Dunántúli Napló, 1980. április (37. évfolyam, 91-118. szám)

1980-04-21 / 109. szám

Kaposvár-Bauxitbányász 4:3 (2:1) Kaposvár, 4500 néző. V.: Kő­rös. Kaposvár: Horváth - Deák­vári, Mészáros, Petrák, Éger — Kanyar, Zentai, (Tóth a 67. perc­ben), Marosok — Czabula, Fá­bián, Házi, (Boros a 26. perc­ben). Edző: dr. Puskás Lajos. Bauxitbányász: Petrovics — Ma­gyar, Zalai I., Mojer, Mater — Zalai II., Bencze, Major, Hor­váth — Lovász, (Mészáros az 50. percben), Tendli. Edző: Tulok Ernő. A 15. percben Fábián a felső kapufát találta el. Két perc múl­va Zalai II. egyedül törhetett kapura, a 11-es pontról azon­ban mellé gurított. A 23. perc­ben Czabula a jobboldali szög­letzászló közeléből beívelt, Házi az ötösről fejelt, és Petrovics csők érinteni tudta a labdát. (1:0). A 31. percben váratlanul egyenlített a Bauxitbányász. Lovász a bal oldalon indult el, két védőt is kicselezett és közeli gyenge lövése nyomán Horváth hasa alatt vánszorgott a gól- vonolon túlra a labda. (1 :1). A 33. percben Boros harcolt ki egy labdát a 16-oson belül, beívelt és Czabula közelről a hálóba fejelt. (2:1). Az 51. percben Zalai II. szög­lete után Horváth fejjel a léc alá csúsztatta a labdát. (2:2). Az 59. percben Zalai II. sárga lapot kapott Czabula lerántá­sáért. A 60. percben Marosok balról beívelt labdáját Deák­vári közelről a hálóba lőtte. (3:2). A 61. percben Majer ka­pott sárga lapot. A sorozatos Rákóczi támadások után a 81. percben Kanyar joboldali be­adását Marcsok fejelte o léc mellé. (4:2). Ezután a vendégek rohamoztak, a Rákóczi beszo­rult. A 84. percben Tendli a té­továzó védők között, a kimoz­duló Horváth mellett a hálóba pörgetett. (4:3). A szervezetten védekező Bauxitbányász bátor ellentámadásokot vezetett és két-három csatárral is zavarba hozta a hazaiak megingó vé­delmét Mayer Géza Körmendi Dózsa- Mohács-Véménd 1:0 (0:0) Körmend. 1200 néző. V.: Bod­rogi. Körmend: Fata -— Kovács L, Kiss, Gáncs, Horváth I. — Pál, Simon, Horváth II. — Föl­des, Bartakovics (Lakatos a 60. percben), Kovács II., (Molnár, a 85. percben). Edző: Kirschner Béla. Mohács-Véménd: Perjési — Farkas, Rótt, Dárdai — Ber­ki, Hancz, Lingl, Pártényi — dr. Zsolt, (Kiss, a 80, percben), Komli, (Schwarczkopf, a szünet­ben), Jónás, Edző: Gyévai Ist­ván. Az 50. percben Gáncs szök­tette Földest, s a csatár a 16- osnál járt, amikor Dárdai elka­szálta. Horváth II. szabadrúgá­sát Perjési vetődve a berobbanó Simon elé ütötte, aki 7 méter­ről a léc alá lőtt. (1:0). A 60. percben Berki -11-esét Fata véd­te. A 87, percben Kovács II. 11-esét Perjési vetődve hárítot­ta. A végig jól játszó hazaiak gólokkal nyerhettek volna, de csatáraik még a 100 százalékos helyzetekben is hibáztak. Jók: Horváth I. Fata, Földes, Gál, illetve Berki, Dárdai, Jónás. Szekszárdi Dózsa - Bábolna SE 2:0 (0:0) Szekszárd, 1000 néző. V.: Koszó. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Szlovák, Somodi, Varga — Koroknai, Weitner, Adorján — Lauer, Bonnyai (Orosz az 57. percben), Landek . (Pásztor az 57. percben). Edző: Magas­házi József. Bábolna: Krass — Csikós, Sebestyén, Sülé, Hák- lár — Deák (Sipos II. a 67. percben), Müller, Hegedűs, Fedor (Sipos I. a 69. percben) — Nagy, Dómján. Edző: Máté János. A 9. percben Landek a kapu elé ívelt, de Bonnyai nagy helyzetben nem tudta lekezelni a labdát. Nem sokkal ezután Sülé indította Nagyot, aki fut­tából remekül ívelt középre, Müller lövését Pólyák vetődve hárította. A 15. percben Dóm­ján egyedül húzott kapura, 20 méteres nagy erejű lövése el­suhant a léc mellett. Az 56. percben Bonnyai fejesgólját les címén érvénytelenítette a já­tékvezető. A 60. percben egy jobboldali beadásnál Orosz fejjel Lauer elé csúsztatott, aki a kimozduló Krass mellett a bal sarokba lőtt (1 :0). A 65. percben Lauer cselezgetett a baloldalon, ügyesen beívelt, és Orosz nagy erejű ballábas lö­vése a kapu közepébe vágódott (2:0). Egy órán keresztül igen mér­sékelt színvonalú játékot hozott a két csapat találkozója. Az ezt követő kettős csere a ha­zaiaknál lendületet hozott, és öt perc alatt lőtt két góllal a maga javára döntötte a két pont sorsát a Dózsa. Jók: Lauer (a mezőny legjobbja), Szlovák, Tóth, Weitner, ill. Dómján, Sülé. Fekete László MÁV DAC-Ni A VNTE 0:0 Győr, 600 néző. V.: Dudás. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Gulyás, Molnár Z., Kovács, — Csiszér (Kantó a 67. percben), Farkas (Cs. Kovács az 56. perc­ben), Csóka, — Csollány, Var­ga, Dobos. Edző: Boksa Gyu­la. MÁV NTE: Szalai — Mar­kán, Gondos, Sulyok T„ Livicz- 3ci — Söjtör, Karádi, Sulyok Gy., — Félig, Csordán, Molnár. Edző: Németh Lajos. A két vasutascsapat találkozója lany­ha iramú, alacsony színvonalú játékot hozott. A győriek kez­deményeztek többet, de táma­dójátékukban kevés volt a terv- szerűség és hiányzott az át­ütő erő. Jók: Kovács, Fehér, ill. Sulyok T„ Söjtör. * AZ NB II. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: KOMÉP—Sabaria 1:0 (1:0), Ajkai Alumínium—Bakony V., 0:0, Péti MTE—Soproni SE 1:1 (1:0), Haladás—Dorog 2:1 (0:1), Várpalotai Bányász— Győri Dózsa 2:1 (1:0). NB II. ALLASA 1. Kaposvár 30 20 7 3 70-19 47 2. Haladás 30 19 5 6 76-30 43 3. Ajka 30 14 8 8 44-34 36 4. Sabaria 30 13 10 7 41-31 36 5. Szekszárd 30 12 10 8 35-23 34 6. Olajbányász 30 14 6 10 48-40 34 7. Komló 30 12 1 0 8 38-33 34 8. Mohács 30 14 4 12 40-30 32 9. Sopron 30 11 9 10 35-34 31 10. MÁV DAC 30 11 8 11 34-35 30 11. Bauxitbányász 30 11 5 14 38-46 27 12. Bábolna 30 10 7 13 35-44 27 13. Pét 30 8 11 11 23-41 27 14. Várpalota 30 10 6 14 37-49 26 15. MÁV MTE 30 6 13 11 28-35 25 16. Bakony Vegy. 30 11 3 16 34-45 25 17. Dorog 30 10 4 16 39-49 24 18. KOMÉP 30 9 6 15 32-50 24 19. Győri Dózsa 30 6 11 13 32-44 23 20. Körmend 30 6 3 21 28-75 11 TOTO 1. Kecskemét—Csepel 1:0 1 2. Kossuth KFSE—Bp. V. iné 1:3 2 3. Bem SE—SZEOL AK 3:1 1 4. Olajbányász—Komló 3:1 1 5. Dorog—Haladás 1:2 2 6. Como—Atalanta 1:0 1 7. Genoa—Cesena 0:0 x 8. Matera—Lecce 0:0 x 9. Monza—Pistoiesa 1:1 x 10. Palermo—Brescia 0:0 x 11. Spal—Sampdoria 1:1 x 12. Taranto—Bari 