Dunántúli Napló, 1983. december (40. évfolyam, 331-359. szám)

1983-12-04 / 334. szám

Mai sportműsor LABDARÚGÁS: Megyebajnokság; Szentlőrinc—P. Postás, Szentlőrinc, 12 0). Dunaszekcsc—Geresdlak, Du- naszekcső, 13.00. Harkány—P. Zsol­na/, Harkány, 13.00. Villány—Újpet re, Viilány, 13.00. KOSÁRLABDA: N3 I. férfiak: PVSK —Kecskemét, városi sportcsarnok, 11.00. N3 M. nők: SVSE—P. Postás, Seprőn, 10.00. NB II. férfiak-. SFSC —P. Postás, Sopron, 11.30. KÉZILABDA: Férfi MNX-mérkőzé- sek: FÍC—PMSC, Budapest, 16.09. RÖPLABDA: NB II. férfiak: Stein­metz SE—Balaton Hajózási 5K, Eszék u., 12.90. WB II. nők: Pécsi VM—Pá­pai Kinizsi, Öz u., 12.09. Magyarország-Görögország 2-2 (2-1] Nem javult az időjárás Gö­rögországban, s szombaton délután Szalonikiben a Gö­rögország—Magyarország Eu- rópa-bajnoki labdarúgó-mérkő­zés előtt változatlanul zuhogott az eső. A házigazdák bánatá­ra igen sok szurkoló távolma­radt, s amikor az együttesek megjelentek a stadionban, alig 1000—1500 néző tapsolta meg őket. A játéktér kriminálisán rossz volt, víztócsák tarkították, amint nekiiramodott egy lab­darúgó, körbe-körbe spriccelt a víz. A csapatok az előre meghir­detett összeállításban kezdték a találkozót, a román loan Igua bíró sípjelére. Szaloniki, 3000 néző. V.: I. Igua (román). Magyarország: Kovács — Csuhay, Kőhalmi, Róth, Varga — Hannich, Kar­dos, Csongrádi — Bodonyi, Törőcsik, Dajka. Görögország: Plitszisz — Alavantasz, Mihosz, Szantopulosz, Karuliasz — Sze- mertszidisz, Kuisz, Papaioannu, Mitropulosz — Anasztopulosz, Dinopulosz. Csere: Hannich helyett Haj­szán a 25. percben, Dajka he. lyett Garaba a 82. percben, il­lUlegyebainoksög Az első félidő utolsó percében Hehl fejesgóljával megszerzi a vezetést a Steinmetz, a Vajszló elleni megyebajnoki mérkőzésen. Fotó: Arató László Szentegát—Beremend 1-0 (0-0). Szentegát, 100 néző. V.: Mótyus. Jóiramú mérkőzésen nehezen győzött a Szentegát. Góllövő: Tóth. Somberek—Drávátok 2-2 (2-0). Somberek. 50 néző. V.: Benkő. Ellentétes félidők, igaz­ságos döntetlen. Góllövők: Ja- Ikab, Komli, illetve Dalm; és Tóth. Steinmetz SE—Vajszló 5-0 (1-0). Postás-pálya, 100 néző. V.: Vavika. A honvédcsapat ne­hezen lendült játékba, de a második félidőben ötletesen szőtte támadásait és még na­gyobb arányban is győzhetett volna. Góllövők: Hehl (2), Schneider V., Király, Lajos. Ki volt Baranya legjobb sportolója 1983-ban? Férfiak 1........................... ........................................................................................ 2................................................................................ 3........................:..................................................;....................................... N ők 1. .......................:................................................................................ 2.............................................................................. 