Észak-Magyarország, 1954. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1954-06-15 / 140. szám

4 r fiSZÍKMTGYXttORSZAG Kedd, 1954. június 15. Jutalomműsor a miskolci Déryné színházban Az MDP miskolci I. kér. párt- í>izotit«ága vasárnap délelőtt szín­vonalas jutalomműeort rendezett a Déryné ezínházban a kongresszusi versenyben kitűnt üzemek dolgozói tiszteletére. Mindenekelőtt ismertették az I. kér. pártbizottság versenyzászlajáért in­dult munkaverseny eredményét. Első lett a Borsodvidéki Gépgyár, amely- nek dolgozói elnyerték a páitblzott eág versenyzá«zlaját. Ugyancsak a Borsodvidéki Gépgyár dolgozói érde­melték ki a DISZ megyebizottiág kongresszusi zászlaját is és emellett jó munkájuk elismeréseképpen a me­gyei pártbizottságtól oklevelet kap­tak. Második lett a versenyben a drót gyár, harmadik pedig a mező gazdasági gépjavító üzem. A XVI. sz. autójavító és az Építőgép Karban tartó Vállalat is jól dolgozott. A ke reskedálmi vállalatok között a FÜSZ ÉRT nyerte el a pártbizottság ván­dorzászlaját. Második az Állami Áru­ház, harmadik a Ruházati Bolt lett a versenyben. Ezután a művészeti csoportok ének-, zene- és tóneszémokkal kő ezöntöfték a versenyben legjobb ered­ményt elért üzemeket, a prldamuta­tóan dolgozó fizikai és szellemi mun­kásokat. Az értékes, művészi élményt jelentő műsor Gyarmati Ferenc, a Déryné színház művészének mély átéléssel előadott szavalatával kezdődött. Nagy síkéit aratott a miskolci népi zene­kar, valamint a zenekar vezetőjének, Balogh Jánosnak hegedűszáma. Kiemelkedő sikert aratott a 101. sz. MTH intézet tánekara. és a honvéd­kórház vegyeskara. Jól szerepelt a Közalkalmazottak Szakszervezete, valamint a honvédkórhftz tánekara is. A művészek között a legnagyobb sikert Szűcs Sándor, a Déryné szín ház művésze érte el. Énekszámait többször meg kellett ismételnie. A színház három művésznője. Király Mária. Kiss Mária. Márffy Vera. va­lamint Visnyei Júlia a posta dolgo­zója operettrószlftekkei és népdalok kai szereztek sok kedves percet a jelenlévőknek. Adorján Dásztó: Sze­retlek Agnes című énekszámmal ér­demelte ki a közönség elismerését. Fehér Tibor ötletes, szellemes mono­lógja harsány kacajt váltott ki. A jelenlevők hálásan fogadták a szereplők előadásait « elismerésüket fel feldübörgő tapssal fejezték ki. Ünnepi magyar filmhetet rendeznek a Szovjetunióban Június 14-től 20-ig ün­nepi magyar filmhetet rendeznek a Szovjetunió több nagy városában, így a többi között Mosz kvában, Leningrádban és Kicvben. Az ünnepi filmhétre magyar kül­döttség utazott. A kül­döttség vezetője Mi­hályfi Ernő népműve­lési miniszterhelyettes, tagjai: Bányász Imre, a Magyar Filmgyártó Vállalat igazgatója, Bi­hari József kétszeres Kossuth-díjas, kivá'ó művész, Makláry Zoltán Kossuth díjas, érdemes művész, Déry Tibor Kossuth-díjas iró, Si­mon Zsuzsa Koseuth- dijas, a Színház és Filmművészeti Főiskola főigazgatója, Fábry Zol­tán Kossuth-díjas film­rendező, Petress Zsuzsa filmművésznő. valamint Nagy Magda és Pásztor István filmoperatörök. A kiváló fémgyiijtők jutalmazása A Pénzügyi és Kereskedelmi Dol­gozók Szakszervezetének kultúrter­mében ünnepélyes keretek között adták át a fémgyüjtőhónap derék győzteseinek a „Kiváló Fémgyüjtő1 jelvényt és jutalmat. Dicséretes, kiváló, jó munkát vég­zett például Sipos