0:0 x 13. Torna na—Lonetossi 0:0 x plusz 1 14. Papp J. SE—Szabó L. SE 4:0 1 • FOUNTAIN VALLEY: A nem­zetközi teniszversenyen ismét minősíthetetlenül viselkedett Ilié Nastase román sportoló, két „ki­hágásáért” összesen 950 dollá­ros büntetést kell fizetnie. Tájfutás havas esőben Mostohán bánt az időjárás a nemrégiben megalakult Tolna megyei Tájékozódási Futószövet­ség először megrendezett me­gyei csapatbajnoki versenyével. A hideg, esős idő ellenére mintegy hetvenen gyűltek össze a megye különböző részéből. A Sötétvölgyben havasesőben indították a csapatok verseny­zőit, tíz évestől tizennyolc esz­tendős korig. Nemcsak az idő­járás, hanem a Szekszárd kör­nyékéről tavaly megjelent leg­újabb kistájtérkép tájfutásra va­ló alkalmatlansága is megnehe­zítette a nagy sárral is küszkö­dő versenyzők feladatát Ez a térkép megfelel a sétára, jelei azonban eltérnek a tájfutótér­képétől, ezért többeket megté­vesztett. A 15, illetve 17 éves középiskolások kategóriájában a paksi, valamint a dunaföldvári gimnazista lányok, a fiúk kor­csoportjaiban pedig a megyei versenyen először szereplő gyön- ki diákok, továbbá a szekszárdi Garay Gimnázium 1. csapata szerezte meg az aranyérmet. (B. L.) Úszás Pécsett a Hullámfürdőben rendezték meg 15 megyei vá­logatott illetve egyesület rész­vételével a vidéki csapatbaj­nokság küzdelmeit. A kétnapos viadal elsősorban a Rába ETO sportolóinak sikereit hozta, de jól szerepeltek a baranyaiak is, akik több első helyezést értek el és felzárkóztak a második helyre az összesített csapat- versenyben. A Pécsi Kesztyű­gyár által felajánlott tisztelet­díjat a nőknél Pozsgai (Rába ETO), a férfiaknál a kecske­méti Harajka, az Abay Nemes Oszkár 200 méteres férfi gyors­úszás emlékversenyt Tóvári (Universitas PEAC) nyerte. Jó időeredménnyel győzött a 100 méteres felnőtt női mellúszás­ban Pesti (PMSC), valamint a 100 méteres férfi hátúszásban az ugyancsak PMSC-s Ragon- csa. A serdülők és ifjúságiak versenyében a Pécsi Sportisko­la úszói közül Révész három, Óberritter két első helyet szer­zett. Bravúros győzelem Csehszlovákia ellen Kitett magáért a magyar női kosárlabda-válogatott a gdans­ki nemzetközi torna negyedik fordulójában, szoros első fél­idő után biztosan győzte le Csehszlovákiát, 80:64-re. A csapat legjobbja ezúttal is Kiss Lenke volt, 24 pontot gyűjtött, míg a legyőzött csapatban Tresnakova és Planickova egy­aránt 12—12 pontot dobott. További eredmények: Szov­jetunió—Olaszország 95:69, Lengyelország—Kuba 87:61. Kötöttfogású birkózó EB Három győzelemmel és két vereséggel kezdtek a magyarok Prievidzán, a 27. kötöttfogású birkózó Európa-bajnokságon. A norvég csapat visszalépése mi­att Rönningen nem állt ki Seres ellen a 48 kg-osok súlycsoport­jában. Az 57 kg-ban Sipos két- yállra fektette a holland Snij- derst, míg Péter leléptetéssel verte az osztrák Hartmannt a 68 kq-ban. Leléptetéssel vesz­tett Toma a 82 kilósok között a bolgár Pavlov, Farkas pedig a 100 kilós súlycsoportban a szov­jet Szaladze ellen. Folytatódik