Észak-Magyarország, 1962. március (18. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-27 / 72. szám

Kedd, 1962. március 27. ÉSZAKOT AGY AROR8ZAQ KiizgSdisies mérlkizéssii a szerencsésebb csapat nyert Győri El O—Ósdi Kohász 2:0 (2 : O) Győr, 8000 néző. Vezette: Soós G. Győr: Tóth — Koós, Kárpá­ti, Tamás — Morvái, Adrigán — Szaló, Pió. Palotai, Orbán, Pálfy. Edző: Orezifalvv István. Özd: Kntona — Budai, Szur- doki I., Hajner — Szuesányi, Siska — Borbás II., Szilasi, Csemai, Szendrei, Zalai. Edző: Kálnai László. A szerdai ózdi mérkőzés után minden sportkedvelő bí­zott legalább az egyik pont megszerzésében. Ettől azonban ezúttal a balszerencse fosztot­ta meg az ózdi csapatot. A mérkőzés eleién a hazaiak léptek fel támadólag és Palo­tai lőtte kapu mellé a labdát. Az ellentámadás után Szilasi labdájával Borbás IT futott volna el, de tévesen állították meg les címén. Feltűnt, hogy a győriek Adrigánt Csernai ! őrzésével bízták meg, aki szo­rosan rá is állt az ózdi kö- ' zépcsatárra, így a vendégcsapat j támadásaiban az elején nem volt kellő folyamatosság. A 19. percben a kaputól mintegy 18 méterre szabad­rúgáshoz jiktott a hazai csapat. Pa'ofai lövése a sorfal me’lcít a, l apuba ju­tott. 1:0. (Katona jobb helyezkedéssel megakadályozhatta volna a gólt.) A gól után egyre másra ve­zette támadásait az ózdi csa­pat. Több meleg helvzet adó­dott a hazai kapu előtt, de az önfcláldozóan védekező győ­riek megakadályozták a gól­szerzést. Zalai, majd nem sok­KosBrlaÄan: egy pyozcícin, egy vereség DVTK— KOMAROMI VASUTAS 64:47 (34:21) Kilián Gimnázium, NB I. női. Betegsége után ezen a mér­kőzésen játszott először Káló Mária a csapatban és nem várt jó játékkal emelte a csa­pat tejcsítményét. Az első fél­időben elhúzott a diósgyőri együttes és biztosan szerezte meg a vezetést. Szünet után a vendégcsapat is feljavult és megközelítette a DVTK-t. A hajrában a nagyobb tudású és rutinosabb hazai csauat erősí­teni tudott, s végül 17 pontos győzelmet aratott. A DVTK kosárdobói: Káló M (20). Pusztai. Horváth (14— 14), Lnjkó (12), Bartha (4). .Tók: Káló M., Pusztai, Horváth. SZEGEDI EAC—DVTK 70:60 (30:23) Kilián Gimnázium, NB I. férfi. A diósgyőri csapat évek óta képtelen legyőzni a szegedi­eket. Ezen a mérkőzésen sze­rették volna megállítani a szeged! sikereket, éppen ezért nagy becsvággyal vetették magukat a küzdelembe, de ezúttal sem sikerült diadal- mnskodniok. Az első félidő­ben a diósgyőriek már négy ponttal vezettek, de súlyos védekezési hibák folytán a szegediek nemcsak kiegyenlí­tettek, hanem szünetig 7 pont­tal megugrottak. A második félidőben több alkalommal si­került megközelíteni a szegedi csapatot. Végeredményben a vendégek, jól kihasználva a hiányos védekezést, meg­érdemelt 10 pontos győzelmet arattak. A DVTK kosárdobói: Letek (18). Király (14), Hérosz és Judt (8—8), Káló (fi). Krájlk (4), Benyó (2). A diósgyőri csapat játékosai közepes telje­sítményt nyújtottak, közülük Király játékát lehet elsősor­ban megemlíteni. 