Dunántúli Napló, 1981. május (38. évfolyam, 118-147. szám)

1981-05-04 / 120. szám

Atlétika Menekül a Sellye Sellye—Rákóczi SE 5-1 (3-1) Sellye, 700 néző. V.: Kovács L. Sellye: Vincze — Baumann, Vass, Krén, Amigyo — Könyves, Ötártics (Martin az 53. perc­ben), Markovics — Elmájer (Varga a 75. percben), Szabadi, Goják. Edző Koller Nándor. Honvéd Rákóczi SE: Balogh — Guzsik (Holdampf a 78. perc­ben), Kocsis, llosvai, Csuhás — Kishonti, Sikesdi, Wunder, Szei- bert — Bartik (Nagy a 62. perc­ben), Hadászi. Edző: Horváth Lajos. A 6. percben Könyves 40 mé­terről rúgott szabadrúgása át­szállt a védők felett, Elmájer a bal szélen maga elé tette a labdát és 16 méterről a bal sa­rokba lőtt. (1-0). A 14. percben a sellyei kapu előtt pattogott a labda, a védők röviden sza­badítottak fel és Szeibert 25 méterről hatalmas gólt lőtt. (1-1). A 30. percben Goják há­rom csel után kiugratta Elmá- jert, aki a kifutó kapus mellett a hálóba helyezte a labdát. (2-1). Goják 42. percben fél­pályáról indította Elmájert, aki a védőket lefutotta és a kapus mellett a hálóba gurította a labdát. (3-1). A 70. percben El­májer a jobb szélen elfutott, be­adását Szabadi a hálóba to­vábbította (4-1) A 83. percben Markovics labdájával Goják bal oldalon lefutott az alapvonalig, a beadását Krén a hálóba lőtte. (5-1). A sellyeiek Elmájer vezényle­tével fölényes győzelmet arattak. Jók: Elmájer (a mezőny leg­jobbja), Vincze. Goják, Amigya, ill. Szeibert, Wundel. Bary István Szekszárd—Haladás VSE 3-3 (2-2) Szekszárd, 3000 néző. V.: Tátrai: Szekszárd: Suba — Sza­bó, Tóth, Bonnyai, Somodi — Varga, Kniesz, Weitner — Pö- löskei (Márkus a 75. percben), Koroknai, Lauer. Edző: Magas-' házi József. Haladás:. Hege­dűs '— Szarka, Király, Fitos, Preszeller — Halmosi, Tar (Mar­ton a 66. percben), Kulcsár — Garics (Holdosi a 86. • perc­ben). Németh, Hegyi, Edző: Palicskó Tibor. Még jóformán el sem fog­lalták posztjukat a pályán a szombathelyi játékosok, amikor o 30. másodpercben már a hálójukban táncolt a labda. Egy bal oldali beadást Koroknai lefejelt Kniesz elé, aki ügye­sen visszajátszott és Koroknai a bal alsó sarokba vágta a labdát (1-0). A 18. percben Somodi felszabadított GaHcs elől. Tátrai játékvezető óriási meglepetésre szabadrúgást ítélt. Kulcsár 20 méterről a jobb felső sarokba nyeste a labdát. (1-1). A 35. percben Kniesz hosszú partdobását He­gedűs kiöklözte, Kniesz rácsa- pott a labdára és remekül ível­te az ellenkező oldalra, ahol a berobbanó Somodi az 5-ös- ről a léc alá fejelte. (2-1). A 39. percben Hegyi szabadrú­gását Suba kiöklözte, a labda a menteni akaró Szabó lábáról a kapuba perdült, (öngól! 2-2). A 69. percben Lauer lö­vése vágódott ki a sorfalról, Szabó 20 méterről védhetetle- nül vágta a bal alsó sarokba. (3-2). A 84. percben Szarka húzott el a jobb oldalon, a be­adását Kulcsár közelről fejelte a hálóba. (3-3). Fekete László PVSK—Bauxitbányász 3-0 (1-0) FVSK-pályo, 200 néző. V.: Dravecz. PVSK: Sulyok — Hü- ber. Tallósi, Grünwald (Szabó a 78. percben) Szőcs — Szász, Kaszás. Tóth, Kresz — Freppán, Horváth (Stájer a 82. percben). Edző: Rónai István: Bauxitbá­nyász: Petrovics — Magyar, Ughy, Mészáros (Für a 71. percben). Lovász — Major, Or­mai. Szalai (Balogh az 51. perc­ben) — Tóth, Tendli, Horváth. Edző: Németh Lajos. A 3. percben a pécsi Horváth lőhetett volna gólt. de nagy, magányos vágta után hibázott. Egy perc múlva Ormai