Dunántúli Napló, 1979. február (36. évfolyam, 31-58. szám)

1979-02-26 / 56. szám

Labdarugó MÁV DAC—Komlói Bányász 0:0 Győr, 1200 néző. V.: Lau- ber. MÁV DAC: Farkasdi — Gurbács, Kalmár, Molnár, Ko­vács R. — Cs. Kovács,^Csiszér (Dankó, a 63. percben), Csó­ka — Csollány, Varga, Po- povics. Edző: Kuti Herbert. Komló: Bien — Kovács — Ke­lemen, Gyurina, Tresch, Barta — Hohmann, Bányász (Róth, a 80. percben) — Kolesánszky (Ivón, az 56, percben), Martin- kovics, Tóth. Edző: Meggyes Lajos. Sáros, csúszós, mély talajú pályán közepes iramú, de vé­gig küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A szoros ember­fogást alkalmazó kemény kom­lói védelem könnyen rombolta szét a kissé lassú és sok ado- gatásos győri támadásokat. A komlói támadásokban is kevés volt az átütőerő. Általában a két 16-os között hullámzott a játék, a kapusoknak alig akadt dolguk. Szünet után 20 per­cen keresztül a komlóiak kez­deményeztek többet, de utána a MÁV DAC átvette a játék irányítását. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de kihasz­nálatlanul maradtak. A dön­tetlen megfelel a játék képé­nek. Jók: Gurbács, Kalmár, Csóka, Cs. Kovács, ill. Hohmann, Bányász, Barta, Tresch. Szekszárdi Dózsa —Bakony Vegyész 2:1 (2:0) Szekszárd, 1000 néző. V.: Eőry. Szekszárdi Dózsa: Pó­lyák — Szlovák, Szöllősi, So- modi, Bonnyai — Weitner II., Szőcs, Walter — Landek, Sza­bó, Házi. Edző: Magasházi Jó­zsef. Bakony Vegyész: Csiszár — Puskás, Kiss, Mátyás, Hor­váth A. — Németh Z„ Kováts, Lobanov — Jugovics (Somogyi, a szünetben), Horváth J. (Csernyánszky, a 66. percben), Németh P. Edző: Bartalfi Ká­roly. Változatos mezőnyjáték után a 39. percben vezetést szerzett < a Dózsa. Szőcs szöglete után a labda az egyik védőről a kapufára perdült, majd a nagy tömörülésben Somodi fejjel a hálóba továbbította (1 :0). Kez­dés után Szőcs lövése a jobb oldali kapufa tövéről vágódott a mezőnybe. A 44. percben bal oldali szekszárdi akció vé­gén Landek beadását röviden mentették a védők, és Walter a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (2:0). Szünet után nagy erővel támadott a vendégcsa­pat. A 75. percben Mátyás 12 m-es, nagy erejű lövését Pó­lyák jó érzékkel hárította. A 85. percben Németh P. 12 m- es lövése a jobb oldali ka­pufa belső éléről az ellenkező sarokba vágódott (2:1). Sűrű hóesésben, csúszós ta­lajú pályán kemény, a vendé­gek jóvoltából időnként durva belemenésekkel tarkított mér­kőzés. Jók: Pólyák, Somodi, Walter, Szabó, ill. Puskás, Ko­vács és Németh P. F. L Olajbányász—Dorog 2:0 (2:0) Dorog, 1000 néző. V.: Do­rozsmai. Olajbányász: Vlaszák — Beák, Doszpoth, Kovácshegyi, Müller — Savanyó, Söjtör, Si- monecz - Kozma, Nagy, Lász­ló. Edző: Kerekes Imre. Dorog: Schnitzer — Kollár, (Honti a 