Dunántúli Napló, 1979. március (36. évfolyam, 59-89. szám)

1979-03-19 / 77. szám

T ovább tart a versenyfutás Bakony Vegyész-PVSK 2:2 (1:1) Veszprém, 3500 néző. V. Nagy B. Bakony Vegyész: Csi­szár — Puskás, Kiss, Mátyás, Horváth A. — Németh Z„ Ko- váts (Csernyánszky, a 73. perc­ben), Labanov — Jugovics, So­mogyi, Németh P. (Mixtai, a szünetben). Edző: Bartafi Ká­roly. PVSK: Sulyok — Hüber, Tallósi, Kaszás, Németh — Herbst, Grünwald, Tóth, Kresz — Réti, Lauer (Szász, a 74. percben). Edző: Rónai István. A 35. percben Kovóts le­passzolt szabadrúgásával Hor­váth A. néhány lépést tett, majd futtából óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 1 :0, A 38. percben a kapkodó védők kö­zött Tóth labdáját a felfutó Herbst az ötös sarkáról a ka­pus mellett laposan küldte a hálóba. 1:1. Az 57. percben Somogyi szabadrúgása lepat­tant a sorfalról, Jugovics lab­dáját Mixtai Somogyihoz to­vábbította, aki az elmozduló kapus mellett gurította a háló­ba. 2:1. A 73. percben Mixtai megsértette a játékvezetőt, aki ezért leküldte a pólyáról. A 78. percben egy beívelt szögletből a magasra felugró Grünwald a lécre fejelte a labdát, amely Csiszár mögött pattant a háló­ba. 2:2. Az első gólig jobbára óva­tos mezőnyjáték volt. Szünet után hasonló volt a játék ké­pe, csak a veszprémiek vezeté­se után gyorsítottak fel a pé­csiek. Jók: Puskás, Kiss, Hor­váth A., Jugovics, ill. Tallósi, Herbst, Grünwald és Kresz. AZ NB II. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Oroszlány—Rákóczi SE 2:0, Répcelak—Pét 3:2, Dorog— Sopron 1:0, Ajka—KOMÉP 1:0. az nb ii. Állasa Hajrái Egy izgalmas jelenet a „Gyere velünk, játsszál velünkI” vetélkedő pécsi városi döntőjéről. Előtérben a gyárvárosi is­kola versenyzői Döntetlen a ..bőrösök" Olajkányász-Bábilia 2:1 (1:0) Nagykanizsa, 2200 néző. V. Hámori Olajbányász: Megyi- mórecz — Beák, Doszpod, Ko­vácshegyi, Müller — Balogh, Savanyó (Készéi, a 46. perc­től), Söjtör — Kozma, Nagy (Takács, a 67. percben), László. Edző: Kerekes Imre. Bábolna: Krass — Farkas, Hlavgyik, Sü­lé, Nyers — Deák, Hegedűs, Fedor, Kocsis (Szakolczay, az 58. percben) — Tímár, Háklár. Edző: Hári László. A kanizsaiak a 14. percben mintaszerű támadás után sze­reztek vezetést: László remekül húzott el a bal oldalon^Jrozép- re lőtt labdáját a befutó Koz­ma 6 méterről fejelte a kapu­ba. 1 :0. Nem sokkal később Háklár keverte meg a védőket, de a befejezés nem sikerült. Ezt követően ellaposodott a já­ték, és többségében a vendé­gek veszélyeztettek. Szünet után növelhette volna előnyét az olajosgárda, de Balogh öt lépésről, senkitől sem zavartat­va a kapu fölé fejelt. A 62. percben növelte előnyét a ka­nizsai csapat. Nagy labdáját a védők elvétették, amelyet a ré­sen lévő László egy csel után, 10 méterről bombázott a kapu­ba. 2:0, A hajrában Kozma, majd László lövését védte a kapus, míg a másik oldalon Háklár bombáját hárította Me- gyimórecz. A küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertek az ola­josok Jók: Kovácshegyi, Dosz­pod. Beák, László, ill. Sülé, He­gedűs, Hlavgyik. B. A. Sabaria SE-Szekszárd 1:0 (1:0) Szombathely, 1500 néző. V.: Bauer. Sabaria: Pálinkás — Sümeghy, Varga I., Szőnye, Bencsics — Kratochwill, Hor­váth L. (Németh L„ a 60. perc­ben), Tóth — Derdák, Holdosi (Bogáti, a 80. percben), Hor­váth Z. Edző: Szabó Imre. Szek­szárdi Pólyák — Szlovák, So- modi, Szöllősi, Weitner II. — Walter (Tóth, a szünetben), Szőcs, Zrínyi (Mezei, a 67. percben) — Szekeres, Bonnyai, Házi. Edző: Magasházi József. Az 5. percben egy jobb oldali támadás végén Derdák beadá­sát Tóth fejjel megcsúsztatta, a labda Horváth Z. elé került, aki az ötös sarkáról a léc alá emelte. 