Dunántúli Napló, 1981. február (38. évfolyam, 31-58. szám)

1981-02-23 / 53. szám

A dél-amerikai túra után Kosárlabda Egy győzelem, egy vereség Hollós (PVSK) kosárra dob Fotó: Arató PVSK-Csepel 117:72 (59:30), NB I. női mérkőzés, városi sport- csarnok, 400 néző. Vezette: Bu­dai. Budanovics. PVSK: Hollós (44), Bundászné (32), Padragi (17), Csankó (2), Verbőcziné (10). Csere: Gádor (2). Szabóné (-), Horváth (4), Sztojkovics (4), Gáli (2). Edző: Horváth Imre. A vasutas lányok szombati si­kerük utón vasárnap is biztosan győztek. A Csepel legjobbjai: Cserny (18) és Páris (18) voltak; Vasas Izzó-PVSK 101:100 (42:56) NB I. férfi mérkőzés, városi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Bacsfay Péter. PVSK: Vojtek (32), Darázs (7), Varas- di (12), Rab (18), Tóth (20). Csere: Kovács (11). Edző: Solti József. A pécsiek 6 perccel a mérkőzés előtt még vezettek, de a találkozó hajrájában a fegyelmezett Izzónak sikerült fordítania. A PVSK nagyon meg­érezte Varasdi korai kipontozó­dását. Az Izzó legjobbja: Ku- csera (33) és Varga (22) vol­tak. ft labdarugó HB II-ben Az MVTE bravúrja Komló—Bakony Vegyész 2:0 (2:0) (Folytatás az 1. oldalról) kínálkozott, de mindkétszer hi­bázott. A 68. percben Mód át­adását Stemler lőhette kapura, a labda a gólvonalon álló Égerről pattant szögletre. Ez­után Radics fejelt közelről mel­lé. Ismét átvette a játék irányí­tását a Komló. A 80. percben újból Radics veszélyeztetett, fe­jese akárcsak előbb, most is mellé szállt. Sikeres volt a tavaszi nyitány a Komlói Bányász számára. Az első félidőben mind többet kez­deményeztek. és egy perc alatt el is döntötték a mérkőzés sor­sát. A Bakony Vegyész szünet után, mezőnyben már egyenran­gú ellenfélnek bizonyult, de nem veszélyeztették a hazaiak győ­zelmét. A Komlói Bányászból Hohmann, Mód, valamint a há­rom csatár teljesítménye emel­kedett az átlagos fölé. A Ba-. kony Vegyészből Éger és Gör- bicz dicsérhető. Lázár Lajos MVTE—Bábolna 5:0 (1:0) Bábolna. 300 néző V.: Kiss G. Mohács-Véménd: Antal — Farkas, Rótt, Hancz, Berki — Dárdai, dr. Zsolt, Lőrincz — Megyeri, Havasi, Jónás. Edző: Mothesz Imre. Bábolna: Krass — Csikós, Baranyai, Filett, Se­bestyén — Hegedűs, Deák (Próza, a 60. percben), Müller — Nagy, (Háklár, a szünetben). Tímár. Edző: Haász László Az 5. percben Müller a bün­tetőterületen belül kézzel ütött a labdába. A 11-est Jónás a bal felső sarokba lőtte. (1:0). A 15. percben Rótt ért kézzel a , lab­dához a 16-oson belül. A 11-es- ből Müller a felső kapufát ta­lálta telibe, ahonnan a labda kipattant A 62. percben dr. Zsolt jobb oldalról lőtt, Csikós lehajolt a labda elől, s az a meglepett Krass mellett a bal sarokba gurult. (2:0). A 63. percben középkezdés után Lő­rincz szerezte meg a labdát, le­futotta a megzavarodott hazai védelmet, és 10 méterről a kapu közepébe helyezett. (3:0). A 64. percben Filett a 16-oson belül szabálytalankodott, a játékveze­tő 11-est ítélt, Jónás lövését Krass védte. A 80, percben Ha­vasi a hazai védők gyűrűjéből megszerezte a labdát, és a ki­futó kapus mellett 14 méterről a hálóba vágta. (4:0). A 84. percben Havasi beadását a jó­ikor érkező Megyeri 8 méterről a bal felső sarokba vágta. (5:0). A havas, mély talajhoz jól alkalmazkodó vendégek megér­demelten győztek a formán kí­vül játszó hazaiak ellen. Á Bá­bolna ebben a bajnokságban otthonában most szervedett ve­reséget, *de ilyen.különbséggel nyolc éve nem kapott ki Jók: Rótt. Dárdai, Megyeri, Havasi, illetve Krass. • Pécsi VSK—Fűzfő 1:0 (0:0) Fűzfő, 1000 néző. V.: