Új Dunántúli Napló, 1995. április (6. évfolyam, 89-117. szám)

1995-04-18 / 105. szám

20 Dünántúli Napló Sport 1995. április 18., kedd Totó 1. Csepel - PMSC 0-1 2 2. Kispest - FTC 3-4 2 3. Győr - Parmalat 4-1 1 4. Nagykanizsa - Sopron 2-0 1 5. Stadler - Újpest 1-2 2 6. Köln - Bremen 1-1 X 7. Frankfurt - Bayern M. 2-5 2 8. Duisburg - M’gladbach 0-2 2 9. Foggia - Parma 0-0 X 10. Fiorentina - Napoli 4-0 1 11. Padova - Lazio 2-0 1 12. Reggiana - Juventus 1-2 2 13. Torino - Sampdoria 0-0 X Pótmérkőzés 14. Inter - Milan 3-1 1 A Szerencsejáték Rt. tájékoz­tatása szerint a 15. fogadási heti TOTÓ nyereményei a jövede­lemadó levonása után a követ­kezők: 13 plusz egy találatos szel­vény 10 darab, nyereményük egyenként 831 498 forint, 13 találatos szelvény 19 da­rab, nyereményük egyenként 194 153 forint, 12 találatos szelvény 873 da­rab, nyereményük egyenként 4 300 forint, 11 találatos szelvény 9346 darab, nyereményük egyenként 402 forint, 10 találatos szelvény 54993 darab, nyereményük egyenként 110 forint. Keddi kupameccsek Kedd este kiderül, melyik két csapat léphet pályára a labda­rúgó UEFA Kupa döntőjében. Az elődöntő egyik ágán az első felvonásban a Bayer Le­verkusen ellen idegenben győzött 2-1-re az AC Parma. A német együttes azonban kemény ellenfélnek ígérkezik a visszavágóra, hiszen az olasz csapatot sérülések tize­delték meg. A másik ágon a német Bo­russia Dortmund az olasz Ju- ventust fogadja otthonában. (Jóllehet, Olaszországban 2­2-es döntetlen született, eb­ben a „párban” a német csa­patnak vannak és lesznek gondjai. Ottmar Hitzfeld együttesében - az elődöntő első mérkőzésén begyűjtött sárga lapok miatt - ugyanis sok az eltiltott, különben kulcsfontosságú játékos: Sammer, Möller és Riedle. Idegenben hiába mutattak remek játékot, a németekre mégis nehéz mérkőzés vár odahaza. Az olasz bajnokság éllovasa - 11 ponttal vezet a Juventus - sok bosszúságot okozhat a dortmundiaknak. Egyedül a kapus Peruzzi és a csatár Vialli hiányzik majd a „zebrák” közül. Tv-foci RTL, 18.25. Parma - Bayer Leverkusen. SAT.l. 20.25. Dortmund - Juventus. Kosárlabda, női bajnoki döntő Bajnok lett a vasutas csapat BSE - PVSK-Dália 76-80 (45-39) Budapest, 1000 néző. V.: For- rai, Hartyányi. BSE: Németh Á. 14, Bagoly 10, Balogh 30, Nagy D. 20, Károlyi. Cs.: Né­meth D. 2, Rónaszéki, Dénes, Besenyői. Edző: Glatz Árpád. PVSK-Dália: Balázs 17, Zsol- nay, Horváth 7, Anitics 8, Vi- lutyte 26. Cs.: Iványi 22, Kie­fer. Edző: Rátgéber László. A vendégek kezdtek job­ban, amit az is bizonyít, hogy fél perc után már 5-0-át muta­tott az eredményjelző a pé­csiek javára. A harmadik perc közepén, 9-2-es PVSK-Dália vezetés­nél Glatz Árpád, a BSE edzője csak időkéréssel tudta megtörni a beinduló Vasút­hengert. Ez némiképp sikerült is neki, ugyanis a vendégek sorra hagyták ki helyzeteiket. A 9. percben Balogh két bün­tetőjével (12-11 -nél) a BSE a vezetést is átvette. Hiába próbálta időközben