Dunántúli Napló, 1985. szeptember (42. évfolyam, 240-269. szám)

1985-09-12 / 251. szám

4 Lovász (sötét mezben) Tóth József kíséretében, útban az első gól felé. Läufer László felvétele Nagy csatában újabb győzelem Újmecsekalja, 10 000 néző V.: Bay. PMSC: Bodnár — Róth A., Torna, Brezniczky dr. — Megyeri, (Ráfi a 86. perc­ben), Csoboth, Túri (Dárdai a szünetben), Lőrincz, Czérna — Lovász, Mészáros. Edző: Ga­rami József. MTK-VM: Gáspár — Turner, Tóth J., Talapa — Varga, Katzenbach, Turtóczky, Horváth A. (Szeibert a szünet­ben), Kajdy — Fodor, Bőd í Edző: Both József. Már a 8. percben gólt ért el a PMSC. Megyeri szöktette Lovászt, a villámgyors csatár megiramodott, sorban cjselezte ki Turnert, Vargát, Tóthot, majd a kimozduló kapust, Gáspárt is, és elegánsan a kapu köze­pébe gurított (1-0). A 15. perc ben Fodor jobb oldali beadá­sa után a kapu torkában, nagy gólhelyzetben Boda talpa alatt elsuhant a labda. Egy perc múlva Fodor szép cselsoroza' után 14 méterről lőtt. Bodnár bravúrral védett. A 22. perc­ben ismét a pécsi kapus jeles­kedett, ezúttal Katzenbach 22 méteres óriási bombáját tenye­rese szögletre. Ezután harcos, ■kemény mezőnyjáték követke­zett, de a kapuk nem forogtak veszélyben, egészen a 41. per- ciq, amikoris Turtótczky jó át­adását Katzenbach éles szög­ből fölé vágta. Szünet után első esemény­ként Megyeri jobb oldali szög­letét Lőrincz kapásból a né­zők közé küldte. Az 55. perc­ben Czérna és Fodor össze csapott, a játékvezető továb- bot intett. Fodor más vélemé­nyen volt, ennek hangot i adott, ezért sárga lapot ka­pott. A párbeszéd közte és Bay között folytatódott, mígnem a bíró piros lapot mutatott föl és kiállította az MTK-VM já­tékosát. Az emberfölényben játszó PMSC első iqazi gól­helyzetét a 64. percben tudta kialakítani. Mészáros egv pa­rádés testcsellel leültette Tóthot, de az ötösről az égbe lőtte a labdát a kapu helyett. A 77. percben ritka szép tá­madásnak tapsolhattak a né­zők. Mészáros a baloldalon tört előre, maid a jobbössze­kötő helyén felfutó Róth elé tálalt, aki eqyből Lovász elé továbbított. A csatár a kifutó GásDár mellett kapásból, haj­szállal a bal sarok mellé lőtt. A 86. percben Lőrincz a bal oldalról elindulva becselezte maaát a kapu előterébe. 8 mé­terről jobbal lőtt. de GásDÓr szép vetődéssel hárított. Eay perccel a befeiezés előtt szü­letett mea a PMSC második gólia. Mészáros baloldali szöaletét Róth visszafeielte az öt és feles túlsó sarkára, Réfi elé és a három perccel azelőtt beállt játékos a nagy kava­rodásban fordulásból bevette Gáspár kapuiót. (2-0). Lovász „brazil” könnyedség­gel elért gyors gólja után azt hihette volna az ember, eldőlt a mérkőzés. Pedig a nagy tak­tikai csata, a kemény munka csak ezután következett. A jó PMSC—MTK-VM erőben levő, szívósan, kemé­nyen küzdő MTK-VM nagy el­szántsággal próbálta felőröl­ni a PMSC-t, a pécsiek viszont szorosan kapujuk elé tömörül­ve várták, hogy rajtaüthessenek a vendégek védelmén. A harc­ban egyiküknek sem sikerült felülkerekedni, mert az MTK- VM mezönyföl.ényét képtelen volt a gólhelyzetekre váltani, a PMSC pedig — a középpá­lyás sor gyengeségei miatt — csak ritkán tudta játékba hoz­ni Lovászt és Mészárost. A má­sodik félidő elején lezajlott csetepaté végén Fodor nemes egyszerűséggel csaló gazem­bernek nevezte a birót, így tíz főre olvadtak a kék-fehé­rek. A játék képe mégsem vál­tozott, s csak a hajrában tud­ta a PMSC akaratát rákénysze­ríteni a vendégekre. A nagyon küzdelmes, izgalmas mérkőzé­sen a PMSC győzelmének ér­tékét növeli, hogy — a muta­tott játék alapján — eddigi legerősebb ellenfelét kénysze- ritette térdre. 