Dunántúli Napló, 1981. június (38. évfolyam, 148-177. szám)

1981-06-15 / 162. szám

Olajbányász— Haladás l-l (0-0) PVSK—Várpalota 0-0 Támad a PVSK, de ezúttal is eredménytelenül PVSK-pályo, 300 néző. Vezette: Lá­zin. PVSK: Farkas — Hüber, Tat- ■ősi (Tóth, a 32. percben), Szabó, Szöcs — Kaszás, Skálár, Kresz — Varga (Szász, a 65. percben). Stá­jer, Horváth. Edző: Rónai István. Várpalota: Palotai — Pávics, Hagy III., Kisbej, Bar — Nagy IV., Trics- kó, Wittmann — Mártái (Szöllősi, a 62. percben), Druskóczi, Nagy I. Ed­ző: Kárpáti István. Változatos játékkal kezdődött a mérkőzés, nyílt sisakkal ját­szott mind a két csapat. A 24. percben Szabó a jó helyzetben lévő Vargához játszott, de a szélső lövése a kapu fölé szállt. A pécsiek voltak aktívabbak, a 36. percben Kaszás lövése té­vesztett célt. Szünet után is a vasutasok támadtak többet, bár a vendé­gek is többször veszélyeztettek, a 67. percben Kaszás 10 méter­ről lőtt kapu mellé. A PVSK nem -.tudta kihasz­nálni helyzeteit. A vasutasok­nak a hazai pályán meg kellett elégedniük a döntetlennel. A várpalotaiak jól szervezték meg védelmüket, és biztosan hárí­tották a pécsiek erőtlen próbál­kozásait. A játék képe és a helyzetek alapján a PVSK állt közelebb a győzelemhez. A pé­csi csapatból Kaszás, Varga játéka volt elfogadható. A ven­dégek közül Nagy III., Nagy I. játéka tetszett. Hegyi István Komló—Pét 2-0 (1-0) Pétfürdö, 800 néző. Vezette: Benkő. Komlói Bányász; Baán — Iványi, Mód, Mács, Barta — Róth |.( Stemler, Rapp — Hegyi (Róth II. a 84. percben), Radics, Tóth. Edző: Kontha Karoly. Péti MTE: Müllner — Obuch, Fedlák, Stieger, Kiss L. — Czuczka, Gáspár, Dómján — Poczman (Hódósi a 69. percben), Ur, Kaphegyi. Edző: Kere­kes Imre. A 26. percben Hegyi a saját térfeléről indult, aztán az alap­vonal közeléből belőtte a lab­dát, amely a kapufáról kipat­tant, de az érkező Tóth mintegy 2 méterről a hálóba kotorta. (1-0) A 34. percben Gáspár szabadrúgása, a felső lécről Fedlák elé pattant, aki öt mé­terről a hálóba fejelte. A játék. vezető gólt ítélt, amelyet azon­ban a partjelző megkérdezése után visszavont. A 49. percben Tóth a bal oldalon átjátszotta Obuchot, beadása a péti vé­dőkről Radics elé pattant, aki mintegy 8 méterről a hálóba vágta a labdát. (2-0). ' A nagy hőség ellenére jó ira­mú, küzdelmes, végig színvona­las mérkőzést vívott a két csa­pat. A rutinosabb Komló jobb játékkal megérdemelten győzte le a mezőnyben többet támadó, de számos gólhelyzetet kihagyó Pétét Jók: Iványi, Mód, Barta, Stemler, Tóth, illetve Müllner, Fedlák, Kiss L. Ajka—Mohács-Véménd 3-1 (3-0) Ajka, 1200 néző. Vezette: Seregi. Ajka: Horváth — Kötze, Puskás, Ha­raszti, Udvardi, (Molnár a 66. perc­ben) — Hollenczer, Kiss, Menyhárt (Takács a 86. percben) — Nagy, Czi- vik, Vajda. Edző: Dalnoki László. Mo­hács: Antal — Farkas, Rótt, Hancz, Berki — Schwarckopf, dr. Zsolt, (Nyárs az 50. percben), Lőrincz — Megyeri, Havasi, iónás. Edző: Ma- thesz Imre. A második percben Udvardi a saját térfelén szerezte meg a labdát, a bal szélen felfutva sorra kicselezte ellenfeleit, majd éles szögből, mintegy 14 méter­ről a bal felső sarokba bombá­zott. (1-0). A 32. percben Vajda tört be a 16-oson belülre és kö­zelről a jobb sarokba küldte a labdát (2-0), A 40. percben a gólhelyzetben lévő Nagy lábát Antal elhúzta. 11-esi A büntetőt Haraszti magabiztosan értékesí­tette (3-0). A 85. percben Me­gyeri elfutott a jobb oldalon és beívelt labdáját Havasi fejjel küldte a hálóba (3-1). A végig jó iramú, változatos mérkőzésen a gyorsan elért gól jótékony hatással volt a ha­zaiakra. Gólratöröbb játékával biztosan nyert az ajkai együt­tes. Jók: Kiss, Haraszti (a me­zőny legjobbja), Udvardi, Vaj­da, Götze, illetve Megyeri és Lő­rincz. Szekszárd—Sellye 1-0 (0-0) Sieksrárd, 700 néií. Vezette: Simon. Szekszárd: Pólyák — Varga, Tóth, Somodi, Bonnyai — Szabó, Markus, Kniesz (Weitner, az 50. percbon) — Pölöskei (Lieszkovszki, a 08. perc­ben), Orosz, Koroknai. Edző: Magos­házi József. Sellye: Fiedler — Hosz- szú, Vass, Krón, Baumann, (Martin, a 70. percben) — Markovics, Otártics (Elmajer, az 58. percben), Amigya — Goják, Szabadi, Varga. Edző: Koller Nándor. Az 57. percben Koroknai jobb oldali beadását Fiedler kiejtette, Pölöskei lövése Krö­nen irányt változtatott és a labda a bal sarokba vágódott ,* (1-0). A 73. percben Weitner- nek előbb a sárga, majd a pi­ros kartont mutatta fel a játék­vezető. Jó iramú, mindvégig küzdel­mes találkozón, ha keservesen is, de 8 hét után ismét nyerni tudott a Szekszárd. Élénk iram­ban kezdtek a hazaiak, az első félórában több helyzetet kidol­goztak, valamint egy kapufát is lőttek. A félidő hajrája ki­egyenlített küzdelmet hozott. Szünet után hatalmas lendü­lettel rohamozott a Sellye, időn­ként tűzijátékot rendezett az időközben emberhátrányba ját­szó lila-fehérek kapujánál. Jók: Pólyák, Bonnyai, Somodi, Már­kus, Pölöskei, illetve Hosszú, Markovics, Varga. Fekete László Nagykanizsa, Olajbányász-pálya, 4500 néző. V.: Kuti. Nagykanizsa: Megyimórecz — Englóner, Nagy L., Papp, Gondos — Savanyó, Balogh (Horváth, a 72. percben), Simonen — László,' Kelemen, Bántó. Edző: Madár Gábor. Haladás: Hegedűs — Horváth, Király, Vörös, Preszeller — Halmosi (Szarka, az 59. percben), Nagy, Kulcsár — Garics, Fitos, Né­meth (Tarr, a 72. percben). Edző: Palicskó Tibor. t Az olajosok a 71. percben vezetést szereztek: a szemfüles Bántó a 16-osnál lecsapott a labdára, egy csellel tisztára ját­szotta magát, maid hatalmas lövést zúdított a bal sarokba. (1-0). A kanizsaiak nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert két perccel később a kitörő Kul­csárt Nagv L. a 16-oson belül felvágta. A 11-est Garics biz­tosan értékesítette (1-1). Balogh Antal