Észak-Magyarország, 1957. szeptember (13. évfolyam, 204-228. szám)

1957-09-03 / 205. szám

ffedd,- 195t. szeptember 3. ÉS ZAKM AGY ARORS Z AG 5 SlHjmHG VOPORSTfíG LÁTTUK, s HALLOTTUK, OZOVATE S S Z U K Ritfcán látott, hatalmas — mintegy »000 főnyi — közönség övezte a nép- kerti sportpályát, vasárnap délután háromnegyed háromkor, amikor a két csapat küzdelme megkezdődött. A miskolciak így álltak fel: Dargai— Miskolci, Kiss III., Farkas—Homo- vics, Siffman—Dobos, Kiss I., Kiss dl., Szabó, Pasztrovics. Miskolci támadások jellemezték az első perceket. De ezek a támadások akadozva futottak a pályán és a, puhán játszó MMTE csatárok lehe­tőséget adtak a csepelieknek a köz­belépésre. A 8. percben Kiss II. Kiss 1-hez adta a labdát, a jobbösszekötő jó helyzetben kivárt és a helyzet odalett. Sok volt a pontatlan leadás c játékban mindkét részről és emiatt a közönség joggal bosszankodott. Az első, igazán nagy miskolci helyzet a 22. percben adódott, amikor a mis­kolci játékosok gördülékeny, gyors támadással jutottak el a csepeliek kapujához. Kiss 7.—Dobos volt a lab­da útja, a szélső középrehuzódott és a balösszekötő helyén befutó Kiss II. fejére tette a labdát. A közép­csatár ügyesen ment fel a labdára, fejese azonban a kapu fölé került. Szép támadás volt. Két perc múlva Farkas előréhuzott. Doboshoz adta a labdát, de a szélső lövése — ahogy mondani szokás: — az égbe szállt. Majd a 30. percben Dobos az ötös sarkáról oldalra gurít. Óriási helyzet volt, fel is zúgott a nézősereg. Nagy hiba volt a labdát leadni. A félidő végéig csapkodó, unalmas volt a játék. A szünetben a miskolci játékosok is érezték, hogy játékuk nem tetszik a közönségnek, ezért erősen fogad- koztak, hogy „ráhajtanak” szünet íitán. Mintha használt volna a fejmosás, tomelyet Csorba edzőtől kaptak, s már az első percben helyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt. Kiss II. •'azonban két lépésről kihagyta a hagy gólhelyzetet. Kapukirugás után n labda Kalászhoz került és az örök­mozgó jobbszélső nagy lendülettel tört Dargai kapuja felé. Kiss III.-nak már csak annyi ideje maradt, hogy becsúszó szereléssel az oldalvonalon túlra vágja a labdát. A 4. percben sza P.üdrugáshoz jutott a miskolci csapat, Homovics ívelte előre a lab­dát, Kiss II. ment fel rá, de ezúttal sem volt szerencséje, fejese elkerülte « csepeli kaput. A játék nem élén­kült meg, továbbra is egymás hibá­jából éltek a csapatok, mindkét ol- tt&lon a rossz leadások özönével ke­serítették a közönséget. A 22. perc­ben ismét Kalász került jó helyzet­be, de első lövése Dargairól kipat­tant, majd ismét a szélső elé került a labda, de Dargai most is jól lépett közbe, szögletre ütötte a labdát. A ' miskolciak cserét határoztak (ezután el. Szabó ment ki a jobbszél- ve, Dobos lett a balösszekötő. A cseré eem változtatott sokat a játék ké­pén, sőt csak a szerencsének köszön­hetik a miskolciak, hogy a vendégek jobbszélsője, Kalász, már harmad­szor is tiszta helyzetben hibázott. A 24, percben a szélső ügyesen elhúzott középen, Dargait is kicselezte, de a befutó Kiss III. végül is szögletre mentett. Kiss II. fejese okozott ez­után gondot a Csepel Autó kapusá­nak, majd nagynehezen a 