Új Dunántúli Napló, 1995. április (6. évfolyam, 89-117. szám)

1995-04-18 / 105. szám

1995. április 18., kedd Sport Dünántúli Napló 19 Labdarúgó NB I. Csepel - PMSC 0-1 (0-0) Csepel, 1000 néző. V.: Puhl. Csepel-Kordax: Hajdú 0 - Be- reczky 5, Váczi 6, Tyukodi 5 - Ács 5, Jakab 6 (Nagy T. 80. p., -), Vancsa 6, Medgyes 5, Sze­keres 6 - Pena 6, Puskás 5 (Sü­veges 46. p., 5). Edző: Varga István. PMSC-Fordan: Géléi 7- Dienes 5, Jäkl 7, Schneider 6- Tolocsko 6, Dárdai 5, Len­gyel 5, Warzycha 6, Niederba­cher 5 - Eszenyi 5, Fatusi 5 (Virág 58. p., 5). Edző: Eich László. 17. perc: Warzycha jobblá­bas, 18 m-es labdája a felső ka­pufáról vágódott fölé. 52. perc: Warzycha jobb ol­dali beadását Niederbacher a hazai védők gyűrűjéből fejelte a felső kapufára. 86. perc: Dárdai átadásával Warzycha a jobb oldalon har­cosan kiugrott a védővonalból, és jobbal óriási gólt lőtt. (0-1). A lefújásig még legalább négy (!) nagy helyzete akadt a pécsi gárdának, ám a csepelie­ket megóvták az égiek az újabb bekapott góltól. Ha nehezen is, de a végén kicsikarta a döntést a baranyai együttes, amely a második fél­időben mindenképpen határo­zottabb támadójátékot muta­tott, és tagadhatatlanul jobb erőkből is áll, mint a csepeli legénység. Varga István: - Szerencsét­lenek vagyunk. Kétszer egymás után az utolsó percekben veszí­teni... Ez hihetetlen. Jól játszot­tunk, csak gólt nem tudunk rúgni. Eich László: - A Csepelnek több helyzete volt, különösen a második félidőben. Amikor le­hetőségünk volt, igyekeztünk kontrázni, ez egy alkalommal sikerült. Ez a győzelmünket je­lentette. A folytatás se legyen rosszabb Tolocsko (fehér mezben) csatája a labdáért Szekeressel Győzött a PMSC-Fordan csa­pata Csepelen, 22 év után. A győzelem megérdemelt, a játé­kon még van javítani való. Az NB I. 21. fordulójának legna­gyobb meglepetése az volt, hogy nem volt igazán meglepe­tés. Az Újpest nyert Akasztón, a Ferencváros végül is legyűrte a Kispestet, tovább tart a győ­riek jó sorozata is. Eldőlni lát­szik a két direkt kieső, és szinte bizonyos, hogy a Ferencváros és az ÚTÉ között dől el a baj­noki cím sorsa. Alig-alig szállingóztak a né­zők a lepusztult, ám villany­fénnyel ellátott csepeli stadion felé. (A hírek szerint 400 ezer forintba kerül egy reflektorfé­nyes meccs Csepelen, ennyi a villanyszámla.) Nagyszombat volt, este hét óra, hűvös idő, a hó is eshetett volna. Az egész mérkőzést tekintve egységesebbnek tűnt a pécsi csapat. Eich László megtalálta a kiállított Márton méltó helyet­tesét: Jäkl mintaszerűen játszott leghátsó védőként. Sokat számított, hogy Géléi magabiztosabb volt, mint a ko­rábbi mérkőzéseken és, hogy Warzycha is kezdi visszanyerni formáját. Az első félidőben unalmas, közepes iramú küzdelem ala­kult ki. A Csepel támadott töb­bet, a pécsiek pedig magabizto­sak voltak kapujuk előterében. A második játékrészben már a pécsiek támadásszövésében is felfedezhettünk tudatos dolgo­kat. Sokat segített, hogy Warzycha egyértelműen tá­madó feladatot kapott a játéktér