Dunántúli Napló, 1984. április (41. évfolyam, 91-118. szám)

1984-04-09 / 98. szám

LabdarugoIUB Szekszárd-Salgótarján 2-0 (1-0) Eger-Baja 2-1 (2-0) Sopron-Keszthely 1-1 (1-0) Debreceni MVSC-Siófok 5-0 (2-0) 69. perc: Adorján szögleté­nél elcsúszott a labda a védő feje mellett, a felfutó Hahn 6 méterről nagy erővel a hálóba bombázta (2-0). A bentmaradásért élet-halál harcot folytató Szekszárd óriási lelkesedéssel, elszántsággal ve­tette magát a küzdelembe. A lila-fehérek nem ismertek elve­szett labdát, helyzeteik alapján győzelmük nagyobb különbsé. gű is lehetett volna. Jók: Hahn, Szabó, Megyeri, Somodi, Die­nes, ill. Kovács II., Földi, Tóth. Fekete László lesre számítva megtorpantak, így az egri védő akadálytalanul lefuthatott az alapvonalig, kö­zépre ívelt és Simon ballal kö­zelről a hálóba továbbított. (2-0). 78. perc: Zsidói a 16-oson belül fellökte Szócsőt és a já­tékvezető 11-est ítélt. A bünte­tőt a sértett értékesítette. (2-1). 'A bajciak bátran kezdemé­nyeztek, nem tisztelték a baj­nokjelöltet. Szinte percenként kerültek veszélybe a kapuk. A helyzeteit jobban kihasználó hazai gárda megérdemelten nyert. Jók: Bodolai, Méhesi, Csepregi, Horváth, ill. Rótt, Eva- nics, Morva. kapust és közelről a hálóba gurított (1-0). 80. perc: Egy, a Horváth Z. elleni szabálytalanság miatt 11-eshez jutottak a hazaiak. A büntetőt Major biztosan érté­kesítette (1-1). A gyors vendéggól után a Keszthely magához ragadta az irányítást, sorra vezette a tá­madásokat. A csatárok azon­ban több biztosnak látszó hely­zetben is hibáztak. Az izgal­mas, jó iramú találkozó végére teljesen beszorultak a vendé­gek, de a hazaiaknak nem si­került újabb góJt elérniük. Jók: Major, Kovács, Földházi, ill. Bogáti, Eller, Benkő. Szekszárd, 2000 néző. V.: Dr. Szőke. Szekszárd: Hujber — Szabó, Hahn, Weitner, So­modi — Varga F-. Dienes, Kniesz (Varga L., a szünetben) — Magyar (Lauer, a 68. perc­ben), Megyeri, Adorján. Edző: Formaggini Károly. Salgótar­ján: Rédei — Babcsán, Juhász, Zsidó (Oláh, a 76. percben), Kovács I. — Kovács II., Balga, Földi, Tóth — Bartus, Jónás. Megbízott edző: Toldi Miklós. 24. perc: Szabó tértölelő fe­jesét elvétették a védők, Me­gyeri rácsapott a labdára és kapura húzott, majd 12 méter­ről a jobb sarokba lőtte (1-0). Eger, 7500 néző. V.: Eőri. Eger : Bodolai — Berecz I., Zsi­dói Méhesi, Lengyel — Smutzer (Varga, a szünetben), Simon, Csepregi — Kiss Gy., Kiss T., (Szilágyi a 67. percben), Hor­váth. Edző: Csank János. Baja: Farkas — Tumó, Szabó, Priki- dánovics (Varga a szünetben), Rótt — Morvái. Evanics, Szőcs — Janicsák, Pekker (Andrei- desz, a 76. percben), Kardos. Edző: Ivanics Tibor. 27. perc: Méhesi egy csel után balról középre adott Csep­regi elé, aki a kifutó kapus fö­lött a hálóba fejelt. (1-0). A 36. perc: Berecz I. a jobb oldalon előretört, a bajai védők Keszthely,^ 3000 néző. V.: Bay. Sopron: Eller — Fehér, Benkő, Vámos, Horváth G. — Németh I., Czibula. Wunder (Szalay, a szünetben) — Gosz- tola (Fűzi, a '80. percben), Bo­gáti, Dercsár. Edző: Gyurácz László. Keszthely: Németh Gy. — Kovács, Nikitscher, Né­meth I., Földházi — Major, Rácz. Nagy T. (Torsa, a 67. percben) — Halász, Kiss (Bocz, a 90, percben), Horváth Z. Edző: Kiss László. 