2-0 (1-0) A PMSC kapuját Bodnár megbízhatóan őrizte. A hátvé­dek közül Róth szokásos jó játékával tért vissza, Breznicz­ky dr. viszont nehezen birkó­zott meg Fodorral. A középpá­lyások sokat szorgoskodtak, de — Lőrincz kivételével a tá­madásokat nem nagyon tud­ták segíteni. Túri halványabb teljesítményét húzódása is be­folyásolta. Mészáros jól csele­zett, de gólt most nem sikerült szereznie, Lovász viszont — menetrendszerűen — ismét be­talált a kapuba. Az MTK-VM legjobbjai Turtóczky, Katzen­bach, Kajdy és kiállításáig Fo­dor voltak. Garami József: 1-0-ás veze­tésünk után kapkodva, idege­sen játszottunk, azért - a 10 emberrel is jól játszó MTK-VM ellen — csak nehezen sikerült újabb gólt szereznünk. Both Jázsel: - Egy nagyon jó játékot rontottak el külső tényezők és belső fegyelme­zetlenségek. Belénessy Csaba További eredmények BP. HONVÉD— HALADÁS 2-1 (0-1). Fáy utca, 4000 néző, v.: Győ­ri. Góllövők: László, Kovács, illetve Nagy J. A vendégek csak magukat okolhatják a vereségért, mivel csatáraik több biztos lehetősé­get elpuskáztak. A kupasze­replés előtt álló Honvéd csak a hajrára javult fel. DMVSC VOLÁN 0-0. Debrecen, 6000 néző, v.: Lá­zin. BÉKÉSCSABA— TATABÁNYA 3-1 (1-1). Békéscsaba, 7000 néző, v.: Makó. Góllövők: Szekeres, Ott- lakán, Csalánosi ill. Schmidt. A látottak alapján a színvo­nalas találkozón, amelyen nagy taktikai csata folyt, a jobb középpályás sorral ren­delkező Békéscsaba második félidei játékával egyértelmű, biztos győzelmet aratott. SIÓFOK—FERENCVÁROS 2-0 (1-0). Siófok, 12 000 néző, v.: Nagy B. Góllövők: Boda, Handel. Rég látott hatalmas érdek­lődés kísérte a Fradi siófoki szereplését. Az érdeklődéshez híven jó iramban kezdődött a mérkőzés, változatos és jó volt a—játék. A hazai csapat takti­kája az volt, hogy a közép­pályán megtörje az FTC len­dületét. A fegyelmezetten cs jól játszó siófoki középpályás­sor az egész mérkőzésen ural­ta a mezőnyt és még a táma­dásokra is futotta az erejéből. CSEPEL—RÁBA ETO 2-0 (1-0). Csepel, 2000 néző, v.: Hart­man. Góllövő: Szebegyinszky (2). Az NB I. színvonalát éppen- hogy csak elérő mérkőzésen a hazai csapat végig fölényben játszott, lényegesen több hely­zetet is dolgozott ki, így meg­érdemelten győzött, bár a jó játékkal a Csepel is adós ma­radt. Ü. DÓZSA—ZTE 1-1 (1-0). Zalaegerszeg, 12 000 néző, v.: Fekete M. Góllövők: Ko­vács E. ill. Czigány. Az első félidőben körülmé­nyesen játszott a mezőnyfö­lényben lévő hazai csapat, s az ügyesen kontrázó Dózsa könnyen kétgólos előnyt is sze­rezhetett volna. Fordulás után gyorsan egyenlített és szinte véaig rohamozott a ZTE, ám a győzelmet nem sikerült kicsi­karnia. VASAS—VIDEOTON 0-0., Fáy utca, 6000 néző, v.: Kő­rös. A közepes színvonalú talál­kozón egyedül Váradi szabad­rúgásai mentek élményszám­ba. Mindkét csapat alaposan elmaradt a várakozástól. az nb i. allasa 1. Bp. Honvéd 8 5 3 — 13- 5 13 2. Pécs 7 5 2 — 14- 4 12 3. Zalaegerszeg 8 2 5 1 13-11 9 4. Rába ETO 8 2 4 2 17-14 8 5. Videoton 8 2 4 2 9- 8 8 6. Debrecen 8 2 4 2 6- 9 8 7. Békéscsaba 7 3 1 3 11- 9 7 8. Ferencváros 6 3 1 2 11-10 7 9. MTK-VM 8 3 1 4 10-11 7 10­-11. Haladás 7 3 1 3 9-10 7 Ú. Dózsa 7 2 3 2 9-10 7 