Dunántúli Napló, 1980. augusztus (37. évfolyam, 210-239. szám)

1980-08-11 / 220. szám

Győzött az MYTE és a Komló Mohács-Véménd TE—Bábolna 2:1 (1:0) Mohács, 2500 néző. V.: Ko­szó. MVTE: Perjést — Farkas, Rótt, Hancz, Alsóvölgyi — Ambrus (Schwarczkopi a 22. percben), dr. Zsolt (Berki, a 72. percben). Dárdai L. — Havasi, Lingl, Jónás. Edző: Mathesz Imre. Bábolna: Krass (Papp, a 40. percben) — Csikós, Hlagy- vik, Sülé, (Háklár, az 57. perc­ben), Fülep — Sebestyén, He­gedűs, Szedor, Müller — Nagy, Ti már. Edző: Haász László. Az első percben a vendég védők passzolgattak a kapujuk előtt, Lingl elcsípte a labdát és a kifutó kapus mellett nagy helyzetben a bal kapufát ta­lálta él. A 12. percben dr. Zsolt jól indította Jónást, aki­nek éles lövését Krass biztosan védte. A 14. percben Nagy megkeverte a hazai védőket, Szekszárd, 2500 néző. V.: Hartmann. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Bonnyai, Somodi, Varga - Weitner [Vasvári, a 81. percben)t Koroknai, Páli - Lauer, Orosz, Pásztor (Pölöskei, az 56. perc­ben). Edző: Magasházi József. MÁV-DAC: Farkasdi - Fehér, Baumann, Molnár 2., Kovács — Csóka, Sági (Domanyik, a 67. percben), Wunder - Csollány, Tamási (Gulyás, a 83. perc­ben), Dobos. Edző: Horváth Tamás. Nagy iramot diktálva kezdett a Dózsa, a 6. percben Tóth szabadrúgását, 3 perccel ké­sőbb Somodi nagy erejű, léc alá tartó lövését hárította Far­kasdi. A 12. percben Pásztor szögletét Bonnyai fejelte kapu­ra, Farkasdi már verve volt, de tisztára játszotta magát, de a jobb alsó sarokra küldött lövé­sét Perjési bravúrosan védte. A 26, percben Hancz tört előre, élesen belőtt labdáját a védők szögletre hárították. Jónás vé­gezte el a szögletrúgást, amit a 16-osról befutó Rótt a bal alsó sarokba fejelt. (1:0). A 29. perc­ben Fedort a hazai védők sza­bálytalanul tudták megállítani, 30 méterrel a kapu előtt. A meg­ítélt szabadrúgást Hlagyvik a jobb felső kapufára bombázta. A 35. percben Lingl három vé­dőt átjátszott, Jónáshoz továb­bított, akinek lövése a jobb alsó kapufáról pattant a mezőnybe. Szünet után nagy meglepe­tésre a vendégek vették át a kezdeményezést, jól és pontosan adogattak, de az MVTE védel­me áttörhetetlennek bizonyult. A------------------------------» , . B aumann a gólvonalról hárí­tott. A 15. percben Varga át­adását Pásztor abszolút hely­zetben, 10 méterről, a jobb­oldali léc mellé pörgette. A 23. percben Lauer vezette fel a labdát, majd 25 méterről küldött lövése a belső kapufán csattant. A vendégcsapat egyetlenegy alkalommal sem lőtt Pólyák kapujára. A 45. percben Pásztor jó helyzetben ismét hibázott, lövése a kapu­fán csattant. Szünet után sokat változott a játék képe, rá sem lehetett ismerni a hazai együttesre. A találkozó színvonala tovább romlott, és az ekkor többet kezdeményező győriek játszot­tak ügyesebben. Fekete László a Sellye: Goják szabadrúgását a védők röviden mentették, a labdát a szemfüles Szabadi szerezte meg, aki fordulásból, kapásból a kapuba helyezett (1:1). Szünet után előbb László bombázott kapura, de Kollár bravúrral mentett. Az 57. perc­ben Szabadi játszotta át a ha­zai védelmet, de belőtt labdájá­ról a belsők lemaradtak. Az 59. percben ismét vezetéshez jutott a hazai gárda: a csereként be­állt Balogh kitűnően cselezte be magát a kapu előtérbe, aki a kifutó Kollár fölött a kapufára emelte a labdát, melyet a be­robbanó László közelről a kapu­ba lőtt. (2:1). A 61. percben Balogh a jobb oldalon húzott kapura, akinek beadását az érkező Simonecz 6 méterről védhetetlenül fejelte a bal sarokba (3:1). Nagy iramú, változatos mér­kőzést vívott a nyílt sisakkal 82. percben Hegedűs csavart szabadrúgását Hlagyvik az el- alvó védelem mellett a kapu közepébe fejelte. (1:1). A 