labdael. rúgásért sárga lapot kapott. Bő fél óráig jóformán ez a két epizód jelentett eseményt, míg. nem a 36. percben Freppán „csőrrel” a felső kapufát találta el. A következő percben aztán már fel is iratkozott a csapat Benjáminja a góllövőlistára: Szász jobb oldali éles belövését értékesítette közelről. (1-0). A szünet után, a 66. percben eldőlt a mérkőzés: Kresz egy teljes félpályát futott végig a partvonal mellett, tanárion ívelt be, és Horváth előrevetódve, 6 méterről a jobb sarokba fejelt. (2-0). És még nem volt vége: a 84. percben Ughy adott haza röviden, Stájer a tálcán kínált lehetőséget kihasználva adta meg a kegyelemdöfést (3-0). A hat utolsó fordulót győze­lem nélkül végiqkinlódó PVSK javuló formában játszott, ez az eredményességben is megmu­tatkozott. A vasutasoknál külö­nösen Kresz, Szász, Tóth és Freppán élt meg jól a csúszós talajon, a Bauxitbányász leg­jobbjai Ormai és Magyar vol­tak. Horváth László Fűzfő—Komló 1-0 (0-0) Fűzfő, 300 néző. V.: Kárász. NIKE Fűzfő: Takács — Gáli B., Gáli I., Szegedi, Fehér — Glück (Kürli, a 75. percben), Csurgó, Szanyi (Simon, a 80. percben) — Csikesz, • Diósi, Püspöki. Edző: Káló Pál. Komló: Bien .■— Iványi, Ko­vács, Mács, Barta — Róth, He­gyi (Tóth. a 70. percben) — Stemler, Radics, Mód, Katona. (Rapp, a 75. percben). Edző: Kontha Károly. Az 56. percben Püspöki jobb oldali szögletét Szanyi a kapu jobb oldalába fejelte. (1-0). A csúszós talajú- pályán le­játszott mérkőzésen a többet támadó és több gólhelyzetet is kihagyó Fűzfő megérdemelten nyert. Jó: Gáli I., Csurgó, Csi­kesz, Diósi, ill. Stemler, Bien és Barta. A PVSK—Bauxitbányász mérkőzés végeredményét több pá­lyázónk találta el, közülük a szerencse Kovács Miklós, Mohács, Terv u. 35. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti góltotó-szelvények beérkezési határideje május 9., szombat déli 12 óra (Pécs, Hunyadi út 11., 7601) Főmérkőzés: Komló—Keszthely: ......................................................... P ótmérkőzés: Várpalota—Sellye: ......................................................... A pályázó neve: ............................................................................... A pályázó lakcíme: ...................................................................... Olaj bányász— MVTE 4-0 (0-0) Nagykanizsa, 2200 néző. V.: Drigán. Olajbányász: Megyimó- recz — Englóner, Nagy, Kormos, Müller — Horváth (Simonecz a 78. percben), Kelemen, Savanyó (Balogh a 66 percben) — Lász­ló, Füle .dr., Bélák, Edző: Ma­dár Gábor. Mohács: Antal (Per- jési a 66. percben) — Farkas, Hancz, Rótt, Berki — Lőrincz, Schwarczkopf, dr. Zsolt — Me­gyeri, Havasi, Jónás. Edző: Ma- thesz Imre. Az 56. percben Horváth jobb oldali beívelését kiejtette Antal, és a berobbanó Füle 3 méterről azonnal a sarokba fejelt. (1-0). A 60. percben Füle hosszú in­dítását Bélák a későn kimozdu­ló kapus felett 6 méterről ügye­sen a léc alá emelte. (2-0). A 85 percben Bélák az alapvona­lig cselezte magát, a bal olda­lon, beadott, és az érkező Si­monecz 6 méterről lőtt a háló­ba. (3-0). A 89. percben Kele­men keresztlabdájával Balogh fordult le a védőkről és 8 méter­ről higgadtan lőtt a hosszú sa­rokba. (4-0). Ellentétes félidők. Az első fél­órában még a nagyszerűen ját­szó mohácsiak irányították a mérkőzést, s úgy tűnt, meglepe­tés születik Ezután a fokozato­san feljavuló Olajbányász vette át a kezdeményezést és a két nagy