Dunántúli Napló, 1984. november (41. évfolyam, 301-329. szám)

1984-11-05 / 305. szám

lUBII. Baja—Dunaújváros 3-0 (1-0) Baja, 2800 néző. V.: Bogyó. Baja: Farkas — Goldschmidt, Szabó, Prikidánovics, Andrei- desz — Harsányi, Szőcs, Evanics — Horváth, Pekker, Kothesz. Edző: Rónai Sándor. Dunaújvá­ros: Holló — Tatár, Tóth, Mis- kovics, Boldóczki — Menyhárt, Németh T., Ress, Keller (Schnei­der, a 85. percben) — Gróf, Csikesz (Simon, a 84. percben). Edző: Kovács András. 2. perc: a dunaújvárosi vé­dők röviden szabadítottak fel, Andreidesz lecsapott a labdára és 18 méteres ballábas lapos lövése a kapufáról a hálóba pattant (1-0). 51. perc: Pekker egyéni szóló után futtából, jobbal, 16 méter­ről védhetetlen gólt ragasztott a bal felső sarokba (2-0). 89. perc: A szemfüles Horváth szerzett labdát a vendégek 16- osán belül, ügyesen átívelt bal oldalra, ahol újra Pekker hideg­vérrel a kapuba pofozta a lab­dát (3-0). A mindkét félidő elején szer­zett gyors góljaival kényszeritet- te térdre a Kohászt a hazai csa­pat. A helyzeteit jól kihasználó bajai gárda ellen csak a me­zőnyben tudta felvenni a harcot ez újonc Dunaújváros. Jók: Pek­ker, Szabó, Horváth, ill. Né­meth, Menyhárt. Kovács Zoltán Nagykanizsa—Bakony V. 1-0 (1-0) Veszprém, 800 néző. Vezette: Ádám. Nagykanizsa: Müllner —- Fodor, Szőke, Kormos, Rumszauer — Hegedűs, Hozbor (Varga, a 70. percben), László — Lukács, Simon, Kelemen (Martinkovics, a 82. percben). Edző: Szőcs Já­nos. Bakony Vegyész: Andorka — Jugovics, Belső, Marth, Ma­ter — Kelemen, Bognár, Dorogi (Lechner, a 48. percben) — Ár- ky, Fülöp (Havasi, az 55. perc­ben), Tóth. Edző: Temesvári Ti­bor. 40. perc: Lukács ügyes cse­lekkel ment fel a jobb oldalon, Andorka fölöslegesen kifutott, Lukács középre adott és a fede­zetlenül hagyott László 10 mé­terről zavartalanul guríthatott az üres kapuba (1-0). A kanizsaiak gyors ellenak­ciókra építették taktikájukat, a mozgékony László vezérletével többször is zavarba hozták a hazai védelmet. Jók: Müllner, Szőke, Lukács, László, ill. Belső, Mater. Volán SC—Keszthely 2-1 (2-0) Keszthely, 1400 néző. V.: Bay. Volán: Varga — Török, Hege­dűs, Forintos, Huszár — Krómét, Seres, Szeibert, Hatvanger — Vincze (Pásztor, a 85. percben), Handel (Szabó, a 88. percben). Edző: Kiss Imre. Keszthely: Né­meth Gy. — Kovács, Kanász, Halápi, Nikitscher — Major (Nyúl, a 67. percben), Pál (Horváth, a 67. percben), Föld- házi — Kiss, Rácz, Halász. Edző: dr. Dunai János. 15. perc: Handel jobbról be­ívelt, és az őrizetlenüL hagyott Szeibert 7 méterről félmagasan a bal sarokba fejelt (1-0). 30. perc: egy tömörülés után Hatvanger közvetlenül a kapu Siófok—Szekszárd 2-0 (0-0) Szekszárd, 2000 néző. V.: Nagy L. Siófok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Onhausz, VI- rágh — Szajcz, Bódi, Olajos — Tieber, Horváth I. (Boda, a 66. percben), Jankovics (Zsa- dányi, a 66. percben). Edző: Szőke Miklós. Szekszárd: Hor­váth I. — Szabó, Varga, Weit- ner II., Somodi — Dienes (Kniesz, a 72. percben), Ko­vács B., Weitner I. — Megyeri, Horváth II. (Suba, a 63. perc­ben), Magyar. Edző: Kovács István. 