Dunántúli Napló, 1979. október (36. évfolyam, 269-299. szám)

1979-10-22 / 290. szám

Fodrász­verseny it TARTU LÓ Itfll BOL: A DRÁVÁN HAJÓZNI KELL LÁTOGATÁS TOKOLON, MEDDIG LESZ KŐOLAJA ♦ RENDŐRSÉGI RAZZIA VOLT A FIATALKORÚAK BÖRTÖNÉBEN A SZOVJETUNIÓNAK? ♦ PÉCSETT ♦ FELHÍVTUK BÁLINT LÁSZLÓT ♦ REMÉNYKELTŐ HÍREK BRUGES-BEN METRÓS ZSUZSI VESEBETEGEKNEK ▲ IS ÍGY KEZDTE ♦ AZOK A KANAZAWAI ♦ KÍVÁNSÁGRA ÜSZŐ- VAGY BIKABORJÚ RIBLI VAGY ADORJÁN? ♦ SZÉP NAPOK SZÜLETIK GYŐZÖTT A KOMLÓ Világ proletárjai, egyesüljetek! nettói Dunántúli napló XXXVI. évfolyam, 290. szám 1979. október 22., hétfő Ara: 1,80 Ft Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja A Kaposvár harmadik gólja az MVTE hálójában Cseri László felvétele Baranya élelmiszer- gazdasága Eszéken K. Rákóczi-Mohács- Véméndi TE 3:0 (1:0) Tetszik a kiállítás Nyilatkozik a jugoszláv miniszter Tuborg-sör Pécsről? Már a horgászcsalit is ízesítik? Generálisok, királyok, csá­szárok szálláshelyéül is szolgált sok-sok évtizeddel ezelőtt Eszéken az az épület, mely több napon keresztül otthont ad a baranyai mezőgazdasági és élelmiszeripari kiállításnak. Pécs testvérvárosának óvárosá­ban középkori hangulatot árasztó tér, árkádos, barokkos díszítésű házak fogadják a ki­állításra érkezőket. Az egykori koszárnyát ragyogóan felújítot­ták, s így igazán szép és kel­lemes környezetben, mintegy 600 négyzetméteres területen mutatják be a baranyai me­zőgazdasági és élelmiszeripari üzemek termékeik színe-javát. Sok érdekességgel találkozhat a látogató. Az AGROKER vitrinjében ké­pet alkothat a szemlélődő, hogy Magyarországon milyen fokú gépesítettséggel dolgoz­nak a termelőszövetkezetek, ál­lami gazdaságok. A nagyon ügyes, tenyérnyi nagyságú ma­kettek átfogják az AGROKER által forgalmazott mezőgazda- sági gépeket és berendezése­ket. A valóságban hatalmas, sok lóerős erőgépek, traktorok, repülőgépek mellett tárcsák, boronák, széles munkatávolsá­gú vetőgépek kicsinyített má­sait állították ki az üveglapok alatt. Az Univerzum Szövetkezeti Közös Vállalatnak több évre visszatekintő kapcsolata van a jugoszláviai Osijek Export-Im­port céggel. A szövetkezet el­hozta a kiállításra a Nyugat- Európában már jól ismert fá­ból, nádból és gyékényből ké­szült madáretetőit és madár- odúit, melyből jelenleg több mint 40-féle készül. A termé­szetbe illő madárvédelmi esz­közök már a bemutató első napján elnyerték a látogatók tetszését. A kishajmási Hegyalja Ter­melőszövetkezet a nálunk jól ismert, népi ihletésű, máz alat­ti festéssel készült kerámiáit ál­lította ki. A szép formájú és mintázatú tányérok, kancsók, bokályok, szilkék méltóan rep­rezentálják a kishajmási faze­kasok, s ezen túl a magyar népművészet hagyományápoló, Kaposvár, 6000 néző. Vezet­te: Nagy M. K. Rákóczi: Hor­váth lit. — Deákvári, Gulyás, Petrák, Éger — Zentai, Kanyar, Havasi — Czabula, Fábián (Mészáros), a 83. percben), Házi. Edző: dr. Puskás Lajos. MVTE: Gyimesi — Farkas, Rótt, Hancz, Alsóvölgyi — Dárdai, Zsolt, Berki, (Komli, a 73. perc­ben), Schwarzkopf, Lingl (Kiss, a 73. percben), Jónás. Edző: Gyévai István. Remek labdarúgó időben meglepő bátran kezdett a mo- hács-véméndi csapat. A 3. percben Kanyar bátortalan hazaadását Lingl majdnem el­csípte, s Horváth III. bizony csak nehezen tisztázott. A má­sik oldalon cselek után Házi beadásszerű lövését Hancz ön- feláldozóan mentette szögletre. A 11. percben ismét Házi elől mentettek