Új Dunántúli Napló, 1994. október (5. évfolyam, 270-300. szám)

1994-10-03 / 272. szám

Megyebaj nokság Villány - MTE 3-1 (2-1). Villány, 250 néző. V.: Bencsik. Megérdemelten győzött a hazai csapat. G.: Kutasi, Kiss A. (2, egyet 11-esből), ill. Szendrő. Molnár Lajos Szentlőrinc - PEAC 4-2 (2-0). Szentlőrinc, 200 néző. V.: Kürthy. Két ellentétes félidő, a Szentlőrinc jobb helyzetkihasz­nálása döntött. G.: Nyaka T. (2), Juhász, Schaáb, ill. Hang, Schwarckopf. Faulháber Imre Újpetre - Somberek 4-0 (2-0). Újpetre, 200 néző. V.: Zákányi. Határtalan lelkesedés­sel játszottak az újpetreiek. G.: Zoltai, Horváth L., Forgó, Ku- rucsai. Ritter János Siklós - Kozármisleny 1-1 (1-1). Siklós, 300 néző. V.: Abel. 11-est is hibáztak a haza­iak. G.: Schweiszguth, ill. Su- vák. Vetró Dezső Felsőszentmárton - RTS Mohács 6-0 (4-0). Felsőszent­márton, 400 néző. V.: Ábrahám. A hazai csapat kiütéssel nyert. G.: Lajics, Goják Gy., Vígh, Csalos (3). Kovácsevics Csaba Szigetvár - Szabadszentki­rály 1-0 (1-0). Szigetvár, 200 néző. V.: Bayer. Egy jól eltalált lövés döntötte el a rangadót. G.: Kisfalvi. Fekete István Töttös - P. Zsolnay 0-1 (0-0). Töttös, 150 néző. V.: Berki. A több helyezetet kidol­gozó vendégcsapaté lett a két pont. G.: Lőrincz. Gombár László A PPTSE - Harkány mérkő­zés elmaradt, szerdán játsszák. A megyei I. o. állása 1. Zsolnay 8 5 3­10- 2 13 2. PPTSE 7 5 2­19- 5 12 3. Siklós 8 4 3 1 16- 8 11 4. Villány 8 4 2 2 9-10 10 5. Sz.lőrinc 8 4 1 3 15-20 9 6. Fsztmárton 7 3 2 2 12- 5 8 7. Újpetre 8 3 2 3 13-13 8 8. Somberek 8 3 2 3 10-11 8 9. RTS Mo. 8 3 2 3 15-21 8 10. PEAC 8 3 1 4 13-13 7 11. MTE 8 2 2 3 13-14 6 12. Harkány 7 2 1 4 12-11 5 13. Sz.szkirály 7 1 3 3 15-15 5 14. Szigetvár 7 2 1 4 9-10 5 15. K.misleny 8­5 3 7-16 5 16. Töttös 8­2 6 4-18 2 Brent kártérítése Egy polgári bíróság 740 ezer dollár kártérítést ítélt meg Brent Noon súlylökőnek az amerikai atlétikai szövetséggel szemben. A sportolót 1992-ben két évre eltiltották, mert doppingtesztje nem érkezett meg időben a szö­vetséghez. Az eltiltást: kiderült, hogy Noon vétlen az ügyben. A bíróság ítélete szerint azonban a súlylökő felkészülése törést szenvedett és így nem került be a barcelonai olimpiára utazó vá­logatottba. Labdarúgó vro i x> 111, Potyogtak a gólok DDGÁZ - Szekszárd 5-0 (2-0) Pécsbányatelep, 300 néző. Vezette: Böröczi. DDGÁZ: Tábit - Lajos, Vukman, Darkó (dr. Gelencsér) - Kiszely, Schweitzer (Czéma), Pál (Ha- senauer), Pancsó, Kulcsár - Nagy, Szabó K. Edző: Dárdai Pál. Szekszárd: Cziráki - Szehlo, Pálfi, Kárpáti - Kvan- duk, Kovács, Gyén, Mészáros (Cseke), Kálmán - Pusztai (Nagy), Horváth. Szakosz­tály-igazgató: Laki Zoltán. A szekszárdi játékosoknak a szünet után statiszta szerep ju­tott a látványosan támadó DDGÁZ ellen. Góllövők: Kulcsár (2), Nagy A. (2), Szabó K. Kiállítva: Kvanduk (72. p., lerántásért). Dárdai Pál: -A második fél­időben több korszerű támadást vezettünk a széleken, és örülök, hogy nagyot javult a