Dunántúli Napló, 1983. november (40. évfolyam, 302-330. szám)

1983-11-13 / 313. szám

Bodnár a mezőny legjobbja volt, nagy érdemei vannak a PMSC pontszerzésében (Munkatársunk telefonjelentése) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Jaczina. Videoton: Disztl P. — Végh, Disztl L., Csuhay, Hon/áth G. — Palkovics (Hor­váth F., a 78. percben), Csong­rádi, Vadász — Mayer Szabó, Novath (Nagy T., a 78. perc­ben). Edző: Kovács Ferenc, PMSC: Bodnár — Brezniczky, Torna, Róth, Kincses — Lutz, Callai, Mészáros, Lőrincz — Nagy I. (Czérna a 29. perc­ben), Réti (Schulteisz a 90. percben). Edző: Rónai István. A PMSC ar előre megadott tizeneggyel lépett pályára, csu­pán annyi változás történt a felállásban hogy Mészáros ját­szott középpályán. Réti a két­tagú csatársor bal oldalán sze­repelt. Nagy lendülettel kezdett a Videoton és a 4. percben már a pécsi kapuba került a labda. Majer átadását Szabó kapta, a középcsatár elhúzott To­ma mellett és 12 méterről a bal alsó sarokba továbbított. (1-0). ■ Maradt a fehérvári fö­lény, a piros-feketék megillető, dőtten játszottak. A 10. prcben Majer megkeverte a pécsi vé­dőket, végül Tornának sikerült szerelnie. A 15. percben ve­zette az első támadást a PMSC és hajszálon múlott az egyenlí­tés. Egy legurított szabadrúgás után Réfi ívelt keresztbe a ka­pu előtt, Lőrincz a balösszekötő helyén hat méterről' előre ve­tődve fejelt, a labda a felső lécen csattant. Ezután Nagy tört be a Videoton 16-osára, de Csuhay beérte és szerelte. Lendületesebb lett a PMSC já­téka. a piros-feketék bátran próbálkoztak támadások veze­tésével is. A 25. percben Mé­száros szöktette Rétit, a csatár a 16-os vonalánál jó helyzet­ben elcsúszott. A 27. percben Nagy megsérült és rövid ápo­lás után jelezte hogy nem tud tovább játszani. (A szünetben az öltözőben dr. Kincses Józseftől, a pécsi csapat orvosától megtudtuk, hogy Nagy Imrének izomhúzó­dása van, és ezért kellett le­cserélni a csatárt). A 28. percben Vadász adott középre, Novath az ötösről per- dítetl, Bodnár bravúrral men­tett. Az ellentámadásnál Mé­száros lefutotta a fehérvári vé­dőket, de elhamarkodottan mellé lőtt. A 31. percben újabb Bodnár-bravúr következett, No­vath fejesét ütötte a mezőny­be a pécsi 'kapus. A 43. perc­ben Csuhay tört be a pécsi ka­pu előterébe, Róth az utolsó pillanatban szögletre szerelte. Egy perccel a félidő lefújása előtt egyenlített a PMSC. A 16-os baloldali vonalától Réfi iveit középre szabadrúgást, Róth az el mélázó védők 'között kilépett és a kimozduló kapus felett a léc alá emelt. (1-1). Szünetben módosított a fel­álláson Rónai István, a pécsi­ek edzője, a két szélsőhátvéd helyet cserélt. A 48. percben Brezniczky és Mészáros keverte meg a Videoton védelmét, de Mészáros beadásáról lemarad, tok a társak. Az 55. percben Mayer szabadrúgását védte Bodnár. Mezőnyfölénybe került a Videoton, beszorult a PMSC. A 62. peroben egy ellentáma­dásnál Lőrincz lőtt fölé. Két perccel