Dunántúli Napló, 1988. március (45. évfolyam, 60-90. szám)

1988-03-21 / 80. szám

Komlói bravúr Salgótarjánban Komlói Bányósz-Salgóf-arjón 3-0 (3-0) Salgótarján, 1000 néző. V.: Puhl. Komló: Tóbit (Fuller, a 44. percben) — Miklós, Schul- teisz, Gallai, Hammer — Ta­kács, Uhrik, Jurin, Dárdai (Vukmann, a 83. percben) — Réfi, Varga. Edző: Rónai Ist­ván. Salgótarján: Hiesz — Mákos, Fényes, Zimonyi, Bab­osán — Kovács, Simon, Oláh (Juhász, 75. perc), Veres (Sko­da, 46. perc) — Sváb, Kiss. Edző: Répás Béla. A 16. percben Uhrik balol­dali szöglete után Miklós előbb o felső kapufára fejelt, majd az onnan visszapattanó labdát a jobb sarokba pasz- szolta (1-0). A 21. percben Varga adott középre, Réfi három tarjáni védő közül a kapus, Hiesz lá­ba között talált a hálóba (2-0). A 36. percben Varga szög­lete után Réfi 5 méterről fe­jelt a bal sarakba (3-0). A Komló Varga és Réfi ré­vén gyorsan bebiztosította győzelmét. A Bányász a 30. perctől 10 emberrel játszott, hiszen Uhrikot kiállította a játékvezető, mert 5 perccel korábban sárga lapot kapott, majd felrúgta a kapura törő Babcsánt. A 10 emberrel ját­szó Komló könnyen megtörte a Salgótarján próbálkozásait és ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyert. Jók: Réfi (a mezőny legjobbja), Varga, Gallai, Takács, Schulteisz, Mik­lós, ill. a Salgótarjánból sen­kit nem lehet kiemelni. További eredmények Ajka—Bp. Volán 2-1 (0-1). Czabán Samu tér, 1500 néző. V.: Varga J. Gólszerzők: Cser- na, Belényesi, illetve Bácsi. A lelkes vendégek a máso­dik félidőben meglepték a hazaiakat. Dunaújváros—Nyíregyháza 3-1 (2-1). Dunaújváros, 2000 néző. V.: Kiss G. Gólszerzők: Lehota, Szabó, Boldóczki ((11- esből), illetve Kalapos. A kapu előtti nagyobb ha­tározottság döntött. Szolnok—Kazincbarcika 1-0 (0-0). Szolnok, 2000 néző. V.: Aczél. Gólszerző: Hegedűs. Jól küzdött a Kazincbarcika, de egy rossz hazaadást Hege­dűs elcsípett, és be is rúgta. Csepel—III. kér. TTVE 1-1 (0-0). Csepel, 1200 néző. V.: Karáth. Gólszerzők: Kénoszt, illetve Krisztin. Nagyon jó iramú mérkőzé­sen óriási küzdelmet vívott a két csapat. Veszprém Ózd 0-0. Veszp­rém, 3500 néző. V.: Bay. A rangadón egykapura ját­szott a Veszprém, de gólt nem rúgott. Két perccel a lefújás előtt Marthot (Veszprém) ki­állították. Kézilabda Komló Kupa A legszorosabb mérkőzés az utolsó, a Komló—Győri ÁÉV összecsapás volt a szomba­ton és vasárnap hat csapat részvételével megrendezett Komló Kupa férfi kézilabda tornán. A fej-fej melletti nagy csatának azonban mór nem volt tétje, hisz a rendező Bá­nyász gárdája az utolsó for­duló előtt tornagyőztesnek számított. Akadt tehát néhány meglepetés a kétnapos tor­nán, melyen a már említett NB I. B-s csapatok mellett az ebben az osztályban újonc Nagykanizsai Tungsram, és két NB 11-es, a Pécsi Baromfi- feldolgozó és a Nagyatád in­dult. A nem várt eredmé­nyek közé sorolható, hogy a különben nem a legsportsze­rűbben viselkedő