jobb oldalán, és, hogy jobban vigyáztak a középpályán irá­nyító Vancsára és a meg-meg- lóduló Pena sem villogott már annyit. Ő volt az, aki a mérkő­zés elején bizony sokszor elfu­tott a jobb oldalon, veszélyes helyzeteket okozva. Végül az a csapat nyert, ame­lyiknek sikerült egy gólt lőnie. A pécsiek elsősorban fegyel­mezettebb csapatjátékuknak köszönhetik a győzelmet, má­sodsorban annak, hogy igen fe­gyelmezetten védekeztek a mérkőzésen, harmadsorban pe­dig annak, hogy ellenfelük is igen szürkén játszott. Érdekes, hogy a gól után kö­vetkező négy percben percen­ként hagytak ld gólszerzési le­hetőségeket a pécsiek. Mintha akkor kezdtek volna el maga­biztosan játszani, mintha akkor jött volna meg az önbizalmuk. A legközelebbi fordulóban, két hét múlva az a Debrecen lá­togat Pécsre, amelyik az utóbbi hetekben is igen jó teljesít­ményt nyújtott, és jelenleg a táblázat harmadik helyét fog­lalja el. Közben szerdán Akasztón Magyar Kupa visszavágó lesz a négy közé jutásért. Az első ta­lálkozón 3-2-re nyert a PMSC- Fordan. Bozsik További eredmények Nagykanizsa - Sopron 2-0, Győr - Parmalat 4-1, Békés­csaba - ZTE 0-0, Stadler - Új­pest 1-2, DVSC - BVSC 3-0, Kispest - FTC 3-4, Vác - Va­sas 1-1 (ezt a találkozót pénte­ken játszották). Az NB I. állása 1. FTC 21 14 3 4 48-29 45 2.UTE 21 13 3 5 51-24 42 3. Debrecen 21 12 3 6 33-24 39 4. Kispest 21 11 3 7 42-27 36 5. Békéscsaba 21 9 9 3 33-22 36 6. BVSC 21 11 1 9 41-34 34 7. PMSC-Fordan 21 9 4 8 23-29 31 8. ZTE 21 9 3 9 33-42 30 9. Vác 21 7 7 7 26-27 28 10. Győr 21 9 2 10 32-25 26 11. Csepel 21 6 6 9 18-19 24 12. Sopron 21 6 5 10 31-39 23 13. N.kanizsa 21 6 4 11 19-42 22 14. Stadler 21 5 5 11 16-28 20 15. Vasas 21 4 4 13 23-39 16 16. Parmalat 21 3 6 12 19-39 15 Labdarúgó NB III. Komló - Balatonföldvár 2-1 (0-1) Komló, 300 néző. V.: Lerch. Komló: Ádám - Farkas, Viro- vácz, Halász - Bódis, Pörs (Ti- gyi), Kolesánszky, Priol (Dö- mény) - Béres (Nagy B.), Máté, Korcsmár. Edző: Kovács Lajos. Balatonföldvár: Kovács J. - Vörös, Sashegyi, Németh, Farkas - Soós, Kalmár (Héjas), Gruber, Túri - Balaton, Belez- nai. Edző: Karasz János. A hazai csapat második fél- ideji akaratával és küzdőszel­lemével megérdemelten tartotta otthon a három pontot. G.: Priol, Máté, ill. Balaton. Sándor József DDGÁZ SC - B.lelle 1-1 (0-0) Pécsbányatelep, 400 néző. V.: Marascsik. DDGáz SC: Tábit - Lajos, Vukmann, Pa- laczky - Lehota, Darkó, Mik­lós, Nagy A. (Schweitzer), Kulcsár - Gyurkity, Szabó K. (Hüber). Edző: Dárdai Pál. Ba- latonlelle: Halász - Hollósi (Andrasics), Kenéz, Czubelák, Bene - Himics, Hochecker, Csirpák, Szabotin (Kóródi) - Csíkvár (Pusztai), Ágh. Edző: Kenéz István. Ideges hangu­latú, helyenként durva mérkő­zés. Meglepetés a vendégcsapat pontszerzése. G.: Palaczky (11- esből), ill. Csíkvár. Martinovics András Gerjen - Bonyhád 1-1 (1-0) Gerjen, 400 néző. V.: Bö- röczi. Gerjen: Blazsó - Somo­gyi, Szabó L., Gyenis - Far­sang, Tóth (Kiss), Szabó T„ Taba, Kulcsár (Pusztai) - Nagy Zs. (László) Nagy S. Edző: Teszler