5. perc: Bogáti kapott lab­dát ártalmatlannak látszó hely­zetben, mintegy 20 méterre az alapvonaltól. A csatár lefutotta Nikitschert, majd kicselezte a Debrecen, 3500 néző. V.: Ja- czina. Debrecen: Mező — Pa- róczai, Szigeti, Till, Kiss — Se­lyem, Tóth, Szabó — Magyar B., Mörtel, Benyó. Edző: Kertész Tamás. Siófok: Horváth II. — Brettner, Olajos, Takács, Virágh — Szajcz, Bódi (Csáti, a 80. percben). Szabó — " Tieber, Horváth I., Havasi (Belényesi a 80. percben). Edző: Szőke Mik­lós. 28. perc: Olajos lyukat rú­gott, Horváth kijött kapujából, kavarodás támadt, és Magyar B. 8 méterről az üres kapu közepébe helyezte a labdát (1-0). 42. perc: Magyar B. a felező­vonaltól elhúzott, Virágh sza­bálytalanul sem tudta szerelni a csatárt, aki 10 méterről a jobb kapufa tövéhez rúgta a labdát, amely innen a hálóba pattant (2-0). 70. perc: Tóth kitört, Brettner csak buktatás árán tudta meg­állítani a 16-oson belül. A büntetőt a sértett bombázta a hálóba (3-0). 74. perc: Magyar B. ugrott ki, akit ezúttal Horváth II. vágta föl: 11-es! Mörtel volt az ítélet- végrehajtó (4-0). 87. perc: Debreceni támadást követően Mörtel hét méterről a bal kapufa mellett a hálóba fe­jelt (5-0). A végig jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak ilyen kü­lönbséggel is rászolgáltak a győzelemre. Jók: Kiss, Selyem, Tóth, Magyar B., Mörtel, ill. Brettner, Takács, Szajcz. zsa: Müllner — Fodor, Martin- kovics, Müller, Horváth, — Ke­lemen (Varga I. a 20. perc­ben), Balogh (Varga II. a 65. percben), László, — Lukács, Simon, Fuisz. Edző: Szőcs Já­nos. A veszprémiek fölényüket képtelenek voltak gólokra vál­tani. A kanizsaiak jól alkalmaz­ták a lestaktikát, s ellenak­cióik többször is veszélyes hely­zetet teremtettek. A játék ké­pe és a helyzetek alapján a veszprémiek közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Palla, Jugo- vics, Baranyi, ill. Müllner, Mar- tinkovics, László. Az NB II. további eredmé­nyei : Hódmezővásárhely—Ka­zincbarcika 4-0 (2-0), Szabó L. SE—Debreceni Kinizsi 0-3 (0-2), Ganz-MÁVAG—22. sz. VOLÁN 2-1 (2-1), Szolnok— Kecskemét 2-0 (0-0), Ózd— Békéscsaba 0-1 (0-1). AZ NB II. ALLASA 1. Eger 25 17 5 3 «9-23 39 2. Békéscsaba 25 1« 6 5 59-29 3« 3. Debr. MVSC 25 12 * 5 «3-29 32 4. Hódgép-M. 25 12 7 6 34-20 31 5. Szolnok 25 11 « 0 «0-31 28 «. Bakony V. 25 11 é 8 43-40 28 7. Siófok 25 10 11 4 43-31 27* 8. Keszthely 25 9 8 8 38-2« 24 9. Nagykanizsa 25 7 12 6 42-43 25 10. 