27. perc­ben sikerült a miskolci csapatnak a győzelmet jelentő gólt megszerezni. Homovics jó labdával indította el *Pasztrovicsot, a szélső kicselezte yigh-et, keresztbe ívelte a labdát, ez Szabó elé került, aki kapásból a • léc mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. Kezdés után gyors támadás végén ismét Kalász előtt kínálkozott gól- szerzési lehetőség, de a szélső, hogy hű legyen önmagához, ezúttal is hi­bázott.. A 34. percben Szabó késett le egy labdáról, majd Kerekes 30 méteres szabadrúgását „szedte ki” a jobbfelső sarokból Dárgai. Befeje­zés előtt egy perccel szöglet után Szabó fejelt be egy labdát, de Vígh ez utolsó pillanatban a vonalon állva fejelte ki a mezőnybe a hálóbatartó labdát. A közönség az elmúlt heti debre­ceni szereplés után jó és változatos játékot várt a miskolci csapattól. Sajnos, ez a várakozás csak várako­zás maradt. A miskolciak nem iga­zolták azokat a jó híreket, amelyek érkeztek róluk. Szétesően, lelkesedés nélkül játszott a miskolci együttes. Teljesítményük csak a szünet után ütötte itt-ott meg a kívánt mértéket. Szerencséjük volt. hogy győztesen hagyták el a pályát. Igazuk volt azoknak a. nézőknek, akik azt mon­dogatták, hogy nem az MMTE, hanem a csepeliek jobbszélsője. Kalász nyerte meg a. miskolciaknak a. talál­kozót. Az egész mérkőzés folyamán ft rossz leadások tömege és a kapu I erejtékes gy ő % elem MMTE—Csepel Autó 1:0 (0:0) előtti puhaság miatt bosszankodott a közönség. Szinte azt érezte a hatal­mas nézősereg, hogy lövésiszonyban szenvednek az MMTE csatárai. Ha a jövőben tartani akarják a bajnoki táblázaton elfoglalt előkelő második helyüket, sokkal jobban kell játsza­niuk. A miskolciak közül Dargai, Mis­kolci, Farkas, Siffmann és Kiss I., a csepeliek közül Góda, Grober és Ka­lász játéka érdemel dicséretet. Ax ÍV1VSC már ImcsúzoU a két ponttól. Bp. Egyetértés—MVSC 2:2 (1:0) A miskolciak Gutfreund sípjelére a kő­vetkező összeállításban játszottak: Káro­lyi— Oránszky, Siklósi, Péter—Zoller, Ko­vács—Raclványi, Csorba, Tiba, Gyetván, Szarnák, Jóformán meg sem kezdődött a mérkő­zés, a miskolciak még fel sem ocsúdtak és az eredmény máris 1:0 volt a vendé­gek javára. A 6. percben a budapestiek balszélsője Bozsik kapta meg a labdát, elnyargalt és futtából nagy erővel kapu­ra lőtt. Károlyi kifutva igyekezett a szö­get elfogni, de ez nem sikerült, mert a labda kezét érintve az ellenkező sarokba jutott. 1:0 az Egyetértés javára. A játé­kot ebben az időszakban a vendégek irányították. A miskolci csapatnak csak egy lesgólra telt az erejéből Szarnák jó­voltából. Az irányítás a vendégek kezé­ben maradt, továbbra is, igen okosan jó taktikával játszottak Zakariásék. Húsz perc után megváltozott a játék képe az eddigi miskolci szórványos támadásokat a vasutasok egyre fokozódó fölénye vál­totta fel. Sajnos a fölény ellenére sem sikerült egyetlen helyzetet sem kihasz­nálniuk a miskolci csatároknak. Előbb Kovács lövése került kapu fölé, majd Tiba maradt le egy jól induló támadás­ról, harmadszor pedig Gyetván lövése süvített el a bal kapufa mellett. A 21. percben nagy hibát követett el — a sok kisebb mellett — a játékvezető. Tiba góltigérő helyzetben tört kapu felé. ami­kor Sárvári