Rátgéber László, a vasutasok szakvezetője az időkérésnél némi jótanáccsal ellátni a ta­nítványait, akkor rövidzárlat állt be náluk. Ennek jeleként a 13. percben már 10 pontos BSE-vezetés lett a dolog vége. (36-26). Időközben pá­lyára lépett Iványi, a hazaiak­nál pedig Németh D., Dénes és Rónaszéki is. A három au- tóbusznyi pécsi szurkolótábor mindent túlharsogó bíztatása mellett a vasutas lányok két perccel a félidő vége előtt ki­egyenlítettek. (36-36). A fo­kozódó idegességet jelezte, hogy mindkét oldalon sorra maradtak ki a ziccerek és a büntetők is. Miközben mindkét edző újabb taktikai szünetekkel igyekezett megállítani az el­lenfél rohamait, a véghajrát a hazaiak bírták jobban idegek­kel, így az öltözőbe 45-39-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok. Á szünet után Vilutyte és Iványi kosaraival egy pont­nyira (47-46) felzárkóztak az ekkor meglehetősen pontatla­nul dobó BSE mögé a vasuta­sok, majd ha csak egy röpke pillanatra is, de a vezetést is magukhoz ragadták. Minden­kinek remegett a keze a távoli dobásoknál, egyedül Nagy D. idegei látszottak kikezdhetet- lennek, és kosaraival újra 5 pontra nőtt a hazai előny. (57- 52). A 31. percben Anitics nyerte a Nagy D.-val vívott triplabárbajt: neki ugyanis be­jött, ami BSE-s ellenfelének nem. így 57-57-nél újra dön­tetlent mutatott az eredmény- jelző. A kipontozottak sorát Ani­tics nyitotta meg a 32. perc­ben, Kiefer jutott helyette já­téklehetőséghez. A BSE zic­cerekkel, a PVSK büntetődo­básokkal araszolt előre. A pa­lánk alatti közelharcban a PVSK-Dália magas emberei kimagaslót produkáltak, ám a sok lepattanó megszerzése is csak arra volt elegendő, hogy tartsák a két-három pontos hazai vezetést. Ha már eddig bevált, továbbra is ellenfele szabálytalanságaiból igyeke­zett erényt kovácsolni a PVSK-Dália. Iványi büntető­jével 2 perccel a vége előtt újra vezetett a vendégegyüt­tes. (72-74.) Az újra felcsillanó lehető­ség megsokszorozta a vasutas lányok egyik legkitűnőbb tu­lajdonságát, a kitartást és a lelkesedést: Balázs még azt is bemutatta, hogy hanyatt esve is be lehet találni a gyűrűbe. Ezért lett 74-78 az állás a pé­csiek javára. Bár még nem volt vége, Iványi két újabb büntetője után már kórusban kiabálta a PVSK-tábor: „Baj­nokcsapat! Bajnokcsapat!” A játék hevében Bagoly és Né­meth Á. is megszerezte 5. sze­mélyi hibáját. Fél perccel a vége előtt Balogh még meg­próbálta menteni a menthetőt, ám a visszalévő 25 mp-ben a pécsiek már nem engedték ki a kezükből a labdát, a győzelmet és az újabb magyar bajnoki aranyérmet. Aki látta a tegnapi tévé-köz­vetítést, kaphatott némi ízelítőt az ünnepi hangulatból, melynek elmaradhatatlan része a bajno­kok magasba dobálása volt. Nem hiányzott a szurkolók által elénekelt himnusz sem. Búcsúzóul a szurkolók által magasba emelt Horváth emlé­kül még leszerelte a hálót a győzelmet jelentő csarnok pa­lántáról. Glatz Árpád: - Amit Balogh- gal és Németh A.