Dunántúli Napló, 1985. november (42. évfolyam, 300-328. szám)

1985-11-03 / 302. szám

vasárnapi Kézilabda Duna Kupa A sakkvilágbajnok-jelöltek tornájának eddigi leghosszabb mérkőzését vívta egymással a szovjet Vágányán és az ame­rikai Seirawan. A két nemzet­közi nagymester partija három­szor is függőben maradt, 10 óra 45 perc leforgása alatt összesen 105 lépést tettek meg, míg végül a szombat hajnali órákban megszületett a dön­tetlen. Az előzetes elemzések Seirawan számára ígértek győ­zelmet, ám a szívós Vágányán , megmentette a számára na- qyon fontos fél pontot. Ezzel felzárkózott a továbbjutásra esélyesek közé. A szombat esti, záróforduló előtt így állt a ver­seny : Szokolov és Juszupov (szov­jet) 8,5—8,5, Tál, Vágányán (szovjet), Timman (holland) 8— 8, Szpasszkij (francia) Bel- javszkij (szovjet) 7,5—7,5, Csernyin, Szmiszlov (szovjet), Portisch (magyar) 7—7, Seira­wan (amerikai) 6,5, Korcsnoj (svájci), Nogueiras (kubai), Short (angol), Ribli (magyar) 6—6, Spragett (kanadai) 4,5. .Moszkvában elhalasztották a sakkviláabajnoki döntő 22. játszmáját a címvédő Karpov kérésére. Ezzel már mindkét ri­vális kimerítette halasztási le­hetőségét. A játszmára kedden kerül sor, az állás 11,5:9,5 Kaszparov javára. Vívás Az U. PEAC országos III. o. párbajtőrversenyén 7 egyesület 44 vívója lépett pástra. A nyol­cas döntőbe a pécsieken kívül csak egy zalaegerszegi vívó tudott bekerülni. Az első helyet holtverseny utón Tánczos (U. PEAC) szerezte meg, két klub­társa, Árva és Rab előtt. A II. o. párbajtőrversenyen 8 egyesület 43 vívója indult. Végeredmény: 1. Várnagy (Ta­tabánya), ... 5. Rab (U. PEAC). Hang keze nyúlik a legmagasabbra, de az osztrákok nem enge­dik lövéshez jutni. Hétszer azonban így is a kapuba talált. PMSC-HC KOFIACH 30-26 (13-12) Városi sportcsarnok, 600 néző. V.: Andorka, Schober. PMSC: Kovacsics — Hunyadi 1, Horváth, Steer 1, Wal­ter 1, Hang 7, Takács 9. Cserék: Só­lyom (kapus), Ivanics 2, Perger 1, Kőszegi 4, Kovács 4. Edző: Koleszár György. A tartalékaival felálló pécsiek az első félidőben kétgólos előnynél na­gyobbra nem tudtak szert tenni a közepes játékerőt képviselő osztrák csapattal szemben. Szünet után 10 percen át összeszedték magukat a hazaiak és öt gólra növelték az elő­nyüket. A játék azonban — éppen a sok újonc miatt — ekkor is aka­dozott. A csapat húzóembereinek akarása végül is biztonságos előny- szerzést eredményezett. A vendégek legjobbjai: Schnábel 8, Raimann 4, Rusallo 4 góllal. Bp. Honvéd-ASKO Linz 26-19 (13-10). Városi sportcsarnok, 500 né­ző. V.: Haide, Tekauer. Legered­ményesebbek a Honvédnál: Bordás 7, Lehel 6. Kosárlabda Oroszlányi Bányász—Dombóvári VMSE 120-119 (56-64, 102-102). NB I., férfiak, Dombóvár, 300 néző. V.: Szabó IV., Parádi. DVMSE: Ács (18), Miedzik (52), Chudeusz (10), Soós (—), Lovász (8). Cs.: Gállosi (10), Jászberényi (12), Onhausz (9). Edző: Gróf Attila. A négy héten át veretlen hazai csapat végig izgal­mas mérkőzésen a hosszabbításban vesztette el veretlenségét a fegyel­mezetten játszó Oroszlány ellen. Hiába dobott Miedzik 52 (!) pon­tot, ez is kevés volt a győzelemhez. Az Oroszlány legjobb dobói: Honti (31), Nyitrai (22) és Mikulszki (20) voltak. PVSK—Alföldi Olajbányász 118-101 (53-45). NB I., férfiak, Szolnok, 800 néző. V.: Bacsfay, Pázsitka. L. d.: Varasdi (321, Rab (22). Marjanovics (21), ill. Tóth (26), Szmolnicki (19). Szász (15). BSE—PVSK 109-45 (55-24). NB I.. nők. Bp., 200 néző. V. Karner, Gidó* falvy. PVSK: Hollós (6). Balázs (14). Kiefer (5), Veres (2), Halász (2). Cs.: Veres (10), Horváth (2), dr. Kréksit (2), Koszter (2), dr. Kovács (—). Edző: Varga Ferenc. A tanácsiak hamar állva hagyták a pécsieket és megsemmisítő veresé­get mértek rájuk. A BSE legjobb dobói: Németh (27), Sepsei (19) és Szöllősi (18) voltak. Megye­bajnokság Villány—PBTC 3-2 (2-1). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Kovács. Meglepetés! A bajnok­jelölt nagyon gyengén játszott, a Villány rászolgált a két pont­ra. G.: Neubauer, Fekete, Bar- talmeisz, ill. Gettó, Stájer. P. Postás—Sásd 2-2 (1-1). Postás-pálya, 100 néző. V.: Benkő. Küzdelmes mérkőzés, igazságos döntetlen. G.: Poto- csár (2), ill. Nagy, Farkas. P. Hunor—Szentlőrinc 3-1 (0-C). Pécsbányatelep, 100 né­ző. V.: Kulcsár. Két ellentétes félidő. Az elsőben 3 kapufát rúgtak a szentlőrinciek, a szü­net után viszont 3 gólt a ha­zaiak. G.: Pauli (2), Serfőző, ill. Dobos J. ]uniorbajnokság PMSC—Vasas 3-0 (2-0). Pécsujhegy, 100 néző. V.: Sza- lay. PMSC: Bogyay — Paletta, Vidák, Márton, Palaczki — Csoboth, Lutz, Réti, Bojás — Udvardi (Vető), Takács. Edző: Koller Nándor. G.: Réfi, Lutz, Takács. A pécsiek legjobbjai: Lutz, Ráfi, Márton és Palaczki voltak. TO 1. Düsseldorf—Saarbrücken 2-2 x 2. Frankfurt—VfB Stuttgart 1-1 i 3. Uerdingen—1. FC Köln 3-2 1 14. Nürnberg—Hamburg 0-1 2 A többi mérkőzést vasárnap játsz­szák. Mélyépítésifelveszünk KÖVETELMÉNY: • műszaki főiskolai végzettség, • 5 éves termelésirányítói gyakorlat. JELENTKEZÉS: BARANYA MEGYEI TANÁCSI MAGAS- ÉS MÉLYÉPÍTŐ VÁLLALAT személyzeti és oktatási osztályán, Pécs, Fürst S. u. 5. sz. alatt. LABDARÚGÁS. NB II.: Ganz- MAVAG—Komlói Bányász, Buda­pest, 13.00. Területi bajnokság: K. Rákóczi—Somberek, Kaposvár, 13.00. Mázaszászvár—Dombóvár, Máza- szászvár, 13.00. Szigetvár—Nagyka­nizsai VD, Szigetvár, 13.00. Bony- hád—PVSK, Bonyhád, 13.00. Siklós— Táncsics SE, Siklós, 13.00. Boly— Mohács, Boly, 13.00. Megyebajnok­ság : U. PEAC—P. Zsolnay, Pécsúj- hegy, 13.30. Drávafok—Szentegát, Drávátok, 13.30. Beremend-Mágocs, Beremend, 13.30. Újpetre—Steinmetz SE, Ujpetre, 13.30. Geresdlak—Har­kány, Geresdlak, 13.30. KÉZILABDA. Duna Kupa férfimér­kőzések, városi sportcsarnok: Bp. Honvéd—Köf lach, 9.30. PMSC—Linz, 11.00. SAKK. OB I., férfiak: PMSC—Me- reszjev SE, MÉV-központ, 9.00. RÖPLABDA. NB II., férfiak: Pécsi VM—Szomb. Spart., Öz u., 11.00. Nők: Pécsi VM—Szomb. Haladás, Öz u., 14.00. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf,: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 pénzforgalmi jelzőszámra. Flöfizetési díj egy hónapra 11,— Ft negyedévre 33,— Ft léiévre 66,— Ft egy évre 132,— Ft Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkos Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hirlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesitőknél. a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri., - 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 ISSN 0133-2007 Indexszám : 25 054 PMSC-Vasas l-O (1-0) (Folytatás oz f- oldalról) gedve, ezért kellett várnom a bevetésével.) Az első félóra végén Lovász ügyetlenkedett el egy lehető­séget, kisodródva Kakas mel­lett nem tudott pontosan ei- gurítani. A 41. percben Híres sorozatos szabálytalanságokért sárga lapot kapott. A szünet után a 47. percben Mészárosnak több csele sike­rült, aztán 12 méterről rosszul célzott. Egy perccel később Zvara a 16-osról rúgott kapu­ra, Bodnár a helyén volt. Az ezután következő eléggé unal­mas időszakot az színesítette, hogy egyszer a játékvezető nagy igyekezetében elcsúszott, a fűre huppant és a hátsó fe­lén szánkózott legalább egy métert. Az 56. percben Lovász- Túri akció végén Kakas a gól­vonaltól 30 méterre lábbal akart felszabadítani. Farkast találta fejen, ae szerencséjére nem lett semmi a kapusbaki- ból. A 80. percben Birinyi dr. távoli lövését Bodnár szöglet­re tenyerelte. Az utolsó 5 perc­ben Dobány kétszer is gólt lő­hetett volna. Először egy Mé­száros-szóló után szinte kilőtte Kakast, majd az üresen táton­gó kapu helyett a kapufa mel­lé helyezett. Az ilyen talajon zajló mér­kőzésekre szokták a legelején azt mondani: amelyik csapat talál egy gólt, az nyer. Most is így volt, mégha ez az állí­tás némi magyarázatra is szo­rul. Látványos, gördülékeny já­ték a csúszós fű jóvoltából nem alakulhatott ki. Ennek el­lenére nagyon igyekezett mindkét együttes, csak dicsér­ni lehet a küzdőszellemüket. A korai pécsi gól a PMSC malmára hajtotta a vizet, a Vasasnak az egyenlítésért ki kellett támadnia, ez pedig fek­szik a piros-feketéknek. Hogy mégsem tudták ezt kihasznál­ni, az annak is betudható, hogy a legfontosabb pillana­tokban az összpontosítással gondjaik voltak. A Vasas eről­ködött, többet is birtokolta a labdát, helyzethez azonban nem jutott, mert a PMSC-vé- delem jól állt a lábán. Az ehhez hasonló körülmények között kivívott győzelemre szo­kás mondani: nehéz szülés- volt. Ez is igaz arra a két pont­ra, amelyet a PMSC begyűj­tött. Teljesen megérdemelt a pécsiek újabb diadala, amely­lyel prolongálták jó teljesít­ményüket az őszi tavaszra is. A PMSC-ben Bodnár a tá­voli lövéseket jól védte, a be­íveléseknél is magabiztos volt, egyébként sok dolga nem adó­dott. A védelemben Kónya jól kezdett, aztán valamelyest visszaesett. Róth-ot a gólja is a többiek fölé emeli. Lőrinci volt a középpályás sor leg­jobbja, de Czérna sem sokkal maradt el mögötte. Lovásznak kevés sikerült. Mészáros ret­tentően igyekezett, az első félidőben a túlerővel egyedül nem bírt, a szünet után erő­sen feljavult. Dobány a pályán töltött bő negyedóra alatt bizonyított, bár az ilyen hely­zetek közül illik egyet berúg­ni. A Vasas legjobbjai: Rácz, Kakas és Híres voltak. Garami József: - A csapa­tokat nehéz leiadat elé állítot­ta a talaj. A játéknak a küz- dőjelleqe domborodott ki. A hasonló teljesítményt nyújtó két együttes közül mi kerül­tünk ki győztesen. Illovszky Rudoll: - Végig mi támadtunk többet, a mezőny­ben is jobban játszottunk. Legalább döntetlent érdemel­tünk volna.' Horváth László Híres (jobbról) volt a Vasas egyik legjobbja. Képünkön Lovásszal fut versenyt. A pécsi fiú hiába szedte a lábait, a középhátvédet nem tudta „lekörözni". További