Dunántúli Napló, 1982. november (39. évfolyam, 300-329. szám)

1982-11-22 / 321. szám

Olajbányász-Salgótarján I Nagykanizsa, 3200 néző. V.: Horváth L, Olajbányász: Megyimorecz — Fodor, Csepregi, Martinko- vics, Müller — Balogh, László (Békefi, a 66. percben), Var­ga — Lukács, Hozbor, Kele­men. Edző: Jánky Miklós. Salgótarján: László — Bab­osán, Bogdán, Varga, Kántor — Juhász, Balga (Zsidó, a 79, percben), Kalmár — Kovács III., Kovács II., Szedlák (Lipták, az 58. percben). Edző: Borbély András. 78. perc. formás hazai tá­madás futott végig a pályán: Békefi lőtte a 16-os tájára a labdát, amelyre Hozbor lépett ki. A középcsatár egy csellel tisztára játszotta magát, de a kifutó kapus a 11-es pqnt tá­ján buktatta. A büntetőt Ke­lemen a kapu jobb alsó sar­kába lőtte (1-0)­Nagy erővel kezdett a ven­dégcsapat, és az első negyed­órában két helyzetet ki is dol­gozott, de azokat elhibázta. Ezt követően az olajosok ke­rültek fölénybe, ám ők is adó­sak maradtak a helyzetkihasz­nálással. Fordulás után fokoz­ta az iramot a kanizsai gár­da és a hajrában, ha 11-esből is, de otthon tudta tartani a két bajnoki pontot. Mindent egybevetve a végig jó iramú és küzdelmes találkozón a ha­zaiak keserves, de megérde­melt győzelmet arattak. Jók: Kelemen, Fodor, Csepregi, Me­gyimorecz, illetve Kovács III., Bogdán, Juhász, Kántor. Balogh Antal * Bauxitbányász-Szekszárd 2-1 (0-0) Tapolca, 1000 néző. V.: Sza­bó B. Tapolca: Déri — Markán (Farkas Cs., a 30, percben), Miklós, Mater, Farkas L. — Tóth, Túri, Major (Ormai, az 53. percben) - Gosztola, Né­meth, Horváth. Edző: Németh Lajos. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Kniesz (Kresz, az 57. percben), Bonnyai,- Somodi — Megyeri, Márkus, Tóth — Adorján, Ma­gyar (Suba, a 70. percben), Pajzs. Edző: Teszler Vendel. 58. perc: Gosztola átadását Túri a jobb sarokba vágta (1-0). 73. perc: a kiugró Farkas Cs.-t Bonnyai szándékosan fel­vágta és ezért kiállították. 81. perc: Farkas Cs. elcsí­pett egy rövid hazaadást, ki­cselezte a kifutó Polyákot és az üres kapuba gurított (2-0). 85. perc: jobb oldali szöglet után a felugró Déri kezéből a hálóba gurult a labda, (ön­gól!) (2-1.) Az erősen felázott talajon főleg a küzdelem dominált. Mindkét csapat kihasználta a talaj adta lehetőségeket és tá­voli becsúszásokkal élt, ame­lyekbe néha apró szabálytalan­ságok csúsztak. Az első játék­részben nem alakult ki jó játék, s ez főleg az eredményesen romboló védelmeknek tulajdo­nítható, de igy is akadt egy­két lehetőség a kapu előtt. A szünet után a Bauxitbányász döntésre akarta vinni a dolgot, összjátékába azonban elég sok hiba csúszott. Úgy látszott, hogy a harcos felfogásban ját­szó vendégek megszerzik az egyik pontot, de ekkor a hazai csapat nagy sebességre kap­csolt s eldöntötte a mérkőzés sorsát. A Bauxitbányász máso­dik félidei