helyzetki­használásunk is. Laki Zoltán: - Egyértelmű volt a DDGÁZ győzelme. Lehőcz Róbert Bonyhád - Boly 2-0 (1-0) Bonyhád, 400 néző. V.: Barna. Bonyhád: Bogaras - Szabó, Sztoics, Kiss, Guzorán - Stumpf, Illés, Darabos, Szlama- Babai (Silka), Pffeifer (Bau­mann). Edző: Kiss János. Boly: Cseh - Neidhhardt, Mirkó M., Keidl - Hrotkó, Schleich (Klock), Krajics, Lieber (Szíjas)- Vígh, Váradi. Edző: Kresz László. A helyzeteit jobban használta ki a Bonyhád. G: Da­rabos, Kiss. Fekete László Nagyatád - Sellye 0-0 Nagyatád, 500 néző, V.: László. Nagyatád: Czigáth - Grabant, Pókos, Kutasi, Vojkovics - Tóth, Szigeti, Király - Minor, Vecsei, Vékony. Edző: Németh Lajos. Sellye: Pfaff- Gyócsi, Knézi, Király - Varga, Bodor, Vető (Bélavári), Vásáros (Ka­pusi), Labdicz - Pfeiffer, Major (Csorba). Edző: Pfeiffer Ferenc. Jó iramú, élvezetes mérkőzé­sen mindkét csapat a győze­lemre törekedett. Ehhez a haza­iak álltak közelebb. Kereszthegyi István Komlói Bányász - Barcs 5-0 (1-0) Komló, 300 néző. V.: Mol­nár. Komló: Ádám - Farkas, Virovácz, Bódis - Halász, Schuszter, Pest (Pörs), Priol, Dömény - Nagy B., Béres (Máté). Edző: Kovács Lajos. Barcs: Füredi - Zeller R., Papp T., Szilágyi, Somogyi - Zeller T„ Karsai, Korán (Cservölgyi), Papp Á. - Hajmási. Horváth. Edző: Karsai Tibor. A hazai csapat a második fél­időben sziporkázott. G.: Dö­mény, Nagy B., Priol (1'1-es- ből), Máté 2. Sándor József Marcali - Kisdorog 1-0 (0-0) Marcali, 400 néző. V.: Fá­bián. Marcali: Ángyán - Bo- zsó, Mészáros, Borbély - Hor­váth, Virág, Tóth P„ Rózsa (Arany), Kiss (Andrics), Dér - Rituper, Fenusz. Edző: Mészá­ros József. Kisdorog: Antunics- Pető, Varga, Viszmeg, Vecsei- Stölkler, Ercsi (András), Hor­váth, Bíró - Mácsik, Óber (Sö­rös). Edző: Horváth Péter. Nehéz, de megérdemelt győ­zelem. G.: Rituper. Ivusza István Letenye - Bátaszék 4-1 (3-1) Letenye, 500 néző. V.: Pe­csét. Letenye: Lepár A. - Tóth Z., Révész, Kramarics - Ador­ján G„ Adorján F., Kozári, Ha­lász, Németh (Lepár T.) - Ros­tás, Farsang (Baj). Edző: Szabó Ferenc. Bátaszék: Kocsis - Bo- jás, Puskás, Izsák - Rácz (Kő- kuti), Keller (Szabados), Po- zsár, Péter, Szentmártoni (Pap) - Pankovics, Horváth. Edző: Fiath Tamás. A Letenye régen várt jó já­tékkal rukkolt ki. G.: Farsang 2, Németh (11-esből), Rostás, ill. Pankovics (11-esből). Dömök József Rákóczi-Kaposcukor FC - Balatonföldvár 2-0. Szombaton játszották: Ger- jen - Balatonlelle 4-2. Az NB III. állása 1. DDGÁZ 8 7 1 _ 21- 1 22 2. Kaposvár 8 6 2­22- 5 20 3. Komló 8 5 3­17- 5 18 4. Sellye 8 5 3­16- 9 18 5. Marcali 8 5 2 1 17-12 17 6. Kisdorog 8 5 1 2 10- 4 16 7. Letenye 8 4 1 3 13-10 13 8. Bonyhád 8 4 1 3 12-15 13 9. Gerjen 8 2 3 3 12-12 9 10. Szekszárd 8 2 1 5 13-20 7 11. Bátaszék 8 2­6 11-14 6 12. Barcs 8 1 2 4 6-17 5 13. B.földvár 8­4 4 7-15 4 14. B.lelle 8 1 1 6 8-21 4 15. Nagyatád 8­3 5 2-14 3 16. Boly 8­2 6 2-15 2 Kosárlabda Jelenet a PEAC pécsi mérkő­zéséről. Fotó: Kóródi Gábor PEAC - Egri TK 77-80 (36-48). NB