Dunántúli Napló, 1981. október (38. évfolyam, 269-299. szám)

1981-10-19 / 287. szám

* Vaskos meglepetés Kaposváron Dunaújváros­Kaposvári Rákóczi 3-0 (2-0) MÁV DAC-PVSK 1-0 (1-0) Szekszárd-Sopron 2-0 (1-0) tudták feltartóztatni a Rákóczi- védők, a szélső lövését azon­ban Békéi kiütötte, és amikor Csehi ismételt, a labda elakadt a védőkben. Az 52. percben Házi abszolút helyzetbe került, de 8 méterről az üres kapu fölé bombázott. A másik oldalon viszont az 57. percben újabb gól után ölelkezhettek a duna­újvárosi labdarúgók. Csehi bal­ról belőtt labdáját Szlovák a 16-oson belül kézzel ütötte le, o büntetőt Fajkusz értékesítet­te. (3-0). Válaszként két kapos­vári kapufa következett. Előbb Fábián találta el a felső lécet, majd a 83. percben Házi lőtt jó helyzetből a bal kapufára. A két volt .első osztályú csa­pat kaposvári találkozóján a dunaújvárosiak csillogtattak időnként NB l-es erényeket. Okosan, taktikusan játszva, ügyes ellentámadásokat vezetve biztosan nyertek a tehetetlen támadósorral rendelkező ha­zaiak ellen. Jók: Németh, Tí­már, Boldoczky, Bonnyai, Csehi, Magyar, a kaposvári csapatban nem volt dicsérhető teljesítmény. Kovács Sándor beavatkozni, a győri szélső el- viharzott, az alapvonal közelé­ből hátragurított és Tamási 10 méterről laposan a kapu bal ol­dalába lőtt. (1-0). Küzdelmes, de különösen a szünet utón alacsony színvo­nalú mérkőzés. A PVSK minden különösebb lelkesedés nélkül játszott. Ügy látszott, hogy a pécsi vasutasok nem is akarnak nyerni, és így a gyenge napot kifogó győriek megszerezték a két pontot. Jók: Pozsgai, Kovács R., ill. Szabó. Kaposvár, 3000 néző. Vezet­te: Büki. Dunaújváros: Németh - Tímár, Boldoczki, Dózsa (Tóth <r 80. percben), Bonhyai — Su­gár, Sulija, Fajkusz — Ress (Al­földi a 62. percben), Csehi, Magyar. Edző: Palicskó Tibor. Kaposvár: Békéi — Kozma, Zen- tai, Gulyás, Varga (Bódis az 55. percben) - Szlovák, Ka­nyar, Czabula — Házi, Fábián, Vékony (Bíró az 55. percben). Edző: Magasházi József. A kaposvári fölény ellenére a 20. percben a vendégek sze­reztek vezetést. Varga saját térfelének közepén könnyel­műen elvesztett egy labdát, melyre lecsaptak a dunaújvá­rosiak, végül a balszélső Ma­gyar a jobb oldalon kitört, és Békéi kapust kicsalva, az üre­sen hagyott hálóba lőtt. (1-0). A 33. percben első szögletét rúgta a Dunaújváros. Ress a bal oldalról pontosan ívelt a kapu elé és a jó ütemben ér­kező Dózsa 8 méterről védhe- tetlenül fejelt a hálóba (2-0). 36. percben' növelhették volna előnyüket a dunaújvárosiak, Magyart szabálytalanul sem Győr, 1500 néző. V.: Vankó. