Új Dunántúli Napló, 1993. április (4. évfolyam, 89-117. szám)

1993-04-22 / 109. szám

SPORT Röviden KERÉKPÁR. Az elmúlt hétvégi MELITTA Kupa ke­rékpárverseny (91 induló) vég­eredménye. Nők: 1. Czakó, 2. Hermann 3. Tamai. 14 év alatti fiúk: 1. Márijai, 2. Konyicsák, 3. Nógrádi. Férfiak, 14-40 év kö­zött: 1. Szakálas, 2. Erdősi, 3. Horváth. 40 év felett: 1.Sturm, 2. Edelényi, 3. Bacsó. TESTEPÍTÉS. Április 22-én (ma) este 18 órától a POTE 48-as téri kollégiumában aerobic-bemutatóval egybekö­tött városi egytemi fekve- nyomó-versenyt rendeznek női és férfi kategóriában. LABDARÚGÁS. A megyei n.o. Tamási-csoport 19. fordu­lójának eredményei: Kozármis- leny - Sátorhely 4-0, Pécsvárad- Vókány 2-1, Szajk - Hidas 1-5, Egerág -Villány 1-4, Lippó- Kásád 2-0, Magyarbóly - MTE 1-2, Szederkény - Lány­csók 1-1, Véménd - Dunaszek- cső 1-2. Az élcsoport állása: 1. Villány 35, 2. MTE 34, 3. Pécs­várad 27 ponttal. Május elsején, 9 órától kispá­lyás labdarúgó-tornát rendez­nek Nagykozárban, melyre az első 10 együttes jelentkezését fogadják el. Nevezni április 25-én a helyi Hangulat Presszó­ban lehet. TENISZ. Kiemelkedő sikert ért el a budapesti Tizek bajnok­ságán Sáros (PVTC), aki a gyermek fiú kategóriában a 2. helyet szerezte meg. A Szieszta Klub Hotel pont­szerző amatőr férfi egyéni és páros teniszversenyt rendez a harkányi Koncz Tenisz Cent­rumban április 24-én. Nevezni a Petőfi úti sporttelepen a verseny előtt reggel 8-ig, vagy a 44-641-es telefonon lehet. Bólyi Kupa néven rendeztek idénynyitó versenyt Bolyban. A baranyai résztvevők jobb ered­ményei. Férfi II .o.: 2. Simon (PVTC), 3. Solti, Spitl (PVTC). Férfi m.o.: 3. Varga (Boly). A Mecsek LSE tanolyamot indít kezdő és haladó gyerekek és felnőttek részére május 3-án. Jelentkezni a Műjégpálya pénz­tárában lehet hétfőn, szerdán, pénteken 16.30-18.30-ig, vagy a 24-923-as telefonon. SAKK. Az országos egye­temi és főiskolai bajnokság dön­tőjében Debrecenben a baranyai indulók közül Horváth P. (JPTE Közgazd. Kar) az 1., Bö- röcz (PMMF) a 7. helyen vég­zett. # KÉZILABDA. Szombathe­lyi TK - PEAC 24-22 (11-11). NB II., férfiak. A PEAC leg­jobb dobói: Kemenes 8, Fónagy 7, Horváth I. 3, Csonka 2, Da- nyi 2. Mai sportműsor KÉZILABDA. NB I. B. női rangadó a listavezetővel: PEAC-Babits - Zalaegerszegi Caola, Pécs, városi sportcsar­nok, 17.00. Labdarúgó NB I. Koller számára talány a gyenge játék Siófok - PMSC-Fordan 2-1 (0-1) Löffler Gábor felvétele Légibalett: bemutatja Keszeg és Azoitei Újmecsekalja, 5000 néző. V.: Kiss G. Siófok: Bíró - Olajos, Bimbó, Barna - Keszeg, Ko­vács I. (Kirchmayer, a 71. perc­ben), Meksz, Jenei, Király - Kámán, Kovács J. (Elekes, a 69. percben). Edző: Pusztai László. PMSC-Fordan: Csaban - Bó­dog, Braun, Palaczky - Ul- veczki, Medgyes, Túri, Vókó (Tolocskó, a 61. percben), Ko­csis - Magyar (Lengyel, a 71. percben), Azoitei. Edző: Koller Nándor. Túri cselezte be magát a 16-oson belülre a 4. percben, majd ballal lőtt, a labda a jobb kapufáról vágódott ki. A 11. percben Medgyes száguldott végig a pályán a labdával, majd Túrihoz passzolt. Ő egyből Azoitei elé tálalt, aki Olajos mellett meghúzva a labdát 8 m-ről a kapu közepébe lőtt (0-1). A 20. percben 18 méteres szabadrúgáshoz jutott a PMSC. Ulveczki előbb sípszó előtti labdaelrúgásért kapott egy sár­gát, majd az ismétlésnél laposan keresztbe lőtt a kapu előtt, a labda centiméterekkel a kapufa töve mellett hagyta el a játékte­ret. A 37. percben Magyar 8 méteres lövését védte kivetődve Bíró. Két percei később Kámán elől csípte a labdát a kapujából meszire kifutva Csaban. A fordulás után, a 48. perc­ben sorozatos pécsi védelmi hi­bák után Vókótól lopta el a pé­csi büntetőterületen belül a lab­dát Kovács I., akit a pécsi kö­zéppályás rögtön ezután föl is rúgott. A megítélt 11 -est Ká­mán határozottan lőtte a jobb fölső sarokba (1-1). Az 56. percben Palaczky adta könnyelműen a játékszert Ko­vács I.