Dunántúli Napló, 1980. november (37. évfolyam, 301-329. szám)

1980-11-24 / 323. szám

Kosárlabda Megerősítene vezető helyét a Komló Komlói Bányász—Nagykanizsai Olajbányász 1:0 (1:0) Nagykanizsa, Olajbányász, pálya, 6500 néző. V.: Hart­mann. Komló: Bien - lványi, Kovács, Mács, Barta — Róth, Hohmann, Gyurina — Radios, Stemler, Hegyi (Katona, a 79. percben). Edző: Kontha Ká­roly. Nagykanizsa: Szalai - Bántó, Englóner, Kormos, Gon­dos — Balogh (Simonecz, a 80. percben), Savanyó, Csepregi (Horváth, a 62. percben) - László, Füle dr., Kelemen. Ed­ző: Madár Gábor. Füle dr. ké? veszélyes meg­mozdulása vezette be a talál­kozót, majd a 15. percben za­var keletkezett a komlói kapu­nál, de Kelemen 16 méterről fölé vágta a labdát. Egy perc­cel később Stemler beadását Hegyi 10 méterről alig fejelte a kapu mellé. A komlóiak a 21. percben vették be a ha­zaiak kapuját: Stemler a jobb oldalon, Kormos kísértében tört kapura, 14 méteres, éles szögből leadott lövése a vető­dő kapus mellett vágódott a jobb alsó sarokba (1:0). Két perc múlva Kelemen pontos labdáját László a kaputól 7 méterre vette át, de lövését Bien kiütötte. Szünet után a 48. percben László beadását Kelemen szin­te a gólvonalon vétette el. A 65. percben Kelemen 5 méter­ről fejelt mellé, majd a 67. percben lványi önfeláldozó be- levetődéssef mentette meg ka­puját a góltól. A 70, percben Balogh nagy hibájából Hegyi tört kapura, de 14 méteres lö­vését Szalai kiütötte. Néhány perccel később ismét Hegyi előtt kínálkozott nagy lehető­ség, de a balszélső fölé bom­bázott. A 84. percben sakk­matt volt a kanizsai védelem, Stemler közelről a kapusba lőtte a labdát. A remekül védekező és el­lentámadásokkal gyakorta za­vart okozó komlóiak ügyes, egységes játékukkal bravúros győzelmet arattak. Jók: Ivá- nyi, Kovács, Mács, Hohmann, Stemler, ill. Füle dr., Bántó. Balogh Antal Sellye, 800 néző. V.: Dra- vecz. Sellye: Kollár — Golobics,. Vass, Krén, Lombos! — Köny­ves, Otártics (Szabó, a 60. percben), Amigya — Elmayer. Szabadi (Varga, a 68. perc­ben), , Gólyák, Edző: Kofler Nándor. Keszthely: Béres - Paizs, Filó, Antoni, Czfráki - Pál, Bagó, Simon — Bogáti, Rácz, Szabó (Nagy, a 70. perc­ben). Edző: Gelfei Imre. A 4. percben Szabadi kiug­ratta Elmayert, akinek lövését Béres nehezen védte. A 10. percben Elmayer a kapus mel­lett is elhúzta a labdát, de Filó szögletre mentett A 15. perc­ben Rácz 16 méterről leadott lövése a kapu mellett suhant el, a 25. percben Rácz elhú­zott a jobb szélen, beadását Bogáti kapu mellé fejelte. A 28. percben Könyves feleselé­sért sárga lapos figyelmezte­tésben részesült. A 33. percben LomhOsi beadását Elmayer a 1&-osróJ nagy erővel a kapu bal sarkába lőtte (1:0). A 43. percben Antoni—Simon volt a labda útja, majd Rácz 16 mé­terről kapásból nagy gólt lőtt (1:1), A 85, percben Golobics vitatkozásért sárga lapot ka­pott. Jó iramú, közepes színvonalú, helyenként kemény mérkőzésen mindkét csapat támadó felfo­gasban játszott, de ezt nem tudta egyik fél sem gólokra váltani. Jók: Vass, Krén, El­mayer, ill. Antoni, Bogáti, Filó. Bary István Szekszárd—Ajka 4:0 (2:0) Szekszórd, 1000 néző. V.: Fe­kete. Szekszárd: Pólyák — Tóth (Szabó, a 78. percben), Orosz (Márkus, a 78. percben), Varga, Somodi — Bonnyai, Dienes, Weitner — Pölöskei, Koroknai, Lauer. Edző: Magasházi József. Ajka: Horváth — Hollenczer, Puskás, Haraszti, Kocsis — Czi- bik (Iván, a 70. percben), Túri, híenyhárt — Göcze, Nagy (Ré- nes, a 70. percben), Udvardi. Edző: Dalnoki László. A 14. percben Bonnyai— Weitner volt a labda útja, majd Lauer kapott jó átadást, aki cselsorozat végén a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1:0). A 17. percben Horváth kapujá­tól 18 méterre közvetett szabad­rúgáshoz jutott a Dózsa. A te- guritott labdát Orosz laposon, nagy erővel vágta a hálóba (2:0). A 61. percben Bonnyai húzott el a bal oldalon, Lauer elé gurított, oki elfektette a ka­pust, és aztán önzetlenül Ko­roknai elé játszott, aki közelről a hálóba gurította a labdát (3:0). A 68. percben Pölöskei— Weitner—Bonnyai támadás vé­gén Bonnyai lövése kipattant a védőkről, Koroknai közelről a léc alá vágta a labdát (4:0). A 85. percben Márkus kopás­lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. Az öt hete nyeretlen szekszár­diak remek iramú, élvezetes mérkőzésen gyors, ötletes táma­dójátékkal számos gólhelyzetet dolgoztak ki, a több kitűnő egyéni teljesítmény, nagy tech­nikai fölénnyel párosult Az aj- kaiakat lelkesedésük és szerve­zett védekezésük ellenére csak Horváth kapus kitűnő védései mentették meg a kiütéses vere­ségtől. Jók: Lauer (a mezőny legjobbja), Dienes, Koroknai, Varga, Bonnyai, ill. Horváth, Túri. Fekete László Dombóvár—NIKE Fűzfői AK 2:0 (l:0) Dombóvár, 1000 néző. Vezet­te: Barna. Dombóvár: Foki — Lakos (Banai, a szünetben). Magyar, Horváth, Engert —1 Tóth-Bagi (Csatári, a 75. perc­ben), Vörös, Porcsa — Iván, Lamm, Landek. Edző: Herbei József. Fűzfő: Takács — Gál B., Gál I., Szanyi, Fehér — Diósi, Csurgó (Sümegi, a 44. perc­ben), Zeidl — Erdővégi, Simon, Püspöki (Várnai, a szünetben). Edző: Káló Pál. A 7. percben Vörös baloldal­ról remekül ívelt középre és Lamm 3 méterről a bal felső sarokba fejelt (1:0). A 13. perc­ben Vörös 17 méteres lövését hárította a vendégek kapusa. A 31. percben Landek átadását Porcsa lőtte kapura, de Takács bravúrral hárított. A 38. perc­ben Vörös 20 méteres jobb alsó sarokba tartó lövését Takács ismét bravúrral hárította. Az 51. percben Gál B. az ötösön buk­tatta Landekot, a megítélt li­est Horváth értékesítette (2:0). A 80. percben Landek bal ol­dalról belőtt labdáját Lamm 6 méterről mellé fejelte. Közepes iramú és színvonalas mérkőzésen a lelkesen játsszó hazaiak megérdemelten nyer­tek, 15 hét óta először. Jók: Horváth, Foki, Tóth-Bagi, Ma­gyar, ill. Fehér, Takács. . Gál István Az NB II. további eredményei: Bakony Vegyész—MÁV DAC 2:2 (1:2), Sabaria SE—Bábolnai SE 0:0, Péti MTE—Várpalotai Bányász 1:3 (0:2), Soproni SE— Haladás VSE 2:2 (1:1). Bauxitbányász—MYTE 1:0 (1:0) Topoleo, 1000 néző. V.: Sze­mes. Tapolca: Petrovics — Mar­kón, Lovász, Magyar, Ughy (Mixtai, a 82. percben) — Ma­jor, Németh, Tendl — Kozmor, Horváth, Tóth (Szalai, a szünet­ben). Edző: Németh Lajos. MVTE: Antal — Tóth, Rótt, Hancz, Berki — Dárdai, Zsolt dr., Ambrus (Schwarczkopf, a szünetben) — Megyeri, Havasi, Jónás. Edző: Mathész Imre. A 18. percben Horváth egyé­ni játék után ügyesen ugratta kV Némethet, aki a kiugró ka­pus mellett a hálóba lőtt (1:0). NB II. ALLASA A kiegyenlített erők küzdel­mes mérkőzésén a szerencsé­sebb csapat nyert. Jók: Petro­vics, Horváth, Major, Markán, ill. Zsolt dr., Rótt, Antal. Sellye—Keszthelyi Haladás 1:1 (1:1) 1. Komló 17 11 4 2 26- 9 26 2. Olajbányász 17 9 5 3 35-23 23 3. Haladás 17 6 10 1 28-13 22 4. Keszthely 17 8 6 3 31-24 22 5. MÁV DAC 17 8 5 4 39-20 21 6. PVSK 17 8 