Új Dunántúli Napló, 1999. március (10. évfolyam, 59-89. szám)

1999-03-08 / 66. szám

1999. március 8., hétfő Sport Dünántúli Napló 15 Labdarúgó PNB, tizenkilencedik forduló Gólzáporral rajtolt a Fradi Szombati eredmények Ferencváros - III. Kerület FC 7-1 (2-0) Budapest, Üllői út, 7200 néző. Vezette: Hajdó. A második játékrészre az óbudai csapat védelme teljesen összeomlott. Különösen a fiatal Szabics őrzése oko­zott számukra szinte meg­oldhatatlan feladatot. Gólszer­zők: Szabics (2. perc, 51. perc, 79. perc, 84. perc), Nyilas (32. perc, 1 Les­ből), Vincze O. (60. perc, ké­pünkön), Schultz (91. perc), il­letve Lendvai (70. perc). DVSC-Epona - Diósgyőr FC 5-0 (1-0) Debrecen, 8000 néző. Ve­zette: Hanyecz. A szünet után a korábban megbízható diósgyőri hátsó alakzat csupán a potyogó gólo­kat számolhatta. Gólszerzők: Sabo (22. perc, 52. perc), Böőr (54. perc), Dombi (58. perc), Szatmári (79. perc). Kiállítva: Szmiljanics (Diósgyőr, 13. perc). Vác FC - MTK-Hungária 1-2 (1-1) Vác, 4000 néző. Vezette: Ábrahám. A korábban a válogatottban is szerepelt Nagy T. számára biztosan örökre emlékezetes lesz a találkozó, hiszen saját csapata hálójába talált be. Gólszerzők: Romanek (21. perc), illetve Preisinger (14. perc), Nagy T. (öngól, 88. perc). Győri ETO FC - Siófok 1-1 (0-0) Győr, 9000 néző. Vezette: Makai. Hiába volt fölényben a győri , együttes, a 10-0-ás szöglet­arány ellenére is meg kellett osztozniuk a lelkes siófokiak­kal a pontokon. Gólszerzők: Salagean (53. perc), illetve Lukács (58. perc). Dunaferr SE - Vasas Dán. 2-1 (2-0) Dunaújváros, 6000 néző. Vezette: Szarka. Két egykori ferencvárosi já­tékos találataival arattak sikert az egyre jobb dunaújvárosiak, akik ezzel feljöttek a harmadik helyre. Gólszerzők: Nicsenko (4. perc), Zavadszky (29. perc), il­letve Váczi (68. perc). Zalahús ZTE - Gázszer FC 2-0 (1-0) Zalaegerszeg, 10 500 néző. Vezette: Kiss B. Nagyon lényeges volt, hogy még az első 45 perc lefújása előtt előnyre tettek szert a zala­iak. A végén bebiztosították a sikerüket. Gólszerzők: Sebők (44. perc), Arany (84. perc). Újpest FC - BVSC-Zugló 3-1 (2-1) Budapest, Megyeri út. 4000 néző. Vezette: Pillér. A Détárival és Bérczyvel megerősödött zuglóiak erejéből csupán egyszer futotta a szépí­tésre. Aztán újra az újpestiek irányították a játékot. Gólszerzők: Korsós A. (2. perc). Fehér Cs. (25. perc), Kvasz (50. perc), illetve Rósa (31. perc). Kiállítva: Kvasz (Újpest, 57. perc), illetve Pomper (BVSC- Zugló, 60. perc). Nyírség Sp. - Kispest-HFC 3-0 (0-0) Nyíregyháza, 12 000 néző. Vezette: Bukovics. Gólnélküli első félidő után kétszer gyorsan megzördült a Kispest hálója, ami számukra egyben a vereséget is jelentette. Gólszerzők: Gradinariu (48. perc, 51. perc), Szabó A. (87. perc). Vasárnap játszották Videoton - Haladás 0-0 Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Juhos. Sáros pályán igazságos eredmény született. A góllövőlista élcsoportja A PNB góllövőlistájának él­csoportja a hétvégi, 19. forduló után. 14 gólos: Illés (MTK-Hungá- riaj. 13 gólos: Egressy (Diós­győr). 