Dunántúli Napló, 1984. november (41. évfolyam, 301-329. szám)

1984-11-12 / 311. szám

Baja—Váci Izzó 1-0 (0-0) A BAJNOKSÁG ALLASA Vác, 5000 néző. V.: Lovassy. Baja: Farkas — Goldschmidt, Szabó, Prikidánovios, Andreidesz — Harsányi, Szőcs, Evanics — Horváth (Kotte, a 81. percben), Pekker, Janicsák. Edző: Rónai Sándor. Vác: Pleskó — Szaba­dos, Krőzser, Strausz, Csikós, Kása, Pollonyi (Szalai, a 65. percben), Bera, (Friedmann, a 68. percben), Mozner, — Kova- lik, Ady. Edző: Both József. 63. perc: egy közvetett sza­badrúgás során Szőcs Prikidá- novics elé gurított, a beállás 17 méterről bal lábbal nagy gólt lőtt. (1-0). A csapatjátékban jelentősen feljavult vendégcsapat óriási meglepetésre otthonában győz­te le a listavezető váciakat. A vendégek ügyesen lassították a játékot, szervezetten védekez­tek, pontosan adogattak és sok- mozgásos játékukkal széthúzták a váci védelmet. A hazaiak kö­rülményesen szervezték táma­dásaikat, csatáraik rendre les­re futottak. A váratlan bajai gól után a Vác nagy lendület­tel rohamozott, de a támadá­sokban nem volt átütő erő. Jók: Szabó, Prikidánovics, Szőcs, Bekker, ill. Csikós. Sopron—Nagykanizsa 1-1 (1-0) Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 1800 néző. V.: Drigán. Sopron: Horváth Gy. — Goszto- la, Benkő, Vámos, Horváth I., Csóka, Horváth II. (Bogáti a 66. percben), Szalay, Fehér — Wlczek (Hirkó, a 87. percben), Dercsár. Edző: Guryhó Ferenc. Olajbányász: Müllner — Fodor, Szőke, Kormos, Rumszauer — Simon, Hegedűs, Hozbor (Mar- tinkovics, a 33. percben) — Lu­kács (Szirják, a 72. percben), László, Kelemen. Edző: Szőcs János. 24. perc: A fáradhatatlan Szalay a saját térfeléről indult a labdával két védő kicselezé­se után, mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát, és labdája a bal alsó sarokban kötött ki (1-0). 65. perc: gyors támadás vé­gén Lukács kapta vissza a labdát Martinkovicstól, aki egy csellel tisztára játszotta ma­gát, és a kifutó kapus fölött helyezett az üres kapuba (1-1). Lendületesen kezdtek a csa­patok és meglepetésre a ven­dégek vették át a játék irányí­tását. A kapkodó olajosok ellen biztosan jutott vezetéshez a gyors csatárokkal rendelkező vendégcsapat, sőt 1-0 után akár növelhették volna is az előnyü­ket. Fordulás után viszont rá­kapcsolt a zalai gárda, helyen­ként nagy nyomás nehezedett a soproni védőkre. A támadásba lendült kanizsaiak megérdemel­ten vették be a vendégek ka­puját, akiknek végül is nagy küzdelemben sikerült megsze­rezni az egyik bajnoki pontot a fegyelmezett Sopron ellenében. Jók: Vámos, Szalay, Dercsár, il­letve Müllner, Szőke, Hegedűs. Balogh Antal Keszthely—22. sz. Volán 3-2 (2-1) Rákoscsaba, 800 néző. V.: Szávó. Keszthely: Németh — Kovács, Kanász, Nikkitscher, Földházi — Halápi, Pál Sebes­tyén, (Bagó, a 79. percben). — Csepregi, Rácz L., Horváth. Ed­ző: dr. Dunai János. 22. sz. Volán: Vajda — Fülöp, Rácz Gy., Ebedli, Farkas, (Györke, a szünetben), — Szakái (Kotul, az 54. percben), Balogh Gy., Aranyosi — Hídvégi, Vad, Kán­tor. Edző: Kanyó Gábor. Sár­galap: Ebedli, a 82. percben. 