I. nők, B-csoport. Pécs, városi sportcsarnok. V.: Major, Nagy L. PEAC: Pap 15, Iványi 8, Simon 7/3, Rébay 26/9, Németh 6. Cs.: Czékus 2, Tahi 7, Minna 6, Rácz. Edző: Pap Gábor. A 10. percben 5-25 volt az eredmény. Az első félidőt 6 má­sodperccel tovább játszották, mert az időmérő gép nem du­dált. A második játékrészben ke­mény küzdelemben 2 pontra fel­jött a PEAC, amikor 7 mp-cel a lefújás előtt büntetőt dobhatott az Eger. Ekkor a játékvezetők közölték: a rendes hátralévő idő 1 mp, a szünet előtti túljátszás miatt. Ezt a tényt ez ideig eléggé diszkréten, sőt titkosan kezelték a játékvezetők. Ami­kor Pap edző ezt szóvá tette, úgy döntöttek, marad az óra szerinti állás. Az ellentámadás­ból a pécsiek nem értek el pon­tot, az eredmény nem változott. Pap Gábor: -Nem csak az ellenféllel kellett megküzde- nünk, hanem a két játékvezető­vel is, és ez már sok volt. P.P. PPTSE - MÁV NTE 69-78 (35-52). NB I. nők, B-csoport. PPTSE: Móró 13/3, Kitlinszka 22, Kiss J. 3, Laczházy 14, Pott 17. Cs.: Molnár, Páll. Edző: Szittya Imre. Várakozások felül jól tartott magát a PPTSE a jóval esélye­sebb nagykanizsaiak ellen. Szittya Imre: - Amikor a má­sodik félidőben 3 pontra feljöt­tünk, nem bírtuk el az idegi ter­helést. MALÉV OCC - PVSK 86-71 (42-38) NB I. férfiak, B-csoport, Budapest. Legjobb pécsi dobók: Völgyi 22, Csirke 17, Ribarics 13. Hartmann elismerte, hogy tévedett Folyt, köv.: a fegyelmi bizottság előtt Nagy vihart kavart, hogy a labdarúgó NB I. 9. fordulójá­ban, szombaton Hartmann La­jos játékvezető a 84. percben félbeszakította a Debreceni VSC - Vasas-Ilzer találkozót, mert a hazai szurkolók egy nej- lonzacskónyi tökmaggal meg­dobták Márton Sándor partjel­zőt.- Tudja-e már, hogy ponto­san mi áll a játékvezetői, illetve az ellenőri jelentésben? - kér­dezte az MTI munkatársa Nagy Miklóst, a Játékvezetői Testület elnökét.- A jelentéseket csak hétfőn kapom kézhez, de már vala­mennyi érdekelttel, Hartman­nal, Mártonnal és Győri Lász­lóval, a mérkőzés JT-ellenőré- vel is sikerült beszélnem telefo­non - válaszolta Nagy Miklós. - Márton Sándor azt mondta, hogy a 84. percben homlokon találta egy tökmagos zacskó, ezt azonnal jelezte Hartmannak, aki odament hozzá és lefújta a ta­lálkozót. Érdekesség egyéb­ként, hogy a játék éppen a má­sik térfélen zajlott, amikor Már­tont megdobták.- Mi lesz a JT következő lé­pése az ügyben?- Miután hétfőn megkapjuk a jelentéseket, azonnal továbbít­juk azokat az MLSZ fegyelmi bizottságához.- A debreceniek keményen bírálták Hartmann játékvezetőt, amiért több alkalommal téve­dett a kárukra, és a Vasas ellen sem adott meg nekik egy jogos­nak érzett 11-est.- Hartmann elismerte: téve­dett, mert a vitatott szituációban előnyszabályt alkalmazott. Erre ugyan nincs írásos rendelkezés, de ha a szabálytalanság a 16-oson belül történik, a játék­vezetők nem szoktak előnysza­bályt adni. Ez azonban nem je­lenti automatikusan azt, hogy Hartmann nem vezet többé Debrecenben. Várjuk csak meg előbb a fegyelmi tárgyalás vé­gét! Új ............ JH Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja a Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ I fl II Ki ! 11 Lili Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN w"Xl f Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető " !VI|_JrEvJ Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: GERHARD MEYER Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a Postabank Rt. 249-98903 025-07929 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyedévre 1254 forint. ISSN 0865-9133 Labdarúgó NB II. PVSK - Paks 1-2 (0-1) Vasút-pálya, 300 néző. V.: Hosszú. PVSK: Tihanyvári - Tallósi, Nagy Gy., Bárány - Bruder, Fülöp, Vidák (Kaszás 75. p.), Sipos, Andreidesz - Ró­zsahegyi (Vókó 88. p.), Teszá- rik. Edző: Rónai István. Paks: Mausz - Nagyfalusi, Jenei, Ne- udl (Kulcsár 42. p.) - Bozsér, Nagy Z., Fejes, Búzás, Orosz - Horváth Á., Babati (Kádár 76. p.). Edző: Mihalecz István. 37. perc: Búzás egy 20 m-es szabadrúgást becsavart. (0-1). 48. perc: Teszárikot Jenei felvágta a 16-oson belül, az alapvonal közelében. A meg­ítélt büntetőt Andreidesz érté­kesítette. (1-1). 89. perc: Bozsér beadását Kulcsár az 5-ösön levette és be­bombázta. (1-2). Sokadszor igazolódott be a mondás: minden meccs addig tart, amíg a játékvezető le nem fújja. A PVSK egy perc­cel a vége előtt kapta a máso­dik gólt, amivel kikapott. Pe­dig döntetlent érdemelt volna. Jól ugyan megint nem ját­szottak a vasutasok, de ettől függetlenül még maradhatott volna 1-1 is az eredmény. A védelmük azonban a legvégén újból kihagyott, így a Paks a cserejátékos góljával szeren­csés győzelmet aratott. Jók: Sipos, Bárány, ill. Bú­zás, Bozsér, Jenei, Babati. Rónai István: -Még szeren­csénk sincs... Mihalecz István: - Vesztet­tünk már jó játékkal is. Most nem ment annyira, mégis nyer­tünk. H. L. Mohács - BKV Előre 1-2 (1-0) (Munkatársunk telefonjelentése) Mohács, 1100 néző. V.: Holczimmer. Mohács: Ková­csevics - Katona - Kosa, Burai- Csoboth, Meksz, Takács, Nagy E. (Ratting 66. p.), Hor­váth A. - Pillinger (Márkus 75. p.), Lovász. Edző: Botos Antal. BKV Előre: Sárközi - Krecska- Gyimesi, Arató - Ivanics, Bencze (Frick 74. p.), Tóth, Szilveszter, Horváth - Szeitl, Szántó (Molnár 60. p.). Edző: Sárosi László. 36. p.: Burai futott el a bal­szélen az alapvonal közeléből középre lőtte a labdát, az érkező Lovász az 5-ösről kapásból a jobb sarokba passzolt. (1-0). 62. p.: Szilveszter a bal szél­ről laposan középre adott, a menteni igyekvő Kosa közelről a saját kapujának bal sarkába juttatta a labdát. (Öngól!). (1-1). 