Dunántúli Napló, 1978. október (35. évfolyam, 271-301. szám)

1978-10-23 / 293. szám

Komlói Bányász-T apolcai Bauxitbányász SE 1:0 (1:0) Tapolca, 1800 néző. Vezette: Hegedűs. Komlói Bányász: Bien — Kelemen, Kovács, Macs, Barta — Bányász, Hohmann, Tresch — Kolesánszky, Martin- kovics (Gyű rína a 78. perc­ben), Farkas (Tóth az 55. percben). Edző: Meggyes La­jos. Bauxitbányász SE: Petro- vics — Ugh y, Für, Bakos, Horváth Z. — Ormai (Szabó K., a 84. percben), Tendli, Ku- tasi — Németh, Morvái, Sza­bó P. (Mészáros a szünetben). Edző: Csaba Lajos. A 23. percben Hohmann rosszul vette le a labdát, ami megzavarta és becsapta Fürt, így a csatár a kifutó kapus mellett a hálóba gurította a labdát (1:0). A hazai együttes szinte végigtámadta a mérkő­zést, de meddő csatárjátéka miatt a komlóiak mindkét bajnoki pontot hazavitték. Jók: Bien, Kovács, Hohmann, illet­ve Bakos. Az NB II. további eredmé­nyei: Oroszlány-Ajkai Alumí­nium 2:2, Bábolna—Bakony Ve­gyész 2:0, Péti MTE—Sabaria 1:1, KOMÉP-Soproni SE 0:0. az nb ii. Állasa 1. PVSK 12 10 — 2 21- 4 20 2. Komló 12 7 4 1 14- 2 18 3. MÁV DAC 12 7 3 2 21-12 17 4. Kaposvár 12 6 4 2 16- 8 16 5. Pét 12 4 6 2 19-18 14 6. Bauxitbány. 12 5 3 4 14-10 13 7. Bábolna 12 4 5 3 13- 9 13 8. Ajka 12 5 2 5 17-16 12 9. Oroszlány 12 4 4 4 11-14 12 10­-11. Bakony V. 12 4 3 5 14-15 11 Olajbány. 12 5 1 6 14-15 11 12. Sabaria 12 3 5 4 8-12 11 13. Szekszárd 12 4 2 6 11- 8 10 14. MÁV NTE 12 3 4 5 7-13 10 15. Fűzfő 12 3 4 5 7-15 10 16. KOMEP 12 3 3 6 9-14 9 17­-18. Sopron 12 3 3 6 7-14 9 Dorog 12 2 5 5 7-14 9 19. Répcelak 12 3 3 6 10-20 9 20. Rákóczi SE 12 1 4 7 13-20 6 MÁV NTE-Dorogi AC l:l (l:l) Nagykanizsa, 1000 néző. Ve­zette: Simon J. Nagykanizsa: Szalai — Markán, Németh A., Englóner, Liviczky — Szabó L., Karádi (Sulyok T. a 46. percben), Sulyok Gy. — Mol­nár, Kiss, Füle dr. (Gergelics a 78. percben). Edző: Németh Lajos. Dorog: Schnitzer — Kapitány, Csapó, Honti, Ko­vács — Varga, Peszeki, Me­rényi — Izsó, Laczkó (Guzsik a 70. percben), Kiss. Edző: Galbács Pál. Kezdés után két perccel Honti vezette fel a labdát, majd 25 méterről küldött lö­vése a kapusról kipattant, Pe­szeki ismételt, de a kivetődő Szálairól a mezőnybe pattant a labda. A másik oldalon Kiss közeli lövése a védőkről vágódott ki. A 7. percben Fü­le dr. mintaszerűen ugratta ki Molnárt, aki a kapust is ki­cselezte, de gyenge lövését a befutó védők kivágták. A 11. percben szerzett vezetést a Dorog. Jobb oldali támadás végén Varga lőtte be a lab­dát, amelyet a résen levő Kiss közelről fejjel csúsztatott a kapu jobb oldalába. (0:1). A gó| után rákapcsolt a MÁV NTE, és a 14. percben a kanizsai Kiss szalasztott el jó lehetőséget. A kanizsaiak a 24. percben egyenlítettek. Fü­le dr. szögletrúgását Molnár középre küldte, és a berobba­nó Sulyok Gy. 2 méterről a kapuba fejelt (1:1). Szünet után az első ese­ményt az 52. perc hozta, mi- koris a 16-oson belül Varga és Füle dr. összecsapott, de a bíró továbbengedte a já­tékot. Az 55. percben Molnár játszotta magát tisztára, kö­zépre lőtt labdáját Füle dr. rúgta kapura, ami a kivetődő Schnitzerről kefült a mezőny­be. A 62. percben Molnár re­mek labdájával Idugrott Füle dr., de 10 méteres lövése a kapusról pattant a mezőnybe. A 68. percben a kanizsai Kiss beverekedte