Új Dunántúli Napló, 1999. március (10. évfolyam, 59-89. szám)

1999-03-08 / 66. szám

16 Dünántúli Napló Sport 1999. március 8., hétfő Neste Kommunikációs partnerünk: a Westel 900 GSM Weste TOTÓ 1. Bochum - Dortmund 0-1 2 2. Hertha - K’lautern 1-1 X 3. M’gladbach - 1860 M. 2-0 1 4. Stuttgart - Frankfurt 2-0 1 5. Wolfsburg - Hamburg 4-1 1 6. Leverkusen - Bremen 2-0 1 7. Bari - Inter 1-0 1 8. Bologna - Venezia 2-1 1 9. Fiorentina - Parma 2-1 1 10. Lazio - Salernitana 6-1 1 11. Milan - Piacenza 1-0 1 12. Udinese - Roma 2-1 1 13. Sampd. - Juventus lapzárta után Pótmérkőzés 14. Manchester U. - Chelsea 0-0 x Röviden Kecskés: majdnem ezer. Férfi Szuper Liga mérkőzést rendeztek Pécsett: DDGáz SE - Herend 6-2. A pécsi pontszer­zők a következők: Kismihály 962, Szőke 892, Borbás 910, Kemsei 928, Szörényi 881, Kecskés 995. (n) Mesterhármas. Női labda­rúgó NB I-es mérkőzés: Sopia­nae NFC - Szeged 5-1 (1-0). Pécs, 100 néző. V.: Barka. So­pianae NFC: Kató - Rácz, Rip- pel, Szittár, Lauer B. - Berki (Bódi), Duduka, Nagy, Szászi - Lauer E., Bretl (Ivasivka). Edző: Hunyady Tibor. G.: Szit­tár (3), Rippel, Rácz. (n) A Postás négyszer. Foci edzőmeccs: Pécsi Postás - Ko- zármisleny 4-0 (0-0). Pécs, Ma- táv-pálya, 50 néző. V.: Vidáko- vics. Góllövők: Balázs, Ki- szely, Éles, Csordás. (n) Hazai sakkgyőzelem. Sakk NB I. B.: Pécsi Sütő-DOZSO- Fregatt SE - HÜSI 7-5. Pécsi győztesek: Vadász, Dovzsik, Tatár-Kiss, Grünberg, Kádár. Döntetlent értek el: Faragó, Pe- redy, Schepp, Bánusz V. (n) Rögbi edzőmeccs. Előkészü­leti mérkőzésen a másodosztá­lyú Pécsi Indiánok rögbicsapata Pécsett, a Tüzér utcai pályán szerepelt, és 42-19-ra kikapott a Bp. Éxilestől. Hazai pontszer­zők voltak: Brancan 10, Schil- linger9. (n) Bepótolták az elmaradást. A labdarúgó megyei II. osz­tályban a hét végén két, őszről elmaradt mérkőzést játszottak le a Czibulka-csoportban. Ezek eredményei: Kétújfalu - Pata- poklosi 1-2, Bükkösd - Alma­mellék 2-1. Az élcsoport állása a tavaszi idény előtt: 1. Ma­gyarszék 41,2. Kovácshida 36, 3. Patapoklosi 28, 4. Kémes 28 pont. ' (n) Labdarúgó NB II., Nyugati csoport, tavaszi nyitány Erről álmodtak, erre készültek Szekszárd - PVSK-Pécs ’96 FC 0-1 (0-0) SZEKSZÁRD 500 néző. V.: Szabó J. Jer- king-Szekszárd: Horváth - Farkas, Tóth V., Pilisi, Nagy­falusi L. (Boros 52. p.> - Hor­váth J., Kvanduk, Bojás (Fe­Kaszás: győztes gól hér 76 p.), Pusztai - Galambos (Domonkos 80. p.), Gergely. Edző: Teszler Vendel. PVSK- Pécs ’96 FC: Herczog - Ba­lázs, Magyari, Papes - Lehota, Schweitzer, Hasenauer (Polics 50. p.), Schwarczkopf - Stem (Koleszár 85. p.), Kaszás (Tóth E. 89. p.), Fülöp. Edző: Tihanyvári László. Sárga lap: Papes (56. p., buktatásért), Farkas (67., Ka­szás gáncsolásáért), Pilisi (86. p., kezesésért). 22. perc: Papes saját térfe­léről indulva magányosan nyargalhatott a szekszárdi ka­pura, lövését azonban Horváth B. bravúrral védte. 62. perc: Lehota ívelt kö­zépre jobbról, Kaszás 7 méter­ről fejjel célozta meg a jobb alsó sarkot, s a labda a vetődő Horváth keze mellett vánszor- gott át a gólvonalon. (0-1). 