'kai utána Csernai lövését védte nagy üggyel-bajjal Tóth. Szilasi ugrott ki a védők kö­zül, de az utolsó pillanatban Tóth valósággal belevetődött Szilasi lövésébe. .A nagy ózdi nyomás után váratlanul esett a hazai csapat második gólja. A 32. nercben e^v előre- fve't labdára az ózdi vé­dők és Pió urrott fel fejel­ni. A győri játékos a föld­re esett és a já'é'vzetö túlszI'rorúan 11-est Ítélt. A biinle'őt Morva! a kapu baloldalába lőtte. 2:0. Ezután sem csökkent az óz­diak lendülete, állandóan a győriek térfelén pattogott a labda. A 40. percben Borbás II. lefutotta a védőket, már a 16-oson belül járt, amikor Morvái felvágta. A megité’t 11-est Csemai lőtte — clcs-n a jobbsarok mellé! A félidő végéig váltakozó volt a játék. A második félidőben néhány percig a hazai csapat irányí­tott, de az ózdi kapura küldött lövéseket Katona biztos kéz­zel Hárította. Negyedóra után feljött az ózdi csapat és állandó táma­dásaival igyekezett az ered­ményt megváltoztatni. Szend- rci lövését szögletre mentette Tóth, majd nem sokkal ké-> sőbb újabb Szendrei-lövés ment a hazai kapura, de Tóth ezt is megkaparintotta. Nagy volt az ózdi csapat nyomása, állandóan a hazai kapu előtt tanyáztak a csatá­rok, de a szerencsésen védeke­ző győriek megakadályozták a góllövést. Borbás II. mellé, majd Szendrei fölé lőtte a lab­dát. Csemai néhány csel után laposan kapura lőtt, Tóth ki­ejtette a lövést, de Tamásnak sikerült felszabadítani a befu­tó Zalai elől. Zalai, lefutás után pontosan ívelt középre. de a védők elnyomták a fejel­ni készülő Csernait. Hiába volt igen nagy az ózdi csapat nyomása, a győriek minden erejükkel az eredmény tartására törekedtek, amely végeredményben sikerült is ne­kik. Ezen a találkozón a győri együttes nagy lelkesedéssel küzdött és az első félidőben egy szerencsés góllal és egy 11-essel kétgólos vezetést szerzett. Ezt az előny: már az első félidőben csökkente­ni lehetett volna, hiszen Szi­lasi előtt gólszerzési alkalom nyílt, továbbá 11-es adódott a győriek ellen. A második félidőben a védekezésre be­rendezkedő győriek ellen semmi sem sikerült. Az ózdi csapat nem- tudta megismételni szerdai játé­kát. ennek ellenére mindent elkövetett a pontszerzésért. A küzdelmes találkozón a szerencsésebb győriek nyer­tek. Katona az első gólnál hibá­zott, mert nem zárta el a szö­get. A hátvédhármas legjobb­ja a mérkőzésről mérkőzésre egyenletes, jó formát tanúsító Szurdoki I. volt. Budai is. Haj- ner is jobban játszott az átla­gosnál Siska tartja kiváló formáját, mert ezen a mérkő­zésen is a mezőny kiemelke­dően legjobb játékosa volt. óriási munkát végzett és lab­dáinak valósággal „szeme” volt. Szucsánvi valamivel hal­ványabban játszott. A csatár­sorban Szendrei és Szilasi végzett igen nagy munkát, de a lövésekkel nem volt szeren­cséjük. Borbás II. és Zalai el­futásaikkal tűntek ki. Csernait nagyon fogták, a 11-est azon­ban értékesítenie kellett vol­na. Soós G. játékvezetőnek több helytelen ítélete volt, az