végső kétségbeesésében a 16-oson belül kézzel rántotta vissza a csatárt. A játékvezető továbbot intett, még szabadrúgást sem ítélt. Vitathatat­lan 11-es volt! Sokáig zúgott a közönség a bírói tévedés miatt, majd hirtelen tapsra csattantak a tenyerek Gyetván parádés hátrahuzásos kapura lövése után. Sajnos a szép teljesítmény sem vál­toztatott az eredményen. A vasutasok most már nagy fölényben voltak. A ven­dégek sokszor 9 emberrel védekeztek. A 40. percben Szarnák hatalmas szabadrú­gása okozott munkát Bayernak, majd a 43. percben Csorba nagy lövését védte a fővárosi kapus bravúrosan. Szünetben az MVSC öltözőjében nyu­galomra intették a vezetők a játékosokat. Károlyiék arról panaszkodtak, hogy sem­mi sem sikerül. Mint mondották a játé­kosok, ilyen mezőnyfölény mellett rnár gólokkal kellene vezetniük. A II. félidő sem hózott lényeges javu­lást. A vendégek játékán látni lehetett már az első percekben. hogy tartani igyekeznek az eredményt. Két emberük a jobbszélső Gál és a balszéiső Bozsik maradt elöl. a többiek védekezésre álltak be. A támadások ellenére is, sok baj volt a lövésekkel, Csorba lövését védte az el­S* :a f ti SÍ ső percekben biztosan Bayer, majd Gyet­ván—Tiba- Gyetván támadás után a bal- összekötő lövése kerülte el a kaput. Olyan hatalmas volt a miskolciak fölénye, hogy egy-egy szögletrugáshoz még Péter is elö- rehuzódott fejelni. A nagy fölény ellené­re az újabb gólt a vendégek érték el. A 27. percben egy előrevágotfc labda Gálhoz került, ő elfutott, középre adott a behú­zódott Bozsikhoz. a balszélső elhúzta a labdát a kifutó Károlyi mellett és oko- jl san az üres kapuba gurított. 2:0. A kö­zönség már lemondott arról a két gólos vezetés láttán, hogy akár az egyik pon is itthon maradjon. A játékvezető most $ azonban a hazaiak segítségére sietett. A a 33. percben egy támadás után Csorbához \ került a labda, az összekötő kapura tört, f de lövés előtt Molnár szabálytalanul aka- é dályoz.ta meg a csatárt a lövésben. A já­tékvezető a legnagyobb csodálkozásra ll-est itélt a vendégek ellen. A büntetőt Tiba védhetetlenül a jobbsarokba lőtte 2:1. (Véleményünk szerint nagyon nagy jóakarat kellett ahhoz, hogy ll-est lehes sen ítélni ezért az esetért. Ellenben vi tathatatlan büntető volt az első félidőben Tiba visszahúzása). A gól fellelkesítette a miskolciakat, mintha érezték volna, hogy valamit még lehet keresni és meg­állás nélkül támadták a fővárosiak kapu­ját. A 42. percben már a második szög­letet rúgta a miskolci csapat, amikor nagy tömörülés támadt a Bayer kapuja előtt, a kapus kifutott, hogy megszerez­ze a labdát, azt azonban az előrehuzódott Péter érte el korában és a vonalon álló Zakariás mellett a kapuba fejelt. 2:2. A hátralévő percekben továbbra is a mis­kolciak támadtak, sőt, befejezés előtt né­hány másodperccel, ha Tibának kis sze­rencséje van, akár a győzelmet is meg­szerezhették volna. A mérkőzés nem hozta azt a jó játékot csak helyenkint, amit a közönség várt. Annak ellenére, hogy a fővárosiak kezd­tek jobban és hosszú perceken keresztül tetszetős játékot nyújtottak, a mérkőzés nagyrészét a miskolciak támadták végig. Sajnos, nem találták meg a jó taktikával játszó budapestiek játékának