Dombóvár— Keszthely 4-3 (3-3) Dombóvár, 2000 néző. V.: Tompa. Dombóvár: Foki — Banai, Horváth, Lakos. Porcsa — Tóth-Bagi (Vörös a szünetben), Herbst, Nagv — Tu*ii, Zircher, Landek. Edző: Herbei Jó­zsef. Keszthely: Hajba — Paizs, Filó, Antoni (Szabó a 66. percben), Gáspár — Bagó (Nagy a szünetben). Cziráki, Simon — Bogáti, Rácz, Pál. Edző: Géléi Imre. A 17. percben Rácz kilépett az elmélázó védők‘között és a kifutó Foki mellett 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (0-1). A 20. percben Nagy kitűnő lab­dát küldőt középre és Zircher 6 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. (1-1). A 23. percben Herbst óriási gólt lőtt 10 mé­terről a jobb felső sarokba. (2-1). A 35. percben ismét HejTict volt eredményes, 17 mé­terről ritkán látható nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba. (3-1). A 39. percben Bogáti elfutott a bal oldala" mlnfa- szerű visszojátszását Rácz 6 mé­terről a jobb sarokba helyezte. (3-2). A 41. percben Bogáti kiléoett a lesre játszó védők közül és a kimozduló Foki mel­lett 7 méterről az üres kapuba aurított. (3-3). Az 58. percben Zircher remekül lefejelte a lab­dát Nagy elé, oki 9 méterről a bal felső sarokba bombázott. (4-3). Az izgalmakban és remekbe szabott gólokkal bővelkedő mérkőzésen a kulturáltabban játszó vendégek. ellen a lelke­sen küzdő hazaiak óriási bra­vúrral harcolták ki a győzel­met. Jók: Herbst. Nagy, Zir­cher, Banai, ill. Antoni, Rácz, Filó. Gaál István Az NB II. további eredmé­nyei: Soproni SE—NIKE Fűzfői AK 0-0, Sabaria SE—Honvéd Rákóczi SE 2-1 (1-1), Tapolcai Bauxitb.—MÁV DAC 3-1 (0-0). Bakony V. Bábolna 3-0 (0-0). NYUGATI CSOPORT: 1. Haladói 37 19 17 I 84-37 55 2. Olajbányász 37 19 11 7 78-48 49 3. Keszthely 37 19 9 9 64-48 47 4. Sabaria 37 18 11 8 45-34 47 5. Bauzitb. 37 18 7 12 58-54 43 6. PVSK 37 15 12 10 53-34 42 7. Moh.-Véménd 37 ÍJ 12 10 46-32 42 8. Komló 37 15 10 12 43-35 40 9. Bábolna 37 1 3 12 12 38-52 38 10. Sopron 37 13 10 14 51-43 36 11. MAV-DAC 37 12 12 13 59-54 36 12. Szekszárd 37 12 11 14 37-35 35 13. Ajka 37 13 9 15 49-50 35 H. Bakony*egyész 37 10 ÍJ 1Í 45-50 35 15. Várpalota 37 1 0 12 15 46-58 32 16. Dombóvár 37 9 14 14 40-64 32 17. Sellye 37 10 8 19 49-69 28 18. Rákóczi SE 37 9 9 19 39-55 27 19. Fűzfő 37 8 6 2 3 36-65 22 20. Pét 37 8 3 26 43-86 19 A Ferencváros—PMSC mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Horváth Zsolt (Kaposvár Rózsa F. u. 6. sz.) alatti lakosnak kedvezett, akinek a nyereményt, 100 forintos vásárlási utalványt, postán küldjük. E heti szelvények beérkezési határideje június 20, déli 12 óra. Főmérközés: Komló—PVSK: ......................................................... Pótmérközés: Sellye—Dombóvár: ................................................. A pályázó neve: ............................................................................. A pályázó lakcíme: ......................................................................... T enisz Vasárnap Kairóban véget ért az Egyiptom-Magyorország Da­vis-kupa teniszmérkőzés. A ta­lálkozó sorsa már a páros mérkőzést követően eldőlt — továbbjutott a magyar együt­tes —, ezt követően már csak „a rend kedvéért” játszották le az utolsó két egyest, amelyek közül az egyiket Machán meg­nyerte, a másikat pedig Benyik elvesztette. így alakult ki a 4:1-es végeredmény. Úttöröolimpia Pécsújhegyen a kézilabda-stadion­ban vasárnap délelőtt 6 fiú- és 6 lánycsapat részvételével megkezdőd­tek a kézilabda területi úttörőolim­pia mérkőzései. A pécsi csapatok jél rajtoltak. «Vasárnapi eredmények. Fiúk: Dunaföldvár (Tolna)—Bp. Sül­lői 21-18, Lajosmizse (Bács)—Csurgó (Somogy) 18-17, Pécs (Anikó utca) — Söjtör (Zala) 17-14. Lányok: Söitör (Zala)—Bp. Vörösmarty 11-9. Pécs (Bárt fa utca)—Balatonszárszó (So# mogy) 13-11, Kiskunmaisa (Bács) — Nagymányok (Tolna) 26-13. A mér­kőzések hétfőn délelőtt folytatódnak. * Szombaton és vasárnap a Tüzér utcai pályán rendezték meg az út­törőolimpia atlétikai megyei döntő- jól. A városok (Pécs, Mohács, Komló, Szigetvár) és a járások győztes csa­patai a megye legjobbja c;mért ver­sengtek két napon keresztül. A győz­tes csapatok az úttörőolimpia orszá­gos döntőjén képviselik Baranya megyét. Eredmények: Kisdobos fiúk •— háromtusa versenye (30 m, távol­ugrás, kislabdahajitás): 1. Szépe Zoltán (2. sz. gyakorló iskola), 2. Orbán Zoltán (2. sz. gyakorló isk.), з. Pásztor György (Komló, Gagarin и. ). Csapatverseny: 1. Máriakéménd, 2. Komló. Kodály Z. u., 3. Pécs, Ani­kó u. Kisdobos lányok, eqyéni: 1. Patacsi Evelin (dr. Hal József u.t, 2. Kovács Bea (Komló, Gagarin u.), 3. Laskai Szilvia (2. sz. gyakorló isk.). Négytusa, fiú (60 m, 400 m, kis- labda, távol) : 1 Gyéresi A. (39-es Dandár u), 2. Baumstark R. (Vil­lány), 3. Kóczián R. (39-es Dandár u.). Csapatverseny: T. a 39-es Dan­dár u., 2. Siklós, 3. Nagypeterd. Lányok: 1. Frank Cs. (Pécs, Közts. téri isk.), 2. Ontrocska M. (Mohács, Park u.), 3. Mogyorósi E. (Komló, Fürst S. u.). Csapatverseny: 1. Pécs, Közts tér, 2. Szigetvár I. sz. isk. 3. Siklós, Batthyány K. isk. Öttusa fiú.: (60 m, 600 m, súlylökés, kislabda, távolugrás) : 1. Fábián J. (Mária­kéménd), 2. Mácsai Cs. (Komló, Gagarin), 3. Horváth A. (Komló, Gagarin). Csapatverseny: 1. Mária­kéménd, 2. Komló. Kodály Z. u., 3. Pécs, Anikó u. Lányok: 1. Hüber K. (Mázaszászvár), 2. Csoboth K. (Somberek), 3. Móró ex G. (Mohács, Széchenyi u.). Csapatverseny: 1^ Pécs, dr. Hal József u. isk. 2. Pécs, Anikó u., 3. Siklós Batthyány K. u. IVIegyebajnoksacj Siklós, Boly, PBTC, Mázaszászvár és a Zsolnay a területi bajnokságban Szigetvár— Mágocs 9-0 (5-0). Sziget­vár, 400 néző. V.: Balázs. A nagy kedvvel játszó Szigetvár már az első félidőben biztosította győzelmét. Gól­lövők: Szöllősi (3), Baumholczer (3), Palotai (2), Szilágyi. Jók: Kecskés, Szöllősi, Erdős, Baumholczer, ill. Kelemen. P. Postás—Vajszló 2-0 (0-0). Vajszló, 200 néző. V.: Sz inger. A hazai csa- pah sok kihagyott helyzet mellett még egy 11-est sem tudott értéke­síteni. Góllövők: Mács, Vincze. Jók: Hausznek, Vincze, Vavika, ill. Tá­voli, Herke. U. PEAC—P. Kinizsi 1-0 (0-0). Ko­vácstelep. 