Dunántúli Napló, 1981. június (38. évfolyam, 148-177. szám)

1981-06-08 / 155. szám

Váratlan eredmény Mohácson Bauxitbányász—Mohács-Véménd TE 1-0 (0-0) Mohács, 1000 néző. V.: Ágos­ton. Bauxitbányász: Petrovics - Tóth, Ughy, Lovász, Major - Ormai, Mészáros, Szalai — Né­meth, Horváth, Tendli. Edző: Németh Lajos. MVTE: Antal — Farkas, Rótt, Hancz, Berki - Schwarczkopf, dr. Zsolt (Nyárs, a 70. percben), Lőrincz — Me­gyeri, Havasi, Jónás. Edző: Mathesz Imre. A mérkőzés előtt két órával felhőszakadás által áztatott pá­lyán kezdtek a csapatok. Fel­tűnt, hogy a vendégek alkal­mazkodtak jobban a talajhoz, és a tengerszemekkel tarkított pályán ők tudtak folyamato­sabb játékot kialakítani. Bár dr. Zsolt kétszer is egyedül törhetett a vendégek kapuja felé, mindkét esetben „szerel­te” őt a 16-os vonalán a víz. Szünet után is a vendégek birtokolták többet a labdát. Amíg a hazaiak egyéni kitöré­sekkel kísérleteztek, a vendé­gek sok rövid adogatással pró­bálták megközelíteni Antal ka- Duját. A 67. percben a mezőny iegjobbja, Szalai tört be a 16- osra, ott a labda megugrott előtte így csak a levegőt talál­hatta el. Közben a támasztó lába kicsúszott alóla és az egyik mellette álló védőnek esett. A játékvezető mindenki megdöbbenésére a 11-es pont­ra mutatott. A büntetőt Szalai élesen lőtte Antal kapujának bal oldalába (1-0). A gól után elkeseredett kísérleteket tettek a hazaiak az egyenlítésért, de elkapkodták helyzeteiket. A nagy lendületbe jött MVTE ezen a délutánon kép­telenek voltak alkalmazkodni a körülményekhez és ez nemcsak kettő pontjukba, de a hazai veretlenségükbe is került. A vendégek érettebb, átgondol­tabb játékot produkáltak, s ha szerencsével is, elvitték Mo­hácsról a két pontot; Ami nem sikerült a Haladásnak, Olajbá­nyásznak és a Sabariának, si­került a tapolcaiaknak. A ven­dégeknél a hátvédsor legbizto­sabb pontja Lovász, a gólt szerző Szalai és az állandó gólveszélyt jelentő Németh, mig a hazaiaknál a két sokat dolgozó középpályás, Schwarcz­kopf és Lőrincz érdemel dicsé- re'et. Kapu László PVSK—Rákóczi SE 4-0 (2-0) Tata, 300 néző. V.: Maczkó. PVSK: Farkas — Hüber, Stájer, Szabó, Szőcs — Szász, Kaszás, Tóth, Skáfár — Varga (Hámori, a 75. percben), Horváth (Bó­dog, a 85. percben), Kresz. Ed­ző: Rónai István. Rákóczi: Ba­logh — Guzsik, Kocsis, Juhász, llosvai — Nagy (Kapusi, a 67. percben), Kishonti, Sikesdi, Par­ti — Hadószi, Dómján (Hol- dampf, a 67. percben). Edző: Horváth Lajos. A 30. percben Szabó megke­verte a hazai védelmet és a ki­futó kapus felett a 11 -es pont­ról a kapu közepébe emelte a labdát (1-0). A 36. percben Szabó nagyszerű átadást ka­pott Horváthtól, gyenge lövése az elalvó kapus mellett- a bal alsó sarokban kötött ki (2-0). A 60. percben Hadászit után- rúgásért a játékvezető kiállítot­ta. A 