Nagy M. PVSK: Sulyok^- Hüber, Sza­bó, Grünwald. Németh — Szőcs, Kaszás, Tóth, Kresz (Stájer a 88. percben) — Szász, Horváth. Edző: Rónai István. Fűztő: Ta­kács — Gál B.,. Gál /., Szegedi, Fehér - Diósi, Csurgó, (Szönyi a 65. percben), Zeidl - Csi- kesz, Simon, Várnai (Püspöki a 65. percben). Edző: Káló Pál. A 46. percben Szász jobb ol­dali beadását Horváth a bal sarokba fejelte. (1:0). A havas talajú pályán lezajlott mérkőzé­sen a vendégcsapat jobb erőn­létével, megérdemelten nyert. Mindkét oldalon egy-egy kapu­fa akadt még. Jók: Szász, Grün- wald, Kaszás, illetve Szegedi, Zeidl, Diósi. Olajbányász—Sellye 3:1 (2:1) Sellye, 800 néző. Vezette: Földvári. Olajbányász: Megyi- mórecz — Bántó, Englóner, Kor­mos, Gondos - Füle dr., Nagy, Savonyó, Kelemen - László (Horváth a 68. percben), Bé­lák. Edző: Madár Gábor. Sely- lye: Kollár — Elmájer,' Vass, Krén, Lombosi — M arkovics, Otártics, Amigya - Golubics (Varga az 59. percben), Sza­bod/', Goják. Edző: Koller Nán­dor. A rengeteg tócsával és né­hány jeges folttal tarkított fü­ves edzőpályán a vizibirkózás- sal való ismerkedéssel teltek az első percek. A 6. percben Bé­lák futott el a jobb szélen, az 5-ösön átesett a közbelépő Lombosi lábán. A játékvezető 11-esnek minősítette az esetet. A büntetőt Bélák a jobbra mozduló Kollár mellett a bal felső sarokba helyezte (1:0). A 21. percben Kormos akadá­lyozta Szabadit a jobb oldali szögletzászló mellett. A meg­ítélt szabadrúgásból Goják í^elt be, Szabadi magasra fel­ugorva ó méterről fejjel a nagykanizsai kapu jobb alsó sarkába csúsztatta a labdát (1:1). 4 perc múlva Elmajer Idei első góltotó rejtvényünket három olvasónk találta el. Bizonyára kevesen gondoltak arra, hogy a Nagykanizsai Olajbányász ilyen biztosan győz Sellyén, A sorsolásnál a sze­rencse Völgyes András, Pécs, Móricz Zs. tér 9. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 100 forintos vásárlási utalványt, postán küldjük el. A szelvények beérkezési határideje február 27-én déli 12 óra. (Pécs, Hunyadi út 11. 7601.) Fömérkőzés: Csepel—PMSC: ............................................................. Pó tmérkőzés: PVSK-Keszthely: ......................................................... A pályázó neve: ....................................................................................... A p ályázó lakcíme: ............................................................................... buktatta Lászlót a sellyei 16-os bal csücskénél. Bélák csavart oeadásót az egyedül felejtett Füle dr. 3 méterről a bal sa­rokba bólintotta (2:1). A szünet után az addigi fe­hér mezt (ami, persze az első félidőben csak másodpercekig maradt patyolattiszta, kékre cserélték a sellyeiek. Az 50. percben Englóner kezén csat­tant a labda az Olajbányász 16-osán belül, a bíró továbbot intett. Az 58. percben Amigya reklamálásért sárga lapot ka­pott, a közvetett szabadrúgás­ból Bélák (Füle dr. gurította' elé a- labdát) 20 méterről a jobb felső sarokba nyesett (3:1). A 68. percben Vassnak füttyszó utáni labdoelrúgásért sárga lapot mutatott föl Föld­vári. A sárdagasztósban nem ala­kulhatott ki folyamatos játék. A körülményekhez jobban al­kalmazkodó Olajbányász 3 pontrúgást követően 3 gólt lőtt, és ez döntöft a labdacipelést erőltető Sellye ellen. A sely- lyeiek által vitatott korai nagy- kanizsai tizenegyes gól és több, a hazaiakat sújtó játékvezetői melléfogás miatt túlfűtött han­gulatban folyt végig a mérkő­zés. Az Olajbányász játékosai közül Englóner, Kormos és Bé­lák, mig a sellyeieknél Amigya és Lombosi játszott jól. Horváth László 1. Haladás 21 9 11 1 37-16 29 2. Olajbányász 21 12 5 4 44-28 29 3. Komló 21 12 5 4 29-13 29 4. Bauxitb. 