baromfisok pontot vettek el a Nagykani­zsától, a jól játszó hazai ifik pedig a Győr mellett a Nagy­atádot is megverték. A kétnapos tornát pont­veszteség nélkül 10 ponttal a Komló nyerte. A 6 pontos GVÁÉV, az 5 pontos Pécsi Baromfifeldolgozó és Nagyka­nizsa előtt. A komlói ifik 4 pontot szereztek, míg a Nagy­atád minden találkozóját el­veszítette. A torna legjobb kapusa Kálóczi László (Nagy­kanizsa), a legjobb mezőny- játékos a Komlóról hét évvel ezelőtt eltanácsolt Komor Kor­nél (GYÁÉV), a legeredmé­nyesebb játékos pedig Szé­kelyhídi Zoltán (Komló) lett. G. G. Szeged-Éger 3-1 (2-0). Eger, 2000 néző, v.: Plasek. Gólszerzők: Pillinger, Varga, Fábián, illetve Lente. Bár 1-0-nál tizenegyest hi­bázott az Eger, a vendégek biztosan nyertek. Nagykanizsa-Épitök 1-1 (1-1). Nagykanizsa, 2000 néző, v.: Komáromi. Gólszerzők: Fuisz, illetve Pauli. Közepes színvonalú mérkő­zés, egyenlő erők küzdelme. DVTK-Kecskemét 1-0 (1-0). Diósgyőr, 3000 néző, v.: Adóm M. Gólszerző: Császári. A diósgyőrieknek két hely­zetük volt, abból az egyiket értékesítették. Metripond-Szekszárd 5-2 (2-2). Hódmezővásárhely, 1500 néző, v.: Csáki. Gólszerzők: Kemenes (2), Bárány, Tasi, Ko­vács (11-esből), illetve Lauer (11-esből), Kálmán. Az élvezetes, jó iramú mér­kőzésen a hazaiak az utolsó tíz percben biztosították be győzelmüket. Az NB II. állása: 1-0-ra nyert a Postás Újpetrén, a helyi csapat ellen. Képün­kön a sötét mezes vendégek egyik támadása látható. Fotó: Kóródi Gábor P. Postás—Újpetre 1-0 (1-0). Üjpetre, 200 néző. V.: Kele­men. A második félidőben szinte egykapuzott a hazai csapat, de a vendégeknek óri­ási szerencséjük volt. Góllövő: Tóth. Szigetvár—Villány 4-1 (0-1). Szigetvár, 250 néző. V.: Ko­vács. A szünet utáni jó játé­kával magabiztosan győzött a hazai együttes. Góllövők: Szöl- lősy, Bodó, Kiss, Tóth (11-es­ből), ill. Petrétei. Beremend—Harkány 2-1 (0-1). Harkány, 200 néző. V.: Tóth. Szerencsés vendéggyőze­lem. Góllövők: Kirschner (11- esből), Horváth, ill. Kasza. Ki­állítva: Papp (Harkány). Geresdlak—P. Zsolnay 0-0. Geresdlak, 100 néző. V.: Só­lyom. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen. Somberek—Sásd 2-1 (0-0). Sásd, 200 néző. V.: Tatai. 0-1 ről fordított a Somberek. Gól lövő: Hill, Hornyák 11-esből, ill. Nagy. Szombaton játszották: Stein­metz SE—Szentlőrinc 0-2, P Kinizsi—PEAC 0-1. A Vasasi Bányász—P. Gázmű találkozót március 23-ra halasztották. A megyei 1. osztály állása 1. Somberek 17 11 4 2 31-13 26 2. Szigetvár 17 9 4 4 29-17 22 3. Vasasi B. 16 8 5 3 22-12 21 4. Geresdlak 17 8 4 5 33-16 20 5. P. Postás 17 9 2 6 28-18 20 6. P. Kinizsi 17 6 6 5 20-22 18 7. Beremend 17 6 5 6 24-23 17 S. P. Zso 1 noy 17 6 5 6 18-17 17 9. PEAC 17 8 1 8 19-19 17 10. Szentlőrinc 17 5 6 6 22-30 16 11. Steinmetz SE 17 6 3 8 18-25 15 12. Újpetre 17 4 6 7 17-21 14 13. P. Gázmű 16 5 3 8 21-36 13 14. Villány* 17 5 3 9 20-29 11 15. Harkány* 17 4 5 8 18-27 11 16. Sásd 17 3 