78. perc: Kaszás szögletét Fülöp kapásból középre lőtte, Stern közeli fejesét azonban Horváth hárította. A házigazdák az elején két perc alatt két gólt is szerez­hettek volna, az első félidő­ben azonban sem a Szek­szárd, sem a negyedóra eltel­tével egyre inkább játékba lendülő vendégcsapat nem tudta megszerezni a vezetést. A szünet után a nagy kedv­vel és jól futballozó PVSK- Pécs ’96 FC mezőnyfölényt harcolt ki és megérdemelten jutott előnyhöz. A hazaiak a második 45 percben nem tet­ték igazán próbára a pécsiek kapusát. A hajrában a min­dent egy lapra feltéve roha­mozó Szekszárd ellen a vas­utasok jobb összpontosítás­sal akár nagyobb különb­séggel is nyerhettek volna. Jók: Pilisi, Tóth V., illetve Kaszás, Schweitzer, Papes, Lehota. Teszler Vendel: - Az a csa­pat nyert, amelyik gólt tudott szerezni. Tihanyvári László: - Erről álmodunk, erre készülünk ja­nuár óta. Ha egy kicsit ponto­sabbak vagyunk, egynél több gólt lőhettünk volna, hiszen 5-6 ziccerünk volt. Bár voltak nehéz pillanatok Beremendi Építők - Szentgotthárd 3-0 (1-0) BEREMEND 600 néző. V.: Böröczi. Bere- mend: Hatala - Bábli (képün­kön), Macsi, Juhász, Vida - Elek, Polgári (Halász 86. p.), Martinov (Söllei 88. p.), Nagy A. - Fülöp, Fónai (Pinczehelyi 80. p.). Edző: Torna Árpád. Szentgotthárd: Borsos - Bán­falvi, Dobos, Korpics, Deák - Víg, Kovács K., Kovács Cs. (Simonyi 55. p.), Dani - Pri­bék, Szőke (Sylla 70. p.). Edző: Németh Imre. 43. perc: Fónai egy nagy­szerű indítás után egyből az elfekvő kapus mellett a hosszú sarokba lőtt (1-0). 57. perc: Egy bal oldali szabadrúgást Fülöp végzett el, azt a kapus csak kiütni tudta, Nagy A. 20 méterről rábom­bázott, a labda a felső kapufá­ról vágódott a hálóba (2-0). 85. perc: Elek a vendégek kapusa mellett is elhúzta a labdát, majd önzetlen módon középre gurított, a jókor ér­kező, korábban csereként be­állt Pinczehelyi közelről nem hibázott (3-0) Az első félidőben a megfia­talított és a téli szünetben nagy változásokon átesett Be- remend kissé megilletődötten, óvatosan játszott, a játékrész végén mégis egy kontra­támadásból megszerezte a vezetést. A szünet után a hazai csa­pat már ma­gára talált és sorra dol­gozta ki helyzeteit, amiből végül is két gólt sikerült el­érnie. A Beremend végig mezőnyfölényben futballo­zott, bár az ellenfél is nagyon akart. Végig nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést, a házigazdák a rengeteg lehe­tőségükből hármat kihasz­náltak. A Szentgotthárd azért sem tudott szépíteni, mert a Beremend kapusa, Hatala remekelt. Sárga lap: Kovács K. (14. p.), Deák (82. p.) Jók: Hatala, Fülöp, Macsi, Elek, ill. Pribék, Dani. Torna Árpád: -A mérkő­zésnek voltak számunkra ne­héz pillanatai, de a hajrában már jól és eredményesen ját­szottunk. Németh Imre: - Háromszor álltunk a kapuval szemben, de nem találtunk be, míg az ellen­fél abból is gólt rúgott, ami helyzet sem volt. Tamás Ernő További eredmények Dorog - Budafok 2-1, Sárvár - Hévíz 2-1, BKV Előre - Bük 1-0, MOTIM - Veszprém 2-1, Százhalombatta - Sziget- szentmiklós 3-0, a Zalaapáti visszalépett, a Paks szabadna­pos volt. Az NB II. állása Nyugati csoport 1. Sz.batta 