Új Dunántúli Napló, 1994. március (5. évfolyam, 59-89. szám)

1994-03-14 / 72. szám

Labdarúgó NB I.-NB II. Lehetett volna valamit keresni Kispest-Honvéd FC - PMSC-Fordan Kosárlabda NB I. „Kidobták” a Vasutat PVSK - MAFC 66-99 (33-44) Csirke estében szerez kosarat a hazaiaknak Fotó: Löffler Megyebaj nokság P. Zsolnay - Mohácsi TE 1-2 (1-1) Pécs, Zsolnay-pálya, 50 néző. V.: Czakó. MTE: Lu­kács- Policsek, Hafner, Reit, Gyevai - Kapitány, Jakab, Bo- zsovics, Benedek - Brecska, Kovács L. (Bicskei). Edző: Far­kas Béla. P. Zsolnay: Juhos - Pieck, Papp, Cseresznyés, Ba­umann - Kobelák (Srankó), Molnár (Nagy T.) - Balogh, Krizmánovics, Kovács P., Fo- ral. Edző: Palkovics József. A jobban játszó Mohács Poli­csek két szemfüles góljával jo­gosan vitte el a két pontot. Farkas Béla: Szervezetteb­bek, egységesebbek voltunk. Palkovics József: A lelkesebb csapat nyerte a mérkőzést. G.: Policsek (2) ill. Molnár. Jók: Lukács, Kapitány, Poli­csek, illetve Pleck, Balogh. Töttös-Pécsi Kinizsi 0-2 (0-1). Töttös. 200 néző. V.: Németh. A rutinos vendégek megérdemelten nyertek. G.: Vető (2). Villány-Somberek 1-3 (1-2). Villány. 300 néző. V.: Zákányi. A Somberek megérdemelten győzött a gyengén játszó Vil­lány ellen. G.: Pazaurek (1 Les­ből), ill. Tóth (2), Pál. Siklós-Szigetvár 2-0 (1-0). Siklós. 200 néző. V.: Bencsik. Megérdemelt hazai győzelem. G.: Keresztes Zs., Kolompár. Szabadszentkirály-Felső- szentmárton 1-1 (1-0). Szabad­szentkirály. 150 néző. V.: Mó- zer. Kemény, színvonalas mér­kőzésen igazságos pontosztoz­kodás. G.: Bozó, ill. Mesáno- vics. Harkány-Újpetre 2-2 (1-2). Harkány. 150 néző. V.: Pata. A hazaiaknak lényegesebb több helyzetük volt és mégis csak az utolsó pillanatban egyenlítettek, a jól játszó újpetreiek ellen. G.: Demhardt, Szepesi, ill. Kuru- csai (2). PEAC - PPTSE 1-2 (0-2). Egyetemi stadion, 200 néző. V.: Szekeres. G.: Hang ill. Szabó Sz. 2. Ellentétes félidők. A Sásd visszalépése miatt a Sellye szabdnapos volt. A megyei I. osztály állása 1. Sellye 14 10 3 1 38- 9 23 2. PPTSE 14 9 3 2 28-12 21 3. PEAC 14 7 4 3 22-14 18 4. MTE 14 6 4 4 18-19 16 5. E.szmárton 14 6 3 5 21-19 16 6. Újpetre 14 6 3 5 18-17 15 7. Harkány 14 4 6 4 20-13 14 8. P. Zsolnay 14 6 2 6 15-17 14 9. Villány 14 6 2 6 25-28 14 10. Szigetvár 14 5 2 7 20-27 12 11. P. Kinizsi 14 3 5 6 20-21 11 12. Somberek 14 3 5 6 16-28 11 13. Siklós 14 3 4 7 19-24 10 14. Töttös 14 2 6 6 11-27 1(1 15. Sz.szentk. 14­6 8 6-21 5 16. Sásd VISSZALÉPETT Mai sportműsor KOSÁRLABDA. NB I. nők, a döntőbejutásért, 3. mérkőzés: PVSK-Dália - Diósgyőr, Pécs, városi sportcsarnok, 17.00. (Munkatársunk jelentése) Bozsik Stadion. 