ózdiak ellen megadott 11-es nem volt jogos. Igen jól sikerült a megyei síbajnokság A Borsod megyei Sí Szövet­ség szombaton és vasárnap Sátoraljaújhelyen rendezte meg a megyei Síbajnokságot. A versenyt a Magashegyen megépített sípályán bonyolí­tották le. A bajnokság egyben pályaavató is volt és a szak­emberek véleménye szerint a mintegy 1700 méter hosszúsá­gú, változatos terepű pálya nagyobb versenyek, illetve síbajnokságok megrendezésére is alkalmas. Nagy mezőnyök indultak el a megyei bajnokságban. A kétnapos küzdelem-sorozaton lesiklásban 30, műlesiklásban 79. óriás-műlesiklásban 36, fu­tásban 17 versenyző ájlt rajt­hoz. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a teljes megyei élgárda ott volt a sátoraljaúj­helyi versenyen. Mind a felnőtt, mind az if­júsági versenyszámokban meg­lepően jó eredmények szület­tek. Meglepetésre Kóródy I. lesiklásban biztosan győzött Susztigék fölött. Az igen jó ifjúsági versenyzők között in­duló Kóródy II. is értékes győzelmet aratott. Igen jól és biztonságosan síztek a sátor­aljaújhelyi versenyzők, köztük a legjobb Boda Béla serdülő versenyző volt. A versenyt nagy érdeklődés mellett igen jó rendezésben bonyolították le, s ezért első­sorban dr. Boda Pált, a sátor­aljaújhelyi járási Sí Szövetség elnökét és a szövetség tagjait illeti dicséret. A kétnapos bajnokság végeredménye: MŰLESIKLÁS: Férfi felnőtt: 1. Stramszki (DVTK) 1.0? .3, 2. Susztig (DVTK) 1,02.0,“ 3. Klepkó (DVTK) 1.03.7. Férfi, ifjúsági: 1. Kóródy II. (Miskolci Kilián Gimnázium) 1.32.9, 2. Dobány (DVTK) 1.38.6, 3. Ferenc (MMTE) 1.47.0. Fiú, serdülő: 1. Magyar (M. Bányász) 35.0, 2. Balogh (Sá­toraljaújhelyi Kinizsi) 41.8, 3. Hegyesi (S. Kinizsi) 42.0. Fiú, úttörők: 1. Tóth (M., Uányász) 33.0, 2, Tokár (M. j Bányász) 30.8, 3. Zágonyi (S. Kinizsi) 44.2. Felnőtt nők: L Kochné (MMTE) 2.80 0. Női ifjúsági: lj Fekete (DVTK) 1.82.8. Leány serdülő: I. Dudás (S. Kinizsi) 2. Asztalos (S. Kini­zsi) 3. Béres (M. Bányász). ÓRIÁS MŰLESIKLÁS: Férfi, felnőtt: L Susztig (DVTK) 29.3, 2. Nyitrní (DVTK) 31.0. 3. Stramszki (DVTK) 31.2. Férfi, ifjúsági: 1. Brauer M. (M Bányász) 30.9, 2. Kóródv II. (M. Kilián G.) 35.5, 3. Braüer J. (M. Bánvász) 35.8. Fiú, serdülő: 1. Tamási (Sá­toraljaújhelyi Kossuth G.) 36.6, 2. Kecskeméti (S. Kinizsi) 39.6. 3. Bnkics (S. Kinizsi) 91.5. Fiú, úttörők: 1. Jaszter 21.6. 2. Boros 36.1, 3. Zágonyi 45.0 (mind a Sátoraljaújhelyi Kini­zsi versenyzői). Felnőtt nők: L Kochné (MMTE) 50.0. Női ifjúsági: I.- Fekete (DVTK) 36.8. LFSTKLÄS: Férfi, felnőtt: 1. Kóródy I. (egyesületen kívül) 19.2, 2. Susztig (DVTK) 19.9, 3. Nyitrai (DVTK) 20.9. Férfi, ifjúsági: 1. Flekács (M. Bányász) 14.3, 2. Petróczy (S. Kossuth G.) 15.0, 3. Lévay (M. Bányász) 15.8. Fiú, serdülő: 1. Boda (Sátor­aljaújhelyi Kossuth G.) 17.6. 2. Tamásik (Sátoraljaújhelyi Kossuth G.) 20.5, 3. Babies (S. Kinizsi) 20.6. Fiú, úttörők: 1. Tóth (M Bányász) 18.0, 2. Soós (S. Ki­nizsi) 19.4, 3. Jaszter (S. Kini­zsi) 20.0. Felnőtt nők: 1. Kochné (MMTE! 39.8. Női ifjúsági: 1; Fekete (DVTK) 36.8. Leány serdülő: 1. Dudás fS. Kinizsi) 25.0. 