Dunántúli Napló, 1979. október (36. évfolyam, 269-299. szám)

1979-10-22 / 290. szám

Komlói Bányász-Dorogi AC 1:0 (0:0) Dorog, 1500 néző. Vezette: Jaczina. Komló: Bien - Kele­men (Bazsonyi, a szünetben), Kovács, Mács (Mód, a 16. percben), Tóth — Hohmann, Farkas, Róth - Hegyi, Stem- ler, Radics. Edző: Meggyes Lajos. Dorog: Kovács J. - Ka­pitány, Engelbrecht, Goldsmidt, Kovács F. - Varga, Hernádi /., Izsó (Kránicz, a 78. perc­ben) — Vigh G., Úrmándi, Kó. rrya (Sáron, a szünetben). Ed­ző: Nagy István. Az 53. percben egy gyors Szekszárd-Sabaria SE 1:0 (1:0) Szekszárd, 1000 néző. V.: Eg­ri. Szekszárdi Suba - Dinnyés, Szlovák, Weitner II-, Somodi - Tóth, Varga, Adorján (Orosz, q 69. percben) - Lauer, Ko­roknál, Landek (Páli, a 30. percben). Edző: Magasházi lózset. Sabaria SE: Pálinkás - Sümeghy, Varga L., Szőnye, Bencsics — Kratochwill (Né­meth, a 65. percben), Horváth L., Tóth - Bogáti (Séfer a szü­netben), láger, Horváth Z. Ed­ző: Szabó Imre. A 36. percben gólló érett a szekszárdi csapat enyhe me­zőnyfölénye. Jobboldali táma­dásnál Páli—Varga volt a lab­da útja, Varga fordulásból, 14 méterről a jobb alsó sarokbo lőtte (1:0). Szünet után élén­kült az iram, változatos me­zőnyjáték volt. Az 59. percben a csereként beállt Séfer meg­sértette a játékvezetőt, aki ki­állította a szombathelyi já­tékost. A 68. percben Jáger 5 méteres fejesét Suba remek érzékkel tolta léc fölé. A 83. percben Páli—Somodi akció végén Somodi közeli lövését Pálinkás a bal sarok elől ök­lözte szögletre. A kemény, küzdelmes, de csak közepes színvonalú talál­kozó első félórája nagy takti­kai csatát és változatos me­zőnyjátékot hozott. Szünet után, de különösen Séfer kiállítását követően rákapcsolt a vendég­csapat és emberhátrányban is egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult. Jók: Szlovák, Varga, Pá­li, ill. Varga L., Horváth L, Horváth Z. Fekete László Ajkai Alumínium-MAV NTE 2:2 (1:0) Ajka, 2000 néző. Vezette: Wimmer. Ajka: Horváth — Hollencer, Czibik, Haraszti, Csikhon — Kiss (Zigá, a 62. percben), Nagy, Németh — Vajda (Molnár, a 76. percben), Gőcze, Túri. Edző: Dalnoki László. MÁV NTE: Szalai — Doszpod, Söjtör, Gondos, Ka- rádi (Gergelics, a 85. percben), Liviczki — Molnár, Szélig, Su­lyok I., — Csordás, Németh (Sulyok //., a 87. percben). Ed­ző: Németh Lajos. A 24. percben Gondos rek­lamálásért sárga lapot kapott A 26. percben Túri baloldalról beküldött szabadrúgását Kiss Gőcze elé fejelte, aki a bal sa­rokba lőtt. (1:0). Az 51. perc­ben egy gyors vendégtámadás végén Czibik kezezett a 16-oson belül. A büntetőt Söjtör érté­kesítette. (1:1). A 65. percben Túri labdájával Nagy ugrott ki, akivel szemben a kifutó kapus szabálytalankodott. A játékve­zető 11-est ítélt, mire Söjtör megsértette a bírót. Zimmer azonnal kiállította a nagyka­nizsai játékost, a 11-est pedig Haraszti küldte a hálóba. (2:1). A 71. percben egy gyors ellen­támadás során Sulyok l-et a büntetőterületen belül buktat­ták. Az újabb 11-est Karádi ér­tékesítette. (2:2). A lelkesen küzdő vendég­csapat jó összjátékával meg­érdemelten szerzett pontot a szétesően játszó hazaiaktól. Jók: az ajkaiak közül senkit sem lehet