3. perc: Csepregi beadásából Horváth 10 méterről a háló jobb oldalába fejelt. (1-0). 30. perc: Horváth kitört a védők közül, és laposan 11 mé­terről a jobb oldali léc mellett a hálóba helyezett. (2-0). 45. perc: Vad kiugrott a vé­dők mellett és a kifutó kapust is kicselezve, a kapu jobb ol­dalába gurított. (2-1). 47. perc: Aranyosi beadását Kántor 3 méterről a hálóba to­vábbította. (2-2). A 81. percben Pál beadásá­ból Csepreqi 10 méterről fejelt a hálóba. (3-2). HÚD6ÉP—Szekszárd 2-1 (2-0) Hódmezővásárhely, 1500 né­ző. V.: Huták. Hódqép: Ulbert — Szenti, Miklós, Fehér, Ko­vács J., Varga I. Lipták, Ador­ján, — Csernus (Zakar S., a 71. percben) Tasi, Zakar J. Edző: Mathesz Imre. Szekszárd: Hor­váth L, — Szabó, Varga F., Nagy, Somodi — Kniesz (Lau­er, a 71. percben), Megyeri, Dienes, Kovács B. — Suba, Magyar, (Tóth, a 80. percben) Edző: Kovács István. 15. perc: Egy jobboldali szög­let után Tasi 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt. (1-0). 22. perc: Adorján beadását követően Fehér 10 méterről kö­zépről a kapu jobb oldalába fejelt. (2-0). 51. perc: Ulbert 25 méteres szabadrúgásból nagy gólt lőtt. (2-1). Salgótarján—Siófok 1-0 (1-0) Siófok, 1500 néző. V.: Büki. Salgótarján: László - Nagy, Zimonyi, Talapa, Juhász — Gyi- mesi, Babcsán, Balga — Jónás, nettől Dunántúli Inqpió Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Erwin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Feielős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-72Ó Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 3. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hirlapkézbesitő postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ff egy évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007 Földi, Gyöngyössy. Edző: Haász Sándor. Siófok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Onhausz (Kiss P., a szünetben), Virág — Szajcz, Bódi, Olajos — Boda (Belénesi a 66. percben), Hor­váth l„ Zsadányi. Edző: Szőke Miklós. 22. perc: Balga húzott el a jobb oldalon, jól időzített be­adásánál Brettner és Olajos egymást zavarták, a labda a kapu előtt pattogott, a védők késlekedtek a közbelépéssel, és a beugró Gyöngyössy a gól­vonal előtt becsúszva a kapu jobb sarkába kotorta a labdát (1-0). Jó iramú mérkőzésen, a sal­gótarjáni csapat meglepő bát­ran kezdett és már az első per­cekben az egyik helyzetnél a felső kapufán csattant a lab­da. A gól után a hazai csapat átvette a játék irányitását, egyik támadást a másik után vezette, de nem tudtak eredményt elér­ni. Molnár József TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Debreceni Kinizsi—Bakony Vegyész 4-0 (2-0). Volán—Diósgyőr 6-1 (4-0). Tapolca—Nyíregyháza 1-0 (1-0). Dunaújváros—Kazincbarcika 1-1 (1-1). Ózd—Szolnok 2-0 (1-0). 1. Volán 16 11 3 2 38-15 25 2. Vác 16 10 3 3 33-13 23 3. Szolnok 16 8 4 4 30-19 20 4. Siófok 16 9 2 5 26-19 20 5. Debr. Kinizsi 16 7 5 4 27-21 19 6. Nyíregyháza* 16 9 4 3 27-16 18 7. Hódgép. M. 16 6 5 5 19-16 17 8. Ózd 16 6 5 5 22-21 17 9. Dunaújváros 16 6 5 5 14-18 17 10. Salgótarján 16 5 6 5 19-16 16 11. Diósgyőr* 16 7 5 4 30-25 15 12. Sopron 16 5 5 6 20-21 15 13. Kazincbarcika 16 5 5 6 23-25 15 14. Nagykanizsa 16 5 5 6 25-29 15 15. Baja 16 5 4 7 18-24 14 16. Keszthely 16 5 1 10 19-21 11 17. Tapolca 16 3 4 9 15-28 10 18. Szekszárd 16 2 6 8 13-28 10 19. Bakony V. 16 3 3 10 8-28 9 20. 