12. Tatabánya 8 1 5 2 6- 9 7 13. Vasas 8 2 3 3 10-14 7 14. Bp. Volán 8 2 2 4 11-15 6 15. Siófok 8 2 1 5 10-12 5 16. Csepel 8 2 — 6 5-13 4 Szolnok-Komló 2-0 (0-0) (Tudósítónk telefon jelentése) Szolnok, 1200 néző. V.: Szó­lói. Szolnok: Boros — Szilágyi, Ágh, Rózsavölgyi - Csábi (Su­gár a 66. percben), Baran, Zo- vaczky, László (Szőke az 55. percben) — Kántor, Hegedűs, Romanek. Edző: Lódi László. Komló: Tihanyvári — Papp, Vukmann, Schulteisz, Barta - Homann (Vigh a 64. percben), Zrínyi, Kresz (Katona az 58. percben), Varga — Hegyi, Fe­kete. Edző: Csordás István. 57. perc: Hegedűs 18 mé­teres kapáslövése egy komlói védőt érintve vágódott szög­letre. A jobbról beivelt labda átszállt a komlói védők felett, s Baran 4 méterről a kapu kö­zepébe fejelt (1-0). 80. perc: Romanek balra ki­sodródva az alapvonaltól 2 méterre lőtt, a labda a bal kanufáról felpattant, az ott helyezkedő Barta és Sugár kö­zül a szolnoki iátékos volt a avarsnhh és a hálóba kotorta a 'ahjrlnt (2-01. Nem izzadtak meg a pályán lévő labdarúaók az első 30 percben. A hazaiak támadtak, a Komló védekezésre összDon- tosított. A nem túl veszélyes szolnoki akciókat ekkor még ■ót hárította a komlóiak hátsó alakzata, a félidő utolsó ne­gyedórájában már kontratóma- Hác-zkra i* futotta O CSOpat ereiéből. Szünet utón is csak akkor emelkedett a harci kedv, amiko- a hazaiak vezetéshez iutottak. Jók: Áqh, Rózsavölgyi, Baran, Kántor, illetve Vukmann, Barta, Zrínyi. Grünwald Géza Nagyszerű pécsi nyitány PMSC—Tatabánya 33-26 (18-11) NB I. férfimérkőzés. Pécs, városi sportcsarnok, 1000 né­ző. V.: Soltész, Soós. PMSC: Tóth - Kőszegi (6), Perger (3), Kedves (5), Takács (8), Hang (4), Kunos (4). Csere: Jedlics- ka (kapus), Putics (3). Edző: Koleszár György. Nagyszerűen kezdett a PMSC, az első félidő 10. percében már 6 góllal vezetett, később 10 gólosra is nőtt az előnye. A nagy nevekkel (Kontra, Deb­re, Marosi) felvonuló tatabá­nyaiak mindvégig csak a hát­rány csökkentésére gondolhat­tak. A pécsiek mind védeke­zésben, mind pedig támadás­ban felülmúlták ellenfelüket, és a második félidőben már trük­kökkel is szórakoztatták a kö­zönséget. A tatabányaiak legjobb do­bói: Marosi (7), és Kontra (5) voltak. Bodnár Tibor ezüstérmes Szerdón Eszéken véget ért a XX. puska, pisztoly, futóvadlö­vő Európa-bajnokság. A záró­napon a magyar versenyzők újabb érmet szereztek. A futó­vadlövők 20 plusz 20 lövéses veayes számában Bodnár Tibor ezúttal hírnevéhez méltóan szerepelt, s szétlövés után a második helyet harcolta ki. A férfi kisöbű sportpuska 3X^0 lövéses összetettben a szovjet Ivanov újabb aranyérmet szer­zett. Ezúttal ráadásul úgy, hogy 1175 körös teljesítményé­vel új világcsúcsot ért el. Futóvadlövés, 20 plusz 20 lö­vés, egyéni Európa-bajnok: Tilo Weigel (NDK) 394 kör, 2. Bodnár Tibor (Magyaror­szág) 393. Csapat Európa-baj­nok: NDK 1176 kör. Férfi kisöbű sportpuska, 3X4Ű lövéses összetett, Euró­pa-bajnok: Kiril Ivanov (Szov­jetunió) 1175 kör (világcsúcs, régi: 1173). Csapat, Európa- bajnok: Szovjetunió 3503 kör. A futóvadlövők 20 plusz 20 lövéses vegyes számában a junioroknál kitűnően szerepel­tek a magyarok. Egyéniben He­gedűs Attila győzött Solti Atti­la előtt. A csapatversenyben pedig a Hegedűs, Solti, Án­gyán összetételű együttes szintén aranyérmet szerzett. Futóvadlövés, 20 plusz 20 lövés, juniorok, Európa-bajnok: Hegedűs Attila (Magyaror­szág) 393 kör, Solti