-val szemben a játékvezetők megengedtek, az ellen nincs edzői taktikai utasí­tás. Ezt bizonyítja a 36-17-es büntetőarány. Egyébként gratu­lálok a „ Rátgéber-egyetem” lányainak. Rátgéber László: - Ezek a lányok fantasztikusak. . . . Na­gyon boldog vagyok, sírtam is örömömben. Szűcs Zsolt Labdarúgó NB II. Mohács - Beremend 3-0 (0-0) Ekkor állították ki Lengyelt Mohács, 3000 néző. V.: Sóthy. Mohács: Kovácsevics ­Tomka, Csoboth, Meksz - Kósa (Nagy T. 46. p.), Becker, Tóth, Nagy E„ Vincze (Takács 77. p.) - Hrotkó, Horváth. Edző: Botos Antal. Beremend: Szén - Visinka, Macsi, Len­gyel, Borsos - Fülöp (Lajtai 75. p.), Weinert, Bíró, Berecz - Tököli (Hatala 91. p.), Rózsa­hegyi (Kirchner 87. p.). Edző: Weiszbart József. 35. p. Lengyel törlesztett Hrotkóval szemben, amiért ki­állították. 60. p.: Tóth középre ívelését Hrotkó fejjel tovább csúsztatta Horváth lábára, aki az 5-ösről a bal alsó sarokba lőtt. (1-0). 65. p. Tomka rúgta föl az esés közben kaszkadőri képes­ségeit is megcsillantó Tökölit. Mivel a mohácsi jobbhátvéd­FOTÓ: LÖFFLER Gábor nek már volt egy sárga lapja, Sóthy őt is zuhanyozni küldte. 85. p.: Az addig bravúrosan védő Szén a menteni igyekvő Borsos Hrotkó elől könnyed mozdulattal hazapöckölt labdá­ját, oda sem figyelve a talpa alatt kényelmesen beengedte a hálóba. (Óngól!) (2-0. 91. p.: Horváthot Szén - jobb híján - kivetődve elkaszálta. A bíró előbb a 11-es pontra muta­tott, majd a hálóőrt időn túl ugyan, de mégis idő előtt az öl­tözőbe küldte. Az elárvult ka­put Hatala foglalta el, helyette Tököli ballagott le a pályáról. A büntetőt Meksz értékesítette. (3-0). Rekordszámú közönség előtt a hazaiak rögtön lerohanták az utóbbi időben nem ehhez szokott, így kissé megszeppent cementgyári gárdát. Az első félórát, de az egész félidőt ke­mény hazai rohamok és el­szánt beremendi védekezés jel­lemezte. Szünet után az el­eredő eső felfrissítette a rövid időre ellentámadásba átmenő vendégegyüttest, ám a mohácsi gól után nagyjából helyreállt a régi rend. A vendégek védelme szétzilálódott, Szén kapus pe­dig egymaga megpecsételte csapata sorsát. így a Mohács teljesen megérdemelten tar­totta otthon a 3 pontot. Bár a találkozó sorsát sze­rencsére végül mégsem ő dön­tötte el, Sóthy játékvezető már az első félidőben felborzolta a kedélyeket, mivel Makai part­jelző rendszeresen téves bein- téseit nem bírálta fölül. Am amikor a 30. perc táján látta, hogy az egyre durvuló játéko­sokat nem tudja kordában tar­tani, teljesen összezavarodott (6 sárga és 3 piros lap!). A kit állítások és a 11-es ugyan mind jogosak voltak, ám emel­lett olyan mennyiségű' fordí­tott, érthetetlen és következet­len ítéletet hozott, amely már- már kérdésessé tette, hogy a mérkőzést a MLSZ, vagy az ő külön szabályai szerint játsz- szák-e. Jók: Meksz, Horváth, Hrotkó, ill. Bíró, Berecz. Botos Antal: - Gratulálok já­tékosaimnak a kitűnő teljesít­ményért, a beremendieknek pe­dig sok sikert kívánok