1:0. A gyors gól után is az első játékrészben végig több hely­zete volt a Sabariának. A má­sodik 45 perc nagy küzdelmet és sok izgalmat hozott. A ha­zai győzelem megérdemelt, bár a mérkőzés vége felé volt egyenlítési lehetősége a Szek- szárdnak. Jók: Szőnye, Ben­csics, Kratochwill, ill. Szőcs, Bonnyai. Bauxitbányász-MAV NTE 3:2 (3:0) Tapolca, 1500 néző. V.: Far­kas. Bauxitbányász: Petrovics — Ughy, Szalai, Magyar, Sza­bó K. (Für a szünetben) — Or­mai, Németh L., Kutasi — Ben- kó, Tendli, Horváth Z. Edző: Csabai Lajos. MÁV NTE: Szalai — Szabó L., Englóner, Sulyok II., Markán — Pápai (Szélig a 60. percben), Karádi, Sulyok I. — Molnár, Füle dr., Németh I. Edző: Németh Lajos. 16. percben Németh L. fa­képnél hagyta hátvédjét és a hosszú sarokba bombázott. 1:0. A 18. percben Horváth Z. már a 16-oson belül járt, amikor beadott labdájához az egyik védő kézzel ért hozzá. A bün­tetőt Horváth Z. lőtte, a kapus kiütötte a labdát, de a berob­banó Németh L. középről nem hibázott. 2:0. A 44. percben Horváth Z. elcsípte a védők ál­tal visszaadott labdát, és a te­hetetlen Szalai mellett laposan a hálóba küldte. 3:0. A 46. percben Sulyok II. váratlan, tá­voli lövése a felső sarokba vá­gódott. 3:1. A 82. percben Eng­lóner beívelt szabadrúgásából Füle dr. az elalvó védők mellett a hálóba fejelte a labdát. 3:2. A kitűnő első félideji játék és a jó eredmény után a ha­zaiak kiengedtek és ezt a lel­kes kanizsaiak a második fél­időben kihasználták, jók: Ughy, Németh L., Kutasi, Magyar, ill. Szalai, dr. Füle és Karádi. 1. PVSK 2. Kaposvár 3. Komló 4. MÁV DAC 5. Bábolna 6. Alumínium 7. Olajbányász 8. Sabaria 9. Bauxitbányász 10. Pét 11. Szekszárd 12. Sopron 13. Bakony V. 14. Dorog 15. MÁV NTE 16. Répcelak 17. KOMÉP 18. Oroszlány 19. Fűzfő 20. Rákóczi SE 25 16 5 4 47-20 37 25 11 12 2 33-15 34 25 13 8 4 28-10 34 25 12 7 6 36-26 31 25 10 8 7 25-24 28 25 9 8 8 30-26 26 25 10 6 9 33-30 26 25 8 10 7 19-18 26 25 9 6 10 30-29 24 25 6 11 8 31-39 23 25 8 7 10 21-23 23 25 9 5 11 23-27 23 25 7 8 10 28-32 22 25 7 8 10 19-25 22 25 7 7 11 21-30 21 25 8 5 12 29-39 21 25 8 4 13 25-31 20 25 6 8 11 24-35 20 25 6 8 11 15-30 20 25 6 7 12 24-32 19 PBTC-P. Kesztyűgyár 2:2 (0:0). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Horváth János. PBTC: Juri- novics - Pethes, Horváth I., Szabó, Tóth — Biró, Aradi, Lőrincz — Várhelyi, Rézsó, Brez- niczki. Edző: Bartal Lőrinc. Kesztyűgyár: Kisander - Var­ga, Szűcs, Lőrincz, Szöllősi - Palkovics, Szabina (Balogh II.), Garai - Nagy, Balázs G., Pauli. Edző: Palkovics József. Alacsony színvonalú, csapkodó játék, az utolsó percben lőtt Területi brrkózóbajnokság Horváth (PMSC) tussal győzött Orbán (Marcali) ellen és súlycso­portjában az első helyen végzett Hárem PMSC- győzelem született A hét végén a PMSC Tüzér utcai birkózócsarnokában, Za­laegerszeg, Kaposvár, Nagyka­nizsa, Dombóvár, Marcali és a PMSC legjobb felnőtt kötöttfo­gású birkózói nyolc súlycsoport­ban küzdöttek Dél-Dunóntúl területi bajnokságán. A 25 in­duló közül különösen a PMSC birkózói szerepeltek figyelemre- méltóan. Horváth (74 kg) 40 mp, Kelemen (62 kg) 1 perc mérkőzésidő után győzött. Kitű­nően birkózott Kuller, aki a 90 kg-os súlycsoportban bizonyult a legjobbnak, míg Antal ezüst-, Futó bronzérmet szerzett. Ered­mények: 57 kg: 1. Faludi (Za­laegerszeg), 62 kg: 1. Kelemen (PMSC), 68 kg: 1. Vörös (Mar­cali) ... 