az ellensze­rét. A fővárosi csapat a második félidő elejétől kezdve lelassította a játékot, igyekeztek tartani a labdát és csak vég­ső ésethen határozták el magukat a lab­da elrugására. Emellett kitünően és szer­vezetten védekeztek. Mezőfölény alapján kétségtelen, hogy a miskolciad meg­érdemelték az egyik pontot s a jövő­ben arra kell törekedniök, hogy a kapu előtt is határozottabbak legyenek. A fő­városi csapatból Bayer (a mezőny leg­jobbja) Sárvári, Zakariás és Bozsik já­téka, a miskolciak közül Kovács és Gyel- ván teljesítésé érdeméi dicséretet. Regényt lehetne írni arról a ka­landos utazásról, amelyet a diós­győri labdarugók autóbusszal Bu­dapestig megtettek. A régi öreg bú­tordarab ezúttal is csődött mondott. Egyik defekt a másikat követte, s így délután 3 órától csak este 10 órára tudott a csapat Budapestre felérni. De felért! A kocsinak azon­ban erejéből arra már nem tellett, hogy a játékosokat vissza'is tudja hozni. így a diósgyőri labdarugók kénytelenek voltak vasárnap reggel gyorsvonattal visszautazni. Megér­keztek fáradtan, s költségesen! Re­méljük az illetékesek felfigyelnek a diósgyőri sportkör vezetőinek évek óta fennálló kérésére. Az Ígé­retek helyett végre biztosítsák az új buszt, amely a sportkör rendelkezé­sére áll... Most csak az a kérdés, meddig kell még erre várni? ..: O A Hungária uíi sporttelepen ke­rült sor a DVTK és az MTK csa­patainak NB I. tartalékbajnoki mérkőzésére. Ezen a találkozón örömmel tapasztalhattuk, hegy a második csapat tagjai ezúttal is Ül­tettek magukért. Aszal az együt­tessel értek cl döntetlen eredményt, amely az Esti Kupában 4:2-re győ­zött a »nagyok« ellen. Ezen a mér­kőzésen is a játékvezető téves ítéle­teivel nem egyszer a diósgyőri csa­patot sújtotta. S ha mindezeket figyclcmbevesszük, akkor értékes fegyverténynek számítható az elért l:l-es eredmény. Ezúttal ismét jól játszott Pál János, Pesti Pál László és időközönként Bujtor. adogatnak, időnként ötletes hcly- cserés támadásokat is vezettek, de azok a kapura nem voltak veszélye­sek. A csatárok a kapu előtt igen határozatlannak bizonyullak. So­kat tartogatják maguknál a labdát, kivárnak a leadásokkal, s ami a legnagyobb hiba, nem lőnek kapu­ra! A két mérkőzésen látottak alap­ján a statisztika a következőket mutatja: eddig összesen huszonöt­ször rúgtak a 180 perc alatt kapu­ra. Ebből a 16-oson kívül 12-öt, a 16-oson belül pedig 13 lövést küld­tek kapura. 25-ből a csatárok 11-et, 14-et pedig a fedezetek rúg­tak. ..! Ezek a számok bizony igen elgondolkoztatóak, hiszen a labda­rúgás szépsége elsősorban az ered­ményességnél kezdődik. Erről úgy­látszik a diósgyőri fiúk megfeled­keznek. Reméljük, hogy a Buda­pesti Vasas ellen — nem hivatalos hírek szerint az új összetételű csa­társor — már sokkal határozottabb lesz, s többet lő majd kapura! © © A Népstadionban megrendezett NB I-es bajnoki találkozót taktikai megbeszélés előzte meg. Teleki Pál, a diósgyőri csapat edzője elemezte a hátvéd hármas, a két fedezet és a csatársor feladatát. A kidolgozott taktikai utasítás a mérkőzésen az edző helyes elgondolását igazolta. Véleményünk szerint ’ ezt a helyes játékfelfogást — Paulás húzódjon hátra negyedik hátvédnek, Fekete