Attila (Ma­gyarország) 389. Csapat, Euró­pa-bajnok: Magyarország (He­gedűs, Solti, Ángyán) 1162 kör. Az eszéki Európa-bajnoksá- gon a legeredményesebben a szovjet sportlövők szerepeltek, 19 arany-, 14 ezüst- és 7 bronz­érmet szereztek. Mögöttük az éremtáblázaton Magyarország (7, 5, 6) és az NDK (3, 5, 10) következik. Megyebajnokság P. Zsolnay—Steinmetz SE 0-0, PVSK-pálya, 50 néző. V.: Sze- deli. Igazságos döntetlen. Sellye—P. Hunor 4-0 (2-0), Sellye, 300 néző. V.: Radó. Sportszerű mérkőzésen biztos hazai győzelem született. G.: Pajzer (2), Keresztes, Pandur. U. PEAC—Szentegát 7-0 (4-*0), Szentegát, 50 néző. V.: Kelemen. A vendégcsapat ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. G.: Baranyi (2), Bérdi, Studer, Wágner, Kovács, Bán­hegyi. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Veszpi'jm—H. Szabó L. SE 3-1 (1-0). Veszprém, 1500 né­ző. v.: Vukman. Góllövők: Tóth G. (2), Fridmann, ill. Oláh. Keszthely—DVTK 4-1 (3-0). Keszthely. 2206 néző, v.: Se- govits. Góllövők: Molnár (2), Halász, Kiss ill. Dzuriák. Nyíregyháza Dunaújváros 0-0. Nyíregyháza, 2500 néző, v.: Orovecz. Eger—Ganz-MÄVAG 1-0 M-01. Faer, 2500 néző, v.: Kendi. Góllövő: Csomány. Sopron—Saloátarján 2-1 (1-1). Sopron. 2000 néző, v.: Molnár. Góllövők: Dercsár, Go"*ola ill. U-Hánvi. Debreceni Kinizsi—SZEOL- DÉLÉP 2-2 (1-1). Debrecen, 2500 néző. v.: Németh L. Gól­lövők: Leiszt. Fehér, illetve Ta- kó Leiszt (önnól). Metripond—Bnia 6-0 (3-0). Hódmezővásárhely. 1500 néző, v.' Voran J. Góllövők: Bárány (2V Zakar (2), Csernu;, Szal- mási. Nagykanizsa—Szekszárd 1-1 M-nV Sz^Lszárd 1500 néző, v.: Kórsai. Góllövők: Fuisz, illetve Suba. Vác Kazincbarcika 2-1 (2-1) Kazincbarcika 800 néző v.: Puhl. Góllövck' Csikós, Petro- vics (öngól), illetve Deszatnik. 1. AZ NB II Eger 1. 6 ALLASA 4 2 — 11- 4 10 2. Salgótarján 6 4 1 1 11- 3 9 3. Keszthely 6 4 1 1 9- 4 9 4. Vác 6 4 — 2 6- 7 8 5. Dunaújváros 6 2 3 1 8- 4 7 6. Diósgvör 6 3 1 2 13-10 7 7. Ganz-MÁVAG 6 3 1 2 7- 6 7 8. S>"kszárd 6 2 3 1 6- 5 7 9. SZEOL-DÉLÉP 6 2 2 2 12- 8 6 10. Metrioond 6 3 — 3 11-10 6 11. Komló 6 3 — 3 10-10 6 12. Nagykanizsa 6 2 2 2 9- 9 6 13. Veszprém 6 3 — 3 10-12 6 14. Nyíregyháza 6 2 1 3 6- 8 5 15. Szolnok 6 2 1 3 8-11 5 16. Baja 6 2 1 3 9-14 5 17. Sopron 6 1 2 3 7-11 4 18. D. Kinizsi 6 1 2 3 6-10 4 19. H. Szabó L. SE 6 1 1 4 6-10 3 20. Kazincbarcika 6 — — 6 5-14 0 Dunántúli napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177. 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelöfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor téri., — 1900 —, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft negyedévre 129,— Fi egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Skála Divatszalon ’85 KONZUM Őszi—téli divatbemutató ***** Pécs Kossuth tf A PÉCSI NEMZETI SZÍNHÁZBAN 1985. SZEPTEMBER 24-ÉN 18 ORAKOR ÉS 20 ÓRAKOR. A bemutatásra kerülő ruhák A KONZUM ÁRUHÁZBAN megvásárolhatók! « műsorban fellépnek: A BERGENDY-EGYUTTES .................................M Skála-Coop manökenek • Sáfár Anikó szmmuveszno • Konferá|. PKudlik Júlia A Műsorvezető A Túri Lajos énekes A Aradszky László énekes A Szabó Katalin : Farkas Katalin táncosok Rovó Gábor bűvész Dévényi Tibor JEGYEK VÁLTHATÓK : A KONZUM ÁRUHÁZ HIRLAPOSZTALYAN (Pécs, Kossuth tér), o Színház szervezési osztályán (pénztár mellett) 11 órától 18 óráig. (Telefon: 11-965) JÓ SZÓRAKOZÁST KÍVÁNUNK I