Péter, a sátoral­jaújhelyi városi tanács ipari cso­portjának vezetője, ó kapta meg a MÉH vállalat vándorzászlaját és ez­zel együtt a „Kiváló Fémgyüjtő1' jelvényt. Tóth Jolán a hejőcsabai Cementipari Gépjavító Vállalat ifjú­munkása kiváló fémgyüjtő jelvényt és 200 forint pénzjutalmat kapott. A miskolci iskolák közül a Nagyvá- ti utcai iskola tanulói végezték a legeredményesebb munkát, összesen 11 vagon vas- és fémhulladékot gyűjtöttek. Több mint 40 gyermek kapott töltőtollat, futballt, ruhát, fényképezőgépet, szandált és kü­lönböző ajándékokat. Jutalomban részesült az iskola igazgatója, dr. Stefán László és Heier László az is­kola úttörőcsapatának vezetője. Kovács István, a miskolci József Attila utcai általános iskola tanuló­ja a legboldogabb kitüntetett. Első díjat nyert. Egy férfikerékpárt. Ő már a fémgyűjtés „bajnoka". Az el­múlt évben is első volt a miskolci úttörők között és az idén is 6 lett az első. Megérdemelt jutalomként még soha ilyen nagy összegeket nem osz­tottak ki, mint az idén. A pedagó­gusok 10 ezer forint pénzjutalmat, a többi fémgyüjtők pedig 37 ezer fo­rint értékű jutalmat kaptak. Induljanak nemes versenybe a fémgyűjtés élenjárói, hogy megyénk a közeli papír- és rongygyüjtésben is szép helyezést érjen el az or­szágos versenyben. Meghalt Gerevich Tibor professzor Gerevlch Tibor, egyetemi tanár, az Eötvös Loránd Tudományegyetem történettudományi kara művészet- történeti tanszékének professzora június 11-én, 72 éves korában el­hunyt. Koreai fűposta — magyar tervek alapján A phenjani fóposta a magyar tervek alapján épül fel. A ma­gyar főposta dolgozói a legújabb típusú magyar postahivatalok építésének rajzait elküldték Koreába. A phenjani főposta dolgozói örömmel fogadták a testvéri segítséget. Érdekes... Grtftt Garbo, a világ egyik legnép­szerűbb fihnszínésznöje már főbb mint lit éve nem filmezik. Egy fran­cia lap — egyelőre meg nem erősiteit. — értesülése szerint, « nagy művész­nő Vittorio de Sicával, a haladó olasz filmrendezővel együtt készíti új film jét —. de természetesen, nem Holly­woodban, amelytől alaposan megeső, mörlött. HÍREK Siszahai ügyeletes orvosi szolgalat t. Megvet kórház (tel.: SS—383). S. Kb- elnczy u. 20. <15—0321. 8, UldiOeg-yOr 1. o. 4. SB rendeli (51-287). Ügyeletes gyógyszertárak Állandó élszakai szolgálat: Miskolc. Sza* bedság tér 2. sz. MBlinovszkit a. J. szám. Uldiosgvär: Mar» Károlv o. 38. Helöcssba: Csabaoezér u. 88. sz. Ma Diósgyőrött az Aroád otca 12. szám alatti gvógvszertár tart élszakai szolgálatot. IDŐJÁRÁS Várható időiárás kedd estig: Felhőátvonu­lások, többfelé zá_poresŐ. zivatar. Mérsékelt délnyugati, maid megélénkülő északnyugati szél. A napuali hőmérséklet csökken. Várható hőmérsékleti értékek kedd reg­gel 12—15, délben nyugaton 20—23, keleten 22—25 fok között. — A „Vietnami Tájékoztató Iroda” jelenti: A franciák által megszállt Hanoi városában április 12-től május 15-lg — tehát alig egy hónap alatt — több mint negyvenötezren ír­ták alá azt a petíciót, amely tiltakozik az ifjúságnak a Bao Daj-féle hadseregbe tör­ténő erőszakos toborzása ellen. — A nemzetközi munkaügyi szervezet 37. értekezletének teljes ülésein folytatták a vi­tát a nemzetközi munkaügyi hivatal (a nemzetközi munkaügyi szervezet szervé) fő­igazgatójának beszámolója fölött. A