Dunántúli Napló, 1984. október (41. évfolyam, 270-300. szám)

1984-10-15 / 284. szám

Siófok—Kazincbarcika 3-1 (2-0) Siófok, 1500 néző. V.: Dr. Sző­ke. Siófok: Horváth II. —Brett- ner, Nagy, Onhausz, Takács, — Szajcz, Bódi. Belényesi — lie­ber, Horváth /., Boda (Janko- vics, a 60. percben). Edző: Szőke Miklós. Kazincbarcika: Majer — Babus, Kerekes, Hel­gen Fodor — Sztahon, Majo­ros, Petrovics — Fister, Mun­kácsi (Kálmán, a 84, percben), Asszony (Leskó a 80. percben). Edző: Bencsik Gyula. 23. perc: Tieber szögletét Horváth I. kapta, akinek jól időzített átadását Belényesi 12 méterről a jobb alsó sarokba vágta. (1-0). 41. perc: Belényesi élesen belőtt szögletét Horváth I. közelről az elfekvő kapus mel-. lett a kapu közepébe gurítot­ta. (2-0). 59. perc: Nagy szabálytalac nul szerelte a büntetőn belül Fistert, a 11-est Kerekes elsőre a vetődő Horváth II. lábának lőtte, a kipattanó labdát má­sodszor már a kapu közepébe lőtte. (2-1). 60. perc: Onhausz 18 méte. rés szabadrúgását a kapus ki­ütötte, a labdára Onhausz raj­tolt rá és az ötösről a kapus mellett, a kapuba kotorta. (3-1). Heves iramú, a közepesnél gyengébb iramú mérkőzést vé­gig a bányász irányította. A siófoki csapat ismét a helyze­tek sokaságát hagyta kihasz­nálatlanul. Jók; Onhausz, Be­lényesi, Takács, Jankovics, ill. Májer, Kerekes. Fister. Molnár József Az NB II. további eredmé­nyei: Debreceni Kinizsi—Vác 1-1 (0-0), Tapolca—Bakony Ve­gyész 2-0 (1-0), Sopron—Ózd 3-0 (0-0), Volán—Salgótarján 3-0 (1-0), Szolnok—Nyíregyhá­za 1-1 (0-1). AZ NB II. ALLASA 1. Vác 12 8 2 2 29-11 18 2. Volán 12 8 2 2 25-11 18 3. Szolnok 12 7 3 2 27-13 17 4. Siófok 12 7 1 4 22-18 15 5. Nyíregyháza* 12 8 2 2 22-11 14 6. Debr. Kinizsi 12 5 4 3 18-15 14 7. Hódgép-Metr. 12 4 5 3 15-11 13 8. Dunaújváros 12 5 3 4 12-14 13 9. Diósgyőr* 12 7 2 3 26-16 12 10. Nagykanizsa 12 4 4 4 20-21 12 11. Ózd 12 4 4 4 17-19 12 12. Salgótarján 12 3 5 4 13-13 11 13. Sopron 12 3 4 5 14-16 10 14. Keszthely 12 4 1 7 15-14 9 15. Kazincbarcika 12 2 4 6 12-21 8 16. Szekszárd 12 2 4 6 12-24 8 17. Bakony Vegyész 12 3 2 7 8-22 8 18. Tapolca 12 2 3 7 12-20 7 19. Baja 12 2 3 7 8-20 7 20. 22. sz. Volán 12 2 2 8 19-38 6 • A Nyíregyházától és o Diósgyőr- tői 4—4 büntetőpont levonva. Röplabda Szegedi Ép. Sp.—Mohácsi TE 3-0. NB II. női mérkőzés, Mohács. DVTK—Szekszárd 2-2 (1-0) Diósgyőr, 2500 néző. V-: Sza­bó )■ DVTK: Piel — Szlovák, Oláh, Teodoru I. (Takács), Görgei — Menyhárt, Füko, Szűcs (Lippai) — Szlifka, Dílil- ják, Szemere. Edző: Bánkúti László. Szekszárd: Horváth L. — Szabó, Hahn. Somodi. Tóth (Nagy), — Varga, Weitner //., Kniesz (Weitner I.), Lauer — Horváth II.. Megyeri. Edző: Ko'ács István. 12 perc: A diósgyőriek a jobboldalról végezhettek el szöqletet, Szemere ívelt közép­re és Szlifka1 az 5-ösről csúsz­tatott fejessel küldte a labdát a hálóba. (1-0). 59. perc: Megyeri cselezge­tett a jobboldalon, több védőn is átverekedte magát, majd 10 méterről a jobb sa-rokba lőtt. (1-1). 