üggyel-bajjal a Mo- hács-Véménd védők. A 13. percben ritka gólt ért el a Ka­posvár. Egy ártatlannak tűnő szabadrúgást követően a labda Zentaihoz került, aki 30 méter­ről hatalmas lövést küldött ka­pura és a labda a jobb felső sarokban kötött ki (1:0). A 15. percben Havasi beadott lab­dáját Házi csúsztatta kapura, de Gyimesi a helyén volt. Egy perc múlva Lingl lőtt vaktából fölé. A 17. percben óriási egyenlítési alkalmat szalasztott el a Mohács-Véménd. Schwarczkopf faképnél hagyta őrzőit, szabadon tört kapura, az 5-ös sarkáról hatalmas lövést Egy-egy ilyen parányi makett t5bb ezer forintba kerül magas színvonalú keze munkáit. A pécsi Zsolnay Porcelán- gyár eozin, porcelánfajansz, va­lamint porcelán használati- és dísztárgyaival vesz részt a be­mutatón. Eozintárgyaiknak szin­te a teljes választékát kiállít­ják, de helyet kaptak a dobo­gókon az ízléses porcelán ét­készletek és szemet gyönyör- ködtetően szép porcelánfa­jansz tányérok, kávés- és teás­készletek. Az 1878-as párizsi vi­lágkiállításon nagy feltűnést keltett porcelánfajansz eszkö­zök mai változatai ezen az eszéki bemutatkozáson is bizo­nyára sok jugoszláv hölgy ér­deklődését felkeltik. Korszerű önitatókkal vesz részt a baranyai mezőgazda- sági termékparádén a pécs- reménypusztai Űj Élet Termelő­(Folytalás a 2. oldalon) Befejeződött a magyar—jugos zláv miniszteri határtalálkozó. A képen: dr. Romany Pál a jugoszláv vendégekkel Villányban. (Tudósítás az 5. oldalon.) Erb János felvétele küldött, a labda azonban a bal kapufa éléről kivágódott. Hor­váth III. kapus az esetnél már verve volt. A 28.- percben az egyre keményebb játék első áldozota Rótt volt, aki leterí­tette Házit, és ezért sárgalapos figyelmeztetésben részesült. A 40. percben Havasi indította Fábiánt, aki egy csel után jó helyzetből nem az üres sarkot, hanem az oldalhálót találta el. A félidő eseménye volt Dárdai beadásszerű lövése, amelyet azonban a kaposvári kapus lát­ványos vetődéssel hárított. Szünet után az iram ha lehet még fokozódott. Az első per­cekben a vendégkapu forgott veszélyben, Havasi elől azon­ban Berki szögletre tudott há­rítani. A 49. percben viszont már Berki célozta meg a ka­posvári kaput, távoli lövése azonban magasan a léc fölött zúgott el. Az 53. percben iga­zában eldőlt a mérkőzés. A fö­lényben játszó kaposváriak tá­madását Havasi vezette. Há­rom csel után már csak Gyi­mesi kapussal állt szemben s a remek szóló végén a bal alsó sarokba gurította a második Rákóczi gólt (2:0). Az 56. perc­ben Kanyar pontosan úgy hú­zott kapura, mint az előző gól­nál Havasi, a középpályás lö­vését azonban Gyimesi kiütöt­te, a labda Házi elé került, aki meglepetésében kapu fölé rúg­ta a labdát. A 65. percben Dárdai kapott sárga lapot. A 67. percben Deákvári 22 mé­terről hatalmas bal felső sar- kos lövését nem tudta hárítani Gyimesi. Megrezdült a háló (3:0). A hajrában a kaposvá­riak akár növelhették volna elő­nyüket. Hatalmas taps köszöntötte a kezdettől fogva végig nagyira­mú, nagyszerű mérkőzést. Két jó csapat harcos csatáját hoz­ta a 90 perc, amelyben az tük­röződött, hogy a Kaposvári Rá­kóczi játéka érettebb mint az újonc Mohács-Véméndé, amely azonban igen jó csapat be­nyomását keltette. Sok volt az egyéni jó teljesítmény, a ha­zaiaknál Deákvári, Zentai, Pet­rák, Gulyás és Havasi, a Mo- hács-Véméndnél a 3 gól aller nére Gyimesi, Farkas, Rótt, Hancz és Schwarczkopf játéka dicsérhető. Kovács Sándor