később Bodnár védett, kivetődve Novath elől. A 71. percben Gallai felvágta Csongrádit, a játékvezető fel­mutatta a sárga lapot, a pécsi középpályásnak. A 83. perdben Pécsi bravúr Székesfehérváron Videoton—PMSC 1-1 (M) Csongrádi szabadrúgásánál centiméterekkel kerülte el a lábda a pécsi kaput. Két perc­cel később Mészáros tört kapu­ra, Csuhay nehezen de szerel­te. Ezután Bodnár ütötte el a labdát, a fejelni készülő Sza­bó elől. A 89. percben Bodnár ismét bravúrral avatkozott köz­be, most lábbal védte Mayer lövését. Újabb nagyszerű fegyvertényt hajtott végre a PMSC, a Diós­győri siker után a listavezető Videoton otthonából is elvitte az egyik bajnoki pontot. A pi­ros-feketék kissé tartottak ettől a mérkőzéstől; érthető, hiszen a fehérváriak kitűnően szere­pelnek az őszi idényben. Kissé megilletődötten kezdtek a pi­ros-feketék és ezt jól kihasz­nálta a fehérvári gárda. A gyorsan belőtt Videoton-gól szerencsére csak rövid ideig okozott zavart, mert negyedóra eltelte után kiegyenlítődött a játék és mezőnyben egyenran­gú partnernek bizonyultak a pécsiek. Ugyan a hazaiak kez­deményeztek valamivel többet, de az ellentámadások rendre gondot okoztak a fehérvári vé­dőknek. A fegyelmezett játék eredménye lett a félidő végén belőtt egyenlítő gól. A máso­dik játékrészben a Videoton mindent egy lapra feltéve tá­madott, a PMSC ebben a já­tékrészben csak ritkán jutott el az ellenfél kapujáig. Igaz, a nagy fehérvári nyomás miatt inkább a védekezésre figyeltek a piros-feketék, ezt viszont ki­fogástalanul ettték. A szervezett hátsó sor mindig jó| avatkozott közbe, sikerrel verte vissza a hazai csapat próbálkozásait. A tudatos és lelkes játék meg­hozta a sikert, a nagyon érté­kes bajnoki pontot. A PMSC kapujában Bodnár kiválóan védett, nem egy alka­lommal avatkozott közbe bra­vúrral, cv kapusnak döntő érde­me van a pontszerzésben. Jól játszottak a hátvédele is, külö­nösen Torna és Róth. A váloga­tott beállás teljesitményének értékét növeli, hogy ö lőtte az egyenlítő gólt. A középpályá­sok elsősorban ezért érdemel­nek dicséretet, mert kifogásta­lanul látták el védőfeladatukat. Elöl Réfinek és Mészárosnak is volt néhány ügyes megugrása. A Videotonból Horváth G., Ma­yer és Szabó érdemel dicsére­tet. Kovács Ferenc: — Nagyon jó mérkőzés volt, az első fél­időben elpuskáztuk a lehetősé­geinket, szünet után megtett a csapat mindent győzelem érde­kében de sainos ez nem si­került. Rónai István: — Nagy siker­nek könyvelhetjük el a fehér­vári pontszerzést. A csapat ha­tártalan lelkesedésének és egy kitűnő kapusteljesitmény- nek köszönhetjük ezt a sikert. Lázár Lajos Az NB I. további eredményei Ferencváros-Volán 3-0 (0-0). Czabán Samu tér: 10 000 néző. V.: Kovács I. L. Góllövők: Kvaszta, Rubold, Szabadi. A tabellán rosszul álló csa­patok mérkőzése nem hozott túl magas színvonalat. Ki­egyenlített első félidő után Mörtel nagyszerű egyéni akció­ja végén a zöld-fehérek előny­höz jutottak és a második