10 gólos: Szabics (Ferencvá­rosi TC), Kenesei (MTK), Waltner (Videoton). 9 gólos: Kulcsár (Diósgyőr 9 gól/FTC 0), Korsós Gy. (Győr). 8 gólos: Nicsenko (Duna­ferr), Zavadszky (Dunaferr), Kirchmayer (Nyírség), Horváth (Vác). A Profiliga állása 1. MTK 19 15 2 2 45-15 47 2. Győr 19 11 6 2 35-20 39 3. Dunaferr 19 11 3 5 36-24 36 4. Diósgyőr 19 10 5 4 43-32 35 5. Zalaegerszeg 19 10 5 4 28-19 35 6. Újpest 19 11 2 6 35-27 35 7. Vác 19 10 4 5 34-28 34 8. Ferencváros 18 9 6 3 37-22 33 9. Debrecen 19 8 3 8 30-24 27 10. Vasas 19 7 4 8 27-29 25 11. Nyíregyháza 19 6 5 8 31-33 23 12. Gázszer 19 5 7 7 21-24 22 13. Kispest 19 5 5 9 22-36 20 14. Haladás 18 4 2 12 14-33 14 15. Siófok 19 2 7 10 16-28 13 16. III. Kerület 19 3 3 13 18-47 12 17. Videoton 19 2 5 12 22-36 11 18. BVSC 19 1 6 12 13-30 9 Összeállította: P. P. Labdarúgó NB I., tavaszi második forduló Hazai egyenlítés a 92. percben Komlói Bányász — Kaposvári Rákóczi 1-1 (0-0) KOMLÓ 1200 néző. Vezette: Szökrény 7. Komlói Bányász: Ádám 6 - Mosonyi 6, Augusztin 6, Ha­lász 6 - Kolesánszky 5 (Varga -, 61. perc), Schuszter 5, Dár­dai B. 5 (Máthé -, 74. perc), Geisz 5 (Béres -, 74. perc) - Gálffy 5, Szabó Zs. 5, Dömény 5. Edző: Dárdai Pál. Kapos­vári Rákóczi FC: Házi 6 - It- vás 5, Meksz 6, Barna 1, Szabó M. 5 - Kiss F. 5, Tóth Gy. 5, Bány 6, Tóth B. 6 - Piri 5 (Csikvár -, 80. perc), Czo- nev 5 (Tamás 5, 57. perc). Edző: Bőzsöny János. Kiállítva: Barna (26. perc, utolsó emberként, lerántásért). Sárga lap: Dömény (72. perc, megrúgta Pirit), Schusz­ter (85. perc, műesésért). Csikvár (90. perc, labdaelrú- gásért). Szögletarány: 9-3 (4-2). (Különleges, de egyben egy­szerű módját választották a komlóiak a pálya megtisztítá­sának: a játékosok fogtak szer­számot, és letakarították a ha­vat a a játéktérről.) 10. perc: Szabó Zs. közép­ről, mintegy 18 méterről lőtt, a labda alig szállt fölé. 21 perc: Egy védelmi hiba után Piri 14 méterről hatalmas gólhelyzetben laposan a bal kapufa mellé helyezett. 26. perc: Gálffy kiugratta Döményt, akit Barna végső megoldásként a kaputól 20 méterre „diszkréten” lerántott, egy kicsit pedig buktatott. Me­hetett is az öltözőbe zuha­nyozni. 30. perc: Szabó Zs. egy jobbról beívelt szöglet után 5 méterről a felső lécre fejelt. A kipattanó labdát a somogyi védők szögletre vágták ki. 50. perc: formás hazai tá­madás végén Kolesánszky jobbról laposan belőtt. Kava­rodás után Gálffy 12 méterről vette célba a kaput, de Házi ügyesen védett. 64. perc: A 16-os bal sarká­tól Bány vállalkozott szabad­rúgásra. A sorfal mellett ballal a jobb felső sarokba csavart (0-1). 82. perc: Máthé beadás he­lyett lőtt, a labdát Házi a bal felső sarok elől tolta szögletre. 