22. sz. Volán 16 2 2 12 22-45 6 *= a Nyíregyházától és a Diósgyőr­től 4—4 büntetőpont levonva. Sakk-matt a honvédők kapuja előtt Fotó: Malctics László U. PEAC—Steinmetz SE 2-1 (2-0), Ifiúsági stadion, 150 né­ző. V.: Tasi. Kitűnő talajú pá­lyán a tudatosabban játszó egyetemisták biztosan nyertek. Góllövők: Kovács J., Szabó, ill. Matoricz. P. Zsolnay—Somberek 1-1 (1-0). Somberek, 100 néző. V.: Sör. Alacsony színvonalú mér­kőzésen igazsáqos döntetlen. G.: Horváth, ill. Komli. Beremend—P. Gázmű 2-1 f2-0). Beremend, 200 néző. V.: Misefa. A helyzetet jobban ki­használó hazai csapat megér­demelten nyert. G.: Szász (2), ill. Papp. Dunaszekcső—Biikkösd 1-0 (1-01. Dunciszekcső, 100 néző. V.: Benkő. Sok kihagyott gól­helyzet ellenére, a hazai csa­pat megérdemelten győzött. G.: Papp I. Drávafok—Geresdlak 3-2 (2-1). Drávafok, 100 néző. V.: Burai. A helyzeteket kihagyó Drávafok magának nehezítette meg a győzelmet. Góllövők: Bizderi, Szabó, Varga, ill. Far­kas (2). Harkány—Szentegát 3-1 (1-1). Szentegát, 100 néző. A MEGYEI 1. OSZTÁLY ALLASA 1. U. PEAC 15 9 4 2 30-20 22 2. Sonberek 14 8 5 1 25- 7 21 3. P. Zsolnay 15 7 6 2 34-18 20 4. PBTC 14 9 2 3 23- 9 20 5. P. Kinizsi 15 7 5 3 25-15 19 6. P. Postás 14 6 4 4 24-10 16 7. Beremend 15 6 4 5 24-23 16 8. Villánv 14 6 3 5 12-13 15 9. Drávafok 14 6 2 6 26-20 14 10. Harkány 14 5 4 5 23-19 14 11. Ste;nmetz SE 14 5 2 7 25-18 12 12. P. Gázmű 15 5 2 8 19-23 12 13. Szentegát 14 4 3 7 25-32 11 14. Vasasi B. 15 5 1 9 27-37 11 15. Geresdlak 14 4 3 7 11-24 11 16. P. Kesztyűgy. 14 4 2 8 16-33 10 17. Bükkösd 14 1 6 7 15-26 8 18. Dunaszekcső 14 3 11 15-44 6 Tenkes Kupa. A főverseny ötödik fordulója sok gyors dön­tetlen eredményt hozott. A me­zőny első harmadából mind­össze négy versenyző ért el győzelmet. Grünberg (NDK) győzelmével felzárkózott az élen levőkhöz. Érdekesebb eredmények: Grünberg (NDK) -Györkös 1-0. Fehér-Bogusz- lavszkij 1-0. Perényi—Honfi Gy. 1-0. Ivanov (Bulgária)-Szu- rovszki 0-1. Döntetlen: Glatt— Tischbierek (NDK), Lancz (Csehszlovákia)-Zsinka, Hor­váth I.—Emődi, Káposztás—Zla­tilov (Bulgária), Pöhtz (NDK Deák, örtel—Hradeczky, Gya tár (Jugoszlávia)-Horváth Varnusz-Siklósi. Az élmező állása az ötödik forduló utá Tischbierek (NDK), Grünbe (NDK), Glatt 4-4 pont, Lan (Csehszlovákia), Zsinka, He váth L, Emődi, Káposztás, Zl tilov (Bulgária), Fehér, Sz rovszki, Perényi 3,5-3,5 por Megyénk sakkozói közül Ka sónak 3 pontia van, Bogus lavszkijnak, Györkösnek i Lénártnak 2,5—2,5. Iván Z. ponttal rendelkezik. Nagy bizaiommal voltak az elmúlt héten tippelőink a Deb­recenhez. Postabontáskor ugyanis tizenhat olyan szelvényt ta­láltunk, amelyik telibe találta a DMVSC—PMSC végeredmé­nyét. A telitalálatosok között megejtett sorsolásnál a szeren­cse Nagy Zoltán, Magyarbóly, Dózsa Gy. u. 14. sz. alatti la­kosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. A heti szelvények beérkezési határideje, szombaton déli 12 óra, és pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. A cím: HDN Pécs, Hunyadi út 11. 