70. percben Szász nagy­szerű cselek után a kifutó ka­pus felett a 11-es pontról a ka­pu közepébe lőtt (3-0). A 79. percben Skáfár a 16-os sarká­ról -a tehetetlen kapus mellett a kapu közepébe lőtt (4-0). A PVSK nagyszerű játékkal lepte meg a hazaiakat, akik teljesen széteső játékot nyújtot­tak. A vendégek akár nagyobb különbséggel is nyerhettek vol­na. Jók: Stájer, Szabó, Kaszás, Kresz. A hazai együttesből sen­kit sem lehet kiemelni. Keszthely—Sellye 3-1 (1-0) Keszthely, 2000 néző. Vezette: a hálóba (1-0). Az 51. percben Nagy B. Keszthely: Hajba — Rácz elé került a labda, aki Tais, Fíló, Gáspár — Antoni, nyugodtan a hálóba helyezett Bagó, Pál — Simon, Bogáti, (2-0). A 71. percben Elmayer jó Rácz, Szabó (Németh, a 85. labdát kapott és laposan a há- percben). Edző: Pellei Imre. — lóba lőtt (2-1). A 72. percben Sellye: Fiedler — Hosszú, Vass, szabadrúgáshoz jutott a hazai Krén, Baumann — Martin, Mar- csapat. A labda elsuhant a vé- kovics, Goják (Lombosi, a 25. dők feje fölött és a jókor érke- percben) — Elmayer, Szabadi, zó Simon a hálóba továbbította Varga. Edző: Koller Nándor. (3-1). Az első percben Baumann A mérkőzés első 10 perce szabálytalanul szerelte. Bogátit, után zuhogó eső nehezítette a ezért sárga lapot kapott. A 13. játékot A hazai csapat végig percben Simon a bal oldalon nagy fölényben játszott, teljesen cselezett, utána felvágták, és a megérdemelten nyerte a talál- megítélt büntetőt Bogáti lőtte kozót. e Aj ka—Szekszárd I -0—(0-0) Ajka, 1000 néző. V.: Szemes. A 81. percben Czibik jobb- Ajka: Horváth — Hollenczer, oldali szögletét Nagy bomba- Puskás, Haraszti, Udvardi — fejessel küldte a léc alá (1-0). Czibik, Kiss, Menyhárt — Túri Az első félidőben változatos, (Molnár, a 63. percben), Nagy, kiegyenlített játékot láthatotta Vajda Edző: Dalnoki László, közönség Fordulás után ke- Szekszárd: Pólyák — Somodi, mennyé vált a találkozó, az aj- Tóth, Bonnyai, Szabó — Weit- kaiak fokozatosan fölénybe ke- ner, Varga, Páli (Lievszkovszky, rültek, sokat támadtak, de ne- a 46. percben) — Pölöskei, Ko- hezen nyertek az igen jól vé- roknai Orosz, a 73. percben), dekező vendégcsapat ellen. Lauer. Edző: Magasházi Jó- Jók: Hollenczer, Udvardi, Hor- zsef. váth, ill. Pólyák, Tóth, Szabó. ^ r r1 r rr • férfi es női segédmunkásokat valamint 16 év feletti diákokat szünidei munkára JELENTKEZNI LEHET: Pécs, Bolgár Néphadsereg útja 52., munkaügyi osztály Dombóvár— Fűzfő 2-1 (2:0) Fűzfő, 300 néző. V.: Jaczina. Dombóvár: Foki — Banai, Hor­váth, Lakos, Porcsa — Tóth-Ba. gi (Vörös, a 68 percben), Herbst, Nagy (Enger, a 75. percben) — Túrái. Ziher, Lan- dek. Edző: Herbei József. Fűz­fő: Takács — Körli, Gál L, Sza. nyi, Fehér, Glöckl (Simon, a szünetben) — Csurgó, Gál B„ Csikesz — Püspöki, Szekuli- bisz. Megbízott edző: Gertsmár Ferenc. A 