magát a kapu elő­terébe, de gyenge lövését a kapus hárította, majd egy perc múlva ugyancsak Kiss szerezhetett volna vezetést, de 12 méterről a kapu mellé bombázott. A hátralevő idő­ben a kapuk nem forogtak veszélyben. Balogh Antal Honvéd Rákóczi SE-Kaposvári Rákóczi 1:1 (0:0) KOSÁRLABDA PVSK-Körmend 100:90 (50:37) Pálvölgyi jól sikerült tempódobással két pontot szerez a PVSK-nak Tata, 500 néző. Vezette: Ta- polczai J. Rákóczi: Markó - Kiss, Sebestyén, Filep, Tamási- Goldschmiedt, Méhesi, Csiz­madia, Kollár (Havasi, a szü­netben), Szalai (Molnár, a 88. percben), Dobos. Edző: Guny- hó Ferenc. Kaposvár: Horváth- Deákvári, Gulyás, Petrák, Csorba (Duschák, a 68. perc­ben) — Gáspár, Kanyar, Zen- tai - Czabula (Boros, a 68. percben), Marcsók, Murai. Ed­ző: Németh Lajos. A 68. percben Szalai jobbol­dali beadását Tamási a kapu jobb alsó sarkába küldte (1:0). A 78. percben Zentai elhúzott a jobboldalon és az elalvó vé­dők mellett Duschák a kapu közepébe küldte a labdát (1:1). A küzdelmes mérkőzésen a ha­zai együttes örülhetett az egy pontnak. A második félidőben a kaposváriak többet és veszé­lyesebben támadtak. Jók: Sza­lai, Csizmadia, Sebestyén, Mé­hesi, illetve Gulyás, Kanyar és Petrák. NB I. férfi mérkőzés, városi sportcsarnok, 500 néző. Vezet­te: Varga J., Berendi. PVSK: Darázs (6), Pálvölgyi (20), Rab I. (20), Heinrich (18), Rab II. (34). Csere: Varasdi (2), Töl­gyes (—), Vojtek (—■). Edző: Egyed Mihály. A PVSK fegyel­mezett játékkal végig vezetve biztosan győzött. A Körmend legjobbjai: Szlávik (30) és Szűcs (21) voltak. TFSE-Pécsi VSK 69:63 (35:33). Budapest, TF-terem, NB I. női mérkőzés. V.: Kosaras, Szász. TFSE: Novák (12), Dal­noki (17), Dobrosi (8), Váczi (14), Medgyesi (8). Cs.: Ada- mik (—), Koncsek (2), Szirmai (—), Kilián (8). Edző: Farkas József. PVSK: Verbőcziné (18), Bundászné (9), Russainé (22), Notaisz (4), Csonkó (4). Cs.: Somogyvári (2), Németh (4), Padragi (—). Edző: Horváth Imre. NB II. mérkőzés: Uni­versitas PEAC—Bajai Tanító­képző 64:38 (28:22). NIKE Fűzfői Szekszárdi Dózsa 1:0 (1:0) Fűzlő, 1500 néző. Vezette: Wimmer. Fűztő: Takács - Pa- lanek, Szegedi, Balatoni, Ma­ter — Fehér, Glöckl, Csurgó (Gertsmár, a 62. percben), Diósi, Molnár (Gál, a szünet­ben), Farkas. Edző: Szőke Mik­lós. Szekszárd: Pólyák - Diny- nyés, Szlovák, Somodi, Bony- nyai - Szöllősi (Bősnyák, a szünetben), Tóth, Adorján (Lan- dek, a 60. percben) — Mezei, Szőcs, Házi. Edző: Magasházi József. A 17. percben szabadrúgás­hoz jutott a Fűzfő. Farkas lö­vése a szétugró sorfalon irányt változtatva a jobb alsó sarok­ba vágódott (1:0). A végig me­zőnyfölényben játszó fűzfői csa­pat akár nagyobb gólkülönb­séggel is győzhetett volna. Jók: Takács, Balatoni, Szegedi, il­letve Szőcs, Házi, Bosnyák. Nagykanizsai Olajbányász- Répcelaki Bányász 2:0 (1:0) Répcelak, 900 néző. Vezette: Körös. Olajbányász: Megyimó- recz — Palasits, Nagy, Simon, Simonecz — Balogh, Savanyó, Varga - Kozma, Bélák, László. Edző: Kerekes Imre. Répcelak: Németh III. - Pungor, Németh /., Csorba, Szénhegyi - Gáspár, láger (Prystupa, a 61. perc­ben), Horváth Gy. — Horváth E. (Soós, a 61. percben), Győrvári, Kovács. Edző: Szántai István. A 30. percben egy Olajbá­nyász támadás végén Varga labdáját László mintegy 10 mé­terről küldte a bal