21 12 3 6 34-29 27 5. MAV DAC 21 10 6 5 42-25 26 6. PVSK 21 10 6 5 28-18 26 7. Sabaria 21 10 6 5 27-22 26 8. Keszthely 21 9 7 5 37-31 25 9. Mohács-Vém. 21 7 9 5 20-15 23 10. Ajka 21 9 5 7 33-31 23 11. Bábolna 21 7 9 5 22-26 23 12. Sopron 21 7 6 8 32-29 20 13. Szekszárd 21 7 5 9 20-20 19 14. Bakony Vegy. 21 5 8 8 28-32 1 8 15. Fűzfő 21 5 5 11 26-33 15 16. Rákóczi SE 21 5 4 12 16-23 14 17. Várpalota 21 3 8 10 24-34 14 18. Sellye 21 5 4 12 24-41 14 19. Dombóvár 21 3 7 11 19-43 13 20. Pét 21 2 3 16 22-55 7 Dombóvári MSC —Sopron 0:0 Dombóvár, 15005 néző. V.: Kovács L. Dombóvár: Foki — Banai, Horváth, Szíjártó, Por­osa - Tóth-Bagi (Vörös az 56. percben), Magyar, Nagy - Iván (Larnm.a 72. percben), ■ Túrái, Landek. Edző: Herbei József, Sopron: Horváth Gy. - Lipóth, Drázsnyák, Nagy, Benkő - Horváth, Deák, Makai (Né­meth a 77. percben), - Varga, Molnár, Dercsár. Edző: Miha- lecz Boldizsár. A 28. percben Landek kiug­rott a védők között és óriási helyzetben 12 méterről a ki* futó Horváthba lőtt. A 32. percben Landek 18 méteres szabadrúgását Horváth óriási bravúrral hárította szögletre. Az első 30 perctől eltekintve a hazai együttes irányította a játékot. Számtalan gólhelyzetet hibázlak és a lestaktikát ki­tünően alkalmazó soproniak igen értékes pontot szereztek. A látottak alapján a dombó­váriak közelebb álltak a győ­zelemhez. Jók: Porcsa, Banai, ill. Horváth Gy., Lipóth, Drá^s- nyák. Gaál István MÁV DAC —Szekszárd l:0 (0:0) Győr. 1500 néző. V.: Büki. MaV DAC: Farkasdi — Fehér, Baumann, Farkas Molnár Z. - Csóka, Horváth (Gulyás a szü­netben), Wunder (Cs. Kovács a 60. percben) — Csollány, Ta­mási, Dóbos. Edző: Horváth Ta­más. Szekszárd: Pólyáit - Var- qa, Tóth, Somodi; Szabó L. - Bálint, Weitner (Bonnyai (Bony, nyai a 78. percben) Márkus — Pólóikéi (Vasvári a 84. perc­ben), Koroknai, Lauer. Edző: Magasházi József. A 73. percben Dobos ívelt be jobb oldalról szögletet, Farkas lövése lepattant a védőkről és Gulyás 10 méterről félmagaSan a kapu jobb oldalába bombá­zott, (1:0). Végig jó iramú, küz­delmes, helyenként kemény, sőt a gól utón izzó hangulatú, de mindvégig mérsékelt színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a Szekszárd játszott átgondoltabban, de tá­madásaik a kapura nagyon ke­vés veszélyt jelentettek. Szünet után feljött a MÁV DAC, és az­zal nyert, hogy határtalan lel­kesedéssel pótolni tudta játék­beli hibáit, s támadójátéka né­mileg veszélyesebb volt. Jók: Baumann, Csóka, Farkas, illetve Somodi, Weitner, tóth. Az NB II. további eredmé­nyei: Rákóczi-Ajka 1:2 (0:1), Várpalota-Bauxitbányász 2:3 (0:2), Keszthely-Pét 2:0 (1:0). Szombaton: Haladás—Sabaria 5:1 (1:1). A Ferihegyi repülőtérről a magyar labdarúgó-vá­logatottal január 29-én. csütörtökön reggel utazott el a dél-arfierikai túrára Katzirz Bé­la, a PMSC játékosa. Most vasárnap délelőtt ismét Pécsen üdvözölhettük a magyar válo­gatott és a piros-feketék ka­pusát, aki az argentínai nyár­ban barnára sült. — A Hurricán elleni mérkő­zésünkkel fejeztük be szerdán argentínai vendégszereplésün­ket, a csapat repülőgépre'ült és pénteken, 12 órai út után érkeztünk meg . Madridba. Együtt repültünk a Ferencváros, játékosaival, akik . ugyancsak most értek haza. Egy napot Madridban töltöttünk, majd szombaton a MALÉV gépével érkeztünk meg este 7 óra utón négy perccel Budapestre - kezdte a beszélgetést.