kérdés­sel kapcsolatban már mintegy harminc kül­dött szólalt fel. — „L\V Es A NAGYAPÁM" ideig­lenes címmel Palotai Ports filmfor­gatókönyvet írt. Az ifjúsági film for­gatását megkezdték. Az ifjú szerep­lőket ezerötszáz gyermek, közül vá­lasztották ki. A „Bánk bán" novoszibirszki bemutatójáról A novoszibirszki opera- és balett- színházban a napokban bemutatták Erkel Ferenc: „Bánk bán" című operáját. Szemjon Z armanov, a színház igazgatója n moszkvai rádió tudósí­tójának a bemutatóval kapcsolat­ban a következőket mondotta: — Erkel Ferenc: „Bánk bán" című remek történelmi tárgyú operáját először hozták színre szovjet szín­házban. Ezért természetes, hogy kollektívánk előtt nagy nehézségek álltak, amelyeknek leküzdésében nagymértékben segítségünkre voltak a budapesti Operaház munkatársai. — A budapesti Operaház tájékoz­tatókat küldött az opera helyes ér­telmezéséről, magyarországi bemu­tatóinak történetéről. Ezenkívül megkaptuk magyar barátainktól az opera díszleteinek, jelmezeinek raj­zát, amelyek segítségünkre voltak a magyar történelem megfelelő kor­szakának helyes megelevenítésében. Az előadást a közönség nagy ér­deklődéssel fogadta. „A SZELEBUHDl TAPSIFÜLES“ A z újdiós- győri álta­lános iskola I. osztályos tanu­lói ,*A szeleburdi lapsiffiles” című mesejátékot ad­ták elő nagy si­kerrel szombaton délután 5 órakor az újdióbgyőri Békemoaiban. Erős Erzsébet tanítónő nagy feladatot vállalt magára a mese­játék megrende­zésével. A szülök áldozatiőszen vállalták a sze­replők ruháinak és a mesejáték­hoz szükséges kellékeknek el­készítését. \ mesejáték bevezetőjét Molnár István mondta el s az úttörő énekkar szereplése után megkezdődött az előadás. Hófehér frakk­ba öltözve, vers­be szedve konfe­rálta be a sze­replőket Cserhal­mi Ferenc. A kis levélhordó mac­kó szerepében Rásztóczki Péter­re ismerünk, aki ügyesen táncolt, énekelt. A fősze­replő tapsit, — akinél mindvégig megmutatkozott a szeleburdiság — Kiséri Palika alakította. Méltó párja volt füles, Kiss Arnold sze- mélyében. T? iimszkij-Kor- zakov hindu dalát Nagy Ma­rika adta elő. Jó volna, ha illeté­kesek felfigyel­nének a kisleány hangjára, Rász­tóczki Józsefné szülő nagy tech­nikai tudással kísérte zongorán a számokat. A z előadást megismétlik június 15, 18 és 19-én délután fél 3 órakor az új­diósgyőri Béke moziban. Kérjük a közönség támo­gatását annál is inkább, mivel a „kis szereplők” az első előadá­son megmutatták hogyan kell szív­vel lélekkel ját­szani. KALMÁNNÉ Éjdiós győr LANG MÁVAG-bérház. — A Miskolci Bélyeggyűjtőkor szerdán délután fél 7 órakor fontos ügyben taggyű­lést tart. A tagok teljes számbani megjele­nését kéri a vezetőség. — Készül az új szakácskönyv a debre­ceni Alföldi Nyomdában. Venesz József, a Reprezentatív Vendéglátdipari Tröszt igaz­gatója. a magyar sportolók főszakácsa, aki most Svájcban vezeti a világbajnokságra készülő magyar futballisták konyháját, szer­kesztette az üi szakácskönyvet. A rövidesen megjelenő háromszázoidalas könyv több mint ezer ételreceptet fog tartalmazni. — Bekecsszövetek, tükörposztó és struz- anyagok készülnek a fövő hónapban a pa­rasztság számára textilgyárainkban. Az anyagokból előzetesen kiállítást rendeztek vidéken s mindenütt tetszést arattak- Gyap- juiparunk az említett cikkeken kívül nagy mennyiségben gvárt a harmadik negyedév­ben gyapjú vállkendőket, ágyteritőket és ló­pokrócokat. üzemek, vállalatok, magáno­sok figyelem! Rádiót, hangerő­sítőt gyorsan, szakszerűen javí­tanak a Villamosipari ktsz. rész­legei, Ady E. u. 16. és Kazinczy u. 2. 