67. perc: Olajos tört be a 16-oson belülre, ott ütközött Weitner ll-vel, majd elesett. A játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott, A bün­tetőt Pardavi értékesítette (1-0). 70. perc: Szajcz egyéni ak­ció végén nyolc méterről a bal alsó sarokba helyezte a labdát (2-0). A biztonsági játékot, a szo­ros emberfogást alkalmazó sió­foki gárda 65 percen keresztül defenzív futballt vonultatott fel. Ebben a játékrészben a ha­zaiak kezdeményeztek többet, gólokkal vezethettek volna, ha nem hagynak ki öt abszolút ziccert, Weitner I. szabadrú­gását pedig a kapufa mentet­te. A kupagyőztes két jó cse­rével frissített, egyúttal változ­tatott taktikáján is. Határozott, erőteljes támadójátékkal szer­zett 2-0-ás vezetést, majd utá­na is gyakori zavart okozott a szekszárdi védelemben. Jók: Szajcz, Horváth II., Par­davi, Olajos, ill. Szabó, Varga, Weitner II. Fekete László Áz NB II. további eredményei Vác—22. sz. Volán 3-1 (1-1). Rákoscsaba, 3000 néző, v.: Di- vinyi. Góllövők: Strausz, Fodor, Kovalik, Ül. Fülöp. Több mint egy órán át egyenrangú ellenfél volt a 22-es Volán, sőt, helyzetei alapján előnyhöz is juthatott A Tatabánya—PMSC mérkőzés eredményét 5 pályázónk találta el. A sorsolásnál a szerencse a pótmérkőzést is eltaláló Kalmár László, Kaposvár, Kinizsi Itp. 16. sz. alatti olvasónknak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra, és pályázni csak a lapból kivágott szel­vénnyel lehet. A szelvényeket szerkesztőségünk címére (7601 Pécs, Hu­nyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC—Debrecen: ................................................................................ Pótmérkőzés: Mázaszászvár—Komló: ...f. .............................................................. A pályázó neve: ........................................................................................................... A pályázó lakcíme: ....................................................................................................... v olna. A hajrában a gyorsabb váciak eldöntötték a mérkő­zést. Salgótarján—Bauxitbányász 4-0 (3-0). Salgótarján, 2500 néző, v.: Kurmai. Góllövők: Balga (2), Gyöngyösi, Zimonyi. Gyengén játszott a Bauxit­bányász, a Salgótarján a négy gól mellett még sok helyzetet kihagyott. Kazincbarcika—Debreceni Kinizsi 4-1 (2-1). Kazincbarcika, 1500 néző, v.: Gáspár S. Gól­lövők: Kálmán, Takács (öngól), Kerekes, Petrovics (11-esből), ill. László. Szünet után elemében volt a hazai együttes, akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Nyíregyháza—Ózd 2-1 (2-1). Nyíregyháza, 5000 néző, v.: Makó. Góllövők: Csehi, Esze- nyi, ill. Osváth. Az első félidőben a Nyíregy­háza lényegesen jobban ját­szott ellenfelénél, és megérde­melten jutott előnyhöz. Fordu­lás utón az Ózd felülkereke­dett, de helyzeteit nem tudta kihasználni. Szolnok—Diósgyőr 0-0. Szol­nok, 4000 néző, v.: Németh L. Óriási mezőnyfölényben ját­szott a hazai csapat, de min­den lehetőségét elpuskázta. Sopron—Hódgép-Metripond 1-0 (1-0). Sopron, 2500 néző, V.: Kovács II. L. Góllövő: Wlczek, Óriási csatában szerezte meg a két pontot a Sopron. AZ NB II. ALLASA torkából fejelt az üres kapuba (2-0). 