76. percben), Csapó, Engel- brecht, Kapitány - Ormándi, Varga, Izsó — Sáron, Laczkó, Jánosi (Haldampf a 73. perc­ben). Edzső: Galbács Pál. A 25. percben László-Nagy —László volt a labda útja, s a hazai védelem nem tudott közbeavatkozni. A nagykanizsai szélső a kivetődő Schnitzer fe. lett 10 méterről a kapu köze­pébe lőtte a labdát (1:0). A 35. percben a hazai védelem bizonytalankodott, a szemfüles László rácsapott a labdára és a feleslegesen kifutó kapus mellett széles szögből a bal alsó sarokba küldte (2:0). Végig hóesésben, csúszós pályán a vendégek jobban fel­találták magukat. Szünet után már a biztonságra törekedtek, de így is volt két nagy hely­zetük, s megérdemelten győz­tek a széteső, enervált Dorog ellen. Jók: Beák, Kovácshegyi, Savanyó, Nagy, László, a Dorog csapatából senkit sem lehet ki­emelni. MÁV NIE—Rákóczi SE 0:0 Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 1200 néző. V.: Horváth L. MÁV NTE: Szalai — Szabó L., Eng- lóner, Németh A., Liviczky — Molnár, Karádi, Szabó F. - Kiss (Szélig a 35. percben), Füle dr., Németh I. (Sulyok Gy. a 46. percben). Edző: Németh Lajos. Rákóczi SE: Janiga - Kiss, Sebestyén, Goldschmidt, Filep (Kollár a 81. percben) ­Világ proletárjai. Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hpllama Erzsébe' Szerkesztőségi ügyélet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007 Kenderesi, (Ábrahóm a 67. percben), Csizmazia, Csorba, Szalai — Havasi, Dobos. Edző: Günyhó Ferenc. A 33. percben a labdára rajtoló Kissbe a kapus hátulról belerúgott a 16-oson belül, majd a védők felszabadítottak (a játékvezető nem sípolt). Szünet után a vasutasok kezd­tek jobban. Szabó F. beadása Füle dr. elé került, aki nagy helyzetből, 14 méterről mellé lőtt. A 65. percben Füle dr. bal­oldali szabadrúgását Németh A. 5 méterről a kapu mellé fejelte. A 71. percben Molnárt a 16-oson belül a védők buk­tatták. A 11-est Füle dr. a jobb kapufa mellé lőtte. A végig jóiramú mérkőzésen a büntetőt is hibázó kanizsaiak közeleb álltok a győzelemhez. Jók: Szabó L„ Németh A., Sza­bó F., Englóner, illetve Gold­schmidt, Sebestyén, Kiss. Sabária— K. Rákóczi 0:0 • Szombathely, 2000 néző. V.: Palotai. Sabaria: Pálinkás — Sümeghy, Varga I., Szőnye, Bencsics - Kratochwill (Né­meth L„ a 66. percben), Hor­váth, Tóth — Bogáti, Holdasi, Derdák (Varga II., a 63. perc­ben). Edző: Szabó Imre. Rákó­czi: Málics — Deákvári, Gu­lyás, Petrák, Németh — Ka­nyar, Mészáros, Zentai — Mu­rai (Fábián, az 58. percben), Bódis, Nagy. Edző: Németh Lajos. A döntetlen igazságos. A 75. percben Deákvári megrúgta Holdasit a szombathelyi kö­zépcsatár „törlesztett”, s ezért Palotai kiállította. Jók: Sü­meghy, Szőnye, ill. Gulyás, Bó­dis, Zentai. Az NB II. további eredmé­nyei: Soproni