7601. Főmérkőzés: Szekszárd—Nagykanizsa: ..................................... P ótmérkőzés: PVSK—Siklós: ..................................................... A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... Kikapott Pakson a Rákóczi Komlói Bányász—Mázaszász- vári Bányász 2-1 (2-0). Máza- szászvár, 1000 néző. V.: Pálfi. Komló: Tihanyvári — Hammer (Barta), Mács, Katona, Klon- fár — Kresz, Hüber, Zrínyi — Hegyi, Vigh (Pap), Varga. Ed­ző: Csordás István. Mázaszász- vár: Bálint — Maglódi, Kólya, Katona, Komáromi — Czár, Guth, Róth A., Beke (Hódosi) — Agócsi, Dunai. Edző: Róth Antal. Biztonsági játékkal kezdett a Mázaszászvár, s fél órán ke­resztül meg is valósította el­képzelését. Hiába irányított a Komló, csak egyszer kellett gólveszélyt hárítani Bálint ka­pusnak. A 31. percben Kresz 17 méterről szabadrúgásból reme­kül csavart a léc alá. (1-0.) Néhány perc múlva Hegyi a kapufát találta el, majd a 44. percben á Varga buktatásáért megítélt 11-esből Vigh növelte a komlóiak előnyét. (2-0.) A második félidőben naqyot vál­tozott a játék képe. Támadtak a hazaiak és az 50. percben Mács öngóljával szépítettek. (2-1). Grünwald Géza Paksi SE—Kaposvári Rákóczi 1-0 (1-0). Paks, 1000 néző. V.: Szinger. Paksi SE: Kun — Agócs, Kiss, Blatt, Héregi — Izsák, Porga, Máté — Balogh (Bencsik), Juhász, Szabó (Vö­rös). Edző: Vábró József. Ka­posvári Rákóczi: Kutasi — Kur­di, Pető, Balassa (Göbölös), Urbán — Prukner, Gilitsch, Varga — Karasz (Bocz), Gyu- rics, Bántó. Edző: Bözsöny Já­nos. A nagyiramú, izgalmas mérkőzésen a többet és veszé­lyesebben támadó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak a bajnoki címre pályázó Rákó­czi ellen. Góllövő: Porga. Siklós—Újpetre 1-0 (1-0). Siklós, 600 néző. V.: dr. Csapó. Siklós: Hausznek — Molnár, Ferenczi, Kovács, Szabó — Varga L. (Luczek), Kanyar, Pet- rétei — Farkas, Sztojka, Var­ga I. (Pammel). Edző: Botos Antal. Újpetre: Horváth — Szipl, Kófiás, Hoffmann, Rigli — Szabó (Erdei), Bánovics (Csupák), Kolmann J„ Kol- mann O. — Kurucsai, Kiss. Ed­ző: Kurucsai László. Alacsony színvonalú, ideges légkörben lejátszott mérkőzésen a hazai csapat az első félidőt végigtá­madta és sok helyzetet haqyott ki. A második félidőben feljött az Újpetre, kiegyenlítettebb lett a játék, de a listavez.ető így is megérdemelten győzte le a védekezésre berendezkedett, de nagyon lelkesen játszó ven­dégeket. Góllövő: Sztojka. Mohács—Szigetvár 1-1 (1-0). Szigetvár, 500 néző. V.: Albert. Szigetvár: Győri — Iványi, Ta­paszd, Szállási, Balogh (Palo­tai) — Uhrik, Bódog, Vörös, Szilágyi — Kardos (Lengyeltó­ti), Bodó. Edző: Csaba Gábor. Mohács: Antal — Halmai, Berki, Reit, Óbert — Markovics, Freppán, Martina (Szeitz) — Vincellér, Lingl, Tóth. Edző: Dárdai Lajos. Á mérkőzés ele­jén a vendégeknek egy „ta­lált" góllal sikerült megszerez­ni a vezetést. Ezután fokozato­san fölénybe került a hazai csapat, de az egyenlítés csak a második félidőben sikerült. A mérkőzés egészét tekintve