kiemelni, a nagyka­nizsaiak közül Szalai, Gondos, Karádi és Szélig játszott jól. Olajbányász-Győri Dózsa 4:0 (3:0) Nagykanizsa, Olajbányász­pálya, 3500 néző. V.: Németh I. Olajbányász: Megyimórecz — Kozma, Englóner, Simonecz, Müller — Savanyó, Balogh, Csepregi (Bántó, a 46. perc­től) — Nagy, Kelemen, Bélák (Karasz, a 69. perctől). Edző: Madár Gábor. Győr: Földes — Csukás, Fekete, Vorigin, Belső — Keglovits, Glázer Z. (Glázer Gy. a 83. perctől), Horváth — Schlögl, Fischli, Görbicz. Edző: Fehérvári Alfréd. Gyors góllal kezdtek a ha­zaiak. A 4. percben Bélák bal­oldalról végzett el szabadrú­gást, amelyet Savanyó az ér­kező Nagy elé perdített és a szélső 2 méterről a hálóba lőtt (1:0). A nagy erővel támadó kanizsaiak a 10. percben nö­velték előnyüket: Bélák ment el a szélen, akinek belőtt labdá­ját Kelemen 12 méterről bom­bázta a kapuba (2:0). Két ki­hagyott hazai helyzet után a 21. percben látványos gólt ért el az Olajbányász: Englóner 19 méterről végzett el szabadrú­gást és lövése a bal felső sa­rokba vágódott. (3:0). Tovább­ra is nagy fölényben játszottak az olajosok. Kelemen hibázott jó helyzetben, majd a beállás Simonecz közeli lövését védte bravúrral a kapus. A másik ol­dalon Glázer Z. és Görlicz lö­vését ügyesen hárította a kani­zsai „portás". Szünet után a vendégek kez­deményeztek, akik a 49. perc­ben szépítési lehetőséget hagy­tak ki. Kozma a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát. Gör­litz büntetőjét azonban a ka­nizsai kapus kiütötte, majd a védők felszabadítottak. A kiha­gyott lehetőség nem törte le a vendégeket, akik a mezőnyben továbbra is ügyesen játszottak. Az 54. percben Bántó fejesét hárította Földes, majd Kelemen hagyott ki gólhelyzetet. A haj­rában tovább növelte előnyét az Olajbányász. A 73. percben Kelemen baloldalon húzott ka­pura, majd az érkező Karasz elé lőtte a labdát, aki 5 mé­terről biztosan helyezett a ka­puba. (4:0). A nagyszerűen játszó kani­zsaiak ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. Jók: Megyi­mórecz, Kozma, Englóner, Ba­logh, Kelemen, ill. Keglovits1, Fekete, Schlögl. Balogh Antal Az NB II. további eredmé­nyei: Haladás VSE-KOMÉP 2:0, Tapolcai Bauxitbányász- Várpalota 3:0, Körmendi Dó­zsa—Péti MTE 1:1, Soproni SE —Bakony Vegyész 2:0, MÁV DAC-Bábolnaj SE 2:1. Az NB II. állása komlói ellentámadás olkalmá- val Radics a felfutó Róth elé perdítette a labdát, és a kö­zéppályás futtából a kimozdu­ló Kovács mellett a kapu kö­zepébe lőtt (1:0). Izgalmas, mindvégig küzdelmes mérkő­zést vívott a két csapot. A komlóiak ezúttal alaposan megszervezték védelmüket, s góljukat egy korszerű, gyors ellentámadásból szerezték. Jók: Kovács, Róth, Hohmann, Farkas, illetve Kapitány és Ko­vács F. 1. Haladás 12 10 1 1 37-8 21 2. Kaposvár 12 8 3 1 33-7 19 3. Alumínium 12 7 3 2 23-14 17 4. Komló 12 7 2 3 21-16 16 5. MÁV DAC 12 5 5 2 19-14 15 6. Szekszárd 12 5 4 3 13-7 14 7. Sopron 12 5 3 4 15-11 13 8. Olajbányász 12 5 2 5 22-16 12 9. Mohács-V. 12 5 2 5 19-14 12 10. Sabaria 12 4 4 4 16-17 12 11. Bábolna 12 3 5 4 16-17 11 12. Pét 12 3 5 4 12-17 11 13. Várpalota 12 4 3 5 15-23 11 14. Bauxitb. 