II. fedezetnek, s négy csatárral tá­madjanak — kellene alkalmazni a Budapesti Vasas elleni nérkőzésen is. Ezért helyes volna, ha a szerdai kétkapus mérkőzésre olyan edző­társat választanának, akivel szem-, ben e taktikát gyakorolhatják is... Ahhoz, hogy az MTK győztesen hagyhatta el a pályát, nagyrészt Nagy I. Lajos játékvezetőnek lehet köszönni. ü:0-ás állásnál a 75. perc­ben nem adott meg a diósgyőriek javára egy jogos ll-est. Nem be­szélve arról, hogy fordított > Ítéletei rendre a diósgyőri csapatot* sújtot­ták. Játékvezetését érthetetlennek tartjuk, mert véleményünk szerint egy MTK-nak, amely klasszis já­tékosokból áll, nincs szüksége arra, hogy bírói segítséggel fektessen két vállra egy vidéki csapatot. Teljesen egj-etértünk a DVTK vezetőinek az­zal a javaslatával, mely szerint a hazai mérkőzésekre, ha pesti csa­pattal játszanak, külföldi játékveze­tőt kérnek fel. Úgy hisszük, hogy már a Budapesti Vasas mérkőzésén, ha külföldi játékvezetőt az MLSZ és a JT biztosítja, a diósgyőri csa­pat nem veszi fel esélytelenül a küzdelmet. © Rossz játékvezetés volt Perecesen DVSC—PTK 2:1 (0:1) © 2000 néző előtt. Bánhidi játékvezető síp­jelére a perecesi csapat a következő ösz- szeállításban kezdte a játékot: Mihalov- szki—Szín, Gergely, Bartus—Fülöp, Mis- kovics—Garami, Uliász, Mierzva, Tóth, Futó. Az első percekben a PTK kereke­dett félül és Futó révén csaknem gólt ért el a szélső lövése után a labda azonban a felső lécet súrolva kijutott a játéktér­ből. Ezután a ŰVSC, főleg Komlósi és Asbóth révén sok támadást vezetett. A perecesi védelem itt-ott megzavarodott a gyors helycserés támadások következté­ben. Szerencsére ezek a támadások nem hoztak gólt, sőt a 18. percben a hazai csapat szerezte meg a vezetést. Garami ügyesen elfutott a jobbszélen, középre adott, a védők lekéstek, a debreceniek kapuvédője Papp I. is bizonytalankodott és a meglepett védelem mellett Mierzva ügyesen sarokkal a kapuba helyezte a labdát. 1:0 a. PTK javára. A gól fellelke­sítette a PTK-t és átvették a perecesiek a játék irányítását. A helyzetek azonban a támadások ellenére is kihasználatlanul maradtak. A második félidőben csökkent a játék irama, a perecesiek visszaestek és ez önbizalmat adott a DVSC játéko­sainak. A 25. percben sikerült is az egyenlítést kiharcolni. A 16-os vonal kör­nyékén szabadrúgáshoz jutott a debrece­ni együttes, a sorfal rosszul állt fel, és Komlósi jól eltalált lövéssel kiegyenlített. 1:1. A gól után a perecesiek támadtak ismét többet, de egy előrevágott labdával As­bóth csaknem a fél pályáról indult el, a perecesiek kapusa kifutott, a középcsa­tár őt Is kicselezte, kaoura gurított, a labda a jól keresztező Gergelyhez került, ő azonban estében nem tudta a mezőny­be vágni, csak oldalra gurított, a labda ismét Asbóth elé került, aki megszerezte a debreceniek vezető gólját: 2:1. A PTK t nem adta fel a küzdelmet, nagy lelkese- \ dóssal játszottak a perecesiek, a levegő- * ben lógott az egyenlítés. Tóth—Misko- I vies—Garami volt a Labda útja, a jobb- | szélső elfutott, beadása Futó felé szállt, a szélső felugrott: de nem érhette el a labdát, mert a debreceni védők szinté le­taglózták a l(r-oson belül. Tiszta 