3. Futó (PMSC), 74 kg: 1. Horváth (PMSC), 2. Antal (PMSC), 82 kg: 1. Ősz (Marca­li), 90 kg: 1. Kuller (PMSC), 100 kg. 1. Tinusz (Kaposvár), + 100 kg: 1. Kovács (Dombó­vár). K. M. * Diósgyőrben, az Imrik Károly szabadfogású emlékversenyen, az 52 kilogrammosok súlycso­portjában a győztes diósgyőri Szabó mögött két PMSC-s bir­kózó állhatott fel a dobogóra. Gazdag Ferenc 2., Gazdag At­tila 3. lett. Hét pályázónk találta el a Komló—Fűzfő mérkőzés 1:0-ás eredményét. A sorsolásnál a szerencse özv. Győrfi Andrásné (Pécs, Tolbuhin út 45. szám) alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. A heti szelvények beérkezési határideje: szombat déli 12 óra. Cí­münk: Hétfői Dunántúli Napló, Pécs, Hunyadi út 11., 7621 Főmérkőzés: PVSK—Kaposvár ..................................................... Pótmérkőzés: Szekszárd—Olajbányász A pályázó neve: ............................... A pályázó lakcíme: ............................ r angadóján góllal egyenlített a PBTC. Gól- lövők: Tóth, Lőrincz, ill. Pauli, Nagy. Jók: Várhelyi, Tóth, ill. Varga, Garai, Nagy. Mohács-Véméndi TE-P. Pos­tás 3:0 (3:0). Mohács, 1200 né­ző. V.: Deák. Az első félidő­ben nyomasztó fölényben volt a Mohács, szünet után ellapo­sodott a játék. A Postás bün­tetőt hibázott. Góllövők: Ben- csi’k (2), Komli. Jók: Rótt, Dár­dai, Schwarczkopf, ill. Szüts, Lustig. Universitas PEAC-Steinmetz SE 0:0. Ifjúsági stadion, 50 né­ző. V.: Miseta. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a lelkes honvédcsapat rászolgált az egyik pontra. Jók: Hasznics, ill. Léber, Otártics, Hatt, Csontos. Vasasi Bányász-Beremend 1:1 (1:0). Beremend, 300 néző. V.: Radó. Közepes színvonalú mérkőzésen a Beremend köze­lebb állt a győzelemhez. Gól­lövők: Dobsi, ill. Dudás. Jók: Németh, Dobsi, Peres, ill. Stölkler, Czikk. Mag ocs-Vajszlá 1:0 (1:0). Vajszló, 100 néző. V.: Kövesi. A továbbra is gyengélkedő Vajszló ellen megérdemelten nyert a Mágocs. Góllövő: Lip- pert. Jók: Schmolcz, Kovács T., Opra S., ill. Heilmann, Bo- rovácz. Sellye-Bóly 2:0 (0:0). Boly, 500 néző. V.: ifj. Molnár. Szü­net utáni játékával a Sellye biztosan győzött. Góllövők: Go­jók, Könyves. Jók: Krén, Schmidt, Vass, ill. Haris. Siklós-lstván-akna 0:0. Sik­lós, 400 néző. V.: Osztermayer. Közepes iramú mérkőzésen a bányászcsapat lelkes játékával értékes pontot szerzett. Jók: Dvorszky, Bori, Batik, ill. Vég­vári, Kardos, Ferka. Máza szászvár—Szigetvár 3:1 (1:1). Szigetvár, 200 néző. V.: Schneider. Jó iramú mérkőzé­sen a vendégek jobb csapat­játékukkal nyertek a körülmé­nyesen játszó Szigetvár ellen. Góllövők: Molnár (2), Guth (11-esből), ill. Dobor. Jók: Molnár (a mezőny legjobbja), Katona, Dunai, Perényi, ill. Kövesi, Palotai, Albertkovics. Benes Európa-bajnok Nagyváltósúlyban új hivatá­sos ökölvívó Európa-bajnoka van Jugoszláviának, az 1973. évi amatőr Európa-bajnok, Marjon Benes személyében. Benes szombaton este Banja Lukán a 4. menetben kiütötte a francia Gilbert Cdhent és ez­zel lett Európa-bajnok. Röplabda BSE—Universitas PEAC 3:1 (9, -15, 10, 10). NB I, női mérkőzés, Kerepesi út. V.: Vaszily, Vigh. A sérült Fessel nélkül kiálló taná­csiaknak meg kellett küzdeniük a győzelemért. Jók: . Kőrös, Csősz, ill. Gulyás, Labanov. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. MVTE 20 17 1 2 51-12 35 2. Sellye 20 11 5 4 40-20 27 3. Beremend 20 10 5 5 30-20 25 4. Szigetvár 19 10 4 5 30-22 24 5. Boly 20 9 4 7 42-31 22 6. Mázaszászvár 20 9 4 7 29-21 22 7. PBTC 20 7 7 6 32-32 21 8. Siklós 20 8 5 7 29-32 21 9. U. PEAC 20 8 5 7 20-24 21 10. István-akna 20 6 6 8 26-27 18 11. Vasasi Bány. 20 5 8 7 26-30 18 12. P. Kesztyűgy. 20 6 5 9 24-29 17 13. P. Kinizsi 19 5 7 7 14-19 17 14. P. Postás 19 6 4 9 14-33 16 15. Mágocs 20 5 5 10 20-37 15 16. Steinmetz SE 19 3 3 13 17-36 9 17. Vajszló 20 3 2 15 22-41 8 18. Szalánta V isszalépett TOTO 1. Eger—Szolnoki MTE 3:0 1 2. Kisvárda-Papp J. SE 1:1 X 3. Hódmezővásár.—K.-barcika 1:1 X 4. Leninváros—Nyíregyháza 1:1 X 5. Dunaújvárosi é.—Kecskemét 1:1 X 6. Pénzügyőr-Szegedi Dózsa 1:1 X 7. Ascoli—Perugia 0:0 X 8. Fiorentina—Catanzaro 1:1 X 9. Internazionale-Milan 2:2 X 10. Lanerossi—Torino ­2:2 X 11. Róma—Lazio 1:2 2 12. Lecce—Cagliori 2:1 1 13. Genoa—Sampdoria 0:1 2 +1 14. Cesena—Spal 1:2 2 Kerékpár Vasárnap Pomáz-Esztergom— Pomáz—Dobogókő útvonalon rendezték meg a kerékpáros hegyibajnokság második futa­mát. A felnőtteknél Halász Z. (Szekszárd) győzött, Halász L. (Szekszárd) harmadik lett. Az if­júságiak versenyében Ferk (PMSC) Jenei (DVSC) mögött második lett. Teke P. Gázmű—Csepel 6:2. NB I. férfimérkőzés, Pécs. A pécsi csapat rászolgált a győzelemre. Egyéni eredmények: Budai 939, Berta 939, Gulyás 934, Matusik 933, Lakatos 912, Weizenbach 883. héttői Dunántúli napló , ­Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12:211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 K. Rákoczi-MÁV DAC 2:0 (1:0) Kaposvár, 4500 néző. V.: Bártfai. Rákóczi: Málics — De­ákvári, Gulyás, Petrák, Németh — Kanyar, Bódis, Zentai — Fá­bián, Fürtös (Duschák a 75. percben), Murai (Mészáros a 88. percben). Edző: Németh La­jos. MÁV DAC: Farkasdi — Gurbács, Kalmár, Molnár, Ko­vács R. — Csiszér, Csóka, Cs. Kovács — Csollány, Tokovicz (Kiss a 46. percben), Varga. Edző: Kuti Herbert. A 24. perc meghozta a ka­posváriak vezető gólját. Bódis, Fábián, Bódis volt a labda út­ja, az utóbbi a kiugró Kanyar elé tálalt, aki a kimozduló ka­pus mellett laposan bombázott a kapu közepébe. 1:0. A 36. percben a győriek egyenlítési alkalmat szalasztottak el, Var­ga hibázgtt jó helyzetben. Szü­net után is a kaposvári csapat diktálta a tempót. Az újabb gól azonban a 83. percig vára­tott magára, amikor Kanyar labdája a felső lécről vissza­pattant a mezőnybe Murai elé, aki nem jutott lövéshez. A mel­lette álló Duschák azonban igen, s a csereként beállt kö­zépcsatár öt lépésről nem hi­bázott. 2:0. Igazi rangadót vívott az NB II. nyugati csoportjának 3. és 4. helyezett együttese. A Rákó­czi bátran kezdeményezett, so­kat támadott és sok helyzetet teremtett. A győriek az 1:0-ás kaposvári vezetést követően ki­támadtak, és nem adták meg könnyen magukat. A kaposvári csapat akár nagyobb különb­séggel is győzhetett volna. Jók: Málics, Petrák, Bódis, Murai, ill. Farkasdi (a mezőny leg­jobbja), Kalmár, Csóka. K. S.