12 4 2 6 15-21 10 15. Bakony V. 12 4 1 7 12-16 9 16. Körmend 12 4 1 7 11-36 9 17. Győri D. 12 2 4 6 13-22 8 18. MÁV NTE 12 1 5 6 12-20 7 19. Dorog 12 2 3 7 13-26 7 20. KOMÉP 12 3 — 9 15-30 6 Sakk Adorján feladta, Ribli vezet Hét játszma függőben A sakkvilágbajnoki jelöltségért Rib­li Zoltán és Adorján András köpött folyó párosmérkőzés első játszmája szombaton függőben maradt. Ador­ján vasárnap további játék nélkül feladta a folytatást. így Ribli 1:0 arányban vezet. A legközelebbi ösz- szecsapás hétfőn lesz. Rio de Janeiróban a férfi sakkvi- lágbajnokjelölti viadal 19., utolsó fordulójában a Shamkovich (ameri­kai)—Portisch játszma döntetlenül végződött, a többi mérkőzés — köz­tük Saxé — függőben maradt. Az utolsó forduló után tehát érde­kesen alakult a helyzet: Portisch be­érte a 11,5 pontos Hübnert, mögöt­tük Petroszjan és Timman következik 10,5—10,5 ponttal, tehát esetleges győzelmük esetén az is elképzelhető, hogy négyes holtverseny alakul ki. Sax már nem szólhat bele a tovább­jutás kérdésébe. A pillanatnyi élcso­port a 19. forduló után: Hübner 11,5, Portisch 11,5, Petrosz­jan 10,5 (1), Timman 10,5 (1), Ivkov 9,5 (1), Sax 9 (1). Balasov 8.5 (1). Sunye 8,5 (1), Shamkovich 8,5, Torre 8 (1), Vágányán 8 (1), Smejkal 8 (1), Garcia 7 (1), Velimirovics 6,5 (1), Bronstein 6, Karandi 5,5 (1), Hebert 5.5 (1). Kagan 4.5 (1). A függőket hétfőre virradóra játsz- szák le. A női sakkvilágbajnokjelöl- teknél is lebonyolították az utolsó, 17. fordulót. A magyar Verőci Zsuzsa döntetlenül mérkőzött a svéd Boriszo- vával, mindez azonban már nem je­lentett különösebbet számára, hiszen biztosan tartotta második helyét, és ezzel továbbjutását. Súlyemelés A Baranya megyei Súlyemelő Szö­vetség országos meghívásos versenyén 14 egyesület 93 súlyemelője állt rajt­hoz. A felnőttek mezőnyében ketten teljesítették az I. osztályú szintet. A 60 kg-os súlycsoportban Kerekes (Szekszárd) 230 kg-os eredményt, míg o 75 kg-os súlycsoportban Ka- zinczi (PMSQ 305 kg-os teljesítményt ért el. Kazinczi eredménye biztató, hiszen csaknem egyéves kihagyás utón versenyez ismét. Az ifjúságiak mezőnyének győzte­sei: Berki (PMSQ, Dékány (Szek­szárd), Böhönyei (PMSQ, Dani (Bonyhád), Kopecsnyi (Bonyhád), Bobor (Bonyhád) és Tíihár (Tolnai Vörös Lobogó). Az úttörőknél a legjobb eredményt Kállai R. (PMSQ érte el, aki a 38 kg-os súlycsoportban 92,5 kg-ot tel­jesített. Röplabda MNK mérkőzés: Újpesti Dózsa—U. PEAC 3:0, női csapatok, Pécs. NB II. férfi mérkőzés: Steinmetz SE—Szom­bathelyi Tanárképző 3:2, U. PEAC— Győri Műszaki Főiskola 3:2, Pécsi VM —^3yőri Műszaki Főiskola 0:3. NB II. női mérkőzés: Pécsi Vörös Meteor— Ajkai Videoton 2:3. Modellezés Dunántúl bajnoka Dúsa András Látványos hazai győzelemmel feje­ződött be a rádiós irányítású és kör­pályás autómodellek Dunántúl-baj- noksága, és a meghívásos országos versenye Pécsett. Az első versenyna­pon a körpályás, vasárnap a rádiós irányítású autómodellek küzdelmére került sor. A szép számú közönség nagy ovációval fogadta Dúsa lát­ványos versenyzését és bajnokká avatását. A forma kategóriában győri siker született, az ifjúságiak 1,5 köb­centis kategóriában az Ércbányász üdvöskéje, Kovács J. győzött, míg a másik három kategória futamait a kaposvári versenyzők nyerték. A kör­pályás számokban csak Dunántúl- bajnokságot rendeztek. Győztesek: rádiós irányítású sportkategória: Du- nántúl-bajnok: Dúsa (Ércbányász) és egyben az országos meghívásos ver­seny győztese is. Forma kategória: Maráczy (Győr) és az országos meg­hívásos verseny győztese. Ifjúsági ka­tegória: Hársfalvi (Zalaegerszeg). 