87. percben a vendégvédelem sza­bálytalankodott, Jónás szabad­rúgása nyomán a labda a vé­dőkről lepattant és Lingl éles szögből a hosszú sarokba lőtt. (2:1). Az első félidőben még a ha­zaiak kezdeményeztek többet, szünet után azonban a vendé­gek átvették a játék irányítását és csak a hazaiak közvetlen vé­delmének, Perjésivei az élén kö­szönhették, hogy győztesen hagyták el a pályát. A többiek csalódást okoztak. A Bábolná­ból Hegedűs, Tímár és Hlagyvik dicsérhető. Molnár Endre játszó két csapat. A második játékrészben erőteljesen felja­vultak az olajosok, akik vécjil is nagyobb arányban nyerhettek volna az ügyesen játszó újon­cok ellen. Jók: Füle dr., Engló­ner, Müller, Balogh, Simonecz, illetve Kollár, Vass, Szabadi, Mcrkovics. Balogh Antal Soproni SE— Dombóvári MSC 4:1 (2:0) Sopron, 3500 néző. V.: Sze­mes. Sopron: Horváth Gy. — Lipóth, Drázsnyák, Hubert, Nagy - Németh I., (Tnischler a 71. percben), Németh II., Hor­váth L„ — Varga, Makói, Pán­cél. Edző: Mihalecz Boldizsár. Dombóvár: Foki — Lakos, Hor­váth, Magyar, Lamm — Herbst, Biczó, (Engert a 46. percben), Nagy — Iván, Tóth, Bagi, (Ba- nai a 62. percben), Landek. Edző: Herbei József. A 34. percben Makai elfutott a balszélen, beadása után Lomm a 16-oson belül felvágta Vargát. A büntetőt Huber lapo­san a jobb alsó sarokba gurí­totta. (1:0). A 41. percben Né­meth II. keresztlabdáját Páncél mintegy 10 méterről küldte a bol alsó sarokba. (2:0). A 78. perc. ben Horváth L. ügyes csellel elment a bal oldalon és be­adását Németh II. mintegy 6 méterről a jobb olsó sarokba lőtte (3:0). A 84. percben egy baloldali támadásnál a teljesen fedezetlenül maradt Banai mintegy 8 méterről a jobb fel­ső sarokba bombázott. (3:1). A 87. percben Trischler nagysze­rűen futott el a jobb oldalon, éí beadását Makai kapásból a háfpba vágta. (4:1). Szekszárd—MÁV DAC 0:0 Olajbányász—Sellye 3:1 (1:1) Keresse fel a most egy telephelyen értékesítő 62. sz. Aj szerelvényszakiizletűnket és a 63. sz. vasudvart PÉCS, DIÓSI U. 1. (LEDINA) Húzott, hengerelt áruk, Viz, gőz, gőzfűtési szerelvények, olajégők, kazánok, radiátorok, építési kerá­miák, egészségügyi fajanszáruk, fürdőszoba-felszerelési cikkek, szivattyúk, házi vízellátók, ipari szerelvények, acélcsövek, gáztűzhelyek, vízmelegítők tefjes körű választékát kínáljuk kedves vásárlóinknak! Közületeket is kiszolgálunk. NYITVA: HÉTFŐTŐL PÉNTEKIG: 8.30—13.00 óráig és 14— 16.30-ig SZOMBATON: 8.00—14.00 óráig Komlói B- Bakony V. 1:0 (1:0) Veszprém, 1500 néző. V.: Pál. völgyi. Komló: Bien — Iványi, Kovács, Mács, Bartha — Róth, Bányász, Hohmann — Stemler, Hámori (Radics, az 52. perc­ben), Tóth. Edző: Kontha Ká­roly. Bakony Vegyész: Csiszár — Belső II., Stieber, Jéger, Bel­ső I. (Horváth, a 83. percben), Németh, Zsadányi (Botykoi a szünetben), Kelemen — Kopcsa, Görbicz, Nyitrai. Edző: Németh Lajos. A 28. percben gyors kénysze­rítő passzok után Hohmann átadását Stemler védhetetlenül küldte a bal alsó sarokba (1:0). A gyors, korszerűbb futballt játsszó Komló ritkább ellentá- madásci veszélyesebbek voltak. Jók: Kovács, Róth, Stemler, Radics, ill. Csiszár, Stieber, Belső II., Kelemen. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ajkai Alumínium—Rákóczi SE 1:0 (0:0), Bauxitbányász—Vár­palotai Bányász 2:1 (0:0), Sa- baria—Haladás VSE 2:2 (1:0), Péti MTE-Keszthelyi Haladás 1:2 (0:1). az nb ii. Állasa 1. Olajbányász 2. Bauxitbányász 3. Komló «. PVSK 5. MÁV DAC 6. Sopron 7. Sellye 0. Fűzfő 9. Bábolna Haladás Mohács-Véménd 12. Ajka 13. Dombóvár Keszthely 15. Várpalota Sabaria 17. Bakony Vegy. IS. Szekszárd 19. Péti MTE 20. Rákóczi SE 2 2 — — 6-2 4 2 2 — — 5-1 4 2 2 — — 2-0 4 2 1 1 — 2-1 3 2 1 1 — 1-0 3 2 1 — 1 5-4 2 2 1 — 1 4-4 2 2 1 — 1 3-3 