kapushibából esett góllal el is döntötték a találkozó sor­sát. Jók: Füle dr., Horváth, Kor­mos, László, ill. Berki, Schwarcz­kopf, Havasi. Kaiser László Dombóvár— Bábolna 2-0 (1-0) Dombóvár, 1600 néző. Ve­zette: Lázi. Dombóvár: Foki — Banai, Horváth, Lakos, Por­osa — Tóth-Bagi, Herbst, Nagy — Vörös, Túrái, Landek. Edző: Herbei József. Bábolna: Krass — Fülep, Baranyai, Horváth, Csikós — Sebestyén (Lipót, a 46. percben), Sülé (Nagy, az 59. percben), Hegedűs — Pén­tek, Deák, Timár. Edző: Haász László. A 24. percben Túrái alapo­san megkeverte a bábolnai vé­delmet, majd visszajátszott Herbst elé, aki 20 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sa­rokba. (1-0). A 47. percben Porcsa nagy lövését bravúrral hárította Krass. A 67. percben Herbst 21 méteres szabadrú­gása centiméterekkel suhant el a léc felett. A 75. percben Tú­rái remek labdával kiugratta Tóth-Bagit, aki 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (2-0). Nagy iramú, színvonalas mér­kőzésen végig a hazaiak irá­nyították a játékot. A helyzetek jobb kihasználásával győzelmük nagyobb különbségű is lehetett volna. Jók: Banai, Porcsa, Herbst, Vörös, Túrái, ill. Csikós, Sülé, Hegedűs. Gaál István A nyugati csoport további eredményei: Keszthelyi Haladás —Várpalotai Bányász 4-1 (3-0), Soproni SE-MAV DAC 2-0 (1-0), Sabaria—Bakony Vegyész 0-0, Pét-Ajka 2-0. A NYUGATI CSOPORT A11ASA 1. Haladás 31 15 15 1 66-29 45 2. Olajbányász 31 17 7 7 62-40 41 3. Sabaria 31 16 8 7 36-27 40 4. Keszthely 31 15 9 7 43-36 39 5. PVSK 31 13 9 9 44-27 35 6. Komló 31 14 7 10 36-26 35 7. Bábolna « 31 12 11 8 33-39 35 8. MVTE 31 11 12 8 32-25 34 9. Bauxitb. 31 15 4 12 47-47 34 10. MÁV DAC 31 12 9 10 55-44 33 11. Szekszárd 31 11 9 11 34-30 31 12. Sopron 31 10 9 12 43-39* 29 13. Ajka 31 11 7 13 36-40 29 14. Bakony V. 31 8 12 11 35-42 28 15. Sellye 31 9 7 15 40-54 25 16. Dombóvár 31 7 11 13 28-52 25 17. Rákóczi SE 31 7 9 15 30-38 23 18. Várpalota 31 7 9 15 37-53 23 19. Fűzfő 31 7 5 19 30-51 19 20. Pét 31 7 3 21 39-72 17 A tizpróbóiófc 1580 m-e* meifaye rója a MSrftit Arató Lásiló (elvétele Vívás Szombaton és vasárnap Zala­egerszeg rendezte meg a vívók vidékbajnokságát. Az U. PEAC vívói sikeresen szerepeltek. Fe­kete Z. nagy küzdelem után megnyerte a férfi tőr vidékbaj­nokságát. Ebben a számban dr. Török 8. lett. A női tőrt a szom­bathelyi Pál nyerte meg, míg a pécsi Regéczy negyedik lett. Párbajtőrben Szabados, a Vo­lán versenyzője lett az első, míg a pécsi Sápi a második helyet szerezte meg. Részvétlenség és gyatra eredmények Eredetileg Somogy, Tolna és Baranya legjobb felnőtt atlétái versenyeztek volna tegnap 32 versenyszámban a PVSK sport­telepén. A somogyiak azonban távolmaradtak, a tolnaiaktól is csak hárman érkeztek, így igen gyér versenyzógárda állt rajt-' hoz. Több női és férfi szám az indulók részvétlensége miatt Gólzápor Mágocson Siklós-Mágocs 6:2 (2:1). Má- gocs, 200 néző. V.: Benkő. Megérdemelten győzött a lista­vezető. Góllövők: Agócsi (2), Csőre, Zrínyi, Kolompár, Ador­ján, ill. Lippert, Kolesánszky. Jók: Bori, Petfétei, Agócsi, ill. Tonkó. Beremend-Mázaszászvári Bá­nyász 4-2 (1-1). Beremend, 300 néző. V.: Varga. Szünet utáni lendületes játékával nyert a Be­remend. Góllövők: Él J., Her- genrőder, Gáli, Daka, ill. Mol­nár, Maglódi. Jók: Daka, Obert, Müller, Serfőző, ill. Maglódi, Csoboth G. Steinmetz SE-U. PEAC 3-0 (2-0). Postás-pálva, 50 