4 mozik műsorát BÉKE. Június 14-16: Twist Olivér. Kezdés: 8, egvnegved 9. vasárnap: 4. 8, egvnegved 9 óra. KOSSUTH. Június 10-15: Tilos a játék. Kezdés: fél 6. háromnegyed 8. vasárnap fél 4. háromnegyed B. 8 óra. NÉPKERTI SZABADTÉRI SZÍNHÁZ. Június 15: Királylány a feleségem. Kezdés: 9 óra. UJDIOSGYÖR! BÉKE. Június ti—15: Visszatért szerelem. Kezdés: 6. 8 óra. A Déryné Színház mai műsora Az otthon és a munkahely legszebb dísze! Megjelentek és kaphatók a magyar festőművészet legkiválóbb mes­tereinek SZÍNES művészi reprodukciói f (Munkácsy, Szinnyei Merse, Paál, Glatz, Burghardt.) 3.—, 12.— és ! 20.— Ft-os árban, szaküzletekben, papír- és könyv (antiquár) bol­í _________________________^ Este 7 órakor: Csárdáskirálynő. 9. sz. bérlet. ÉSZAKMAG YABOnSZAO A Masrvar Dolgozó* Pártja Megyei Bizottságának naollaota. Szerkeszti! „ szerkesztSMzoits&g, Felelős kiadó: Kovács István. SZETRKFS7TÖS®01 Miskolc. Széchenvl n. S0. Telefon számok t 15—015. 15—016. 15—011. KTADOFtTVATAL; Miskolc. Széchenyi n. S0 Telefon: 15—001. TWsflóV- 114, Boreodmegyei Nyomdalnart Vállalat. Miskolc. Felelő» avomdavezető: Szendről Imrén*. SPORT ÉS TESTNEVELÉS — — Sporteredinények. Budapesti Vörös Lobogó—Di. Vasas veszélyes támadásokat. Dudást szöktetik és 3*2 íO’ll lói irányzott lövcse nyomán a labda a háló­' ‘ ' nan Kot ki. 2.U. A veuucgcsapat a két goi el­A barátságos jeilegü mérkőzés első per­cében a vendégcsapat gyora támadásukat vezet és a 12. percben Kovács ti. szabad- rudasat Károlyi Diósgyőr kapusa bravúro­san védi. 15. percben a helyi csapat ér él szabadrúgást, mélyei Dobo a kapuía íelső Iccéhez vág és a labda visszaszáll a me­zőnybe. A 18 percben a középen szép diós­győri laniadas aiaKUl Ki és L)ooo bz.geti ossz- játéka nyomán Szigeti a kaputól mintegy négy méterre óriási helyzetben a kapu rrteilé lövi a labdát. Továbbra is fokozódik a diós­győri csatársor nyomása, de a kapu előtt a góílövésre már nem mernek vállalkozni. A vendégcsapat csatársora is több veszélyes tá­madást Vezet és a *25. percben Károlyinak kétszer is bravúrosan kell védenie Kovács II. és Kovács lV. hatalmas lövéséi. A 30. perc­ben esik az első gól. Dobó vezényletével szép helycserés támadás alakult ki. Dobó magára vonja a Vörös Lobogó védelmét, majd Bakó­hoz játszik, aki jó helyzetben vágja meg a labdat, mely a bal kapujáról a halóba köt ki, 1:6 a Di. Vasas javára. A Vörös Lobogó csatársora gyors támadásokba kezd és a 35. percben Molnár elfut, de lövése nyomán a labda az oldalliálóba köt ki. majd nem sok­kal később Szolnok erős lövése kerüli el a kaput. A 11. félidő ugyancsak gyors diósgyőri tá­madásokkal veszi kezdetét és a 47. percben ÜZigeti 5 méterről 2:0-ra növeli a hazai csa­pat élőmét. A 2:Ö-á$ diósgyőri vezetés után mintha szárnyakat kapott volna a Vörös Lo­bogó csatársora és fokozódik a vendég­csapat fölénye. 