Eger - napilap, 1937/1

1937-05-11 / 75. szám

4 EGER—GYÖNGYÖSI ÚJSÁG 1937. május 11 r Havonta 1 pengő olvashatja a legújabb könyveket is a Kér. Sajtószövetkezet tagdíjért •• •• KOLCSONKONYVTARABAN. ................................. . ...........■ .....—■ Állan dóan gyarapítva az újabb kiadványokkal. Könyvek naponta cserélhetők. Biztosíték 1 pengő. Keresztény Sajtószövetkezet könyvkereskedésében. * Dugulás és aranyeres bán- talmak, gyomor- és bélzavarok, máj- és lépduzzadás, a has állandó puffadtsága és a rekeszizom gyakori feltolódása, hát- és derékfájás ellen a természadta Ferenc József ke­serűvíz, kisebb adagokba elosztva, naponta többször bevéve, hathatós segítséget nyújt. Tudományos meg­figyelések beigazolták, hogy a Fe­renc József víz alhasi megbete­gedések eseteiben — tultáplált, vér­bő egyéneknél is — gyorsan, biz­tosan és mindig enyhén hat. Orvo­sok ajánlják. * Odol fogpép biztos sikerrel tisztítja és fényesíti fogait anélkül, hogy megtámadná a fog zománcát. Az Odol fogpéppel ápolt fogsor a legszebb ékszer. * Használt fényképezőgépet veszek, eladok és cserélek, amatőr felvételeit szakszerűen kidolgozom saját laboratóriumomban. Sugár Lász­ló illatszertár és fotó-szaküzlete Gyöngyös, telefon 139. * Alighasznált önkiváltós Ho- mocord hangverseny-táskagramafon eladó. Cím a gyöngyösi kiadóban. * A változás éveiben, amikor arra kell törekednünk, hogy az agy, a tüdő és a szív felé irányuló vér- tódulást ellensúlyozzuk, valamint hogy az emésztőszervek renyhe mű­ködése folytán a belekben beállott pangást biztos és enyhe módon meg­szüntessük, akkor reggelenként egy- egy pohár természetes «Ferenc József» keserűvíznek valóban ál­dásos hatása van. Orvosok ajánlják. FILM Uránia. Hétfőn a Burgszínház (Bécsi tavasz) utolsó két előadása egynegyed 7 és fél 9 órakor. Fő­szereplők : Werner Krausz, Hortense v. Raky, Willy Eiahberger és Olga Tschehova. — Kedden csak egy napig a szezon egyik legjobb víg­játéka: Egg esős délután. Fő­szereplők: Ida Lupino és Francis Lederer. — Hz északi tenger partján utazási film. * Gyöngyösi Apollóban: Házasságra ítélem. Főszerep­lők: Lilian Harvey, Willy Fritsch. Fényes kísérő műsorral. SZÍNHÁZ Bűcsűhét a színházban. Ez és a következő hét a bűcsú hete a színházban. 10- én Kardoss Géza igazgató és Pillér Ferenc bűcsújátéka Az öreg tekintetes című Gárdonyi vígjáték­ban. 11- én Szokoly Gyula búcsúfellép­tét hirdeti a színlap a Marica grófnő operettben. Az Egér-Gyöngyösi Újság gyöngyösi szerkesztősége és kiadóhivatala: Szent Bertalan u. 1. Telefonszám 322. 12- én Hont Erzsi búcsúzik a Bécsi keringő című operettben. 13- án nagy búcsúkabarét rendez a társulat, tréfákkal, magánszámok­kal, tánccal és zenés jelenetekkel. 15-én délután az egri közép- és középfokú iskolák rendeznek ének­kari hangversenyt a színházban. Pünkösd vasárnap és hétfőre nagy meglepetést hirdet a színlap. Gyöngyösi színház: Kedd délután: Mesebeli királyfi (A Fővárosi Gyermekszínház búcsú­vendégjátéka.). Kedd este: Csodahajó (Bányai Tunyi és Kertész Sándor jutalom­játéka, Vigh Klári felléptével.). Szerda: Varázskeringő (Gárdonyi László és Révész Béla jutalom­játéka.). Csütörtök: Utolsó búcsúelőadás az Apolló Moziban. Nagy kacagó­est. Tihanyi Marika és Ekecs Fe­renc jutalomjátéka. SPORT Szürketaxi-MESE 8:1 (4:1) Eger, barátságos, vezette: Nagy Budapest. A nem annyira mutatós, mint in­kább eredményes futballt játszó budapesti csapat a mérkőzés képe alapján túlzott gólarányu győzelmet aratott a végig dicséretesen igyek­vő MESE ellen. Különösen a II. félidőben nem volt annyira meg­győző a vendégcsapat fölénye, mint ahogy az adott gólok után követ­keztetni lehetne. Körülbelül az a helyzet alakult ki, hogy az egriek támadtak és a Szürketaxi lőtte a gólokat. Pontos labdákkal, a leg­egyszerűbb húzásokkal termettek Hidasi kapujánál és tízpercenként juttatták a hálóba a bőrt. A MESE csak helyenkint tudott egyenrangúnak mutatkozni, akkor is csak a mezőnyben, a kapu előtt idegesek voltak az egri csatárok. Zagyvain, Molnáron és Hegyi Il-őn kívül a többiek is túlságosan res­pektálták a nagy ellenfelet és lámpalázzal küzdöttek, különösen az első percekben, amikor két potya­gól hullott az egri hálóba. Sárkádi kapusnak Hegyi II., Sztojka és Ver­mes munkát tudtak adni, de csak Báli lendülete eredményezte az egyetlen egri dugót. A II. félidő­ben két kapufa és számtalan ka- puralövés volt a lelkesen és végig egyformán harcoló MESE támadá­sainak eredménye, ezzel szemben a vendégek hatszor futottak le és ebből négy gól született. Ezt kell megtanulni! A játékvezető túlságos jóindulatára egyáltalán nem szorult rá a budapesti csapat. GyAK—ÉLASZ II. 0:1 (0:0) Bíró: Kocsis. 