Vendel. Bonyhád: Bo­garas - Palkó, Sztoics, Stumpf, Guzorán - Illés (Pfeifer), Dara­bos, Szlama, Babai (Zsilka) - Kiss, Baumann. Edző: Kiss Já­nos. Igazságos a döntetlen. G.: Nagy S., ill. Kiss. (Pénteken játszották.) Szebényi Béla Marcali - Bátaszék 2-2 (1-2) Marcali, 500 néző. V.: Berki. Marcali: Ángyán - Héder, Mé­száros (Virág), Borbély - Bo- zsó, Kiss (Szántó), Arany, Ró­zsa, Rituper - Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Báta­szék: Kocsis - Bojás, Makk, Scheppi, Izsák - Brecska, Bo- zsár, Szabados, Pankovics (Papp) - Bozsolik, Péter (Kel­ler). Edző: Fiath Tamás. Á vé­gig nyílt sisakkal játszó vendé­gek értékes ponttal térhettek haza. G.: Bozsolik, Brecska, ill. Fenusz, Tóth Cs. Ivusza István Letenye - Nagyatád 2-2 (1-2) Letenye, 400 néző. V.: Osz- termayer. Letenye: Lepár - Adorján G., Szollár, Sánta - Somogyi, Adorján F., Tóth Z. (Révész), Kramarics (Adróczi), Farsang - Rostás, Dobos. Edző: Szabó Ferenc. Nagyatád: Czi- goth - Lancsár, Pókos, Utasi - Minor, Kulcsár (Kovács), Szi­geti, Németh, Fazekas - Becsei, Vékony. Edző: Németh Lajos. A 20 percig 9 emberrel ját­szó vendégek rászolgáltak az egy pontra. G.: Tóth Z, Far­sang, ill. Becsei, Adóiján F. (öngól). Kiállítva: Kulcsár, Be­csei (mindkettő Nagyatád). Domök József Barcs - Szekszárd 1-0 (1-0) Barcs, 300 néző. V.: Né­meth. Barcs: Füredi - Zeller R., Papp T., Kovács, Mangult (Kemény) - Somogyi, Papp Á., Vidák, Zeller T. - Hajmási, Horváth (Karsai). Edző: Guzs- vány János. Szekszárd: Cziráki- Novák, Pálfi, Kovács, Hanák- Galambos, Kara, Mészáros, Horváth - Andi, Nagy. Edző: Kniesz Mátyás. A fiatal vendégcsapat na­gyon jól adogatott a mezőny­ben, de a befejezések nem sike­rültek nekik. Kiállítva: Andi (Szekszárd) G.: Somogyi. Kelemen Géza Kisdorog - Sellye 1-2 (1-1) Kisdorog, 250 néző. V.: Cservölgyi. Kisdorog: Antu- nics - Viszmeg, Varga, Vecsei, Pető - András (Stölkler Á.), Mácsik, Stölkler R. (Lantos), Boros - Óber, Bíró. Edző: Hor­váth Péter. Sellye: Pfaff - Gyó- csi, Knézics, Vásáros, Labricz - Kapusi, Becker, Pfeiffer, Varga Z. - Nyers, Major (Óvári). Edző: Lőrincz Sándor. A második félidő elején szerzett előnyét a mérkőzés vé­géig akár növelhette is volna a helyzetei alapján a Sellye. G.: Bíró, ill. Major, Vásáros. Fekete László K. Rákóczi - Boly 2-0 (2-0) Kaposvár, 700 néző. V.: Pe- csics. K. Rákóczi: Milinte - Kiss (Mező), Szabó, Itvás - Deme, Nagy G„ Prukner (Lu- govszkij), Horváth, László - Szintai (Csernyijenko), Nagy T. Edző: Horváth Lajos. Bólyi SE: Takaró - Neidhardt, Gill, Kobelák (Lieber), Mirkó (Ke- ibl) - Klaics, Schleich (Vígh), Takács, Szíjjas - Becker, Vá- radi. Edző: IGesz László. A lis­tavezető végig hatalmas me­zőnyfölényben játszott. Az első félórában két gólt szerzett, ez­után viszont a helyzetek soka­ságát hagyta ki. A Boly végig lelkes és sportszerű volt. G.: Nagy G„ Deme. Fenyő Gábor Az NB III. állása 1. Kaposvár 20 17 3­49- 7 54 2. DDGÁZ 20 15 3 2 38- 6 48 3. Komló 20 13 5 2 38-11 44 4. Marcali 20 11 5 4 35-28 38 5. B.földvár 