71. perc: Egy szekszárdi ka­pukirúgást Takács egyből visz- szafejelt. a labda átpattant a rosszul helyezkedő Hahn feje felett, és Fükő 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (2-1). 89. perc: A hazai védők rö­viden szabadítottak fel, a ki­pattanó labdára Megyeri star­tolt a leaiobban, és 22 méter­ről kapásból bombagólt lőtt a jobb felső sarokba. (2-2). A szekszárdiak gyors meg­ugrásokkal kísérleteztek és a nehézkes védők mellett ezek a próbálkozások rendre veszé­lyesnek bizonyultak. A helyze­tek és a játék képe alapján a hazaiak örülhetnek job­ban az egy pontnak. Jók: a DVTK-ból senki, ill. Szabó Somodi, Varga, Horváth II., Megyeri. Olajbányász—22. sz. Volán 3-1 (2-0) Nagykanizsa, 1800 néző. V.: Radios. Olajbányász: Csáki — Fodor, Szőke, Kormos, Müller — Balogh (Varga, a 46. perc­ben), Simon, László — Lukács (Szirják, a 63. percben), Mar­tinkovics, Kelemen. Edző: Szőcs János. Volán: Kertész — Nagy, Bartosik, Balogh B., Rácz — Németh, Balogh )., Szakái — Vad, Kotul, Aranyosi). (Hídvégi a 68. percben). Edző: Kanyó Gábor. 13. perc: Martinkovics a bal oldalon játszotta magát tisztá­ra, akinek magasan belőtt lab­dáját a kapus csak röviden ütötte ki és a befutó Kelemen, a kapuba lőtt. (1-0). 42. perc: Simon okos cse­lekkel csapta be támadóit, aki­nek 14 méteres lövését a kapus ugyan kiütötte, de a befu­tó Lukács közelről helyezett a kapuba. (2-0). 54. perc: Müller baloldali szabadrúgását a csereként be­állt Varga fejelte a 11-es pont tájára, amelyet Martinkovics hanyattvetődve, ollózva lőtt a kapu bal oldalába. (3-0). 79. perc: Egy kapu előtti ka­varodás végén Balogh J. kap­ta a labdát, aki 14 méterről volt eredményes. (3-1). Balogh Antal Dunaújváros—Keszthely 1-0 (0-0) Dunaújváros. 800 néző. V.: Kiss G. Dunaújváros: Holló — Gró f, Boldoczky, Menyhárt, Miskovicz — Ress, Tóth, Né­meth P. (Tatár). — Csikesz, Schneider, Törő Edző: Ko­vács András. Keszthely: Né­meth Gy. — Kovács. Kanász, Halápi, Földházi — Pál, Csep- regi (Major), Horváth Z. — Kiss, Rácz, Sebestyén (Halász), Edző: dr. Dunai János. 75. perc: A lesre váró keszt­helyi védők között középen Tóth kilépett a labdával. a< ki­futó kapus 10 méterre kapujá- t-Sl elhúzta a lábát. 11-esi A büntetőt Gróf félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte. ( 1-0). Baja—Húdgép Metripond 1-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 2000 né­ző. V.: Juhász I. Baja: Farkas (Pálinkás) — Tumó, Szabó, Prikidánovics, Andreidesz — Harsányi, Szőcs, (Goldschmidt) Evanics — Horváth, Pongó, Janicsák. Edző: Rónai Sándor. Hódgép: Tóth — Mészáros, Miklós, Riczu, Kovács — Fehér, Zakar S. (Varga), Adorján (Ma­ján) — Zakar ]., Csernus, Tasi. Edző: Mathesz Imre. 65. perc: Kovács partdobás után Tóthoz akarta továbbítani a labdát, de Janicsák ott ter­mett, kicselezte a vásárhelyi ka- puvédőt és 14 méterről a kapu közepébe emelt. 1-0. 