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Sülé, Pozsgai. Kovács R. — Csó­ka, Deák, Háklár — Csollány, Tamási. (Irmes a 48. percben, Vesztergom a 80. percben), Pcpp. Edző: Mészáros Imre. PVSK: Farkas - Hüber, Szabó, Kaszás, Németh — Szász, Ham­mer, Szőcs, Kresz — Horváth (Freppán a 60. percben), Stájer (Skáfár a 73. percben). Edző: dr. Dunai János. A 38. percben Csóka 40 mé­teres átadással indította Csol- lányt. Németh nem tudott köz­Szekszárd, 1000 néző. Vezet­te: Horváth L. Szekszárd: Pó­lyák — Szabó, Tóth, Paizs, So- modi — Varga, Markus (Orosz a 67. nercben), Laki — Lauer, Sajó, Pölöskei (Dobos az 57. percben). Edző: Teszler Vendel. Sopron: Horváth Gy. — Benkő, Drázsnyák, Kecskés, Horváth G. — Németh (Dercsár a szünet­ben), Deák, Fűzi, Pásztor (Tö­rök a 78. percben) — Varga, Molnár. Edző: Mihalecz Bol­dizsár. Lendületesen kezdtek a ha­zaiak, 5 perc alatt három nagy helyzetük is akadt. Ezután fél órára ellaposodott a játék. A soproniak átengedték a teret, kapujuk elé tömörülve azonban jól romboltak. Aztán a Dózsa fokozta a tempót és megérde­melten szerzett vezetést. A 29. Dombóvár, 900 néző. Vezet­te: Szentkuti. Olajbányász: Me- gyimorecz — Gondos, Nagy, Kormos, Bántó — Savanyó, Ba­logh (Simonecz a 80. percben), László — Horváth (Papp a 88. percben), Kelemen, Bélák. Ed­ző: Madár Gábor. Dombóvár: Foki — Kurdi, Lakos, Magyar, Porcsa — Tóth-Bagi, Herbszt, Herbei (Kovács a 46. percben), — Iván, Zircher, Landek. Edző: Herbei József. A 11. percben Tóth-Bagit buktatták a kaputól 17 méter­re. A szabadrúgást Herbszt a jobb felső sarokba csavarta. (0-1). A 14. percben egy bal oldalról beívelt labdát a telje­sen szabadon hagyott. Balogh 4 méterről a kapu közepébe fejelt. (1-1). Szünet után, az 52. percben Bélák jobb oldal­ról remekül csavarta be a szög­letet, és a berobbanó Kelemen 2 méterről a bal sarokba fe­jelt. (2-1). Közepes színvonal és iram jellemezte a mérkőzést. A táb­lázaton elfoglalt helyek alap- . ján biztos vendéggyőzelmet ígért a találkozó, ámde a ha­percben Laki 18 méteres nagy erejű lövése még a kapufán csattant, de négy perccel ké­sőbb a vendégek hálójában táncolt a labda. Ekkor Lauer húzott el a bal oldalon, Benkő megállította, ám a szélső ismét rácsapott a labdára és a bal alsó sarokba lőtte. (1-0). Szü­net után, az 50. percben Pö­löskei teljesen egyedül törhe­tett. kapura, már az ötösön járt, és csak a kapussal állt szem­ben, de cseleibe "Belebonyoló­dott és Horváth Gy. lábra vető­déssel mentett. Már-már leve­gőben lógott az egyenlítés,- amikor a 66. percben Márkus tört ki középen, Sajó elé ját­szotta a labdát, aki fordulás­ból a kapu közepébe lőtt. (2-0). Fekete László zaiak több mint 50 percen ke­resztül egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, és bár a vendégek játszották a kulturáltabb 'lab­darúgást, kis szerencsével a Dombóvár az egyik pontot ott­hon tarthatta volna. Jók: Sa­vanyó, Kormos, Gondos, illetve Herbszt, Magyar, Kovács. Gaál István Az NB II. további eredmé­nyei: Várpalota—Ajka 2-0 (0-0), Bauxitbányász—Keszthely 0-0, Sabaria—Bakony Vegyész 2-0 (0-0). A NYUGATI CSOPORT ALLASA 1. Bauxitbányász 10 8 2 17- 3 18 