3 .................................................................................................................. A pályázó neve: ................................................................................... L akcíme: ................................................................................................. letve Papaioannu helyett Kopi- disz a 75. percben. A 9. percben Szemertszidisz elhúzott a magyar védők mel­lett a jobb oldalon, és beadá­sát a szabadon maradt Anasz. topulosz hat méterről egyből a hálóba vágta (0-1). Nem roppant össze a magyar csa­pat a gyorsan bekapott góltól. A 11. percben Törőcsik jó cse­lei után Csongrádi elé adta a labdát, akit a 16-oson belül a lövés pillanatában Alavantasz elsodort. A görögök tiltakozá­sa ellenére a bíró 11-est ítélt. Kardos jobb sarok felé tartó büntetőjét Plitszisz először ki­ütötte, Kardos másodszorra nem hibázott, a bal sarokba helyezett (1-1). A 19. percben ismét Törőcsik kezdeményezett, leadását Kardos jó helyzetben kapta, emelését azonban men­tette a görög kapus. A 21. percben egy jobb oldali szög­letre Kovács bizonytalanul in» dúlt ki kapujából, Anasztopu­losz az üres kapura lőhetett, a jól helyezkedő Róthban azon­ban elakadt a labda. A 25. percben a sántikáló Han­nich lement, Hajszán állt be helyette, Dajka húzódott Han. nich helvére. A 28. percben a nagyon aktív Karuliasz indított egy görög támadást, Dinopu­losz lőtte be középre a labdát, Kovács elvétette, s a kétség- beesetten visszafutó Kardosról pettant kapu fölé a labda. A 40. percben Hajszán cselezge­tett átívelt Bodonyinak, aki visszatette a labdát Törőcsik- nek, s a jó formában lévő kö­zépcsatár 16 méterről félma- gasan a jobb sarokba helyei zett. (2-1). Szünet után Dinopuloszt Sza- ravagosz váltotta fel a hazai együttesben. Hevesen támad­tak a görögök, de különösebb veszélyt nem jelentettek. Az 51. percben Hajszán lövéséből bal oldali szöglet lett, ezt mind­járt egy jobb oldali követte. A berúgás után Kardos, Róth és Hajszán előtt is gólszerzési le­hetőség adódott, de nem éltek vele. Az 55. percben Szemert­szidisz csaknem a félvonaltól ívelt a bal oldalra, Kuisz to­vábbfejelte a labdát, Mitropu­losz pedig egyből a kiugró Anasztopuloszt indította, aki két lépés után a kiinduló Ko­vács felett klasszis mozdulattal emelte a labdát a hálóba (2-2). Küzdelmes, kemény lett a játék, a görögök belelendül­tek, hevesen szorongattak. A 62. percben Varga egy belépő után sárga lapot kapott. Egy perc múlva Törőcsik nagyszerű akciója után Kardos kapta a 16-oson belül a lab­dát, de akadályozták a lövés pillanatában. Bodonyinak nyílt még lehetősége, de ő sem tu­dott kapura lőni. A 71. percben egy jobb oldali görög szöglet után a magyar védők röviden mentettek, szerencsére Kuisz kapáslövése rosszul sikerült és Kovács vetődve védett. Válasz­ként Hajszán tört ki középen, 16 m-es lövését ugyancsak ve­tődve mentette a kapus. A haj­rában cserék következtek, Pa- paioannut Kopidisz váltotta a 75. perében, majd a 82. perc­ben Garaba állt be Dajka he­lyett. A magyar labdarúgó-váloga­tott szombaton Szalonikiben egy irreális pályán is szépen búcsúzott az EB-selejtezöktől, és az 1983-as esztendőtől. Sokarl féltették a gárdát az erősen fel­ázott talajtól, még inkább a várható heves görög rohamok­tól. amelyek hazai pályán oly jellemzőek a görög válogatott­ra. Összességében a már világ- bajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott biztató játékot nyújtott és jó eredményt ért el. Úgy tűnik, ki. alakult már az a legénység, amellyel bizakodva indulhat majd 1984-ben a magyar válo­gatott a világbajnoki selejte­zőknek. A 3. CSOPORT