- Szepesi György, az MLSZ elnöke és Mészöly Kálmán szö­vetségi kapitány úgy értékelte a túrát — bár a mérkőzések i EB A grenoble-i fedettpályás at­létikai Európa-bajnolflsógon a 800 méteres férfi síkfutásban Paróczai András 1:47.73 mp-es új országos, csúccsal a második helyen végzett. A férfi távolug­rásban Szalma László 790 cm- rel a negyedik helyet szerezte meg. A férfi 1500 méteres sík­futásban Tóth László hatodik, mig a női magasugrásban Béla Emese ugyancsak hatodik lett. Cruyff visszatér Johan Cruyff Holland labdarúgó sztár nyilatkozatában kijelentette, hogy ha szükség van rá, szívesen játszik március 25-én Rotterdamban a Franciaország elleni világbajnoki se­lejtezőn. „Ha Rijvers kapitány és a szövet­ség hív, rendelkezésre állok, mert úgy gondolom, ha ki akarunk jutni Spanyolországba, minden fellelhető erőt mozgósítani kell. És én talán ezek egyike vagyok" — szögezte le Cruyff. Vas-müszaki engedményes vásár február 23-tól március 14-ig a Centrum Áruházban AJÁNLATAINK: Calex 270 hűtőgép Álba Lux mosógép Perla centrifuga R 121 bordáskályha és különböző típusú tv-antennák 50%-os engedménnyel. AMÍG A KÉSZLET TARTI CENTRUM ARUHÁZ A VÁROS KÖZPONTJÁBAN! Régi ár: Új ár: 6400,— Ft 5400,— Ft 3880,— Ft 3200,— Ft 1750,— Ft 1300,— Ft 1040,— Ft 700,— Ft Katzirz Béla íjra itthon kedvezőtlenül alakultak szá­munkra, — az útnak azért vol­tak pozitívumai is. — Ez valóban így van. A por­tya legfontosabb tapasztalata véleményem szerint az volt, hogy a válogatott jelenlegi összetételében a selejtezőkön nemigen kereshet. Feltétlenül szükség van a rutinos, tapasz­talt játékosokra (Fazekas, Bó­lint, Müller, Martos). A maiak között is vannak tehetséges labdarúgók, de ők inkább csak a következő vb-re érnek be. Mészárosról és Katzirzról, a két kapusról nem a leghizel- gőbben nyilatkozott Mészöly Kálmán. ,,A kapusokkal nem volt minden rendjén, többször hibáztak, ez vereségeket oko­zott. Katzirznak és Mészáros­nak hazai bajnoki mérkőzése­ken és nemzetközi előkészületi találkozókon kell ismét bizo­nyítani.’' — Kicsit mellbevágtak Mé­szöly Kálmán szavai, hisz ez azt jelenti, hogy a többieknek megbocsátanak, csak nekünk kapusoknak kell újra kiérde­melnünk a válogatottságot. Kü­lönben csak annyit, Tatán job­bára teremben edzettünk, utá­na mindjárt mérkőzéseket ját­szottunk a kiűnő argentin csa­patokkal . . Egyébként Argen­tínában rerrvék volt az idő, jó pályákon játszottunk, nagysze­rű ellenfeleket kaptunk, csak éppen az eredményeink voltak gyengék, és ez érthető, befo­lyásolta a csapat hangulatát.-hi­Kézilabda A jövő évi férfi világbajnok­ságra készülő magyar kézilab­da-válogatott keret juniorkorú tagjai szombaton délután és vasárnap délelőtt a tatai edző­táborban zárt kapuk mögött két ízben is megmérkőztek Ausztria hasonló korú kézilabdázóival. A magyar utánpótláskorúak szombaton 33:19 (15:8), vasár­nap pedig 34:18 (16:10) arányú fölényes győzelmet arattak. Fa- ludi Mihály vezető edző első­sorban Tóth, Füzesi, Tenke, Hu­nyadi és Vékony teljesítményé­vel volt elégedett. TOTO 1. Nagybátony—Salgótarján 1:« 2 2. Szarvas—Gyöngyös 0:0 * 3. Szolnoki MAV-MTE—Ózd 1:2 2 •4. Várpalota—Bauxitbányász 2:3 2 5. Fűzfő—PVSK 0:1 2 6. Sellye—Olajbányász 1:3 2 7. Ascoli—Cagliari 0:0 x 8. Avellino—Torino 3:0 1 9. Catanzaro—Fiorentina 2:2 x 10. Pistoiese—Napoli 0:1 2 11. Roma—Bologna 1:1 x 12. Catania—Lazio 2:2 x 13. Genoa—Milan 0:0 x 14. Taranto—Sampdoria .1:1 x Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 ________ Kész ült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054