2. Czekeházi (M. Bányász) 28.4, 3. Asztalos (S. Kazinczy u. ált. isk.) 37.0. Leány úttörő: 1. Nátafalussy Zsuzsa (S. Petőfi ált. isk.) 22.3, 2. Sipos (S. Petőfi ált. isk.) 31.0. FITT A S: Férfi, felnőtt (táv IS km): L Spisák (DVTK) 43.41, 2. Bokros J. (DVTK) 47.40, 3. Bokros Gy. (DVTK) 47.46. Férfi, Ifjúsági (táv 5 km): 1. Kolozsvárt 22.30, 2. Je­szenszki 22.49, 3. Veres 23.10 (mindhárom MMTE). Férfi, Ifjúsági túraléccs (táv FARKASLYÜKI BANYASZ— pénzügyőrük 3:1 (13, —10, 7, 11) Ózd. NB I. férfi. A kiesésre álló fővárosi csa­pat az első szettben csak ne­hezen adta meg magát, sőt a másodikban nyernie Is sike­rült. Ettől kezdve viszont a farkaslyuklak magukhoz ra­gadták a kezdeményezést és biztosan nyerték a harmadik és negyedik szettet. 5 km): 1. Kovács 28.07, 2. Vachtel 35.26 (mindkettő S. Kinizsi). Felnőtt nők (táv 5 km): 1. Molnárné (DVTK) 20.40. Női ifjúsági (táv 5 km): 1. Asztalos (S, Kinizsi) 48,24, MISKOLCI VSC— VASAS DINAMO 3:0 (4, 14, 4) Budapest, NB I. nöL A miskolci csapat igen Jól játszott ezen a mérkőzésen. Különösen az első és harma­dik szettben mutattak meg­győző Játékot és biztos fölény- nycl nyerték meg a mérkőzést. A csapat játéka javul. Bán­hegyi, Lévai és Sándor voltak a legjobbak. Jól zárták a szolnoki védők... A DVTrc—Szolnok mérkőzés sóInélUüli eredményt hozott. A di­ósgyőri csatárok tehetetlenek voltak a jól tömörülő szolnoki vé­delemmel szemben. Képünkön négy szolnoki védő is körülveszi • főidő* iekvó diósgyőri csatárt... Foto: Saabé István Kettős siher röplabdában 5 Ez történt az NO If-ben Az NB II. Keleti csoportjá­nak 19. fordulójában a DVSC otthonában győzött az MVSC ellen, a DVTK viszont képte­len volt a két pont megszerzé­sére, így a debreceniek előnye 4 pontra nőtt. A többi mér­kőzés általában a várt ered­ményt hozta. Talán az számit meglepetésnek, hogy a Ceglédi VSE Kecskeméten szerezte meg a két bajnoki pontot, és a DEAC súlyos vereséget szen­vedett a fővárosban. Eredmé­nyek: Láng SK—KISTEXT 3:1, Nyíregyháza—Ganz-MA­VAG 2:1, Bp. Spartacus—Sze­gedi Építők 1:1, Kecskemét— Cegléd 2:3, VM Egyetértés— DEAC 4:0. Borsodi Bányász—Bp. Előre 1:0 (Q: 0) Sajószentpéter, 2000 néző. Vezette: Kovács B. Borsodi Bányász: Veres — Négyesi, Benkö, Paulás — Vé- csci„ Bcncs — Verebélyi, Kő­halmi II., Papp, Szőcs, Sóra. Edző: Csorba Károly. Bányász rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés, de a jól tö­mörülő fővárosi védők meg­akadályozták a gólszerzést. Az Előre néhány támadása csak a hazaiak 16-osáig jutott el. Kő­halmi elől Szőke az utolsó pil­lanatban szedte fel a labdát, majd formás akció után Papp lövése a felső lécet súrolva ju­tott a kapu mögé. Hazai rohamok után a 26. percben Burányi futtából le­adott lövését védte remekül Veres, majd nem sokkal ké­sőbb Egervári szabadrúgása jutott a kapu mellé, Négyesi— Papp—Verebélyi-akció után a jobbszélső középreadott lab­dáját Séra