Dunántúli Napló, 1980. április (37. évfolyam, 91-118. szám)

1980-04-14 / 102. szám

Mohács-Veméiül TE—Sopron 2:0 (1:0) Mohács, 3000 néző. V.: Ko­vács L. MVTE: Perjési — Far­kas, Rótt, Hancz, Alsóvölgyi — Dárdai L, dr. Zsolt (Kiss, a 71. percben). Berki — Schwarcz- kopf (Komli, a 71. percben), Lingl, Jónás. Edző: Gyévai Ist­ván. Sopron: Horváth Gy. — Tremmel, Drázsnyák, Kiss — Nagy, Németh I., Németh II., Horváth IV. — Varga, Deák, Trischler (Poor, a 65. percben). Edző: Mathesz Imre. A 16. percben Farkas—Rótt— dr. Zsolt háromszögelés után az utóbbi a jobbra futó Lingl elé játszott, aki a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba po­fozta a labdát (1:0). A 20. perc­ben Varga belőtt labdáját De­ák félfordulatból kapu fölé lőt­te. Az 54. percben dr. Zsolt a felezővonaltól megindult a lab­dával, cselekkel otthagyta a védőket, de a kaputól 22 méter­re szabálytalanul megállították. A megítélt szabadrúgást Rótt nagy erővel a jobb oldali ka­pufa mellé bombázta. A 65. percben Horváth IV. Vargához játszott, akinek a lövése a felső kapufát súrolva hagyta el a Komló-Várpalota 1:0 (0:0) Komló, 1000 néző. V.: Ágos­ton. Komló: Bien — Bazsonyi, Kovács, Tresch, Barta — Bá­nyász, Hohmann, Róth — Ra­dies, Stemler, Tóth. Megbízott edző: Szám Frigyes. Várpalo­ta: Palotai — Szmulai, Ki-s- bej, Pávits, Bor — Kun, Ho- lik, Szöllősi — Farkas, Drus- kóczi, Marton (Bessenyei, a 70. percben). Edző: Kárpáti István. Negyedóra után átvették a játék irányítását a hazaiak, s a 18. percben az első veszé­lyes komlói akció végén Stem­ler lövését ütötte ki Palotai. A 24. percben Hohmann ug­ratta ki Tóthot, Palotai bele­vetődött a szélső lövésébe, öt perc múlva Stemler tört ki, a 16-osról leadott lövése után a várpalotai kapus ismét reme­kelt. A szünet utáni első helyze­tet Druskóczi hagyta ki, 12 méterről lőtt magasan fölé. Az 59, percben az addig ragyo­góan védő Palotái hibájából szerezte meg a győztes gólt a Komló. Radies a 16-osról ballal célozta meg a kaput, Palotai lábbal akart menteni, de rosszul találta el és a lab­da a bal sarokba perdült, ön­gól. (1:0 Komló javára.) Negyedóráig egyenlő ellen­fele volt a Várpalota a hazai­aknak. Ezt követően a veze­tést és egyben győzelmet je­lentő gólig nagy fölényben ját­szott a Komló, de helyzetet alig tudott teremteni. A két pont sorsát végül az egyéb­ként remekül védő Palotai hi­bája döntötte el. Jók: a komlói védelem, Hoh­mann, Stemler, ill. Kisbej, Pá­vits és Szöllősi. Grünwald Géza Kaposvár-Győri D. 1:0 (1:0) Győr, 3000 néző. V.: Hart­mann. Kaposvár: Horváth — Deákvári, Gulyás (Czabula, a 10. percben), Petrák, Éqer — Mészáros, Kanyar, Havasi (Marcsók, a 63. percben), Zen- tai — Fábián, Házi. Edző: dr. Puskás Lajos. Győri Dósa: Markó — Belső II., Fekete, Var­ga (Vorigin, a szünetben), Bel­ső I. — Keqlovich (Glázer Z., a szünetben). Horváth, Marth — Schögl, Görbicz, László. Ed­ző: Fehérvári