11-es! A játékvezető a legnagyobb csodálkozásra, azonban nem adta meg a büntetőt, ha­nem a labdát az ötösnél feldobta. A kö­zönség sokáig tüntetett a játékvezető sú­lyos tévedése miatt. Mezőnyben ért vé­get a mérkőzés. A mérkőzésen egyik csapat sem nyúj­tott jó teljesítményt, a perecesiek is, a vendégek is sokat hibáztak. Úgy érezzük, hogy a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, de talán az sem lett volna meglepő, ha a perecesiek szerzik meg a két bajnoki pontot. Abban, hogy ez nem sikerült, nagy része van a játékvezetőnek is, aki sokat tévedett, mindkét fél terhé­re, de főleg a perecesiek kárára. Külö­nösen kirívó eset volt a 11-es elnézése. Nem. tudjuk, hogy valóban így van-e, de a perecesi szurkolók váltig hangoz­tatják, hogy a játékvezetői hármas tagjai nyíregyháziak. Ha ez valóban így van, hibáztatjuk a játékvezető küldő bizottsá­got, mert egy ilyen fontos mérkőzésre, ahol az egyik játszó fél debreceni csapat, nem szabad lenne közelbenlévő, — jelen esetben nyíregyházi — játékvezetőket kül­deni. Nagyon sokszor előfordult már, hogy két vidéki csapat találkozójára fő­városi mérkőzésvezetőket küld a JT. Nem tudjuk, ez esetben miért nem így íöríént? Esvébként a mérkőzésen a perecesiek közül: Garami, Bartus és Fülöp játszott lói, a debreceniek közül C.süllög, Zilahi, és Asbóth játéka dicsérhető. Az NB I-ben eddig két bajnoki mérkőzést játszott a diósgyőri csapat. Mindkét mérkőzésen azt tapasztal­hattuk, hogy mezőnyben szépen A vasárnap lejátszott MTK elle­ni mérkőzésen — tekintet nélkül az elszenvedett balszerencsés ve­zetésre — a Népstadion közönségé­ben egy olyan vélemény alakult ki, hogy a diósgyőri csapat jelenleg meglévő hibáival együtt jó, köze­pes NB I-es csapatnak mondható. Ahhoz azonban, hogy ennek megfe­lelően elfoglalhassa helyét a baj­noki táblázat közepén, ismételten csak azt tudjuk hangsúlyozni, a csatársor jobb és eredményesebb játékára van szükség..,! Dragos Gyula Bükkaljai Bányász—Salgótarjáni SE 3:1 (2:0) Sajószentpéteren 3 ezer néző előtt került sor az NB 11-es labdarugó bajnoki inérkőzésre. A mérkőzés iránt érthetően nagy érdeklődés nyilvánult meg, hiszen az első két mérkőzésen a péteri együttes nem nyújtotta azt, mint amire képes. Hétközben Mező Jenő edző különösen sokat foglalkozott a helyes csapatmunka kialakításával, s a csatárok lövőkészségé­nek növelésével. S ez, mindjárt hozzá is tehetjük, meg is látszott a mérkőzésen, ahol nemcsak lelkesen és jól küzdöttek a bányászfiuk, hanem sokat és eredménye-' sen is lőttek kapura. Veres játékvezető sípjelére a következő felállításban vette fel a küzdelmet a sa- iószentpéteri csapat: Marczineskó—Nusz- baum, Haraszt, Sztibor—Benkő, Szedun- ka II.—Baranyi, Vécsei, Kankulya, Dénes, Békési. A mérkőzés eleién a salgótarjáni csapat lépett fel támadólag, de a sajőszentpéteri védelem jól áll a lábán. Később a helyi csapat veszd kezébe a mérkőzés irányítá­sát. s lelkes játékával egyre-másr$ vezeti támadásait. Az ilyen támadásnak kö^ön- hető, hogy két góllal terheli meg ellen­fele hálóját. A második félidőben ki­egyensúlyozottabbá válik a játék, mind­két csapat sokat támad, de a védelmek iól állnak lábukon. A két csapat csatárai­nak