55. percben Kovács IV. 4 méterről mellé lő. A 69. percben Szolnok elő­re adött labdáját Molnár éri el és a kifutó kapus mellett (a II. félidőben Károlyi helyett Tóth áll be) az üres kapuba lövi a labdát, 2:1. A 75. percben Szolnok. Kovács IV. összjáték nvolklán 2:2*re alakul az ered­mény. Majd nemsokkal rá Kovács VII. lövé­se a kapufáról pattan a hálóba 3:2. A ven­dégcsapat vezetése után közepes színvonalú játék folyt. Az 1. félidőben a Di. Vasas, a II. félidőben a vendégcsapat támadott töb­bet. Perecesi Bányász—S-péteri Bányász 2:1 (1:0) A két csapat ragyogó napsütésben kezdi a mérkőzést. Nappal szemben állt fel kezdés­hez a perecesi csapat. A játékvezető sipjele után a vendégcsapat indít el több támadást Sajőszentpéter csatársora csak a 7. percben jut el a perecesi kapuhoz és ennek eredmé­nyeként Pintér. Vörös és Nyiregyházki előtt nyílik góílövésre alkalom, de kapu előtti jó helyzetükét nem tudták kihasználni. Változa­tos játékkal folytatódik a mérkőzés és a 15. percben Sálamon révén a perecesi csapat szerzi még a vezetést. Továbbra is hullámzó a játék. A salószentpéteri csatárok több gól­helyzetet teremtenek, de a kapkodó játék miatt a helyzetek rendre kihasználatlanul maradnak. A II. félidőben a hazai csapat kezd, s azon­nal támadólag lép fel percenkint zúgnak el a lövések Krajnvák kapuja mellett. A 4. perc­ben Puskás a tömörülő perecest védelem mel­lett az 5 és felesre Vöröshöz játszik és Ő kapásból, mintegy 4 méterről a védők között a bal alsósarokba vágja a labdát. 1:1. Újra­kezdés után tovább folytatódik Sajószentpé- ter nyomasztó fölénye, dé a csatárók tehetet­lensége folytán egymást érik a sarokrúgá­sok, amelyek mind kihasználatlanul marad­nak. A 15. percben mintegy 6 méterről Nyír* egvházky lő hatalmas kapufát, majd újabb támadások jelzik a Sajőszentpéter fölényét, de Vörös hat esetben 4—5 méterről kapusba, vagy kapumellé rúgja a labdát. A játékidő további részében is a perecesi kapu előtt folyik a játék. Puskás, Pintér, Nyirégy- házky előtt nyílik góllövésre alkalom, de a legjobb helyzeteket is rontják a kapu előtt. A 42. percben a kétségbeesetten védekező pe­recesi védelem egy előrevágott labdája Ve­zérhez kerül, aki azt leveszi s mintegy 18 méterről védheteilenül a balfelsősarokba rúgja. 2:1. Kezdés után is Sajőszentpéter támad to­vább még két gól szerzésére nyílik lehetőség. Puskás és Vörös előtt, de mint az előbbieket úgy a két helyzetet is elrontják. Jó: Kraj- nvák. Pölcz II. Szín. Vezér, illetve Marczi- naskó. Kalinszkv. Bükkös, Pintér. Miskolci Lók.—Debreceni Lók. 3:3 (1:0) Miskolc sportszerető közönsége hatalmas érdeklődéssel tekintett az NB II. keleti cso­port bajnoki táblázat III. helyen álló Mis­kolci Lók. szereplése elé. A közönség lelkes buzdítása között .vette kezdetét a két vasutas csapat találkozója. A játékidő első percé­ben a helyi csapat gyors ötletes támadáso­kat vezet és a 11. percben 1:0 vezetést ér el (öngól). A helvl csapat fölénve fokozódott, de Fekete II. több esetben sportszerűtlenül viselkedett és a 44. percben a Játékvezető ulánrugásért kiállította. A II. félidő 63. per­cében a 10 főre csökkent csatársor Indít el lenére heves támadásókba kezd, melyet a he­lyi vasutas csapat csatársora feltartóztatni nem bír és mindinkább fokozódik a vendég­csapat nyomása. A 68. illetve a 8U. bércben egymás után két gólt ér el a vendégcsapat. NemsokKal később a helyi csapat kapuja előtt tömörülés támad és Siklósi hátáról a hálóba kerül a labda (öngól) 11 -est ér el a helyi csapat, de