SE—Ajkai Alumí­nium 3:0, KOMÉP—Bauxitbá­nyász 2:1, NIKE Fűzfő—Orosz­lányi Bányász 2:1, Bábolnai SE-Péti MTE 1:0. AZ NB II. ALLASA 1. PVSK 22 15 3 4 40-14 33 2. Komló 22 12 7 3 25- 7 31 3. Kaposvár 22 10 10 2 30-14 30 4. MÁV DAC 22 11 6 5 33-23 28 5. Bábolna 22 9 8 5 23-21 26 6. Alumínium 22 8 7 7 28-23 23 7. Olajbányász 22 8 6 8 29-27 22 8. Sopron 22 9 4 9 22-23 22 9. Szekszárd 22 8 5 9 21-22 21 10. Sabária 22 6 9 7 16-18 21 11. Pét 22 6 9 7 27-34 21 12. Pét 22 6 9 7 27-34 21 13. Bauxitbány. 22 7 5 10 25-26 19 14. Bakony V. 22 6 7 9 23-27 19 15. MÁV NTE 22 6 7 9 16-24 19 16. KOMÉP 22 7 4 11 22-27 18 17. Dorog 22 6 6 10 18-25 18 18. Rákóczi SE 22 5 7 10 22-28 17 19. Oroszlány 22 5 7 10 19-31 17 20. Répcelak 22 5 5 12 21-35 15 Röplabda BVSC— Universitas PEAC 3:0 (2. 9, 9). NB I. női mérkőzés, Újpest. V.: Majoros, Bogyó. Végig fölény­ben játszottak a vasutasok, a ven­dégek nem tudtak nagyobb ellen­állást kifejteni. Jók: Rau, Forgó, ill. Kovács. A PEAC ezzel az A-csoport 7., utolsó helyén végzett azonos pontszámmal, de rosszabb játszma­aránnyal, mint az előtte lévő MVSC. Fedettpályás atlétikai EB Mátay Andrea aranyérmes! Meglepően kevés, mintegy 1000 néző előtt folytatódtak a X. fedettpályás atlétikai EB küzdelmei Bécsben, a Hallen- stadionban. A minket, magya­rokat érintő versenyszámok kö­zül a férfi hármasugrásban a szovjet Valjukevics nyert 17,02 m-rel, Katona 16,54 m-es ma­gyar csúccsal 4., Bakosi 16,30 m-es ugrással 5. lett — mind­ketten kitettek magukért. A férfi 60 m-es gátfutás előfuta­mából kiesett Bodó, a 800-as Paróczai viszont a legjobbak között futhatott. Akárcsak szombaton, most is nagysze­rűen hajrázott, az ötödik hely­ről jött fel a harmadikra, a győztes spanyol Paez és a bol­gár Kolev mögé. Ideje 1:48,2 mp volt. — Újoncként jöttem Bécsbe, ezt figyelembe véve a harma­dik hellyel mindenképpen elé­gedett lehetek. A szabadtéren ■lesz még jobb is... — nyi­latkozta Paróczai. A női magasugrásban tízen indultak. Mátay csak 185 cen­timéternél kapcsolódott be a versenybe, azt másodszorra ug­rotta. Ez a magasság gyorsan elintézte a vesenyt, az érmek sorsát, ezen ugyanis Mátayn kívül csak a lengyel Kielan birkózott meg. Kiesett Mey- farth, a müncheni olimpiai bajnok is. A 188-at Mátay el­sőre, magabiztosan vitte, Kie­lan viszont mindháromszor le­verte a lécet. Mátay tehát már bajnokként ugrotta át elsőre a 192 cm-t, a 196-tal viszont a távolugróktól, rúdugróktól za­vartatva nem bírt, de ez még csak „szépséghiba” sem volt a jelentős sikeren. — Életem legnagyobb sike­rét értem el — nyilatkozta a boldog sportoló. — Esélyes­ként jöttem Bécsbe, itt tudtam, hogy a mezőny még a vártnál is gyengébb lesz. Pusztán raj­tam múlott, hogy sikerül-e a nagy célt elérni, s ez