14. percben Túrái szögle­tét Ziher öt méterről a jobb sa­rokba fejelte (1-0). A 30. perc­ben Porcsa bal oldalról begu­rított labdáját Ziher 5 méterről a bal sarokba kotorta (2-0). A 60. percben Csikez középen ki­lépett, Horváth a 16-oson be­lül buktatta. A 11-est Csurgó a jobb sarokba lőtte (2-1). Az első félidőben a Dombó­vár védelmi hibákból kétgólos vezetést szerzett és a szürtet után a hazaiak csak szépiteni tudtak. Jók: Foki, Túrái, Ziher, ill. Takács, Fehér, Csurgó. AZ NB II. TOVÁBBI ERED­MÉNYEI: MÁV DAC—-Bakony Vegyész 3-4 (1-2), Bábolna—Sabaria 0-2 (0-2), Várpalota—Pét 2-1 (1-0), Haladás—Sopron 2-0 (1-0). az nb ii. Állása 1. Haladás 2. Olajbányász 3. Keszthely 4. Sabaria 5. Mohács-V. 6. PVSK 7. Bauxitbányász 8. Komló 9. Bábolna 10. MÁV DAC 11. Sopron 12. Szekszárd 13. Ajka 14. Bakony V. 15. Várpalota 16. Dombóvár 17. Sellye 18. Rákóczi SE 19. Fűzfő 20. Pét 36 19 16 1 83-36 54 36 19 10 7 77-47 48 36 19 9 8 61-44 47 36 17 11 8 43-33 45 36 15 1 2 9 45-29 42 36 1 5 11 10 53-34 41 36 17 7 1 2 55-53 41 36 14 10 12 41-35 38 36 13 12 11 38-49 38 36 12 1 2 1 2 58-51 36 36 1 3 9 1 4 51-43 35 36 11 11 14 36-35 33 36 12 9 1 5 46-49 33 36 9 1 5 1 2 42-50 33 36 10 11 15 46-58 31 36- 8 14 14 36-61 30 36 10 8 18 49-68 28 36 9 9 18 38-53 27 36 8 5 23 36-65 21 36 8 3 25 43-84 19 Atlétika A PMSC rendezte az Olimpiai Reménységek” elnevezésű III. kor- csoportos —- 15—16 évesek — terü­leti versenyt. Néay egyesület nyolc­tagú csapatai ötpróba keretében viaskodtak egymással. A fiúknál mo­hácsi, a lányoknál pécsi siker szü­letett. A fiúk csaoatversenye: 1. MVTE 13.818; 2. PVSI 12.015; 3. Dombóvári VSI 9.653; 4. Szekszárdi VSI 7.219 Dont. Lányok: 1. PVSI 25.604; 2. Szekszárdi VSI 24.678; 3. MVTE 15.559; 4. Dombóvári VSI 10.933 pont. Távol maradt a KBSK fiú- és leány csaoata. Egyéni lec- jobb teliesítmények: fiúk; 1. Böitös (PVSI) 2.716; 2. Kovács (MVTE) 2.224; 3. Ács (Dombóvári 2.186 pont. Lányok: '1. Ulbert (Szekszárdi VSI) 3.879; 2. Kroh (PVSI) 3.794; 3. Wé- ber (MVTE) 3.492 pont. A 10—11 évesek tehetséakutató ver­senyének megyei döntőjét is a PMSC Tüzér utcai Dálváián rendezték. A fiúk és lányok 2—2 versenvszámban, 60 m-es síkfutásban és 800 méteren mérték össze tudásukat. Eredménvek: 60 m fiúk: 1. Hüber Ferenc (Mo- . hács, Park u. isk.) 8.7 mp; 2. Szépe Z. (II. gyakorló) 9.3 mp. Lányok: 1. Báli Krisztina (Szigetvár) 8.8 mo; 2: Kiss A. (Nagypeterd) 9.4 mp. 800 m fiúk: 1. Kakas Zsolt (Mázaszászvár) 2:38.2; 2. Renkó P. (Jókai u. isk.) 2:43.9; 3. Pásztor Gy. (Komló) 2:44.3 mp. Lányok: 1. Szentannai Andrea (Komló) 2:43.3; 2. Csongor G.