400 néző. Gyenge nívójú és gyakori bírói tévedésekkel tarkított mérkőzés volt. Az első félidő változó fölény- nyél, de eredménytelenül folyt. A második félidő 42. percében Davi- dovics (HVSE) megszerezte a ve­zetést az EL ASZ javára. A két legjobb játékos Baráthy (ÉLASZ) és Popellár (GyAK). A közvetlen védelem mindkét csapat­nál jó, bár a GyAK védelme néha bizonytalan volt. Miskolci Képző-Egri Képző 2:1 (0:1) Miskolc. Bíró: Szűcs. Vasárnap délután játszott az egri Tanítóképző csapata a „Prepa“ vándor-serlegért Miskolcon a helyi Tanítóképző-intézet csapatával. Az első félidő változó játékát a 36. percben Sztrapkovics gólja fejezte be. Ez a vezető gól megnyitotta az egri támadások sorozatát, mely egészen a második félidő 30. per­céig tartott. Sztrapkovics és Hor- nyik sok szép labdát küldött kapu­ra, de a tehetséges miskolci kapus minden lövést védett. Az utolsó 15 perc két szerencsés miskolci táma­dása a hálóba juttatta a labdát Hronyec és Soltész lövéseiből. Jók: Doros, Hornyik, Sztrapko­vics, és Ócsay. Budapesti rádió-műsor Hétfő, május 10. 3: Árfolyamhírek, piaci árak, élelmiszerárak. 3 30 : Rádióüzenetek a Nemzetközi Vásárból. 4.45: Idő­jelzés, időjárás jelentés, hírek. 5: A rádió szalónzenekarából alakult sza- lónötös. 6: „A Savoyai ház.“ Tóth László dr. előadása. 6.30: A Mis­kolci Mozdonyvezetők Dalárdája. 7.10 : „Kis cipőben örök költészet.“ 7.40 ; Uray Margit magyar nótákat zongorázik. 8: A Filharmóniai Tár­saság hangversenyének ismertetése. 8.10: A Filharmóniai Társaság hangversenyének közvetítése. 9. .20: Hírek. 1010: Időjárásjelentés. Modern tánclemezek. 11: Hírek német nyelven. 11.05: Farkas Béla és cigányzenekara muzsikál, Szánthó Gyula énekel. 0.05: Hírek külföldi magyarok számára. Laptulajdonos: EGEI LAPKIADÓ SZÖVETKEZET. Felelős szerkesztő: DE. KAPOR ELEMÉR. Felelős kiadó: RADIL KAROLY. Árverési hirdetmény-kivonat. Recsk községi fogyasztási és értéke­sítő szövetkezet végrehajtatőnak Tóth Péter végrehajtást szenvedő ellen in­dított végrehajtási ügyében a telek­könyvi hatóság az újabb árverést 428 P tőkekövetelés és járulékai behajtása végett a pétervásárai kir. járásbíróság területén levő, Recsk községben fekvő s a recski 79 sz. telekkönyvi betétben A. I. 1—4 sor. 281—284 hrsz. alatt fog­lalt ingatlanokból B. 10. szerint Tóth Péter nevén álló 17/30 részre 2500 P kikiáltási árban. Az árverést 1937 junius hó 1 napján délelőtt 10 órakor fogják megtartani. Az árverés alá kerülő ingatlan ille­tőség a kikiáltási ár felénél alacso­nyabb áron nem adható el. Az árverelni szándékozók kötelesek bánatpénzül a kikiáltási ár 10%-át kész­pénzben, vagy övadékképes értékpa­pírban a kiküldöttnél letenni. Az, aki az ingatlanért a kikiáltási árnál magasabb Ígéretet tett, ha töb­bet ígérni senki sem akar, köteles nyomban a kikiáltási ár százaléka sze­rint megállapított bánatpénzt az általa Ígért ár ugyanannyi százalékáig kiegé­szíteni. Pétervására, 1937. évi január hó 7. napján. Dr. Pap Ádám sb. kir. járásbirő. A kiadmány hiteléül: Steklács sk kiadó. KISfflRDETÉS Minden szó 6 fillér, az első szó kövér betűből 12 fillér. SÍPKÖZ 4. számú ház eladó, ugyanott jókarban levő bútorok, Íróasztal, toló­kocsi és hallócső eladó. BÉRAUTÓ telefon 139. Vidéki túrákra megrendelhető Meilingernél, Árnyékszala ucca 2. ~vfZMENTESPONYVÁK, zsákok Láng Nándornál. VAJBAB, dughagyma. répamagvak, fű­magvak Láng Nándornál. MAGVAK, borok Láng Nándornál. KEVESET használt permetező eladó. Nyár ucca 2. PLÉBÁNIÁRA mindenes szakácsnő ke­restetik. Cím a kiadóhivatalban. UDVARI kétszoba mellékhelyiségekkel együtt kiadó. Széchenyi u. 54. A hirdetéseket kérjük naponta délelőtt 11 óráig leadni. UivifllAtÓcaiiyghl “j vevőkre tesz szert, mert megismerteti a HU UvlvSvlvvl közönség ezreivel, amely nem nélkülözheti az Eger Újság napi­lapot. (75) Nyomtatta Szent János Nyomda Eger (Érseki Lieeumi Nyomda). — Felelős nyomdaigazgató: Radil Károly. 3