 6:0, 6:4, Lipták—Hajczi 6:3, 6:4, Tóthné, Szurovszkv— Zimandi, Geller 3:6, 8:6, 6:3 Brosszmann, Gáborné—Biró' Kiss Gy. 6:0, 6:3, Kocsis, Szabó —Sándor, Hajcsi 6:2, 6:0. * A néhány héttel ezelőtt Diós­győrött megrendezett országos verseny férfi páros döntőjét akkoriban nem tudták leját­szani. Most vasárnap lejátszot­tak, és azon a Komáromi, Major , páros 6:4, 4:6. 6:4 arányban győzte le a Kádár,- Fischer kettőst) Befejeződtek a tornász-világbajnokság küzdelmei Prágában a magyar női csa­pat várakozáson felül szere pelt, és összetettben megsze­rezte a negyedik helyet. Két magyar versenyző, Ducza Anikó és Makray Katalin be­jutott a szerenkénti döntőbe is. Ducza Anikó gerendán a har­madik helyet szerezte meg, míg Makray Katalin hatodik lett, felemás-korláton. A szerenkénti világbajnok­ságot egyébként a következők nyerték: Férfiak: Talaj: Aihara és Endo (japán); Lólengés Cerar (jugoszláv); Gyűrű: Tyl tov (szovjet); Lóugrás: Krbec (csehszlovák); Korlát: Cerar (jugoszláv); Nyújtó: Ono (ja­pán). Nők: Lóugrás: Caslavska (csehszlovák); Felemás-korlát Pervusina (szovjet); Gerenda Bosakova (csehszlovák); Talaj Latinyma (szovjet). Labdarúgó Nyári-Kupa DVSC—Ózdi Kohász 3:1 (2:0) Debrecen, 6000 néző. Vezette: Lengvén. Kiegyenlített erők küzdelmé ben, a kapu előtt határozottat ban játszó hazaiak megérde mellen nyertek. Góllövők Kertész (2), Puskás, illetve Zalai. VÍZILABDA Ceglédi VSE—Miskolci VSC 4:3 (1:2, 2:1, 1:0, 0:0) Cegléd, 200 néző. Az MVSC összeállítása: Szí lágyi — Laszák, Király, Képes — Adamovifs, Hcrbály, Garai. Csere: Heime, Földvári. Edző: Frank István. Igen heves küzdelemben az MV.SC kezdett jobban, de a hazai csapatnak a második ne­gyedben sikerült egyenlítenie, majd a harmadikban a veze­tést is megszerezte. Az utolsó negyedben nagy harc indult meg az egyenlítésért. Az utol­só pilianatban a miskolciak­nak sikerült is gólt. lőniük, de a játékvezető — aki igen so­kat tévedett a miskolciak ter­hére — nem adta meg a telje­sen szabályos gólt. Az MVSC góljait Garai (2) és Adamovits szerezte* Farkaslyuk, NB L férfi röp­labda mérkőzés. A hazaiak egy kissé (egy na­gyon kissé) tartottak a mérkő­zéstől, hiszen az MTK ugyan­csak játékban volt mostanában: a finn munkásszövetség csapa­tával, a TÜL-lal játszott, to­vábbá Becsben portyázott, a bányászcsapat viszont, kéthetes kihagyás után lépett pályára. A vendegek kezdenek, de a Körmendi, Lukács, Mar- czis, Békevári, Truzsi, Steiner összetételű hazaiak hamarosan elhúznak. Az MTK 0:6-nál ocsúdik fel és ez annyira jól sikerül neki, hogy 14 pontot szerez, mi­közben a Farkai lyuk csak hármat. 14:9-re vezet az MTK, játszmalabda következik. A labda nem sikerül, Farkaslyuk visszaszerzi a nyitás jogát. És­pedig a félelmetes hírű nyitó, Marczis következik. Suhan a kéz és a nagyerejű labda ki­perdül az MTIC-játékos kezé­ből. (14:10) Újabb labda, ezt sem fogják, „beragad” a foga­dó kezébe. 14:11. (A közönség harsányan biztatja csapatát.) Marczis harmadik nyitását már fogni tudják, át is jut a labda a hazaiak térfelére, de aztán Körmendi remek leütése ellen nincs orvosság. 14:12. Újabb Marczis-produkció és máris 14:13. A közönség tom­bol, határozottan tetszik neki a játék. Békevári leütésével máris behozta hátrányát a Farkaslyuk (14:14), és a hazai­ak győzelmét az ellenfél idő­kérése sem akadályozhatja meg. Remek küzdelem, nagy­szerű teljesítmény! Szett- labdánál 7 pontot szerezni és megfordítani a játszma állását, bizony nem kis dolog! A második játszma ponto­san úgy kezdődik (6:0-lal), mint az első, de nem úgy foly­tatódik; Az MTK sorozatos nyitásfogadási hibák után rendezi sorait, pontot szerez, aztán újabbakat. Nagyobb hiba azonban nincs, még min­dig Farkaslyuk vezet 10:5-re. Ezután egy olyan időszak kö­vetkezett, amelyre azt is mond hatnánk: nem az MTK nyerte meg, hanem Farkaslyuk vesz­tette el. Az MTK 10 pontot szerzett egymás után, míg a bányászcsapat egyet sem, így 15:10-re megnyerte a játszmát. Miért vesztettek a hazaiak? 