*(Má- zaszászvár) 2:43.6; 3. Vajaskéri B. (Mohács) 2:45.0 mp. V. N. Eredmények röviden Kézilabda. NB I. B. férfiak: Hajdúszoboszló-Komló 22-21 (10-11). NB II. nők: Pécsi BTC -Szombathelyi Pamut 26-12 (10-5). Teke. A Misina Kupa női csa­patversenyt a Bp. Postás nyer­te a Szegedi EOL és a DÉLÉP előtt. Asztalitenisz. NB. I. nők: Ka­nizsai Bútorgyár-B. m. Közért 18-7. Az újonc kanizsaiak ősz­től a legjobb hat között foly­tathatják a küzdelmet. Kerékpár. Páty környékén rendezték meg az országos hosszútávú bajnokság első for­dulóját. A pécsiek közül Vámos szerepelt a legjobban, ötödik­ként érkezett a célba. Biztosan hárít a porcelángyáriak megyebajnoki mérkőzésen Siklós-P. Kinizsi 4-2 (1-2). Siklós, 500 néző. V.: Sör. A második félidőben korszerűen játszó Siklós biztosan győzte le lelkes ellenfelét. Góllövők: Adorján, Kolompár, Pazaurek, Bori, ill. Junász, Sebestyén. Jók: Petrétei, Bori, Adorján, Pazaurek, ill. Sebestyén, Távo­li, Nagy. kapusa a Zsolnay—Kesztyűgyár Arató László felvétele lövők: Orsós, ilL Bodó. Jók: Tóth J., Ungvári L., Tavali, ill. Horváth, Knok, Pirkhoffer. A Mágocs-Vasasi Bányász mérkőzés eredményét a tele­fonvonal meghibásodása miatt nem kaptuk meg. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA A Siklós nyerte a bajnokságot Motocross, Nagykanizsán rendezték vasárnap ez orszá­gos bajnokság negyedik fordu­lóját. A versenyre 8000 néző volt kiváncsi. 250 köbcentis gé­pek versenyét Németh (Kapos­vár) nyerte. Coe jóslata A legutóbb Svédországban járt olimpiai bajnok középtáv­futó angol Sebastian Coe a „Dagens Nyheter" című skandi­náv lapnak adott interjúban többek között elmondta, hogy nem tartja kizártnak az 1984-es Los Anaeles-i nyári olimoián az 5000 méteren való rajtját. Hoz­záfűzte, hogy ez nagymértékben függ attól, mennyire „érez rá” az edzéseken az új táv körül­ményeihez és követelménveihez, s ha minden jól rreav, úav ár 1983-as vb-n e távot kipróbálná nagy versenyen is. A jelennél maradva fő eneegiáit sikerszá­mára, az 1500 m-re összponto­sítja. Jóslata szerint nincs mesz- sze az az idő, amikor valaki megdönti a fennálló világrekor­dot. Ez véleménye szerint lehet csúcstartó honfitársa, Ovett (3:31.4 perc), a nyugatnémet Wessinahage — vagy éppen ő maga, Coe. Villány-PBTC 1-0 (1-0). Vil­lány 300 néző. V.: Kovács. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen, megérdemelt hazai győ­zelem. Góllövő: Tegzes. Jók: Tegzes (a mezőny legjobbja), Füredi, Szabó I., ill. Áradj, Jurin. U. PEAC—Szigetvár 2-1 (1-0). Pécsújhegy, 200 néző. V.: Gucsai. Határozottabb játék­kal nyert az U. PEAC. Góllö­vők: Bodró, Szende, ill. Palo­tai. Jók: Bodró, Tihanyvári, Kálmán, Szende, ill. Papp, Palotai. P. Zsolnay-Kesztyügyár 6-0 (1-0). Zsolnay-pálya, 350 néző. V.: Sárkány. Minden csapat­részében jobb Zsolnay ilyen különbséggel is megérdemel­ten nyert. Góllövők: Papp II. (2), Lauer (2), Hói, Harasztia. Jók: Balogh I., Harasztia, Ko- leszárics, Papp I. A kesztyű­gyárból senkit sem lehet ki­emelni. Mázaszászvári