elől önfeláldozóan mentette Szőke, az Előre ka­pusa. A 40. percben Séra vitte a labdát, elhúzott az Előre jobb­fedezete mellett, aki utána rú­gott. Séra elvágódott, majd le­vitték a pályáról. (A kórházba szállították — válltörést szen­vedett.) Szünet után 10 emberrel is a hazaiak rohamoztak. Papp nagy lövését a kapus előbb ki­ütötte, majd az utolsó pilla­natban mentett Verebélvi elől. Ezután Szőcs lőtt fölé kecseg­tető helyzetben. Az emberfö­lényben lévő fővárosi csapat is vezetett néhány veszélyes, gyors támadást, de a védelem • igen jól zárt, és Veres is meg­tette kötelességét. A 62. percben Szőcs—Papp összjáték után a középcsatár a kifutó kapus mellett hajszállal lőtt a balkapufa mellé. Válto­zatos lett a játék, mindkét kapu előtt adódott gólszerzés» lehetőség. Veres fölé nyomta Burányi bombáját, majd az ellentámadás után Verebélyi lőtt kapu fölé. A 10 emberrel játszó Borsodi Bányász nem adta fel a harcot; a négy csatár igyekezett meg­zavarni az Előre-védelmet A 63. percben szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak. Papp jobb felső sarokba tartó nagy lövé­sét az utolsó pillanatban ütötte szögletre a vendégek kapusa. Ismét Burányi elől mentett ki­vetődéssel Veres, majd a 85. percben Vécsei nagyszerű lab­dával szöktette Verebélyit A szélső lefutott az alapvonalig, beadását a középhátvéd rövi­den fejelte, Papp lekezelte a labdát, majd mintegy" 10 mé­terről laposan a balsarokba lőtt. 1:0. A hátralévő Időben a ba- zaiak az eredmény tartására törekedtek. A Borsodi Bányász minden dicséretet megérdemel teljesítményéért. Óriási lelke­sedéssel játszottak, Séra kivá­lása után 10 játékossal is job­bak voltak elienfelüknéL Győ­zelmük megérdemelt. Jók: Bencs (a mezőny legjobbja), Veres, Paulás, Vécsei. Vere­bélyi és a második félidő kö­zepétől Papp. tr DVTK—Szolnoki MÁV 0:0 Diósgyőr, 6000 néző. Vezette: Biróczky. DVTK: Hódi — Werner, Szi­geti, Paulás — Csányi, Nyíri — Kovács, Balázs, Kiss, fiáczi, Sikora. Edző: Bukovi Márton. Sáros, mélytalajú pálya fo­gadta a csapatokat. Az erős széllé] szemben játszó DVTK nagy erővel támadott. Elég sok a szabálytalanság. Csapkodó a játék, az irreális talajon a lab­da kiszámíthatatlanul pattan, sokszor becsapta a játékosokat. Az elsó 20 percben három biz­tosnak látszó helyzetet hagytak ki a Vasas-csatárok, a döntő pillanatban elcsúsztak a sár­ban, vagy a kapusba lőttek. Egy esetben a szolnoki kapus kétszer is kiejtette a labdát, de nem volt. aki azt a hálóba to­vábbítsa. A vendégcsapat sok­szor 8—9 játékossal védekezett, az elől maradt 1—2 MAV-csa- tár csak kétszer jutott el a ha­zai kapu közelébe, de majdnem gól lett belőle. Szünet után fer­getegesen támadott a DVTK. Szolnok szervezetten védeke­zett, most már időnként mint? all játékos a saját tizenhato­sán belül, vagy annak közelé­ben tartózkodott. így is akadt azonban helyzet, de Balázs be­adás helyett az oldalhálóba lőtt, majd a többiek szalasztot­tak el gólszerzési lehetőséget, A 89. percben Balázs