Dunántúli Napló, 1980. március (37. évfolyam, 60-90. szám)

1980-03-03 / 62. szám

Nincs változás az élcsoportban MVTE-MÁV NTE 2:1 (1:1) Mohács, 3000 néző. V.: Osz- termayer. MVTE: Gyimesi — Farkas, Rótt, Hancz, Berki (Al­sóvölgyi, a szünetben) — Kiss, (Komli, a szünetben), dr Zsolt, Dárdai L, — Schwarczkopf, Lingl, Jónás. Edző: Gyávái Ist­ván. Nagykanizsa: Szalai — Markán, Gondos, Sulyok II., Doszpoth — Győrvári, Karádi, Szabó — Molnár, Csordás, Su­lyok I., (Szélig a szünetben). Edző: Németh Lajos. A 10. percben Dárdai L, hosz- szú átadással küldte támadás­ba a középre húzódott Jónást, aki becsapta Gondost, de tisz­ta helyzetből, elhamarkodottan a kapu mellé lőtt. A 12. perc­ben Lingl ügyesen fejelte visz- sza dr. Zsolt elé a labdát, de a védők tisztázták a helyzetet. A 19. percben Schwarczkopf kiugratta dr. Zsoltot, aki elöl a kapus merész kivetődéssel megkaparintotta a labdát. Fölényben játszottak a hazaiak. A 28. percben Linglt csak szabálytalanul tudták megállí­tani, a kaputól 30 méterre, ö végezte a szabadrúgást is, de Szalai a jól eltalált lövést bravúrosan tenyerelte szögletre. A 32. percben Lingl a jó ütem­ben érkező Jónáshoz játszott, de a lövése ismét a kapus zsákmánya lett. A 38. percben egy váratlan ellentámadásnál Szabó indította Csordást,- aki a megtorpanó védők mellett Markónhoz továbbított és ő a jobb felső sarokba csavarta a labdát (0:1). Elkeseredetten támadtak a hazaiak, de csak szögletrúgásokat értek el. A 45. percben Lingl beívelt szög­lete után kavarodásból Jónás a bal alsó sarokba lőtt (1:1). A második félidőt nagy aka­rattal, kezdték a hazaiak. A 47. percben Komli éles beadását Szalai biztos kézzel hárította. Az 52. percben Lingl—Swarcz- kopf—Jónás volt a labda útja, de ezúttal is Szalai lett a győz­tes. Az 54. percben Jónás be­lőtt szabadrúgására Lingl jó ütemben ugrott fel, és a jól el­talált fejesét a kapus a kapu­fa segítségével tisztázta. A 65. percben Csordás hosszú lab­dával szöktette Karádit, akinek lövése kipattant Gyimesiről, de Rótt szögletre rúgta a lab­dát. A 70. percben Jónás az egész védelmet otthagyta, nagy lövése a felső kapufáról lepat­tant, és a berobbanó Schwarcz­kopf a hálóba lőtte (2:1). Mind a két csapat tartott egymástól, és ez a játékon is meglátszott. A játékosok küzdő­képessége és lelkesedése meg­felelt. Az MVTE-nek becsületére legyen mondva, hogy ha el is maradt a megszokott hazai játék, de mindent megtettek annak érdekében, hogy győz­tesen hagyják el a pályát. Jók; Rótt, Dárdai, L., Jónás, Komli, ill. Szalai, Gondos, Győrvári. Molnár Endre Kaposvár-KOMÉP 1:1 (1:0) Tatabánya, 2000 néző. V.: Lauber. Kaposvár: Békéi — Deákvári, Mészáros, Petrák, Ka­nyar — Gulyás, Zentai, Havasi (Pintér, a 84. percben), — Cza- bula (Borsfái, a 79. percben), Fábián, Házi. Edző: dr. Puskás Lajos. KOMÉP: Balogh — Ta­kács, Czakó, Bánfi, Szalontai — Heszmann, Péntek