5 4 26-16 21 7. Sabária 17 8 5 4 23-17 21 8. Bábolna 17 7 7 3 20-17 21 9. Bauxitbányász 17 9 3 5 26-24 21 10. Ajka 17 7 4 6 26-26 18 11. Mohács-V. 17 5 7 5 12-15 17 12. Sopron 17 6 4 7 24-22 16 13. Szekszárd 17 6 4 7 16-17 16 14. Bakony V. 17 4 6 7 24-28 14 15. Rákóczi SE 17 5 3 9 15-18 13 16. Fűzfő 17 3 5 9 20-28 11 17. Várpalota 17 2 7 8 18-28 11 18. Sellye 17 4 3 10 18-32 11 19. Dombóvár 17 2 5 10 17-39 9 20. Pót 17 2 2 13 19-47 6 Hollós 35 pontot szerzett o Csepel ellen. A képen látható tempó­dobása is két pontot eredményezett. Fotó: Arató László PVSK-Csepel 118:75 (56:31) NB I. női mérkőzés, Pécs, vá­rosi sportcsarnok, 100 néző, v.: Weidinger, Kardos. PVSK: Hol­lós (35), Bundászné (8), Csan­Az élmezőnyből csak a Siklós és a Zsolnay nyert Síklós-Vasasi Bányász 3:1 (2:1). Vasos, 150 néző, v.: Thassy. Kiegyenlített küzdelem után szerencsés gólokkal nyert a vendég siklósi esapat. Góllö­vők: Agócsi, Zrínyi, Adorján, ill, Róth. Jók: Dinnyés, Dévai, Adorján, ill. Kólya, Dobai. Zsolnay SE-Szigetvár 2:1 (1:0). Szigetvár, 300 néző, v.: Kövesi. A lelkes Zsolnay megér­demelten vitte él a két pontot a szétesően játszó Szigetvár otthonából. Góllövők: Lőrincz, Anzil (11-esből), illetve Jokl. Jók: Lőrincz, Anzil, Papp, Király, ill. Béni, Dvorszky. P. Kesztyűgyár-P. Postás 0:0. Pécsbónyatelep, 200 néző, v.: Szinger. A Kesztyűgyár idege­sen, sok hibával, a Postás lel­kesen és jól játszott: az ered­mény igazságos. Jók: Tálas, Szállási, ill. Georgiu, Siegl, Do­bos. Beremend-Villány 0:0. Bere- mend, 600 néző, v.: Szőke. Küzdelmes, színvonalas mérkő­zésen remekül zárt a vendégek védelme. Jók: Óbert, Müller, ill. Fekete (a mezőny legjobbja), Füredi, Czékó, Kecskés I. P. Kinizsi-Mázaszászvári Bá­nyász 3:0 (3:0). Kovácstelep, 50 néző, v.: Nagy E. A Kinizsi vé­gig magabiztosan, a Máza- szászvár erőtlenül, elgondolás nélkül játszott. Góllövők: Decsi, Juhász, Kádár. Jók: Sebestyén, Kondákor, Turbéki, Kovács, ill. Katona. Steinmetz SE-Drávafok 1:0 (0:0). Postás-pálya 50 néző, v.: Antalfi. Színvonalas mérkőzé­sen a minden részében jobb Steinmetz SE rászolgált a két pontra. Góllövő: Schmidt (11- esből). Jók: Kocsis, Knoch, Rapp, Schmidt, ill. Hidasi, Schán, Mohácsi. Vajszló-lstván-akna 2:0 (0:0). Pécsszabolcs, 150 néző, v.: Nagy. Megérdemelt ven­déggyőzelem. Góllövök: Tavali, Császár. Jjk: Borovácz, Tóth, Bodor, ill. az István-aknai Bá­nyászból senki nem emelhető ki U. PEAC-PBTC 1:1 (1:0). Bőrgyár-pálya, 50 néző, v.: La­katos. Végig nyomasztó fölény­ben játszott a PBTC, de ezt nem tudta gólokra váltani. Góllövők: Deme, ill. Aradi. Jók: Tihanyvári (a mezőny leg­jobbja), Deme, Kovács, ill. Mik­lós, Várhelyi. Bóly-Mágocs 2:1 (1:1). Boly, 300 néző, v.: Sárkány. A végig többet kezdeményező Boly ne­hezen nyert a jól védekező Mó- gocs ellen. Góllövők: Schneider, Ulrich, ill. Tonkó. Jók: Kiss, Ma­rián, Schne'ider, ill. Kolesánszky, Ta szári I., Tonikó. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Siklós ló 11 2 3 43-14 24 2. P. Kesztyügy. 