fél­idő közepére az elfáradó Vo­lánnal szemben a vártnál sok­kal biztosabban szerezték meg a két pontot. Nyíregyháza—Zalaegerszeg 1-1 (1-1). Nyíregyháza, 5000 néző. V.: Ádám. Góllövők: Vá­gó. ill. Gass. Mérsékelt színvonalú első félidő után kifejezetten rossz, unalmas, sok hibával tarkított folytatás következett. A ZTE harcmodora érthető volt, az első játékrész ügyes játéka után az eredmény tartására rendezkedtek be. A vendégek megérdemelten vitték el az egyik bajnoki pontot Nyíregy­házáról. Haladás—Vasas 1-0 (1-0). Fáy u., 1500 néző. V.: Makó. Góllövő: Schröter. Kínai asztaliteniszezok Pécsett Különleges sportcsemegében részesülhetnek a nézők kedden este a város« sportcsarnokban: itt szerepelnek a hazánkban tartózkodó kínai asztalitenisze­zők. A távolj ország legjobb ka ucsuklabda-b űvölői I eg u to I r jára két évtizede álltak asztal­hoz Magyarországon, jnost a magyar nemzetközi 'bajnokság után Pécsett mutatják be tu­dásukat. Egyidőben két asztalon férfi és női csapatverseny zajlik majd a városi sportcsarnokban. Kilenc női és kilenc férfi mér­kőzés lesz, mindegyik két nyert játszmára megy. A vendégek a legjobb magyar sportolókkal mérkőznek. A kínaiak több vi­lágbajnokot — így Hszie Sai- ke-t, Fan Changmao-t, Tong Ling-et és Dai Lih-t — is fel­vonultatnak. A kezdési időpont kedden: 17.30-kor. Ha a Vasas a helyzeteinek csak egyharmad részét is ér­tékesíti, győztesként hagyta volna el a pályát. Balszeren­csés percet fogtak ki a piros­kékek, de az igaz, hogy nem ízlett nekik a Haladás szoro­san védekező és gyors ellen­támadásokra épülő taktikája. Cseoel—Rába ETO 2-1 (1-0). Csepel, 5000 néző. V.: Győri. Góllövők: Kincses II., Tulipán, ill. Hannich. A 70 percig egyértelműen jobban, átgondoltabban játszó Csepel csak saját magának tette kérdésessé a győzelmet. Végül megérdemelten maradt a két pont Csepelen. AZ NB 1. ÁLLASA 1. Videoton 13 8 3 2 25- 9 19 2. Tatabánya 12 7 3 2 18-13 17 3. Bp. Honvéd 12 6 4 2 17- 8 16 4. Ú. Dózsa 12 5 6 1 23-15 16 5. Rába ETO 13 5 6 2 27-21 16 6. Csepel 13 5 3 5 18-14 13 7. Vasas 13 4 4 5 14-14 12 8. Zalaegerszeg 13 4 4 5 12-14 12 9. SZEOL AK 12 4 4 4 14-17 12 10. Haladás 13 5 2 6 16-21 12 11. Pécs 13 3 5 5 16-19 11 12. MTK-VM 12 4 2 6 20-22 10 13. Ferencváros 13 3 4 6 19-25 10 14. Diósgyőr 12 2 5 5 10-16 9 15. Nyíregyháza 13 3 3 7 14-22 9 16. Volán 13 2 4 7 15-28 8 Ax MTK-VM—SZEOL AK, az 0. Dózsa—Tatabánya és a Bp. Honvéd— DVTK mérkőzéseket ma látsszák. ♦ KB-s ifjúsági bajnokság PMSC—Bakony Vegyész 6-0 (4-0). Veszprém, 50 néző. V.: Vukmann. PMSC: Bogyai — Erdélyi (Vető), Márton (Lő­rincz), Bérczy, Vidák __ Cso­b oth, Hüber II., Túri, Bojás — Udvardi, Szirtes (Eckert). Gól­lövők:- Udvardi, Csoboth, Szir­tes, Tuti, Hüber II., Eckert. Serdülők: PMSC—Bakony Vegyész T-0 (0-0). Kosárlabda Csepel—PVSK 116-96 (53-49). NB. I. férfimérkőzés; Csepel. V.: Horváth G.r Szabó IV. Legjobb dobók: Czuhorka (28), Tornai (24), Morgen (16), Ko­vács