Fekete L lövését Papp szög­letre tolja. (A Lokomotív Játékosai a játékve­zetőnél kapus elmozdulás miatt élesen rekla­málták és több. mint két percig szünetelt a játék.) A 88. percben Baranyi a halszélen el­fut és a kaputól 10 méterre a hálóba vágta a labdát és ezzel 3 3-ra. alakult a két vas­utas csapat találkozójának eredménye. Ki­emelkedett Berényi, Budavári. Fekete és Dudás jó játéka. Miskolci Építők—Bp. rostás 3:1 (2:1) Az első félidő kezdetén a Postás irányit]a a játékot, azután fokozatosan feljön a mis­kolci együttes. Tervszerű támadásokat szőnek a miskolci csatárok, de gólt nem sikerült el­érniük. A 20. percben Járai elfut a balszélen középre adja laposan á labdát. A labda tömörülő miskolci védőjátékosokról Tóth elé pattan, aki a későn vetődő Tölgyesi mel­lett a hálóba 10. Q:l. A gól után sorozatos támadásokat vezet a miskolci csapat. A 3Ö. percben Farkas hosz- szan Csorba 11-höz ad, aki egyéni Játék után egyenlít. 1:1. Hat percre rá Morgent—Csorba II. a labda útja. Az összekötő kapura lő, a labda azonban kipattan Járcsics elé. aki védhetetlénüí helyezi a hálóba a labdat. 2:1. Szünet után beszorul a Postás. A játékot az Építők irányítják. Tetszetős támadásokat vezetnek a miskolci fiúk és már a 15. perc­ben biztosítják a győzelmet. Dobos a jobb- szélső helyén elfut szépen ad be. Csorba II. a 11. pont tájékáról kapásból a jobbsarökb* 13, 3:1. Tovább támadnak a miskolciak. Két kapufa jelzi még fölényüket. Az Építők csapata végig tervszerűbben játszott, a mérkőzés nagyrdszében irányí­totta a játékot. Győzelmük teljes egészében megérdemelt. Jó: Farkas, Molnár, Csorba II., Járcsics. Gödöllői Dózsa—Ózdi Vasas 4:3 (2:2) Az ózdi csapat lép fel támadólag már az első percekben a vezetést mégis a hazaiak szerzik meg a 3. percbén Gál révén. 1:0. A váratlan gól felvillanyozza az ózdi együttest és támadást támadás után vezet. A 10. perc­ben szabálytalanságot vétenek a hazaiak. A megítélt szabadrúgást 18—20 méterről Tiba nagy erővel védhetetlenü) lövi Pozsonyi ka­pujába. Változatos Játék alakul ki. Valami­vel többet támadnak ebben a játékrészben a .gödöllőiek. A 15. percben (jál révén a hazaiak megszerzik a vezetést. 2:1. Alig pár perc múlva nágyszeríí jobboldali támadás után Csurgó elé kerül a labda, aki megszerzi az egyenlítő gólt. 2:2. A II. félidő úgy indul, hogy az ózdiak megnyerik a mérkőzést, már a 2. percben Tiba szerez vezetést 3:2. A e$1 után alábbhagvótt a lelkes játék és a ha­zaiak egvre inkább fölénvbe kerülnek. A 4L percben Blaska révén gólt érnek el a gödöJ- lőiek 3:3. Maid 7 percre rá újra Blaska lö­vése köt ki az ózdiak hálóiában. 4:3. A gól után sportszerűtlen jelenetek következnék. A •‘átékvezető élőbb Koezián Il-t. maid Kérénvit állítja ki után rugósért. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Az ózdi csapat legjobbjai: Koezián I., Tiba, Taliga, Wieland. A megyei bajnokság eredményei: Gorkij csoport: Miskolci V. Meteor—Sáros­pataki Dózsa 18:0. M. Haladás—M. Dózsa 1:4. Saujhelyi Szpartakusz—M. Traktor 3:2, Mezőkeresztes—Szerencs 4:2, M. Drótgyár— Encs 10:0. Szikszó—Saujhelyi Lokomotív 0:4, Vasas V. Cs.