-nek, aki közvetlen kö­zelről a már földön fekvő Csa­ban ölébe rúgta a labdát. A 64. percben Király jól vette észre a kapu elé futó Kámánt, és 40 méterről pontosan ívelt elé. A siófoki jobbszélső 8 méterről jól megnézte magának a hosszú sarkot, majd a tehetetlen Csa­ban mellett az alsó sarokba fe­jelt (2-1). Ulveczki kétszer egymás után egyenlíthetett volna. Ä 66. percben azonban 30 m-es sza­badrúgását fogta jól Bíró, egy perccel később pedig ajtó-ablak helyzetben 8 méterről messze a léc fölé fejelt. A 73. percben Kirchmayer szögletzászlótól beívelt szabadrúgását csúsztatta Kámán kevéssel a bal kapufa mellé. Mintha csak az ENSZ nyil­vánította volna védett terü­letté a pálya nyugati felét: az első félidőben az erre támadó vendégek nem tudták bevenni az itteni kaput, fordulás után pedig az ekkor Nappal szem­ben futballozó pécsiek voltak képtelenek ugyanerre. Ritkán látni két ilyen ellentétes fél­időt, mint amilyent ez a mér­kőzés hozott. Némi túlzással azt lehetne mondani, hogy az első félidőben a vendégeknek közük sem volt a mérkőzés­hez, a PMSC-Fordan olyan fölényre tett szert. Szinte felbillent a pálya, akkora nyomás nehezedett a teljesen kapuja elé szögezett vendégekre. Csabannak jó­formán munkája sem akadt, annyira kevés vendégakció érkezett el a kapujáig. A pécsiek szervezetten, he­vesen rohamoztak, ez a korai góllal együtt ekkor még hazai sikert ígért. A gól után ugyan kissé visszavett a lendületből a PMSC-Fordan, ám továbbra is enyhe mezőnyfölényben maradt. Szünet után azonban for­dult a kocka, mintha átkos kór telepedett volna a pécsi játékosokra, úgy változott a kép. A Siófok átvette a kez­deményezést, a hazai védelem pedig még a Honvéd elleni tel­jesítményét is kezdte alul­múlni. A vendégek vezető gólja után görcsössé, kapko- dóvá vált a pécsiek játéka, támadásaik nem jelentettek különösebb veszélyt a siófoki kapura. Mindent egy lapra föltéve még egy utolsó haj­rába kezdtek ugyan a végén, a siófoki védelem azonban im­már biztosan állt a lábán és csírájában fojtott el minden akciót. A pécsi játékosok közül az első félidőben jól játszó Med­gyes és Túri is elszürkült for­dulás után. Vókó, Palaczky és Bódog pedig olyan hibákat követett el sorozatban, ame­lyek törvényszerűen meg­bosszulták magukat. Magyar továbbra sem találja helyét a csapatban, Azoiteit pedig egyedül gólja dicséri. Á kö­zéppályások közül egyedül Ulveczkit lehetne kiemelni, ám őt is inkább próbálkozása­iért, semmint pontos befejezé­seiért. Pusztai László: - Az első' fél­idei megilletődöttség után arra kértem a játékosaimat, hogy bátran támadják le a pécsieket már a saját térfelükön, hiszen észrevettem, hogy nagyon bi­zonytalan a hazai védelem. Mint azt az eredmény is bizonyí­totta: ez jó taktikai váltásnak bizonyult. Koller Nándor: - A 11-esig jól játszott a csapat. Azt köve­tően azonban megzavarodott, szinte szétesett a gárda. Miért? Számomra talány. Érthetetlen, hogy három nappal a Kis­pest-Honvéd elleni jó játékot hozó találkozó után képtelenek futni játékosaim. A vezéregyéni­ség hiánya, a rettenetesen sok hiba, a fegyelmezetlen játék eredménye lett a hazai vereség. Szűcs Zsolt További eredmények Az NB I. állása Csepel - BVSC 1-0 (0-0). Csepel, 1000 néző. V.: Hamar. G.: Stefanov (59. p.). UTE - Rába ETO 1-1 (1-0). Megyeri út, 2500 néző. V.: Vad. G.: Kecskés (42. p. - 1 l-esből), ill. Szlezák (52. p. - öngól). Videoton - Vasas 3-1 (0-1). Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Pillér. G.: Pálfi (53. p.), Hor­váth (72. p.), Bekő (77. p.), ill. Zvara (5. p.). Békéscsaba - Diósgyőr 2-1 (2-1). Békéscsaba, 5000 néző. V.: Vágner. G.: Kulcsár (40. p.), Szarvas (43. p. - 1 l-esből), ill. Szilágyi (38. p.). Nyíregyháza - MTK 2-2 (0-1). Nyíregyháza, 8000 néző. V.: Marosvári. G.: Burkhel (76. p.), Kertész (78. p.), ill. Vancsa (13. p.), Keresztúri (62. p. - 1 l-esből). FTC - Veszprém 1-0 (0-0). Üllői út, 9000 néző. V.: Tóth V. G.: Wukovics (69.p.) Kispest HFC - Vác 1-1 (0-0). Kispest, 3000 néző. G.: Orosz (54.p.), ill. Szedlacsek (48.p.). 1. Vác 23 15 4 4 38-19 34 2. Kispest 23 14 5 4 36-21 33 3. FTC 22 15 2 5 33-17 32 4. Videoton 23 13 3 7 35-25 29 5. MTK 23 9 7 7 36-27 25 6. B.csaba 22 8 9 5 30-24 25 7. Csepel 23 9 5 9 23-24 23 8. PMSC-F. 23 8 4 11 27-29 20 9. Vasas 23 6 8 9 24-27 20 10. Rába 23 6 8 9 25-30 20 11. Diósgyőr 23 7 6 10 21-30 20 12. Siófok 1 23 7 5 11 24-31 19 13. BVSC 23 6 6 11 18-26 IS 14. UTE 23 3 10 10 21-31 16 15. Nyíregyháza 23 3 1# 10 14-27 16 16. Veszprém 22 5 6 12 21-38 16 |*|i ^^Mi.uuhjIJi,i,.1i Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató 1)1 innnt l 111 Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ tiFőszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN innIKiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető - - Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-22-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-15-726. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, negyedévre 957 forint, félévre 1914 forint, egy évre 3388 forint. ISSN 0865-9133 Csordás munkája nem kell Komlón Vasárnap már Kovács Lajos ül a kispadon Bár a tavaszi szezon eddigi mérkőzésein nem vesztett még csapata (két győzelem mellett három döntetlen a mérleg), mégis úgy döntött a Komlói Bányász labdarúgó szakosztá­lyának vezetése, hogy Csordás István edző munkájára - bár szerződése június 30-ig szól - nem tartanak a továbbiakban igényt. A döntést dr. Wetzl Jó­zsef szakosztályvezető a követ­kezőképpen indokolta: - Elége­detlenek vagyunk a csapat- ed­digi tavaszi szereplésével. A nagy rivális Beremendet hazai pályán nem tudtuk legyőzni, később Gerjenben is gyengén játszottak a fiúk és csak nagy szerencsével nyertek, legutóbb pedig a Boly vitt el pontot ott­honunkból. A tavaszi rajt előtt a bajnokság megnyerését tűztük ki célul, s most úgy ítéltük meg, Csordás Istvánnal a kispadon ezt nem tudjuk megvalósítani. A csapatépítési munkáját is jo­gos kritika érte, a fokozatos fia­talítást sem valósította meg kö­vetkezetesen, állandóan változ­tatta a csapatösszeállítást, jó­formán kétszer egymás után sem játszott ugyanabban az ösz- szetételben a csapat. Korábban voltak a játékosok és az edző között nézeteltérések, ezért úgy döntöttünk, munkájára nem tar­tunk igényt. Csordás Istvánnak megköszöntük eddigi munkáját, s természetesen június 30-ig, eredeti szerződésének lejártáig minden jogos járandóságát biz­tosítjuk. A bajnokság végéig az eddigi ifi-edző, az egykori kom­lói középhátvéd, Kovács Lajos irányítja a gárdát. A (volt) edző, Csordás István így kommentálta a történteket: - Úgy érzem a csapattal elér­tem, amit lehetett,, hiszen a 2. helyen állunk. ítéljék meg a szurkolók, a közvélemény, mennyire fair az ilyen lépés szezon közben, amikor még semmi nem dőlt el. Úgy látszik, hogy a hátralévő néhány mér­kőzésre már nem illettem bele ebbe a nagyon jó komlói veze­tésbe. G. G. A doppingoló atléta ragaszkodik az érméhez A tokiói atlétikai világbaj­nokságon a norvég Georg An­dersen ezüstérmet szerzett. A jó eredmény felett érzett öröme azonban nem tartott sokáig, mert a doppingvizsgálat az ana­bol ikus szteroidok közé tartozó Metenolon használatát mutatta ki nála, így eredményét meg­semmisítették, és eltiltották a versenyzéstől. Andersen akkor kijelentette, hogy semmilyen doppingszert nem használt, véleménye sze­rint sportszerű versenyen nyerte az érmet, és azt nem hajlandó visszaadni. A Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség (IAAF) válaszul - utólag - ki­zárta a tokiói vb-ről a norvég kalapácsvetőt, és kötelezte a medál visszaszolgáltatására. A jó erőben lévő nehézatléta vála­sza:-Aki erőszakkal el tudja tő­lem venni az érmet, annak oda­adom. A norvég sportminisztérium a napokban pert indított Georg Andersen ellen, és arra kérte a bíróságot, hogy az kötelezze a kalapácsvetőt a jogtalanul bir­tokában tartott érem átadására. A 30 éves Georg Andersen polgári foglalkozása egyébként: rendőr. A brazilok visszatérnek a támadójátékhoz> Az utóbbi évek játéka után stílusváltásra készül Brazília labdarúgó válogatottja, legaláb­bis ez derül ki Carlos Alberto Parreira szövetségi kapitány szavaiból.- A brazil játékosok egysze­rűen nem tudnak a rájuk kény- szerített döntően védekező, úgynevezett európai stílusban játszani - mondta a kapitány, utalva arra, hogy a legutóbbi vi­lágbajnokságon, Olaszország­ban, az akkor még Lazaroni ve­zette együttes éppen defenzív felfogása miatt volt kénytelen korán búcsúzni a küzdelmektől. Parreira eddigi tevékenysége alatt a csapat 15 mérkőzést ját­szott és ebből tízet megnyert és csak kettőt veszített el. A kapitány elmondta, hogy a nyári Amerika Kupán, amelyen Brazília mellett Anglia, Német­ország és a házigazda Egyesült Államok szerepel majd, már a hagyományos, támadó szellemű stílust kívánja játszatni csapatá­val. Ezen a legerősebb összeál­lításban vesz részt a háromszo­ros világbajnok gárda, a kapi­tány több Európában profiskodó labdarúgóra is számít. Az Ame­rika Kupa lesz az utolsó erő­próba a brazilok számára a vi­lágbajnoki selejtezők előtt. Megyebajnokság PEAC - Pécsi Kinizsi 2-0 (1-0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Béni. Teljesen megérdemelt a vendégek győzelme a szétesően játszó hazai csapat ellen. Góllö­vők: Sólymos, Szigeti (11-es- ből). Kiállítva: Kálsecz (Kini­zsi). 1. Dresden - VfB Stuttgart 2. Frankfurt - Nürnberg 3. Hamburg - Dortmund 4. Kaiserslautern - Leverkusen 5. Schalke 04 - Bochum 6. Uerdingen - Karlsruhe 7. Freiburg - Hertha BSC 8. Jena - Duisburg 9. Mannheim - Mainz 10. Foggia - Torino 11. Atalanta - Sampdoria 12. Napoli - Cagliari 13. Parma-Roma +1 14. Udinese - Milan Szigetvár - Pécsi Gázmű 1-1 (0-1). Szigetvár, 300 néző. V.: Balajti. A kulturáltan játszó, mezőnyfölényben lévő Pécsi Gázmű nem bírt az ifistákat is szerepeltető, nagyon lelkes ha­zaiakkal. Góllövő: Szigetvári, ill. Réfi. Telesport Sp.Plusz Új DN X x2 2 xl 1 X lx 1 1 X lx 1 lx 1 1 xl xl X 1 1 1 X xl X lx 1 1 X xl X xl X 1 lx 1 1 X xl X 2 X X Totótippek