1,5 köbcentis kategória: Kovács J. (Ércbányász). 2,5 köbcentis kategó­ria: Vörös. 5 köbcentis kategória: Keczeli, 10 köbcentis kategória: Bog­dán (mindhárom Kaposvár). K. M. Vízilabda Győzelemmel végezte rövid moszk­vai vendégszereplését a magyar vízi­labda válogatott: otthonában vasár­nap 7:6 (0:2, 1:1, 3:2, 3:1) arányban győzte le az erős és igen ambició­zus szovjet együttest. A mérkőzés hő­se Kuncz volt, aki egymaga négy gólt dobott, s a győzelmet Csapó igen szép gólja biztosította. A Barcelonában folyó vízilabda BEK második fordulójában már el­dőlt, hogy a középdöntőbe az FTC és o Barcelona csapata jutott to­vább. A Ferencváros 8:0 (1:0, 1:0, 4:0, 2:0) arányban győzte le a londoni Politechnic csapatát, góljait Fehér (3). Müller (2). Szollár (2) és Ud­vari (1) dobták. A másik találkozón a Barcelona 11:5 (2:1, 3:0, 2:1, 4:3) arányban nyert az ASB Wien ellen. Az FTC— Barcelona mérkőzésen dől el, hogy a két továbbjutott együttes közül me­lyik végez az első helyen, a talál­kozót lapzárta után játszották. Vívás Szombaton és vasárnap az Egyetemi Tornacsarnok volt a színhelye a te­rületi serdülő és ifjúsági vívó csb versenyeinek. A pécsiek váltakozó sikerrel szereoeltek. Részletes ered­mények: serdülő fiú tőr: 1. Bakony Vegyész, 2. MÁV NTE. 3. Szombat- helyi Haladás, 4. Pécsi Sportiskola, 5. Szekszárd. Serdülő női tőr: 1. Pé­csi Sportiskola (Kővári, Gállosi, Vi­rág), 2. Szombathelyi Haladás, 3. Bakony Vegyész, 4. Zalaegerszeg. If­júságig női tőr: 1. Pécsi Sportiskola (Szőllősi, Bauer, Burai), 2. Szombat- helyi Haladás. Ifjúsági párbajtőr: 1. Sportiskola (Császár, Farkas, Jobszt), 2. Bakony Vegyész, 3. Zala­egerszeg. Serdülő kard: 1. Szombat- helyi Haladás, 2. Pécsi Sportiskola, 3. Sopron. Az ifjúsági kard csapat- versenyen csak Sopron indult Pályázóink közül többen eltalálták a 3:1 arányú PVSK győzelemmel végződő PVSK—Ferencváros mérkőzés eredmé­nyét Sorsolásnál a telitalálatot elért pályázók közül ez alka­lommal Kálóczi Ferencnek (Pécs, Vak Bottyán u. 60.) ked­vezett a szerencse, 200 forintos vásárlási utalványt nyert, mi­vel múlt héten nem volt telitalálatos szelvényünk. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Címünk: Dunántúli Napló Szerkesztősége, 7601 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: Komló—Haladás: ................................................. P ótmérkőzés: KOMÉP—Szekszárd: ............................................ A pályázó neve: ........................................................................... A pályázó lakcíme: .................................................................... S ellye nyerte a rangadót Sellye—Siklós 1:0 (1:0). Sellye. 900 néző. V.: Szőke. Végig jó ira­mú mérkőzést hozott a megyei ran­gadó. Góllövő: Elmájer. Jók: Szabó, Vass, Schmidt, ill. hétrétéi, Batik, Bori. Szigetvár—Pécsi Kesztyűgyár 0:0. Szigetvár. 