22. sz. Volán 25 9 7 9 33-38 25 11. Ózd 25 8 8 9 36-39 24 12. Salgótarján 25 7 8 10 31-28 22 13. Debr. Kinizsi 25 7 8 10 31-3« 22 14. Baja 25 7 8 10 37-43 22 15. Sopron 25 8 6 11 22-37 22 1«. Kecskemét 25 8 5 12 33-52 21 17. Szekszárd 25 4 8 11 24-3« 20 18. H. Sz. L. SE 25 4 6 13 24-38 18 19. Kazincbarcika 25 7 3 15 33-55 17 20. Ganz-MAVAG 25 3 7 15 25-54 13 » A Siófoktól 4 büntetőpont levonva. Sakk Vasárnap az utolsó előtti, tehát a 10. fordulót játszották a II. férfi szupersakk-bajnoksá- gon. A forduló slágermérkőzése a bajnoki cím sorsát is befolyá­soló Grószpéter—Adorján talál­kozó volt. Adorján jól vezetett játszmában álláselőnyt ért el, és a kecskeméti sakkozó túllép­te a gondolkodási időt, ezzel el­vesztette a játszmát. Három mérkőzés döntetlennel fejező­dött be: a Sax—Lukács, a Hor­váth T.—Schneider, és a Pin­tér—Utasi találkozók. Világos előnyével függőben maradt a Faragó—Csőm játszma. Por- tisch szabadnapos volt. A bajnokság állása az utolsó fordulót megelőző függőnap előtt: Portisch és Grószpéter 6—6, Adorján 5,5 (1), Pintér 5, Faragó 4,5 (1), Lukács 4,5, Utasi 3,5 (1), Sax 3 (4), Csőm 2.5 (2), Horváth T. 2,5, Schnei­der 2 (1) pont. Hétfőn a függőjátszmákat fe­jezik be 9 és 16 órai kezdettel. Kedden 10 órai kezdettel kerül sor az utolsó fordulóra, a kö­vetkező párosításban: Adorján —Pintér, Schneider—Grószpé­ter, Csőm—Horváth T., Lukács —Faragó, Portisch—Sax. * PMSC—Bp. Statisztika 4.5— 7.5 (2 függő), OB I. mérkőzés Pécs. Pécsi győztes: Bugu- szlavszkij, döntetlent értek el Karsa, Kádár, Borsi, Lénárt, Szilárd, Kamarás és Schepp. Megyebajnokság Harkány—Somberek 1-1 (1-0). Harkány, 200 néző. V.: Horváth. Küzdelmes mérkőzésen az utol­só percben egyenlítettek a ven­dégek. G.: Patocskai, ill. Ja­kab. Villány—Geresdlak 2-0 (1-0), Villány, 300 néző. V.: Kovács I. Biztos villányi győzelem szüle­tett. G.: Macsi és Hasznics. Drávafok—P. Kinizsi 1-0 (0-0), Drávafok, 200 néző. V.: Szin- ger. Közepes iramú mérkőzés, sok hibával tarkítva. G.: Sza­bó L. Szentlőrinc—Dunaszekcső 2-1 (0-0), Szentlőrinc, 200 néző. V.: Sárkány. A sok helyzetet kiha­gyó Szentlőrinc csak nehéz küz­delemben tartotta otthon a két bajnoki pontot. G.: Zsebe (2), ill. Papp. A MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Steinmetz SE 24 16 6 2. U. PEAC 3. Űjpetre 4. Drávafok 5. Somberek 6. P. Postás 7. Vasasi B. 8. Beremend 9. Villány 24 16 24 13 24 14 24 11 24 13 24 12 24 11 24 12 10. P. Kesztyűgy..24 11. P. Kinizsi 12. Dunászekcső 13. Harkány 14. Szentegát 15. P. Zsolnay 16. Geresdlak 17. Szentlőrinc 18. Vajszló Megjegyzés. allasa 2 49-17 38 5 47-22 35 2 35-14 35 7 36-22 31 6 35-26 29 8 37-33 29 8 40-31 28 8 36-23 27 9 34-31 27 9 42-38 22 9 29-33 22 11 34-37 20 10 24-30 20 12 29-40 18 11 25-28 17 13 22-35 17 16 22-58 11 2 21 9-67 4 Vasárnapi számunk ban tudósítónk jelentése alapján té vesen közöltük az Űjpetre—U. PEAC megyei I. o. mérkőzés eredményét. A találkozót Űjpetre 3-2-re nyerte Vívás Már az elődöntőben biztos lett, hogy olasz sportoló nyeri oz első Törley Kupa nemzetközi tőrversenyt. A Törley Kupa vég­eredménye: 1. Andrea Borella (olasz), 2. Andrea Cipressa (olasz), 3. Frederic Pietruska (francia), 4. Philippe Omnes (francia), 5. Boguslav Zych (len­gyel), 