5000 néző. V.: Varga S. Kispest HFC: Brockhauser - Csábi, Bánfi, Plókai - Forrai (Stefanov 33. p.), Pisont, Emmy, Illés, Csehi - Orosz, Vincze (Hamar 79. p.). Edző: Martti Kuusela. PMSC- Fordan: Csaban - Dienes, Bó­dog, Csizi - Ulveczki, Fehér, Mészáros (Tolocskó 82. p.) Lengyel, Vókó - Tököli, Azoi- tei. Edző: Róth Antal. (Megváltozott a pécsiek kez­dőcsapata az előre meghirdetet­tel szemben. Csoboth és Doro- bantu sérülés miatt nem játszott, Lengyel viszont igen.) Feleslegesen gyűjtött be egy sárga lapot már a 8. percben Bódog, sípszó utáni labda elrú- gásért. Nem volt semmi kü- lömbség a két csapat között az eseménytelen első 40 percben. Ha a Kispest HFC amolyan energiatakarékosán és különö­sebb gólveszély nélkül támad­hatott, a vendégek pedig a 16-osról ügyesen kihozták a labdát, de az ellenfél térfelének közepétől úrrá lett rajtuk a ta­nácstalanság. Brockhauser az első lövést félóra múltán kapta. Hamar cserélt a Kispest, Forrai 32 perces tehetetlenségét meg- únva lecserélte az edzője. A 40. percben Illés indította az üresen felejtett Oroszt a bal oldalon. A csatár 10 méterről kapura emelt, a labda megpat­tant Csizi lábán és az elcsúszó Csaban felett a hosszú sarokba hullott (1-0). A szünet után - nyilván edzői fejmosásra - jobb lett a kispes­tiek játéka. Ennek jeleként előbb Emmy 18 m-es pattogós bombáját, majd Orosz közeli fe­jesét védte bravúrral Csaban. Miután Bódog gólba tartó lö­vésbe tette fejét illetve a lábát, 1-0 (1-0) egy órányi futballt követően Fehért kellett sárga lappal lehű­teni, mert kézzel besegítve, le- bírkózta Illést. A legvégén Emmy kapott egy sárga lapot, mert rálökte Csizit az Arai part­vonalon kívüli hirdető táblájára. Lehetett volna keresni va­lója a feltűnően halvány baj­nokesélyes ellen a pécsi csa­patnak. Erre már vesztett ál­lásban, a szünet utáni első ne­gyedóra hazai rohamainak elmúlásával rá is jöttek a PMSC Fordán játékosai. A Kispest HFC a 60. perctől jé- kékával jobbára már csak a vezetését őrizte. A pécsiek pontszerzését az akadályozta meg, hogy a támadójátékuk nagyon gyámoltalan volt még igazi gólhelyzethez sem jutot­tak. Talán maguk sem hitték el, hogy kiegyenlíthetnek. A PMSC Fordanban Csa­ban kapus, a második félidő elején megizzadt, akkor vol­tak szép védései. Bódog végig jól rombolt, Csizi is hasznára volt az együttesnek. A közép­pályások közül Fehér sokat volt játékban, alig rontott. Ul­veczki puhány, Vókó köny- nyelmű volt. Ä két csatár ha­mar megadta magát. A Kis- pert HFC-ban Bánfi, Illés, Csehi játszott jól. Róth Antal: - Elég kiegyensú­lyozott mérkőzést játszottunk az egyik bajnokesélyes otthoná­ban. Sajnos, a Kispest kapuja előtt nem voltunk elég pontosak, ezért vesztettünk. Puskás Ferenc volt szövet­ségi kapitány: - A futball nap- ról-napra butább lesz, ilyen hi­bákat, mint amilyeneket láttam nem lehetne elkövetni. Pécsiek­nek még akkor sem volt esélyük pontszerzésre, hogy ha a Kis­pestiek rosszul játszottak. Csakhogy a vendégeknek hely­zetük sem akadt. Horváth László * További eredmények Debrecen - Békéscsaba 0-2 (0-1). Debrecen 8 ezer néző. V.: Kovács. G.: Szarvas, Kulcsár. Vasas - Újpesti TE 1-1 (1-0). Fáy u., 8 ezer néző. V.: Vad. G.: Szenes ill. Belvon. Belvon. (szombaton játszot­ták.) MTK - ETO FC Győr 2-1 (1-0). Hungária körút, 3 ezer néző. V.: Pillér. G.: Kenesei K., Komódi ill. Korsós. Siófok - Vác FC-SAM- SUNG 0-1 (0-1). Siófok, 3 ezer néző. V.: Kiss G. G.: Dzurják. Sopron LC - Csepel-Kor- dax 0-1 (0-0). Sopron, 6 ezer néző .V.: Stamler. G.: Pena. Haladás - Ferencváros 1-1 (1-0). Szombathely, 18 ezer néző. V.: Tóth V. G.: Schneider ill. Gregor (mindketten tizen­egyesből). A BVSC - Parmalat mérkő­zést ma játsszák. Az NB I. állása 1. Békéscsaba 17 11 3 3 40-13 25 2. Vác 17 10 5 2 37-18 25 3. FTC 17 10 4 3 32-16 24 4. Kispest-H. 17 9 4 4 38-21 22 5. Csepel-K. 17 9 4 4 24-27 22 6. ETO FC Győrl7 8 4 5 29-20 20 7. Debrecen 17 s 3 6 24-21 19 8. Újpest 17 6 5 6 23-20 17 9. Parmalat 16 5 5 6 20-25 15 10. Siófok 17 4 6 7 19-28 14 11. Sopron 17 4 5 8 22-31 13 12. MTK 17 4 5 8 21-35 13 13. Vasas 17 4 4 9 22-27 12 14. PMSC-F. 17 3 6 8 16-27 12 15. BVSC 16 2 5 9 16-37 9 16. Haladás 17 2 4 11 15-32 8 majd az alapvonal közeléből la­posan az üres kapu közepébe gurított (4-0). A Beremend a gyorsan megszerzett kétgólos vezetés birtokában hátrább vonta hadállásait, ám a vendégek szünetig nem tudtak mit kez­deni az átadott kezdeménye­zési lehetőséggel. A pihenő után új erőre kapva próbáltak a paksiak tovább rohamozni, ám szétnyíló védelmük résein ismét a jól kontrázó bere- mendi játékosok találták meg a réseket, négygólos győzel­mükkel még súlyosabb hely­zetbe hozva a kiesés rémétől fenyegetett vendéggárdát. Dárdai Pál: - A taktikai uta­sításokat nagyszerűen betartva vertük meg a jó erőkből álló Paksot. Sz. Zs. A labdarúgó NB II. Nyugati-csoportjának állása 1. N.kanizsa 17 11 4 2 28- 7 26 2. BKV Előre 17 8 5 4 20-13 21 3. ESMTK 17 8 4 5 21-11 20 4. Dunaferr 17 8 4 5 18-12 20 5. Budafok 17 6 6 5 23-20 18 6. Keszthely 15 8 2 5 21-19 18 7. ZTE 15 7 3 5 24-17 17 8. Beremend 15 8 1 6 23-18 17 9. Mohács 17 6 5 6 30-29 17 10. Dorog 17 5 7 5 10-12 17 11. Sz.batta 16 7 1 8 20-26 15 12. Baja 17 4 5 8 15-21 13 13. Szekszárd 17 5 3 9 14-26 13 14. Veszprém 17 4 4 9 16-26 12 15. Paks 17 3 4 10 11-24 10 16. Pénzügyőr 16 2 6 8 11-24 10 NB I. férfi mérkőzés. Pécs, városi sportcsarnok, 500 néző. V.: Forrai, Szlávik. PVSK: Mi- lovidov 10, Tahin 8, Khasianov 16/2, Kovács 20/2, Csirke 4. Csere: Cziráki, Móricz 3/1. Ri- barics 2, Russai, Pető 3. Edző: Füzy Ákos. Csirke vezérletével jól - s ta­lán elmondhatjuk, hogy az azt követő percek eseményeit te­kintve - túlzottan jól kezdtek a hazaiak, mert Csirke betörései­vel és Tahin találataival öt per­cen át nagyszerűen tartották a vendégeket. Ekkor azonban kö­vetkezett egy ötperces kiha­gyás, aminek eredményeként 16-15-ről 18-30-ra alakult a mérkőzés állása. Ezt követően a hazaiak, már csak futhattak az eredemény után. Kovács ugyan megpróbált a vendégek nyo­mába szegődni, de társtalan volt, s ennek lett eredménye, hogy a fővárosiak 11 pontos előnnyel zárták az első 20 per­cet. Szünet után szinte megbénult a hazaiak gépezete, s ennek lett következménye, hogy az egye­temisták percről percre növelve előnyüket már-már katasztrofá­lis vereséget mértek a hazai­akra. Az egyre inkább szétesett NB I. női Mérkőzés. Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Rátvay, Fekete. PEAC: Szőke 15, Papp 5/1, Minna 14, Herlicska 13, Simon 7/1. Csere: Fischer 2, Szander 2, Vincze 3, Ribay 15. Edző: Papp Gábor. A mérkőzés elején alaposan bele lendültek a hazaiak, s ek­kor szinte senki nem gondolta volna, hogy ezen mérkőzésen akárcsak gondjuk is lehet az egyetemistáknak. Szinte állva­hagyva ellenfelüket: már-már a kiszámolás helyzetébe került a tatabányai gárda, amikor rövid­zárlat állt be a hazaiak gépeze­tébe, s ekkor a vendégek befog­ták az egyetemistákat- Mindez nem igen okozott gondot Her- licskáéknek, mert a következő percekben rendezve soraikat ismét vissza szereztek előnyük­A hangyák megették a ringet Meghatározatlan időre elna­polták a lusakai ökölvívó baj­nokságot. A halasztás oka nem mindennapi: a termeszhangyák a szó szoros értelmében meget­ték a ringet. A ring hetek óta ki­használatlanul állt, mivel nem rendeztek mérkőzéseket. Idő­közben a kártevő hangyák elfo­gyasztották a fából készült tar­tóoszlopokat. A hangyák pusztí­tására akkor derült fény, amikor az egyik rendező nekitámasz­kodott a ringnék, s az összedőlt. csapatjátékot produkáló hazaiak ellen nem voltak „szívbajosak” a vendégek, mert zsákoló-fesz- tivált rendezve úgy verték meg harminc ponttal a vasútasokat, hogy a végén még a baranyaiak örülhettek annak, hogy megúsz­ták a kapott kosarak számát a 100-ason belül. Az első öt percet leszá­mítva: szinte nem volt érté­kelhető a vasútasok teljesít­ménye. A hazaiaknak ugyan matematikailag volt lehetősé­gük a felsőbb csoportba kerü­lésre, a mutatott játékkal azonban igazolták: semmi kö­zük a felsőbb régióhoz. Az első játékrészben még „fellel­hető volt” valami a hazaiak teljesítményében, amit kosár­labdának lehetett „álcázni”, azt követően azonban csak­szánni lehetett a hazai együttest. Igaz, felelőtlenség lett volna a két csapaton szá­monkénti a hajdani rangadók színvonalát, vagy neadj' isten hőfokát, ezen találkozón azonban csak az egyetemisták vonulhattak elégedetten az öl­tözőbe - ők is csak az ered­mény alapján - nem pedig a többet remélő hazaiak és kö­zönségük. K. L. bői annyit, ami megnyugtat­hatta volna őket. Sajnos nem így történt, mert a szünet után egyre jobban vér­szemet kaptak a vendégek, s mert a hazaiaknál egyre inkább a bizonytalanság lett a tényező: a játékosok sorra eladták a lab­dákat, szinte alig találkoztak a palánkkal, minek következté­ben: bizony az utolsó 5 perc előtt, azaz a hajrában szorítania kellett Papp Gábor edzőnek azért, hogy vissza billentse egyensúlyába együttesét. Sze­rencsére az utolsó percekben si­került sorukat rendezni a hazai­aknak, s ezzel győzni tudtak. A pécsi egyetemisták ezen győzelmükkel nagy lépést tet­tek azért, hogy a következő szezonban is két női csapat képviselje Pécset az NB I-ben. TOTÓ 1. Debrecen - Békéscsaba 0-2 2 2. Siófok - Vác FC-Sams. 0-1 2 3. MTK - ETO FC Győr 2-1 1 4. Hamburg - Leipzig 3-0 1 5. Nürnberg - Schalke 04 1-0 1 6. Watten. - B. München 1-3 2 7. Atlanta - Lecce 3-4 2 8. Cremonese - Foggia 2-0 1 9. Genoa - Juventus 1-1 X 10. Milan - Sampdoria 1-0 1 11. Parma - Internazionale 4-1 1 12. Roma - Reggiana 0-0 X 13. Torino - Cagliari 2-1 1 Pótmérkőzés 14. Udinese - Lazio 2-2 X 