150 néző. V.: Dravecz. Küzdelmes mérkőzés, igazságos pontosztozkodás. Jók: Kövesi, Dvorszki, Rácz, ill. Kisander, Ba­logh I., Garai. Kétújfalu—Vajszló 0:0. Kétújfalu, 250 néző. V.: Kövesi. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Baumstark, Mikolics, Orbán, ill. Borovácz, Tóth J. Zsolnay—lstván-aknai Bányász 4:1 (3:0). Zsolnay-pálya, 350 néző. V.: Burai. A Zsolnay minden csapat­részben jobb volt ellenfelénél. Gól­lövők: Lőrincz (2), Foral (2)". ill. Kanizsai. Jók: Szinger (a mezőny legjobbja), Lőrincz, Holl, Papzsolt, az István-aknából senkit sem lehet kiemelni. Boly—Pécsi BTC 0:0. Boly, 500 né­ző. V.: Nagy. A jól záró bőrgyári védelmet nem sikerült áttörni a fía- zai csatároknak. Jók: Schneider V., Marián, Király, ill. Szabó, Knoch, Biró. Mázaszászvár—Vasasi Bányász 2:1 (0:0). Pécsszabolcs, 100 néző. V.: Schneider. A hazaiak vezetése után a vendégek a mérkőzés végére elfáradt hazai csapat ellen meg­szerezték a győztes gólt is. Gól­lövők: Guth (11-esből), Dunai, ill. Virág. Jók: Katona, Dunai, III. Né­meth, Hirth. Beremend—Mágocs 5:0 (2:0). Be- remend, 300 néző. V.: Thassy. A sportszerű ellenféllel szemben a hazaiak végigrohamozták a 90 per­cet és ilyen különbséggel is bizto­san nyertek. Gól lövők: Dudás (2), Budai, Ragány, Stölkler. Jók: Héhl I. (a mezőny legjobbja), óbert. Dudás, Stölkler, ill. Benes I. P. Kinizsi—Steinmetz SE 4:1 (2:0). Pogány, 50 néző. V.: Balázs. A Ki­nizsi fölényesen győzött az enervál- tcn játszó honvédcsapat ellen. Gól­lövők: Hargitai (2), Juhász, Decsi, ill. Pénz. Jók: Szeszán, Kondakor, Decsi, Hargitai, a Steinmetzből sen­kit nem lehet kiemelni. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Sellye 10 8 1 1 26-5 17 2. Boly 10 6 4 — 23-6 16 3. Siklós 10 5 3 2 19-7 13 4. U. PEAC 9 6 1 2 23-15 13 5. Zsolnay 10 5 3 2 21-15 13 6. Steinmetz SE 10 5 2 3 16-13 12 7. M.-szászvár 10 5 2 3 16-14 12 8. Szigetvár 10 4 3 3 21-15 11 9. Beremend 10 5 1 4 18-12 11 10. Vajszló 10 4 2 4 14-14 10 11. P. Kesztyügy. 10 4 2 4 11-13 10 12. P. Kinizsi 10 4 1 5 18-15 9 13. PBTC 9 3 2 4 14-12 8 14. Mágocs 10 3 1 6 9-22 7 15. Vasasi B. 10 2 2 6 7-16 6 16. P. Postás 10 2 1 7 9-31 5 17. Kétújfalu 10 1 1 8 3-17 3 18. István-akna 10 1 — 9 5-31 2 Birkózás Gazdag Attila bravúrja Pécsett 13 egyesület 67 versenyzőjé­nek részvételével zajlott le a PMSC országos I. osztályú ,,B"-kategóriás szabadfogású birkózóversenye a Tüzér utcai csarnokban. Nagy megle­petés született az 52 kg-osok súly­csoportjának döntőjében. Gazdag Á. ellenfelét, az országos junior bajnok Migléczit a versenybíróság passzív birkózás miatt leléptette. A 68 kg-osok versenyén Zsura hatalmas küzdelem után tussal győzött Jászkai ellen, Longauer pedig a 82 kg-osok döntő­jében pontozásos győzelmet ért el. Eredmények: 48 kg: 1. Márta (Tö- rökszentmiklós), 2. Seres (Szondi SE), 3. Székely (Diósgyőri VTK). 52 kg: 1. Gazdag A. (PMSQ, 2. Migléczi (DVTK), 3. Tözsér (DVTK). 4. Hotter (PMSQ. 57 kg: 1. Mészáros (Csepel Autó), 2. dr. Mihájlovics (Baja), 3. Szolnoki (Debreceni MVSQ, 4. Fel­legi (Pécsi Kinizsi). 