a folyta­táshoz. Weiszbart József: - Rendkívül durva mérkőzésen súlyos egyéni hibáink miatt megérdemelten nyert a hazai csapat. Sz. Zs. PVSK - Veszprém 0-2 (0-1) Vasút-pálya, 300 néző. V.: Lettrich. PVSK: Tihanyvári - Somogyvári, Nagy, Tallósi - Bruder, Fülöp (Sipos 64. p.), Vókó, Andreidesz, Papes - Ka­szás (Teszárik 64. p.), Benko- vics. Edző: Rónai István. Veszprém: Varga - Lakos, Dragoner, László - Clae, Ger- sics, Kozma, Rugovics (Török 73. p.), Kelemen - Munteanu, Melenco. Edző: Horváth Ká­roly. 26. perc: A pécsi 16-os bal sarkánál, de már a büntetőterü­leten belül Andreidesz vétlenül ért a labdához. A játékvezető azonban - tévesen - szándé­kosságot látott nála, ezért li­est ítélt. A büntetőt Kozma a kapu jobb oldalába vágta. (0-1). 86. perc: Kelemen jobb ol­dali szögletét Gersics az ötösről a bal alsó sarokba fejelte. (0-2). Talán az eleredt eső tette, vagy az a felismerés, hogy a PVSK ezen a mérkőzésen nem fog gólt rúgni, mindenesetre már a 60. perc táján elkezdtek hazafelé szállingózni a nézők. Pedig akkor még nem is volt olyan kilátástalan a helyzet a vasutasok számára, mert aján­dék 11-essel csak 1-0-ra veze­tett az ellenfél. A pécsi csapat nem volt két góllal rosszabb a Veszprémnél, csak éppen a hazaiak nem rúg­tak kapura, helyzetbe sem ke­rültek. Ezzel pedig nem lehet nyerni, és persze bentmaradni sem. . Jók: Somogyvári, Tallósi, Tihanyvári, ill. Kelemen, Kozma, Gersics, László. Rónai István: - Becsülettel küzdöttünk, de a góllövéshez több kell. Horváth Károly: - A végén derül ki igazán, hogy nagyon értékes győzelmet szereztünk. Horváth L. További eredmények PÉNTEKEN JÁTSZOT­TÁK: Haladás - Dunaferr 0-0. VASÁRNAPI MÉRKŐZÉ­SEK: Siófok - Százhalombatta 1-1, Budafok - Paks 2-0, Sop­ron - BKV Előre 1-2, Keszt­hely - ESMTK 2-2, Tatabánya - Baja 5-0. A Nyugati csoport állása 1. BKV Előre 21 13 5 3 38-23 44 2. Siófok 21 11 7 3 33-14 4(1 3. Haladás 21 12 2 7 37-21 38 4. Veszprém 21 8 10 3 24-14 34 5. Mohács 21 10 4 7 29-20 34 6. Budafok 21 9 7 5 32-29 34 7. Sz.batta 21 9 6 6 33-32 33 8. Dunaferr 21 7 9 5 16- 9 30 9. Paks 21 9 3 9 26-25 30 10. Keszthely 21 7 7 7 32-27 28 11. Baja 21 7 5 9 25-44 26 12. Tatabánya 21 6 4 11 24-29 22 13. Beremend 21 6 3 12 30-35 21 14. ESMTK 21 5 4 12 17-38 19 15. Sopron 21 5 3 13 25-37 18 16. PVSK 21 2 5 14 14-38 11 Megyebajnokság, 20. forduló Kozármisleny - Szabad­szentkirály 1-1 (0-1). Kozár­misleny, 300 néző. Vezette: Georgiu. Kozármisleny: Filó - Lukics, Hetényi, Szabó, Bán­hegyi - Volnhoffer (Nagy), Németh, Harsányi, Suvák - Varga, Filákovity (Schweier). Edző: Sztázics Márk. Szabad­szentkirály: Zombár - Kiss, Baumgartner, Bálint - Bojtos, Jóvér, Sellei, Zámbó (Katona), Tóth - Kiss (Varga), Luczek (Balogh). Edző: Balázs Lajos. Góllövők: Varga, ill. Zámbó. Nagy Csaba Villány - Harkány 0-0. Vil­lány, 250 néző. Vezette: Geh- ring. Villány: Vikor - Schu­bert, Fitt, Kiss Gy„ Mim - Szomor, Szajkó, Kiss Á„ Ami­gya (Hasznics) - Pazaurek, Kovács. Edző: Szajkó László. Harkány: Safarik (Kovács) - Pintér II., Pintér I., Zubnyák, Kasza - Makai, Pankotai, Sze­pesi, Avdicsevics (Demhardt) - Szabó, Varga. Edző: Kovács József. Molnár Lajos Szentlőrinc - Szigetvár 0-0. Szentlőrinc, 300 néző. Vezette: Berki Zs. Szentlőrinc: Kurucz- Ács, Herczeg, Csépán, Bodo- vics - Schaub, Kasza, Lakatos- Dobi, Nyaka, Mikó (Szabó). Edző: Tököli Károly. Sziget­vár: Szigetvári - Simon, Ka- csar, Fabi, Horváth - Babai, Kisfalvi, Szabó, Telek - Biod- rovics, Berkics. Edző: Márkus Tibor. Faulháber Imre Siklós - Pécsi EAC 0-0. Sik­lós, 400 néző. Vezette: Kürti. Siklós: Keresztes A. - Loves- cher (Nagy), Bíró (Viczai), Kupecz (Müller) - Fodor, Új­vári, Renkó, Keresztes Zs., Ki- sabonyi - Kolompár, Schwe- iszguth. Edző: Lovász János. Pécsi EAC: Sinkó - Tuboly, Farkas, Andréka - Bognár (Ta­tai), Gergics (dr. Túri), Hang, Richter, Schwarzkopf - Papp, Koch. Edző: Kiss Sándor. Vetró Dezső Újpetre - PPTSE 1-2 (0-1). Újpetre, 200 néző. Vezette: Szloboda. Újpetre: László - Obermájer, Tóth, Krámos, Kresz - Vadász, Horváth, Mert­ük, Vas - Forgó, Kurucsai. Edző: Ritter János. PPTSE: Horváth - Kaufmann, Soós, Rab, Gelencsér - Hadnagy, Kovács (Ónodi), Szabó (Schweigert), Jordanov - Ta­kács, Vető (Koronics). Edző: Csordás István. G.: Vas, ill. Vető, Szabó. Vidákovics Iván F.szentmárton - MTE 3-0 (0-0). Felsőszentmárton, 500 néző. Vezette: Berki. Felső­szentmárton: Szlovák - Bol- hói, Goják, Óvári, Reith - Horváth (Pincehelyi R.), Hofscheuer (Lőrincz), Ott, Csalos - Szigecsán, Lajics (Bánfai). Edző: Amigya Pál. MTE: Lelkes - Fischer, Ko­vács, Krizmanics - Bicskei (Jakab), Policsek, Hári (Haf­ner), Szugfill, Szendrő - Bo­zsovics, Vezér. Edző: Katona József. Góllövők: Csalos, Ott, Poli­csek (öngól). Kovácsevics Csaba Töttös - Somberek 3-0 (2-0). Töttös, 300 néző. Vezette: Ba­lázs. Töttös: Pató - Horváth Cs. (Kovács), Merkler, Hosszú - Horváth Á„ Wéber (Kriszt), Réti, Szász. Fülöp - Schwert- fégel, Vézán (Minorics). Edző: Gombár László. Somberek: Wéber - Pintér, Simon, Pál (Schpon) - Zsolt, Bura, Hon­véd, Jakab (Sik), Mukk - Va­das (Burján), Szitás. Edző: Szi- eberth Imre. Góllövők: Schwertfégel, Réti (1 l-esből), Wéber. Gombár László RTS Turbó - Pécsi Zsolnay SE 1-1 (1-1). (A szombaton délután Mohácson lezajlott mérkőzésről tegnap estig rész­letes tudósítás nem érkezett, csak az eredményt tudtuk meg.) A megyei I. osztály állása 1. Siklós 20 12 5 3 33-14 41 2. PPTSE 20 11 6 3 48-18 39 3. Villány 20 11 6 3 22-14 39 4. Fsztmárton 20 11 4 5 40-20 37 5. Zsolnay 20 9 8 3 26-19 35 6. PEAC 20 9 4 7 37-24 31 7. MTE 20 8 5 7 35-33 29 8. Somberek 20 6 7 7 20-31 25 9. Szentlőrinc 20 7 3 10 32-50 24 10. Harkány 20 6 4 10 30-33 22 11. Szigetvár 20 6 4 10 20-23 22 12. Szszkirály 20 5 5 10 35-37 20 13. Újpetre 20 5 5 10 24-35 20 14. Kmisleny 20 3 10 7 21-29 19 15. RTS Mo. 20 5 4 11 27-45 19 16. Töttös 20 4 4 12 20-46 16 4 K i A