jobb játékával megérdemelte a minimális kü­lönbségű győzelmet. Jók: Ma­ter, Farkas L., Túri, Farkas Cs., ill. Pólyák, Tóth, Pajzs, Ador­ján. Siófok-Baja 0-0 Siófok, 2200 néző. V.: Vankó. Siófok: Horváth II. — Brett - ner (Karasz, a 87. percben), Pardavi, Onhausz, Virágh - Szajcz, Bódi, Olajos — Károlyi, Havasi (Belényesi, a 70. perc­ben), Tieber. Edző: Szőke Mik­lós. Baja: Farkas - Tumó, Szabó, Rótt, Popp - Morvái, Szőcs, Evanics, Prikidánovics — Takács, Keresztes. Edző: Rónai Sándor. A hazai csapat játékán erő­sen meglátszott a nyolc hét óta tartó veretlenségből szár­mazó „lidércnyomás” és az, hogy tartottak is a bajaiaktól. Igen gyenge teljesítményt nyúj­tó két csapatot láthatott a szépszámú közönség. A siófo­kiak játékából hiányzott az el­gondolás és a tervszerűség, sőt nem volt meg a szokott nagy akarás sem. A helyzetek alapján a Siófok állt közelebb a győzelemhez ezen az ala­csony színvonalú, gyenge iramú mérkőzésen. Jellemző, egyik csapatban sem játszott senki jól. Molnár József A PMSC—Nyíregyháza mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink közül a szerencse Remecz Béláné, Pécs, Dr. Doktor Sándor u. 53. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 fo­rintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e-heti szel­vények beérkezési határideje, szombat déli 12 óra. Címünk: Pécs, Hunyadi út 11., 7601. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényekkel lehet. Főmérközés: Békéscsaba—PMSC: ............................................. P ótmérközés: MTK-VM—Ü. Dózsa: ............................................. A pályázó neve: ............................................................................. A pályázó lakcíme: ......................................................................... felvételre keres középfokú végzettséggel 0 kooperációs csoportvezetőt 0 kooperációs ügyintézőt 0 művezetőt (mechanikus alkatrészgyártó műhelybe) Megyebajnokság Az NB II. további eredményei Volán—Keszthely 3-0 (1-0). Czabán Samu tér, 2000 néző. V.: Palotai. G.: Magos, Nyúl, Bene. Debreceni Kinizsi—Dorog 0-0. Debrecen, 2000 néző, v.: Bogyó. Nagybátony—Ózd 2-2 (1-1). Nagybátony, 1800 néző, v.: Eöry. G.: Loch, Cséki (11-esből), ill. Dudás, lltassy. Ganz-MAVAG—SZEOL AK 4-1 (2-1). Kőbányai u., 3000 néző, v.: Szilágyi, G.: Aranyosi (2, mindkettőt 11-esből), Kisteleki, Weiland, ill. Gruborovics. 22. sz. Volán—Kazincbarcika 1-1 (1-0). Kazincbarcika, 2000 néző, v.: Koródi. G.: Kotul, ifi. Petrovics. Sopron—Eger 3-0 (2-0). Sop­ron, 3800 néző, v.: Bártfai. G.: Bogáti, Horváth I., Fűzi. Hódmezővásárhely—Kecske­mét 0-0. Hódmezővásárhely, 3500 néző, v.: Fekete. AZ NB II. ALLASA 1. Volán 16 10 4 2 37-13 24 2. Kazincbarcika 16 8 4 4 29-21 20 3. SZEOL AK 16 8 3 5 33-24 19 4. Szekszárd 16 7 4 5 21-22 18 5. Salgótarján 16 7 3 6 27-22 17 6. Siófok 16 5 7 4 22-19 17 7. Sopron 16 6 5 5 24-22 17 8. Debr. Kinizsi 16 5 7 4 23-21 17 9. Eger 16 7 2 7 30-26 16 10. Hódmezővás. 