a több helyzetet kidolgozó hazai csapat közelebb állt a győze­lemhez. Góllövők: Freppán, ill. Bodó. Bonyhád—Pécsi VSK 3-0 (2-0). Bonyhád, 700 néző. V.: Aumann. Bonyhád: Mucska — Beke, Bajkai, Balázs, (Zsók), Bálint — Pfeifer, dr. Sebestyén, Palkó — György, Zircher, Bul­la. Edző: Tornyi Barnabás. PVSK: Bank — Miklós, Szende, Hergenrőder, Lajtai — Fábián, Hámori, Barcsa (Galla) — Áb­rahám (Kovács), Baumholczer, Radics. Edző: Meggyes Lajos. A nagy mezőnyfölényben ját­szó és a három gól ellenére sok helyzetet kihagyó Bonyhád nagyobb különbséggel is nyer­hetett volna. A 44. percben Baumholczer büntetőjét Mucs­ka kivédte. G.: Zircher (2), dr. Sebestyén. Boly—Sellye 1-0 (0-0). Boly, 300 néző. V.: Kelemen. Boly: Puch — Papsity, Hancz, Fitt, Nagy — Márkus, Marián, Mó- zer (Bagoly) — Ratting, Var­ga, Patócs. Megbízott edző: Kővi István. Sellve: Pál — Kuti, Vass, Golubics, Schmidt — Ke­resztes, Orsós, Pandúr — Csá­szár (Szabó), Szalóki, Baum­gartner. Edző: Berkecz József. A hazai csapat végig támadta a számára létfontossáqú mér­kőzést és otthon tartotta a két bajnoki pontot. G.: Marión. H. Táncsics SE—Csurgó 3-0 (1-0). Kaposvár. 500 néző. V.: Tatai. Táncsics SE: Pesti — Macsi, Miklós, Nagy, Mim-----­M eksz, Hanusz, Szajkó (Kiss) — Pfeiffer (Gyurkó), Pazaurek, Bohner. Edző: Csordás Győző. Csurgó: Kótai — Liviczki, Czár (Takács), Kovács, C. Kovács (Krénus’i - Kiss, Mód, Bódis — Eleki, Deme, Bélák. Edző: Paop István. A somogyi kisrang- adón izgalommentes mérkőzé­sen a vártnál könnyebben győ­zött a kaposvári csapat. A gól- különbséq akár nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Góllövők: Pazaurek (2), Pfeiffer, Nagyatád—Kisdorog 2-1 (1-0). Nagyatád, 300 néző. V.: Kövesi. Nagyatád: Szabó — Czink (Dekanics), Nagy, Maró- ti, Savanyó — Kiss, Kakas, Mo­hácsi — Kádár, Szigeti, Pintér. Edző: Váradi Lajos. Kisdorog: Sass — Berning, Klein, Páli, Horváth II., Papo I., Kerekes, Süiel — Papp II., Horváth I., (Ódor) — Márton. Edző: Lo- sonczi István. Kemény küzde­lemben a hazaiak megérde­melten qyőztek, a vendégek csak a 90. percben szépítettek. G.: Szigeti (2, egyet 11-esből), ill. Spiel. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siklós 13 10 1 2 26-23 21 2. Komló 13 9 2 2 29-11 20 3. K. Rákóczi 13 9 — 4 33-14 18 4. Mohácsi TE 13 6 6 1 21-11 18 5. Szigetvár 13 7 1 5 23-21 15 6. Mázaszászv. 13 5 4 4 25-18 14 7. Táncsics SE 13 6 2 5 23-17 14 8. PVSK 13 5 4 4 17-13 14 9. Paks 13 6 1 6 23-22 13 10. Bonyhád 13 4 3 6 19-15 11 11. Csurgó 13 3 5 5 22-27 11 12. Kisdorog 13 4 1 8 14-20 9 13. Boly 13 3 3 7 18-25 9 14. Sellye 13 4 1 8 11-27 9 15. Nagyatád 13 2 3 8 16-31 7 16. Újpetre 13 2 1 10 13-38 5 — A MÉV KUTATÓ-MÉLYFÚRÓ ÜZEM felvételre keres: • FÚRÓMESTEREKET, • FÚRÓ SZAK- ÉS SEGÉDMUNKÁSOKAT. MUNKAREND: folytonos, napi 12 órás munkaidővel, (15 nap munka 2 részben, 15 nap szabadnap). KERESETI LEHETŐSÉG: fúrómestereknek és szakmunkásoknak gyakorlattól és teljesítménytől függően 6000— 9000 Ft/hó, segédmunkásoknak 5000 Ft/hó. GMK-lehetőség. • JELENTKEZÉS: AZ ÜZEM MUNKAÜGYI CSOPORTJÁNÁL, KŐVAGÓSZŐLÖSON. TELEFON: 15-777/45.