Alfréd. A 33. percben Petrák vezette fel a labdát, majd keresztbe adott Házi elé, aki mintegy 10 méterről lőtt és a félmagas láb. da a bal oldali léc mellett ju­tott a hálóba (1 :0). A 70. perc­ben egy vágta közben Házi hú­zódást szenvedett, és lebicegett a pályáról. A Kaposvár 10 em­berrel játszott tovább. Egy órán át jó iramú, küz­delmes, mintegy 25 percig vál­tozatos volt a mérkőzés. Gulyás sérülése miatt a korán átszer­vezésre kényszerült listavezető csapat jobb középpályásai ré­vén a félidő második felére fel­jött és nagyobb tapasztalatát érvényesítette, gólt szerzett. Szünet után nagy mezőnyfö­lénybe került a Dózsa, de ezt nem tudta gólra váltani. Jók: Horváth, Petrák, Kanyar, Házi. ill. Belső I. és Schögl. Haladás-Olajbányász 3:0 (0:0) Szombathely, 4000 néző. V.: Fekete: Haladás: Hegedűs P — Németh G„ Király, Biczó (Gombás, a 65. percben), Kecs­kés — Halmosi, Horváth l„ Ga­lántai — Garics, Holdosi (Kin- dornai, a szünetben), Hauzer. Edző: Rátkai László. Olajbá­nyász: Megyimorecz — Kozma, Englóner, Simon. Papp — Sa- vanyó, Csepregi, Balogh (Hor­váth, a 80. percben), Simonecz (Karasz, a 80. percben) — Füle dr., Kelemen. Edző: Madár Gá­bor. a bal oldalon elhúzott, becse­lezte magát a 16-oson belülre és ezúttal is buktatták. A bün­tetőt Horváth I. értékesítette (1:0). A 63. percben Galántait a kaputól mintegy 20 méterre buktatták. A szabadrúgáshoz leállított labdát Hauzer Halmo­si elé tolta, aki nagy erővel a jobb felső sarokba lőtte (2:0). A 74. percben Garics remekül ívelt középre, Kindornai fel­ugorva, mintegy 8 méterről a bal sarokba fejelte a labdát (3:0). A 22. percben Holdosi Ga- lántai elé perdítette a 'labdát, a középpályás lefordult a védők­ről, amikor Papp a 16-oson be­lül buktatta. A 11-est Király rosszul helyezte, és Megyimo­recz vetődve megfogta a lab­dát. Az 58. percben Galántai Gyenge színvonalú első, moz­galmas, időnként jó iramú má­sodik félidőt láthattak a nézők. A Haladást igazából a máso­dik büntető értékesítése hozta fel. Jók: Halmosi, Horváth I., Galántai, ill. Englóner és Kele­men. Az 1:0-ra végződött Komló—Várpalota mérkőzés végered­ményét 16 pályázó találta el, közülük a szerencse ifj. Sza­bó Jenő (Siklós, Sallai u. 72. sz. alatti lakosnak) kedve­zett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Ezen a héten újra NB l-es mérkőzésre kell tippelni. A beküldési határidő szombat déli 12 óra. Főmérkőzés: Pécsi MSC—Vasas: ..................................... P ótmérkőzés: Ferencváros—PVSK: ..................................... A pályázó neve: .................................................................... L akcíme: ................................................................... j átékteret. A 67. percben Dár­dai L. hosszú átadással ugratta ki Berkit, akit a 16-oson belül a védők elsodortak, és a jogo­san megítélt 11-est Rótt bizto­san lőtte a jobb alsó sarokba (2:0). Jó iramú mérkőzésen