ereiéből csupán 1:1 gólra tellett. így végeredményben a helyi csapat Vécsei 2 és Békési góljával megérdemelt 3:1 arányú. győzelmet aratott. Megszületett tehát az első győzelemI A fáradságos munkát siker koronázta. Nagymultú csapat felett diadalmaskod­tak az újonc sajószentpéteríek, s ezért minden dicséretet megérdemelnek. A mérkőzés során kitűnt a védelem, vala­mint a csatárok közül Baranyi, Vécsei és Békési. A játékvezető kisebb hibáktól el­tekintve jól vezette a mérkőzést.-----------0------— N B II. Keleti 1. Bp. Szpartakusz csoport: 3 3------­13 : 1 6 2. Miskolci MTE 2 2 — — 2: 0 4 3. Csepel Autó 3 2 _ 1 6 : 2 4 4. Miskolci VSC 3 1 2 _ 4 : 3 4 5. MAVAG 3 2 _ 1 5 : 6 4 6. Ózd 2 1 1 3: 2 3 7—9. Előre 3 1 1 1 4: 3 3 7—9. Nyíregyháza 3 1 1 1 4: 3 3 7-9. Szállítók 3 1 1 1 4: 3 3 10. Nagybátony 3 1 1 1 6: 5 3 11. Debr. VSC 3 1 1 1 3: 3 3 12. Hatvan 3 1 — 2 6: 7 2 13. Egyetértés 3 — 2 1 4: 5 2 14. Eger 3 1 — 2 3: 4 2 15. Salg. SE 3 — 2 1 3: 5 2 16—17. Baglyasalja 3 1 — 2 2: 6 •y 16—17. Búkkal ja >. 3 1 — 2 4:12 2 18. Pereces 3 — 1 2 2: 5 1 19, Debr. Honvéd n W — 1 2 1: 4 1 Ózdi VJK—Nyíregyházi Építők 2:1 (0:1) Kellemes, napsütéses időben került sor a mérkőzésre. Szép számú közönség övezte a lelátókat. A nézőtéren mintegy 3500 néző foglalt helyet. Pontosan 5 óra­kor Szegedi játékvezetővel az élen je­lentek meg a csapatok a pályán. Az Ózdi Vasas az alábbi összeállításban vette fel a küzdelmet: Tengely—Róth, Gyárfás, Kovács—Hamkő, Zeremkó—Borbás, Siska, Kismarton, Szkladán, Pál II. Edző: Szabó Géza. Az első támadást a nyíregyháziak ve­zették. A 2. percben az ózdiak szép össz- játéka után Siska sarokra tartó lövését szögletre védte a nyíregyházi kapus. A sarokrúgásból nem lett semmi. Az ózdiak továbbra is támadásban maradtak és már a 10. percben látni lehetett, hogy a nyír­egyháziak a védekező taktikát és a szo­ros emberfogást alkalmazzák. A 10. perc­ben Borbás ügyesen húzott el. szép be­adását a belsők elhibázták. Ezután me­zőnyjáték következett, sok volt a hibás leadás mindkét félnél. Inkább a nyíregy­háziak térfelén folyt most a játék. A nyíregyháziak jól védekeznek, külö­nösen Hargitai sok szép védést mutat be, s ezért többször kap nyiltszíni tapsot. A 16. percben az ózdiak szabadrúgás­hoz jutnak, de az eredmény ném válto­zik. A 25. percben újabb ötletes támadást vezetnek az ózdiak, azonban a nyíregy­házi kapus remekül véd. A 30. percben Kismarton kapás lövését védi bravúro­san a nyíregyházi kapus. A 43. percben szabadulnak ki a nyiregy- •-.áyiqjc a nagy ózdi nyomás alól. Sarok­rúgást érnek el. A beadott labda a bal­szélsőhöz kerül és Papp nehéz szögből leadott lövése a hálóba talál. 0:1 a nyír­egyháziak javára. A második félidő is a hazaiak roha­mával kezdődött. Borbás beadását Kis­marton fölé lőtte. A következő percben újra a fürge jobbszélső a kezdeményező és Siska csúsztatott fejesét a hálóba to­vábbítja. Nagy az öröm az ózdiak tábo­rában. megjön a közönség hangja is. (Bár előbb biztatták volna már a csapatot). A 65. pei'cben szabadrúgáshoz jutnak az ózdiak, ebből sarokrúgás lesz, de a nyír­egyházi kapus mentett. Most már meg­indult a győzelemért a harc, az ózdiak nagy lelkesedéssel és becsvággyal