13 10 3 2 29-12 23 3. Bcremend 13 8 3 2 34-21 21 4. Zsolnay 13 • 3 2 32-21 21 5. PBTC 15 8 3 4 22-14 19 6. Mázaszászvár 13 8 3 4 33-26 19 7. Szigetvár 15 8 3 4 21-13 19 8. Boly 13 7 4 4 13-12 18 9. Villány 13 6 6 3 13-13 18 10. P. Kinizsi ló 7 1 • 18-15 13 11. Drávafok 15 3 4 6 23-23 14 12. U. PEAC 13 3 4 6 21-24 14 13. Vajszló 13 4 2 9 14-18 10 14. P. Postás 13 4 1 10 15*8 9 15. Steinmetz SE 15 3 3 9 5-22 9 16. Vasasi B. 16 4 — 12 18-39 8 17. litván-akna 13 2 3 10 13-29 7 18. Mágect 16 2 2 12 14-39 6 Versenyautó-kiállítás Rangos esemény színhelye lesz november utolsó hetében, Budapesten a BNV F-pavilonja. A FÖTAXl SC és a ráckevei Aranykalász MGTSZ közös vál­lalkozásában versenyautó- és motorkiállítást rendez a Hung- expo vásárközpont Dobi István úti területén. A kiállítás célja az autó. és motorsport széles körű megismertetése, úgy a nagyközönség, mint a meghívott kereskedelmi és propaganda szakemberek részére. A 22—30- ig terjedő héten mindennapos műsorokkal várják az érdeklő­A PMSC—Ferencváros mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zók közül a szerencse Soós Gábor, Kaposvár, 48-as ifjúság út 56. sz. alatt lakó pályázónknak kedvezett. Nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. A heti szelvény beérkezési határideje péntek déli 12 óra (Pécs, Hu­nyadi út 11. sz. 7601). Fömérközés: ZTE—PMSC................................................................. Pótmérkőzés: Mohács-Véménd—Ajka...................................... A pályázó neve: ............................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... d őket. Előadások, filmvetítések és bemutatók mellett, a tv és a rádió is jelen lesz. Egy-egy nap jut a MAMSZ-nak, az Autó- Motornak és a rendezvény vé­gén gálaesttel búcsúznak, ahol a kiállított versenyautók és mo­torok vezetői is megszólalnak. A Pécsi Volán autós szakosz­tálya előreláthatólag hat autó­val vesz részt. Négy hegyi, egy rallye- és egy crossautót állíta­nak ki. Ezenkívül tablóval, fény­képekkel, műszaki adatokkal és filmvetítéssel mutatkozik be az ország legeredményesebb szak­osztálya. F. K. # BOLOGNA: Az olasz nemzetközi fedettpályás tenisz­tornán Taróczy Bolázs az ame­rikai Waltszal az oldalán a pá­rosban döntőbe jutott, miután az elődöntőben 6:1, 6:3 arány­ban verték a csehszlovák Smid, Birner kettőst. Toróczyék ellen­fele egy ausztrál, amerikai pór. McNamee és Denton lesz. Az egyesben az olasz Bertolucci Smiddel mérkőzhet. kő (2), Verbőcziné (25), Russai- né (16). Csere: Gádor (4), Pad­ragi (10), Szabóné (12), Hor­váth (2), Tölgyesné (4). Edző: Horváth Imre. Osztálykülönbseg volt a két csapat között. A PVSK könnyedén játszva szár­nyalta tú| a „bűvös” 100 pon­tos határt. A Csepel legjobb dobója Fekete (20) volt. PVSK—Volán SC 91 :8ö (48:47). NB I. férfi mérkőzés, Budapest, v.: Cziffra, Szilvássy. Pécsi VSK: Vojtek (25), Darázs (6), Kovács (14), Rabb Gy. (12), Tóth (24). Csere: Varasdi (10), Rabb J. <-). Edző: Solti József. A Volán SC legjobb do­bói: Helenbai (18), Nyitrai (17), Tódika (14), Donkó A. (12). A közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyertek a lelkesebben játszó pécsiek. illpiiiiiii • GATESHEAD: Hetedik at. kólómmal rendezték meg a nemzetközi mezei futóviadalt, amelyen a hírek szerint utoljára lépett fel a finnek négyszeres olimpiai bajnok hosszútávluió- ja, Lasse Viren. Suomi világ- klasszisa a verseny feladásá­val búcsúzott aktív pályafutá­sától. Fél távnál kényszerült er­re a döntésre. Az AFP tudni véli, hogy Viren a jövőben <* talli gépkocsik világában pró­bál szerencsét. A versenyt az etióp Girma nyerte 29:18 perc­cel, megelőzve a belga Putte- manst (29:30) és a skót Wuirt (29:30). írnom tár gpló Dunántúli ni » . Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig* 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054