nagy helyzetben, az ötösről fél maga­san a kapura lőtt, Cselényi a kapu fölé öklözött. Nagyon rossz csatárjáték jellemezte a DVTK teljesítményét A csatá­rok alig lőttek kapura, sokat cseleztek, cipelték a labdát, mígnem elfulladtak a sárban, Hódi jól védett, neki köszön­hető az egyik pont. Egy eset­ben, amikor egy hazaadás el­akadt a sárban, merész el vető­déssel tisztázott. A hátvédhár­mas játéka is megfelelő volt, A fedezetek ellen sem lehet ki­fogás. Az ötösfogatban Kiss játszott a legkevesebb hibaszá­zalékkal, kívüle Kovács volt az, aki időnként jól játszott. Szolnok együttese lelkesen küz­dött. 8» DVSC—MVSC 3:0 (1:0) Debrecen, 5000 néző. Vezette: Balia B. MVSC: Miskolczi — fíomo- vics, Buna, Péter — Zoller, Szabó — Marosi, Jurák, Ko­vács, Gyetván, Buczkó. Edző: Nagy György. Harmincöt percig a miskolci csapat irányította a játékot, de a csatárok — az előző mérkő­zésekhez hasonlóan — a leg­jobb helyzeteket is kihagyták. Marosi lövését szögletre ütötte a hazai kapus, majd a védők Gyetván és utána Kovács lö­vését mentették a gólvonalról. Szabó nagy lövését is hárította a kapus. A 35. percben vezette a DVSC első támadását, ame­lyet szögletre mentettek. A be­ívelt labdát Miskolczi elnézte, Kertész a hálóba fejelte. 1:0. A 48. percben debreceni táma­dásnál a védők lest reklamálva leálltak, Zilahi a kapuba vitte a labdát. 2:0. Az 51. percben Miskolczit a hazai jobbszélső megrúgta, de ő sérülten is bentmaradt Az 53. percben egy jobbról beívelt labdára Miskolczi nem ugrott fel, Ker­tész befejelte. 3:0. Az 57. perc­ben Miskolczi lement a pályá­ról, Homovics állt a kapuba. Az 58. percben Kovács is megsé­rült és ettől kezdve 9 ember­rel játszott az MVSC. Most már főleg védekezett a mis­kolci csapat ennek ellenére mindössze két lövést kellett Homovicsnak védenie. A mér­kőzés vége felé Gyetván, maki Marosi lövését védte a debre­ceni kapus. Balszerencsés mér­kőzésen szenvedett vereséget az MVSC. A miskolci csapatból Marosi, Kovács, Szabó, Gyet­ván és Buna játszott a legjob-' ban. A labdarúgó NT» I. állása: NB II. Keleti csoport: 1. U. Dózsa 2. Vasas S. Tatabánya 4. Ferencváros 5. MTK 6. T»p. Honvéd 7. Dorog 8. Pécs 9. Ózd 10. Szeged 11. Salgótarján 12. Győr 13. Komló U. Csepel 21 14 4 3 48:22 3? 22 15 2 5 4fi:?3 S? 22 11 4 7 32:24 26 22 3 7 6 32:24 25 22 10 3 9 44:?5 22 95 8 39:33 23 22 9 5 8 27:29 .23 22 9 2 11 31:33 20 22 8 3 11 33:49 19 22 6 6 10 26:31 18 22 5 7 10 27:35 17 21 5 7 9 23:37 17 22 5 6 11 25:38 X6 « * 5 12 15 1. DVSC 2. Diósgyőr 3. Láng 4. Fgyeiértés 5. Bp. Előre 6. Canz-MÁVAG 7. DEAC 8. Cegléd 9. Rorsodi B« 10. Miskolc 11. Szolnok 12. Kecskemét 13. Nyíregyháza 14. Fp. Spartacus 15. Sr. Fpftők U. K1&XEJLX L9 13 3 2 52:22 29 19 10 5 4 29:1$ 25 19 11 3 5 35:25 25 18 10 3 5 27:14 23 19 8 6 5 36:27 22 19 8 4 7 31 ül 20 19 8 4 7 19:23 2(1 19 7 S 7 26:23 19 19 9 1 9 2S:25 19 19 6 6 7 26:20 39 18 S 7 6 23:18 17 19 5 7 7 29:34 17 19 18 7 14:22 16 19 5 4 10 20:40 14 19 2 5 12 13:38 5 V till iítH i