16 7 2 7 29-27 16 11. Bauxitbányász 16 6 4 6 24-24 16 12. Nagykanizsa 16 7 2 7 28-30 16 13. Ózd 16 5 5 6 25-31 15 14. Baja 16 5 4 7 20-19 14 15. Kecskemét 16 4 6 6 21-21 14 16. Keszthely 16 6 2 8 23-30 14 17. Nagybátony 16 5 4 7 21-31 14 18. 22. sz. Volán 16 3 6 7 25-32 12 19. Dorog 16 5 2 9 20-29 12 20. Ganz-MAVAG 16 4 4 8 20-38 12 Pécsi Postás—Szentlőrinc 1-1 (0-0). Postás-pálya, 300 néző. V.: Kovács N. Egyenlő erők küz­delme, igazságos eredmény. Góllövők: Csupák, ill. Major. Vajszló—Ceresdlak 4-0 (1-0). Geresdlak, 150 néző. V.: Szin- ger. A két kapus közti különb­ség döntötte el a mérkőzés sor­sát. Góllövők: Csőre, Barka, Ko- lesánszky, Botovácz. Szentegát—Sásd 3-1 (1-1). Szentegát, 100 néző. V.: Radó. Jó iramú mérkőzésen a máso­dik félidei kitűnő játékával győ­zött a Szentegát. Góllövők: Bé­ni I. (11-esből), Ivanek, Alvári, ill. Gékis. Drávafok—Beremend 2-0 (2-0). Drávafok, 150 néző. V.: Kiss. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Góllövők: Kovácsevics, Szabó. Vasasi Bányász—P. Zsolnay 2-0 (1-0). Zsolnay-pálya, 150 néző. V.: Sárkány. Az akarat és lélek nélkül játszó hazaiak el­len a vendégek 10 emberrel is nyerni tudtak. Kiállítva: Virág (Vasasi Bányász). Góllövők: Srankó, Dobsi. Szigetvár—Steinmetz SE 1-1 (1-0). Szigetvár, 350 néző, V.: Kövesi. Változatos, jó iramú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Szilágyi, ill, Hámori. A MEGYEBAJNOKSÁG ALLASA 1. Szigetvár 16 12 2 2 50-16 26 2. Steinmetz SE 16 10 5 1 31-17 25 3. U. PEAC 16 10 3 3 36-17 23 4. P. Kinizsi 17 7 6 4 25-19 20 5. Drávafok 16 8 3 5 22-12 19 6. Beremend 16 8 1 7 30-23 17 7. P. Kesztyűgy. 16 6 5 5 27-25 17 8. Szentlőrinc 16 4 7 5 25-23 15 9. Vasasi B. 16 7 1 8 20-21 15 10. Szentegát 16 6 3 7 22-26 15 11. Villány 16 4 7 5 17-24 15 12. Somberek 16 5 4 7 24-29 14 13. Üjpetre 16 5 4 7 23-28 14 14. P. Zsolnay 17 6 1 10 21-23 13 15. Geresdlak 16 5 2 9 14-53 12 16. P. Postás 16 4 3 9 23-29 11 17. Sásd 16 4 2 10 7-21 10 18. Vajszló 16 3 3 10 22-33 9 TOTO 1. Tatabánya—Videoton 4-2 'I 2. Ganz-MAVAG—SZEOL AK 4-1. 1 3. Hódmezőv.—Kecskemét 0-0 x 4. Nagybátony—Ózd 2-2 x 5. Cesena—Udinese 1-0 1 6. Juventus—Torino 1-0 1 7. Napoii—Ascoli 0-0 x 8. Cremonese—Milan 3-3 x 9. Foggia—Lazio 0-2 2 10. Lecce—Palermo 3-0 1 11. Monza—Pistoiese 1-1 x 12. Reggiana—Atalanta 0-0 x 13. Sambenedettese—Perugia 1-0 1 + 1 14. Varese—Como 0-0 x O BONN: Az NSZK-ban vendég- szereplő és a közelgő világbajnok­ságra készülő magyar női kézilabda válogatott második mérkőzését is le­játszotta a nyugatnémet együttessel, ismét nyert, ezúttal 15-12 (8-7) arányban. A DPA jelentése szerint mindkét együttes javuló formában játszott, a magyarok nagyobb győ­zelmét