viszony­lag könnyen sikerült. Már a melegítésnél éreztem, hogy minden rendben lesz, kijött a lépés, ruganyosnak, frissnek éreztem magamat. Nem ijed­tem meg, amikor az első ug­rásom nem sikerült, tudtam, hogy ez csak a véletlen műve volt. Szerettem volna Bécsben is világcsúcsot javítani, vagy legalábbis beállítani, ilyen kö­rülmények között viszont a 192-nek is örültem — fejezte be villámnyilatkozatát Mátay, aki az idén hétszer indult fe­dettpályán, s mindig győzött, mindig 190, vagy annál jobb eredménnyel. A fedettpályás Európa-baj- nokságon az NDK atlétái 4, a szovjet és a lengyel sportolók. 3—3 aranyérmet szereztek. Egy-egy aranyérem 9 ország­nak jutott, köztük Magyaror­szágnak. Csapatunk emellé még egy bronzérmet „gyűj­tött". Kerékpár Szekszárdi és pécsi sikerek Területi meghívásos versenyt rendeztek Mázaszászvár—Má- gocs—Mázaszászvár útvonalon, 40 kilométeres távon. Eredmé­nyek. Felnőttek: 1. Liska (Szek- síórd), 2. Illés (PMSC), 3. Ber- nóth T. (PMSC). Ifjúságiak: 1. Ferk (PMSC), 2. Gyergyádesz (PSI), 3. Csákovics (Szekszárd). Serdülők: 1. Dorogi (Szekszárd), 2. Vámos (PSI), 3. Széles (Szekszá rd). A PVSK—Répcelak mérkőzés 2:0-ás végeredményét 13 pályá­zónk találta el. Tekintettel arra, hogy a múlt héten nem akadt telitalálat, így az e heti szerencsés nyertes, Weinper Szilvia, Pécs, Bánki Donát út 19. szám alatti lakos 200 Ft-os vásárlási utalványt nyert, amit postán küldünk el. A heti szelvények be­érkezésének határideje szombat déli 12 óra. Címünk: Hétfői Dunántúli Napló 7621 Pécs, Hunyadi út 11. Főmérkőzés: Komló—PVSK ........................................................ Pót mérkőzés: Kaposvár—Szekszárd ............................................. A pályázó neve: ................................................................... A pályázó lakcíme: ................................................................ P andur a sellyeiek harmadik gólját lövi a Postás elleni mérkő­zésen Arató felvétele Öt gólt lőtt a Sellye Pécsett Universitas PEAC—Mázaszász­vár 1:0 (0:0). Ifjúsági stadion. 100 néző. V.: Szenttamási. A sáros, mély talajú pályán a jobb erőben lévő egyetemisták nagy küzdelemben győztek. Góllövő: Krénusz. Jók: Hasznics, Kerek, György, Georgiu, illetve Bazso- nyi, Perényi és Kővári. Sellye—P. Postás 5:0 (1:0). Postás-pálya 200 néző. V.: Ra- dó. A második félidőben erősen visszaesett Postás ellen ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Sellye. Góllövők: Pan­dur (2), Rácz, Elmájer, Marko- vics. Jók: Markovics (a mezőny legjobbja), Pandur, Goják, Or- lovics, illetve Bencze. P. Kinizsi—Siklós 1:0 (1:0). Kovócstelep. 100 néző. V.: Var­ga E. Küzdelmes mérkőzésen, nehéz győzelem Góllövő: Fe- renczi. Jók: Szabó, Molnár, Fe- renczi, illetve Bori, Dvorszki és Szabó. Mohács-Véméndi TE—Pécsi Kesztyűgyár 2:0 (1:0). Mohács. 