2 12 13-28 8 1. Veszprém 23 13 4 6 31-18 30 2. Ózd 23 9 11 3 29-18 29 3. Szeged 23 11 6 6 38-20 28 4. Szolnok 23 12 4 7 40-34 28 5. D. -újváros 23 12 4 7 38-23 28 6. Diósgyőr 23 13 2 8 32-31 28 7. Komló 23 9 7 7 37-30 25 8. Csepel 23 10 5 8 34-31 25 9. Bp. Volán 23 10 4 9 33-33 24 10. Kecskemét 23 10 3 10 39-38 23 11. Metripond 23 8 7 8 35-34 23 12. Nyíregyháza 23 9 4 10 31-33 22 13. Nagykonizsa 23 8 6 9 26-29 22 14. Eger 23 7 8 8 31-37 22 15. Solgótorján 23 7 7 9 29-30 21 16. Ajka 23 5 10 8 19-24 20 17. K.-barcika 23 5 8 10 19-26 18 18. III. kér. TTVE 23 3 12 8 23-33 18 19 Épitök 23 5 3 15 20-39 13 20. Szekszárd 23 4 5 14 18-41 13 1 = kei büntetőpont levonva. Melitta Kupa kerékpárverseny Cerából érkezeti a győztes A múlt heti Röviköt-futás utón, tegnap délelőtt a ke­rékpárversennyel folytatódott a Melitta szabadidősport egyesület rendezvénysorozata, melyen ezúttal nyolcvanon vettek részt. Az indulók vá­laszthattak, vagy a 20, vagy a 40 kilométeres távot teszik meg, igaz utóbbi iránt volt nagyobb az érdeklődés, mert ennek első három helyezettje pénzjutalomban is részesült. — Nekem ma délelőtt ed­zésem lenne, úgyhogy minden­képpen felültem volna a ke­rékpárra — hallottuk a cél­ban Papp Csabától, aki a PMSC színeiben indult. — Most a húsz kilométeres tá­von indultam, de egyébként van, hogy 60 kilométert is megteszek egy nap. Hetedik lettem, de a barátom jobb helyen végzett, ő a harma dik. Tóth Mihálynak hívják és az Anikó utcai iskolába jár. A hosszabb táv résztvevő között nem eqy ismerős ar­cot lehetett felfedezni. Itt is elindultak a PMSC-sek, köz tűk az országos bajnok Hirth József is. — Harmadik lettem, jól jött az ezzel járó 800 forint, bár az első helyért 1500-at kap­hattam volna — mondta. De véqül is nem ez a fon­tos. Pénteken egy hosszabb túrát tettünk, elmentünk egé­szen a Balatonig, így jólesett most is egy kis mozgás. A győzelmet egy gerai fia talember szerezte meg, Hil debrand Torsten azonnal be is cserélte a három darab ajándékutalványt 1500 fo rintra. — Ma utazom vissza az NDK-ba, így nem tudnám le­vásárolni — indokolta a dol­got. — A forintot viszont ott hon is beváltják a bankban... A Melitta Kupa következő kerékpáros versenyét április­ban rendezik meg, ennek pon­tos idejét lapunkban közölni fogjuk. Eredmények: 20 km: 1. So­mogyi Botond (PMSC), 2. Ara­tó Csaba (egyesületen kívüli), 3. Tóth Mihály (PMSC). 40 km: 1. Hildebrand Torsten (SG. W. Gera), 2. Mészáros Pál (PMSC), 3. Hirth József (PMSC). A két legjobb női versenyző Biró Gyuláné és Mozsgai Tünde volt. P. Zs. 1. MTK-VM— Ü. Dózsa 2-0 t 2. Siófok—Zalaegerszeg 2-1 1 3. DMVSC—Tatabánya 0-3 2 4. Schalke 04—VfB Stuttgart 3-4 2 5. Eintracht Frankfurt— Bayern München 1-1 6. Kaiserslautern— Homburger SV 0-3 2 7. Solingen—Saarbrücken 1-3 2 8. Darmstadt—Düsseldorf 1-0 1 9. Ascoli-Internazionale 2-1 1 10. Verona-Torino 0-2 2 11. Catanzaro-Bari 1-1 z 12. Padova-Lazio 2-0 1 