ALLÄSA: 1. Dánia 2. Anglia 3. Magyarország 4. Görögország 5. Luxemburg 1 17- 5 13 1 23- 3 12 4 18-17 7 3 7-10 6 7 5-35 0 Hátralévő mérkőzés: december 14-én Görögország—Luxemburg. Vízilabda A POSK Split nyerte a Ku­pagyőztesek Európa Kupáját, miután a ' döntő tegnap esti visszavágó mérkőzésén, Buda­pesten a BVSC csak 12-11 (3-3, 1-3, 3-3, 5-2) arányban győzte le a jugoszláv csapatot. A magyar együttes nem tudta behozni kétgólos hátrányát. TOTÓ 1. VfB Stuttgart—Bremen 3-0 1 2. Nürnberg—Kaiserslautern 3-4 2 3. Frankfurt—Hamburg 0-0 x A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Kosárlabda Bp. Honvéd—PVSK 104-77 (51 -33). NB I. férfiak. Buda­pest. 200 néző. V.: Cziffra, Sza­bados. Ld.: Kiss T. (24), Gellér (21), Berkics (19) ill. Németh (20), Tóth (13), Rab (12). Vá­rasd) (11). Asztalitenisz P. Spartacus—Veszprémi Igaz­ságügy 14-2. NB II. nők. Pécsi győztesek: Mausz, Auguszt (4— 4), Soós, Políak (3—3), U. PEAC—KSI 20-5. NB H. férfiak. Pécsi győztesek: Davidövics (5), Diófási, Gyén, Balázs (4— 4) Háber (3). A BARANYA MEGYEI ALLATFORGALMI ÉS HÚSIPARI VALLALAT felvételt Híreiét: • szállítási osztályvezetői, valamint • húsraktár vezetői munkakörbe , megfelelő iskolai végzettséggel és gyakorlati idővel rendelkezők részére. — 5000—6000 Ft-os alapfizetéssel — 8000—9000 Ft-os jövedelemmeL Keresünk touäbbä: 0 húsraktárosokat, • menetirányítót megfelelő iskolai és szakmai képesítéssel. Bérezés: iskolai végzettségtől és gyakorlati időtől függően. JELENTKEZÉS: ÖNÉLETRAJZZAL A A VÁLLALAT SZEMÉLYZETI OSZTÁLYÁN, Pécs, Bolgár Néphadsereg útja 37. A PMSC-nél tovább emelhető a mérce ■ Javult az idegenbeli mérleg ■ Dárdai, Róth, Lutz és Czérna volt a legjobb ■ Fájó pontvesztések hazai pályán A z elmúlt bajnokságban gyakran táncolt borotvaélen a Pécsi MSC labdarúgó-csapata, állandóan kísértett a ki. esés réme. Végül egy sikeres hajrá megmentette a csa- 1 patot. de így is csak jobb gólkülönbséggel sikerült biztosítani a bentmaradást. A kellemetlen helyzetet tetézte az utolsó for­duló, a Debrecentől elszenvedett kinos vereség. Ilyen előzmények után nem lehetett különösebb terveket sző. ni. csupán az lehetett a cél, hogy minél előbb felejtsék el a múltat és próbáljanak felzárkózni a középmezőnyhöz. A fel­zárkózás csak személyi változások után volt elképzelhető, de erősíteni — szokás szerint — a PMSC-nek ezúttal sem sike­rült. Ugyan leigazolták Sellyéről Vargát, de alig melegedett meg a pad az öltözőben a balszélső alatt, máris kiderült, hogy eljárás indult ellene totócsalás miatt. Ráadásul eltávozott , a válogatott Katzirz, és csak szezon közben térhetett vissza Új­pestről Lőrincz. Egy sikeres erősítés azért volt, Róna; István lett az edző. aki a kedvezőtlen körülmények ellenére nagy len­dülettel látott munkához. Ugyan a rajt nem a legjobban si­került, de később rendeződtek a sorok, felzárkózott a csa­pata, értek el figyelemre méltó eredményeket. Végül is a pi­ros-feketék a 11. helyen zárták az őszt, de mindössze két pont választja el őket a 6. helyen álló Csepeltől. A csapat ősz; teljesítményét Rónai Istvánnal értékeltük: — Az előző bajnokságban épphogy bentmaradt a csapat az NB l-'ben, ezért °z őszre mértéktartó tervet kellett készí­tenünk — kezdte a beszélge­tést. — Úgy ítéltük meg. hogy 13—15 