20 X 6 6 35-26 30 6. Kisdorog 20 7 7 fi 24-25 28 7. Bonyhád 20 7 7 6 23-30 28 8. Sellye 20 7 5 8 27-36 26 9. Bátaszék 20 7 2 11 27-30 23 10. Gerjen 20 6 5 9 31-38 23 11. Letenye 20 5 5 10 28-37 20 12. Szekszárd 20 5 4 11 25-36 19 13. Barcs 20 4 5 11 12-27 17 14. Nagyatád 20 3 7 10 13-26 16 15. B.lelle 20 3 8 9 22-39 14 16. Bóly 20 2 4 14 12-36 10 Godvár Kupa Szombaton történt Két mérkőzést játszottak szom­baton Pécsett a kosárlabda NB I-ben. Mindkettőt a városi sportcsarnokban és mindkettőt a 21-28. helyért rendezték meg. PEAC - Tatabánya 60-43 (37-23). Az egyetemista lányok így álltak fel: Iványi 5, Rácz, Simon 10, Minna 6, Rébay 17/3. Csere: Szamosi 8, Tahi 14, Németh. Edző: Füzy Ákos. Mivel a két csapat közül ke­rül ki majd az egyik kieső, a PEAC számára a vereség vég­zetes lett volna. Füzy Ákos: - Örülök a győ­zelemnek, mert rivális csapatot vertünk meg. A bentmaradás sorsa még nem dőlt el. A nap második találkozóján a PVSK férfi együttese játszott. PVSK - Budafok 76-109 (25-57). A vasutasok ebben az összeállításban léptek par­kettre: Móricz, Russai 12, Csirke 26/3, Ribarics 2, Tahin 21/6. Cs.: Séra, Szakács, Czi- ráky 4, Lázár 11/9, Poronyi. Az edző itt is Füzy Ákos. Már matematikai esélye sincs ezzel a vereséggel a bentmaradásra a PVSK-nak, kiesett az NB I-ből. Füzy Ákos: - Nagyon sajná­lom a vereségünket, és ezzel az NB 1-ből való kiesést. Az első félidő lelketlen játékára semmi mentség nincs. Godvár Kupa néven húsvéti kispályás labdarúgó tornát ren­deztek immáron másodszor Pé­csett, a Kertvárosban, a Szabó Ervin téri „dühöngőben”. Ezen a sportrendezvényen nyolc csa­pat indult. Az utcák-terek mozgalom keretében lezajlott mérkőzésso­rozaton a végső győzelmet a Tölgyfa csapata szerezte meg, megelőzve a Baccio-t, a Pépét és a Pikniket. A döntőben a Tölgyfa nagy küzdelemben 3-2-re verte a Baccio-t. Különdíjak. Legjobb kapus: Sztázics Zoltán, legjobb me­zőnyjátékos: Salamon Győző (mindkettő Baccio) lett. Nemzetközi női futball-torna, Svájc Ismét második lett a Fortuna Vesztett és óvott a Frankfurt Trapattoni hibája (Munkatársunk telefonjelentése a svájci Luganóból.) Szombaton a Rapid Lugano volt az ellenfele a döntőbe jutá­sért a svájci nemzetközi női labdarúgó tornán a Fortuna- BAT együttesének. A pécsiek az első támadásukat mindjárt góllal fejezték be (Lőj révén), aztán már 2-0-ra vezettek. (A második góljukat Arnold lőtte szabadrúgásból.) 2-2 után Lőj volt ismét a gólszerző, ezzel ke­rült a Fortuna-BAT a fináléba. Ott tegnap 1200 néző előtt az olasz Germinaga volt az ellen­fél. A Fortuna-BAT így állt fel: Dömös - Rácz, Rippel, Szittár, Duduka (Besze) -Török, Lőj, Berki (Fuchs) - Erdei, Lauer É. (Lauer B.), Arnold. Edző: Hu- nyady Tibor. Az első negyedórában az olaszok nagy nyomás alatt tar­tották a pécsi kaput, meg is sze­rezték a vezetést. Arnold egyenlített később. A 33. perc­ben növelte előnyét a Germi­naga. Ugyanis a sorozatos vé­delmi hibákat kihasználva az olasz középcsatár 10 m-ről lőtt a pécsi kapus hasa alatt