2. Nagykanizsa 10 7 3 — 18- 7 17 3. Sabaria 10 5 5 — 12- 5 15 4. Dunaújváros 10 6 2 2 18- 5 14 5. Szekszárd 10 6 — 4 11-10 12 6. Kaposvár 7. Uam DAC 10 5 1 4 15-10 11 10 4 3 3 14-16 11 8. Komló 10 4 2 4 15-12 10 9. Keszthely 10 4 2 4 14-18 10 10. Sopron 10 2 5 3 13-16 9 11. Mohács-V. 10 3 2 5 16- 9 8 12. Bakony V. 10 2 3 5 9-19 7 13. Várpalota 10 2 2 6 12-14 6 14. Ajka 10 1 3 6 7-16 5 15. PVSK 10 2 1 7 8-18 5 16. Dombóvár 10 1 — 9 4-25 2 Megyebajnokság Vajszló—P. Postás 2-1 (1-1).’ Beremend—Villány 0-1 (0^1), Somberek—Szigetvár 0-0. Stein­metz SE—Universitas PEAC 0-0, Drávafok—P. Kesztyűgyár 0-0. István-akna-P. Kinizsi 3-3 (3-1). Geresdlak—Vasasi Bányász 2-1 (0-1). A Szentegát—Sásd mérkő­zés elmaradt, mert a sásdi együttes nem jelent meg. A MEGYEBAJNOKSÁG ALLASA 1. Szigetvár 10 7 2 1 22- 7 16 2. Vajszló 10 5 5 — 16 -6 15 3. P. Kesztyűgyár 10 6 3 1 14- 7 15 4. U. PEAC 10 6 2 2 27- 5 14 5. Beremend 10 5 2 3 20-15 12 6. Villány 10 5 2 3 12- 8 12 7. Drávafok 10 4 3 3 15- 8 11 8. Somberek 10 4 3 3 17-13 11 9. P. Kinizsi 10 4 3 3 19-20 11 10. Vasasi B. 10 3 4 3 11-10 10 11. Steinmetz SE 10 2 4 4 12-16 8 12. Geresdlak 10 3 2 5 13-25 8 13. P. Postás 10 2 1 7 13-22 5 14. Szentegát 9 1 2 6 8-21 4 15. István-akna 10 1 2 7 8-30 4 16. Sásd 9 1 — 8 8-22 2 Vízilabda A papírformának és az elvá­rásnak megfelelően, magabizto. san jutott tovább a KEK közép­döntőjébe a Szentesi Vízmű ví­zilabda-csapata. Szombaton a svéd együttes szoros mérkőzé­sen 13-11-re nyert a dán Esb- jerq SK ellen Vasárnap délelőft a Vízmű a dánokkal mérkőzött és szebbnél szebb akciógolók- kal, erőteljes és 'fegyelmezett játékkal fölényes győzelmet ara­tott. Szentesi Vízmű—Esbjerg SK 18:5 (3-1, 3-2, 7-0, 5-2). Délután a nagyobb játékerőt képviselő svéd Neptun Stock­holm volt az ellenfél A lelkes svéd csapat ellen a szentesiek fokozatosan lendültek játékba, és az utolsó két negyedben mu­tatott kitűnő játékukkal bizto­san nyertek. Szentesi Vízmű—Neptun Stockholm 12-5 (2-2, 2-1, 5-2, 3-0). Torna A franciaországi Rennes-ben vendégszerepei a magyar női tornászválogatott, a házigazdák legjobbjai ellen. A kötelező gya­korlatok befejezése után a ma­gyar együttes 182:179,35 arány­ban bizonyult jobbnak. Az egyé­ni küzdelemben holtverseny ala­kult ki a francia Fiandrino és a magyar Köteles között, mind­ketten 36,65 pontot értek el. A harmadik helyen Szabó végzett 36,40 ponttal, negyedik a fran­cia Sanguinetti lett 36,35 pont­tal. A versenyt a szabadon vá­lasztott gyakorlatokkal folytat­ják A PMSC—SZEOL AK mérkőzés eredményét eltaláló három pályázónk közül a sorsolásnál a szerencse Regős Lajos, 7800 Siklós, Köztársaság tér 1/B. sz. alatti lakosnak ked­vezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje: szom­bat déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvé­nyen lehet, amelyet a szerkesztőség címére <7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: ZTE—PMSC ......................................................... P ótmérkőzés: MVTE—Bauxitbányász ....................................... A pályázó neve: ................................................................................ A pályázó cime: ............................................................................... O lajbányász-Dombóvár 2-1 (l-l) Területi bojnoksóg A Siófok mögött szoros a mezőny Siófoki Bányász-Mázaszász- vári Bányász 3-0, (1-0). Siófok, 500 néző. V.: Rákosi. A Siófok határozott és jó játékával győz­te le a szívósan, keményen vé­dekező vendégeket. Góllövők: Bódi (2), Horváth I. Siklós—Táncsics SE 0-0. Sik­lós, 1000 néző. V.: Kleiber. A közepes iramú mérkőzésen nagy taktikai küzdelem folyt a pá­lyán. A vendégcsapat kemény és határozott védekezésével megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. Ki»sáil«iÍiiÍ«É Támad a PVSK, a lepattanó labdát azonban a BSE játékosa szerzi meg Arató László felvétele Pécsi csapatok rossz napja MAFC-PVSK 92-80 (42-54). NB I. férfi mérkőzés, Budapest. V.: Král, Aranyosi. PVSK: Da­rázs (4), Kovács N. (18), Varas- di (15), Tóth (24), Rabb (17). Csere: Gálosi (2). Megbízott edző: Szamosi Nándor. A MAFC legjobb pontszerzői: Somogyi (27), Szirmai (25). BSE-PVSK 79-71 (39-30). NB I. női mérkőzés. Pécs, Városi Sportcsarnok, 200 néző, v.: Weidinger, Bacsfay. PVSK: Hol­lós (39), Bundászné (2), Csan- kó (2), Szabóné (2), dr. Hilbert (20). Csere: Padragi (-), Sztoj- kovics (—), Notaisz (—), Balázs (6). Edző: Horváth Imre. Az első félidő 17. percéig fej-fej mellett haladt a két csapat. Szünet után meglepetésre a PVSK 6 pontos előnyt szerzett, már-már úgy látszott, megnyeri a találkozót, de a hajrára el­fáradtak játékosai, és ezt a rutinos BSE kihasználta. A BSE legjobb dobói: Németh (22), Nagy (17) és Sepsei (15) vol­tak. Táncsics SE-U. PEAC 99-79 (46-36). NB I. férfi mérkőzés, POTE-csarnok, 300 néző, v.: Faidt, Szabó IV. Táncsics SE: Szalai (26), Ács (9), Szabolcs (44), Stickel (10), Szabó L. (-). Csere: Szabó P. (2), Monok (—), Strebó (8). Edző: Klenovics Endre. U. PEAC: Kiss (17), Tóth (19), Richter (14), Juhász (12), Ottó (13). Csere: Nyirati (—), Csernai (4). Edző: Czéh László. Meglepetés az U. PEAC ilyen különbségű hazai veresége. U. PEAC-Zalahús 90-31 (50-18). Szigetvár-MÁV NTE 62-54 (24-23), NB II. női mér­kőzések. fl liászprogram keretében az alábbi föld alatti munkakörök betöltésére 18—35 éves férfiak jelentkezését várja a Mecseki Szénbányák Csapatcsillés (betanított munkás) 5400—7000 Ft vájár (szakmunkás) 6500—9000 Ft • bányalakatos (szakmunkás) 5000—6000 Ft havi kereseti lehetőséggel és egyéb juttatásokkal. ötnapos munkahét Alkalmazás és munkásszálló Pécsett vagy Komlón. Házas, családos férfiak letelepítésére kedvezményes bányászlakás-akció! Lakásjuttatás, munkával szerzett érdemek alapján, 10 éves- munkaszerződéssel, 1982—1983. évben. Alapfeltételünk: több éves, folyamatos utolsó munkaviszony, nálunk végzett alkalmassági vizsgálat. A részletes munkaviszony-előzmények ismeretében tájékoztatót küldünk. CÍMÜNK: MECSEKI SZÉNBÁNYÁK MUNKAÜGYI OSZTÁLYA, PÉCS. KOMJAT ALADÁR ÜT 5. 