alsó sarok­ba (1:0). A 66. percben Pun- gort szabálytalan szerelésért a játékvezető kiállította. A 80. percben egy szabadrúgást túl­kombinált a hazai csapat a kanizsaiak kapuja előtt, a lab­dát megszerezték a vendég vé­dők, s a jobb szélen szabadon hagyott Lászlót indították, aki a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt. (2:0). Az el­ső félidőben a hazai csapat három nagy helyzetet is kiha­gyott, és ezzel el is lőtte a puskaporát. A nagykanizsaiak a vezetés birtokában már nyu- godtabban játszottak és vég­eredményben mérsékelt játékkal is győzni tudtak. Jók: Kozma, Savanyó, László, a Répcelak­ból senkit sem lehet kiemelni. lfizílabda Vasárnap a Komjádi uszo­dában ismét találkozott a ma­gyar és a szovjet vízilabda vá­logatott. A visszavágón a ma­gyarok egy góllal győztek. Magyarország—Szovjetunió 6:5 (2:1, 1:1, 0:2, 3:1) Gyarmati Dezső szövetségi kapitány ezúttal játéklehetősé­get adott a fiataloknak is. Ez a magyar válogatott valamivel jobb benyomást keltett, mint a szombati csapat. A fiatalok lel­kesen és jól játszottak, megér­demelték a győzelmet. HATSZOGACEL kapható 7,— Ft/kg-os áron, 11, 13 17 mm-es, valamint egyéb hengerelt és húzott áru TITAN Kereskedelmi Vállalat közületi boltjában, PÉCS, LENIN TÉR 6. NYITVA: 8—15 ÓRÁIG KERESKEDELMI VALLALAT Már hat pont az MVTE előnye Mohács-Véméndi TE—István­oknál Bányász 2:0 (2:0). Pécs- szabolcs, 400 néző. V.: Nagy L. MVTE: Gyimesi — Papsity, Rótt, Hancz, Alsóvölgyi, Kiss, Komli, Dárdai, Schwarczkopf (Pártényi), Farkas, Bencsik. Edző: Bán László. István-akna: Baán — Sajgó (Garas), Sze- bényi, Végvári, Takács, Süvecz, Kalmár, Ferka, Erdei, Brandt, Lajos. Edző: Kanizsai István. A listavezető nagyobb tapasz­talata és jobb helyzetkihasz­nálása döntött. Góllövő: Komli (2). Jók: Papsity, Hancz, Al­sóvölgyi, Komli, ill. Végvári, Ferka, Lajos. Mázaszászvári Bányász— Steinmetz SE 2:1 (1:0). Má- zaszászvór, 400 néző. V.: Egri. A bányászcsapat sok hibával játszott s nehezen győzött a több helyzetet kihagyó vendé­gek ellen. Góllövők: Viszló (2), ill. Heidecker. Jók: Bazsonyi, Katona, Viszló, ill. Antal, Bo­tos. Beremend—Vajszló 2:1 (0:1). Vajszló, 200 néző. V.: Thassy. Szétesően játszott a Vajszló. Góllövők: Pataki, Illés, ill. Schulteisz (öngól). Jók: Pata­ki, Schulteisz, Lóth, a Vajsz- lóból senkit nem lehet ki­emelni. Boly—Universitas PEAC 5:1 (4:1). Boly, 400 néző. V.: Har­tay. Megérdemelt, fölényes győzelmet aratott a Boly. Gól­lövők: Sándor (2), Ulrich, Stréb, Király (11-esből), ill. Vincze. Jók: Fitt, Király, ill. Vincze. Szigetvár—P. Postás 2:2 (1:1). Szigetvár, 200 néző. V.: Polcz. A Szigetvár nem tudta gól­helyzeteit jól kihasználni, míg a Postás játékosai jól felta­lálták magukat a kapu előtt. Góllövők: Mauer, Palotai, ill. Jurin, Gász. Jók: Gólyák, Pich­ler, ill. Lechki, Jurin, Gász. P. Kesztyűgyár—Vasasi Bá­nyász 0:0. Pécsbányatelep, 100 néző. V.: Ignácz. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Kólya (Vasasi Bányász) 11-est hibá­zott. Jók: Szűcs, Kisander, Pauli, ill. Peres, Németh. a megyebajnoksag allasa 1. MVTE 10 10 — — 34- 8 20 2. Bóly 11 6 2 3 32-19 14 3. Szigetvár 10 5 3 2 20-11 13 4­-5. Sellye 10 5 3 2 19-13 13 4­-5. PBTC 10 4 5 1 19-13 13 6. Mázaszászvár 10 4 3 3 18-13 11 7. Siklós 10 4 3 3 18-18 11 8. Beremend 10 4 3 3 13-13 11 9. P. Postás 10 4 3 3 9-16 11 10. István-akna 11 3 4 4 16-16 10 11. P. Kesztyügy. 