a há­lóba. (2-1). Ezt követően Du­duka megsérült, Besze állt a he­lyére. Szünet után 10 percen belül padlóra került a Fortuna. A 45. percben az olaszok lőttek nagy gólt 17 m-ről a léc alá (3-1); majd 6 perccel később Török eladott labdájával indultak a pécsi kapu felé, és a késlekedő védők, valamint a későn induló Dömös fölött a hálóba pörget­tek. (4-1.) Mindenki elköny­velte a biztos genovai győzel­met, szerencsére a pécsiek még egyszer felszívták magukat. A 60. percben Loj-Török támadás végén utóbbi átívelt labdáját Arnold vágta a léc alá. (4-2.) Megzavarodott az olasz véde­lem. A középkezdés után a pé­csiek lopták el a labdát, nagy­szerűen ugratták ki Erdeit, aki 35 m-es labdavezetés után lőtt a kimozdult kapus mellett a há­lóba. (4-3). Ez lett a végeredmény. A pécsi csapat ezzel megis­mételve tavalyi ezüstérmét, is­mét a 2. helyen végzett a tornán a tavalyi győztes Germinaga mögött. Harmadik lett a Rapid Lugano, 4. a Bayern München. Kapu László Röviden TEKE. DDGáz SC - Kaposvár 6-2. NB I. férfiak. Pécsi pont­szerzők: Kismihály 756, Fábián 724, Szabó 723, Koncsecskó 711, Berta 710, Fenyősi 704. CSELGÁNCS. Körzeti ser­dülő- és gyermekverseny, Na­gyatád. A viadalon résztvett PVSK-sok eredményei. Gyer­mekek. A fiúknál Maul 1., Né­meth 2., Dárdai, Engel és Sza- lánczi K. 3., Bonovác 4., Babai, Novinics és Sebők 5., a lá­nyoknál Szalánczi J. 1. lett a súlycsoportjában. KÉZILABDA. NB I. B. nők, Pécs: Gard-Mas - Áfor 22-22 (10-12). Pécsi Gard-Mas: Tóth - Perjési 1, Somogyi 2, Óvári 13, Gergely 1, Ágoston, So­mogy vári 1. Cs.: Kerekes, Czakó, Fülj, Soós, Tomasovics 4. Edző: Valentai Csaba. A gyenge védekezése miatt vesz­tett pontot a hazai együttes. A pályán 5-2-es Bayem-győze- lemmel végződött szombati labdarúgó Bundesliga-találko- zónak a zöld asztal mellett utó­élete lesz. A hazai pályán vere­séget szenvedett' Eintracht Frankfurt megóvja a találkozó eredményét. Az ok: a Bayem- nél egyszerre négy amatőr stá­tusú játékos is szerepelt. A lab­darúgó szövetség szabályai hármat engedélyeznek, további amatőrök szerepeltetéséhez kü­lön kérvényre van szükség. Giovanni Trapattoni, a Bayem vezetőedzője a 72. percben küldte pályára Dieter Hamannt. Akkor már játszott a kapus Sven Scheuer és a ghanai Ősei Kuffour, illetve a 25. percben becserélt Marco Grimm, ők mindannyian ama­tőrök. Az olasz mester elis­merte hibáját, de mint mondta, nem volt tisztában az esetre vo­natkozó szabállyal. A Frankfurtnak jó esélye van rá, hogy a találkozó két pontját 2-0-ás gólkülönbséggel meg­kapja. Hasonló esetekben, ami­kor egy csapat négy idegenlé­gióst szerepeltetett egyszerre, a szövetség sportbírósága mindig pontlevonással sújtotta a klu­bokat. A hétvégi Bundesliga-fordu- lóban, Kölnben Otto Rehhagelt, a brémaiak edzőjét úgy kellett lefogni, mert be akart rohanni a pályára, és elégtételt venni Polsteren, aki két lábbal bele- szállt Hani Ramziba. A Werder Bremen játékosát súlyos sérü­léssel kórházba kellett szállí­tani, Polster csak sárga lapot kapott. t.