62 kg: 1. Pocsai (Szegedi VSE), 2. Nagy J. (PMSQ. 3. Ondó (DMVSQ ... 6. Vincze (Pé­csi Kinizsi). 68 kg: 1. Zsura (PMSQ, 2. Jászkai (DVTK). 3. Farkas (DVTK), 4. Garzó (PMSQ- 74 kg: Csörgős (Szondi SE), 2. Spiák (Szegedi VSE), 3. Gál (Csepel Autó). 82 kg: 1. Longauer (PMSQ, 2. Biró (Csepel Autó), 3. Szitkei (Szondi SE), 4. Nagy (Pécsi Kinizsi). 90 kg: 1. Szakai (Bp. Spartacus), 2. Bauer (FTQ, 3. Mészáros (BHSE). 100 kg: 1. Csikós (Szegedi VSE). 2. Kaposi (PMSQ. 3. Gyenis (Pécsi Kinizsi). Plusz 100 kg: 1. Haller (Baja), 2. Kálmán (BHSE). 3. Felföldi (Orosháza). Kovács Labdarúgás A jövő évi UEFA tornára készülő magyar ifjúsági labdarúgó váloga­tott Cottbusban tornagyőzelmet szer­zett. Az utolsó összecsapáson 3:1 arányban verték Lengyelországot. A torna végeredménye: 1. Magyar- ország 5 pont (4:1), 2. NDK 5 pont (4:2), 3. Szovjetunió 2 p, 4. Len­gyelország 0 p. Torna Vasárnap a szabadon választott gyakorlatokkal folytatódott a Magyar- ország—NSZK női válogatott tornász viadal. Az egyes számokban az aláb­bi eredmények születtek: Lóugrás: Magyarország—NSZK 46,75:46,10. Felemáskorlát: Magyar- ország—NSZK 47,50:45,60. Gerenda: Magyarország—NSZK 47,55:44,40. Ta­laj: Magyarország—NSZK 47,20:46,40. A viadal végeredménye: Magyaror­szág—NSZK 379.45:366.70. Az összetett egyéniben a következő sorrend alakult ki: 1. Csányi Erika (magyar) 77,25 pont, 2. Óvári Évo (magyar) 77,05, 3. Flander Erika (magyar) 75,75, 4. Újszigeti Katalin (magyar) 74,60, 5. Kalmár Zsuzsa (magyar) 74,05, 6. Geissler (ny.-német) 73,90, 7. Schuss- ler (ny.-német) 73,40, 8. Maiwaid (ny.-német) 73,20. MHSZ-lövészek sikere Eszéken A testvérvárosi kapcsolatok kereté­ben szombaton és vasárnap Eszéken versenyeztek a pécsi MHSZ lövész csapatai. Kispuska-, sportpisztoly-, légpuska- és iégpisztoly-lövésben ve­télkedtek a testvér szövetség, a még 1784-ben alakult eszéki lövészklub csapataival. A négyes csapatverseny­ben pécsi siker született, az összesí­tett eredmények alapján a mieink 56 pont különbséggel győztek, ezzel egy évre védői lettek o Pécs város ta­nácselnöke által alapított Petőfi Sán­dor lövészkupának. A sorrendben ötö­dik találkozáro jövő nyáron kerül sor Pécsett. Kézilabda Komlói Bányász—Szfv. MÁV Előre 21:21 (10:13). NB I. B férfi mérkőzés. Komló. Nagy csatát vívott egymással a két csapat Legjobb dobók: Pupi (6), Meggyesi (5), illetve Jancsika (8). TOTO 1. Dorog—Komló 0:1 2 2. Várpalota—Bauxitbányász 0:3 2 3. Körmend—Péti MTE 1:1 x 4. Bem SE—Bp. Vasas Izzó 1:3 2 5. Kossuth KFSE— Kecskemét 2:1 1 6. Szolnoki MÁV—Szabó L. SE 2:1. 1 7. Bologna—Fiorentina 2:1 1 8. Catanzaro—Internazionale 0:0 x 9. Napoli—Perugia törölva 10. Pescara—Avellino 1:1 X 11. Torino—Juventus 1:2 2 12. Udinese—Roma 0:0 x 13. Pistoiese—Genoa 1:0 1 14. Spal—Lanerossi 0:3 2 + 1 15. Ózd—Orosháza 1:1 * VII*« prol«l*rJ«l. mm lapló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsétx Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000. 15-762, 15-852, 15-245. 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 ______ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrói György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007