15 11 1 3 32-11 34 2. Dorog 15 10 3 2 24- 9 33 3. Szekszárd 15 7 3 5 21-13 24 4. Hévíz 15 7 3 5 22-18 24 5. BKV Előre 15 5 6 3 16-14 24 6. Sárvár 15 7 3 5 22-22 24 7. Beremend 15 5 5 5 16-14 20 8. PVSK-Pécs'9615 6 2 7 17-21 20 9. Budafok 15 3 9 3 21-17 18 10. Paksi ASE 14 4 6 4 18-20 18 11. Motim TE 15 5 3 7 21-27 18 12. Bük 15 4 3 8 14-16 15 13. Szszentmiklós15 4 1 10 18-31 13 14. Veszprém 15 4 1 10 14-30 13 15. Szentgotthárd 15 2 5 8 17-30 11 NB I-es női és férfi kosárlabda-bajnokság Jöhet a rájátszás Szolnok - Matáv Pécs 65-73 (30-34) NB I. férfiak, Á-csoport. Cegléd, 1500 néző. V.: Sza­mos, Missura. Szolnoki Olaj: Takács 6/, Mészáros Á. 2, PARKER 19/3, Boldizsár 4, FOSTER 19/3. Cs.: Cziczás 4/3, Bitvai 2, Szarvas. Edző: Tóth Zoltán. Matáv Pécs: Mé­száros 3/3, McMahan 18/12, CZIGLER 20, Kennedy, Csirke 7/3. Cs.: VUKAZICS 11/6, Ka- ragits. Edző: Rab Gyula. Az elején fokozatosan a szolnokiak vették át az irányí­tást, 6. percig minden pécsi kí­sérlet kimaradt. A félidő köze­pén Rab Gyula időt kért, ez használt, sikerült felráznia a csapatát. A második játékrészt megint rosszul kezdték a ven­dégek, de ebből a hullámvölgy­ből is kilábaltak. Minden egyes labdáért hatalmas küzdelem folyt a pályán. Az utolsó 4 perc nagy izgalmakat tartogatott. Parker látványos kosarával még egyszer felcsillant a szolnoki remény, de McMahan rögtön válaszolt. Tóth Zoltán: - Gratulálok a pécsieknek. Sajnos, nagyon hi­ányzott a hazai pálya. Rab Gyula: - Az egész éves teljesítményhez és az alapsza­kaszban elért második helyhez gratulálok a csapatomnak. Si­került kilábalnunk a hullám­völgyből, ezért ■ hagyhattuk el győztesen a ceglédi csarnokot. Nagykanizsa - PVSK-MiZo 40-120 (23-58) NB I. nők, A-csoport. Nagy­kanizsa, 500 néző. V.: Nagy J., Csizmadia. MÁV Nagykani­zsai TE DKG East: Toma 4, Csécs 2, Góber 3/3, Tahi 6, An- tolovits 6. Cs.: JOÓ 11, Szé- lessy 2, Göncz 2, Szabó 4. Edző: Kovács Nándor. PVSK- MiZo: ZSOLNAY 19, Dos Santos 12, Donkó 12/6, CSÁK 32/3, Vilutyte 4. Cs.: Balázs, GRUBIN 15, SZTOJKOVICS 19/3, Újvári 1, Keller 6. Edző: Rátgéber László. Az elején már 13-0-ra elhúz­tak a pécsiek, a kanizsai újon­cok csupán szemlélői voltak az eseményeknek. A vendégek mestere egyre több lehetőséget adott a cseréknek, akik már az első 20 percben is jelentős fö­lényt harcoltak ki. A szünet után tovább tartott a pécsiek nagy játékkedve. Kovács Nándor: - Az ország egyik legjobb csapata ellen eb­ben az összeállításban csak ennyire voltunk képesek. Rátgéber László: - Gratulá­lok a játékosaimnak, erős alap­szakaszt fejeztünk be sikeresen. További A-csoportos kosár­labda-eredmények. Férfiak: Danone-Honvéd - Hódmező­vásárhely 75-62 (45-29), Pan- nonPipe-DAKK - Albacomp 75-80 (34-34), Soproni Ászok - Körmend 72-84 (37-43), Atomerőmű SE - Kaposvár 91-67 (44-36), Falco-írókéz KC - ZTE KK 91-81 (52-43). Nők: FTC-Diego - BEAC 97-34 (54-28), BSE-ESMA - Zala Volán TE 75-53 (33-33), Cofinec-Petőfi Nyomda KKC - DKSK-BorsodChem 56-64 (27-36), OSC-Közgáz - Sop­roni Postás-Ómega Tabak 70-66 (33-33). Ezzel kialakult a március 20- án kezdődő rájátszás párosítása. A műsor (az első meccs az elöl állók otthonában). Nők: GYSEV-Ringa - Zala Volán, PVSK-MiZo - OSC-Közgáz, FTC-Diego - BSE-ESMA, Soproni Postás - DKSK-Bor- sodchem. Férfiak. Albacomp- SZÜV - ZTE, Matáv-Pécs ­Zsolnay csapata az OSC el­lenfolytatja FOTÓ: W. T. Soproni Ászok, Falco - Szol­nok, Atomerőmű - Marc-Kör- mend. Szeged - PVSK-Alapítvány 70-61 (29-33) NB I. B. nők. Szeged, 50 néző. V.: Szalontai, Pór. PVSK-A1.: Heller 14/3, BURGMANN 10, Antolovics 8, Szakács 20/3, Gyuris. Cs.: PÉNZES 7, Limberidisz, Hoffmann O. 2. Edző: Füzy Ákos. Füzy Ákos: -Aranyos kis csapatunk játéka a második fél­időben jellegtelen volt. Bebizo­nyosodott, hogy a hosszú idény alatt nem sikerült igazi vezér- egyéniséget kinevelnünk. Összeállította: Pucz Péter, Balogh Antal, Horváth L. Kézilabda-bajnoki mérkőzések eredményei A tartalékokkal is simán ment Komló - Szolnok 30-16 (16-7) NB I. férfiak. Komló, 600 néző. V.: Hegyesi, Kisfalvi. Komló: SEVCOV - Gúnya 5, NÉMETH Z. 7, Kozlov 4, PAPP 3, Godó 2, SZILOVICS (képünkön) 6. Cs.: Jandó (ka­pus), Braun 1, Koncz, Dömös 2. Edző: Szaló Tibor. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2. Kiállítások: 8, ill. 14 perc. A mérkőzés alakulása. 8. p.: 5-1, 18. p.: 10-3, 24. p.: 11-6, 36. p.: 21-7. Bár a.hazaiaknál a megszo­kott kezdőcsapatból Kalocsai, Frey és Tóth is hiányzott, még­sem okozott gondot a Szolnok sima legyőzése, a kiesés felé araszoló vendégek alig fejtettek ki ellenállást. A bányászcsapat tartalékjátékosai gyorsan elhúz­tak és így negyedóra után lehe­tőségük volt a közönségszóra­koztatásra. Az utolsó negyedórában már a teljes cseresor volt a pályán a ha­zaiaknál, a különbség mégsem csökkent a két csapat között. Szaló Tibor: - Könnyedén, felszabadultan játszva, biztosan nyertünk. További NB I-es férfi ered­mények: Százhalombatta - Kiskőrös 21-21, Fotex KCV - Győr 29-22. PEAC-TÁSI - Esztergom 18-21 (8-9) NB I. B. nők. Pécs, 200 néző. V.: Balaskó, Somogy vári. PEAC-TÁSI: Veres - Szőke, Balog 3, Stix 3, Tóth, VARGA 8, Kiász 2. Cs.: Braxatórisz (k), Tomasovics, Szűcs, Wiesner, Székely. Edző: Fenyvesi Ká­roly. A mérkőzés folyamán egyszer 12 percen át nem do­bott gólt a PEAC-TÁSI. Bp. Honvéd - Siklós 29-23 (15-9) NB I. B. férfiak. Budapest, 50 néző. V.: Marczinka, Pál. Siklósi Pelikán: Mészáros - Kotroczó 1, Varvasovszki 3, Becskei 2, Balogh 1, VÁRNAI 8, Petrovics 7. Cs.: Farkas (k), Varga P. 1, Borbándi. Edző: Zádori László. Szombathely - Szigetvár 18-26 (6-12) NB I. B. férfiak. Szombat­hely, 200 néző. V.: Horváth, Sápi. Szigetvári Tak. Szöv. SE: FATA - Kovácsevics, FAJCSI 4, HANG 1, SCHWARCZ 4, GODÓ 5, Egri 2. Cs.: Nagyvizeli (k), Horváth- 2, KESZTHELYI 7, Lévay 1, Hungler. Edző: Harmat Tamás. Harmat Tamás: -Az első félideji nagyszerű védekezé­sünkkel és kitűnő kapustelje­sítményünkkel megérdemelten nyertünk. Összeállította: Horváth László Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n, a Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 1999. január 1-jétől egy hónapra 850 forint, negyed évre 2550 forint, ^ A fél évre 5100 forint, egy évre 10 200 forint. ^ASATESZ ISSN 0865-9133 , tagja