pontra képesek vagyunk és ezzel a 10—14. hely vala­melyikén végezhetünk. Végül is elértük a minimális pontszámot és a 11. helyről várhatjuk a ta­vaszi folytatást. Elégedett va­gyok az idegenbeli szereplé­sünkkel vendégként négy pont megszerzését terveztük és öt lett belőle. Nyertünk Zalaeger­szegen, döntetlent értünk el a Vasas, DVTK és Videoton el­len. Fájó viszont, hogy hazai környezetben hat pontot vesz­tettünk. A sorsolás megismeré­sekor úgy gondoltuk, hogy itthon 10—11 pontot összegyűjthetünk. Végül is csak nyolcra tellett az erőnkből. A legkellemetlenebb az MTK-VM-től elszenvedett ve­reség volt. — Az edző véleménye sze­rint a játékosok közül kik nyúj­tották a legjobb teljesítményt? — Amíg meg nem sérült, ad­dig Dárdai volt <J legjobb de maradéktalanul elégedett va­gyok Róth és Lutz teljesítményé­vel is. Ide kell sorolnom a fia­tal Czérnát, aki oz őszi idény­ben beépült a csapatba. Jobb játékot vártam Nagytól, Mészá. rostól és Lőrincztől. Ezzel máris választ adtam arra a kérdésre, hogy miért ment haza; pályán gyengébben a játék. Idegenben területet védtünk és gyors el­lentámadásokkal kísérleteztünk. Ez megy a csapatnak. Hazai pályán viszont nekünk kell tá­madnunk és ebben meghatá­rozók lehetnek az említett játé­kosok. Sajnos ők elmaradtak a várakozástól. így döcögött a támadójátékunk. A többiek, akiket nem említettem név sze­rint, hullámzó teljesítményt nyúj. tottak, azt hozták, amit tudnak. — Tavasszal magasabbra le­het emelni a mércét? — Feltétlenül! Ezt az őszt az ismerkedésre szántam és véle­ményem szerint a jelenlegi eredménynél többre képes a csapat. Úgy ítélem meg, hogy játéktudásban jobbak vagyunk a ZTE. MTK-VM és SZEOL AK együtteseinél ebeket a csapa­tokat megelőzhetjük. A bajnok, ságot a 8—10. helyen kell zár­nunk. Ez egyben azt is jelente­né, hogy kialakulhat a csapat­nak az a gerince, amire a jö­vőben építeni lehet. Természete, sen a cél megvalósításához né­mi erősítés szükséges. — Mire gondol? — Az lenne a legjobb, ha sikerülne a téli srünetben egy­két kész játékost igazolnunk. Elsősorban kapusra és bal olda­li támadóra gondolok. Kapusra azért van szükségünk, mert Bod­nárnak nincs megfelelő képes­ségű riválisa. Lukács ügyes ka­pus. de ő még ifjúsági korú. A támadójáték pedig elsősor­ban bal oldalon szorul erősítés­re. Ha nem sikerül az igazolás, okkor csapatépítéssel próbálko­zunk a gondon enyhíteni. Szá­mítunk a jól szereplő ifjúsági csapatunk egy-két játékosára is. Az mór biztos, hogy a közép­pályás Csoboth a felnőtt csa­pathoz kerül és januártól szer­ződést kötünk vele. Szó van ar­ról is, hogy a jobbszélső Ud­varéi is o felnőtteknél folytat­ja tavasztól. Lázár Lajos mmantan ngpm ____. A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitxki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és tombosl Jenő Kiadja g Baranya meavel Lapkiadó Vállalat Felelős kiödó: Braun Károly Szerkesztőséa és kiadóhivatal: Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 760* Telefon: 15-000. 19 óra után: 15-726 Szerkesz’őséa telex: 12-42* Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Felelős vezető: Farkas Gábor mb, igazgató Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex- 12-2K Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám* 25 054 ISSN 0133—2007