85. perc: Rácz 30 méteres szabadrúgása átszállt a sorfal fölött és a berobbanó Horváth mintegy 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-1). A Volán az első játékrészben mindössze két alkalommal veze­tett támadást, de mindkettőből gól született. A fordulás után nagy igyekezettel támadott a Keszthely, de csak szépíteni tu­dott. A közepes színvonalú, de izgalmas találkozón a vendégek határozottsága döntötte el a két pont sorsát. Jók: Hegedűs, Krä­mer, Hendel, ill. Nikitscher, Kiss. 1. Vác 15 10 3 2 33-12 23 2. Volán 15 10 3 2 32-14 23 3. Szolnok 15 8 4 3 30-17 20 4. Siófok 15 9 2 4 26-19 20 5. Nyíregyháza* 15 9 4 2 27-15 18 6. Debr. Kinizsi *15 6 5 4 23-21 17 7. Dunaújváros 15 6 4 5 13-17 16 8. Diósgyőr* 15 7 5 3 29-19 15 9. Hódgép-M. 15 5 5 5 17-15 15 10. Ózd 15 5 5 5 20-21 15 11. Salgótarján 15 4 6 5 18-16 14 12. Sopron 15 5 4 6 19-20 14 13. K.-barcika 15 5 4 6 22-24 14 14. Nagykanizsa 15 5 4 6 24-28 14 15. Baja 15 4 4 7 17-24 12 16. Szekszárd 15 2 6 7 12-26 10 17. Keszthely 15 .4 1 10 16-19 9 18. B. Vegyész 15 3 3 9 8-24 9 19. Tapolca 15 2 4 9 14-28 8 20. 22. sz. Volán 15 2 2 11 20-42 6 • a Nyíregyházától és a Diósgyőr­től 4 büntetőpont levonva. Megyebajnokság Geresdlak-Somberek 0-0. Geresdlak, 200 néző. V.: Záká- nyi. Nagy küzdelem, igazságos döntetlen. Villány-PBTC 1-0 (0-0). Vil­lány, 200 néző. V.: Kovács. Megérdemelt hazai győzelem. G.: Friedrich. Harkány-P. Kinizsi 2-2 (1-1). Harkány, 150 néző. V.: Thassy. Helyzeteik alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. G.: Patocskai, Nagy, ill. Sikló­si, Gól. Bükkösd—Drávátok 2-1 (1-0). Bükkösd, 100 néző. V.: Keresz­tes. A hükkösdiek számos hely­zetükből kettőt értékesítve sze­rezték meg első győzelmüket. G.: Erdei, Strál, ill. Bizderi. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Somberek 2. PBTC 3. U. PEAC 4. P. Zsolnay 5. P. Kinizsi 6. Villány 12 12 13 13 13 12 7. Steinmetz SE 12 8. Harkány 9. P. Postás 10. P. Gázmű 11. Beremend 12. Vasasi B. 13. Szentegát 14. Geresdlak 15. Drávátok 16. Bükkösd 17. P. Kesztyűgy. 18. Dunaszekcső 1 22- 6 18 2 18- 6 18 2 26-19 18 2 30-16 17» 2 21-12 17 4 11-11 13 5 24-15 12 4 19-16 12 4 15-14 12 6 18-20 12 5 18-22 12 7 24-26 11 5 22-25 11 5 9-17 11 6 21-17 10 5 14-22 8 7 13-30 8 11 13-44 2 VELENCE: Az olasz nem­zetközi asztalitenisz bajnokság vasárnapi küzdelmei során a férfi egyesben a 8 közé jutá­sért Kriston 3-2-es vereséget szenvedett a kínai Hűi Juntái. Szintén a kínai ellenfél búcsúz­tatta a versenynek ugyaneb­ben a szakaszában Takácsot. Jiang Jia-liang 3-0 arányban diadalmaskodott a magvar asztaliteniszező ellen. Koráb­ban a legjobb 16 közé Gergely nem tudott eljutni, mert kika­pott 3-0-ra a jugoszláviai Ko­vácstól. A szombaton a világ- ranglista első helyezettjét, a kínai Caj Cen-huát kivert Ká­posztás úgy lépett a 16-ba, hogy 3-2-re diadalmaskodott a svájci Miller ellen. A legjobb nyolc között viszont már nem szerepelhetett, mert a nyugat­német Rosskopf 3-0-lal meg­állította. A női egyesben Oláh a legjobb 8 között 3-2-re ver­te a kínai Csu Cseng-huát, a döntőben azonban már nem léphetett asztalhoz, mert