10 3 3 4 13-16 9 12. Vasasi Bány. 11 2 4 5 14-21 8 13. P. Kinizsi 10 2 .3 5 10-15 7 14. U. PEAC 10 2 3 5 7-17 7 15. Steinmetz SE 11 3 1 7 11-22 7 16. Mágocs 11 1 4 6 10-24 6 17. Vajszló 11 2 1 8 15-23 5 18. Szalánta V i s s z a I é p e 11 Megnyitották a „tornász-mundiált“ Hétfőn reggel rajt a XIX. világbajnokságon, Strasbourgban Az utolsó pillanatban befutott Kubával, együtt 33 ország 382 sportolójának, a versenyzők szá­mát is felülmúló tudósító „se­regnek" s csaknem 8000 néző jelenlétében vasárnap délután Strasbourgban megnyitották a a XIX. tornász-világbajnokságot. Franciaország 52 évi szünet után látja vendégül a sportág legjobbjait, de már negyedszer, mert az 1926-os lyoni vb előtt 1905-ben Bordeaux, 1913-ban pedig Párizs vállalkozott a vb rendezésére. A rajt előtt a nemzetközi tor­naszövetség (FIG) kongresszusa sok vitás kérdést, régóta hú­zódó problémát rendezett: Taj­van kizárását és a Kínai Nép- köztársaság visszavételét. A sportág vezérkara, de annál in­kább a rendező város vezetői mégis nyugtalankodnak. Erre pedig a sztrájkban álló, s ab­ból egyhamar aligha „kilépő" Societé Francoise de Produc­tion társaság ad okot, amely a tv-adások mindennemű tech­nikai előkészítését elvállalta. A probléma súlyos, már kormány- szinten is foglalkoznak az ügy rendezésével. Ha más megol­dást nem találnak, a szomszé­dos NSZK-hoz fordulnak, ahol persze jó üzlet reményében máris készenlétben állnak a technikusok, az operatőrök. Fur­csa volna, ha a vb adásait — 44 ország érdekelt! — „vendég- munkások" vinnék sikerre. Rajt hétfőn reggel, a csapatversenyek előírt gyakor­lataival. Az „udvariassági" sorrendnek most nincs jelentő­sége: a férfiak kezdenek. A ma­gyarok öt egymást követő cso­port közül a 17 órakor rajtoló negyedikben szerepelnek Cseh­szlovákia, Ausztria, Spanyolor­szág, Dánia és az Egyesült Ál­lamok társaságában; Bordán Dezső csapatában három olyan tornász — a dunaújvárosi Ko­vács, a KSI-t képviselő Krama- rics, valamint a honvédes Kele­men kapott helyet a rutinos Ma­gyar, Donáth és Sivadó mellett —, akik most jutnak először szó­hoz a világbajnokságon. A tar­talék: Vámos. A kedden kezdő női együttest az olimpián is szerepelt dunaújvárosi Tóvári és Tóth mellett négy újonc alkot­ja: Kanyó a KSI-ből, Ujszigeti és Kalmár Békéscsabáról, Ho- racsek pedig a Bp. Spartacus- ból. Amire még egyszer sem volt példa: a hatból négy lány nem a fővárost képviseli. Végül: a nőknél minden egyé­ni számban új bajnokot avat­nak, mert a négy évvel ezelőtti győztesek közül a szovjet Turis- cseva és Korbut, illetve az NDK-beli Vinke is visszavonult. TOTO 1. Rákóczi SE—Kaposvár 1 :1 X 2. Bauxitbányász—Komló 0:1 2 3. MÁV NTE—Dorog 1:1 X 4. Miskolc—Debreceni MTE 3:2 1 5. Özd—Eger 2:1 1 6. Nyíregyháza—Szolnoki MTE 1:2 2 7. BKV Előre—Szeged 3:0 1 8. D. Építők—Volán SC 0:1 2 9. Szegedi D.—Kossuth KFSE 1:2 2 10. Ascoli—Torino 3:0 1 11. Atalanta—Milan 1 :3 2 12. Avellino—Verona 2:0 1 13. Lanerossi—Napoli 0:0 X 14. Vác—Építők SC 2:0 1 lietföi Dunántúli noplo — *« MS/M- «»«———"«» »W» Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallama Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007