82. perc: Ivanics sípszó után elrúgta a labdát, amiért kiállítot­ták. 85. p.: Szilveszter a bal szél­ről az érkező Szeitl elé játszott, aki 6 m-ről a tehetetlen Ková­csevics mellett a hálóba helye­zett. (1-2). Csalódást hozott a két éllo­vas mohácsi rangadója. Bár a hazaiak az első félidőben job­bak voltak ellenfelüknél, a második játékrészben a BKV Előre taktikusabb játékával megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Ráadásul csak Kovácsevicsen múlott, hogy nem lett nagyobb a gólkü­lönbség. Jók: Kovácsevics, ill. Sár­közi, Szilveszter, Krecska. Botos Antal: -A játék képe alapján nyernünk kellett volna, s, hogy nem így történt, az a Szilveszter vezette BKV-kont- ráknak köszönhető. Sárosi László: -A helyzete­ink alapján megérdemeltük a győzelmet. Pauska Zsolt Siófok - Beremend 2-0 (1-0) Siófok, 1000 néző. Vezette: Mező. Beremendi Építők: Ha- tala - Visinka, Óbertj Macsi, Gellén - Kirchner, Biró (Szabó, a 75. percben), Berecz, Weinert - Fülöp, Lajtai (Valkai, a 84. percben). Edző: Héhl János. A hazaiak góljait Petrák és Kiss J. szerezte. A mérkőzésen a bara­nyai csapat végig védekezett. (A mérkőzést szombaton ját­szották.) További eredmények Szombaton játszották: Hala­dás - ESMTK 4-0, Tatabánya - Veszprém 1-2. A vasárnapi mérkőzéseken is potyogtak a gólok, a három találkozón ösz- szesen 10-szer került szabályos körülmények közt a hálóba a labda. Meglepetésnek mond­ható a Keszthely nagyarányú győzelme az eddig biztos vé- delműnek - 6 fordulóban kap­tak annyit, mint most egy mécs­esén - számító Százhalombatta felett. Eredmények: Ma- táv-Sopron - Baja 2-3, Buda­foki LC - Dunaferr 0-1, Keszt­hely - Százhalombatta 4-0. A Nyugati-csoport állása 1. Siófok 7 5 1 1 18- 6 16 2. BKV Előre 7 5 1 1 14- 9 16 3. Mohács 7 4 1 2 13- 8 13 4. Baja 7 4 1 2 12-10 13 5. Sz.batta 7 4 1 2 8- 8 13 6. Veszprém 7 3 3 1 10- 4 12 7. Dunaferr 7 3 3 1 5- 2 12 8. Keszthely 7 3 2 2 15-10 11 9. Paks 7 3 2 2 11- 9 11 10. Haladás 7 3­4 11- 8 9 11. Budafok 7 2 2 3 9-14 8 12. Sopron 7 2 1 4 11-14 7 13. Beremend 7 2 1 4 8-12 7 14. Tatabánya 7 1 1 5 5- 9 4 15. PVSK 7 1­6 6-17 3 16. ESMTK 7 1­6 6-22 3 Úszó Balaton Kupa Balaton Kupa, Balatonszép- lak. Az ANK Üszóklub ver­senyzői közül egyéniben a lá­nyoknál Sebestyén három számban nyert (100 gyorson, háton és pillangón), Borsányi pedig kettőben (50 gyorson és mellen) ért célba elsőként. Raj­tuk kívül a lányoknál Petrov J., a fiúknál pedig Feller, Glöckler és Lábadi nyert még egy-egy számot. Pontverseny: 1. ANK 215, 2. Kaposvári SI 115, 3. TÁSI 95. Ä TÁSI részletes eredmé­nyeit nem kaptuk meg. Sakk Lejátszotta második OB II-es mérkőzését is a DDGáz SC férfi sakkcsapata. Kaposvár - DDGáz SC 6-6. Pécsi győztesek: Tompos, dr. Hartmann, Nógrádi, Horváth A. Döntetlent értek el: Amrein, Raffai, Fülöp, Illés. Teke Alba Regia - DDGáz SC 5-3. NB 1. férfiak, Székesfehér­vár. Pécsi pontfogók: Szabó Z. 696, Koncsecskó 677, Fenyősi 661. TOTÓ 1. ETO Győr - BVSC 1-3 2 2. Kispest - ZTE 5-1 1 3. ÚTÉ - Békéscsaba 2-2 X 4. Uerdingen - Dortmund 0-2 2 5. Schalke - Frankfurt 0-0 X 6. Leverkusen - Stuttgart 3-1 1 7. Karlsruhe - K’lautern 3-3 X 8. Bayern M. - FC Köln 2-2 X 9. Bari - Cagliari 0-0 X 10. Cremonese - Foggia 1-3 2 11. Fiorentina - Lazio 1-1 X 12. Parma - Torino 2-0 1 13. Roma - Sampdoria Pótmérkőzés 1-0 1 14. Napoli - Padova 3-3 X 1 1 1