a döntetlenek sorozata Mexikóvárosban a Portisch—Szpasszkij sakkvilág­bajnoki negyeddöntőben. A ta­lálkozó ilyen kimenetele ter­mészetesen a magyar nemzet­közi nagymesternek kedvez, aki a pontosztozkodással zárult 8. találkozót követően 4,5:3,5 arányban vezet, így tehát már csak egy pontra — amelyet két döntetlennel is teljesíthet — áll a továbbjutást jelentő 5,5 pontos eredménytől. Asztalitenisz NB II. Vasasi Bányász—Mosonma­gyaróvár 13:12. Pécs-Vasas, NB II. férfi mérkőzés. Pécsi győzte­sek: Bocz és Koronics (4—4), Szederkényi (3), Ragoncsa (2). Pécsi Spartacus—Veszprémi Volán 12:4. Veszprém, NB II. női mérkőzés. Pécsi győztesek: Eszényi (4), Mausz (4), Andi (2), Jerszi (2). A PMSC—Vasas mérkőzés 1:1-es végeredményét 15 pályázó találta el. A sorsolásnál a szerencse Csullag Zsolt Bonyhád. Kossuth u. 29. sz. alatti lakosnak kedvezett, aki nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. A szelvények beküldési határideje péntek déli 12 óra. Főmérkőzés: Pécsi VSK—Videoton: ..................................... Pót mérkőzés: Rába ETO—Pécsi MSC: .............................. A pályázó neve: .................................................................... L akcíme: ........................................................................ l Ulegyebainoksag A mázaszászváriak kapusa öklözéssel ment a Zsolnay csatárai elöl Fotó: Arató László Meglepetések fordulója Pécsi Postás—Kétújfalu 3:2 ,(1:0). Kétújfalu. 50 néző. V.: Pazaurek. Küzdelmes mérkőzés. Góllövők: Hor­váth, Szatykó, Bállá, illetve Zsigmond, Kosa. Jók: Vavika, Horváth, Szatykó, illetve Kismárton. U. PEAC—Siklós 3:2 (3:0). Siklós. 300 néző. V.: Horváth János. A hazai csapat a második félidőben közel állt az egyik pont megszerzéséhez. Gól­lövők: Kalász, Izsáki, Szőke, illetve Zrínyi, Bocskor (11-esből). Jók: -Ti- hanyvári, Izsáki, Krénusz, illetve Zrí­nyi, Kolompár. Zsolnay—Mázaszászvár 3:2 (1:2). Zsolnay-pálya. 100 néző. V.: Molnár. Mély talajú pályán a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Góllövők: Réfi, Lőrincz, Papp II., illetve Guth, Peré- nyi. Jók: Harasztié, Papp II., Foral, illetve Perényi, Borsos. Sellye—Kinizsi 3:0 (1:0). Sellye. 300 néző. V.: Benkő. Biztosan győzött a hazai csapat. Góllövők: Szabó, Ma­jorosi, Gólyák (11-esből). Jók: Vass, Krén, Martin, illetve Bank. Vasasi Bányász—Kesztyűgyár 5:3 (2:1). Vasas. 80 néző. V.: Kövesi. A második félidőre feljavult bányász­csapat ilyen arányban is megérde­melten győzött. Góllövők: Kólya (2), Peres (2), Szabó (11-esből), illetve Salamon, Pauli (11-esből), Szűcs. Jók: Kólya, Dobsi, König, illetve Szűcs. Pécsi BTC—Beremend 1:0 (0:0). Beremend. 300 néző. V.: Wenczler. Küzdelmes mérkőzésen a Beremend 11-est hibázott. Góllövő:' Blázsovics. Jók: Vincze, Szabó, Kőhn, illetve Alföldi. Boly—István-akna 1:1 (0:1). Boly. 300 néző. V.: Sárkány. A vendégcsa­pat rászolgált a döntetlenre. Gól- lövok: Hajdú, illetve Budovinszki (öngól). Jók: Hajdú, Marián, illetve Kanizsa, Szőllősi. Vajszló—Szigetvár 2:0 (0:0). Szi­getvár. 