92. perc: Mosonyi bedobá­sát Augusztin fejjel befelé csúsztatta, Máthé 10 méteres lövése a felső kapufáról kipat­tant, a jókor érkező Varga pe­dig 7 méterről a hálóba bom­bázott (1-1). A fociban szinte minden előfordulhat, még az is, hogy az emberelőnybe került csa­pat jön zavarba a kínálkozó lehetőségtől. Aztán amikor minden veszni látszott a komlóiak számára, akkor sikerült megmenteniük egy fontos pontocskát. Ezt a töretlen hi­tüknek és szívüknek köszön­hetik. Dárdai Pál: -A nagyon mély talajon a rendkívül fe­gyelmezett kaposvári együttes ellen harcoltuk ki a döntetlen eredményt. Véleményem sze­rint nem érdemtelenül. Bőzsöny János: - Csapa­tom egységes és tudatos focit mutatott. Éppen ezért különö­sen fáj ók az utolsó pillanatban elvesztett pontok. Pucz Péter Salgótarján - PMFC 1-2 (0-1) SALGÓTARJÁN 700 néző. V.: Jenei 6. Salgó­tarján: Szabó I. Cs. 5 - Kádár 4, Sági 6, Gyetvai 5, Csatlós 5- Gubán 5, Szoboszlai 4 (Ta­mási -, 76. p.), Szabó II. Cs. 5- Ivitz 5, Németh 4, Győri 4 (Géczi -, 76. p.). Edző: Kis Károly. PMFC: Tarlósi 9 - Dienes 7, Aczél 6-2=4, Czei- ninger 6 - Toldi 7, Varga 6, Sipos 8, Calin 6 (Orlovics -, 91. p.), Kardos 6 (Kutas -, 61. p.) - Kovács 6 (Fogarasi -, 90. p.), Puskás 6. Edző: Bozai Gyula. Kiállítva: Aczél (57. p.) Sárga lap: Czeininger (12. p.), Szoboszlai (30. p.), Varga (47. p.), Sági (70. p.). Szögletarány: 8-4 (3-3). 33. perc: Sipos ívelt be szögletet a jobb oldalról, mi­után az ő 25 méteres lövését hárította a kapus. A beívelést Toldi 10 méterről fejelte a jobb alsó sarokba (0-1). 57. perc: Tarlósi reflex- mozdulattal hárított egy ígére­tes hazai próbálkozást, a labda szögletre került. A partjelző Tarlósi egykori klubja ellen a mezőny legjobbja lett magához hívta a játékvezetőt, aki a piros lapot mutatta fel a reklamáló Aczélnak. A szöglet után Gubán balról, 8 méterről a tehetetlen Tarlósi mellett a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). 80. perc: Kovács F. remek keresztlabdával indította Sí­post a bal szélen. A középpá­lyás kiugrott, és a kimozduló kapus mellett a bal alsó sa­rokba helyezett (1-2). A PMFC jobban, taktiku- sabban játszott, mint ellen­fele, Tarlósi négy ziccert há­rított. A középpályán szinte minden labda a pécsiekhez került, főként az első félidő­ben. A végén, Aczél felesle­ges fegyelmezetlensége után, tíz emberrel is nyerni tudtak a végig küzdelmes, közepes iramú és közepes színvonalú meccsen. Kiss Károly: - Ennyi ziccert nem lehet büntetlenül ki­hagyni. Gratulálok a pécsiek­nek. Bozai Gyula: - A mérkőzés előtt elmondtam, hogy pontért, pontokért jöttünk. Gratulálok a csapatnak, megérdemelten nyertünk. Bozsik László További eredmények Nagykanizsa - Békéscsaba 3-1, Matáv S. - Sopr. FAC 3-1, Érd - Tiszakécske 1-0, Soroksár - Komárom 2-3, Szolnok - T.vasvári 1-0, Kecskemét - T.újváros 2-2, a Demecser - Szeged mérkőzés a rossz pá­lyaviszonyok miatt elmaradt, a Tatabánya - Hajdúszoboszló pedig az első félidő után, 0-0- nál felhőszakadás miatt félbe­szakadt. Az NB I. állása 1. Tatabánya 19 13 4 2 41-23 43 2. Nagykanizsa 20 12 4 4 43-23 40 3. Érd 20 12 3 5 36-24 39 4. Szeged 19 10 6 3 38-22 36 5. Salgótarján 20 10 4 6 33-24 34 6. Matáv Sopron 20 9 8 5 33-26 33 7. Komló 20 8 7 5 31-29 31 8. Szolnok 21 9 3 9 31-32 30 9. Komárom 20 9 2 