eredmények ZTE Bp. Honvéd 4-2 (2-0). Zalaegerszeg, 10 000 néző. V.: Maczkó. Góllövők: Soós, Czi- gány, Csepregi II. (11-esből), Nagy I., illetve Kovács K., Gyi- mesi. Nagyszerű teljesítménnyel fektette kétvállra a bajnokot a ZTE. A találkozónak nem volt olyan pillanata, amely azt sej­tette volna, hogy Honvéd-siker születhet Zalaegerszegen. Az egerszegi együttes minden csa­patrészében felülmúlta ellenfe­lét, tulajdonképpen nagyobb különbségű is lehetett volna győzelme, ha az utolsó negyed­órában nem enged ki. A Hon­véd dicséretére legyen mond­va, hogy 4-0 után sem adta fel, és csökkenteni tudta hátrányát. Bp, Volán Ü. Dózsa 1-1 (0-0). Megyeri út, 1000 néző. V.: Bognár. Góllövők: Hotvan- ger, illetve Herédi. ♦ AZ NB I. ÁLLASA 1. Bp. Honvéd 16 10 4 2 32-13 24 2. PMSC 16 10 3 3 27-12 23 3 MTK-VM 16 7 3 6 25-19 17 4. Rába ETO 16 4 9 3 28-24 17 5. Tatabánya 16 5 7 4 15-13 17 6. Feerencváros 16 6 5 5 18-18 17 7. Videoton 16 5 7 4 15-15 17 8. ZTE 16 4 8 4 28-25 16 9. Haladás 16 6 4 6 21-21 16 10. Békéscsaba 16 5 5 6 19-20 15 11. Vasas 16 5 5 6 21-23 15 12. Ű. Dózsa 16 5 5 6 21-24 15 13. Debreecn 16 4 7 5 16-27 15 14. Volán 16 3 6 7 19-28 12 15. Csepel 15 4 1 10 13-24 9 16. Siófok 15 3 3 9 15-27 9 fi i Csepel—Siófok mérkőzést ma játsszák. Az első félidőben c hazaiak, a másodikban a Volán játszott némi fölényben. A mérkőzés képe alapján a döntetlen reá­lis, mely egyben a két csapat Megyeri úti találkozóinak első pontosztozkodását hozta. Tatabánya-Videoton 0-0. Tatabánya, 4000 néző. V.: Bay. Haladás-MTK-VM 2-1 (1-1). Szombathely, 5000 néző. V.: Molnár. G.: Bognár, Pa­dos, ill. Katzenbach. Kiállítva: Turtóczky, a 79. percben. DMVSC Békéscsaba 1-1 (0-0). Debrecen, 3000 néző. V.: Fekete. Góllövők: Szabó il­letve Steigerwald. Rába ETO Ferencváros 1-1 (1-0). üllői út, 18 000 néző. V.: Hartman. Góllövők: Preszeller, illetve Palkovics. A Rába ETO ezen a találko­zón kilenc első csapatbeli já­tékosát nélkülözte. Az elszánt Ferencváros ellen védekezésre rendezkedtek be a vendégek, nagy volt a Ferencváros nyo­mása, de a kiválóan védő Ul- berttel nem bírtak. A PÉCSI VÍZMŰ SZAKSZERVEZETI BIZOTTSÁGA nyugdíjas-találkozót renden 1985. november 4-én. GYÜLEKEZÉS: FÉL 10 ÓRAKOR, A ZÓLYOM U. 4. SZ. ALATT. A PMSC—Vasas mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a szerencse Putnoki Gábor, Pécsvárad, Vár u. 10., 7720 sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vá­sárlási utalványt postán küldjük el. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet szerkesztőségünk címére 7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Mivel a VDN legközelebb szombaton jelenik meg és az NB l-es mérkőzéseket aznap játsszák, ezúttal kivételesen a szerdai magyar kupamérkőzésekre lehet tippelni. Emiatt ter­mészetesen csak a szerdádéiig beérkezett szelvényeket tud­juk figyelembe venni. Főmérközés: Steaua Bucuresti —Bp. Honvéd .............................. P ótmérkőzés: Legia Varsó—Videoton. ........................................ A pályázó neve: ........................................................................................ Lakcíme: ........................................................................................ Sakk Mai sportműsor o ^