150 néző. V.: Radó. A ha­zaiak sok helyzetet kihagytak. Gól­lövők: Varga, Bodor. Jók: Borovácz, Hermann, Varga, illetve Béni. Steinmetz SE—Mágocs 2:0 (0:0). Pogány. 50 néző. V.: Szedeli. A hon­védcsapat megérdemelten győzött. Góllövők: Lauer, Otártics. Jók: Schmidt, Otártics, Kádár, illetve Má- gocsi. A MEGYEBAJNOKSÁG ALLASA 1. Sellye 2. Boly 3. Zsolnay 4. Mázaszászvár 5. Szigetvár 6. U. PEAC 7. Siklós 8. Vajszló 9. Beremend 10. P. Kinizsi 11. Steinmetz SE 12. Kesztyűgyár 13. PBTC 14. Vasasi B. 15. Mágocs * 16. P. Postás 17. István-akna 18. Kétújfalu 26 22 3 1 67-10 47 26 13 8 5 47-23 3« 26 14 6 6 43-32 34 26 15 3 8 59-38 33 26 1 2 8 6 54-34 32 26 1 3 6 7 49-36 32 26 10 9 7 39-27 29 26 10 5 11 33-32 25 26 9 7 1 0 32-31 25 26 9 7 10 36-36 25 26 8 9 9 30-33 2S 26 8 9 9 29-33 25 26 9 5 12 28-29 23 26 9 4 13 32-43 22 26 8 5 13 24-47 2* 26 6 5 15 24-55 17 26 4 5 17 21-61 13 26 1 4 21 14-61 6 Ökö/vívá Nyolc kubai arany A Honvéd Kupa nemzetközi ökölvívó versenyen Kuba kép­viselői igazolták nagy hírüket. A 12 döntőbe jutott versenyző­jükből csak egy veszített kül­földivel szemben, de azt is — a nagyváltósúlyú Martinezt —, súlyos pontozóbírói tévedés fosztotta meg a sikertől. Záróakkordként csaknem megszületett az év ökölvívó vi­lágszenzációja. Lévai István (U. Dózsa) a szupernehézsúlyú döntőben a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok kubai Teofilo Stevensonnal csatázott és 15 másodperccel a befeje­zés előtt győzelemre állt. Ezt kimutatta a pillanatnyi állást is rögzítő pontozógép. Már csak 15 másodperc volt hátra, amikor Stevenson félelmetes jobb keze célba ért és a ma­gyar ökölvívót kiszámolták. Gedó György olimpiai és Európa-bajnok nem tudta meg­szerezni az első helyet a 24 éves kubai Ramos ellen, 3:2 arányú pontozással kapott ki, nagyon szoros csatában. Az egyetlen magyar siker a félne­hézsúlyú Soltész János (SZIM Vasas) nevéhez fűződik, aki el­len a szovjet Azvazjant soroza­tos szabálytalanságok miatt a második menetben leléptették. Papirsúly: Ramos (Kuba) — Gedó (Vasas) p. gy. (3:2). Légsúly: J. Hernandez (Kuba) — Reyes (Kuba) az 1. menet­ben feladás. Harmatsúly: Hernandez (Ku­ba) — Samoleas (Kuba) p. gy. (5:0). Pehelysúly: Bikov (Szovjet­unió) — Gönczi (Kecskemét) p. gy. (4:1). Könnyűsúly: A. Herrera (Ku­ba) — Rivalta (Kuba) a 2. me­netben feladás. Kisváltósúly: Gajda (Lengyel- ország) — Lju Bún Hua (Ko­reai NDK) az első menetben döntő fölény. VáKósúly: Aldama (Kuba) — Danyi J. (Bp. Honvéd). Da- nyi sérülés miatt nem állt ki. Nagyváltósúly: Wandelt (NDK) — A. Martinez (Kuba) p. gy. (3:2). Középsúly: J. Gomez (Kuba) — Rapcsák (Bp. Honvéd) az 1. menetben feladás. Félnehézsúly: Soltész (SZIM Vasas) — Azvazjan (Szovjet­unió) a 2. menetben leléptetés sorozatos szabálytalanságok miatt. Nehézsúly: R. Gomez (Kuba) — Skrzecz (Lengyelország) p. gy. (4:1). Szupernehézsúly: Stevenson (Kuba) — Lévai (U. Dózsa) a 3. menetben kiütés. ama Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007