50 néző. V.: Szenttamási. A helyzeteit kihagyó és 11-est hibázó hazai csapat ellen megérdemelten nyert a vendég U. PEAC. Góllövő: Deme. Jók: Deme, Kovács, Krénusz, ill. Kondákon, Szeszán. Mázaszászvár—Drávátok 5-2 (0-2). Drávátok, 300 néző. V.: Kain. A má­sodik félidőre visszaesett a hazai csapat. Gól lövők: Dunai (3), Perénvi, Maglódi, illetve Hidasi, Tóth. Jók: Dunai, Maglódi, Katona, ill. Ka­nász I. Pécsi BTC—Beremend 5-1 (4-1). Bőr­gyár-pálya, 100 néző. V.: Thassy. A jó napot kifogó PBTC csatársor már az első 15 percben döntésre vitte a dolgot. Góllövők: Hajós (3), Ah- rahám (2), illetve Daka. Jók: Hajós, Abrohám, Jurinavics. Miklós, Hámori L., ill. Gaál és Robert. Vasas! Bányász—Villány 3-2 (2-0). Pécsújhegy, 150 néző. V.: Antalfi. A bányászcsapat már 3-0-ra vezetett, ez­után azonban visszaesett és íqv szo­ros lett a végeredmény. Góllövők: Szabó (11-esből), Adorján, Rónai, illetve Ivanek, Macsi. Jók: Hirth, Kó- lya, Rónqi, Dobsi, illetve Friedrich, Macsi, Füredi. Siklós—Pécsi Kesztyűgyár 4-1 (3-1). . Pécsbányatelep, 200 néző. V.: Horváth J. A Siklós bajnokhoz méltó fölényben játszott, a 75 percen keresztül 10 em­berrel játszó Kesztyűgyár ellen. Ki­állítva (Rózsahegyi, P. Kesztyűgyár). Góllövők: Csőre (2), Pazaurek, Sztoj- ka, ill. Hopp. Jók: Bori, Petvétei, Adorján, Kolompár, illetve Berkes és Varga. Zsolnay SE—István-akna 2-0 (2-0). Pécftzabolcs, 400 néző. V.: Tatai. A 10 főre olvadt Bányász ellen akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a vendég Zsolnay. Kiállítva: Kalmár (István-akna). Góllövők: Zsolt (2). Jók: Harasztia, Papp, illetve Végvári. Steinmetz SE—Bóly 1-0 (1-0). Pos­tás-pálya, 200 néző. V.: Nagy L. Jó iramú mérkőzésen, a végig jobban játszó honvéd csapat rászolgált a győzelemre. Góllövő: Bodó. Jók: Hor­váth, Schmidt, Pirkhoffer, Mózer, Schneider (a mezőny legjobbja), illet, ve Paksics és Marián. A MEGYEI I. OSZTÁLY VÉGEREDMÉNYE 1. Siklós 2. Bóly 3. PBTC 4. Mázaszászvár 5. P. Zsolnay 6. Szigetvár 7. U. PEAC 8. Beremend 9. Kesztyűgyár 10. P. Kinizsi 11. Drávátok 12. Villány 13. P. Postás 14. Steinmetz SE 15. Vajszló 16. Vasas! Bány. 17. Mágocs 18. István-akna 34 23 6 6 89-33 52 34 19 7 8 48-29 45 34 18 8 8 52-30 44 34 19 5 1 0 76-53 43 34 18 7 9 71-54 43 «54 18 10 8 59-35 42 34 17 5 12 61-48 39 34 14 11 9 61-59 39 34 15 8 11 51-45 38 34 14 6 14 43-38 3* 34 12 10 12 44-44 34 34 10 V1 13 35-43 3T 34 9 10 15 31-44 28 34 10 8 16 31-47 20 34 8 8 18 28-46 24 34 9 5 20 44-69 23 34 5 4 25 