Bányász-lst- ván-akna 2-1 (0-0). Máza­szászvár, 500 néző. V.: Laka­tos. A feltűnően nagy aka- i^fcssal játszó István-akna csak méltó társ tudott lenni a bá­nyász rangadón. Góllövők: Dunai, Viszló, ill. Garas. Jók: Maglódi, Viszló, ill. Kádár, Garas. Borg a győztes A párizsi Roland Garros-sta- dionban befejeződött a férfi egyes teniszverseny. A döntőt a svéd Björn Borg nyerte meg öt- játszmás küzdelemben 6:1, 4:6, 6:2, 3:6, 6-1 arányban a cseh­szlovákok éljátékcsa, az egyko­ri junior világbajnok Ivan Lendl ellenében. Beremend-Bály 2-1 (1-1). Be- remend, 300 néző. V.: Kul­csár. A lelkesebben játszó hazai csapat megérdemelten győzött. Góllövők: Dudás, Da- ka, ill. Lóth ■ (öngól). Jók: Óbert, Daka, Héhl, Stölkler, ill. Kiss, Fitt, Marián. Vajszló—Steinmetz SE 1-1 (0-1). Vajszló, 200 néző. V.: Sólyom. A sok helyezetet el­hibázó Vajszlónak meg kellett elégednie a döntetlennel. Gól­A Komló—Olajbányász mérkőzés eredményét három pá­lyázónk találta el, és közülük sorsolással Nezdei Jánosné, Pécs, Tiborc u. 89. sz. alatti lakos nyerte a 100 forintos vá­sárlási utalványt, melyet postán küldünk el számára. A heti szelvények beérkezési határideje június 13-, szombat déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601.)' Főmérkőzés: Ferencváros—PMSC ............................................ P ótmérkőzés: Olajbányász—Haladás ........................................... A pályázó neve: ..................................................................... A pályázó lakcíme: ............................................................................... 1 . Siklós 33 22 6 5 85-32 50 2. Bóly 33 19 7 7 48-28 45 3. PBTC 33 17 8 8 47-29 42 4. Mázaszászvár 33 18 5 10 71.51 41 5. Pa Zsolnay 33 17 7 9 69-54 41 6. Szigetvár 33 15 10 8 50-35 40 7. Beremend 33 14 11 8 60-54 39 8. P. Kesztyűgy. 33 15 8 10 50-41 38 9. U. PEAC 33 1« 5 12 60-48 37 10. P. Kinizsi 33 14 6 13 43-37 34 11. Drávafok 33 12 10 11 42-39 34 12. Villány 33 10 11 12 33-40 31 13. P. Postás 33 0 10 15 29-44 26 14. Steinmetz SE 33 9 8 16 30-47 26 15. Vajszló 33 8 8 17 28-44 24 16. Vasasi B. 32 8 5 19 41-66 21 17. Mágocs 32 4 4 24 29-79 12 18. István, akna 33 3 5 25 25-72 11 « Tolna mogyol bajnokság A 29. forduló eredményei: Szekszárd TÁÉV SK-Dombóvári Vasas 3-2 (2-0), Pincehely— Tengelic 0-0, Fadd—Bonyhádi MSC 0-5 (0-3), Paks—Tevel 3-0 (1-0), Bátaszék—Ozora 9-í (5-0), Dunaszentgyörgy-Tamá- si mérkőzés a hatalmas eső miatt elmaradt, míg a Bony­hádi Pannónia—Aparhant és a Kisdorog—Nagymányok mér­kőzésről lapzártáig nem ér­kezett jelentés. 1. Bátaszék 29 18 10 1 71-32 4« 2. Paks 29 1« 12 1 69-22 44 3. Bonyhád 29 19 6 5 65-27 «2 4. Tamási 28 15 8 5 61-26 38 Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760t Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054