75. perc: Egy jobboldali szögletrúgást követően röviden mentettek a bajai védők és Fehér 8 méterről középről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1. Meglepően kevesen — mindössze öten — tippeltek a kom­lóiak 1-0-ás hazai mérkőzésére a Kaposvári Rákóczi ellené­ben. A biztos tippelőink között a szerencse ezúttal Jandó Jó­zsef, Katádfa 7914 lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti pályázatok beérkezési határideje, pénteken déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amit szerkesztőségünk cí­mére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) keli beküldeni. Főmérkőzés: Ferencváros—PMSC: ................................................ P ótmérkőzés: Kaposvári Rákóczi—Siklós: A pályázó neve: A pályázó lakcíme: Motocross A képen 13-as rajtszámmal ifj. Jeszenszki és a még versenyben lévő csehszlovák Kuba látható. Fotó: Läufer László Verseny, némi csalódással Magyarországon még újszerű holtidő nélküli motocross ver­senyre került sor tegnap Pé­csett. Kellemes, napsütötte idő­ben mintegy 1000—1500 néző volt kíváncsi a Csertetőn nem­zetközinek beharangozott ver­senyre. A program a délelőtti ed­zésfutamokkal indult, majd a talán legnagyobb közönségsi­kert arató gyermekcrossozók következtek. Az ügyes kis mo­torosok közül a 6 éves Köké- nyessi György, a 9 éves Halász Miklós és a nála alig idősebb Nagy Ferenc voltak a legügye­sebbek. Ezután következtek a felnőt­tek. A műsorfüzetben jelzett 29 páros helyett a közönség nem kis bosszúságára mindössze 10 motor, köztük egy csehszlovák vágott neki a 2100 méter hosz- szú és 35 méter szintkülönbsé­gű pályának. Egy motoron két-két versenyző félóránként váltotta egymást. A nehéz, de jól előkészített pálya és a leg­nehezebb ,.siratófal"-nak neve­zett 60 méter hosszú szakasz igen nagy felkészültséget és fizikai erőt kívánt motorostól és szerelőiétől egyaránt. Motorhiba miatt előbb a csehszlovák, majd 10 perccel a befejezés előtt a végig vezető kaposvári kettős is a verseny feladására kényszerült. A há­rom órás időfutam győztese végül a végig egyenletesen versenyző Váaensonnen—Kam­rás kiskunlacházi kettős lett 250 kcm-es motorjukkal, 2. Vla- c'ák—Gyöngyösi (Monor) 500- as CZ. míg a 3. helyen az uqyancsak monori Szelei—Ko­vács duó végzett 250-es CZ-vel. Szilvássy Csaba Fegyveres szolgálatra keresünk • 18. életévüket betöltött, • legalább 8 általános iskolai végzettséggel rendelkező, ® büntetlen előéletű, • sorkatonai szolgálatot teljesített, • nőtlen férfiakat 35 éves korin. HAVI JÖVEDELEM: 7000-8000,- Ft. 33%-OS VASÚTI KEDVEZMÉNY. A a m Aum jmum Szükség’ esetén szállót vagy albérleti hozzájárulást biztosítunk. Betegség idejére is teljes fizetés. Jelentkezéseket rövid önéletrajzzal „HIVATÁS" jeligére a 1475 Budapest, Pf. 22. címre kérjük. Idegenben győzött a Mohács Mohács—Paks 2-1 (1-1). Paks, 1500 néző. V.: Polecsák. Mohács: Antal — Pirkhoffer, Berki, Markovics, Reit — Tóth, Szeicz, Lőrincz, Óbert — Marti­na, (Freppán), Lingl (Vinczel- lér). Edző: Dárdai Ferenc. Paks: Németh — Agócs, Kiss, Blatt, Héregi —Izsák, Bencsik (Máté), Vörös (Szabó) — Ba­logh, Porga, Juhász. Edző: Vábró József. A végig mezőny­fölényben játszó hazaiak tá­madásait nem kísérte szeren­cse, a döntetlen jobban meg­felelt volna a játék képének. 