küzde­nek, így a 83. percben Szkladán a balszé­len elfut és a rátámadó hátvédet és jobb- halfot. kicselezi és a hálóba talál. A gól után mintha fellángolnának a vendégek is és az utolsó és ezek a per­cek az övék. Csak szerencse mentette meg az ózdiakat az egyenlítő góltól, mert a védelmük eléggé kankodott. Az ózdiak­nak akadt még két lefutása, először Bor­bánnak, maid Kismartonnak adódott helyzet a gólok növelésére, azonban mindkettő elhamarkodta a kínálkozó helyzetet. A mérkőzés lefolyását a következőkben tudiuk összefoglalni: A vendégcsapat igen lelkesen küzdött és megérdemelték volna az egyik nontot. Ha a támadást al­kalmazzák a védekezés helyett, akkor talán még győzelmet is szerezhettek vol­na. Náluk is kevés volt a tervszerű, el­gondolt támadás, kapásból igyekeztek to­vábbítani a labdát, ami nem szállt min­den esetben pontosan és ahová küldték. így az ellenfélnek könnyű volt beavat­kozni. Nem a labdát futtatták, hanem ők futottak. Ugyanez mondható el Özdrói is. A második félidőben valamit javult az ózdi csapat csatárjátéka, több volt a hely- változtatás, de a lyukrajá tszás, a kiugra­tások, ezek viszont nem sikerültek. A taktikai fogyatékosságának a rovására irható ez fel. így a csapat nem tudta azt nyújtani, amit a nézőközönség elvárt tőle. A játékosok közül nekünk leginkább a nyíregyházi kapus tetszett. A mezőny leg­jobb embere volt. Az ózdiak közül a csa­társorba találjuk meg a legjobbat, a fia­tal jobbszélsőt, Borbást. Hibája, hogy nem változtatja helyét, túlságosan ragasz­kodik a vonalhoz, pedig gyorsasága a jó helyváltoztatásokkal nagyobb hasznára lenne a csapatnak. Egyénileg a csatársor többi tagjától is láttunk szép alakításo­kat, Kismarton és Siska és az utolsó ne­gyedórában Szkladán játéka javult szé­pen. A védelem jól rombolt, azonban hiányoltuk nála a hosszú, lapos passzo- kat, a fedezeteknél pedig a jó kereszt- lábdákat. (B. P.) Megyei ifjúsági bajnokság Ózdi Vasas—Sátoraljaújhely 6:0 (3:0). NB III. labdarúgás Putnok—Kazincbarcika 1:0 (0:0)- putnoki csapat több mint 2000 néző előtt játszotta első hazai mérkőzését, a kazincbarcikai csapat ellen. A putnoki csapat nem úgy játszott, mint ahogy azt a közönség joggal elvárta tőlük. Sajnos mind az összekötök, és a többi csatárok össze-vissza szaladgáltak a pályán. Na­gyon sokat támadtak, de kevés volt az ötlet, a tervszerűség. Töröcsjk és Szur- doki mutatott még valamit. Az első fél­időben szabadrúgásból gólt értek él a putnpkiak.' A bíró azonban nem adtr meg. Szerintünk ez szabályos volt! Ig\ az első félidő 0:0-ás eredménnyel ért vé­get. A második' félidőben a kazincbarcikai csapat volt a kezdeményező. A putnoki védelem jól hárít, majd támadásba men­tek át, Pucsok, Némdei, TörŐcsik és Sár­közi a labda útja. Szurdoki szép átadását Soós a hálóba fejeli. 1:0 a putnokiak javára. Nagy lett az öröm a putnoki játékosok között és a nézőtéren is, hogy megszerezték a ve­zetést. Ezután már jobban is játszottak a hazaiak. , Jól játszottak a putnoki csapatból: Ba­lázs, Némedi, Laszkovics, Szurdoki, Sár­közi, Soós és Taliga. (Fónagy) NB II. kispályás kézilabda Női: ózdi Vasas—Budapesti Autótaxi (2:1). v.: Lakatos. Férfi: ózdi Vasas—Kisvardai Va 12:9 (4:4).