500 néző. V.: Thassy. Két jól felkészített csapat jó iramú mérkőzését láthatták a nézők. Góllövők: Pártényi, Komli (11- esből). Jók: Kiss, Schwarczkopf, Komli, Kovács, illetve Szűcs, Lő- rincz, Nagy. Mágocs—Vasasi Bányász 2:1 (1:0). Mágocs, 150 néző. V.: Miseta. Helyzetei alapján a Mágocs akár nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna. Gól­lövők: Lippert, Opra, illetve So- mogyvári Jók: Schmolcz, Bencs, Molnár, Bodor, illetve Németh, Kólya. Szigetvár—Beremend 1:0 (1:0). Beremend. 200 néző. V.: Kövesi. Küzdelmes mérkőzés, megérde­melt szigetvári győzelem. Gól­lövő: Telek. Jók: Révész, Gajág, Telek, illetve Papp, Guzsvány, Róth. István-akna—Vajszló 2:0 (1:0). Pécsszabolcs, 150 néző. V.: dr. Rákóczi. Közepes színvonalú ta­lálkozón egy pillanatig sem for­gott veszélyben a bányászcsa­pat győzelme. Góllövő: Erdei (2, egyet 11-esből). Jók: Vég­vári, Kardos, Süvecz, illetve Her- ke, Tóth I., Varga. Boly—PBTC 3:2 (1:1). Boly. 300 néző. V: Szedeli. Jól hasz­nálta ki helyzeteit a bólyi csa­pat Góllövők: Sándor, Király, Juránovics (öngól), illetve Brez- niczki (2). Jók: Sándor, Marión, Hajdú, illetve Brezniczki, Vár­helyi. Megyei I. osztály állása 1. MVTE 2. Szigetvár 3. Sellye 4. Boly 5. Beremend 6. PBTC 7. U. PEAC 8. Mázaszászvár 9. Siklós 10. István-akna 11. Vasasi Bány. 12. P. Postás 13. Kesztyűgyár 14. P. Kinizsi 15. Mágocs 16. Vajszló 17. Steinmetz SE 18. Szalánta 17 15 — 17 10 4 17 9 9 8 6 7 6 6 5 5 6 5 4 4 3 3 2 12 2 11 V i s s z a I 45-11 30 29-17 24 31-17 23 42-26 22 25-18 20 27-27 18 17- 23 17 22-19 16 27-32 16 25-26 15 25-29 15 14-30 15 20- 26 14 13-19 14 18- 32 13 21- 33 8 16-32 8 é p e tt TOTO A 8. heti, február 25-i hivatalos totó-eredmények a következők: 1. Kisvárda—Debreceni MTE 0:3 2 2. Gyula—Eger 0:1 2 3. Lehel SC—Leninváros 0:2 2 4. Kossuth KFSE—SZEOL 1:1 X 5. Szegedi Dózsa—Kecskemét 2:1 1 6. Dorog—Nagykanizsa 0:2 2 7. Sabaria—Kaposvár 0:0 X 8. MÁV DAC—Komló 0:0 X 9. Cesena—Pistoiese 1:1 X 10. Nocerina—Brescia 2:0 1 11. Sampdoria—Foggia 1:0 1 12. Spal—Bari 0:0 X 13. Ternana—Taranto 1:1 X Plusz 1: 14. Fűzfő—Oroszlány 2:1 1 A Lenin tér 6. sz. alatt MEGNYÍLOTT ÚJ mintaterem és barkácsbeltunkban ENGEDMÉNYESEN VÁSÁROLHATOK KÜLÖNFÉLE HŰTŐSZEKRÉNYEK: régi ár 2630,— Ft 3380, Ft Lehel S—60 hűtőszekrény Lehel S—80 HB 160, 3 csillagos hűtőszekrény Bosch-Lehel 160, 2 csillagos hűtőszekrény Minszk—10 220 l-es hűtőszekrény ON KIVÁLASZTJA A LEGMEGFELELŐBBET Ml INGYENESEN HAZASZÁLLÍTJUK PÉCS TERÜLETÉN! MÁRCIUS 10-IG, AMÍG A KÉSZLET TART! MINDEN KEDVES VÁSÁRLÓT SZERETETTEL VARUNK! uj ar 2350,— Ft 2950,— Ft 5580,—Ft 4950,—Ft 5170,—Ft 4650,—Ft 5300,— Ft 4500,— Ft KERESKEDELMI VALLALAT