A. (13), ill. Vojtek (22), Rab (21), Varasdi (17), Tóth és Darázs (14-14). Pa férfi kézila'bda-torna hat vá­logatott csapat részvételével. A Nemzetközi Kézilabda Szö­vetség (IMF) éljátékvezetőinek konferenciájára 36 játékvezető 'kapott meghívást, és itt dől el. hogy melyik 24 játékvezető te-r vékenykedhet majd 1984 nya­rán Los Angelesben, az olim­pián. A rendezvény házigazdá­ja a Magyar Kézilabda Szövet­ség és a Bcranya megyei TSH. A szervező bizottság már el­kezdte munkáját és részletesen kidolgozott mindent A szerve­ző bizottság tagja: Madarász István, az MKSZ főtitkára, Már­ki László, az MKSZ JB elnöke, Radnai László, a Baranya me­gyei Kézilabda Szövetség el­nökhelyettese, Kőszegi Gábor, a BMkSZ elnökségi tagja és Kaszap János, a BMKSZ JB el­nökségi tagja. A meghívott 18 jájtékvezetőí páros a következő országokból érkezik: Bulgária, Csehszlová­kia Dánia, Franciaország, Hol­landia, Jugoszlávia, Lengyelor­szág, Magyarország, NDK, NSZK, Norvégia, Románia, Svédország, Svájc, Szovjetunió, továbbá Tunézia, Egyesült Álla­mok és Japán. A meghívott magyar játékvezetői páros a Szendrey, Somhegyi kettős. A játékvezetők a Pannónia Sál- lóban laknak és délelőttönként elméletj foglalkozáson vesznek részt, délutánonként pedig ve­zetik a Sopiana Kupa mérkő­zéseit. A foglalkozásokkal pár­huzamosan zajlik a' vizsgázta­tás. Az IHF képviseletében a rendezvény résztvevője lesz Paul Högberg elnök, Jörg Bahr ke sportigazgató és Carl Wang a játékvezetői bizottság elnöke is. Oklözéssel véd a kesztyűgyáriak kapusa a honvéd csatárok elől. Arató László felvétele Olimpiai játékvezetők konferenciája Pécsett November má­sodik felében 'Pécs lesz a kézilabda köz­pontja, egy hét leforgása alatt a sport, ág két rangos eseményét ren­dezik itt. No­vember 21-én érkeznek az el­ső résztvevők az olimpiai játék­vezetők nemzetközi konferen­ciájára, majd két nappal ké­sőbb kezdődik a Sopiana Ku­□DOS Xí SPITZEN SCHIEDS­RICHTERKURS PÉCS-UNGARN U. PEAC—P. Postás 3-0 (2-0). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Má- tyus. Gyenge játékkal is biz­tosan győzött a hazai csapat. Góllövő: Szabó (2), Brukner. P. Zsolnay—Villány 2-0 (2-0). Porcelánygyár-pálya, 150 néző. V.T Vavika. Közepes színvona­lú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. G.: Kovács, Szabó. P. Kinizsi—Szentegát 4-2 (1-1). Kovácstelep, 50 néző. V.: Benkő. A minden csapat­részben jobb Kinizsi rászolgált a két pontra. G.: Juhász (2), Gál, Léber (11-esből), ill. Iva- nics, Szűcs. TÓID 1. Bayer München—Hamburg 1-0 1 2. Braunschweig—Bielefeld 2*0 1 3. Offenbach—VFB Stuttgart 1-2 2 4. Bochum—Verdingen 2-2 x 5. Oberhausen—Essen 2-2 x 6. Solingen—Freiburg vas. 7. Kassel—Aachen 2-0 1 8. Saarbrücken—Fortuna Köln vas. 9. Stuttgarter K.