a kitűnően védő Hühn kapus akadályozta meg. A magyar csapat góljait Gödömé (6), Barna és Va­dász (3—3), Balogh, Angyal és Gombai szerezték. Kupasorsolás Elkészítették a nemzetközi ko_ sárlabda kupák sorsolását. A női Bajnokcsapatok Európa Ku­pájában a Bp. Spartacus a „B"-csoportba került, az olasz AS Vicenza, a nyugatnémet Agon 08 Düsseldorf és a belga BBC Koksyde társaságában. A férfi Kupagyőztesek Európa Kupája: a MAFC is a -.B” cso­portba került, ellenfelei: Asvel Villeurbanne (francia), Inter Bratislava (csehszlovák) és Olympia Ljubljana (jugoszláv^. Bonchetti Kupa: az „A"-cso­portban a BSE a Spárta Prága és a francia AS Montferrandai. se ellen játszik, míg a .^"-cso­portban a Vasas Izzó ellenfelei: Szpartak Moszkva és Partizán Belgrád. Műsoros Katalin-bál szombaton este 7 órától a komlói „FEKETE GYÉMÁNT" ÉTTEREMBEN. KÉTRÉSZES MŰSOR! Asztalfoglalás és vacsorarendelés az üzletvezetőnél. Stájer hanyatt vetődve kísérletezik a góllövéssel a nagyatádi ka­pus azonban hárít A Siklós az őszi első Bonyhád-Siklós 0-0. Bony- hád, 700 néző. V.: LaskaL Bonyhádi Mucska - László, Ko­vács, Horváth, Nagy — Szőcs, Sebestyén, Stercz - Pfeiffer (Kajári), Orosz, Bulla. Edző: Fertőszögi Béla. Siklós: Hausz- nek - Vincze, Batik, Ferenczi, Mim — Petrétei (Zrínyi), Pazau- rek, György (Farkas), Horváth — Nyárs, Szabó. Edző: Csordás István. Hiába játszott mindvé­gig enyhe mezőnyfölényben a pályaválasztó együttes, a kitű­nően védekező Siklós ellen ere­jéből csak két kapufára tellett. Nagyatád-PVSK 1-1 (1-0). PVSK-pálya, 250 néző. V.: Pauer. Nagyatád: Szabó — De- kanics, Czár, Utasi, Hoffmann — Borsfái (Miklós), Fendrik, Sa- vanyó, Kiss — Pintér, Mohácsi (Simon). Edző: Fuisz János. PVSK: Bank — Kerner, Bari; Tomka, Varga (Foral) — Merk- ler, Kaszás, Ott (Szabó), Stá­jer - Fábián, Radics. Edző: Lendvai Miklós. Küzdelmes mérkőzésen meg­érdemelten vitte el az egyik pontot a Nagyatád, mert a PVSK ugyan többet bir­tokolta a labdát, de támadó­játéka kiábrándítóan gyenge volt. Góllövők: Fendrik, ill. Stájer. Komlói Bányász-Bóly 4-0 (3-0). Komló, 400 néző. V.: Kain. Komló: Bien - Barka, Mács, Pál, Barta - Stemler (Túrái), Tigyi (Gyurina), Róth — Kardos, Homonnai, Hüber. Edző: Mihalecz Boldizsár. Boly: Puch - Papsity (Nagy), Hancz, Vukmann, Panta - Király, Schulcz, Fitt - Baumholczer, Ratting, Vigh (Marián). Edző: Bán László. Kevés izgalmat ho­zott a két baranyai együttes találkozója. A hazaiak gyorsan vezetéshez jutottak, és kihasz­nálva a bólyi védelem hibáit a félidő végéig megnyugtató előnyt szereztek. A második 45 percben könnyed játékkal a bányász ért el újabb gólt. Gól­lövők: Hüber (2), Homonnai, Pál. Dombóvár-Kaposvári Rákó­czi 1-0 (1-0). Dombóvár, 700 néző. V.: Kulcsár. Dombóvár: Foki — Ács, Kurdi, Lakos, Gyu- radinovics, (Tóth) — Hosszú, Herbszt, Kovács (Helmeczi) — Dudás, Iván, Landek. Edző: Szabó László. Kaposvár: Hor­váth - Pető, Hámori, Prancz, Csorba - Kakas, Bíró, Véber (Gyurics) - Czabula, Nagy, Vé­kony (Szőke). Edző: Csaba Gá­bor. A hazaiak az első félidő­ben jobban játszottak, szünet után rákapcsolt a Rákóczi és erősen szorongatott, de a jól védekező' dombóváriak meg tudták tartani egygólos előnyü­ket. G.: Hosszú. MVTE-Paks 2-1 (2-1). Mo­hács, 500 néző. V.: dr. Csapó. MVTE: Antal - ‘Rumszauer, Pirkhoffer, Öbert, Berki — Mar- kovics (Ambrus), Dárdai, Lő- rincz - Schwarczkopf, Szigeti (Grünwald), Lingl. Edző: Ma- thesz Imre. Paks: Németh - Dinnyés, Blatt, Garamvölgyi, Pesti — Bencsik, Lambert, Sza­bó (Sandi) - Vörös, Kovács, Porga. Edző: Bagó Béla. A rengeteg hibával tarkított mér­kőzésen hiába támadtak töb­bet a hazaiak, a vezetést egy jól eltalált lövéssel Lambert szerezte meg a vendégeknek. Tíz perc múlva Dárdai fejese jelentette az egyenlítést, majd újabb tíz perc elmúltával Lingl bólintotta a labdát Németh hálójába, beállítva ezzel a vég­eredményt. Góllövők: Dárdai, Lingl, ill. Lambert. Kisdorog-Mázaszászvár 2-1 (2-1). Mázaszászvár, 500 néző. V.: Polecsák. Kisdorog: Stölkler- Páli, Klein, Nagy, Berning — Kiss (Balázs), Kubis, Fábián - Hosnyánszky, Niek, Odor. Ed­ző: Losonczi István. Mázaszász­vár: Oláh (Molnár) - Borsós, Kólya, Katona, Komáromi — Kővári (Marcsa), Guth, Beke, Hódos! — Agócsi, Fodor. Edző: Róth Antal. Hiába támadott a hazai csapat, az első félidőben két szabadrúgásból, kopushi- bát követően gólt kapott. Gól­lövők: Klein (2), ill. Guth (11- esből). Sellye-Enying 2-0 (1-0). Énying, 200 néző. V.: Kleiber. Sellye: Kollár — Golubics, Schmidt, Krén, Dudás — Nagy, Mózer, Tóth I., Lombosi — Sza- lóki, Pfeiffer (Vass). Edző: dr. Dunai János. Enying: Kötél — László, Lakatos . (Tilhoff), Kiss, Rédli — Bereczky, Semjén, Csehkis - Verbóczky, Gergics, Lepsényi (Bujtás). Edző: Saiga Géza. Közepes színvonalú mér­kőzésen a gyengén játszó ha­zaiak a 75. percben Verbóczky révén még 11-est is hibáztak. Kiállítva: Golubics (Sellye). Góllövők: Tóth I., Szalóki. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Siklós 15 9 3 3 18- 9 21 2. K. Rákóczi 15 9 2 4 26-11 20 3. Komló 15 9 1 5 28-16 19 4. Sellye 15 7 5 3 18-12 19 5. Kisdorog 15 8 2 5 27-20 18 6. Nagyatád 15 6 5 4 22-18 17 7. Dombóvár 15 6 4 5 18-12 16 8. Bonyhád 15 4 7 4 21-21 15 9. MVTE 15 6 3 6 12-15 Í5 10. Boly 15 5 4 6 25-29 14 11. Táncsics SE 15 4 4 7 25-28 12 12. PBTC 15 3 6 6 15-22 12 13. PVSK 15 4 4 7 23-31 12 14. Mázaszászvár 15 3 5 7 15-26 11 15. Paks 15 4 2 9 21-33 10 16. Enying 15 2 5 8 19-30 9 Vllftg prolaUrjal, imán Dunántúli napló ­.­A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenő Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.:13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Területi bajnokság