B., Pén­tek S. (Józan, a 77. percben) — Horváth J., Göncző (Pfluger, a szünetben), Kökény. Edző: Horváth Ferenc. A 37. percben Zentai bal ol­dalról beadott labdájával a jól érkező Fábián úgy szerzett gólt, hogy a nagy erővel meglőtt Nagykanizsa, 3000 néző. V.: Szemes. Olajbányász: Vlasszák — Kozma, Englóner, Simonecz, Múlj er, — Savanyó, Nagy, (Csepregi, a 66. percben), Bántó, (Balogh a 66. perctől), — Karasz, Kelemen, Bélák. Edző: Madár Gábor. Sopron: Horváth Gy., — Tremmel (Poór a 68. percben), Drázsnyák, Benkő, Lipót, — Kiss, Huber, Horváth G., (Kovács, a 39. percben), — Németh, Tischlér, Páncél. Edző: Mathesz Imre. Sorozatos hazai támadások után, a 23. percben szerzett vezetést a kanizsai csapat: Bélák pontos indításával Kele­men húzott el a bal oldalon, akinek beadását az üresen ha­gyott Karasz a kifutó kapus lábai között rúgta a kapuba (1:0). A 35. percben Englóner és Horváth G. összecsapott, s a soproni játékost kórházba kel­lett szállítani. Szünet után a vendégek nagy erővel támadtak, majd a 60. perctől az olajosok vették át a játék irányítását A kanizsaiak a 65. percben növelték előnyü­ket: Karasz labdájával Bélák húzott el, majd pontos beadá­sát Kelemen 6 méterről emelte a kapu bal oldalába. (2:0). To­vábbra is támadásban maradt a kanizsai gárda, A 69. perc­ben Drázsnyák a gólvonalon mentett, majd három perccel később Karasz hibázott nagy helyzetben. A vendégek a 85. percben szépítettek, mikor is Tischlér belőtt labdáját a vé­labda a felső kapufáról vágó­dott a gólvonalon túlra4 (1:0). A 60. percben Mészáros a ka­putól mintegy 18 méterre keze­zett, a szabadrúgásból Hesz­mann a háló jobb oldalába helyezte a labdát. (1:1). A küzdelmes jóiramú mérkő­zésen az első félidőben válto­zatos volt a játék, a kapuk azonban ritkán kerültek ve­szélybe. Szünet utón a lelkes hazaiak nagy fölényben ját­szottak és helyzeteik alapján közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Bánfi, Péntek B., Péntek S„ Heszmann, illetve Deákvári, Mészáros, Petrák és Fábián. Nagykanizsai Olajbányász- Sopron 2:1 (1:0) dŐK elvétették, és a berobba­nó Németh a hálóba helyezett (2:1). A minden tekintetben jobb 'kanizsaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Kele­men, Savanyó, Bélák, Kozma, ill. Drázsnyák, Lipáth, Huber. Balogh Antal További eredmények: Várpa­lota—Körmend 3:0 (3:0), Doro­gi AC—Ajkai Alumínium 1:2 (0:1), Haladás VSE—MÁV DAC 2:1 (0:0), Győri Dózsa—Sabo- ria SE 0:1 (0:1), Tapolcai Bauxitbányász—Bábolnai SE 0:1 (0:1), Péti MTE—Bakony Vegyész 0:0. AZ NB II. ÁLLASA 1. Kaposvár 23 15 6 2 55-12 36 2. Haladás 23 14 4 5 55-20 32 3. Olajbányász 23 11 6 6 39-23 23 4. Ajka 23 11 5 7 35-29 27 5. Sa bari a 23 9 8 6 31-30 26 6. Mohács-Vém. 23 11 3 9 33-25 25 7. Sopron 23 9 7 7 30-23 25 8. Komló 23 9 7 7 31-29 25 9. Szekszárd 23 8 8 7 26-20 24 10. MAV-DAC 23 9 6 3 30-27 24 11. Bauxitb. 