10:5 után kissé engedtek az iramból, néhány leüté­sük a hálóban akadt eh egy-kettő pedig pályán kí­vül ért földet. (Például: Marczis erős leüté­se az oldalhálón kívül 10 centi­méterre vágódott le, azután Békevári célozta meg ugyan­azt a helyet; mondani sem kell, sikerült pontosan oda üt­nie a labdát.) A játszmaarány tehát: 1:1; „Kezd érdekes lenni”. „Ez igen! Ez mérkőzés!” — hang­zik innen is, onnan is. De a várt nagy küzdelem a harmadik játszmában elma­radt. Farkaslyuk erősített, az ellenfél viszont lassan vissza­esett. 9:2, majd 12:4 az ered­mény, a bányászcsapat jól ját­szik, szinte tetszés szerint éri el pontjait. 15:5-re ala­kul a végeredmény. A negyedik játszma elején ismét szép játék alakul ki: De csak az elején. Egy ideig egymás mellett haladt a két csapat, aztán a hazaiak elhúz­tak ll:5-re. Minden jel arra mulatott, hogy a hazaiak nye­rik a játszmát és ezzel a mér­kőzést, s ilyen helyzetben a közönség szívesen csipkelődik az ellenfél rovására. (Meg is tette — helytelenül.) Az MTK még két. pontot szerzett, ezzel aztán el is lőtte minden puska­porát. A Farkaslyuk mérkőzés­labdája sikerült, a közön­ség hatalmas ovációja kö­zepette ért véget 15:7-re a szett és 3:l-re a mérkőzés. Könnyebb győzelem volt at vártnál, pedig az első két játszma nagy harcot ígért. A hazaiak egyenletesen, jól ját­szottak (kivéve a második szett második felét), olykor egészen kiváló teljesítményt produkáltak. A csapat, minden tagja kitett magáért, Körmen­di és Marczis talán a többiek­nél is többet dolgozott. A bányászcsapat ezzel a szép győzelmével sorrend­ben harmadszor szerezte meg a vidék legjobbja cí­met, amelyért külön dicsé­retet érdemel. A Záhony—Dobó- játékveze­tői kettős_ jól működött. Éles szemű, határozott bíróknak bizonyultak. Záhony mérkőzés­vezető csupán egyszer — a harmadik játszma végén — té­vedett. A kiválóan szereplő bányász- csapat. most nyári pihenőre tér. Megérdemli! Becze Károly Barátságos labdarúgó mérkőzés Miskolci válását«!!-Miskolci VSC 1:1 (1:0) A Miskolc válogatott— MVSC mérkőzés második félidejében elég gyakran forgott veszélyben a válogatott kapuja. Képünkön Boros fogja vetődve a labdát, a többiek,. — baltól jobbra — Jurák, Futó; Verba, Oláh — figyelik, hátha Kiejti és akkor beavatkozhatnak.^ Vass, Szabó, Deák, Juhász, Futó, (Cservenka). MVSC: Novák — Homovics, Szabó, Gomány — Szarka, Kovács, (Borbély) — Marosi, RÖPLABDA NB I. férfi végeredmény: 1. U. Dózsa 26 26 — 78: 9 52 1. V. Turbó 26 23 3 74:25 49 2. Bp. Spartacus 26 22 4 72:18 48 2. Bp. Építők 26 22 4 72:24 48 3. Vasas 26 2’* 4 73:20 48 3. Bp. Petőfi 26 22 4 72:25 48 4. Bp. Honvéd 26 22 4 72:22 48 4. U. Dózsa 26 21 5 69:25 47 5. Farkaslyuk 26 14 12 49:43 40 5. BVSC 26 20 6 66:34 46 6. Csepel 26 12 14 49:49 38 6. Utasellátó 26 15 11 55:43 41 7. Debrecen 26 12 14 45:53 3S 7. Bp. V. Meteor 26 13 33 47.-50 S9 S—9. MTK 26 11 15 40:5S 37 8. Bp. VTSK 26 11 15 4927 8—9. Nyíregyháza 26 11 15 40:58 37 •». Miskolc 26 11 15 42^0^7 10. V. Izzó 26 8 18 36:59 34 10. Bp. Spartacus 26 7 19 33:64 33 11—12. Pénzügyőrök 26 8 18 37:62 34 11. Szeged 26 6 20 35:64 32 11—12. Salgótarján 26 8 18 37:62 34 12. V. Dinamó 26 6 20 25:69 32 13. Szombathely 26 6 20 25:67 31 13. Nyíregyháza 26 3 23 22:69 29 H* Testvériség 26 *=* 26 5:78 31 14. Diósgyőr 26 •> 21 I6;7t it NB I. női végeredmény: ami az összetettben négy perc­re növelte előnyét a többiekkel szemben és ez már a végső si­kert is jelentette számára. Miskolcon meglepően sokan várták a Magyar Kerékpáros Körverseny rajtját. Utolsó sza­kaszára indultak el a verseny­Tóth, (Kiss), Gyetván, (Jurák)» Deák, Dobos. A szegedi válogatott tornára készülő miskolci csapat csak az első félidőben mutatott el­MVSC pálya, 1000 néző, V.: Móré. Miskolc vál.: Boros — Hor­váth, Verba, Oláh — Tátrai, (Futó), Radványi (Szabó S.) — fogadható játékot: Szünet után a vasutas csapat játszott tervszerűbben. Góllövök: Ju­hász, illetve Jui'ák. Jók: Hor­váth, Verba, Futó, Vass, illetve Homovics, Szabó, Szarka, Deák)