—Darmstadt 5-0 1 10. Catanzaro—Como vas. 11. Triestina—Campobassot vas. 12. Pescara—Pistoiese vas. 13. Cesena—Cremonese vas. Steinmetz SE—P. Kesztyű­gyár 3-2 (1-2). Postás-pálya, 200 néző. V.: Balázs. Változa­tos, jó iramú mérkőzésen a lis­tavezetőt meglepte ellenfele 2-0-ás vezetése, a katonacsa­pat két szabadrúgásgóllal egyenlített, majd a hajrában biztosította győzelmét. Gól lö­vők: Schneider V., Buxbaum, Lajos, ill. Varga, Pauli. Területi bajnokság Táncsics SE-—Sellye 2-0 (0-0). Kaposvár, 400 néző. V.: Dör- nyei. Táncsics: Füredj — Ba­logh, Óbert, Vu'kmann, Mim — Szigeti ('Szeitz) Martin, Szajkó, Varga, — Ratting (Pazaurek), Bohner. Edző: Léber János. Sellye: Heilmann — Baumgart­ner, Vass, Schmidt, Golubics — Szőlőléi, Otártics Mózer, Csá­szár (Major) — Pfeiffer, Zrínyi (Orsós). Edző: dr. Dunai János. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a Táncsics javuló játékkal végig irányította a mérkőzést és megérdemelten szerezte meg a győzelmet a védekezésre berendezkedett seílyeiek ellen. G.: Szeitz, Varga (11-esből). Az olimpiára küldendő já­tékvezetők vizsgáztatása mel­lett még egy vizsgára is sor kerül, öt magyar játékvezető­nek lesz lehetősége arra hogy a ,,B” keretből előlépjen az „A” keretbe és ezzel kivívja a nemzetközi minősítést. Röplabda U. . PEAC—Szegedi Építők Spartacus 3-2, NB. II. nők. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. Területi bajnokság: Komló—Mázaszászvár, Komló, 13.00. Siklós—P-óly, Siklós, 13.00. Sziget­vár—K. Rákóczi, Szigetvár, 13.0G. MTE—Bonyhád, Mohács. 13.00. PBTC—PVSK, Bőrgyár-pálya, 13.00. Megyebajnokság: Beremend—Szent­lőrinc, Beremend, 13.30. - Drávátok— Harkány, Drávátok, 13.30. Geresd- lak—Vasasi Bányász, Geresdlak, 13.30. Vajszló—Somberek, Vajszló, 13.30. Újpetre—Dunaszekcső, Újpetre, 13.30. KOSÁRLABDA. NB I. férfiak: BSK—PVSK, Baja, 11.00. RÖPLABDA. NB II. nők: Pécsi VM—Olajbányász, öz u.,'11.00. HÁROMTUSA. Tehetségkutató ver­seny, első szám: úszás, Hullámfürdő, 7.45. ASZTALITENISZ. Dunántúli serdülő és újonc leánycsapat verseny, •Test­vérvárosok terei iskola, 8.30. Dunántúlt ŰQBlö ___­A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Bál ing József és Lombos! Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadtl Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 7604 Telefon: 15-000. 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Felelős vezető: Farkas Gábor mb. Igazgató Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-2K Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hfrlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft •gy évre 400,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 +1 14. Ulm—Karlsruhe 2-2 x A PÉCSI SZOLGÁLTATÓI PARI VÁLLALAT 3 éves szerződéses üzemeltetésre hirdeti az alábbi szolgáltató egységeit. • Órajavitó részleg, Pécs, Bem u. 3. • Órajavító részleg (egy személyes) Pécs, Kertváros, Éva u. 13. A VERSENYTÁRGYALÁS IDEJE: 1983. DECEMBER 15. A VERSENYTÁRGYALÁS HELYE: PÉCS. ENDRESZ GY. U. 2. A pályázat benyújtásának határideje: 1983. december 2. A pályázat feltételei átvehetők a vállalat termelési és szervezési osztályán: Pécs, Endresz György u. 2. *