jól ját­szottak a hazaiak, és akár több góllal is megterhelhették volna a vendégek hálóját. Jók: Alsó­völgyi, Hancz, Dárdai L., Lingl, ill. Horváth Gy., Drázsnyák, Varga. Molnár Endre MÁV NTE­Szekszárd 0:0 Nagykanizsa, Vasutas pálya, 1000 néző. V.: Kiss G. MÁV NTE: Szalai — Markán, Gon­dos, Sulyok T., Doszpoth — Söjtör, Karádi, Sulyok Gy. — Molnár, Csordás (Kiss, a 64. perctől), Németh (Győrvári, a 46. perctől). Edző: Németh La­jos. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Szlovák, Somodi, Varga — Weitner, Walter (Lauer, a 64. perctől), Adorján — Pölöskei, Koroknai, Landek (Pásztor, a 75. perctől). Edző: Magasházi József. ügyesen kezdtek a vendé­gek. A 12. percben elsőként Karádi veszélyeztetett a ha­zaiak részéről, de 10 méterről fölé bombázott, majd Söjtör 11 méteres szabadrúgását bravúr­ral ütötte ki Pólyák. A 21. perc­ben Csordás közelről hibázott, majd két perccel később Né­meth ügyetlenkedett el nagy helyzetet. A 37. percben Tóth 40 méteres nagy lövését Sza­lai a bal felsősorok elől ütöt­te szögletre. Szünet után keményedett a játék. Előbb Sulyok Gy., majd Walter kapott sárga lapot, ké­sőbb ugyanilyen figyelmezte­tésben részesült Győrvári és Pölöskei. Az 53. percben Pö­löskei húzott el a szélen, aki­nek pontos beadását az üre­sen hagyott Koroknai 8 mé­terről mellé fejelte. Azután Landek közeli lövését csípte el a kanizsai kapus. A mérkőzés hajrájában Söjtör szabadrú­gását Győrvári pergette kapu­ra, amely a kapufáról kipat­tant, majd a védők felszabadí­tottak. Jóiramú, kemény mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Markán, Doszpoth. Karádi, ill. Szlovák, Tóth, Adorján. Balogh Antal Dz NB II. további eredményei MÁV DAC—Bakony Vegyész 3:2 (0:2); Péti MTE—Ajka 2:0 (0:0); Tapolcai Bauxitbányász —Körmend 3:2 (2:1); Dorog— KOMÉP 1:0 (1:0); Sabaria— Bábolnai SE 1:0 (0:0). Az NB II. állása 1. Kaposvár 2. Haladás 3. Sabaria 4. Ajka 5. Komló 6. Mohács-Vém. 7. Szekszárd 8. Olajbányász 9. Sopron 10. MÁV DAC 11. Bábolna Bauxitbányász 13. Pét 14. MÁV NTE 15. Dorog 16. Bakony Vagy. 17. Várpalota 18. Győri Dózsa 19. KOMCP 20. Körmend 29 19 7 3 66-16 45 29 18 5 6 74-29 41 29 13 10 6 41-30 36 29 14 7 8 44-34 35 29 12 10 7 37-30 34 29 14 4 11 40-29 32 29 11 10 8 33-23 32 29 13 6 10 45-39 32 29 11 8 10 34-33 30 29 11 7 11 34-35 29 29 10 7 12 35-42 27 29 11 5 13 35-42 27 29 8 10 11 22-40 26 29 6 12 11 28-35 24 29 10 4 15 38-47 24 29 11 2 16 34-45 24 29 9 6 14 35-48 24 29 tf 11 12 31-42 23 29 8 6 15 31-50 22 29 5 3 21 27-75 13 [hétfői] SPORT A Sellye növelte előnyét Sellye-Mágocs 2:0 (1:0), Mó- gocs, 200 néző. V.: May. A lis­tavezető játéka csalódást oko­zott. Góllövők: Amigya, Szabó. Jók: Vass, Amigya, ill. Kovács, Benes I. t Mázaszászvári Bányász-Bál y 2:1 (1:1), Mázoszászvár, 300 né­ző. V.: Papp. A hazai csapat csak nehezen győzött. Góllö­vők: Molnár, Katona, ill. Panta. Jók: Katona (a mezőny