30-88 14 34 3 5 26 25-74 11 * Az első vonal feletti csapatok be­kerültek a területi bajnokságba, a második vonal alatti két csapat osz­tályosát játszik a megyei I. osztályban maradásért. SOMOGY MEGYEI BAJNOKSÁG Honvéd Kiss J. SE—Siófoki Bá­nyász 4-2 (3-0). Kapoly. Győzelmével a Honvéd csapata nyerte a Somogy megyei bajnokságot. Somogy me­gyéből a területi bajnokságba á következő öt csapat jutott: Honvéd Kiss J. SE, Honvéd Táncsics SE, Siófoki Bányász, Honvéd Latinka SE és Barcs. TOLNA MEGYEI BAJNOKSÁG Bátaszék—Aperhant 6-0 (3-0). Ez­zel a győzelmével a bátaszéki csa­pat nyerte a* Tolna megyei bajnok­ságot. A területi bajnokságba ju­tottak: Bátaszék, Bonyhádi MSC, Paks, Tamási. Az ötödik feljutó Kiv dörög, Dunaszentgyörgy közül korút ki. Még egy elmaradt mérkőzés van vissza. Sakk Vasárnap a 6. fordulót bo­nyolították le a szuper sakk- bajnokságon, a fővárosi tanács dísztermében. Eredmények: Grószpéter—Lukács döntetlen. Adorján—Sax döntetlen. Fara­gó—Forintos 1-0. Portisch—Pin­tér függő. Ribli—Csőm döntet­len. Az élcsoport állása: Fa­ragó és Ribli 4—4, Pintér 3 (1), Adorján, Csőm és .Lukács 3—3 pont. Hétfőn a függőjátszmá­kat fejezik be. Atlétika Az Újpesti Dózsa versenyén Budapesten a női gerelyvetés­ben Torma Ibolya (PMSC) idei legjobbjával, 58 méter 20 centi, méteres dobásával 2. helyen végzett. Az 5000 méteres férfi síkfutásban Bauer (Komlói Bá­nyász) második volt 14:12,4-gyel. 3. Szabó P. (PMSC) 14:16,2. Kézilabda Befejeződtek Pécsett a Zsol- - nay Kupa női mérkőzések. BTC —Mezőgép 17-11, PMSC—Zsol­nay 18-15, 1. PMSC, 2. Zsolnay, 3. BTC, 4. Mezőgép, 5. Kesz­tyűgyár, 6. U. PEÁC. Mezőgép—Herendi Porcelán 26- 10 (11-4). NB II. női mér­kőzés, Pécs. U. PEAC—III. kér. TTVE 27- 24 (14-9): NB II. férfi mér­kőzés, Budapest. TOTO 1* Olajbányász—Haladás 1-1 x 2. Dombóvár—Keszthely 4-3 1 3. Bakony—Bábolna 3-0 1 4. Alumínium—Mohács-Vém. 3-1 1 5. Szegedi Dózsa—Budafok 1-3 2 6. Kossuth KFSE—SZEOL AK 0-3 2 7. Bp. Spartacus—G.-MAVAG 2-1 1 8. Hajdúböszörmény—Gyula 1-í 2 9. Atalanta—Genoa 1-2 Z 10. Catania—Pescara 0-1 Z 11. Foggia—Cesena 1-3 2 12. Rimini—Palermo 1-1 x 13. Verona—Varese 0-0 x 13. plusz 1 14. Lecce—Taranto 1-0 f Értesítjük a lakosságot, hogy új szolgáltatással, üvegezéssel állunk rendelkezésére Rövid határidővel: síküveg, huzalos üveg, katedrái üveg, különböző színekben. Helyszíni munkát is vállalunk, az esti órákban is. PÉCSI SZOLGÁLTATÓIPARI VÁLLALAT Pécs, Endresz György u. 2. Telefon: 13-677. Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erisébe« Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Laplftadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7608 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 ______Kiadó telex: 12-320________ Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel : 13-177. 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054