23 10 3 1 0 32-34 23 12. Várpalota 23 8 5 10 28-37 21 13. Bakony V. 23 9 2 12 24-34 20 14. KOMÉP 23 7 6 10 28-40 20 15. MÁV NTE 23 5 9 9 25-32 19 16. Bábolna 23 6 7 10 29-38 19 17. Pét 23 5 9 9 13-35 19 18. Dorog 23 7 4 12 32-39 18 19. Győri Dózsa 23 4 10 9 25-34 18 20. Körmend 23 4 3 1« 13-56 11 ________ * — Támad a fehérmezes Universitas PEAC a Zsolnay ellen Arató László felvétele Vendégcsapatok sikerei Siklós—Vojszló 2:1 (1:0). Vajszló, 300 néző. V.: Pazaurek. A végig támadó hazaiak ellen szerencsés góllal nyert a Sik­lós. Góllövők: Szabó M., Peti, ill. Csőre. Jók: Hammer, Diny- nyés, Peti, ill. Herke és Tóth J. Zsolnay SE—Universitas PEAC 2:1 (0:1). Zsolnay-pálya, 250 néző. V.: Keresztes. Sáros pá­lyán, szoros mérkőzés. Góllö­vők: Anzil (11-esből), Telesdi, ill. Bíró. Jók: Holl, Telesdi, Ha­raszti, ill. Bálint. Mázaszászvári Bányász—Má- gocs 5:1 (10:1). Mázaszászvór, 500 néző. V.: Thassy. A hazai csapat, helyzetei alapján akár nagyobb különbséggel is győz­hetett volna a lelkes mágocsiak ellen. Góllövők: Guth (2), Var­ga, Dunai, Borsos ill. Lippert. Jók: Borsos, Varga, ill. Kovács. Sellye—Pécsi Postás 4:0 (4:0). BTC-pálya, 250 néző. Ve­zette: Kain. Az irreális talajon a listavezető jobban bírta erő­vel. Goják 11-esét Szűcs védte. Góllövők: Szabó, Goják, El- majer, Pandur. Jók: Goják, Amigya, Szabó, ill. Lusztig, Ba- lajti. Szigetvár—Beremend 2:2 (2:2). Szigetvár, 250 néző. V. : Miseta. A többet támadó Szi­Egyetlen pályázónk, Szalontay Lajos, Pécs, Szabadság u. 6. sz. alatti lakos találta el a 2:0-ás vendéggyőzelemmel végződött PVSK—Salgótarján mérkőzés végeredményét Nyereményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti pályázatok beküldési határideje péntek, déli 12 óra. (7601 Pécs, Hunyadi út 11. „Gól­totó"). Főmérkőzés: PMSC—MTK-VM: ......................................... P ótmérkőzés: Békéscsaba—PVSK: ...................................... A pályázó neve: .................................................................... L akcíme: ........................................................................ g etvár helyzetei alapján köze­lebb állt a győzelemhez. Gól­lövők: Karhesz, Dobor, illetve Budai (11-esből) Óbert. Jók: Báni, Marosi, Erdősi, Dvorszki, ill. Papp, Óbert, Budai, Schul- teisz. Vasasi Bányász—Boly 2:2 (1:1). Vasasbányatelep, 100 néző. V.: Vargo E. Mély talaj, nagy küzdelem, igazságos dön­tetlen. Góllövők: Dobsi (2), ill. Panta, S:hneider V. Jók: Bog­dán, Ishmann, ill. Panta, Beck, Ambrus. Kiállítva: Dobsi. Pécsi Kesztyűgyár—Pécsi Ki­nizsi 2:0 (0:0). Pécsbányate- lep, 200 néző. V.: Szedeli. A sokat támadó és időnként jól játszó hazai csapat rászolgált a győzelemre. Góllövők: Pauli (11-esből), Szabó B. Jók: Ró­zsahegyi (a mezőny legjobbja), Kisander, Szűcs, Balázs G., ill. Bank, Turbéki. Kétújfalu—Honvéd Steinmetz SE 0:0. Kétújfalu, 100 néző. V.: Botykay. A vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Jók: And­rás, Tulipán, Mikolics,- ill. Otár- tics. Szederkényi, Schmidt. Pécsi BTC—István-akna 3:0 (2:0). Pécsszabolcs, 150 néző. V.: Lakatos. Megérdemelt ven­déggyőzelem a lélektelenül és gyengén játszó hazaiak ellen. Góllövők: Hajós (2, egyet 11- esből), Várhelyi. Jók: Bíró, Ha­jós, ill. Keresztes. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLASA 1. Sellye 19 17 2. Boly 19 11 3. Mázasiáfnár 19 12 4. Siklót 19 9 5. Szigetvár 19 S t. Zsolnay 19 3 7. U. PEAC 19 3 S. Vojszló 19 9 9. Kesztyűgyár 19 • 10. Steinmetz SE 19 * 11. Beremend 19 4 12. P. Kinizsi 19 7 13. PBTC 19 « 14. Mágocs 19 4 13. Vasasi B. 19 3 14. P. Postás 19 4 17. István-akna 19 2 14. Kitújtalu 19 1 1 34- 9 35 3 37-13 27 5 43-25 24 3 32-15 23 5 37-27 22 5 29-22 22 4 33-24 21 7 27-22 21 6 23-23 21 4 24-24 19 7 24-25 14 9 25-27 17 9 24-20 14 3 10 17-39 13 3 11 14-32 13 3 12 17-44 11 3 14 14-32 7 4 14 4-39 4 Megjegyzés: A múlt héten elma­radt Sellye—Kétújfalu méfkflxét 2 pontját 3:0-ás eredménnyel a Sellye kapta. Fedettpályás atlétikái EB Paróczai ezüstérmes Rövidre sikerült az újonc Ba­kos György szereplése a sin- denfingeni fedettpályás atléti­kai Európa-bajnokság második napján. Az Újpest futója, a 60 m-es gátfutás második előfuta­mában — nagyon „álmos” rajt után — öt vetélytársa közül egyet sem tudott megelőzni, s országos csúcseredményétől (7,88 mp) elmaradva 7,99-cel ki. esett. A férfi távolugrásban o ma­gyar mérleg a várakozással el­lentétben cseppet sem javult, sőt, erősen leromlott. Ilyen va­sárnapi „matinére" aligha szá­mított a magyar csapatvezetés: Szalma még a 8-as döntőben sem tudott helyet biztosítani magának. A magyar bajnok és csúcstartó 8 méteres eredmény, re, s azzal dobogóra pályázott, ehelyett 752-es kezdés után, 751-el folytatta, aztán a dob­bantót meg sem közelítve 755-el reményeit vesztve távozott a küz­delmet tovább folytatók' közül. Az 1978-as milóhói Európa-baj- nok magában roskadva foglalt helyet a versenyzők padján. Ügy járt, mint a két éw^l ez­előtti prágai szabadtéri Európa. bajnoksógon, ahol legalább sé­rülésére hivatkozhatott... A női távolugrásban a nyu­gatnémet Weigt kezdett a leg­jobban, 664-gyel, amire a lengyel Wlodarczyk azonnal 666-tal vá­laszolt. Újra a nyugatnémet lá­nyon volta sor, aki 668-cal újra átvette a vezetést, de megint nem sokáig örvendezhetett, mert a lengyel 674-gyel túlszárnyalta, mindössze két cm-rel elmaradva a világcsúcstól. A magyar színe­ket képviselő Fazekas 613-mal kezdett, ezzel éppen hogy csak bekerült <a nyolcas döntőbe, ahol már nem tudott javítani — nyolcadik lett A férfi 800-asok mezőnyében két nyugatnémet, egy-egy spa­nyol, holland és francia futó, valamint a tavalyi bronzérmes, Paróczai András indult. A rajt­lövés után a francia Milhau állt az élre, más nem is vállalkozott a továbbiakban a vezetésre. Poróczai háromnegyed távig az 