leg­jobbja), Borsos, ill. Hajdú, Marján. Ezren a tornapályán Vasasi Bányász-Vajszló 1:0 (1:0), Vajszló, 100 néző. V.: Kul­csár. Szerencsés góllal nyert a Vasasi Bányász. Góllövő: Peres. Jók: Lémann, Gólya, Rónai, ill. a Vojszlóból senkit sem lehet kiemelni. Szigetvár-Pécsi Postás 1:1 (1:0), Pécs, 200 néző. V.: Laka­tos. Igazságos döntetlen. Góllö­vők: Dobor, ill. Horváth L. Jók: Erdősi, Haller, ill. Kondákor, Horváth, Georgiu. U. PEAC-Kétújfalu 2:1 (1:0), Szentlőrinc, 50 néző. V.: Keresz­tes. A vártnál nehezebben győ­zött a hazai csapat. Góllövők: Krénusz, Alföldi, ill. Zsigmond. Jók: Szende, Kovács, ill. Kis- márton, Kása. Pécsi Kinizsi—Siklós 3:0 (1:0), Kovácstelep, 1Q0 néző. V.: Schweir. Második félidei játé­kával nyert o P. Kinizsi. Góliö- vők: Juhász (2), Hargitai. Jók: Bank, Szeszén, Juhász, Hargi­tai, ill. Szabó K. István-akna-Beremend 2:1 (1:1), Pécsszabolcs, 200 néző. V.: Tóth I. A kieséstől fenyege­tett Bányász rászolgált a győ­zelemre. Góllövők: Kovács (2), ill. Dudás. Jók: IJovács, Véavári, Szöllősi, Illés, ill. Dudás, Óbert. Kiállítva: Keresztes (István-ak- no). A megyebajnokság állá» 1. Sellye 25 21 3 1 64-10 45 2. Boly 25 13 7 5 46-22 33 3. Mázaszászvár 25 15 3 7 57-35 33 4. Szigetvár 25 12 6 5 54-32 32 5. Zsolnay 25 13 6 6 40-30 32 6. U. PEAC 25 12 6 7 46-34 30 7. Siklós 25 10 9 6 37-24 29 S. P. Kinizsi 25 9 7 9 36-33 25 9. Beremend 25 9 7 9 32-30 25 10. Kesztyűgyár 25 8 9 6 26-28 25 11. Vajszló 25 9 5 11 31-32 23 12. Steinmetz SE 25 7 9 9 28-33 23 13. P. BTC 25 8 5 12 27-29 21 14. Mágocs 25 8 5 12 24-45 21 15. Vasasi Bány. 25 8 4 13 27-40 20 16. P. Postás 25 5 5 15 21-53 15 17. István-akna 25 4 4 17 20-60 12 18. Kétújfalu 25 1 4 20 12-58 6 Kocogó szülők és gyermekek a Mecseken Már kora reggel benépesül­tek a Mecsek gyalogútjai, a kocogni vágyók népes tábo­rától. A verőfényes vasárnap délelőttön a Mandulás erdei tornapályája adott otthont, az óvodásoktól, az iskolásokon ót a nagyszülőkig, mindazoknak, akik kedvet éreztek a mozgás­hoz. Az erdei tisztáson össze- sereglett színes melegítőbe öl­tözöttek megkapó látványt nyújtottak, ahogy egy ember­ként végezték a bemelegítő gyakorlatokat. Elsőként az ál­talános iskolások indultak, s őket követték a középiskolások. A résztvevők szabadon választ­hattak rövid — 1510 méter —, vagy hosszú — 2780 méter — távot. Vajon a felnőttek között mit választott a hat gyerme­kével Gálosi Imre? Természete­sen, a hosszútávot! Bernben vasárnap befejeződ­tek az asztalitenisz Európai-baj­nokság küzdelmei. A verseny negatív főszereplői kétségtele­nül a magyarok voltak, akik mindössze egy ezüst- és három bronzérmet szereztek. A legna­gyobb meglepetést Hilton, az angolok eddig harmadik számú játékosa okozta a férfi egyes megnyerésével. Az EB legered­ményesebb versenyzője a szov­jet Valentyina Popova, aki há­rom aranyérmet szerzett: csa­patban, párosban és egyéni­ben. Eredmények. Férfi egyes: 1. Hilton (angol), 2. Dvoracek (csehszlovák). A döntőben: 3:0. 