néző. V.: Balázs: A honvédcsapat a tava­szi idény legjobb játékával nyert. Góllövőle: Ragány (2), Bodó. Jók: Petnehózi. Horváth, Ragány, Bodá, ' Császár, ill. Krénusz, Szőke, Bodró. PBTC—Vajszló 2-1 (1-1). Bőr­gyár-pálya, 150 néző. V.: Szin­ger. A szerencsésebb csapat győzött. Góllövő: Hámori (11- esből), Várhelyi, ill. Bodor (11- esből). Jók: Miklós, Aradi, Jurin, ill. Hefke, Finta, Távoli. P. Zsolnay-Villány 2-0 (1-0). Villány, 200 néző. V.: Eizenberg. Sáros talajú pályán igazságos vendéggyőzelem született. Gól­lövők: Papp II., Telegdi. Jók: Harasztia, Papp I., Papp II., Gádor, ill. Cseh, Martini, Teg­zes. Bóly-P. Postás 1-1 (0-0). Boly, 200 néző. V.:- Horváth. A bó- lyi támadók nem bírtak a jól záró Postás-védelemmel. Góllö­vők: Ratting, ill. Szabó. Jók: Fitt, Marián, ill. Hausznek, Va- vika, Szabó, Georgiu. P. Kinizsi-dKesztyűgyár 1-2. Vasasi Bányász-Drávafok 2:2. A MEGYEI 1. osztály Állasa 1. Siklós 28 18 5 5 71-29 41 2. Boly 28 17 6 5 44-22 40 3. PBTC 28 16 7 5 42-22 39 4. Zsolnay SE 28 15 6 7 56-45 36 5. Mázaszászv. 28 15 5 8 61-44 35 6. P. Kesztyűgy. 20 14 7 7 44-28 35 7. Beremend 28 12 10 6 50-38 34 8. Szigetvár 28 12 9 7 43-32 33 9. P. Kinizsi 28 13 4 11 35-27 30 10. U. PEAC 28 13 4 11 45-41 30 11. Drávátok 28 10 10 8 38-35 30 12. Villány 28 8 10 10 26-30 26 13. P. Postás 28 7 7 14 27-39 21 14. Steinmetz SE 28 7 5 16 22-42 19 15. Vajsxló 28 6 6 16 21-38 18 16. Vasasi B. 28 6 5 17 32-58 17 17. M ág öcs 18. István-akna 28 4 4 20 24-67 12 28 2 4 22 20-64 8 I Baranya megyei Baromfi- feldolgozé is -forgalmazó Közös Vállalat 10 éves gyakorlattal rendelkező lakatosokat keres felvételre JELENTKEZNI LEHET -a munkaügyi csoportnál Pécs, Edison u. elmaradt de nem tolongtak a férfiaknál a 200 és 3000 mé­teren. a nőknél a 400 méteres gáton és távolugrásban is mindössze egy-egy „magányos" versenyző indult. Az eredmé­nyek? Szinte semmitmondók, kivéve a női súlylökő Fekete Viktória eredményét aki 13,98 m-es dobással új megyei csú­csot ért el, és ezzel átadta a múltnak Sebes Edit húsz éve fennálló rekordját. A PMSC fiatal versenyzője még egy si­kert mondhat magáénak, a női gerelyhajításban nagy fölény­nyel győzött a túl magabiztos Torma ellen. Győztesek. Férfiak: 100 m: Berger (PMSC) 11,3. 200 m: Engel (PVSK) 23,6. 400 m: Konkoly (PMSC) 50,7. 800 m: Konkoly (PMSC) 1:57.0. 1500m: Szabó T. (PMSC) 3:55,9. 3000 méter akadály: Strígencz (U. PEAC) 9:25,0. 5000 m: Teier (PMSC) 14:41,2. 10 km-es gya­loglás: Srp (KBSK) 46:39,4. Rúd: Szabó K. (U. PEAC) 4 m. Hármasugrás: Szabó Gy. (PMSC) 14,79. Magasugrás: Geisz (PSVK) 196 cm. Súly­lökés: Nikolausz (PMSC) 15,34 kg. Gerely: Fehér (PMSC) 60,78 m. Diszkosz: Jakab (PVSK) 48,96. Kalapács: Niko­lausz (PMSC) 60,54 m. Tíz- próba: Lakosa (PMSC) 6028 p. Nők. 100 m: Szabó J. (PMSC) 12.5. 200 m: Vertike (Komló) 28,0. 400 m: Gólosi (PMSC) 61.6. 400 m gát: Vertike (Komló) 67,1 800 m: Vass (U. PEAC) 2:37,5. Tóvolugrás: Bedő (U. PEAC) 465 cm. Magas­ugrás: Pagonyi (PMSC) 164 cm. Súlylökés: Fekete (PMSC) 13,98 m (új megyei csúcs). Gerelyhaj ítás: Fekete (PMSC) 56,24 m. Diszkosz: Szappanyos (PVSK) 37,86. Kovács Miklós Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11.7601 Telefon: 15-000. 15-762, 15-852. 15-245. 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-Ó96. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 8133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054