5-6. helyen futott, aztán az utolsó kanyar előtt hajráznia kellett, hogy be ne zárják. Ettől a veszélytől megmene­külve kezdett a második hajrá­ba, amely igen jól sikerült, csaj! Milhaut nem tudta befogni. Egy hellyel tehát a tavalyi ered­ményéhez képest előre lépett, ha bátrabb, s az ütközésektől tartva nem marad annyira hát­ra, most aranyérmes lehetne! A magasugrásban 25 fős me­zőny gyűlt össze, így maratoni küzdelemre volt kilátás. A ma­gyarok közül Társi a 205-öt el­sőre vitte, a 210-et is, a 215-ön viszont sajnos elbukott. A ma­gyar csúcstartó Gibicsór a 210-en nagynehezen jutott csak át, a 215-öt bátran kihagyta, maid.a 219-et és a 223-at is elsőre ugrotta, a 226-on kilen­cen maradtak versenyben, közü­lük csak Gibicsór esett ki, ered­ménye te.hót 223 cm lett. Véget ért a XI. fedettpályós atlétikai Európa-bajnokság, amelyen a 25 résztvevő ország közül 18 éremhez jutott. Az érem- tábla alapján első az NSZK, második Lengyelország, harma­dik a Szovjetunió, 4—5. Magyar- ország és Csehszlovákia 1 arany és 2 ezüst éremmel. Röplabda. A teremkupa utol­só előtti fordulójának eredmé­nyei. Férfiak: U. PEAC l.-Pécsi öregfiúk 34:17. Nők: Pécsi Vö­rös Meteor—MVTE 34:24. U. PEAC l.-U. PEAC III. 86:5. MVTE -U. PEAC II. 35:21. Ifjúsági mérkőzések: Pécsi Vörös Me­teor fiúk-U. PEAC serdülő lá­nyok 76:18. U. PEAC fiúk-l . sz. Gyakorló iskola leány 44:27. Teke: Pécsi Gázmű-Győri Ri­chard 8:0 (5702:5341). NB I. fér­fi mérkőzés, Pécs. A Gázmű biztos győzelmet aratott a két válogatottat is felvonultató győ­riek ellen. Ld.: Berta (977), Weé* senbach (951), Schifer (946). Sakk. PMSC—Tata bánya 11:1 (2). OB II. mérkőzés, Pécs. A PMSC győztesei: Flesch, Karsa, Kádár, Krisztián, ifj. Balázs, Be. reczki, Kocsis, Illés, Kele, Weisz. Döntetlent értek el: Koszorús és Lénáit. Kosárlabda. Székesfehérvár— Pécsi Postás 68:66 (35:20). NB II. férfi mérkőzés, Pécs. „Építőipari fenntartás*’ jeligére kérjük középfokú árképzői vizsgával rendelkező munkaerők árcsoportvezetői munkakörbe jelentkezését a Hunyadi úti hirdetőbe így lattők GINTER LÁSZLÓ ÉS PAULOVITS ÁGOSTON A PVSK—Salgótarján mérkő­zésen a PVSK-játékosok telje­sítményét Ginter László, a PMSC gépkocsivezetője értékel­te. Az osztályzatai: Hausznek (5), — Hüber (5), Tallósi (6), Grünwald (5), Németh (5), — Szőcs (5), Tóth (5), Kaszás (5) — Szász (4), Horváth (6), Baumholczer (4). A csereként beállt Szabó (5). A PMSC—Diósgyőr találko­zón a PMSC-játékosokat Paulo- vits Ágoston, a Népsport mis­kolci tudósítója osztályozta. Paulovits Ágoston így látta: Katzirz (8), — Tapaszti (6), To­rna (5), Róth (6), Kincses (5) — Lutz (6), Dárdai (6), Do­hány (5) — Kardos (6), Kere­kes (5), Nagy (5). iTOÍföl Dunantait napló ...... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébe Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői Oyörgy Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007