3. Secretin (francia) és Bengts­Pécsett, az építők munkásszál­lón található korszerű PMSC- tekepálya adott otthont az or­szágos női vidékbajnokság pá­ros és egyéni versenyének. Eredmények. Női páros vidék­bajnokság (16): „A”-csoport: 1. Tompáné, Abrahámné (SZEOL AK) 873 fa, 2. Czakó, Kállainé (Szentes) 844, 3. Sajtosné, Kar- dosné (DÉLÉP, Szentes) 791. Mikor elindult a mezőny, volt közöttük nagymama, aki utcai ruhában a kisunokája kíséreté­ben sétálta végig a rövid tá­vot, ók így kocogtak ... Az egyik családnál egy négyéves kislány vitatkozott, apukáját kérlelte az indulásra, végül együtt tűntek el a fák között. A célba érkezéskor fedeztük fel a mezőny legidősebb résztvevő­jét, Bilkovics Józsi bácsit, aki 82 évesen futotta le az 1510 méteres távot. Ennyit mondott: „Az erőmmel már takarékos­kodnom kell a rövid távot fu­tottam. mert jövőre is szeretnék indulni.” A mezőny legifjabbja a hároméves Bencsik Juditka volt, aki szülei kíséretében tel­jesítette a távot. va (szovjet), 2. Perkucsin (jugo­szláv). A döntőben: 3:1. 3. Uhli- kova (csehszlovák) és Vriese- koop (holland). Férfi páros: 1. Secretin, Birocheau (francia), 2. Surbek, Sztipancsics (jugo­szláv). A döntőben: 3:1. 3. Jó­nyer, Klampár és Gergely, Or- lowski (csehszlovák). Női páros: 1. Popova, Antonyon (szovjet), 2. Alexandru, Mihut (román). A döntőben: 3:1. 3. Hammers- ley, Jarvis (angol) és Szatko, Urbanska (lengyel). Vegyespá­ros: 1. Orlowski, Uhlikova (csehszlovák), 2. Douglas, Jarvis (angol). A döntőben: 3:2. 3. Jó­nyer, Szabó és Sztiponcsics, Pa­latínus (jugoszláv). ,,B"-csoport: 1. Meggyesiné, Kristyán (Tatabánya, Győri Len­szövő) 896, 2. Vajdáné, Eigner- né (Győri Richards) 833, 3. dr. Révészné, Sántha (SZEOL AK) 770. Egyéni vidékbajnokság (36): 1. Meggyesiné (Tatabá­nya), 932, 2. Tompáné (SZEOL AK) 912, 3. Vajdáné (Győri Ri­chards) 906, 4. Molnárné (Tol­na megyei Építők) 878. 1. Cs.-Szlovákia—Magyarorsz. 3:2 1 2. A vei lino—As coli 2:2 x 3. Milan—Bologna 4:0 1 4. Perugia—Internazionale 0:0 x 5. Pescara—Catanzaro 1:1 x 6. Róma—Juventus 1:3 2 7. Torino—Napoli törölve 8. Udinese—Lazio 1:1 x 9. Atalanta—Genoa 2:0 1 10. Lecce—Spal 2:0 1 11. Monza—Como 3:3 x 12. Pisa—Brescia 1:0 1 13. Sampdoria—Verona 2:0 1 Pótmérkőzések: 14. Cesena—Taranto 0:0 x 15. Lanerossi—Palermo 1:0 1 Ökölvívás. Debrecenben a hagyományos Bocskai emlék- versenyen a pécsiek a követ­kező helyezéseket érték el. Hó- hosi K. (Steinmetz) 1., Kálmán (PVSK), Feisz (Steinmetz) és Szőke (Steinmetz) 2. Birkózás. Budapesten az or­szágos szabadfogású bajnok­ságon az 52 kg-os súlycsoport­ban Gazdag F. (PMSC) a diós­győri Szabó mögött a második helyen végzett. világ — íreísü Dunántúli napló . ... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Kovács Miklós Befejeződött az asztalitenisz EB son (svéd). Női egyes: 1. Popo­Teke: Vidékbajnokság