a négy között a szintén kínai Hszi Bao-hsziang 3-0 arányban két vállra fektette őt. • STOCKHOLM: A nemzet­közi teniszversenyen Taróczy Balázs a svájci Heinz Gün- thardttal a negyeddöntőben is győzelmet aratott a párosok vetélkedése során. Ezúttal a svéd Edberg, Jarryg kettőst győzték le 5-7, 7-6, 6-3 arány­ban. £ CADIZ: A junior csel­gáncs EB második verseny­napján Cadizban Tóth Attila, a Győri Dózsa sportolója 5. helyet szerzett a 78 kg-sok küzdelmében. A Szigetvári Állami Gazdaság PÁLYÁZATOT HIRDET takarmánykeverő üzemvezetői munkakörbe Feltételek: felsőfokú mezőgazdasági végzettség és legalább ötéves vezetői gyakorlat. Fizetés a vonatkozó MÉM-rendelet alapján. A jelentkezéshez önéletrajzot kérünk mellékelni. Jelentkezési cím: személyzeti osztály 7901 SZIGETVÁR, PF.: 15. Győri — amíg nem állították ki — jól védett. Ezúttal Hergenröder és Szente (mindkettő jobbról) elől ment. Läufer László felvétele Komlói Bányász—Táncsics SE 4-2 (1-2). Komló, 700 néző. V.: László. Komló: Tihanyvári — Hammer, Mács, Incze (Varga), Klonfár — Kresz, Hüber, Zrínyi — Hegyi, Vigh, Papp. Edző: Csordás István. Táncsics: Pesti — László, Miklós, Vukmann, Mim — Jurin, Nagy (Macsi), Szajkó (Kolompár) — Meksz, Pazaurek, Bohner. Edző: Csor­dás Győző. Fél órányi előnyt adott a Komló ellenfelének, s a vendégek ezt kihasználva két­gólos előnyt szereztek. Szünet után a rendre gólveszélyes bá­nyászakciók meaoldhatatlan fel­adatot jelentettek a Táncsics védelmének. G.: Hüber (2), Zrí­nyi, Vigh, ill. Meksz, Pazaurek. A 82. percben Vukmann kiállít­va. Sellye—Mázaszászvár 1-1 (0-0). Sellye, 400 néző. V.: Fa­zekas. Sellye: Pál — Schmidt, Vass, Pandur, Golubics — Kuti, Baumgartner, Orsós — Császár, Szalóky, Keresztes. Edző: Ber- kecz József. Mázaszászvár: Bá­lint — Kólya, Maqlódi, Katona, Komáromi — Aqócsi, Guth (Csobot), Róth l„ Hódosi (Czár) — Dunai, Beke. Edző: Róth An­tal. A játék alapján egyik csa­pat sem érdemelt volna győzel­met. G.: Szalóky (11-esből), ill. Guth. Újpetre—Bonyhád 2-1 (2-1). Úioetre, 500 néző, v.: Szentqvör- avi. Újpetre: Horváth — Sziol, Kófiás, Szabó, Riegl — Kohl­mann O., Kohlmann J., Hoff­mann — Bánovms ÍCsuoák), Kurucsai (Erdei), Kiss. Bonyhád: Mucskn — Beke, Höder, Bajkai, Bálint (Knipl) — Balázs, dr. Se­bestyén, Palkó — Zircher, Gvörgv, Bulla. A jól iátszó ha­zai csapat helyzetei alapián na­gyobb arányban is nyerhetett volna. G.: Kurucsai (2), Zircher. Paks—Csuraá 2-2 (2-1). Csur­gó, 600 néző. V.: Vavika. Paks: Németh — Agócs, Kiss, Blatt, Héregi — Izsák, Torda, Rezics- ka — Boloqh (VörösV Juhász, Szabó. Edző: Vóbró József. — Csurqó: Kótai — UviczH. Cs. Kovács, Kovács J., Czár (Beke) — Kiss, Bódis, Mód — Fleki ÍKrénusz), Takács, Bélák. Edző: Podo István. A korszerű szélső- játékot iátszó paksiak a szüne­tig egygólos vezetést szereztek. A fordulás után a hazaiaknak sikerült ugyan egyenlíteniük, de a mérkőzés hajráiában a pak­siak gyorsaságukat és adódó helyzeteiket kihasználva mind­két pontot megszerezhették vol­na. G.: Juhász (2), ill. Bélák, Bódis. Siklós—Kisdorog 2-1 (0-1). Kisdorog, 300 néző. V.: Laskai. Siklós: Hausznek — Molnár, Varga