9 33-27 29 10. Kaposvár 21 7 6 8 29-34 27 11. Demecser 19 7 5 7 28-28 26 12. Tiszavasvári 20 8 7 7 23-20 25 13. Tiszakécske 20 6 7 7 25-26 25 14. Tiszaújváros 20 6 6 8 24-30 24 15. Soroksár 21 6 5 10 26-42 23 16. Békéscsaba 20 5 6 9 25-28 21 17. Soproni Dreher 21 5 6 10 30-39 21 18. Hajdúszoboszló 19 5 4 10 32-41 19 19. PMFC 21 4 6 11 30-41 18 20. Kecskemét 21 1 5 15 18-50 8 r - mm | •• rr ev teijeskoru garancia, hogy biztos legyen a dolgában! 1.416V 87 LE Az ADAC felmérése szerint a kategória legmegbízhatóbb autója. NISSAN ALMERA Alapár 232SjM4Hf4wtyéír MOST: 2.280.000 Ft-tói* A-20f5/o kamat-megtakarítással! ö 0 sA x zjízíóA foggyjnaA?. /Vz* do/A ot/foo to » SOUTH-CAR KFT. Pécs, Vadász u. 83. Tel.: 72/215-970 MINDEN RENDBEN Forma-l-es idénynyitó, Ausztrál Nagydíj Irvine a dobogó (és a világ) tetején Nem éppen a papírformát produkálta az évad első nagydíja. A „tuti” befutók közül szinte senki se szerzett pontot, míg az élet egy régi adósságot törlesztett egy másodhegedűssel szemben. MELBOURNE Az Albert Park-i nyitány idén sokkal izgalmasabbra sikere­dett, mint 1998-ban. A két McLaren-Mercedes a szokásos sorrendben - Häkkinen, Coult­hard - csillogott az első rajtsor­ban, Michael Schumacher a szintén „bérelt” 3. helyén várta a zöld lámpát. Hogy valami tán mégis változott, azt a Ste- wart(ok) és a Jordanek jó tré­ning-szereplése bizonyította. Ám mint tudjuk, nem min­den a szélsebes gyorsaság. Nem véletlen, hogy a téli tesztek so­rán a McLarenek egyszer sem tudtak teljes versenytávot szi­mulálni, mert mindig történt va­lami a technikával. Ezúttal sem úszták meg. Igaz, a tempó szé­dületes volt, amit az azonnal élre ugró világbajnok diktált, ám a verseny egyharmadánál már egyik „Merd” sem volt versenyben! Tény, a „nagy Schumi” sem járt jobban, ő va­lósággal megismételte tavalyi szuzukai szereplését: a felve­zető körben nem indult be a Ferrari, ezért az utolsó helyről rajtolt; fél távnál megint defek­tet kapott, be most el tudott evickélni a boxig; cse­rébe néhány kör múlva a kormánya elektronikája döglött be, azt is cserélni kellett. Számára sovány vigasz volt a 8. hely mellé a leggyor­sabb kör, azonban a Ferrari mégis ünnepelhetett. Eddie Ir­vine (képünkön), aki az ola­szoknál 50. versenyét futotta, a szédületes startot követően nyugodt, megbízható vezetés után megszerezte a maga első, és a Seuderia a 120. győzelmét. Az előzetes sejtések némileg beigazolódtak. Tartják tavaly második félévi jó formájukat a Jordan-Mugen Hondák; a Wil­liams valóban jobb, mint volt; egyértelműen gyors a Stewart- Ford, és az eddigiekhez képest biztatóan kezdtek a Prostok és az Arrowsok - Pedro de la Rosa élete első futamán 6. lett! Most öt hét szünet jön, foly­tatás április 11-én, Sao Pauló- ban. Eredmény: 1. Irvine, 2. Frentzen, 3. R. Schumacher, 4. Fisichella, 5. Barrichallo, 6. de la Rosa. A vb állása az 1. futam után ugyanez, a konstruktőrök versenyét a Ferrari vezeti a Jor­dan, a Williams, a Benetton, a Stewart és az Arrows előtt. Méhes Károly