2-1. új Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja __ _ _ Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ fjl lfTdlTt 1 111 Főszerkesztő-helyettesei« GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN »"V —Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető I IC I ICT Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 — ■ 1 " 1 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: GERHARD MEYER Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a Postabank Rt. 249-98903 025-07929 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, negyedévre 1125 forint, félévre 2250 forint, egy évre 4140 forint. ISSN 0865-9133 Jutalomjáték Beremenden Beremend - Paks 4-0 (2-0) Beremend, 1100 néző. V.: Holczimmer. Beremend: Ha- tala - Bábli, Macsi, Müller K., Sztipánovics - Kirchner, Dárdai (Visinka), Weinert, Jäkl - Szabó (Borsos), Fülöp. Edző: Dárdai Pál. Paks: Leskó - Gracza, Ko­vács, Nagy Z., Neudl (Vayer, a szünetben) - Orosz, Farkas, Farsang - Magyar, Fejes, Porga. Edző: Mihalecz István. A múlt heti vereséget követő fogadkozás szellemének megfe­lelő tempóban rontott ellenfe­lére a Beremend, nem váratva sokáig találatra a tél folyamán gólokra kiéhezett közönségét. A 2. perc végén baloldali tá­madás nyomán Jäkl mintasze­rűen ívelt a középen érkező Fü­löp lába elé, aki az 5-ösről egy­ből a kapuba továbbított (1-0). Három perc elteltével negy­Szekszárd-Mohács 0-2 (0-1) Szekszárd, 600 néző. V.: Nagy II. Szekszárd: Mausz - Viszmeg, Kalmár, Prantner - Pető, Panghi, Somogyi, Szabó T., (Pusztai 55.p.) - Kálmán, Mészáros (Pálfi 75.p.), Horváth. Edző: Kniesz Mátyás. Mohács: Kovacsevics - Becker, Burai, Kosa - Rigó, Nagy E„ Katona (Scheppi 80.p.), Hrotkó, Bíró - Várda, Horváth (Vezér 76.p.). Edző: Bőzsöny Já­nos. A 38. percben Nagy indításá­val Várda húzott kapura, és lefor­dulva a védőkről a tehetetlen Ma­usz mellett a kapu közepébe lőtt venméteres, veszélytelennek tűnő előreívelés után Kirchner fejjel csúsztatott még egyet a kapu felé tartó labdán, amely az elmélázó Pleskó hathatós asz- szisztálásának köszönhetően a háló közepében kötött ki (2-0). Magyar szépíthetett volna az 59. percben, ám laposan ke­resztbe lőtt lövése nem csak Ha- talát, de centiméterekkel a ka­put is elkerülte. A 62. percben Fülöp jó ütemben passzolt Sztipánovics- hoz, aki remekül vette észre, hogy Pleskó messze kifutott a kapujából, így 20 m-ről a hálóőr mellett a kapu közepébe csa­varta a labdát (3-0). Klasszismegoldással állította be a végeredményt a 85. perc­ben Fülöp. A Sztipánovicstól átvett labdát egy testcsellel el­húzta a kitörő Pleskó mellett, (0-1). Az 57. percben egy kontra­támadás végén Várda a bal oldal­ról a kifutó Mausz előtt keresztbe lőtt és a jókor érkező Horváth a kapuba helyezett (0-2). Bőzsöny János: - Szervezetten játszottunk, a pályán az történt, amit mi akartunk. Földes Zoltán További eredmények Százhalombatta - BKV Előre 0-1, Keszthely - ZTE 1-0, ESMTK - Dorog 0-0, Pénzügyőr - Bufafok 0-1, Nagykanizsa - Dunaferr 3-0, Veszprém - Baja Jobbak a hazaiak PEAC - Tatabánya 76-72 (45-33)