7629 TELEFON: 24-863 Boly—Latinco SE 5-1 (4-1). Boly, 600 néző. V.: Máy. Jó ira­mú mérkőzésen biztos győzelmet aratott a hazai csapat. Góllö­vők: Ulrich (2. egyet 11-esből), Marián, Fitt, Schneider, ill. Pe­tő (11-esből). Zsolnay SE-Barcs 3-2 (1-1). Zsolnay-pálya, 250 néző. V.: Szinger. Jó iramú mérkőzésen nyert a hazai csapat. Góllövők: Lőrincz (2), Lauer, ill. Fodor (2). PBTC—Bonyhád 3-1 (1-0). Bőrgyár-pálya, 200 néző. V.: Vukmann. Az első félidőben a Bonyhád többet támadott, de a PBTC játéka eredményesebb volt. A második félidő küzdel­mes 45 percet hozott, és a PBTC rutinja jdbban érvénye­sült. Góllövők: Jurin, Ábrahám, Aradi, ill. Horváth. Bátaszék—Paks 3-0 (2-0). Bá- taszék, 500 néző. V.: Bu-rai. A mélyen tudása alatt játszó Paks ellen akár nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettek volna a hazaiak. Góllövők: Bosnyák (2), Fiath. Sellye—Tamási 1-0 (0-0). Ta­mási, 450 néző. V.: Haracsi. Az igen alacsony iramú és színvo­nalú találkozón hiába játszott mezőnyfölényben a hazai gár­da helyzeteit nem tudta gólra váltani. Góllövő: Goják (11- esből). Kiss ), SE—Kisdoroq 2-2 (2-0). Kapoly, 300 néző. V.: Tóth. Az első félidőben a ha­zaiak, a második félidőben a vendégek játszottak jobban. Góllövők: Huber, Végh, ill. Hor_ váth, Éppel. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siófok 10 9 1 _ 3 0- 4 19 2. Sellye 10 5 3 2 19-14 13 3. Táncsics SE 10 4 4 2 15- 9 12 4. Siklós 10 4 4 2 9- 7 12 5. Tamási 10 4 2 4 14-13 10 6. Bonyhád 10 3 4 3 10-11 10 7. Paks 10 3 4 3 17-19 10 8. Mázaszászv. 10 4 1 5 17-18 9 9. Kiss J. SE 10 3 3 4 16-17 9 10. Kisdorog 10 3 3 4 15-18 9 11. Bátaszék 10 3 3 4 9-12 9 12. Boly 10 3 2 5 14-15 8 13. Barcs 10 3 2 5 18-26 8 14. Zsolnay 10 3 2 5 7-18 8 15. PBTC 10 2 3 5 11-14 7 16. Latinca SE 10 1 5 4 11-17 7 Autósport A túrakocsik Európa-bajnok- ságába számító 16. Antibes ra­lit a francia Vincent—Huret duó nyerte Porsche 911 márkájú au­tójával. A kettes szorzójú ver­senyen, amely eayben a francia rolibajnoksáq döntője is vqlt, hat ország 135 qépkocsijg állt rajthoz és csak 35-en értek cél­ba. A táv 1475 kilométér volt, ebből 650 km a qyorsasági. Az FB-futam nehézségére iellemzó, hogy a gyorsasáqi szakasz át- Icqsebesséae 60 km/óra volt. A sebesséqváltó és tenaelykap- csoló hibával küszködő Feriáncz —Tandari kettős Renault 5 Turbo gépkocsijával az abszolút 5. he­lyet szerezte meg. A kiesők kö­zött volt a tavalvi viláqbajnok nyuaatnémet Röhl, Porsche ko- . csijával. liTSlCSl Dunántúli napló . „ Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054