2 2 1 — 1 2-2 2 2 — 2 — 2-2 2 2 1 — 1 2-2 2 2 1 — 1 1-1 2 2 1 — 1 3-4 2 2 1 — 1 3-4 2 2 — 1 1 2-3 1 2 — 1 1 2-3 1 2 — 1 1 1-2 1 2 — 1 1 0-2 1 2 — 2 2-4 2 — 2 0-4 — III. serdülő leány knsárlabda EB Döntőbe jutott a magyar csapat Hollós dob kosarat a franciák elleni mérkőzésen Fotó: Arató Vasárnap a városi sport- csarnokban befejeződtek a III. serdülő le­ány kosárlabda Európa-baj- nokság cso­portmérkőzé­sei. A magyar csapat számá­ra sorsdöntő volt a franciák elleni találko­zó, mivel a győztes juthatott a legjobb hat közé. Szoros első félidő után válogatottunk szü­net után fokozatosan fölénybe került és biztosan győzött Franciaország ellen. Ez a győ­zelem azt jelentette, hogy Olaszország és Bulgária válo­gatottjai mellett a mieink is Zalaegerszegen folytathatják az Európa-bajnokság küzdelmeit. A befejező forduló eredmé­nyei: Magyarország—Francia- ország 63:52 (30:26). V.: Va- szilevszkij (szovjet), Aldea (ro­mán). Magyarország: Hollós (20), Petrik (16), Sárosi (6), Ba­lázs H. (14), Schwarcz (7). Ed­ző: Bild Katalin. A franciák legjobbjai: Benintendi (14), Biennenu (10), és Doumerque (10) voltak. Olaszország—NSZK 60:56 (32:26). V.: Galley (svájci), Bednarski (lengyel). Ld.: Gra- na (17), Serradomingi (16), ill. Wiegand (25), Schmitz (8). Bulgária—Svédország 72:64 (31:30). V.: Prelogovics (ju­goszláv), Franke (csehszlovák). Ld.: Guelovska (14), Todorova (13), ill, Gottshalk (20), Moberq (11). A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Olaszország 2. Bulgária 3. Magyarország 4. Franciaország 5. Svédország 6. NSZK 5 5 — 334-307 10 5 4 1 347-322 9 5 3 2 329-327 8 5 2 3 289-298 7 5 1 4 295-329 6 5 — 5 280-318 5 Sakk Az Abano-teremben folyó Hübner—Portisch sakkvilágbaj­noki elődöntő párosmérkőzés negyedik játszmája szombaton függőben maradt a 41. lépés­nél. A játszmát hétfőn folytat­ják. A nyári bajnoki szünet és az olimpia miatt szünetelt a góltotó pályázatunk. A jövőben ismét jelentkezünk a HDN-ben szelvényeinkkel. A lapból kivágott szelvényeket szombaton déli 12 óráig kell elküldeni szerkesztőségünk címére (Pécs, Hunyadi út 11. 7601). Főmérkőzés: Komló—Bauxitbányász ....................................... P ótmérkőzés: Sellye—Pét ............................................................. P ályázó neve: ............................................................................... P ályázó cime: ezmeny monzum * skAla-coop ÁRUHÁZ A KONZUMBAN augusztus 12—19-ig abc: Rakott káposzta konzerv 29,50 helyett 22 Ft-ért UASOSZTALY: Bolgár lakat 70 Ft helyett 30 Ft-ért SPORTOSZTALV; Magas szárú tornacipő (35-től 39-es méretig) 40 Ft helyett 25 Ft-ért Tekintsek meg Rákóczi üti :! Amíg a készlet tart! üsttől Dunántúli napió ....... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 őráfg 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133-2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Nagykanizsa, 4000 néző. V.: Földvári. Olajbányász: Megyi- morecz —■, Gondos, Englóner, Nagy, [Savanya a 62. percben), Müller — Csepregi, (Balogh az 55. percben), Kormos, Simo- necz, — Füle dr., László, Bé­lák. Edző: Madár Gábor. Sely- lye: Kollár, — Elmajer, Hosszú, Krén, Lombos! — 1/áss, Otár- tics, Markovics, (Varga a 70. percben) —, Szabadi, Szabó, Goják. Edző: Koller Nándor. A 31. percben vezetést szerzett az Olajbányász: Füle dr. a jobb oldalon remek cse­lekkel húzott kapura, majd az alapvonalról középre lőtte a labdát, melyet a menteni igyek­vő Vass, saját kapujába bom­bázta. öngól (1 :0). A gól szár­nyakat adott a hazaiaknak, akik egyre-másra vezették ve­szélyes támadásaikat. Füle dr. két helyzetet ügyetlenkedett el, majd a 39. percben Kormos jó helyzetben tovább adta a lab­dát. A 41. percben egyenlített