52. percben Tóth (Mohács) ki­állítva. Góllövők: Szeicz, Mar­tina, ill. Blatt. Siklós—Bonyhád 3-2 (0-1). Bonyhád, 1000 néző. V.: Pálfy. Siklós: Hausznek — Molnár (Varga L.), Affentaller, Szabó, Ferenczi — Petrétei, Kovács, Sztojka, — Luczek, (Pámer), Kanyar, Varga I. Edző: Botos Antal — Bonyhád: Mucska — Hüber, Kovács, Bajkai, Beke dr. Sebestyén, Balázs (Stercz), Palkó (Rohár) — Pfei­fer, Zircher, Bálint — Edző: Tornyi Barnabás. Változatos, jó iramú találkozón a hazaiak 2-0-ás vezetésük birtokában biztosnak látszó győzelmet en- qedtek kicsúszni kezükből. G.: Kanyar (2), Sztojka, ill. Zircher, Bálint. Mázaszászvár—Újpetre 5-0 (1-0). Mázaszászvár, 600 néző. V.: Horváth. Mázaszászvár: Bá­lint — Czár, Kólya, Katona (Csoboth), Komáromi — Agó- csi, Maglódi, Gúth, Róth — Beke, Dunai. Edző: Róth Antal. Újpetre: Horváth — Szipli, Kó- fiás, Szabó, Kolmann J. — Hoffmann, Csupák, Kolmann O. — Bánovics (Hosszú), Kuru- csai, Erdei. Edző: Kurucsai László. Közepes színvonalú mér­kőzésen mérsékelt játékkal is biztosan győzött a hazai csa­pat. G.: Guth (2, egyet 11-es- hől), Maglódi, Róth (11-esből), Agócsi . .. Szigetvár—Nagyatád 4-1 (3-0). Szigetvár, 600 néző. V.: Osztermajer. Szigetvár: Gvőri — Révész, Tapaszti, Iványi, Vö­rös — Uhrik, Szőllősi, Bódog (Palotai), Sziláqyi — Herbst (Lengyeltóti), Bódo. Edző: Csa­ba Gábor. Nagyatád: Szabó — Utassy, Nagy L., Hoffmann, Savanyó — Kiss, Ágoston, Mo­hácsi — Szigeti, Nagy I., Ka­kas. (Dekanics). Edző: Váradi Lajos. A Szigetvár javuló játék­kal magabiztos győzelmet ara­tott a régi „mumusa" ellen. A helyzetek alapján a hazai csa­pat akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Góllövők: Uhrik (2), Bodó (2), ill. Nagy I. Kisdorog—Boly 2-1 (1-1). Boly, 300 néző. V.: Aumann. Kisdorog: Kiss — Bernina, Kle­in, Páli, Papp — Spiel (Papp), Horváth, (Éppel), Márton, Ódor — Szabó, Kerekes. Edző: Lo- sonczi István. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Fröling, (Bagoly), Viráq (Schneider) — Mariann, Nagy, Patócs — Schulcz, Var­ga, Pintér. Edző: Bán László. A meglepően gyengén játszó hazai csapat ellen megérde­melt győzelmet arattak a lel­kes iátékot nyújtó vendégek. Góllövők: Klein, Fitt (öngól), ifi. Varga. Csurgó—Sellye 4-0 (0-0). Csurgó, 700 néző. V.: László. Csurgó: Kótai — Liviczki, Czár, Kovács J., Novák — Kiss, Bé­lák, Krénusz (Mód) — Deme Takács, Eleki. Edző: Phdd Ist­ván. Sellye: Pál — Schmidt, Vass, Pandur, Kolubics — Kú­ti, Tóth, Baumgartner —. Csá­szár, Szabó. Szalóki. Edző: Ber- kecz József. A kezdettől nagy iramot diktáló hazai csapat szünetig egy idényre való hely­zetet hagyott ki. Szünet után is ellenállhatatlan volt és bizto­san nverte a találkozót. Góllö­vők: Kiss, Bélák, Takács, De­me (11-esből). A sellyei Pan­dur a 84. percben 4-0-ás csur­gói vezetésnél 11-est hibázott. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siklós 2. Komló 3. K. Rákóczi 4. Mohácsi TE 5. Mázaszászvár 6. Paks 7. Csurgó 8. Táncsics SE 9. Sziqetvár 10. PVSK 11. Bonyhád 12. Kisdorog 13. Boly 14. Sellye 15. Nagyatád 16. Ojpetre 9 7 11 21-14 15 9 5 2 2 19- 7 12 9 6-3 18-10 12 9 4 4 1 13- 6 12 9 5 1 3 20-12 11 9 5-4 18-14 10 9 3 4 2 19-17 10 9 4 2 3 14-12 10 9 5-4 15-17 10 9 3 3 3 13- 8 9 9 3 2 4 14-11 8 9 3 15 11-14 7 9 2 2 5 14-19 6 9 3 - 6 7-20 6 9 1 2 6 12-25 4 9 1 - 8 9-31 2 Megyebajnokság Beremend—Drávátok 2-2 (1-1). Beremend, 200 néző. V.: Szedeli. Közepes színvonalú mérkőzés, igazságos pontosz­tozkodás. G.: Ragány, Horváth, ill. Kövesi, Varga. Villány—Harkány 0-0. Vil­lány, 300 néző. V.: Vavika. A durván játszó vendégcsapat ellen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Kiállítva: Mol­nár (Harkány). Somberek—Dunaszekcső 9-1 Í5-0). Somberek, 300 néző. V.: Thassy. A megilletődötten ját­szó Dunaszekcső nem tudott ellenállni a végig jól játszó hazai csapat rohamainak. G.: Nvárs (3), Komli (2), Kovács (2), Réti, Neher, ill. Darabos. Vasasi Bányász—Steinmetz SE 4-2 (2-1). A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. U. PEAC 10 6 4 _ 20-10 16 2. Somberek 9 6 3 — 20- 3 15 3. PBTC 9 6 2 1 15- 4 14 4. P. Zsolnay 10 5 3 2 22-12 13 5. P. Kinizsi 10 4 4 2 13- 7 12 6. Steinmetz SE 9 4 2 3 20-11 10 7. Harkány 9 4 2 3 17-13 10 8. Vasasi B. 10 5 — 5 23-22 10 9. P. Postás 9 3 2 4 12-12 8 10. Villány 9 3 2 4 8-10 8 11. P. Gázmű 10 3 2 5 12-15 8 12. Szentegát 9 3 2 4 15-20 8 13. Geresdlak 9 3 2 4 8-16 8 14. P. Kesztyűgyár 9 3 2 4 7-16 8 15. Beremend 10 2 3 5 12-19 7 16. Drávafok 9 2 2 5 12-15 6 17. Bükkösd 9 — 5 4 11-18 5 18. Dunaszekcső 9 1 “ 8 12-36 2 Ökölvívás A Pakson rendezett nemzet­közi ökölvívó versenyen a Hon­véd Steinmezt SE versenyzői Kocska ezüstérmet, Gombos aranyérmet nyert. Modellezés Zágrábban a hét végén ren­dezték a Köztársasági Kúpra szabadonrepülő modellező ver­senyt. Nyolc ország 32 csapata és több mint 100 egyéni indu­lóval. A pécsi Ércbányász, a csapatversenyben Eszék mögött a második helyen végzett, egyéniben Szvacsek a második helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Szvacsek, Erb, Varga voltak. héttői Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Er.vin Főszerkesztő-helyettesek • Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztősén telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs. Enqel lános u. 3. 7630 Te!.: 13-177. 13-696. Telex- 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesitő postahivn*a!oknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj: eqy hóra 0.50 Ft neayed évre 28,50 Ft fél évre 57.— Ft eqy évre 114,— Ft. Iprt^vszóm: 25054 ISSN 0133-2007