13. Taranto-Brescia 2-1 1 4- 1 14. PMSC—FTC 1-0 R | inrintrili AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Lit ILII I1L1LI Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. JÁDI JÁNOS. L1UILJ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601, Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefón: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 Kilencet rúgott a Mohács pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 43,- forint, negyedévre 129,- forint, egy évre 516,- Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. forint. Mohácsi Üj Barázda Tsz SE— PBTC 9-0 (3-0). Mohács, 1000 néző. V.: Láczló. Mohács: An­tal - Kófiás, Rumszouer, Óbert, Reit — Kovács (Vigh), dr. Ben- des (Ambrus), Hrotkó, dr. Papp — Ratting, Martina. Edző: Bő- zsöny János. PBTC: Bérezés — Bálint, Pánczél, Stájer, Georgiu — Bodró, Szabó (Takács), Mi- kolics (Matoricz), Renkó — Vajda, Jelenő. Edző: Stájer István. Tizenkilenc percig tar­tott a vendégek szívós védeke­zése, aztán a hazaiak 11 perc alatt egymásután érték el gól­jaikat. Szünet után sziporkázó játékkal rukkoltak ki. Góllövők: Ratting (2), Martina (2), Hrot­kó (2), Vigh (2), dr. Papp. Mázaszászvár-Dombóvári VMSE 0-0. Mázaszászvár, 400 néző. V.: Pesti. Mázaszászvár: Pál — Czár, Dunai, Katona (Orsós), Komáromi — Dömény, Csobot, Incze, Róth — Kauf­mann, Beke (Szigeti). Edző: Róth Antal. DVMSE: Bien — Péter (Urbán), Banai, Mács, Kovács — Gyurkó, Herbszt (Magyar), Zsuró — Iván, Jakab, Román. Edző: Tresch Ferenc. Küzdelmes, nagyon jó mérkő­zés, igazságos döntetlen. Marcali—Boly 0-0. Marcali 400 néző. V.: Sóthy. Marcali: Igricz — Hajdú II., Mészáros, Hajdú I., Héder (Guricza), — Varga (Luka), Czuczka, Hadá- szi, Fábián — Papp, Krénusz. Edző: Fuisz János. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Macsi, Virágh — Nagy E., Bruder, Darányi, Nagy J. — Schneider (Szo- mok), Bohner. Edző: Weiszbart József. A hazaiakat meglepte a bólyiok magabiztos kezdése akik az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfelek voltak. Szünet után a házigazdák megerősített támadósorukkal szinte végigtámadták a máso­dik játékrészt, de mint kiderült ez sem segített a gólszerzés­ben. Végül is a szervezetten vé­dekező és lelkesen játszó ven­dégek teljesen megérdemelten szerezték meg a számukra ér­tékes egy pontot. Atomerőmű SE—PVSK 1-1 (1-0). Paks, 400 néző. V.: Pole- csák. Atomerőmű SE: Szlanyin- ka — Nagy, Debreczeni, Somo- di — Vayer, Fritz (Topcsik), Junkuncz, Szabó — Juhász, Kiss (Marcsa), Vörös. Edző: Vándor József. PVSK: Juhos — Diós (Herbst), Hámori, Ferenczi, Laj­tai, Merkler, Gergics, Kovács, Fülöp (Pazaurek) — Horváth, Reith. Edző: Lendvai Miklós. A mérkőzést alacsony színvonal és csapkodó játék jellemezte, a vendégek kis szerencsével mindkét pontot elvihették vol­na. Góllövő: Lajtai ill. Debre­czeni. Dombóvári Vasas—Sellye 4-1 (2-0). Dombóvár, 500 néző. V.: Laskai. Dombóvár: Foki — Lamm, Virágosi, Banai (Faze­kas), Farkas (Szieber) — Fe­hérvári, Fekete, Barta — Nau- bauer, Verbóczki, Luczek. Ed­ző: Fenyvesi József. Sellye: Si­mon - Vásáros (Or.os), Golu- bics, Szabó, Király — Karchesz, Labricz, Hoffschauer — Niesz, Pál, Kovács (Fábos). Edző: Amigya Pál. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a végig nagy fölényben játszó Vasas nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. Góllövők: Virágosi, Fehérvári, Luczek, Verbóczki, ill. Pál. Bonyhád-Siklós 5-1 (3-0). Bonyhád, 200 néző. V.: Jutái. Bonyhád: Szabó — dr. Alföldi, Hüber, Weitner, Beke — Szir- ják, dr. Sebestyén (György), Vendég, Joó — Pfeiffer (Bulla), Suba. Edző: Kovács István. Sik­lós: Pál — Molnár, Weiner, Nagy (Keresztes), Szőke — Bu­rai, Kapitány, Kovács — Biró, Kolompár, Rozner. Edző: Botos Antal. Változatos, jó iramú ta­lálkozón az egységesebb bony­hádi együttes ilyen különbség­gel is rászolgált a győzelemre. Góllövők: Suba, Hüber, (11-es­ből), Pfeiffer, Szirják, Bulla, ill. Keresztes. Szombaton játszották: MÁV NTE—Csurgó 1-1, Táncsics SE— Paksi SE 0-2. Az NB III. állása 1. Mohács 2. Paksi SE 3. Csurgó 4. Marcali 5. DVMSE 6. H. Táncsics 7. Paksi Atom 8. MÁV NTE 9. M.-szászvár 10. Boly 11. Siklós 12. D. Vasas 13. Bonyhád 14. PVSK 15. Sellye 16. PBTC 18 11 18 11 18 9 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 39-12 27 31-12 26 36-21 23 24-16 20 22-17 20 18- 16 19 20-21 19 15-16 19 20-26 18 19- 22 15 20- 26 15 24-32 15 27-26 14 19-25 14 18-36 13 17-45 11 Harmadik a PMSC Békéscsabón rendezték a Kner Kupa férfi tornát. A PMSC ered­ményei : PMSC—SC Leipzig 29-26 (10-11). Ld.: Füzesi 8, Kakas 7, Kunos 6/3, illetve Fuhrig 7, Bausch 6. Az NDK-beliek a második félidő­re elfáradtak. Baia Maré—PMSC 35-28 (17-15). Ld.: Voinea 11/2, Covacin 11/1, il­letve Kovács I. 7/2, Horváth 4. A korszerű kézilabdát játszó ro- máno'k leiskolázták a pécsieket. PMSC—Békéscsaba 23-21 (9-11). Ld.: Füzesi 9/1, Kakas 4, illetve Gávai 6, Tóth J. 4/4. A csabaiak erejéből csak egy félidőre tellett. A Kner Kupa nemzetközi férfi ké­zilabda-torna végeredménye: 1. Baia Maré 4 pont (84-79), 2. SC Leipzig 4 (76-74). 3. PMSC 4 (80-82), 4. Békéscsaba 0. A hazai Kner Kupa védője a PMSC együttese lett. Kristonék győztek Győzelem, vereség, győzelem — ezt mutatja a magyar férficsapat eddigi sorozata. Vasárnap délelőtl a sérült Klampár nélkül is sikerült nyerni a régi nagy ellenfél csehszlo­vák férfi asztalitenisz válogatottal szemben a párizsi EB-n. Jól küzdöt­tek a játékosok, már 4-0-ra is vezet­tek, de aztán meg kellett harcolni a végső győzelemért. Az ingadozás azonban változatlanul feltűnő. Eredmények: férfiak, A-csoport: Lengyelország—NSZK 5-4, Szovjet­unió—Belgium 5-0, jvédország—NSZK 5-0. B-csoport: Jugoszlávia—Csehszlová­kia 5-1, Franciaország—Bulgária 5-1, Magyarország—Csehszlovákia 5-3. Nők, A-csoport: Jugoszlávia—Dá­nia 3-0. B-csoport: Hollandia—Magyaror­szág 3-0.