6. Petru Kuki (román), 7. Szekeres Pál (U. Dózsa), 8. Szász Gábor (OSC). Kosárlabda Klosterneuburgban találkozott Magyarország és Ausztria férfi kosárlabda-válogatottja, a ma­gyar csapat 87-72 (51-39) arányban győzött. A magyar együttes legeredményesebb já­tékosa Horváth volt 21 ponttal, őt Morgen követte 17 ponttal. Bakony Vegyész-Nagykanizsa 0-0 SZERETETTEL A KONZUMBÓL ... Hanglemez­vásár A KULTÚRCIKKOSZTÁLYON 9 Egyes könnyűzenei és komoly zenei lemezek 20-50° o-os ENGEDMÉNNYEL vásárolhatók! 9 ISTVÁN, A KIRÁLY rockoperalemez 240 Ft helyeH 200 Ft-ért kapható. amíg a készlet tarti __ K ONZUM ÁRUHÁZ (Pécs. Kossuth tér) Tei-iiiétibainóksög 'Támad a PVSK. A bólyi védők azonbon tisztázni tudtak Ra­dies elől. Fotó: Szabó G. K. Rákóczi—Komlói Bányász 3-0 (2-0). Kaposvár, 3500 né­ző. V.: Fazekas. Rákóczi: Haj­dú — Kurdi, Zentai, Pető, (Kakas), Zatykó — Gulyás, Gi- litsch, Urbán — Czabula, Bí­ró, Bántó (Hosszú). Edző: Bö- zsöny János. Komló: Tihanyvári — Barka, Mács, Incze, Barta — Cservenka (Kovács), Katona, Tigyi — Alt, (Orsós), Vigh, He­gyi. Edző: Mihalecz Boldizsár. A két egykori NB l-es csapat „nosztalgia rangadóján” a komlóiak végig csak védekez­tek, igazában nem is nehezí­tették meg a minden részében jobb listavezető Kaposvár dol­gát. A Rákóczi akár nagyobb különbséggel is győzhetett yol- na. G.: Czabula, Biró, Gulyás. Mohácsi TE—Siklós 0-0. Mo­hács, 2000 néző. V.: Oszter- mayer. Mohács: Kun — Tóth, Pirkhoffer, Markovics, Reit, — Dárdai, Hámori P., Lőrincz — Vinczellér (Martina), Freppán, Réti. Edző: Mathesz Imre. Sik­lós: Hausznek, —•' Molnár, Af- fentaller, Kovács, Luczek — Petrétei, Kanyar, Zrínyi — Joó, Kolompár, Varga. Edző: Csor­dás István. Közepes iramú, ki­egyenlített játékot hozott az első félidő. Szünet után még lanyhább játékot hozott, a ka­puk sem forogtak veszélyben. Ebben a játékrészben említés­re méltó esemény, csak két siklósi sárgalap és Zrínyi kiál­lítása volt. PVSK—Bóly 1-1 (1-1). Ver­seny utca, 400 néző. V.: Kövesi. PVSK: Bank — Sipos, Bari, Ka­szás, Lajtai — Merkler (Bar­csa), Hámori L., Németh (Stá­jer), Fábián — Radics, Balogh. Edző: Meggyes Lajos. Bóly: Hirth — Papsity, Beck (Hoff- stecker), Fitt, Vigh — Nagy, Marián (Király), Schneider — Schulcz, Baumholczer, Flőring. Edző: Bán László. Tovább tart a vasutas csapat Bóly elleni nyeretlenségi sorozata. A gyen­ge színvonalú mérkőzésen igaz­ságos eredmény születet. Egyik együttes sem érdemelt volna győzelmet. G.: Balogh, ill. Schulcz. Szigetvár—Táncsics SE 0-0. Szigetvár, 400 néző. V.: Köő. Szigetvár: Győri — Vörös, Ta­paszd, Iványi, Tóth — Prancz, Bódog, Dudás — Szilágyi, Bo- dó, Rapp (Uhrich). Edző: Csa­ba Gábor. Táncsics: Pesti, Mim, Óbert, Miklós, László — Nagy Z„ Pfeifer, Meksz (Ha- nusz) — Ratting (Pazaurek), Jurin, Bohner. Edző: Csordás Győző. Az egész mérkőzés ala­csony színvonalú, csapkodó já­tékot hozott. A döntetlen igaz­ságos. Bonyhád—Sellye 2-1 (0-0), Bonyhád, 800 néző. V.: Szent- györgyi. Bonyhád: Mucska — Balázs, Kovács, Horváth, Bálint — Stercz, dr. Sebestyén, Palkó, — Pfeiffer, György, Bulla. Edző: Kovács István. Sellye: HeiII- mann — Golubics, Krén, Lom­Kerékpár Szekszárdon rendezték meg c területi egyéni időfutambajnok- ságot. A pécsiek eredményei. Felnőttek: 3. Szabó, 5. Löki. Juniorok: 3. Hirth. Ifjúságiak: 1. Kovacsics, 6. Koszorús. Ser­dülők: 4. Ottó. Úttörők: 3. Frank. bosi, Mózer — Orsós (Major) Vass, Otártics, — Császár, Sza- lóki (Zrínyi) Baumgarter. Edző: dr. Dunai János. Végig nyo­masztó fölényben játszott a ha­zai csapat, de remekül védeke­zett a Sellye, így csak az utol­só percben lőtt góllal tartotta otthon a két pontot a Bonyhád. G.: Bulla, Pfeiffer, ill. Otártics (11-esből). Mázaszászvár—Nagymányok 4-0 (3-0), Nagymányok, 800 né­ző. V.: Dunkler. Mázaszászvár: Bálint — Beke, (Róth III.), Mag- lódi, Komáromi, Katona — Róth II., Dunai, Guth — Hódosi,' Róth I., Agócsi. Edző: Róth An­tal. Nagymányok: Sass — Egri, Bajkai, Dávid, Kovács, — Nagy, Dénes, Kárász, — Bakó, Zom- bori (Mázi), Bárdos. Edző: Koz­ma József. A minden csapat­részében jobb vendégcsapat megérdemelten nyert a lélekte- lenül játszó Nagymányok ellen. G.: Dunai, Róth I., Beke, Róth II. Nagyatád—Boglárlelle 1-0 (1-0). Boglárlelle, 800 néző. V.: Varga E. Nagyatád: Szabó — Vidák, Savanyó, Nagy L., Utasi — Kiss, Szigeti, Dékán — Bors­fái, Nagy I., Mohácsi. Edző:Vá- radi Lajos. Boglárlelle: Both — Kolovics, Kenéz, Bolla, Pintér — Kiss, Hollósi, Takács B. (Ta­kács Gy.) — Koroknai, Ander­mann, (Pirger), Pusztai. Edző: Bolla László. A korszerű csapat­játékot mutató nagyatádiak megérdemelten győztek. A 85. percben Kiss (Boglárlelle) és Dékán (Nagyatád) kakaskodá­sért kiállítva. G.: Nagy I. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. K. Rákóczi 21 16 1 4 42-14 33 2. Mohács 21 10 10 1 40-17 30 3. Bonyhád 21 11 5 5 35-23 27 4. Siklós 21 10 5 6 25-13 25 5. Nagyatád 21 8 9 4 29-21 25 6. Kisdorog 21 8 6 7 28-21 22 7. Komló 21 8 6 7 26-22 22 8. Bóly 21 6 10 5 27-25 22 9. PVSK 21 6 9 6 26-26 21 10. M.-szászvár 21 7 6 8 23-21 20 11. Sellye 21 7 6 8 19-23 20 12. Szigetvár 21 5 7 9 17-25 17 13. Boglárlelle 21 6 4 11 32-36 16 14. Táncsics SE 21 6 4 11 22-36 16 15. PBTC 21 6 3 12 20-36 15 16. Nagymányok 21 1 3 17 6-58 5 — I ITS Kfil Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Feieiős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 _______Kiadó telex: 12-320_______ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 3. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hirlapkézbesitő postahivataloknál ________és a kézbesítőknél________ E lőfizetési díj: egy hóra 9,50 Ft negyed évre 28,50 Ft fél évre 57,— Ft egy évre 114,— Ft. Indexszám: 25054 ISSN 0133-2007 Veszprém, 2800 néző. V.: Bo­ros. Bakony Vegyész: Palla — Horváth, Jugovics, Baranyi, Bel­ső, Kelemen (Németh Z. az 50. percben), Feledi, Bognár — Hertelendy, (Tóth G. az 58. percben)/ Bőrbicz, Labanov. Edző: Temes Tibor. Nagykani-