I., Szabó, Ferenczi — Petrétei, Luczek, Kovács — Far­kas (Affentaller), Sztojka, Var­ga II. Edző: Botos Antal. Kis­dorog: Sass — Berning, Klein, Páli, Horváth II. — Pap I. (Spiel L), Pap II., Márton — Szabó (Kerekes), Horváth L, Ódor. — Edző: Losonczi István. Jó iramú találkozó, két ellentétes félidő­vel. G.: Sztojka, Molnár, ill. Ódor. Mohácsi TE-Bólv 3-1 (2-1). Mohács, 1000 néző. V.: Varga. Mohács: Lukács — Szeitz, Ber­ki, Makrovics, Reit — Óbert, Lőrincz (Hámori P.) Halmai — Martina, (Újvári), Lingl, Vin- czellér. Edző: Dárdai Ferenc. Boly: Puch — Freiling, Hancz, Nagy, Fitt — Mózer, Schultz (Patócs), Marján — Varga, Márkus (Beckef), Ratting. Mb.- edző: Kövi István. A 3. perc­ben a bólyiak szerezték meg a vezetést. Ezt követően állan­dóan a vendégek kapuja előtt pattogott a labda és a mohá­csiak két akció góllal a maguk javára fordították az ered­ményt. Szünet után folytató­dott a hazai fölény, a bólyiak kétségbeesetten védekeztek, ellentámadásra ritkán szánták el magukat. G.: Vinczellér (2), Óbert, ill. Varga. Kaposvári Rákóczi-Nagy- atád 3-1 (0-0). Kaposvár, 1200 néző. V.: Tóth. Kaposvár: Ku- tasi — Kurdi, Pető, Gilitsch, Urbán — Pruckner (Bocz), Ga­ras, Varga, Balázs (Gyurits) — Bíró, Bántó. Edző: Bőzsöny János. Nagyatád: Szabó — Ma- róti, Nagy L., Czink, Dekanics- Mohácsi, Kakas, Savanyó, Kiss (Pintér) — Ágoston, Szi­geti. Edző: Vóradi Lajos. A 80. percben 0-0, a 85. percben 1-1 volt az eredmény. Úgy tűnt, hogy döntetlen lesz, a Rákóczi azonban a hajrára feltámadt. G.: Bántó, Gyurits, Bíró ill. Nagy L. PVSK-Szigetvár 2-1 (0-1). Vasút-pálya, 400 néző. V.: Po- lecsák. PVSK: Bank — Miklós, Hergenröder, Szende, Lajtai - Fábián, Barcsa (Radics), Ka­szás (Gergics) — Baumholczer, Hámori, Ábrahám. Edző: Meggyes Laios. Szigetvár: Gvőri — Iványi, Tapaszti, Ré­vész, Balogh (Palotai) Bó- doa, Szőllősi, Dudás (Szabó), Sziláqyi — Ulrich, Bodó. Edző: Csaba Gábor, öt percia a Szi­getvár irányította a iátékot, a vendégek ellen megítélt bün­tető értékesítése után Győri meqsért°tte a játékvezetőt, ki­állították. Ez döntött. G.: Baumholczer (11-gyesből), Ra­dics, ill. Dudás. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siklós 12 9 1 2 25-23 19 2. K. Rákóczi 12 9 — 3 33-13 18 3. Komló 12 8 2 2 27-10 18 4. Mohácsi TE 12 6 5 1 20-10 17 5. M.-szászvár 12 5 4 3 24-16 14 6. PVSK 12 5 4 3 17-10 14 7. Szigetvár 12 7 — 5 22-20 14 8. Táncsics SE 12 5 2 5 20-17 12 9. Paks 12 5 1 6 22-22 11 10. Csurgó 12 3 5 4 22-24 11 11. Bonyhád 12 3 3 6 16-15 9 12. Kisdorog 12 4 1 7 13-18 9 13. Sellye 12 4 1 7 11-26 9 14. Boly 12 2 3 7 17-25 7 15. Nagyatád 12 1 3 8 14-30 5 16. Újpetre 12 2 1 9 13-37 5 hétfőt Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással SaDhlr 96-os qépen Pécsi Sz’Vra Nyomda Pécs. Enqel János u. 3. 7630 Tel : 13-177, 13-696. Telex- 17.211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti n Monv^r Posta Előfizethető hirlapké*besitő nf^^Sivnfaloknál ________és a kézbesítőknél E lőfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft nenved évre 28.50 Ft fél évre 57.— Ff eqv évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007