—Mezőkövesd 3:1. Puskin csoport: Barcikai Szikra— Ormosbá­nya 2:3, Kuritván—Edelénv 5:0. Dix Bányász —Királd 12:0. Putnok— Borsodnádasd 2:4. Di. Gépgvár—S-péteri Építők 2:2, Ózdi Építők — Somsály 3:0. Hivatalos fotonyercmenyek. A sportfogadások 1954. évi június 13-i 24. fordulójára 363.251 darab kéthasábósnak megfelelő tippszelvény érkezett be a sport- fogadási osztályhoz. 12 találatos szelvény nem volt. 11 találata nyolc pályázónak van. A nye­reményösszeg egvenkint 21.000 forint. 106 a 1Ó találatos szelvények száma. Ä nyereménvösszég egvenkint 1597.59 forint. Kilenc találata 1087 pályázónak van. A nyereményösszeg 205 forint. A nyereményösszegek kifizetésére júniui 22-től kerül sor. (MTI) APRÓHIRDETÉSEK Segédmunkásokat és fű­tőket azonnali belépésre felveszünk Miskolci Gáz- gvár. Józsel Attila u. 24 sz. alatt. 1050 A miskolci Cementipari Vállalat József Attila u. 23. szám. lovakkal bánnitudó dolgozókat kocsis beosztás­ban. valamint villamostar­gonca vezetőt azonnal fel­vesz. 1051 Tűzifa sarangoláshoz. tfl- zelő és építőanyag vagon­kirakáshoz. bármelyik Idő­szakban alkalmi fizikai dol­gozókat is felveszünk. Fi­zetés telíesítménv szerint. Jelentkezés a Tüzéo telepe­ken. vagv Széchenvl u. 19. sz. alatti központban U. em. 1052 Diósgyőr Sásrvári-telepen fekvő 17 holdas kaszálónkat bérbeadnánk. Érdeklődőket kérjük délelőtt 8-12 óra között keressék meg vállala­tunkat. 34/5. Munk,ásellátó V. Diósgyőr Láditelep. 1061 A 36. B2. AkŐv. (MÁV* AUT) kalauznőket, motor- szerelőt. villanyszerelőt, la­katost és accumulátor ke­zelésben fártas szakmunká­sokat felvesz. Jelentkezés: Besenyei u. 3. sz. 1Ó54 Falióra és Singér varró­gép eladó. Forrásvölgy 9. sz. 1987 Gyakorlott anyagkönyve­lési csoportvezetőt, gépko­csi előadót, gvors- és gép- frónőt 15-i belépéssel fel­vesz az É. M. 28 /7. sz. Építőanyagellátó V. Diós- győrvasgyár. ötödik u. 1. 1057 Szőlőkaró a megvel Tü- zéptelepeken. illetve Tüzéo központ által közölt helye­ken kapható. 1067 Gomblyukkötő aparátot — varrógépre szerelhetőt — magas áron vásárol a Mis­kolci Ruházati KTSZ. Szé­chenyi u. 29. 1073 Értesítjük horgásztársain­kat, hogy az ivási idő elto­lódása miatt a tilalmi kor­látozásokat bizonytalan idő­re meghosszabbítjuk. A ti­lalom megszűntéről külön értesítést adunk. Miskolc és környéke horgászegvesüle- tek területi intéző bizottsá­ga. 2012 Vezető kontírozót, gyors- és gépírót, vidékre konyha- vezetőt azonnali belépésre felvesz a Miskolci Sertés­tenyésztő és Hizlaló. Hu­nyadi u. 32. 1066 Építésvezetőt. aki leg­alább 8 kőművest tud ma­gával hozni,- azonnali belé­pésre felvesz a Miskolci Sertéstenyésztő és Hizlaló, Hunyadi u, 32. 1066 Azonnali felvételre kere­sünk szállítási ügyekben jártas munkavezetőt 1000 forint havi fizetéssel. Mis­kolci Cementáruipari V. Miskolc. József Attila u. 23. sz. 1074 Kombináltszekrcny, réka- mié. 2 ajtó éladó. Aáégte- kinthétő délelőtt. Bizönv Ákos u. 4. 1934 Uj ágyak eladók. Bacsó Béla u. 77. 2. ajtó. 1992 Gépírónő 5 évés gyakor­lattal áthelyezéssel állást változtatna. KérrtóCzvné. Körtt u. 23. 199* Ajtó tokkal. kerti és konyhaasztal, csákánv el­adó. Tass u. 14. Délután. 1950 Fehér mélykocsi, ruhás- szekrény és női kerékpár el- adó. Kun József u. 21. 1969 Mindazoknak, kik fe­lejthetetlen halottunk. Lő- rincz Lajos ny. Máv. in­téző temetésén részt vet­tek. koporsójára virágöt és koszorút helyezték és fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek, ezúton mon­dunk hálás köszönetét. Lőrincz család.